Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2017., 09:48   #8371
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Još razmatram LG 43UH6207, za 3600kn. Kod njega mi se sviđa što je IPS panel.

Više od 4000kn nebi davao, e sad ako ima kaj bolje za 4k kn, slobodno predložite.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2017., 19:16   #8372
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 343
tražim neku tv do 3000 kn 108 cm, smart, pa mi je ova upala u oko https://edigital.hr/led-televizori/p...evizor-p444220, osim šta je u edigitala jedino dobavljiva, ima li još koja mana? i ako imate preporucit neku drugu...zahvaljujem
robik666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2017., 19:55   #8373
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,158
Nije loše osim što se 2019. god. kod nas prelazi na DVB/T2 i HEVC (H265) a ta TV to nema......
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2017., 22:49   #8374
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 258
Tribala bi mi preporuka za kupnju nove televizije.Imedu 50 inch i 55 inch.
Budžet :7000 kn,kupnja gotovinon.
Udaljenost gledanja:najveca 2.5 metara,najmanja 1 metar.
Raspored sobe:TV ce se gledat iz kuta sa desne strane.
Važnost Smart TV-a :Nije bitan,jer cu na televiziju spojit mini kompjuter sa Windows 10 operativnin sistemon(Intel NUC kit,7 generacija).Zato mi triba da televizija ima sta ostriju i jasniju sliku,jer ce se koristit i Skype,Viber,Whatsapp,Word.
Igranje (hoćete li igrati na TV-u igre preko konzola, PC-ja, koliko ste zahtjevan igrač/ica):Necu uopce igrat igre na ovoj televiziji.
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže):Gledacu filmove sa mini kompjutera koji ce bit spojen na televiziju(you tube).

Dodatno na ovo jos cu na TV spojit Ultra HD blu-ray player za gledanje filmova sa 4K ultra HD diskova.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 10:18   #8375
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ekipa, trazim preporuku za novi tv. Ciljam 138/139cm pa na vise. Budget je 6-7k kn. 4k, hdr, local dimming bi bili obavezni posto brijem na maksimalnu kvalitetu slike. HEVC i Dvb-T2 su takodjer obavezni... Android tv je pozeljan, osim ako nema neke razlike u odnosu na npr. Samsungov Tizen... Tv ce se gledati sa vece udaljenosti (cca 4-5m) ali izravno, sluzit ce vecinu vremena za filmove/serije, tu i tamo pokoja igra na konzolama... Trenutno gledam ovih nekoliko modela, Phillips, Phillips, Sony, Samsung (prvenstveno zbog velicine)... Preporuke dobrodosle
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 11:23   #8376
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,658
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ekipa, trazim preporuku za novi tv. Ciljam 138/139cm pa na vise. Budget je 6-7k kn. 4k, hdr, local dimming bi bili obavezni posto brijem na maksimalnu kvalitetu slike. HEVC i Dvb-T2 su takodjer obavezni... Android tv je pozeljan, osim ako nema neke razlike u odnosu na npr. Samsungov Tizen... Tv ce se gledati sa vece udaljenosti (cca 4-5m) ali izravno, sluzit ce vecinu vremena za filmove/serije, tu i tamo pokoja igra na konzolama... Trenutno gledam ovih nekoliko modela, Phillips, Phillips, Sony, Samsung (prvenstveno zbog velicine)... Preporuke dobrodosle
Sony uzmi.. Mada bi vise uzeo 55xd8005 al taj je skuplji al ima triluminos zaslon...
I ovaj model je dobar samo nema wcg (wide color gamut) 55xd7005.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 12:43   #8377
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 645
Citiraj:
Autor captainvuki Pregled postova

Dodatno na ovo jos cu na TV spojit Ultra HD blu-ray player za gledanje filmova sa 4K ultra HD diskova.
Di nabavljaš/iznajmljuješ 4k UHD Diskove ? I ja bih sebi nabavia koji da guštan malo
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:00   #8378
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Di nabavljaš/iznajmljuješ 4k UHD Diskove ? I ja bih sebi nabavia koji da guštan malo
Zasad ima manji broj filmova u 4K HDR,ali broj se povecava svaki dan.Cekan da dode vise lokaliziranih Hrvatskih izdanja tako da mogu kupit.Iman zasad samo dva 4K ultrahd blu-ray filma,Mad Max Fury road i Batman v Superman Dawn of Justice i to san ih kupija vanka Hrvatske u Dubai mall.Vidija san da na stripovi na kvadrat ima 1 ili 2 ultra hd filma za kupit.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:14   #8379
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Sony uzmi.. Mada bi vise uzeo 55xd8005 al taj je skuplji al ima triluminos zaslon...
I ovaj model je dobar samo nema wcg (wide color gamut) 55xd7005.
Ali nema dobar local diming. Jedino za sada vrijedno uzeti da je razina crne dobra je nova sony xe serija 9 pa nadalje ili eventualno ako se upikne ks8000/9000 starija samsung serija.
Ovdje ima popis modela koji su sa navedenim featureom na "ti". Osim OLED-a nema ih puno. http://www.rtings.com/tv/tests/pictu.../local-dimming
Ja osobno dvojim između Sony XE9005 i LG OLED B6/C7. Pričekati ću da cijena padne pa ću nešto uzeti od toga.
S time još jedan sitan detalj: ispod 10k kn nema vrhunske crne, tko puca na to. Doduše ima Visio modela ali se isti prodaju samo u SAD-u.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 13:30   #8380
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,116
ima LG OLED sad akciju na Emmezeti 15% na odabrane modele i B6 je jedan od njih. Po meni fantastičan OLED TV.
55" bi se tako mogao nabavit vec za 13 599kn sa 15+5%
Spikeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2017., 14:40   #8381
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,658
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ali nema dobar local diming. Jedino za sada vrijedno uzeti da je razina crne dobra je nova sony xe serija 9 pa nadalje ili eventualno ako se upikne ks8000/9000 starija samsung serija.
Ovdje ima popis modela koji su sa navedenim featureom na "ti". Osim OLED-a nema ih puno. http://www.rtings.com/tv/tests/pictu.../local-dimming
Ja osobno dvojim između Sony XE9005 i LG OLED B6/C7. Pričekati ću da cijena padne pa ću nešto uzeti od toga.
S time još jedan sitan detalj: ispod 10k kn nema vrhunske crne, tko puca na to. Doduše ima Visio modela ali se isti prodaju samo u SAD-u.
XE90 je zvijer od telke, napokon VA matrica FALD, niski input lag..
Uglavnom, oove godine Sony je dobro krenuo, čekam da padne cijena i onda u nabavku..

Oled još nije zrel, kolko sam čitao o B6,ima nekih problema (motion blur) a i potonji još dost košta, dok padne to na kojih 10tkn, onda bi se moglo razmišljat, a do tad bu se i oled usavršio, cca 2-3 god.

A i novi Panasonic je odličan ex780, malo slabiji od sonya xe90 serije al je zato nekaj malo jeftiniji, za gejmere odlična, oko 20ms input lag dok je kod xe90 oko 33ms..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 17:01   #8382
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
XE90 je zvijer od telke, napokon VA matrica FALD, niski input lag..
Uglavnom, oove godine Sony je dobro krenuo, čekam da padne cijena i onda u nabavku..

Oled još nije zrel, kolko sam čitao o B6,ima nekih problema (motion blur) a i potonji još dost košta, dok padne to na kojih 10tkn, onda bi se moglo razmišljat, a do tad bu se i oled usavršio, cca 2-3 god.

A i novi Panasonic je odličan ex780, malo slabiji od sonya xe90 serije al je zato nekaj malo jeftiniji, za gejmere odlična, oko 20ms input lag dok je kod xe90 oko 33ms..
Sa svime se slažem, dosta ljudi je pljuvalo sony 2015 i 2016 modele ali gotovo svi kažu da je 2017 serije pogodak, čak i nevjerni Tome haha..
Oled B6 ima i problem s osvjetljenjem, kao i svi oled 2016 modeli, sad su navodno to riješili sa C7 i ostalim 2017 modelima.
Nije ni oled cvijeće, ima uz navedeno problem s burn in-om, veliki input lag itd itd.
Osobno, kad i ako XE90 serija padne na 10k vjerojatno ću uzeti taj. Ima negdje video na youtube, u mraku je gotovo isti kao oled a nema te neke bolesti. Makar da se razumijemo, u mraku i razina crne su ipak bolji kod prvog.

Aaaa evo ga
https://www.youtube.com/watch?v=CXDKEfj6Q3s
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 17:21   #8383
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Imao sam 60KS7002 i nakon toga dva 65KS8002. Fantasticna slika ali ti televizori imaju jedan problem o kojem se malo pise i to samo po forumima. Moth eye filter zbilja znatno povecava percipirani kontrast u osvjetljenim prostorijama, iako je odsjaj rasvjete po meni malo iritirajuci jer stvara vertikalnu dugu po cijelom ekranu ako je svjetlo negdje po sredini TV-a. Pravi problem je sto je te ekrane nemoguce ocistiti. Otisci prstiju, bilo sto sto padne na ekran, pusiona. Kada i pokusas ocistiti samo se razmaze i ostane plava mrlja. Pa ne diras ekran prstima, zasto je problem? Zato jer iz tvornice dolaze sa otiscima prstiju po rubovima, ili jos gore, vec sa nekakvim mrljama ili linijama po cijeloj vertikali ekrana. Dakle moja DVA zadnja 65KS8002 su apsolutni horor po tom pitanju a bez ikakve sumnje su novi, nikada raspakirani televizori. Da stavim slike mi ljudi vjerojatno nebi vjerovali da je to nov novcat tv. Fora je sto se u zatamnjenim prostorijama ne vidi a pri jacoj svjetlosti je katastrofa. Dakle upozorenje svim vlasnicima ili buducim vlasnicima Samsunga, ni slucajno ne dirati prstima i ako je moguce ni ne provjeravati kako TV izgleda pri jacoj svjetlosti od one u kojoj ce se koristiti

I da, kad smo kod percepcije kontrasta. Dizajn 65KS8002 je fantazija, prednje staklo poput onog na mobitelima prekriva bezel, ostaje samo metalni obrub. Ali dio tog uskog bezela koji je ispod stakla je naravno glossy crni i iako TV ima nativni kontrast od gotovo 7000:1, subjektivno crna izgleda nesto dublje na KS7002. Fora je sto sa crnim sjajnim bezelom oko i mozak imaju referencu kako najdublja crna izgleda i tesko ga je zavarati da je ona na ekranu dublja nego sto jest, cak i uz bias lighting. Idealno bezel mora biti mat i to ne nuzno potpuno crni vec tamno sivi i tada vrijedi upravo suprotno - oko se moze zavarati da se radi o super dubokoj crnoj.

Sada mi stize Sony 65XE8505. Vjerojatno nije bas u rangu KS8002 ali recenzije su dobre, panel je dobar, povrsina ekrana je normalna , bezeli su savrsene boje. Oko FALD televizora sam jos uvijek skeptican, pogotovo oko ovih sa relativno malo zona. Gotovo redovito to znaci tamnije kuteve ekrana i izrazeniji banding/DSE. Mit je da edge lit ne moze imati dobru uniformnost. KS8002 ima bolju uniformnost od mnogih PC monitora a radi se o 65" ekranu! FALD mora imati puno zona i dobro razradjen algoritam inace je prednost nad edge lit onako, vrlo upitna.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 18:42   #8384
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
OK, da malo podijelim svoje frustracije sa nabavkom novog telkača. Ciljam dijagonale od 49-55".
Obilazim šopove već dva mjeseca i nagledao sam se hrpu ekrana (pod nagledao mislim maltretiranje prodavača sa hardom na kojem su fajlovi koje sam tražio da mi puste, te tekući TV program sa zahtjevima da se na dotičnim modelima mijenjaju postavke obzirom da su sve prenabrijane).
Zaključak do kojeg sam došao: alles scheisse, oliti nijedna postojeća tehnologija ni blizu ne zadovoljava upotrebu ekrana u cjelodnevnim potrebama.
OLED je tu najbliže onom kak bi to trebalo izgledat, makar i ti modeli imaju jasno vidljive nedostatke u pojedinim situacijama.

Prvo, i po mom mišljenju najgore, trzanje slike na 24p (kako god kvalitetno materijal bio ripan), nijedan model (android, tizen, webos, itd..) bez obzira na broj jezgri u procesoru NE MOŽE dati fluidnu sliku. OK, moram biti pošten pa reći da sam gledao modele do max. 12k Kn. Makar, sa suludo skupim modelima sumnjam da je situacija puno bolja.

Drugo; prikaz crne boje, što je po meni skopčano i sa kontrastom; DESASTER.
Ak je dobro po danu (osvjetljenom prostoru), onda u zamračenju ne valja pol piz.. hladne vode. I Vice Versa.

Treće; kutevi gledanja, za sve osim za IPS i OLED moraš biti ko trkaći konj sa onim štitnicima na očima. Sve van 20° od osi je banana.

Četvrto; korištenje ekrana kao komp monitor, odnosno input lag: stra`ota bre.

OLED uspijeva djelomično kaširati sve gore navedene nedostatke, no to još uvijek nije to.
Plus toga, kolaju vrlo zabrinjavajuće glasine o trajnosti istih, koja je navodno tri puta manja nego kod LCDa.

A o podršci HEVC u 2017. godini uopće ne želim gubiti riječi.

Suma sumarum, što činiti?
Ono mislim, za 20+k Kn, čovjek postaje potencijalno opasan kupac 4k beamera, koji svi redom (u tom cjenovnom rangu) brišu pod sa bilo kojim TVom (o veličini slike da ne pričam).
Koliko ćemo još morati čekati da se izmercaju gore navedeni nedostaci na TVima?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 18:49   #8385
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,658
Gledam svugdje trpaju šit edge gluposti sve u svrhu stanjivavanja telke, imam model od sonija star 9 godina va matrica i beklajt osvjetljenje, u pocetku je bila odlicna slika, doduse sad je vec na izdisaju nakon tolko godina, al se vide pokazatelji nekadasnje kvalitete (va matrica i beklajt osvjetljenje).
Hocu rec, mogli su ostat pri tome da ugradjuju beklajt, bilo bi sve bolje i da stave u neke modele VA matricu, a proizvodjaci guraju taj vrazji IPS u skoro svaki model tva, jako je rijetkost nac tv sa va matricom, izuzev nekih sony modela iz 2015te i top klase samsunga 2016te (serija 7, 8, 9) i mislim neke nize klase iz samsunga.

Konkretno, Sony sa xe90 serijom napravio prakticki pun pogodak, znam da 49" model ima manje (negde sam nasao 16, al to nije sigurno) FALD zona, spram recimo panasonica sa preko 500 zona (hajend model, mislim da je serija 900) al opet dobrodoslo je i to tj pridonijet ce kvaliteti slike.

Bas sam pikirao taj samsung seriju 8, al ima i ona nekih problema, neravnomjerno osvjetljenje, mrtvi pikseli, odljepljivanje zadnje strane, doduse to vise ide seriju 7, serija 8 je ok..

Modeli za tekucu godinu iz samsunga su razocarenje, dok je sony napravio odlican posao ove vodine, pogotovo sa xe90 modelima a FALD je uvijek bio rezerviran za top klasu, a sad je napokon ta opcija se spustila u neku srednju gornju klasu televizora (xe90).

@Rista, xe8505 je odlican isto, cak sam i njega razmatrao, al hebiga xe90 mi je primamljiviji

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 19:07   #8386
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Rista, xe8505 je odlican isto, cak sam i njega razmatrao, al hebiga xe90 mi je primamljiviji
Razmisljao sam o njemu ali osim sto je skuplji, KS8002 mi je vratio vjeru u edge lit Na rtings recenzijama XE85 zapravo ima dosta bolju uniformnost, sto crne to bijele i sive. Zadnji TV mi je bio direct LED i uvijek sam mrzio te vrazje tamne kuteve i banding/DSE koji je cest s takvim osvjetljenjem. Bio sam se zapravo prije Sonya odlucio za Philips 65PUS7601. FALD sa 128 zona, ambilightom, kvalitetnim daljinskim sa qwerty tipkovnicom, odlicnom izradom i sve to za manju cijenu od konkurencije ali i on pati od navedenih problema. Bas steta.

Vidio sam za te probleme sa odljepljivanjem straznje strane Samsunga i da TVi dolaze vec odljepljeni ali eto od ta 3 koje sam imao, nijedan nije pokazivao ni tragove odljepljivanja. Moja jedina zamjerka je taj "ultra black" iliti moth eye filter. Nema vise sanse da ikada kupim TV s tim.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 19:30   #8387
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Kakvi su Phillips i Panasonic u rangu od oko 1k€, vidim da se slabo spominju...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 29.05.2017. u 19:46.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:08   #8388
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Philips je generalno dosta podcjenjen rekao bih, ali naravno sve zavisi sto tocno trazis. Inace na 55" za te pare ne budes nasao local dimming implementaciju vrijedu spomena. Na edge lit modelima ne funkcionira dobro iz ocitog razloga, a FALD sa puno zona nije u tom cjenovnom rangu
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:31   #8389
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Sa svime se slažem, dosta ljudi je pljuvalo sony 2015 i 2016 modele ali gotovo svi kažu da je 2017 serije pogodak, čak i nevjerni Tome haha..
Oled B6 ima i problem s osvjetljenjem, kao i svi oled 2016 modeli, sad su navodno to riješili sa C7 i ostalim 2017 modelima.
Nije ni oled cvijeće, ima uz navedeno problem s burn in-om, veliki input lag itd itd.
Osobno, kad i ako XE90 serija padne na 10k vjerojatno ću uzeti taj. Ima negdje video na youtube, u mraku je gotovo isti kao oled a nema te neke bolesti. Makar da se razumijemo, u mraku i razina crne su ipak bolji kod prvog.

Aaaa evo ga
https://www.youtube.com/watch?v=CXDKEfj6Q3s
Ok, ovo je impresivno za jedan LED TV
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:45   #8390
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Ovo mi se trenutno cini ko best bang for buck, Samsung UE55KS7502, pogotovo po akcijskoj cijeni.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 20:58   #8391
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Dobra cijena, ako ti je ok curved retardacija To sto ga "nema u webshopu" nadam se ne znaci da su samo izlozbeni modeli ostali. Izlozbeni moth eye ne bih stapom taknuo.

Inace u Emmezeti sam bio uhvatio 65KS8002 za 13 000, uplatio na vrijeme i sve, zvao ih, rekli da je sve ok da bi kasnije prodavali pricu kako se tv ostetio i da mi vracaju pare
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 07:40   #8392
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
OK, da malo podijelim svoje frustracije sa nabavkom novog telkača. Ciljam dijagonale od 49-55".
Obilazim šopove već dva mjeseca i nagledao sam se hrpu ekrana (pod nagledao mislim maltretiranje prodavača sa hardom na kojem su fajlovi koje sam tražio da mi puste, te tekući TV program sa zahtjevima da se na dotičnim modelima mijenjaju postavke obzirom da su sve prenabrijane).
Zaključak do kojeg sam došao: alles scheisse, oliti nijedna postojeća tehnologija ni blizu ne zadovoljava upotrebu ekrana u cjelodnevnim potrebama.
OLED je tu najbliže onom kak bi to trebalo izgledat, makar i ti modeli imaju jasno vidljive nedostatke u pojedinim situacijama.

Prvo, i po mom mišljenju najgore, trzanje slike na 24p (kako god kvalitetno materijal bio ripan), nijedan model (android, tizen, webos, itd..) bez obzira na broj jezgri u procesoru NE MOŽE dati fluidnu sliku. OK, moram biti pošten pa reći da sam gledao modele do max. 12k Kn. Makar, sa suludo skupim modelima sumnjam da je situacija puno bolja.

Drugo; prikaz crne boje, što je po meni skopčano i sa kontrastom; DESASTER.
Ak je dobro po danu (osvjetljenom prostoru), onda u zamračenju ne valja pol piz.. hladne vode. I Vice Versa.

Treće; kutevi gledanja, za sve osim za IPS i OLED moraš biti ko trkaći konj sa onim štitnicima na očima. Sve van 20° od osi je banana.

Četvrto; korištenje ekrana kao komp monitor, odnosno input lag: stra`ota bre.

OLED uspijeva djelomično kaširati sve gore navedene nedostatke, no to još uvijek nije to.
Plus toga, kolaju vrlo zabrinjavajuće glasine o trajnosti istih, koja je navodno tri puta manja nego kod LCDa.

A o podršci HEVC u 2017. godini uopće ne želim gubiti riječi.

Suma sumarum, što činiti?
Ono mislim, za 20+k Kn, čovjek postaje potencijalno opasan kupac 4k beamera, koji svi redom (u tom cjenovnom rangu) brišu pod sa bilo kojim TVom (o veličini slike da ne pričam).
Koliko ćemo još morati čekati da se izmercaju gore navedeni nedostaci na TVima?
Moj Sony (w808c) iz 2015. prikazuje 24p bez ikakvih trzanja tako da ti ovo o 24p jednostavno ne stoji.
Takodjer,crna je odlična (VA panel)
Doduše,TV je kalibriran.



Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 08:24   #8393
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Onak is subjektivne perspektive meni samsung qled modeli izgledaju vrlo solidno. Iako nisu nesto nahvaljeni u recenzijama ja sam uocio vidljivo poboljsanje u vudljivom kutu u odnosu na proslogodisnju suhd seriju i ovogodisnje mu8xxx. Takodjer crna mi djeluje uvjerljivije (pri ambi svjetlu) kao i maksimalna svjetlina. Veliki problem za sada je cijena od oko 17k kn za najjeftiniji model
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 10:51   #8394
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
http://www.makspro.hr/index.php/led-...m_medium=click

Ovo mi se čini dobar omjer uloženo/dobiveno...
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 11:05   #8395
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Nakon full dugog istraživanja i razmišljanja, nekako si mislim da je "all around" najbolja već spomenuta Sony XE90 serija ( približno slika kao OLED a opet prednosti LCD tehnologije). Čekati ću dok ne pojeftini te 95% uzeti taj. Osim ako baš ne bude neki brutalno sniženje na OLED, da budu ista cijena... što je gotovo pa SF
Baciti ću oko još na novu Panasonic seriju (ex780 primarno.)
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 15:51   #8396
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,658
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Nakon full dugog istraživanja i razmišljanja, nekako si mislim da je "all around" najbolja već spomenuta Sony XE90 serija ( približno slika kao OLED a opet prednosti LCD tehnologije). Čekati ću dok ne pojeftini te 95% uzeti taj. Osim ako baš ne bude neki brutalno sniženje na OLED, da budu ista cijena... što je gotovo pa SF
Baciti ću oko još na novu Panasonic seriju (ex780 primarno.)
Oled mi trenutno nije napet al se zato hype dize do neba dok je oled u pitanju, sve je ok dok se ne krene dublje u problematiku oleda, koji su po meni jos nezreli da bi zamjenili lcd, a za 2-3 god.bi mozda moglo bit sve drukcije..

Ma i ja velim taj xe90 je pun pogodak od vecine modela za 2017tu godinu jos bi tu svrstao i panasonic 50" ex780 mislim da je 10500kn, dok je sony49xe9005 oko 11.5tkn a 55" 15tkn..
Ocekujem neki pad cijena kroz koji mjesec, ne drastican, cak ni sljedece godine xe90 nece bit po nekoj znacajnijoj nizoj cijeni, sony se bahati s cijenama..

Gledam model iz 2015te, w805c oko 5600kn izlozbeni primjerak, ne znam jel su poludili il kaj.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 17:23   #8397
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Oled mi trenutno nije napet al se zato hype dize do neba dok je oled u pitanju, sve je ok dok se ne krene dublje u problematiku oleda, koji su po meni jos nezreli da bi zamjenili lcd, a za 2-3 god.bi mozda moglo bit sve drukcije..

Ma i ja velim taj xe90 je pun pogodak od vecine modela za 2017tu godinu jos bi tu svrstao i panasonic 50" ex780 mislim da je 10500kn, dok je sony49xe9005 oko 11.5tkn a 55" 15tkn..
Ocekujem neki pad cijena kroz koji mjesec, ne drastican, cak ni sljedece godine xe90 nece bit po nekoj znacajnijoj nizoj cijeni, sony se bahati s cijenama..

Gledam model iz 2015te, w805c oko 5600kn izlozbeni primjerak, ne znam jel su poludili il kaj.
A Sony i cijene klasika, kao fauve kod nas :/
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 22:03   #8398
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,658
SONY KD-55XE8505 LED UHD 4K
Jako dobra cijena!
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 12:11   #8399
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
Di je to - je ne mogu otvoriti link?
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 12:17   #8400
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Lak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na