Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2024., 18:25   #61
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
za početak treba naglasiti razliku između inhalatora jer nije isto jel se inhalira ultrasoničnim i onim na vruću paru.



Kod ovog na vruću paru je svejedno jel se inhalira običnom vodom ili fiziološkom obzirom da sol iz fiziološke ne isparava već isparava samo i isključivo voda.



zato i kažem da se treba inhalirati čajevima jer takva para u sebi nosi i eterična ulja i kemijske spojeve koji isparavaju i to jako čini razliku.
Meni su ko malom stalno davali da se inhaliram na kamilicu ali kamilica je ništ koristi za inhalaciju, pogotovo za smirivanje sluznice
Inhalator na hladnu paru. Koristio čistu fiziološku po preporuci u ljekarni.
Ali meni ej to banana, jedino kaj meni koristi je istrpiti dok ne prođe kad su sinusi u pitanju, uz nasonex koji mi isto niš ne koristi ili kapati Operil kapima.
Operil mi je pooput sexa, nema bolje Samo kaj sam bio razvio ovisnost i jedva se skinuo, tjedan dana nisam spavao ali evo da kucnem u drvo živim bez tih kapi već par godina. Koristio ih svakodnevno godinama, dobro da nisam shebao sluznicu...a joj koji gušt
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 18:48   #62
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Operil je mene dosta zeznuo davnih dana. Ok, nemam sad neke bronhitise i sl., ali zbog devijacije septuma, alergena i čega već znam imati zaštopan nos u zatvorenim prostorima pa sam to kompenzirao Operilom. Zadnjih par godina uzimam Meralis HA. 2-3 puta na dan, najbitnije mi je navecer prije spavanja i nekad u toku dana. Nisam primjetio nikakvih problema ni sa sluznicom ni s navikavanjem, a otvori me u roku par minuta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2024., 18:56   #63
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Hvala za info, moram probati
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 21:54   #64
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,183
Električni inhalator

Ja si špricam Aquamaris Forte u nos kada mi je zaštopan. Nekada moram manje nekad više ali me uvijek odštopa. Mali od tri i pol godine ima neku dječju varijantu toga.

Kada sam bolestan pašu mi pare od kuhanja i kada uparim kupaonicu. Imam ovlaživač prostora na paru.

Žena upravo koristi Meralis HA. Njoj pomaže. Ja nisam probao.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 22:31   #65
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,177
Naravno da joj pomaze kada je klinicki dekongestiv/ksilometazolin

Pomagati ce i tebi, bez brige, kao i svakom drugom ko ga uzme

Ja sam xlr, kao i ti, ovisan o sprejevima

Toliko da bi mogao zatvorenih ociju prepoznati ako mi u nos ustrcas operil, meralis, olint, snup, nasic i ostale
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 23:24   #66
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,049
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Operil je mene dosta zeznuo davnih dana. Ok, nemam sad neke bronhitise i sl., ali zbog devijacije septuma, alergena i čega već znam imati zaštopan nos u zatvorenim prostorima pa sam to kompenzirao Operilom. Zadnjih par godina uzimam Meralis HA. 2-3 puta na dan, najbitnije mi je navecer prije spavanja i nekad u toku dana. Nisam primjetio nikakvih problema ni sa sluznicom ni s navikavanjem, a otvori me u roku par minuta.
Kod mene identican slucaj bio, ali ubijas si sluznicu. (Devijacija septuma)
Nakon par god takve prakse gdje nisam mogo disati i spasavao operilom otisao sam kod doktorice i otorinca.

Otorinac kaze nikakvih problema nema, a ja zacepljen stalno. Dobio lokalni kortikosteroid (Avamys) sprej za nos i prvih tjedan dana jos kompenzirao sa operilom a nakon toga samo kort. mozda 3mj.

Ugl sluznica se preporodila, operil odstopa trenutno ali osusi dugorocno i sprijecava drenazu. Na kraju si u zacaranom krugu.

Zadnjih skoro god dana nisam koristio bas nista osim sto si fiziolosku spricnem tu i tamo reda radi, imam i inhalator kompresorski ali ga jako rijetko koristim otkako se stanje popravilo.
(Bilo mi je jako korisno i spavat na malo visljem jastuku kroz cijeli proces)
Takoder cesto i jako ispuhivanje nosa zastopava nenormalno.

Ugl makni se s operila/meralysa sto prije 🙂
(Koristio sam najvice Nasic, ali i Meralys itd, sve je to slicna fora)

Sent from my motorola razr 40 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 09.09.2024. u 23:34.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2024., 23:42   #67
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Kod mene je devijacija nastala u vrticu, ali nisam nikad imao kronicne probleme zbog toga. Mogu reci da cijeli zivot imam prohodan nos, ali nikad 100% oba kanala. Jedan je uvijek maaalo zastopan. To je moje normalno. Normalno disem, nisam nikada nista pregledavao po tom pitanju

Ali imam problema kad sam bolestan ili me opere alergija na prasinu i ta zacepljenost se dodatno potencira u toplom i zatvorenom prostoru. Sluznica mi otekne.

Kao sto kazes, sto vise pusem, to je gore. Operil mi stvarno nije bio omiljen, zbog suhoce i cak bi me boljeo nos nakon njega. Meralis ne osjecam nikakve probleme, ali ne razumijem se u sastav pa ne znam je li ista bolji na papiru Ne zelim ga propagirati nego samo dijelim iskustvo.

Znaci hoces reci da te kortikosteroid zapravo "izlijecio" da tako kazem? Nemas vise te tegobe, a sto se dogodi kad si bolestan/sinusi u banani npr? Je li ista lakse?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 08:13   #68
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 641
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene je devijacija nastala u vrticu
i ja sam ju imao od ranog djetinjstva i mučio se većinu života i zato sam se naučio inhalirati od malena. Isto da bih preživo zimu sam morao koristit operil jer inače mi je nos bio stalno začepljen, a da bi izbjegao ovisnost sam kapao jedan dan jednu a drugi drugu nosnicu i to samo prije spavanja te bi prestajao kapat vikendom.
I tamo s 35 sam odlučio srediti devijaciju operacijom i nakon promjene 8 otorinaca, što socijalnih što privatnih, našao sam profesora Klapana koji je bog za otorinu i za razliku od ovih drugih, on je prvo otorinac sa spec. kirurgije, dok su ostali kirurzi sa spec. otorine kako bi mogli raditi plastične operacije nosa. Klapan zna kako nos i sinusi moraju funkcionirati i od toga polazi a dok kirurzi sa spec otorine polaze od estetike a što će biti unutra s kanalima koga briga.
Operacija je bila laserska, vrlo ugodna, trajala je 20min pod lokalnom anestezijom, nije gurao 2m gaze u nos već tufere vate s antibiotskom masti i nakon 2 dana od operacije ih je vadio i disao sam na nos ko nikad u životu. Tad me koštalo 17.000kn i ne žalim ni lipe, platio bih opet!

Kog zanima, toplo preporučam
https://poliklinika-klapan.com/hr
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 10.09.2024. u 08:21.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 08:35   #69
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,049
Kod mene je ista stvar, uvijek je makar jedna nosnica prohodna, no od tih preparata su mi cesto obe zacepljene bile jer suha sluznica ne dozvoljava drenazu pa sam puno cesce i bio prehladen.

Isto bi mi naoticala sluznica u zatvorenim prostorima i bio sam uvjeren da je alergija na prasinu no alergotest je pokazao da nisam alergican ni na što.

Caka je bila u tome da se sa preparata za odstopavanje sinusa nisam mogo skinut jer nisam mogo disat (jos po danu kako tako ali spavat je problem).
Kortikosteroid pocne kroz tjedan dana djelovat i pomaze ti da dises a ne ostecuje sluznicu, na taj nacin izbacis ostale preparate i cekas da se sluznica oporavi i pocne radit sama.

Stvarno sam se preporodio nakon toga i ne pomisljam ikad vise koristit preparate za odstopavanje.

Otorinac i doktorica rekli da se javim ako osjetim potrebu za Avamysom da mi opet izda recept ali da ne koristim nista drugo, no bolje mi je do te mjere da ne trebam ni njega vise. (To je lokalni kort. i nema bojazni da ce raditi stetu ako se dulje koristi kao sto to kod kort. zna biti slucaj)

Sad koristim samo fiziolosku u spreju tek toliko i ne ispuhujem vise nos na silu. Nisam dugo prehladen bio.

Imam takoder osjecaj da dodatno jedna stvar pomaze, cura je u sobu prije par mj stavila akvarij prirodni od 50l pa je konstantno i nesto veca vlaga u zraku. (Nije jako suh zrak ni zimi)

Tako da stvarno preporuke svima koji ste se navukli kao ja da odete lijecniku, alergotest, otorinac, ako ne nadu neki drugi problem onda su problem samo preparati kao kod mene.

Kort. mi je odmah prepisala dok cekam preglede tako da sam vec i na preglede dosao u super stanju 😁

Sent from my motorola razr 40 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2024., 09:13   #70
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,498
Moj nos je isto kompletna katastrofa, bio sam navucen na operil uništavao sluznicu, pa sam prosao fazu odvikavanja, špricao samo u jednu nosnicu tjedan dana, i sad sam sebi smiskam cca 10% otopinu, na 100ml fizioloske ulijem jedan Zolin, i to spricam u nos. taman da malo oslobodi nosnice da mozes disat, a ne unistava sluznicu ko koncentrati.

I namazem nisitom periodicki.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2024., 21:44   #71
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,183
Sluznici treba oko 3-4 tjedna da se potpuno oporavi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na