Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2011., 11:42   #8071
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Upravo tako hash. Sve te čeljusti su danas 95% standardni Post Mount prihvat (imate IS i PM prihvat; IS je international standard). Zadnji tko je imao IS prihvat na čeljusti kočnice je bila Magura 2006te valjda.

Uvijek morate samo paziti kod diskova koji su oko 180mm. Jer neki imaju 180mm diskove, neki 183mm, a Avid npr. 185mm. Mada je razlika max. 2.5mm u polumjeru diska, dovoljno je da nešto ne paše. Zato, ako je rotor 180, adapter mora biti za 180. Ako je rotor 183, adapter za 183 i tako dalje.

Naravno, može se to i srediti ručno sa par podloškica da se odmakne čeljust na adapteru van, no to je već DIY.

Uglavnom, ako imaš te rotore i adapter, onda ti novi ne trebaju.

EDIT:
Pasat će adapteri jer velim, Hayes ima PM prihvat na čeljusti, kao i XT.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 12:06   #8072
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,116
Hvala svima, jer evo gledam kočnice i svi mi vele ali to ti je bez diskova i adaptera, pa jo i to moraš, a nisam bio 100% siguran dali bi mi ovi pasali!
Velim ja imam 203 diskove i naravno adaptere i kako vi kažete nebi treblo biti problema!

Eto ako i kad kupim javim kaj sam kupil i dali valja ili ne!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2011., 12:08   #8073
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Ajd dok se priča o kočnicama da pitam-jel ima netko kombinaciju npr. naprijed hidraulika, a straga kliješta na sajlu?
Imam Garry Fischer Wahoo disc sa Shimano BR-M416 mehaničkim disk kočnicama.
Kontam na postojeće 160mm diskove(imam oko 80kg) naprijed stavit neke Elixir 5 http://www.bikezone.hr/web/index.php...384&Itemid=287
Ovo je cijena za jednu kočnicu, jel?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 12:11   #8074
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
@all

svaki bedak ima svoje veselje, to je opcepoznata cinjenica, ali kada ce hidraulika biti cjenovno i tezinski jednaka bajku sa v-brakeom onda mogu razmisliti o tome, jer za XC
ne vidim potrebu ulozit 4 puta vise za diskove...

nadalje, ovih disciplina vec ima ko dreka, dok sam ja vozio bila je cesta, XC i ciklokros i tek je pocinjao DH, tak da ako sam nekaj i pomesal mea culpa...
neznam zakaj cestovnjaci nemaju onda disk kocnice??? a koje se tamo brzine postizu...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 12:31   #8075
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ajd dok se priča o kočnicama da pitam-jel ima netko kombinaciju npr. naprijed hidraulika, a straga kliješta na sajlu?
Imam Garry Fischer Wahoo disc sa Shimano BR-M416 mehaničkim disk kočnicama.
Kontam na postojeće 160mm diskove(imam oko 80kg) naprijed stavit neke Elixir 5 http://www.bikezone.hr/web/index.php...384&Itemid=287
Ovo je cijena za jednu kočnicu, jel?

to je cijena za jednu kocnicu, ja ti ju prodam novu s garancijom (postarina na mene) za 700kn, dobijes ju cim malo zatopli plus dok stigne do tebe
.. medjutim kako ja nikad nisam bio jak za trgovinu evo i link na ducan di bi ju kupio , tako da ako imas nekog u zg zamoli da ti pokupi to u brezicama i prodjes skoro duplo jeftinije


sto se tice adaptera za diskove, jucer, dok sam kupovao novi rotor, sam naletio na super objasnjenje na superstaru

Zadnje izmijenjeno od: hash. 22.02.2011. u 12:45.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 14:46   #8076
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
svaki bedak ima svoje veselje, to je opcepoznata cinjenica, ali kada ce hidraulika biti cjenovno i tezinski jednaka bajku sa v-brakeom onda mogu razmisliti o tome, jer za XC
ne vidim potrebu ulozit 4 puta vise za diskove...
Po težini su tu već, a Magura je napravila MT8 kočnice koje teže oko 276g cijeli sustav. Prosječni Elixir je oko 400g, Avid SD oko 340g po kočnici.
No što se cijene tiče, nije niti dobar V-brake jeftin. Uzmi u obzir da treba i kvalitetan obruč.

Kolika je cijena recimo XT/XTR V-brake sustava u dućanu i dobar obruč ? Ili bilo kojeg za koji bi ti rekao da je dobra V-brake kočnica.
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
nadalje, ovih disciplina vec ima ko dreka, dok sam ja vozio bila je cesta, XC i ciklokros i tek je pocinjao DH, tak da ako sam nekaj i pomesal mea culpa...
neznam zakaj cestovnjaci nemaju onda disk kocnice??? a koje se tamo brzine postizu...
Ovaj na cesti stisne kočnicu jednom u 20minuta, ak i toliko. Današnje XC staze su već postale poprilično opasne u nekim djelovima (što će mnogi današnji natjecatelji potvrditi), čak možda i preopasne za tu disciplinu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:03   #8077
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Po težini su tu već, a Magura je napravila MT8 kočnice koje teže oko 276g cijeli sustav. Prosječni Elixir je oko 400g, Avid SD oko 340g po kočnici.
No što se cijene tiče, nije niti dobar V-brake jeftin. Uzmi u obzir da treba i kvalitetan obruč.

Kolika je cijena recimo XT/XTR V-brake sustava u dućanu i dobar obruč ? Ili bilo kojeg za koji bi ti rekao da je dobra V-brake kočnica.

Ovaj na cesti stisne kočnicu jednom u 20minuta, ak i toliko. Današnje XC staze su već postale poprilično opasne u nekim djelovima (što će mnogi današnji natjecatelji potvrditi), čak možda i preopasne za tu disciplinu.
zaboravljate jednu stvar, da su kod diska drugacije i teze nabe, trebale bi i jace zbice....

a jel, a kaj je sa brdskim cestovnim dionicama

neznam tocno cijene, ali sada kada su diskovima pale cijene minimalno je duplo povoljnija opcija XTR+recimo neka mavic keramika od disk pandana, koji su tezinom isti ili barem priblizno...
u doba kad sam ja razmisljao o tome, razlika xtr na formulu je bila oko 500g, a 4 puta skuplje...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:27   #8078
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
ja ne vidim svrhu tezine dijelova??

Ja nisam pro vozac i kod dijelova ne gledam kolko je tezak nego dal si ga mogu priustit. a to sa tezinom radje onda stavim 1.5l vode u mjeh (stane 3l) i uzmem samo 2-3 imbusa, a ne cijeli alat.

Moj bajk je serijski bio tezak oko 13,5kg, a sada je 13,86kg.

razlika izmedju vilja je oko 350g. da sam ostavio staru vilju bajk bi bio tezi sa diskovima oko 600g
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:46   #8079
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
ja ne vidim svrhu tezine dijelova??
pa nije isto jel nosis 9 ili 13 kg na ramenu kad ides po neprohodnom terenu ili jakoj uzbrdici...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:56   #8080
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Naravno da nije isto, ali i mene kao rekreativca bas ne uzbudjuje dal imam bajk od 15kg, 13kg ili manje...ali ajde da je preko 15kg ipak ne bi valjalo

Ovdje vecina vozi bajkove teze od 13kg (moj je 13.3kg i spada u lakse fulke tu na forumu)...vecina bajkova je 14-15 pa i vise kilograma...tko ima bajk laksi od 10kg nek se javi (osim Salvareza ).

Osobno odteglim bajk od 15kg, ako treba i po cijelom Leusteku do Lugarnice - sve je stvar treninga
IMHO, za rekreativca se jednostavno ne isplati skidati masu bajka ispod 10kg...pa da sad hocu skinuti kilu sa svojeg bajka bi bankrotirao, a taj kilogram mi stvarno nista u zivotu ne znaci.
Moje misljenje se zna, bolje ulupat pare u izlete i voznje van ZG-a, nego u lakse dijelove.
Ako je netko takmicar, onda je to neka druga prica.

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 22.02.2011. u 16:02.
Nik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2011., 17:46   #8081
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
zaboravljate jednu stvar, da su kod diska drugacije i teze nabe, trebale bi i jace zbice....

a jel, a kaj je sa brdskim cestovnim dionicama

neznam tocno cijene, ali sada kada su diskovima pale cijene minimalno je duplo povoljnija opcija XTR+recimo neka mavic keramika od disk pandana, koji su tezinom isti ili barem priblizno...
u doba kad sam ja razmisljao o tome, razlika xtr na formulu je bila oko 500g, a 4 puta skuplje...

Ma to su čiste gluposti. Jedva sam dočekao dan da su došli diskovi (Hayes Nine sam dobio na bajku 2002. godine). Sjećam se doba kad su se vozile trke još na vbrake-u, to su znali bit takvi spustevi da su mi se prsti grčili od stiskanja, plus ak je bilo mokro ili blatno, onda je bilo veselja. A tek kad je obruč dobio udarac, pa kad cijeli bajk pleše kod kočenja. nije baš ugodan osjećaj.

Opće je poznato da su cestovnjaci picice za spust i ne znaju se spuštat po terenu, kaj je dokazano i viđeno milijun puta. Opće mi nemoj sad tu neke profiće spominjat kaj voze tour, nege govorim o ovim domaćim dečkima i rekreativcima koje sam ja gledao kako guraju specku na usponu na Sljeme ili Žumberak...

A dobar vbrake i keramički obruč koštaju puno i ne znam ko bi bio tak lud da si sad ide tak nešto kupovat, kad postoji hidraulika za istu cijenu i bolje radi. Imao sam i ja keramičke obruče. Super stvar, nema kaj, ali kaj kad ti kamen lupi po njemu i otkine 3-4 mm sloja keramike? SKupa zajebancija...

U zadnjih par godina svi bicikli dolaze sa disc ready kotačima i prihvatima na rami za hidrauliku. Nije to ko prije bilo, da si morao nabu mijenjat, špajle, pa vilicu uzimat koja ima prihvat za disk...
Uglavnom, vbrake je prošlost. Za ozbiljnije i jače vožnje, po ozbiljnijem terenu, ne može odradit kočenje ko hidraulika i mislim da se svi tu slaže sa mnom.

I za kraj cu samo reci, kakva tezina je u pitanju? Pa Formula R1 ima 280g sa 160mm rotorom. Nemoj rec da je to skupa kocnica i vrh ponuda. To je ista stvar ko i XTR vbrake ili avid ultimate sa keramickim obrucem prije 14 godina.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 18:48   #8082
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,676
Sve mi se više cini da vecina vas sve više drpulji po teoriji i nekim testovima nego uživa u vožnji!
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:30   #8083
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
to je cijena za jednu kocnicu, ja ti ju prodam novu s garancijom (postarina na mene) za 700kn, dobijes ju cim malo zatopli plus dok stigne do tebe
.. medjutim kako ja nikad nisam bio jak za trgovinu evo i link na ducan di bi ju kupio , tako da ako imas nekog u zg zamoli da ti pokupi to u brezicama i prodjes skoro duplo jeftinije


sto se tice adaptera za diskove, jucer, dok sam kupovao novi rotor, sam naletio na super objasnjenje na superstaru
Hvala ti za ponudu, al sad gledam i vidim da navedena kočnica koristi DOT ulja, ja bi mineralno jer nemam baš manevarskog prostora za servisiranje pa mi održavanje kočnica sa DOT uljem nije baš dobra ideja.
Hvala za link, Bogu hvala, oko mene ima 100 slovenaca vikendaša tak da mi ni brezice nisu tak daleko ako šta nađem
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:31   #8084
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Sve mi se više cini da vecina vas sve više drpulji po teoriji i nekim testovima nego uživa u vožnji!
hej hej, otkud to?


inace danas sam se popeo na ponikve i moram reci da sam poprilicno ugodno iznenadjen gripom guma po snjegu
doduse nisam se uspio popesti sa livade natrag na cestu jer se kotac poceo vrtit u prazno ali na onom dijelu do izvora gume sasvim ok drze. nakon iskustva po blatu na grmoscici ovo je bilo vrlo neocekivano

kad je sljedece sljeme na kojem se ne ocekuje blato na stazi?
i bilo bi zgodno da ide netko tko je malo sporiji prema dolje pa da probam ne bit zadnji na spustu
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:39   #8085
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
malo sporiji prema dolje pa da probam ne bit zadnji na spustu
javim ti se
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:41   #8086
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Sve mi se više cini da vecina vas sve više drpulji po teoriji i nekim testovima nego uživa u vožnji!
Samo ti slušaj dobro Salvareza . Ima on više kilometara u guzici nego mi svi ostali zajedno.
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
inace danas sam se popeo na ponikve i moram reci da sam poprilicno ugodno iznenadjen gripom guma po snjegu
doduse nisam se uspio popesti sa livade natrag na cestu jer se kotac poceo vrtit u prazno ali na onom dijelu do izvora gume sasvim ok drze. nakon iskustva po blatu na grmoscici ovo je bilo vrlo neocekivano

kad je sljedece sljeme na kojem se ne ocekuje blato na stazi?
i bilo bi zgodno da ide netko tko je malo sporiji prema dolje pa da probam ne bit zadnji na spustu
Koju veličinu si uzeo, gdje i cijena ?

Ja gledam te Maxxis gume kao odličnu gumu straga. Bilo CrossMark ili Larsen TT model. Trebale bi biti brze, relativno lagane i sa dovoljno gripa za uspon po Sljemenu. Trenutna WTB ExiWolf u 2.1 verziji zadovoljava sve uvjete osim da je brza. No dobro je što je jeftina i slabo se troši.

EDIT:
Što se spusta tiče, uvijek se čeka. Barem kad se vozimo mi forumaši skupa. Ne trebaš juriti niti hvatati ikoga.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:43   #8087
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Hvala za link, Bogu hvala, oko mene ima 100 slovenaca vikendaša tak da mi ni brezice nisu tak daleko ako šta nađem
np

cijene dijelova u hrv ducanima su oko 30% vece nego na netu i u slo, tek kad su neke vece akcije se cijene priblize onima vani, zasto je to tako ne znam?


Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
javim ti se

hahaha, jesi i ti imao feeling kad stignes ekipu na nekom krizanju da su tamo vec 5 minuta
ma ubrzat cemo se mi vec

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koju veličinu si uzeo, gdje i cijena ?

Ja gledam te Maxxis gume kao odličnu gumu straga. Bilo CrossMark ili Larsen TT model. Trebale bi biti brze, relativno lagane i sa dovoljno gripa za uspon po Sljemenu. Trenutna WTB ExiWolf u 2.1 verziji zadovoljava sve uvjete osim da je brza. No dobro je što je jeftina i slabo se troši.

EDIT:
Što se spusta tiče, uvijek se čeka. Barem kad se vozimo mi forumaši skupa. Ne trebaš juriti niti hvatati ikoga.

nisam uzeo nove, to su jos stare gume koje sam dobio s bajkom (kupljen pocetkom 5. mj. 2010. tako da barem imas okvirno vrijeme trajanja), straznja izlizana vise od pola, prednja skroz ok, rekao bih iznad 90% ali ne sjecam se kakva je bila nova
velicina je 2.1 i stvarno gume ne bi preporucio za voznju po makar najmanjem blatu jer se na njima napravi sloj blata i samo klizis, u svim ostalim situacijama su mi bile ok al uzmi u obzir da su mi to prve gume i prvi ozbiljniji bajk tako da nemam bas kredibiliteta za reci da je nesto dobro, ako je lose to vec primjecujem

namjeravam napravit ono sto smo pricali, naprijed smart sama 2.1, a sadasnju prednju prebaciti iza, sumnjam da cu se bas voziti po nekom teskom blatu inace bi isao na fat alberta naprijed kao i ostatak ekipe s foruma
kad se zadnja potrosi, sljedecu jesen, cu bit pametniji i razmisljat sta i kako dalje

sto se tice cekanja ste stvarno svi prva liga al znas kako je kad si dosta sporiji od ostatka, malo se glupo osjecas jer imas feeling da kocis ostale

Zadnje izmijenjeno od: hash. 22.02.2011. u 19:55.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 19:52   #8088
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
sindrom prvog i zadnjeg

prvi i svi do zadnjeg misle da smetaju pa puste kočnice zadnji misli da je spor pa se potrudi

ali, meni se ne žuri nigdje... tako ni tamo nek čekaju čekam i ja njih na usponu lolhan
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:02   #8089
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Znači Hash ne čisti dobro blato. Hm, to mi čak ova WTB i radi dobro. Kad smo se penjali zadnjih 4-5 puta po blatu, nisam imao većih problema, stvarno su sve izgurale, dok se ostatak ekipe znao klizati.
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
sto se tice cekanja ste stvarno svi prva liga al znas kako je kad si dosta sporiji od ostatka, malo se glupo osjecas jer imas feeling da kocis ostale
Onda ideš zadnji ili predzadnji. Pitaj 2die4-a kad je išao s nama, a bio mu je to prvi jači spust (najgore staze su malo teže od ovoga što smo mi tada odvezli). Na spustu se svako malo pričeka da se ekipa skupi.
Uvijek ti je lakše iza nekoga voziti, naravno ne preblizu, jer vidiš gdje i kad on koči, koji je put odabrao i ako je loš, imaš vremena ispraviti i naći bolji.

Na kraju krajeva, odvažite se jednom i odite gore s ekipom. Kaciga obavezna, ako nemaš i padneš ne zovemo hitnu i GSS
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:05   #8090
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
isao je hash samnom jednom
to sam 100%
mislim da su onda jos isli destro i murina. pa smo isli i na dotrscinu.

a, hasha svako malo vidim kako prozuji po kvartu.
ali picober ne koci
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:16   #8091
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Sve mi se više cini da vecina vas sve više drpulji po teoriji i nekim testovima nego uživa u vožnji!

Vidim da si iz Krapine, da nisi možda to ti Hršak?
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:23   #8092
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
ali picober ne koci
Viš da veli da ne može zakočit

Nego dečki, čini mi se niš ovaj vikend od vožnje. Bit će niske temp, nije da se nismo vozili po nižima, ali meni će brijem noge otpast opet
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:33   #8093
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Znači Hash ne čisti dobro blato.
tak je

Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
isao je hash samnom jednom
to sam 100%
mislim da su onda jos isli destro i murina. pa smo isli i na dotrscinu.
trebalo mi je malo duze al sam se sjetio sad, ono kad smo gurali bicikle gore na dotrscinu kad je murina vodio

..i .. kad je sljedeca tura onda, svidio mi se snjeg?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Viš da veli da ne može zakočit

Nego dečki, čini mi se niš ovaj vikend od vožnje. Bit će niske temp, nije da se nismo vozili po nižima, ali meni će brijem noge otpast opet
novi disk je na putu

kad smo vec kod niskih temperatura, ja se vozim u biciklistickoj jakni i preko softshellu, bio sam na -2 na sestinama po noci i danas po danu na -1 na ponikvama, na nogama stare tenisice i duple carape, bicke kratke i preko neke dryplus hlace (nisu cak ni windstop) iz intersporta, prek glave imam buff, sareni , i nikad mi za nista nije bilo hladno osim za prste na nogama, ok, i prsti na rukama ali to zato jer imam obicne rukavice i to cu rijesiti cim nadjem rukavice na kojoj mi svi prsti jednako pasu
ali prsti na nogama? nemam ni najmanje ideje kako to rijesiti, mrdam ih malo kad osjetim da je kriticno ali nije mi to to, htio bi to rijesiti da ne moram misliti na njih, ali kolko vidim niti termo carape nisu neko 100% rjesenje

Zadnje izmijenjeno od: hash. 22.02.2011. u 20:38.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:33   #8094
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
dobro odustajem,prestar sam i vracam se na odjel gerijatrije
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 20:56   #8095
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Dooobro, a sad si jos samo nabavi hidraulicne disk kocnice .

Sto se tice minus temperatura, one su cak i pozeljne, jer nece biti blata ...ja sam se bas ufurao na voznje zimi, tako da bi ovaj tjedan mogla pasti 10-a zimska Sljemenska...samo da ne bude vjetrovito.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 21:01   #8096
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ja bih si onda otišao kupiti prije termo čarape u MarkoProjekt ako imaju. Možda da i probam sa gamašnama, samo to je pak skupo kod nas, oko 200kn jebemti.

@ riceburner
Sad bez ikakvog podjebavanja i slično - oš s nama koji put na Sljeme ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 21:20   #8097
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ja bih si onda otišao kupiti prije termo čarape u MarkoProjekt ako imaju. Možda da i probam sa gamašnama, samo to je pak skupo kod nas, oko 200kn jebemti.

@ riceburner
Sad bez ikakvog podjebavanja i slično - oš s nama koji put na Sljeme ?
mogao bih, ako mogu kod nekog u dvoristu ostavit auto s kojim cu dopeljat bajk u zg...
inace imam svoju stazicu na lokalnom bregu koju vozim 45 min i to mi je taman za odrzavat kondiciju na starim kostima...
doduse proslu godinu napravio samo 5k km i posteno sam se usvinjio jer zadnjih 14 mjeseci sjedim 10 do 15 sati dnevno
ovu zimu isao par puta u sumu i zaradio upalu pluca ;D
bit cu slobodan od 4tog mjeseca, do onda tesko...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 21:29   #8098
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Ispeglao je hash i 57-mu, šta je vama Mislim da je postava bila Nik, Renesis, Destroyer, prijespomenuti i ja (ispričavam se ako sam koga ispustio ili nadodao )

@riceburner, nismo mi nadobudni klinci sa nabrijanim biciklama, koji se kurche po forumu. Možeš koji put s nama na Sljeme ako imaš volje, pa ćemo ti objasniti i zašto su doublewall obruči bolji od singlewalla (ovo sam sad izmislio, ne treba rasprava )
murina je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 21:37   #8099
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ispeglao je hash i 57-mu, šta je vama Mislim da je postava bila Nik, Renesis, Destroyer, prijespomenuti i ja (ispričavam se ako sam koga ispustio ili nadodao )

@riceburner, nismo mi nadobudni klinci sa nabrijanim biciklama, koji se kurche po forumu. Možeš koji put s nama na Sljeme ako imaš volje, pa ćemo ti objasniti i zašto su doublewall obruči bolji od singlewalla (ovo sam sad izmislio, ne treba rasprava )
budem jednom svakako, jer na sljemenu nisam bio jos od 99te dok sam bio student uglavnom se vozim u sloveniji i nesta dalmacije....
velim sad sam zakrzljao totalno i uprasio se, al eto visa sila, radi se cele dane i noci i tako jos do kraja treceg mjeseca, a onda raspasoj
onda ce bajkovi fasovat, jos mi samo za stari GT treba rizer od 680mm i to je to i onda nema isprike za nevoznju

sad gledam na zid, zadnja bronca na zidu sa takmicenja datira iz 2008e
pa nije tako ni strasno
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 21:47   #8100
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ispeglao je hash i 57-mu, šta je vama Mislim da je postava bila Nik, Renesis, Destroyer, prijespomenuti i ja (ispričavam se ako sam koga ispustio ili nadodao )
ak je to onda kada je isao i dario i njegov frend kaj j epobro drvo sa kacigom onda sam i ja bio

i sjecam se da je hash imao sa selotejpom pricvrscene zracnice, a bocicu vode ispod sica u onom trokutu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na