Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2013., 09:56   #8551
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
700kg,300KS

Odličan kanal,zaista se vidi sveg i svačeg
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 30.11.2013. u 10:10.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 11:29   #8552
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
mali ot ali morao sam:

pogledajte samo balans štangu

a i cijeli auto mislim da ide "ključ za ključ" za octaviu rs

http://www.njuskalo.hr/auti/clio-ren...-oglas-3866633
northeus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2013., 11:34   #8553
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
Po meni crveni saxo na 1:32 neka hiljadarka iz motora
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 11:53   #8554
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Sve za kađu GSI što si naveo je istina, ali sjedala nikako nisu loša, osim ako taj tvoj spomenuti nije imao recaro a s tom opremom bi trebao.
A recaro je tada pogotovo ima perzistentnu kvalitetu, jer sve što je opelovo na tom sicu bilo je bio izbor tkanine.
Imao je recaro, ali na jedno 3-4 gsi-a, od toga jedan kabrio, na svima je probadala šipka od kućišta sjedala u lijevoj bočnici, jer se od stalnog ulaženja i izlaženja spužva svuče dolje.
http://img163.imageshack.us/img163/5892/dsc04540zh7.jpg
Vidiš ulegnuće na vozačkom sjedalu lijevo (vozačko je desno sjedalo na toj fotki), tu krene probadat, bar svaki u kom sam se ja vozio.
Evo i na astri ista stvar - http://i150.photobucket.com/albums/s...ckeb74/033.jpg
Generalno su sjedala odlično pogođena za sjediti, ali taj bočni dio im je dugogodišnja neriješena mana. Kad se samo sjetim reneovog na samo 3g starom cliu, još je on doplaćivao 8000kn za taj model recarovih sjedalica
http://i37.photobucket.com/albums/e9...2/IMAG0091.jpg
I to još je desni takav, ispod fotke je napisao, desni je beba kako je lijevi rasturen... A frajer ima ono, <80kg.

Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
Po meni crveni saxo na 1:32 neka hiljadarka iz motora
Alkar northeus u dva
Honda 1200, neki navodno superbike hondin motorić, malo naturpijan. Tako je vozač napisao kad ga je prodavao lani, i tak se piše po netu....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 30.11.2013. u 12:23.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:00   #8555
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Imao je recaro, ali na jedno 3-4 gsi-a, od toga jedan kabrio, na svima je probadala šipka od kućišta sjedala u lijevoj bočnici, jer se od stalnog ulaženja i izlaženja spužva svuče dolje.
http://img163.imageshack.us/img163/5892/dsc04540zh7.jpg
Vidiš ulegnuće na vozačkom sjedalu lijevo (vozačko je desno sjedalo na toj fotki), tu krene probadat, bar svaki u kom sam se ja vozio.
Evo i na astri ista stvar - http://i150.photobucket.com/albums/s...ckeb74/033.jpg
Generalno su sjedala odlično pogođena za sjediti, ali taj bočni dio im je dugogodišnja neriješena mana. Kad se samo sjetim reneovog na samo 3g starom cliu, još je on doplaćivao 8000kn za taj model recarovih sjedalica
http://i37.photobucket.com/albums/e9...2/IMAG0091.jpg

Sve ja razumijem da si ti imao puno auta i da imaš iskustva i da je moj pogled vjerojatno uži od tvog, ali ovo gore što si ti postao niti jedno nije recaro sjedalo.

Ovo je recaro iz kadetta gsi:
http://bimg2.mlstatic.com/kadett-gsi...958_082012.jpg

Ovo je recaro iz dvojke: http://www.capitalseating.co.uk/geni...20Seat%205.jpg

A problem kod većine je što misle ako sic ima malo izbočenije bočnice da je odmah recaro. E pa nije, jer se svaki recaro sic diči sa logom "recaro" na naslonu. Koliko znam, jedini koji to nema je 1995 gti edition na kojemu i piše gti edition, ali po dizajnu vidiš da je recaro sic.
Ovo što si gore postao nema veze sa recarom i zato si ih i ocijenio kao neudobna

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 30.11.2013. u 13:06.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:13   #8556
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Sve ja razumijem da si ti imao puno auta i da imaš iskustva i da je moj pogled puno vjerojatno uži od tvog, ali ovo gore što si ti postao niti jedno nije recaro sjedalo.

Ovo je recaro:
http://bimg2.mlstatic.com/kadett-gsi...958_082012.jpg

A problem kod većine je što misle ako sic ima malo izbočenije bočnice da misle da je recaro. E pa nije, jer se svaki recaro sic diči sa logom "recaro" na naslonu. Koliko znam, jedini koji to nema je 1995 gti edition na kojemu i piše gti edition, ali po dizajnu vidiš da je recaro sic.
Ovo što si gore postao nema veze sa recarom i zato si ih i ocijenio kao neudobna
Ne znam otkud ti taj info da MORA pisati recaro na svakom njihovom proizvodu. Prvi glas, to nisam čuo ni pročitao nigdje, ako imaš izvor pejstaj molim te, baš me zanima, znam jedino u vezi toga što ti pišeš, da sam davno čitao da postoji velika razlika između tih brendanih recaro sjedalica i made by recaro for ----- sjedala. Možda je u tome kvaka.
A i gore sam ti napisao da je Rene doplatio 8000kn za svoja, a nigdje ne piše da su recaro
Znam ja dobro za tu famu da je 'svaki profilirani sic' recaro i nisam od te mase, ali znam i skinut sic, pa vidjet na šasiji što piše
I rijetki su kod nas kadetti bili sa baš brendanim recaro sicevima, očito
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:34   #8557
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne znam otkud ti taj info da MORA pisati recaro na svakom njihovom proizvodu. Prvi glas, to nisam čuo ni pročitao nigdje, ako imaš izvor pejstaj molim te, baš me zanima, znam jedino u vezi toga što ti pišeš, da sam davno čitao da postoji velika razlika između tih brendanih recaro sjedalica i made by recaro for ----- sjedala. Možda je u tome kvaka.
A i gore sam ti napisao da je Rene doplatio 8000kn za svoja, a nigdje ne piše da su recaro
Znam ja dobro za tu famu da je 'svaki profilirani sic' recaro i nisam od te mase, ali znam i skinut sic, pa vidjet na šasiji što piše
I rijetki su kod nas kadetti bili sa baš brendanim recaro sicevima, očito

2 slike gore koje si postao pod recaro nije 100% recaro, nego opelov sic, moja tetka ih imala u karavanu 1.6D.
I više-manje svaki ima recaro oznaku. U kadettu je imao 100%.
U to vrijeme a i sad je to jako veliki adut za auto, e sad ako su sve dvojke i kadetti koje sam vidio uživo i na netu imale taj natpis, a tvoj nije onda je tvoj očito bio veoma limitirana serija "sleeper" recara
Više manje svi proizvođači imaju 3 sica: bazni, profilirani i neki brendirani koji je specijaliziran samo za siceve, a to dosta ih misli da je profilirani u biti recaro ili kako čujem u zadnje vrijeme - polurekaro , a pravog recaro sica vidli nisu.

Ovo za Renea nisam komentirao, ali ako tvrdiš da ih znaš skinut i ako je stvarno recaro, sigurno će imati negdje ispod ceduljicu koja to i dokazuje. O autosjedalicama ćemo drugom prilikom.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:48   #8558
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Bome ovo s prve slike također mislim da nije Recaro. Ja ih imao u Kadetu E, limuzina, 1.6D.
http://img163.imageshack.us/img163/5892/dsc04540zh7.jpg
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:57   #8559
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
2 slike gore koje si postao pod recaro nije 100% recaro, nego opelov sic, moja tetka ih imala u karavanu 1.6D.
I više-manje svaki ima recaro oznaku. U kadettu je imao 100%.
U to vrijeme a i sad je to jako veliki adut za auto, e sad ako su sve dvojke i kadetti koje sam vidio uživo i na netu imale taj natpis, a tvoj nije onda je tvoj očito bio veoma limitirana serija "sleeper" recara
Više manje svi proizvođači imaju 3 sica: bazni, profilirani i neki brendirani koji je specijaliziran samo za siceve, a to dosta ih misli da je profilirani u biti recaro ili kako čujem u zadnje vrijeme - polurekaro , a pravog recaro sica vidli nisu.

Ovo za Renea nisam komentirao, ali ako tvrdiš da ih znaš skinut i ako je stvarno recaro, sigurno će imati negdje ispod ceduljicu koja to i dokazuje. O autosjedalicama ćemo drugom prilikom.
Ma sve pet,samo se sjecam da sam citao o toj tematici,al znam,tj vjerujem da nije pravilo da mora bit istaknuto na sicu. Bas cu kad dodjem kuci prokopat fotke ak imam koju od mog ex gtia,edition,16v, 96a, mislim da nije bilo brendirano na sicevima,niti je imao felge kao njemacki editioni,ovaj je bio iz italije,prvi vlasnik,imao sam sve i papiric,od racuna novog pa nadalje.
Bas sam sad zaintrigiran
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:59   #8560
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2013., 14:05   #8561
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Fatal1ty Z77 Pregled postova
Kasniš 20 godina
Pričamo o kadettu

EDIT: sad tek vidim da i ovaj ima, na tvojoj slici se ne vidi jasno.

http://data.motor-talk.de/data/galle...9338234388.jpg
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:16   #8562
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ma sve pet,samo se sjecam da sam citao o toj tematici,al znam,tj vjerujem da nije pravilo da mora bit istaknuto na sicu. Bas cu kad dodjem kuci prokopat fotke ak imam koju od mog ex gtia,edition,16v, 96a, mislim da nije bilo brendirano na sicevima,niti je imao felge kao njemacki editioni,ovaj je bio iz italije,prvi vlasnik,imao sam sve i papiric,od racuna novog pa nadalje.
Bas sam sad zaintrigiran

Ovisi koji edition. Ja sam spomenuo edition iz 1995, mislim da je išao i 1996, taj je imao recaro i kao što sam i spomenuo ima "gti edition" logo, a ispod sica etiketu koja potvrđuje da je recaro.
http://imageshack.us/a/img14/2648/recaro2original.jpg

Ali postoji i edition 1996/1997, a on nije imao recaro:
http://www.vw-golf.gti-world.de/imag...rsitze_480.jpg
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:23   #8563
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Na ovoj slici Karavanka...

Svakako Recaro u Insigniji okida, hebeno su napravljena i profilirana.
Nema mrdanja
Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:31   #8564
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ovisi koji edition. Ja sam spomenuo edition iz 1995, mislim da je išao i 1996, taj je imao recaro i kao što sam i spomenuo ima "gti edition" logo, a ispod sica etiketu koja potvrđuje da je recaro.
http://imageshack.us/a/img14/2648/recaro2original.jpg

Ali postoji i edition 1996/1997, a on nije imao recaro:
http://www.vw-golf.gti-world.de/imag...rsitze_480.jpg
E ove ko na drugoj fotki sam imao na svom,samo je drugi dezen bio,tamniji dosta. Znaci non recaro,tnx na infou
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:32   #8565
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel samo ja ovdje imam neku averziju prema starim "krševima" od starih sportskih autiju sa limom tanjim od papira i strukturnom cvrstocom kartonske kutije? U bilo sto ispod npr. Clia III ne bi sjeo...
Ne radi se tu o tome da ću se ja radi neznanja i gluposti omotat oko stupa ili stabla već o tome da bi se gotovo sigurno na cesti našo neki Volvo od dvije tone čelika koji bi prošo kroz taj auto a da to ni ne osjeti? Kad pogledam slike crasheva tih starijih autiju trnci me prolaze...
A pogotovo prema ovima koji su kućno tjunirani sa engine swapom bez ikakvog smisla i imaju motor od gro konja sa kočnicama i ovjesom auteka od 60KS?

Ovisi što misliš pod stari krš?
Nije isto ako je to jurilica koja je 25 godina nemilosrdno gažena ili ako je to auto u koji je uloženo 10-15-20 000-30 000 kuna.
Razlog: novi auti nemaju taj feedback kakav imaju stari. Ne zanima te kojom brzinom ideš nego kakav dojam imaš vozeći se. Ne voziš utrke, nego voziš jer ti se vozi.
I na kraju, odričeš se vremena, novaca i dugo ti treba da sve to uklopiš u neku cjelinu, pa ti ne pada na pamet ganjat auto u koji je uloženo toliko truda. Nemaš se kome dokazivati jer si se dokazao sam sebi što si uopće sklopio sve sam.
Ja ne mogu reć da mi je zanimljiv auto koji me ljepi za sjedalo i samo po kazaljci brzinomjera znam koliko idem i čini mi se previše u odnosu na osjećaj, a negdje iza pola metra kokpita u daljini čujem motor.
Daleko veći gušt kad čuješ sve, od okretanja ključa kad već na kontakt čuješ pumpu goriva do osjećaja vožnje kad znaš da samo ti upravljaš kotačima i kočnicom, a ne hrpa elektronike.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:57   #8566
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Odličan kanal,zaista se vidi sveg i svačeg
Nek digne 2 prsta onaj koji je slinio na ovaj kanal i prije ovog posta. Ja sam spavao uz ove zvukove

Citiraj:
Autor Fatal1ty Z77 Pregled postova
Nitko neće slinit za ovim OPC sicevima za 20 godina, a znam da dosta ekipe slini za starim Recaro profilkama! To je ta draž !
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 15:01   #8567
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ovisi što misliš pod stari krš?
Nije isto ako je to jurilica koja je 25 godina nemilosrdno gažena ili ako je to auto u koji je uloženo 10-15-20 000-30 000 kuna.
Razlog: novi auti nemaju taj feedback kakav imaju stari. Ne zanima te kojom brzinom ideš nego kakav dojam imaš vozeći se. Ne voziš utrke, nego voziš jer ti se vozi.
I na kraju, odričeš se vremena, novaca i dugo ti treba da sve to uklopiš u neku cjelinu, pa ti ne pada na pamet ganjat auto u koji je uloženo toliko truda. Nemaš se kome dokazivati jer si se dokazao sam sebi što si uopće sklopio sve sam.
Ja ne mogu reć da mi je zanimljiv auto koji me ljepi za sjedalo i samo po kazaljci brzinomjera znam koliko idem i čini mi se previše u odnosu na osjećaj, a negdje iza pola metra kokpita u daljini čujem motor.
Daleko veći gušt kad čuješ sve, od okretanja ključa kad već na kontakt čuješ pumpu goriva do osjećaja vožnje kad znaš da samo ti upravljaš kotačima i kočnicom, a ne hrpa elektronike.
Tako je, slažem se u potpunosti. Mada je gušt imati i novi auto, ajmoreć pouzdan i bez mana,ali imati nekakav auto iz ljubavi i entuzijazma, to je nešto sasvim drugo.
Dao bih sad opet masu love da imam za svoj ex auto
http://imageshack.us/a/img90/3091/img0010st.jpg
http://imageshack.us/a/img10/1997/img0014pg.jpg

(a nisam vw fanatik, samo mi je ostao drag, inače sam bmw zagriženjak, da me ne bi pojedinci krivo protumačili )

Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Nek digne 2 prsta onaj koji je slinio na ovaj kanal i prije ovog posta. Ja sam spavao uz ove zvukove

Eo oba prsta
Hillclimb mi je inače poslije relija najzanimljivija vrsta utrka, baš zbog ogromne količine jurilica sa bolesnim preradama motora
Inače moj broj 1 od hillclimb videa ikad
http://www.youtube.com/watch?v=8xQkj__9v5U
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 30.11.2013. u 15:18.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 15:49   #8568
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ja bi ovo,u stock stanju.Samo nemam 20k ojrica
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:07   #8569
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Nek digne 2 prsta onaj koji je slinio na ovaj kanal i prije ovog posta. Ja sam spavao uz ove zvukove



Nitko neće slinit za ovim OPC sicevima za 20 godina, a znam da dosta ekipe slini za starim Recaro profilkama! To je ta draž !
Upravo to. Ovo ja zovem Recaro.
http://www.onemilepage.com/coupe/desk_2.jpg

btw. jel tko zna na koji su se auto ugrađivale ove gore osim u lanciu deltu i fiat coupe?
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:19   #8570
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
U Branimir centru na prvom katu garaže redovito parkira neka seljačina na invalidsko mjesto svoj Clio Sport III bez naljepnice. Vjerojatno iz istog razloga uz to da bude viđen. Da sam malo luđi okinuo bi mu oba retrovizora samo zato...

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ovisi što misliš pod stari krš?
Nije isto ako je to jurilica koja je 25 godina nemilosrdno gažena ili ako je to auto u koji je uloženo 10-15-20 000-30 000 kuna.
Razlog: novi auti nemaju taj feedback kakav imaju stari. Ne zanima te kojom brzinom ideš nego kakav dojam imaš vozeći se. Ne voziš utrke, nego voziš jer ti se vozi.
I na kraju, odričeš se vremena, novaca i dugo ti treba da sve to uklopiš u neku cjelinu, pa ti ne pada na pamet ganjat auto u koji je uloženo toliko truda. Nemaš se kome dokazivati jer si se dokazao sam sebi što si uopće sklopio sve sam.
Ja ne mogu reć da mi je zanimljiv auto koji me ljepi za sjedalo i samo po kazaljci brzinomjera znam koliko idem i čini mi se previše u odnosu na osjećaj, a negdje iza pola metra kokpita u daljini čujem motor.
Daleko veći gušt kad čuješ sve, od okretanja ključa kad već na kontakt čuješ pumpu goriva do osjećaja vožnje kad znaš da samo ti upravljaš kotačima i kočnicom, a ne hrpa elektronike.
Jasno, kompletno te kužim za užitak u vožnji!
Samo meni mozak drugačije funkcionira. Na prvom mjestu je siguran auto a onda sve ostalo. Ne moram nužno ja bit kriv za sudar da kroz mene prođe neki terenac, kamion il jači auto. U nekom novijem autu bar imam neke šanse, u ovim starijim jurilicama koje nemaju moderan dizajn i čvrstoću mi je neugodno sjedit, a kamoli vozit se unutra. U ovom sto sam napisao sam stavio na stranu sav gust u vožnji i sve za sto ti auti služe i uopće to ne osporavam.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.11.2013. u 17:29.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:47   #8571
ARazer
Registered User
Moj komp
 
ARazer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Delnice
Postovi: 21
Radije vozim keca starog 33 godine nego i jedan novi opel ili renault. A ovi što ključem vuku po vratima bi volio vidjet koji puta, ne samo na mom već i tuđem autu. Mislim da više u životu nebi mogao ključ primit sa prstima. Ja sam u kramu staru 33 godine uložio skoro novog golfa 5. To su gušti i netko to ne razumije. Na cesti se uvijek okrenem za starim dobrim autom, nove ni ne primječujem

Ps. Juan, Duja je boca
ARazer je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 18:05   #8572
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor ARazer Pregled postova
Radije vozim keca starog 33 godine nego i jedan novi opel ili renault. A ovi što ključem vuku po vratima bi volio vidjet koji puta, ne samo na mom već i tuđem autu. Mislim da više u životu nebi mogao ključ primit sa prstima. Ja sam u kramu staru 33 godine uložio skoro novog golfa 5. To su gušti i netko to ne razumije. Na cesti se uvijek okrenem za starim dobrim autom, nove ni ne primječujem
To ti malotko razumije, jer se smatra pod normalno ako imaš novaca da ćeš kupiti novo. Zašto bi se itko normalan sramotio u starudiji ako može imat bolje od susjeda/prijatelja/poznanika. A malotko i u nevjerici gleda kramu od 1000€ kojoj je limarija plaćena 1500€, na motoru sve ijedan novi vijak/senzor/semering/brtva, da si za polovne felge stare 25 godina dao 8000 kuna, da si sve ijedan vijak ti odvrnuo i zamjenio novim... no opet je to samo kramp koji vrijedi samo tebi radi jednog fenomena da ti ljudi opraštaju sve osim tvog neuspjeha. A neuspjeh je jer si ulupao toliko novaca i opet imaš stari auto. A ako imaš predobro u odnosu na druge onda se postavlja pitanje: "Otkud?".
Nadalje, s ogromnim štovanjem se gleda u nepoznanice poput Amerikanaca koji voze restaurirane starudije od 40-50 godina i to su pouzdani auti koje je malotko vidio, ali bi svatko od nas želio imati. Ali isti takvi primjeri vožnje starih krama europskog automobilizma se ne prihvaćaju jer nam je svima nametnuto da je novije/skuplje ujedno i bolje nekoliko desetaka puta i sramota je da nemaš, pogotovo ako si to možeš priuštiti onda si još i glup.
Jednostavno postoji jedan mainstream koji ne prihvaća i odbacuje klasiku.

Citiraj:
Autor ARazer Pregled postova

Ps. Juan, Duja je boca
Fala, jedan glas od tebe koji imaš keca više znači nego od desetorice koji misle da se takva sklepa složi za 5-6000 kuna

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 30.11.2013. u 18:11.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 19:57   #8573
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,562
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Hrpa ljudi doživljava auto kao prijevozno sredstvo
Zato sto automobil i *je* prijevozno sredstvo.

OK, svako od nas ima svoje male sitne strasti, zato vecina i jest na ovom forumu - pa tako i taj "specijalni" dio publike koji "tjuna", "moda", "ouvrkloukira" i slicno.

Sto nas i dalje ne mice od osnovne cinjenice da je racunalo stroj za rad. Kako ga hrpa ljudi dozivljava. Jer je jednostavno tako.

Jednaki u razlicitnosti i te sprehe, sve pet, ali auto je prijevozno sredstvo i bok. Kupis jedan, trosis dok je isplativ za odrzavanje, kasnije frknes i uzmes novi. Tako radi "hrpa ljudi" jer je to tako normalno.

Ova druga manjina koja (u bolesnim razmjerima, da se odmah razumijemo) licka, picka i crcka po autima je subkultura kao i svaka druga, samo sa poprilicno skupim, rizicnim i potencijalno smrtonosnim hobijem.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 20:29   #8574
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,693
Nek mi netko ovo objasni

Aerodrom, poluprazno parkiralište. Nekih 20 minuta sam bio oko auta dok se nije pojavila vlasnica. Tko zna koliko je prije stajao tako. Naravno, bez invalidske oznake.

http://imageshack.us/photo/my-images/600/8b3c.jpg/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 21:10   #8575
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,888
Kad je već tema o parkingu, ja sam imao slučaj da mi žena lupi (i to poprilično jako, srećom pa je lupila u lajsnu jer inače bi ostala udubina) auto vratima (ja sjedim unutra) i nakon toga zaprijeti da će mi pozvat policiju zato što sam joj prigovorio. Nisam bio ni bezobrazan ni bahat, samo sam joj rekao "Gospođo, udarili ste mi auto". Ona se na taj prigovor osjećala uvrijeđenom, pa mi je fotkala auto i nešto si mrmljala u bradu.
Dok recimo jedna čista suprotnost, čovjek mi na parkingu doslovce nasloni vrata na auto i istog trena sam čuo kulturnu ispriku i pitanje da li je sve u redu.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 00:18   #8576
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Kad ovo čitam, baš sam imao sličnu situaciju, vezano za parkiranje na invalidskom mjestu.
Idem na posao jedan dan i vidim lika u BMW-u parkira se na invalidsko mjesto. I evo bakice, počne vikati na tipa kako nema naljepnicu, pa kako ne izgleda kao invalid.
Kažem: "Gospođo, pustite čovjeka, možda je invalid u glavi, tko zna. "
I umjesto da mi se lik zahvali što ga branim, on mene napadne. Pa mislim svašta. Pomozi sirotu na svoju sramotu.
A vezano za grebanje auta i to, ne to raditi nikako! Imaš registraciju, odeš na policiju ( pogotovo ako znaš nekoga tamo ), objasniš kako i zašto. Da da ga malo zaustave i pitaju gdje je prsluk, pa prva pomoć, pa rezervne žarulje....
To bih ja učinio
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 04:54   #8577
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
http://www.nydailynews.com/entertain...icle-1.1533786

Ne znam dal da ovo stavim u automobile il filmove.
RIP Paul Walker...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 06:04   #8578
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
http://www.nydailynews.com/entertain...icle-1.1533786

Ne znam dal da ovo stavim u automobile il filmove.
RIP Paul Walker...
Prestigao si me...

"You know, all that really matters is that the people you love are happy and healthy. Everything else is just sprinkles on the sundae" - Paul Walker

Velika steta za FnF serijal i opcenito za kinematografiju

R.I.P.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 07:54   #8579
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
http://www.nydailynews.com/entertain...icle-1.1533786

Ne znam dal da ovo stavim u automobile il filmove.
RIP Paul Walker...
Citam i ne vjerujem!

R.I.P.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 08:03   #8580
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Užas... I naravno poginuo kao suvozač
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na