Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2008., 14:23   #61
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Bed mi je što na t-comu imam prikaz broja i poziv na čekanju, a izgleda da metronet to nudi samo u office paketima.

I Metronet očito privlači nove ljude s niskim cijenama, kaj ak poskupe za nekolko a ja pod ugovorom.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 15:28   #62
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor tomatcro Pregled postova
Rekli su mi u Metronetu da ne mogu 2 koompa istovremeno na net
Moje pitanje je, je li moguće da istovremeno 2 kompa idu na net ali da imam 2 korisnička računa na carnetu?
koliko ja znam ne, a ocito nemoze ako su ti tako rekli ovi iz njihove SZK

Citiraj:
Autor Blu11 Pregled postova
Bed mi je što na t-comu imam prikaz broja i poziv na čekanju, a izgleda da metronet to nudi samo u office paketima.
prikaz broja automatski imas na Metronetu, znaci to svi imaju i ne placa se dodatno, a sto se tice poziva na cekanju, nemam pojma jel imaju ili nemaju, najbolje da ih nazoves i priupitas

Citiraj:
Autor Blu11 Pregled postova
I Metronet očito privlači nove ljude s niskim cijenama, kaj ak poskupe za nekolko a ja pod ugovorom.
to možeš reć za bilo kojeg operatera
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2008., 22:49   #63
RaZZoR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
koliko ja znam ne, a ocito nemoze ako su ti tako rekli ovi iz njihove SZK
Ja sam dobia drukčije informacije... Sad mi je gotovo... Nema povratka...
Nadam se da ću se uskoro javit sa informacijama šta je točno...
RaZZoR je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 07:32   #64
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Došli su mi papiri od Metroneta jučer, hrpa toga.
Ali piše da mi se ukida i tel linija i internet kod t-coma znači apsolutno sve - znači vjerojatno i mail adresa me@t-com.hr koju koristim već 8 godina. To mi je bed totalni....
Briga me za prikaz broja i poziv na čekanju ali želim zadržat svoju adresu....
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 14:06   #65
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ufff, ipak mi ostaje @ adresa jer se broj ne gasi nego prenosi na drugog operatera.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 22:40   #66
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mislim da ce ti se ugasit adresa. Nema veze adresa sa brojem telefona nego sa tvojim internet pristupom, a ti se skroz sklanjas sa t-coma, tako da ce ti t-com vjerojatno ugasiti i mail adresu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 23:05   #67
RaZZoR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 27
I meni se čini...
RaZZoR je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2008., 07:34   #68
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ovako: u Metronetu su rekli da je 85% sigurno da će mi ostat adresa, da nazovem t-com, u t-comu je žena prvo rekla da se ukida ali onda me spajala i prespajala i pitala dal prenosim liniju ili ukidam? I da ako prenosim na drugog operatera ostaje. Nazvat ću još za svaki slučaj.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2008., 13:26   #69
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,126
Citiraj:
Autor Blu11 Pregled postova
Ovako: u Metronetu su rekli da je 85% sigurno da će mi ostat adresa, da nazovem t-com, u t-comu je žena prvo rekla da se ukida ali onda me spajala i prespajala i pitala dal prenosim liniju ili ukidam? I da ako prenosim na drugog operatera ostaje. Nazvat ću još za svaki slučaj.

Ja sam imao samo dial-up account i e-mail adresu (koja dolazi s njim) na t-comu i kad sam prešao na optimu ostao mi je i account i naravno e-mail adresa...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2008., 13:35   #70
Blu11
Registered User
Moj komp
 
Blu11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Thanks ojpi!
Nadam se da me neće zaj.
Blu11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2008., 00:30   #71
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Od danas na spojen na web (makar uslugu imam 5dana već) više: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97752

download: 3500
upload: 350
ping na speedtest.net prema Zagrebu (i valjda bnetovo serveru) 50ms.

download i upload su prosječni dobiveni Carnetovim alatom i speedtest.netom (po nekoliko puta)

Plačam 4/512 uslugu (znači ono povečanje brzine na 4Mbit-a)
matman je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 22:46   #72
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Evo da podijelim s vama što mi je odgovoreno na upit o istovremenom spajanju dva računala preko MetroCARNeta:

...Što se tiče spajanja više računala na MetroCARNet uslugu, moguće je, ali je potrebno postaviti neke dodatne postavke. Spajanje se vrši tako da naš router ostvari konekciju prema našim serverima, i onda Vi sa Vašeg računala pokrećete VPN konekciju, s kojom se spajate na CARNet-ove servere i na njihov link prema internetu. Postoje dvije solucije spajanja više računala na tu mrežu. Prva je da na svakom računalu postavite VPN konekciju sa različitim podacima i spojite se paralelno. Druga je da imate router ili preklopnik koji podržava VPN spajanje kroz svoje sučelje, pa onda pomoću jednog korisničkog imena i lozinke ostvarite tu VPN konekciju i „dijelite“ je sa drugim računalom...

Inače imamo supruga i ja oboje CARNet pristup (tj. account), pa planiram na ovaj prvi način ostvariti spajanje... valjda neće biti problema s tim.

Što se tiče zaključavanja routera, kažu da su zaključane samo neke (hm, koje?) naprednije postavke, ali da se i one mogu promijeniti na zahtjev korisnika.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 11:33   #73
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Što se tiče zaključavanja routera, kažu da su zaključane samo neke (hm, koje?) naprednije postavke, ali da se i one mogu promijeniti na zahtjev korisnika.
ja sam uzeo bežičnu opciju i dobio sam Thomson Speedtouch 780WL

bolje bi bilo da ti nabrojim što nije zaključano:
-sve wlan opcije
-portforwarding
-LAN postavke (DHCP i IP adresu od routera mozes mjenjat)
-address book, log od telefoniranja
-primitivni firewall i intrusion detection log
-statistike DSL konekcije i connect/disconnect gumbić

Ovdje možeš skinut manual od tog routera pa sam zaključi da li su zakljucane samo neke napredne opcije ili ipak nešto više opcija (sve zavisi o tome kakav si user)

EDIT: treba napomenuti i da SZK ne želi promjeniti router u bridge mode jer "usluga nije tako koncipirana"
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."

Zadnje izmijenjeno od: Xan. 19.02.2008. u 11:35. Razlog: dodatak
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 23:45   #74
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Ha dobro, nije mi toliko bitno ovo zaključavanje opcija... bitno je da mogu pristupati s dva računala i da sve šljaka. I ne mislim uzeti wireless najvjerojatnije.
@Xan - Jesi inače zadovoljan uslugom, u smislu stabilnosti i slično? Ima li problema s ovim VPN forama?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 11:35   #75
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ja ti nemam MetroCARNet, nego obični DSL od Metroneta... pogledaj si po ovoj temi, mislim da je par ljudi vec uzelo pa vidi šta oni kažu
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 18:43   #76
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
[QUOTE=igorba;955617]Evo da podijelim s vama što mi je odgovoreno na upit o istovremenom spajanju dva računala preko MetroCARNeta:

...Što se tiče spajanja više računala na MetroCARNet uslugu, moguće je, ali je potrebno postaviti neke dodatne postavke. Spajanje se vrši tako da naš router ostvari konekciju prema našim serverima, i onda Vi sa Vašeg računala pokrećete VPN konekciju, s kojom se spajate na CARNet-ove servere i na njihov link prema internetu. Postoje dvije solucije spajanja više računala na tu mrežu. Prva je da na svakom računalu postavite VPN konekciju sa različitim podacima i spojite se paralelno. Druga je da imate router ili preklopnik koji podržava VPN spajanje kroz svoje sučelje, pa onda pomoću jednog korisničkog imena i lozinke ostvarite tu VPN konekciju i „dijelite“ je sa drugim računalom...

Imam MetroCarnet i tri računala na mreži, spojena žično na Thomsona, po drugom modelu.Znači, jedan account djelim sa ostalim računalima.Sve radi bez greške.
Jedina mana je što master comp mora biti stalno uključen, ali ako za ove novce to bude jedini nedostatak, nitko sretniji od mene.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 20:47   #77
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Zašto se čudite što vam je dostupan Metronet, a Iskon Duo nije. Pa Metronet gradi svoju infrastrukturu, samo što ga je to gadno zadužilo.

Mene zanima jel je netko uzeo na kraju ovu uslugu. Zovem službu za korisnike, ali čekao, čekao... i onda odustao. Kolko dugo se čeka da prekinu ugovor s T-comom i uvedu adsl, te jel je moguće da u tom periodu neću imati pristup internetu?
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 21:54   #78
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Vasili Pregled postova
Zašto se čudite što vam je dostupan Metronet, a Iskon Duo nije. Pa Metronet gradi svoju infrastrukturu, samo što ga je to gadno zadužilo.

Mene zanima jel je netko uzeo na kraju ovu uslugu. Zovem službu za korisnike, ali čekao, čekao... i onda odustao. Kolko dugo se čeka da prekinu ugovor s T-comom i uvedu adsl, te jel je moguće da u tom periodu neću imati pristup internetu?
Istina, čeka se dugo. Krajem 11. mj. nazvao službu za korisnike i dao svoje podatke. 10. 12. dobio poštom ugovor na potpis, potpisao i vratio. I ojlaaa, 7. 2. dobio priključak. Zbog uloženog u skupu infrastrukturu, predug period definitivno.
Inače sam priključak je bezbolan. Najave datum dolaska, i tog datuma od jutarnjih sati više nema T-com signala...ništa strašno.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 16:18   #79
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
taj metronetov thomson cak i da nije zakljucan toliko koliko jest nebi mogao sluziti za spajanje na carnet preko vpn-a jer to ide preko pptp protokola, a ovo je obicni modem/router koji samo pppoe ima. Dakle kako bilo morala bi se vrsiti konekcija s racunala te bi i dalje morala biti bridge-ana konekcija da moze bit vise racunala spojeno na net u isto vrijeme.

postoji treca varijanta spajanja, a to je 3rd party vpn router, u tom slucaju se router spaja s carnetom i veza je sherana na sva racunala spojena na njega.
Vise o tome kad mi uvedu samu uslugu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:09   #80
Damir Salan
Premium
 
Damir Salan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
pozz ljudi ,

evo ovako ,uzeo bih metrocarnet, i čitao sam postove iznad i malo toga pohvatao,samo me muči ovo spajanje dva kompa istovremeno.Može li se to laičkim riječnikom objasniti meni,tj dali je komplicirano spajanje dvaju kompova na net preko wireless routera koji daje metrocarnet(i dali oni daju tehničku podršku za spajanje više kompova?)??


i nakon mog prestanaka statusa kao redovni student,plaćam ostata ugovora 169 kn mjesečno+ potrošene minute razgovora??
__________________
Najgore je imati posla sa imbecilima, prvo se spustiš na njihovu razinu, a onda te dotuku iskustvom...
Damir Salan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:39   #81
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
pa pomoci ce ti metronetovci da konfiguriras konekciju osim ako su bas ustali na ljevu nogu. Medutim ne mogu garantirat da ce radit ako je satelitsko/sekundarno racunalo spojeno preko wirelessa, al trebalo bi ici. I meni su rekli da bi mi to i instalater slozio na licu mjesta.

sto se tice kad ti na carnetu ugase account onda mozes preci besplatno na metro2fast i sve dalje po cjenama te usluge.

eto, nadam se da ti je to odgovorilo bar na neka pitanja

inace slobodno nazovi sluzbu za korisnike 08008228 pa ih gnjavi cime god, tu su da rade
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 14:38   #82
zoky21
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
znaći recimo da ja uzmem metrocarnet i njihov žićni modem,pa na njega spojim putem lan kabela drugi wireless modem(route +AP recimo) sa PPTP protokolom,,,,pitanje je dali ja mogu onda napraviti VPN konekciju na svome wireless routeru pa da onda budem "djelitelj" wireless signala?
zoky21 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 17:18   #83
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
u tom slučaju bi onda taj router služio kao gateway za ostala računala preko kojeg idu na net

preko wirelessa ili preko žice... nebitno
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 19:22   #84
Rusta
Registered User
Moj komp
 
Rusta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Wu
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Damir Salan Pregled postova
i nakon mog prestanaka statusa kao redovni student,plaćam ostatak ugovora 169 kn mjesečno+ potrošene minute razgovora??
Kad izgubis pravo na carnet, mozes naci neciji carnet account pa se spajati sa tim podacima i placas isto, ili mozes besplatno preci na metro2fast, tada ti to vise nije 170kn, vec 220 ako se ne varam!
Evo bas me sad neka Sanja iz metroneta zvala, pa sam i dosao da vidim sta ekipa pise po forumu o njima, a Sanju sam ispitao maksimalno sto me zanimalo!
Namerno nisam pristao odma, vec ce me zvati i u pon. opet!
Rusta je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 19:58   #85
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Rusta Pregled postova
Namerno nisam pristao odma, vec ce me zvati i u pon. opet!
Ova ti je dobra...
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 16:36   #86
zoky21
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
kada istekne account na carnetu,slobodno se može prijaviti drugi i dalje se onda plaća ista cijena,100kn plus potrošnja telefona.
zoky21 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2008., 17:20   #87
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Sad je i mene isto neka zvala (zaboravio ime) i uzeo flat 4Mbps -> 150kn, sitnica u odnosu na Tcom. Sad, navodno će doć u roku mjesec dana. Ja pitam jel je moguće da ću čekat dulje pošto je ˝gužva˝, a ona veli da će me u slučaju problema obavijestiti. Živi bili pa vidjeli. Samo se nadam da veza neće pucati
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 17:20   #88
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Danas dobio prvi račun za MetroCarnet.
Flat 4mbps + telefon = 166,65kn. Gdje sam bio dosad.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 19:35   #89
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Jel imaš kakve probleme s Metronetom, npr. pucanje veze, premala brzina... Malo sam guglao i nenormalno puno ljudi se žali na Metronet. Evo, danas mi je stigao ugovor i baš se dvoumim jel da potpišem ili da ostanem na Tcomu (navodno 5Gb prelazi u 10Gb). Uff, uff, dvoumim se. Mislim, što će mi flat ako će mi veza biti nikakva
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 19:38   #90
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Jeli imate problema sa kvalitetom veze? Dali puca i sl. Koje modeme daju u najam? I najbitnije pitanje u cijeloj priči, pošto imam pravo na ovu uslugu:
Ukoliko bi se odlučio za metro carnet (sada imam t-scum): da li ću imati Internet do onog dana dok metronetovci ne dođu i priključe svoj (drugim rijecima: ne želim ostat bez neta ni dana)...

Edit: Evo Vasilii me prestigao sa sličnim pitanjima
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na