Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2013., 13:55   #8251
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ja znam puno cura moje generacije kojima mama izgleda bolje nego one same, ali dokad???
Ovaj moj je već davno prešo granicu isplativosti i da se sad razleti u komadice otpratio bi ga sa smješkom na licu. Uvezen je prije 5 godina sa normalnijih 4,5-5 godina starosti za dvaput manje para nego kaj su se kod nas prodavali. A i ne planiram ga vozit zauvijek. Prodat će se za sitne pare (čak i ne toliko strašno manje od onog koliko je placen prije 5 god) a još uvijek će bit bolji od hrpu njih iz oglasnika koji su razgaženi. Detaljno je pregledan prije tjedan dana od turbine nadalje i stvarno je u dobrom, super stanju za te kilometre.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 14:07   #8252
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ovaj moj je već davno prešo granicu isplativosti i da se sad razleti u komadice otpratio bi ga sa smješkom na licu. Uvezen je prije 5 godina sa normalnijih 4,5-5 godina starosti za dvaput manje para nego kaj su se kod nas prodavali. A i ne planiram ga vozit zauvijek. Prodat će se za sitne pare (čak i ne toliko strašno manje od onog koliko je placen prije 5 god) a još uvijek će bit bolji od hrpu njih iz oglasnika koji su razgaženi. Detaljno je pregledan prije tjedan dana od turbine nadalje i stvarno je u dobrom, super stanju za te kilometre.
Boldano također većina muških kaže za žene kad pređu 40 godina.

A s autom si jednostavno imao jednako toliko sreće koliko si ga i održavao i vozio kako treba, a ne kao što većina ljudi vozi turbo dizela "ispod turbine" jer štede gorivo i na taj način gotovo nikada ne opterete motor do kraja, turbina se s vremenom začađi/zakoksa i normalno da zašteka.
Auto je napravljen da se vozi, a ne da stoji.
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2013., 21:01   #8253
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Te ''velike kilometraže'' kako neki pišu su u biti normalne za normalno korištenje vozila i najmanji problem. To je problem našeg mentaliteta koji doživi kratki spoj kad vidi da auto ima preko 150k. Hjao pa to je izrajbano
A ne doživi kratki spoj kad vidi u oglasniku pasata TDI starog 10 godina sa samo 99 000 km. To kaj ima valjda 299 000 je drugi par cipela. No on se bolje osjeća jer eto piše da ima samo 99k

Vani je tak normalno vidjet po oglasnicima aute koji imaju 250, 350 pa i 450k. Vozio sam se ovdje pred koji tjedan s kolegom u Hondi Accord iz 90-e sa mislim oko 330k.

Ne kužim zašto kod nas svi polude kad vide da auto ima 250k. Ja bi prije kupio auto kojem piše da ima 250-300k i da je to stvarno stanje nego da mi netko uvalja ranije navedenog pasata upitne prošlosti.


Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Auto je napravljen da se vozi, a ne da stoji.
Potpis
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 21:25   #8254
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
daj mi recite za ključ od renault thalia,imam jedan koji otključava/zaključava vrata ali ne pali auto,šta bi se tu dalo napravit i jel se da šta? koliko sam skužio na jednom forumu taj ključ je IR,znači da nebi trebao imat nikakvu bateriju unutra,novi je valjda oko tisuću kn
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 21:32   #8255
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Koliko ih imaš ukupno? Znam da kad smo mi uzimali Kiu lik je rekao da mogu samo dva palit auto a da treći samo otključava tj nema kod.
Druga stvar, kod cure na P207 to se desilo nešto slično i jednostavno se baterija ispraznila.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 21:40   #8256
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
svaki dan vidim novi Clio,ima ih,jako dobro pogodjena linija..valjda jer je širok i nizak..
moram skočit do salona pogledat kak je unutra,izrada plastika itd..trenutno je curi yaris No1 ali Clio joj se isto dopada
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 21:55   #8257
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
svaki dan vidim novi Clio,ima ih,jako dobro pogodjena linija..valjda jer je širok i nizak..
moram skočit do salona pogledat kak je unutra,izrada plastika itd..trenutno je curi yaris No1 ali Clio joj se isto dopada
ja sam vidio novi clio i megane bijele boje i odlično izgledaju,iznutra sam malo pogledao clio...crna unutrašnjost i ima dosta glossy crne plastike
jeli pogledala 208?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 22:11   #8258
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Unutrasnjost Clija nije za svakog iako bi se mnogima mogao svidit. Jako puno plastike, jeftinije i tog glosi materijala na sredisnjoj konzloli i na volanu. Mene je smetala ta plastika na volanu i jako plasticna vrata ali to ide uz tu klasu auta. Mozda se isplati uzet skuplji model ak je netko ljubitelj touch screena koji je poveci i iz vana izgleda atraktivno. Clio je jako digao prodaju Renaulta i nije cudo da ih tak puno ima.

Megane je dobil "nose job" a unutrasnjost je ista bar na skupljem modelu. Nisam vidio jeftiniji. TCe 130 samo sa EDC i DCi 95 su novi motori. Bit ce i 3-5% skuplji.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 17.11.2013. u 22:22.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 22:25   #8259
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
nije gledala 208,mada je i on simpa,toyota je unutra stvarno kvalitetna i dobri materijali,takodjer ima 7 inčni disply s kamerom za rikverc..ta jeftina plastika me osobno jako smeta,ali mi je linija kod Clia jako dobra,budem pogledal pa ću znat više,toyota rastura u gari,5 godina,i to kaj je uvijek u vrhu kaj se kvalitete tiče. I novi Note ću pogledat,baš je guba.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 22:28   #8260
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
prošla oplo astra je valjda najnelogičniji i najretardraniji auto kojeg sam vozio ikada... žalosno je da je takav poluproizvod bio najprodavaniji auto u hrvata di se zna - ako nemaš za golfa, uzmeš astru... ali golf (kojeg ne cijenim) je mister president za ovo, ne znam kako da nazovem... ovo vozilo.

užas čisti od vozila i ne mogu shvatiti prosječnog hrvata kupca ne da stremi tako nečemu, nego da uopće želi taj set nelogičnosti koje gleda kao neki trofej kojem treba težiti.

fuj auto.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2013., 22:33   #8261
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
misliš na H? mi imamo F i G ,meni je G super,jako kvalitetna unutrasnjost,nema skripanja,plastika je extra,mekana,podatna,izdrzljiva,dok je u H plastičnija, dok je astra j unutra isto jako dobro (samo ima jako malo mjesta,skučeno je)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: MuroF. 17.11.2013. u 22:39.
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 22:36   #8262
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
znači ono što se sad naziva astra classic... h bi bilo brijem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 22:59   #8263
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni je deset puta gora plastika u Laguni Coupe (mislim da ju dijeli i sa obicnom Lagunom i Fluenceom i jos kojim autom) nego u ovom Cliu...
Imas auto koji je izvana vuce inspiraciju od Aston Martina, a iznutra ultra jeftinjara plastika. Kompletna tabla drnda i skripi kad god kreces. A pogotovo kad stojis, kad dizel preuzme sa svojim vibracijama.
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...romotor-42.jpg

I još se ogulila ova "gumi plastika" oko radija i sa drzaca case. Na ovoj slici se ne vide vrata, ova ploca je vrh kvalitete kraj tih vrata.

Izgleda mi kao da Citroen ima najkvalitetniji interijer od svih Francuza. A pogotovo DS linija.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.11.2013. u 23:06.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 23:08   #8264
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
je,to stvarno iritira..kao i u octavii,koma..DS je ipak kakti premium od citrača..
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 23:10   #8265
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nemoj da počnem
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 23:45   #8266
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,414
Ovo je dizajn:

Izvana, iznutra.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 01:01   #8267
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
pa to su ogromne kilometraže,ne znam dal bi imal "želudca" kupit auto koji je tak puno prešel..

kad je moj u 14 godina prešel 150 000
Ovo smatran kao najvecu glupost u modernom svitu auta. 1. Vidio san dosta 270cdi, 30d koji su lagano zavrtili priko 450k. Druga stvar je voznja i porijeklo auta. Prija mi ima francuza i ne brine se o njemu niti malo, 130k i auto je grob. Prika mi ima B6 Passata 250k od toga 90% A1 ST-ZG, privatno auto, lik minja sve do vide na servisima. Auto je mint stanje, nikad udarano, pazeno ajme. I onda mi neko prodaje pricu o km. NHF me drzi vodu, ima masu faktora tu. Sta se tice uvoza tu ipak mora bit doza opreza, doduse opet ne virujen da ce svabo puno sminkat auto od 2-3 tisuce E, dok za sluzbenog i gazenog G7 oce. Sta se mene tice, km ne gledan ako vidin ok povijest auta, a svasta se moze saznat iz razgovora s prodavacom, plus ako je auto s naseg trzista uvik se moze informacija vise doznat...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 10:29   #8268
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Bilo kako bilo, iznad 450-500k se stvari počinju raspadati, neovisno o redovnoj brizi, itd. Znam dosta takvih slučajeva, uglavnom se radilo o A6...
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 11:08   #8269
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
prošla oplo astra je valjda najnelogičniji i najretardraniji auto kojeg sam vozio ikada... žalosno je da je takav poluproizvod bio najprodavaniji auto u hrvata di se zna - ako nemaš za golfa, uzmeš astru... ali golf (kojeg ne cijenim) je mister president za ovo, ne znam kako da nazovem... ovo vozilo.

užas čisti od vozila i ne mogu shvatiti prosječnog hrvata kupca ne da stremi tako nečemu, nego da uopće želi taj set nelogičnosti koje gleda kao neki trofej kojem treba težiti.

fuj auto.
daklem sad imam vremena za svoj rant, pa da pojasnim odkud moja ogorčenost

dakle 1.7 dizlo sa ponešto jačom opremom i klasičnim opelovim smradom po novom, ali baš smradom jer sam identičan miris doživio kad su mi 2 frenda uzeli novu corsu prošle generacije... das opel miris koji je stvarno specifično odbojan. kad sam preuzimao clia nije ni približno takav miris imao, a ovaj bazdi nakon 8k km i dalje.

izgled vani ono oke, nemam neke zamjerke, navikli smo na izgled tog opela i oke mi je. nutra - tiha jeza... plastike su najgore vrste onaj tvrdi bakelit koji nema nikakvih facial feateura, siva srednja konzola je bila outdated valjda čim je izašla, a danas je samo još gora. kako je ovo jači paket ima "kožni" volan, mjenjač i ručnu, samo što je problem što ta koža nije čak ni skaj nego ova ista plastika od koje je napravljena unutrašnjost, samo su je provukli kroz 2-3 vode pa je jedno 20% mekša, znači nešto što stvarno nisam doživio u nijednom autu (a nije da sam ih vozio 3 u životu), jednostavno grozna plastika koja imitira kožu i osim što je pod rukama odvratna, vizualno je ružno i što je najgore volan klizi iz ruke jer je - plastičan.

gledajući dalje po unutrašnjosti dolazimo do revolucionalnih rješenja koja su stvarno neviđena u automobilističkom svijetu. dakle da počnem od najbitnijih - ručice brisača i žmigavaca. u ovom autu su sve zamislili kao neki "soft" filing i to sucks donkey dick. daklem ručice ne ostaju u položaju di ih stisneš nego se uvijek vraćaju u "centar" i jedini feedback koji imaš da je funkcija izvršena je da vidiš brisače ili žmigavce kako rade. ako si slučajno skrenuo slabije pa se kotači dovoljno ne izvrte jedino kako možeš isključiti žmigavce je da upališ iste za kontra smjer.

genijalno

nadalje brisači... svaki klik prema gore je brzina rada više, a prema dolje niže i onda se vraća na centar naravno AMA KOME TO PADA NA PAMET?!?! e da još jedna stvar, ovo je valjda jedini auto nakon ne znam... peglice... da nema regulacije brzine intervalnog rada brisača, anno domini 2013

pošto je ovo malo jača oprema onda ima tempomat koji je geeeenijalno smješten na kutevima ručice žmigavaca, gornji kut za ubrzanje, donji za usporavanje i sami dodir bilo kojeg gumba aktivira tempomat. jel moram pričati koliko puta sam ga upalio u vožnji davajući žmigavac? milijon.

pogled na volan i ono par gumbića i 2 kotačića, lijevi ništa ne radi, a desni je volumen radija, ali neeeeeeee nemre to biti beskonačni kotačić nego je to u biti "digitalni" gore-dolje svič što samo po sebi ajde-de, ali ono što je problem što pojačavanje i stišavanje TRAAAAAJEEEEEE sto godina, doslovno da malo glasnije slušaš i zvoni ti mob i toliko ti treba da stišaš da odzvoni mob svoje. mute tipke naravno nema na volanu.

kad smo već kod radija, radio i zvučnici su očajni. znam da stock radijoni su drek, ali sam neki dan vozikao novu fiestu i ona je svjetlosnim godinama ispred po kvaliteti zvuka. basa nema, a kad ga digneš ničeg drugog nema... treble odmah moraš nafrljiti jer visokih isto tako nema, a i onda su jako sramežljivi, ali dobro ajde sad... za vozikat se je oke. međutim ono di opel doslovno briljira su komande i taj centralni stup.

prvo kada radiš na radijonu/bc/auto postavke onda neke funkcije mijenaš sa strelicom lijevo-desno, a neke sa kotačićem dok je iznad kotačića dedicated gumb koji kaže OK i naravno da ti je logična potvrda stiskanje kotačića što u bilo kojem trenu gasi radio i cijeli taj greben što sam naravno instinktivno napravo 100 puta. kada se baciš dolje na automatsku klimu onda (pričam o setupu klime) onda neke funkcije se mijenjaju preko kotačića klime, neke preko strelica iznad... ma ono čisti debilizam. najjače je bilo kad sam si sat išao promijeniti jer naravno da je bio sat vremena naprijed, uđem u setup i strelica ulijevo povećava vrijednst sata/minuta dok desna smanjuje. jel moram išta više reć?

ista ta politika "soft" komandi se odnosi na kompletno vozilo... recimo volumen osvjetljenja dešborda je puš-pin gumb koji izleti van i onda ga ne vrtiš cijelog nego ko i glasnoća na volanu ima limiter i onda ga držiš u koju stranu hoćeš i onda to polaaaaaaaaako dima ili osvjetljuje. recimo ručna nema one klikove kad je dižeš prema gore nego ništa, nikakav feedback, nego jednostavno je potegneš ko konj i ona ostane u tom konjskom položaju.

no dobro

motor.

taj 1.7 je mrtav, ali baš mrtav do turbine i OGROMNA je razlika ispod i iznad 2k rpm... prva do poda i ubrzava negdje ko moj clio u drugoj sa mjesta - mrtav i onda ŠUUUUUUS idućih soma-somaipo okretaja i onda dalje mlaćenje mrtvog konja.

100km napravio, od toga 70ak van zg na otvorenoj cesti i prosječna potrošnja je bila 7.5 što stvarno nije štedljivo. do dolaska u zg di sam proveo sat vremena iđevši sa jednog kraja grada na drugi u 16:30 sam bio na 7.4 potrošnji.

sviđa mi se mala ručica mjenjača sa korektnih hodovima i to je to... zapravo i kotačić klime/grijanja/hlađenja mi se sviđa, ostali ne.

e da i radijon nema nigdje oznake koliko je trenutno glasno, neke crtice ili brojke

stvarno evo kažem ne bi pisao ovoliko da se ne radi o autu o kojem se radi jer je odvratan u svakom pogledu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 11:35   #8270
Rush xxx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zg
Postovi: 41
Frend ima opel corsu 2008. 1.4 90ks.Nakon 5 godina i 40 000km auto i dalje ima taj miris tj. smrad.
Rush xxx je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 13:27   #8271
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Opelima smrdi katalizator,po trulim jajima...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 15:49   #8272
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
u astri G uopće nema tih glupih propusta,kupljena je na kraju proizvodnje pa možda to kaj znači,radjena u belgiji...
100 konja,zna popit,ali i ulja,al jbg,čuo da je ta linija takva..

neke zamjerke veće nemam.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 15:55   #8273
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Ali zato Astra G ima uvjerljivo najgora sjedala šta sam vidio ako misliš voziti više od par sati, a nevjerojatno tvrdu kočnicu da i ne spominjem. Vozio 3 komada i nadam se više nijednu...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 18:08   #8274
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ali zato Astra G ima uvjerljivo najgora sjedala šta sam vidio ako misliš voziti više od par sati, a nevjerojatno tvrdu kočnicu da i ne spominjem. Vozio 3 komada i nadam se više nijednu...

Najgora sjedala. Užasno neudobna. Na sredini leđa je poprečno postavljena nekakva šugava šipka koja doslovno bode u leđa.
Plastika i izgled interijera je kao kod auta iz npr '96.
Centralno se čuje 400m dalje kad se auto zaključava i otključava.
Kočnica je nevjerojatno tvrda. Doslovno kao da nema serva.
Mjenjač je položen tako da svaki put kad trebam šaltat u prvu ili u treću ili u petu se moram sagnut!
Dalje se ne sjećam jer ju dugo hvala bogu nisam vozio.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 19:03   #8275
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daklem sad imam vremena za svoj rant, pa da pojasnim odkud moja ogorčenost

dakle 1.7 dizlo sa ponešto jačom opremom i klasičnim opelovim smradom po novom, ali baš smradom jer sam identičan miris doživio kad su mi 2 frenda uzeli novu corsu prošle generacije... das opel miris koji je stvarno specifično odbojan. kad sam preuzimao clia nije ni približno takav miris imao, a ovaj bazdi nakon 8k km i dalje.

izgled vani ono oke, nemam neke zamjerke, navikli smo na izgled tog opela i oke mi je. nutra - tiha jeza... plastike su najgore vrste onaj tvrdi bakelit koji nema nikakvih facial feateura, siva srednja konzola je bila outdated valjda čim je izašla, a danas je samo još gora. kako je ovo jači paket ima "kožni" volan, mjenjač i ručnu, samo što je problem što ta koža nije čak ni skaj nego ova ista plastika od koje je napravljena unutrašnjost, samo su je provukli kroz 2-3 vode pa je jedno 20% mekša, znači nešto što stvarno nisam doživio u nijednom autu (a nije da sam ih vozio 3 u životu), jednostavno grozna plastika koja imitira kožu i osim što je pod rukama odvratna, vizualno je ružno i što je najgore volan klizi iz ruke jer je - plastičan.

gledajući dalje po unutrašnjosti dolazimo do revolucionalnih rješenja koja su stvarno neviđena u automobilističkom svijetu. dakle da počnem od najbitnijih - ručice brisača i žmigavaca. u ovom autu su sve zamislili kao neki "soft" filing i to sucks donkey dick. daklem ručice ne ostaju u položaju di ih stisneš nego se uvijek vraćaju u "centar" i jedini feedback koji imaš da je funkcija izvršena je da vidiš brisače ili žmigavce kako rade. ako si slučajno skrenuo slabije pa se kotači dovoljno ne izvrte jedino kako možeš isključiti žmigavce je da upališ iste za kontra smjer.

genijalno

nadalje brisači... svaki klik prema gore je brzina rada više, a prema dolje niže i onda se vraća na centar naravno AMA KOME TO PADA NA PAMET?!?! e da još jedna stvar, ovo je valjda jedini auto nakon ne znam... peglice... da nema regulacije brzine intervalnog rada brisača, anno domini 2013

pošto je ovo malo jača oprema onda ima tempomat koji je geeeenijalno smješten na kutevima ručice žmigavaca, gornji kut za ubrzanje, donji za usporavanje i sami dodir bilo kojeg gumba aktivira tempomat. jel moram pričati koliko puta sam ga upalio u vožnji davajući žmigavac? milijon.

pogled na volan i ono par gumbića i 2 kotačića, lijevi ništa ne radi, a desni je volumen radija, ali neeeeeeee nemre to biti beskonačni kotačić nego je to u biti "digitalni" gore-dolje svič što samo po sebi ajde-de, ali ono što je problem što pojačavanje i stišavanje TRAAAAAJEEEEEE sto godina, doslovno da malo glasnije slušaš i zvoni ti mob i toliko ti treba da stišaš da odzvoni mob svoje. mute tipke naravno nema na volanu.

kad smo već kod radija, radio i zvučnici su očajni. znam da stock radijoni su drek, ali sam neki dan vozikao novu fiestu i ona je svjetlosnim godinama ispred po kvaliteti zvuka. basa nema, a kad ga digneš ničeg drugog nema... treble odmah moraš nafrljiti jer visokih isto tako nema, a i onda su jako sramežljivi, ali dobro ajde sad... za vozikat se je oke. međutim ono di opel doslovno briljira su komande i taj centralni stup.

prvo kada radiš na radijonu/bc/auto postavke onda neke funkcije mijenaš sa strelicom lijevo-desno, a neke sa kotačićem dok je iznad kotačića dedicated gumb koji kaže OK i naravno da ti je logična potvrda stiskanje kotačića što u bilo kojem trenu gasi radio i cijeli taj greben što sam naravno instinktivno napravo 100 puta. kada se baciš dolje na automatsku klimu onda (pričam o setupu klime) onda neke funkcije se mijenjaju preko kotačića klime, neke preko strelica iznad... ma ono čisti debilizam. najjače je bilo kad sam si sat išao promijeniti jer naravno da je bio sat vremena naprijed, uđem u setup i strelica ulijevo povećava vrijednst sata/minuta dok desna smanjuje. jel moram išta više reć?

ista ta politika "soft" komandi se odnosi na kompletno vozilo... recimo volumen osvjetljenja dešborda je puš-pin gumb koji izleti van i onda ga ne vrtiš cijelog nego ko i glasnoća na volanu ima limiter i onda ga držiš u koju stranu hoćeš i onda to polaaaaaaaaako dima ili osvjetljuje. recimo ručna nema one klikove kad je dižeš prema gore nego ništa, nikakav feedback, nego jednostavno je potegneš ko konj i ona ostane u tom konjskom položaju.

no dobro

motor.

taj 1.7 je mrtav, ali baš mrtav do turbine i OGROMNA je razlika ispod i iznad 2k rpm... prva do poda i ubrzava negdje ko moj clio u drugoj sa mjesta - mrtav i onda ŠUUUUUUS idućih soma-somaipo okretaja i onda dalje mlaćenje mrtvog konja.

100km napravio, od toga 70ak van zg na otvorenoj cesti i prosječna potrošnja je bila 7.5 što stvarno nije štedljivo. do dolaska u zg di sam proveo sat vremena iđevši sa jednog kraja grada na drugi u 16:30 sam bio na 7.4 potrošnji.

sviđa mi se mala ručica mjenjača sa korektnih hodovima i to je to... zapravo i kotačić klime/grijanja/hlađenja mi se sviđa, ostali ne.

e da i radijon nema nigdje oznake koliko je trenutno glasno, neke crtice ili brojke

stvarno evo kažem ne bi pisao ovoliko da se ne radi o autu o kojem se radi jer je odvratan u svakom pogledu.
napisao si post od stranice i po na racun voznje od 100km!? i vecinom pises stvari koje su osobnog ukusa....npr.vozio sam astru h koja je proizvedena u uk...dobrih 150k km..tog smrada nema,niti mirisa...totalno neutralno( novu sam imao), brisaci....zmigavci...tipke na volanu i ta "tvrda" plastika unutrasnjosti...neznam sta da kazem?! tvrda plastika nije tvrda...ili ti se svodja spuzva vise,pa ti je ovo tvrdo? polugice za brisace zmigavce i ostalo su stvar ukusa i navike...neznam sta da kazem,nesvidja se ni svakome volan na citroenu .. a neko ga obozava!1.7 motor netriba ni komentirat..ljudi su s njim imali problema tako da to nije nista novo,ja sam vozio 1.6 benzinca i prezadovljan sam bio! radio ko radio...nisi ocekivao valjda Bose sustav unutra? malo previse toga si nabrojao za jednu low-mid klasu auta....i nije najprodavanija bila bezveze, nego radi omjera cijene i kvalitete i vanjskog dizajna koji je i dan danas dobar dobar(bar mogu pripoznat koja je koja za razliku od golfa 5-6-7?!) :P

ja da sad kupujem opet bih isao na astru i ostavio 50k kuna u djepu nego na golfa....jbg...i to je stvar ukusa?
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 19:36   #8276
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
napisao si post od stranice i po na racun voznje od 100km!? i vecinom pises stvari koje su osobnog ukusa....npr.vozio sam astru h koja je proizvedena u uk...dobrih 150k km..tog smrada nema,niti mirisa...totalno neutralno( novu sam imao), brisaci....zmigavci...tipke na volanu i ta "tvrda" plastika unutrasnjosti...neznam sta da kazem?! tvrda plastika nije tvrda...ili ti se svodja spuzva vise,pa ti je ovo tvrdo? polugice za brisace zmigavce i ostalo su stvar ukusa i navike...neznam sta da kazem,nesvidja se ni svakome volan na citroenu .. a neko ga obozava!1.7 motor netriba ni komentirat..ljudi su s njim imali problema tako da to nije nista novo,ja sam vozio 1.6 benzinca i prezadovljan sam bio! radio ko radio...nisi ocekivao valjda Bose sustav unutra? malo previse toga si nabrojao za jednu low-mid klasu auta....i nije najprodavanija bila bezveze, nego radi omjera cijene i kvalitete i vanjskog dizajna koji je i dan danas dobar dobar(bar mogu pripoznat koja je koja za razliku od golfa 5-6-7?!) :P

ja da sad kupujem opet bih isao na astru i ostavio 50k kuna u djepu nego na golfa....jbg...i to je stvar ukusa?
Ja mogu samo pohvalit Astru GTC 1.6, auto je stvarno meni bilo odlicno. I da ima taj miris, nije smrad nego nesto specificno. Drugi noviji opel je bila Corsa 1.2, i opet puno bolje auto od francuskih kolega. Obadvoje nisan puno vozio mozda nekih 1000 km svaki, ali ok su oba. Posebno mi se svidja sta kocnica nije premekana, to mrzin kod vecine novih/zenakih auta...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 20:01   #8277
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
imho astra je ljuto sranje od auta - plastika, nema snage, nekvaliteta... Ma opcenito mi je Opel smece i brend koji mi ne ulijeva povjerenje - jedini kojega cijenim je insignia
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 20:40   #8278
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
neznam kakve su nove astre,valjda se opel srozao kvalitetom
treba redizajn kadett-a
esc je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 20:47   #8279
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
kakav ti je to post,generaliziranje veliko,ja ću reći da astra nije loš auto.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 21:06   #8280
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Moja teta ima tu astru 1.7 CDTI (H serija)
Slazem se sa svime navedenim od syssa. Da dodam par stvari, na vozackom sjedalu ima ona "stalak za lakat" koji samo smeta i nemoguce je voziti sa njim spustenim osim na autocesti ,a i tamo nije potreban. Mali razmak izmedju sjedala i npr nemogu zene (koje ugl i kupuju astru) stavit torbu izmedju sjedala jer smeta za promjenu brzina i suvozacu. Da ne spominjem motor sa kojim je pala na eko testu 5 godina od kupnje auta sa redovnim servisima. 1.9 TDI kojeg imamo doma u golfu je puno bolji i cini se jaci ,a ima istu snagu i okretni moment.
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na