Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2021., 14:52   #8911
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,140
ne gledam ništa dok mi se ovaj ne rasturi do kraja, a kada se rasturi, onda stavim 2hiljade kn sa strane i gledam po njuškalu/forumima/fejsu šta se nudi od polovnjača samsunga s-x, to mi se pokazalo kao formula uspjeha
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2021., 15:01   #8912
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,502
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ne gledam ništa dok mi se ovaj ne rasturi do kraja, a kada se rasturi, onda stavim 2hiljade kn sa strane i gledam po njuškalu/forumima/fejsu šta se nudi od polovnjača samsunga s-x, to mi se pokazalo kao formula uspjeha
Možeš na Njuškalu,a možeš i vidjeti s nekim kolegama koji imaju firme i ugovore s operaterima. Obično prilikom obavljanja ugovora dobivaju nove mobitele, možda ti netko želi/može prodati jedan.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2021., 15:20   #8913
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,209
a ne znam šta bi reka.
U našoj firmi gledam te poslovne mobitele....pa dojedan je razbijen, neispravan, natučen....mislim da svakih 10ti nije uništen. Stvarno ne kužim te ljude....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2021., 15:47   #8914
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
To je isto kao i sa autima.

Imam 9T i jučer ga updejto na ovaj zadnji FW i nemam nikakvih problema osim par notifikacija koje mi se pojavljuju sada, a prije nisu pa se moram u settinzima poigrati sa time
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 10:08   #8915
Vorda Keršu
Premium
Moj komp
 
Vorda Keršu's Avatar
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
To je isto kao i sa autima.

Imam 9T i jučer ga updejto na ovaj zadnji FW i nemam nikakvih problema osim par notifikacija koje mi se pojavljuju sada, a prije nisu pa se moram u settinzima poigrati sa time
Imam opciju zamjene A12 koji sam nedavno uzeo za Redmi 9T, Android verziju. Zanima me kakvih iskustava imaš s 9T do sad (odn da li su se u međuvremenu pojavili problemi), da se ne zaletim opet Koliko vidim, u poziciji sam da moram birat manje zlo.
Još bolje ako još netko od kolega ima recentnijih iskustava s tim modelom.

Zadnje izmijenjeno od: Vorda Keršu. 20.10.2021. u 10:28.
Vorda Keršu je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 11:08   #8916
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 671
Citiraj:
Autor Vorda Keršu Pregled postova
Imam opciju zamjene A12 koji sam nedavno uzeo za Redmi 9T, Android verziju. Zanima me kakvih iskustava imaš s 9T do sad (odn da li su se u međuvremenu pojavili problemi), da se ne zaletim opet Koliko vidim, u poziciji sam da moram birat manje zlo.
Još bolje ako još netko od kolega ima recentnijih iskustava s tim modelom.
Problemi su ko i sa svakim telefonom na kojem se vrti MIUI.
Nema šanse da taj Samsung ima više bugova od tog redmia.
Ako su ti bugovi bitni.
Kad ti prvi put sugovornik krene sa alooo, jesi tu, aloooo, alooo, ne čujem te, tad krenes shvaćati koje je MIUI smece od skina.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 11:34   #8917
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Pazite da ne miješate MI 9T i Redmi 9T. Redmi 9T je malo bolji od A12 u radu, više bugova od A12. MI 9T je stara serija ali dosta jača. Ja uvijek pišem da je uvijek bolje dobro očuvan mob iz TOP klase nego novi midrange ili low range. Ljudi kažu novo je novo, jeste ali kod mobova to ne vrijedi. U to su se uvjerili svi koju su u zadnjih 3-4 godine kupili novi midrange i lowrange i sada polovni iz top klase. Ja sam imao mi8, u familiji svi redmi , što note što običan. Najbolji redmi su bili oni stari iz serije 5, i neki 6, sve ostalo danas ne radi kako treba jer sve nove verzije MIUI ne valjaju na low mid range,plus stede na kamerama. Za 2000kn (nekad i manje) dobijes s10plus, s20fe ako dodas jos malo, iphone x/xs, p30pro i za manje p30 ako volis manje mobove. Naravno treba gledati dobro ocuvane. Sve su to avioni naspram redmija, samsunga A serije, huaweija , u klasi do 2000kn.
U zadnje vrijeme dosta mijenjam mobove i isprobavam. U zadnjih par mjeseci sam nabavio p30 (s kojeg sada pisem), s20fe, p30pro, s10 i s10plus. Svi stari najmanje godinu i pol dana, dao sam dosta ispod 2000 za svaki, osim s20fe kojeg sam platio 2300 kn jer je bio 6 mjeseci star. Sve redom top mobiteli, ne znam koji je bolji. Radije platim novu bateriju za top mob ako treba zamjenu neko patim svakodnevno s mobom koji šteka.
Donedavno sam volio xiaomi kao brand, radi super mobove osim ponekih modela iz redmi serije, ali nažalost u zadnje vrijeme je posrnuo i uopće ih ne zanimaju pritužbe kupaca na loš software.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 20.10.2021. u 11:40.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 11:43   #8918
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 292
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Problemi su ko i sa svakim telefonom na kojem se vrti MIUI.

Nema šanse da taj Samsung ima više bugova od tog redmia.

Ako su ti bugovi bitni.

Kad ti prvi put sugovornik krene sa alooo, jesi tu, aloooo, alooo, ne čujem te, tad krenes shvaćati koje je MIUI smece od skina.
Ma...

Imao sam više problema na A71 nego na RN7. Da mi nije bio skuplji popravak RN7 nego novi A71 me bih prešao.

Iz mog iskustva Samsung ima više problema nego Xiaomi.

Nisu savršeni niti jedan ni drugi. Greške i mane primijetiš kada se pojave u stvarima koje koristiš i koje ti trebaju.

Npr na RN7 mi je sve radilo savršeno, dok na A71 mi puca bt veza stalno, sugovornik me svaki drugi put ne čuje, aplikacije se same zaustavljaju itd itd itd...

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 12:18   #8919
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Ne znam. Ja sam sa mi9T prešao na A52 i što se tiče rada meni je samsung bolji. Ono što mi nije radilo ili štekalo na mi9t na samsungu radi bez greške. Osim toga najbolje iskustvo imam sa Huawei telefonima i nedostižni su po pitanju signala, wifi povezivost i slično.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 12:57   #8920
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Imam MI 9T/128Gb plaćen je bio prije 2g mislim 2400kn

Sada je gore zadnjih par dana najnoviji FW kaj ima za taj mobitel i nemam nikakvih problema.
Tek kad sam ga uzeo se je sam od sebe resetirao na tvorničke postavke nakon par dana To se desilo tada i više nikada.
Isti mobitel mi ima žena (godinu i pol) i ona se ne žali na ništa. mobitel joj je super.

Tu i tamo, jednom u 6mj mi zna ne reagirat na gumbe i onda ga samo ugasim/upalim i to je to.

Svi me OK čuju, ja ostale čujem OK. Nikada problema sa signalom i pucanjem veze.
Ja sam zadovoljan i kupio bi sada Mi11T bez beda.

Imaš ekipe koja nije zadovoljna jer koristi mobitel drugačije i njima neke stvari smetaju. ja kako ga koristim nisam naišao na neke probleme.
Tu i tamo pogledam battery management i ako vidim da mi neka app (ne standardna) cucla bateriju se malo poigram sa postavkama da to riješim.

Baterija mi traje i dalje oko 2 dana. Preko noći, od 00-08 mi potroši 3% baterije samo. Upaljen mobitel al ugašen WIFI i mobilni podaci.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2021., 13:08   #8921
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Takodjer imam Mi9T kojih 2 godine.
Jos uvijek skroz zadovoljan s mobitelom (koristim EU weekly ROM). Na pocetku bilo nesto problema s vecim drainom baterije preko noci i sl., no sad je sve OK.
Sve radi dobro, nema nekih bugova da me smetaju. Sve u svemu, ja stvarno zadovoljan s mobom.

Zeni nedavno uzeo Redmi 10, i ona zadovoljna s njim.

Iskreno ne kuzim toliku pljuvacinu po MIUI-u. Radi skroz OK.

S druge strane, imam poslovni Samsung A30s - po defaultu je to low/mid range fon, ali koliko to lose radi, strasno.... doslovce - idem nekoga zvat, kliknem broj i cekam cca 5 sekundi da se nesto desi. Sve je toliko sporo. Uzas.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 14:03   #8922
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Zasto si stavio EU weekly ROM ako je sve radilo kako treba?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 15:46   #8923
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Iskreno ne kuzim toliku pljuvacinu po MIUI-u. Radi skroz OK.

S druge strane, imam poslovni Samsung A30s - po defaultu je to low/mid range fon, ali koliko to lose radi, strasno.... doslovce - idem nekoga zvat, kliknem broj i cekam cca 5 sekundi da se nesto desi. Sve je toliko sporo. Uzas.
A gle ja sam imao Mi9T godinu i pol dok mi se nije razbio. Mobitel je ok ali ne možeš poreć da ne neke stvari na njemu ne rade kako treba. Kreni samo od updatea nakon kojeg mi se poduplaju ikone na home screenu i sl. I to ne jedom. I onda adje briši to postavljaj ponovo i sl. Ok kome to ne smeta sve 5 ali mislim da smo prošli ta vremena usavršavanja nekih osnova proizvoda. I kaj je najbolje tu se ne radi o nekom low budget uređaju. Zamisli nekog tko plati za takav uređaj 1000 eura.

Drugo, BT povezivost sa HF, kakvim OBD interfaceom uvijek ide uz gašenje i paljenje BT dok se ne poveže ili ponovo upari, drugačije ne može. Volte/vowifi ne radi kako treba, više ne radi nego što radi. NFC u kombinaciji sa gpayom ima ograničenja, jack za slušalice ne radi na baby slušalici sa nekim slušalicama i kablovima dolazi do prekida itd. A da ne pričam neke opće poznate stvari za Xiaomi koji drugi imaju kao pr. senzor. I što je najbolje čovjek se nada da će se sa nekim budućim updateom nešto od toga ispravit a često se zna dogodit upravo suporotno.
Tebi možda to nije neki big deal jer možda to ne koristiš toliko ali netko tko te stvari koristi svakodnevno vjeruj mi da s vremenom počne iritirat.

Meni je isto telefon u to doba bio ok čak sam ga preporučio frendu koji ga je kupio i ubzo dobio ghost touch. OK događa se, priznali mu garanciju al je čekao mjesec dana da ga poprave.

Za Samsunge iz te serije koji su nosili exynos chipove mogu potvrdi da su teško smeće po pitanju brzine rada. Ovi sa SD-om su sasvm neka druga priča i zato samo kupujem modele sa SD-om (eventualno što bi kupio je najnoviji exy2100). Ali to opet nema neke velike veze sa samsung softwareom jer se radi o chipu loših performansi. Imam A41 sa mediatekom P65 i mogu ti reć da puno bolje radi od tog exynosa iz A30s.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 17:21   #8924
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Iskreno ne kuzim toliku pljuvacinu po MIUI-u. Radi skroz OK.
Ne radi! Proximity sensor problem, Bluetooth problemi, sitni problemi koji se javljaju što poslije updatea što sami od sebe, ma i još taj miui je IMO jako loš i nelogičan. Ugl xiaomi više ne koristim i nadam se da nikad neću. Drago mi je da vas ima kojima je to ok i koji su sretni s njima.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:03   #8925
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
A što koristiš da si zadovoljan?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:07   #8926
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Sa huawei-om do sad najzadovoljniji (P30 pro). Sad s20 ultra no evo planiram na iPhone preći dok samsunga riješim.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:11   #8927
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Ok! A ovo je i malo veći cjenovni razred...
Ne znam kako tu Xiaomi stoji!?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 18:59   #8928
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Mi10t pro. 500 eura mob, senzor blizine ne radi kako treba, treba patch/fix s google playa.
Mi 11 ultra, senzor blizine treba patch/fix sa google playa da radi solidno, ne vrhunski. Popravit ce - nikad. Otvaranje xlsxa direkt s whatsappa nema sanse odradit na mi11 i mi10t pro, na samsungu bilo kojem sve sljaka. Od novijih top mobova ako ti treba google, ako zelis stabilnost,kompatibilnost imas 2 opcije. Samsung ako zelis android i opcije androida, apk, mp3 download, klasik foldere i slicno, ili iPhone ako ti to sve ne treba. Ssamsung nije najbrzi ali - radi. Sve ostalo je lutrija. Huawei otpada radi googlea inace je to bio top brand za visoku klasu uređaja. Ako se zelis zezati s romovima, xiaomi EU romovi su se pokazali odlicnim, pa mozes neki jaki model otkljucat i stavit EU rom. Xiaomi inace ima vrhunski hardware, sve je slozeno tip top.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 19:41   #8929
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Ok...
Zanima me zašto onda ne pada prodaja Xiaomi telefona nego raste iz godine u godinu?
Di je kvaka? Zašto kupuju? Marketing, plaćene recenzije,nešto drugo....cijene više nisu niske...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 19:56   #8930
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,953
Prodaju se jeftini mobiteli.
Oni koji ga koriste samo za sms/poziv i tu i tamo online je dovoljno.

Ja vise nikad na saomi.




Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 19:57   #8931
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Usporedi cijene s ostalima pa će ti biti jasno. Novci koje daš za taj hardware, kod kunkurenta ide puno skuplje. Šteta kaj sa software-om zeznu sve dobro. Hiperprodukcija modela ali programski ih ne prate
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:05   #8932
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,172
I onda kupis jeftino saomija unlokas i metnes os koji oces problem rijesen ili ipak nije jer treba topik svakih par strana napunit sa miui je govno ali ga ne korstim.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:28   #8933
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
I onda kupis jeftino saomija unlokas i metnes os koji oces problem rijesen ili ipak nije jer treba topik svakih par strana napunit sa miui je govno ali ga ne korstim.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
ali onda gpay ne radi, pa sa bankarskim aplikacijama moraš koristiti magisk, pa svako malo nešto zeza, pa widewine ne radi itd.... Ne, nije da nisam probao, probao sam sve custom romeove i pixel experience se pokazao najbolji, ali na kraju krajeva to nije to. Ako je topic napravljen samo da se hvali navedena firma, onda se ispričavam
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 20:44   #8934
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Ja imam A2 i sve više manje funkcionira...
Vjerujem da ima i razlike od zahtjevnih i onih koji to nisu..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 22:19   #8935
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,172
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ali onda gpay ne radi, pa sa bankarskim aplikacijama moraš koristiti magisk, pa svako malo nešto zeza, pa widewine ne radi itd.... Ne, nije da nisam probao, probao sam sve custom romeove i pixel experience se pokazao najbolji, ali na kraju krajeva to nije to. Ako je topic napravljen samo da se hvali navedena firma, onda se ispričavam
Gpay je rjesen odavna to nije neka prevaga ljudima koji vecinom kupuju i koriste ovaj brend.
A jeli vise i ptice na grani znaju da je miui software aljkav opce poznata cinjenica pogotovo ljudima koji vise na forumima ali ipak postoji potreba ponavljat jedno te isto ,samsung,iphone... su savrseni zato tamo u topiku za iste nema kukanja? neznam jer ne zalazi tamo a i ne zanima me a ode me zanima jel mozda ima nesto novo vezano za saomi a ne kuknjava svakih par stranica.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 23:29   #8936
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 671
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
I onda kupis jeftino saomija unlokas i metnes os koji oces problem rijesen ili ipak nije jer treba topik svakih par strana napunit sa miui je govno ali ga ne korstim.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
MIUI je govno al ga koristim.
Jel ti sad lakse ?
Kome je stalo do vlastitih živaca nek zaobiđe Xiaomi telefone.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:24   #8937
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Ja imam A2 i sve više manje funkcionira...
Vjerujem da ima i razlike od zahtjevnih i onih koji to nisu..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Pa funkcionira kad je A2 android One
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 00:29   #8938
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
i ne zanima me a ode me zanima jel mozda ima nesto novo vezano za saomi a ne kuknjava svakih par stranica.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Pa kao što vidiš to su ti novosti kod šaomija
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 07:27   #8939
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Prodaju se jeftini mobiteli.
Oni koji ga koriste samo za sms/poziv i tu i tamo online je dovoljno.

Ja vise nikad na saomi.

a jel možeš nama "lajcima" pojasnit šta to kolje telefon da samo pozivi i SMS radi OK?

od 10tak app ova koja JA koristim ništa ne usporava mob, niti Note 7 niti Pocojo X3.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 08:46   #8940
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 900
Imam mi 9 t pro evo skoro 2 godine i mob je jedini do sad koji nisam nakon godinu dana promjenio.


Sad gledam cisto da uzmem neki drugi pa mi je zapeo F3 za oko.
Ima ko iskustva s njim ili da nesto drugo uzmem?
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na