Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2017., 20:20   #781
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor Kesonja Pregled postova
Ma ja sam lud više krenem nešto gledati preko Kodija kad ono trzanje,prekidi.Na žalost neću moći prekinuti ugovor jer moram onda 2400 kn platiti za ruter i Xbox tako da sam osuđen na borbu za "šaku signala" i za "megabit više" u filmu "dobar,loš,pokučni"
Instaliraj cell map apk na mob i tu će ti pokazati na koju si baznu stanicu spojen kod kuće a na koju gdje imaš dobar DL klikneš na taj toranj i vidiš njegov ID
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 20:46   #782
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne znam.., postoji program kojeg imam, al ne koristim "E5186 Toolbox 0.9", pa ne znam jel se s njim vide ti podaci...
Zaboravi, sad sam provjerio i ne vidi se, ocito Tele2 FW to ima iskljuceno i bagirano.

Btw, vidi tekst koji sam dodao u prethodni post o tvojoj anteni.
Toolbox radi sa huawei b315s-22 od Tele2
https://imgur.com/xrc1qCA

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 15.09.2017. u 20:55.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2017., 21:00   #783
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ima neko iz VZ pokucni, a da je na zapadnoj strani grada (groblje). Kolko vidim po karti dve bazne su negde u centru i jedna je prema Trnovcu, znaci nedostaje sa zapadne strane Imam jedan pokucni u ulici ali ne mogu wirelessom locirati precizno kod kojeg susjeda je da pitam kak radi haha.
ja sam ti na istočnoj strani
https://imgur.com/hd3PTAF
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 21:02   #784
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
@Nikox
Procitaj jos jednom, ovaj put pazljivije moj (citirani) tekst.
Gdje sam napisao da ne radi?
Gdje ti to vidis da taj program pokazuje vrijednosti za Cell-ID na B315s routeru sa Tele2 FW?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 21:06   #785
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ima netko nekakav app za tl-mr6400 da se vidi na koju se baznu stanicu spaja
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 21:09   #786
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Instaliraj cell map apk na mob i tu će ti pokazati na koju si baznu stanicu spojen kod kuće a na koju gdje imaš dobar DL klikneš na taj toranj i vidiš njegov ID

Hvala ti na tome, to mi je upravo trebalo.

https://imgur.com/a/K8aKk

Iako je fulao za par sto metara ID stanice je pogodio.
Dakle sada sve sto trebam je probat prisilno prebaciti na drugu stanicu.


@silver_tip
budem pokusao to tvoje čisto ovako,ali ne ovih dana pošto će biti kise danima kod nas.

@kesonja
kako izgleda i ti i ja smo na istoj baznoj stanici, dali ti imas neke direkcionalne antene? ako da da probas usmjeriti prema centru grada, a ja cu morat sa nekim vidjeti ovdje kako da prebacim za centar isto. But ce zanimljivo

Ali sve u svemu vala svima, stvarno ste pomogli. Ovih dana ću vidjeti ako uspijem prebaciti na drugu stanici i kako će mi se net onda ponašati
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 21:18   #787
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@Nikox
Procitaj jos jednom, ovaj put pazljivije moj (citirani) tekst.
Gdje sam napisao da ne radi?
Gdje ti to vidis da taj program pokazuje vrijednosti za Cell-ID na B315s routeru sa Tele2 FW?
U pravu si krivo ja protumačio al zato treba uvijek imati asa u rukavu
https://imgur.com/a/7o2BD
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 21:22   #788
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Ima netko nekakav app za tl-mr6400 da se vidi na koju se baznu stanicu spaja
nema ti takav app za tl-mr6400 fulao si router kod kupnje
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 18:43   #789
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,522
Mislim da su ograničili brzine.

dok čekam famoznu provjeru firme surfam na bon (start paket sa 20GB -14dana)

I svako mjerenje je 20mbit/5mbit (jedno 10tak mjerenja u zadnjih 7 dana)

Nalazim se 40m od odašiljača, i kad sam pred 4 mjeseca posudio od frenda pokućni da testiram brzine bilo je 40-50mbit/60-70mbita na istoj poziciji...

Moguće da je neko ograničenje zbog bona, ali nisam nigdje našao taj podatak
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 19:10   #790
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
U koji uredjaj je umetnut taj SIM?
S kojim uredjajem i kako mjeris brzinu?

Tele2 sigurno nije ogranicio brzinu, nego je nesto drugo u igri.
Ili nesto nedovoljno tocno mjeris, ili su ti se susjedi u medjuvremenu polakomili za jeftinim i brzim flatom i pa navalili na torrent-e...

Kad sam u 7. mjesecu radio (cijeli mjesec) mjerenja na moru, nije bilo razlike brzine SIM kartice za Pokucni od brzine SIM kartice na bonove. Ustvari morao sam posebno biljezit podatke za svaku jer su toliko bili slicni.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2017., 19:28   #791
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Mislim da su ograničili brzine.

dok čekam famoznu provjeru firme surfam na bon (start paket sa 20GB -14dana)

I svako mjerenje je 20mbit/5mbit (jedno 10tak mjerenja u zadnjih 7 dana)

Nalazim se 40m od odašiljača, i kad sam pred 4 mjeseca posudio od frenda pokućni da testiram brzine bilo je 40-50mbit/60-70mbita na istoj poziciji...

Moguće da je neko ograničenje zbog bona, ali nisam nigdje našao taj podatak
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...na-brzina/v83/
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 20:02   #792
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Ja sam, gore opisanu usporedbu, radio sa ovom tarifom:
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...bonove/?pid=48
"Surfaj na 4G mreži uz brzine do 75 Mbit/s"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 20:11   #793
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,522
Hvala!

nisam znao za ovo...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 13:18   #794
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Tarife na bonove imaju manju dostupnu brzinu na 4G signalu, mislim da točno piše u cjeniku.

Edit: čak i aktivacijom ove opcije puna brzina ne bude dostupna brzina koja je po defaultu dostupna na tarifama na pretplatu.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 17:37   #795
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Tarifa na bonove koju sam spomenuo:
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...bonove/?pid=48
ima potpuno iste brzine na 4G/LTE kao Pokucni. Testirano cijeli 7. mjesec na moru i jucer u ZG-u...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:47   #796
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Pozdrav,

samo jedno pitanje.
Upogonia sam ovo cudo sa 2x iskre p56 antene no nisam u potpunosti zadovoljan. Koristim Huawei B315 router.
Dali bi dobio sto na brzinama sa ulaganjem u neki skuplji router tipa asus ac55u ili sam jednostavno pogodia limit odasiljaca ?







MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:51   #797
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Probaj testirat na drugim speedtest serverima, meni dost puta ispadene veča brzina prema vipovom sereveru nego teletovom

Možeš instalirat steam i skidat neku free igricu pa da vidiš koja je stvarna brzina
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 20:55   #798
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Tarifa na bonove koju sam spomenuo:
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...bonove/?pid=48
ima potpuno iste brzine na 4G/LTE kao Pokucni. Testirano cijeli 7. mjesec na moru i jucer u ZG-u...
Kako ima potpuno iste kada piše do 75 mb\s, a na drugom tabu za pretplatu piše do 150 mb\s?

https://www.tele2.hr/privatni-korisn.../uz-pretplatu/

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 23:48   #799
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Pozdrav,

samo jedno pitanje.
Upogonia sam ovo cudo sa 2x iskre p56 antene no nisam u potpunosti zadovoljan. Koristim Huawei B315 router.
Dali bi dobio sto na brzinama sa ulaganjem u neki skuplji router tipa asus ac55u ili sam jednostavno pogodia limit odasiljaca ?
Mislim da neces dobit osjetno bolje rezultate dok ne podesis antene tako da dobijes veci odnos Signal/Šum tj. SINR (dB). Prosjek 6,7dB uz minimalnu vrijednost 3dB ti je ogranicenje, a i RSRQ prosjek od 6,9 nije vrhunski.

Bolje je nizi RSRP (a tvoj je jako dobar kao da ti je odasiljac na susjednoj zgradi od oko -65dBm do -70dBm uz veci SINR i nizi RSRQ za postizanje max brzina.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 17.09.2017. u 23:54.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 23:51   #800
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor Dundimonio Pregled postova
Kako ima potpuno iste kada piše do 75 mb\s, a na drugom tabu za pretplatu piše do 150 mb\s?

https://www.tele2.hr/privatni-korisn.../uz-pretplatu/
U realnom zivotu tih 150 ima samo direktorska ekipa Tele2, a raja dobije max 75
Tako je i meni bilo, svi rezultati ispod 75, bez obzira jel bila pretplata ili bon.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 01:24   #801
MafiaMan
Registered User
Moj komp
 
MafiaMan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mislim da neces dobit osjetno bolje rezultate dok ne podesis antene tako da dobijes veci odnos Signal/Šum tj. SINR (dB). Prosjek 6,7dB uz minimalnu vrijednost 3dB ti je ogranicenje, a i RSRQ prosjek od 6,9 nije vrhunski.

Bolje je nizi RSRP (a tvoj je jako dobar kao da ti je odasiljac na susjednoj zgradi od oko -65dBm do -70dBm uz veci SINR i nizi RSRQ za postizanje max brzina.
Hvala na savjetu. Poigrat cu se onda jos malo. Odasiljac je na nekih 1km zracne udaljenosti

Antene sam montirao na vrh kuce, kabeli prolazu kroz buzire gdje su vec postojeci od satelitske/dtv-a . Nastaju li slucajno zbog toga interferencije i variranja parametara ?

Zadnje izmijenjeno od: MafiaMan. 18.09.2017. u 01:31.
MafiaMan je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 15:57   #802
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,068
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Pozdrav,

samo jedno pitanje.
Upogonia sam ovo cudo sa 2x iskre p56 antene no nisam u potpunosti zadovoljan. Koristim Huawei B315 router.
Dali bi dobio sto na brzinama sa ulaganjem u neki skuplji router tipa asus ac55u ili sam jednostavno pogodia limit odasiljaca ?






[url]

evo tablica za usporedbu
https://imgur.com/a/nkQiu
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 16:20   #803
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Hvala na savjetu. Poigrat cu se onda jos malo. Odasiljac je na nekih 1km zracne udaljenosti

Antene sam montirao na vrh kuce, kabeli prolazu kroz buzire gdje su vec postojeci od satelitske/dtv-a . Nastaju li slucajno zbog toga interferencije i variranja parametara ?
Tesko mi je reci ali nebi trebali, ako je sve dobro spojeno, tj oklopi koaxa su dobro spojeni na konektore.
Lako probas tako da koaxe LTE antena udaljis od sat koaxa. Ako vidis ikakvo poboljsanje onda znas kaj trebas napravit

Najlakse ces to sredit tako da nekako imas na oku onaj "BIG MODE" koji nudi LTEWatch-H pa onda namjestas jednu antenu, a druga je odspojena. Kad dobijes najbolji rezultat oda tek stavis drugu na propisnu udaljenost, tj 2 X valna duzina koja je cca 330mm izmedju sredina antena za 1800MHz i gledas efekat od tog

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 18.09.2017. u 16:33.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 17:40   #804
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Pozdrav svima vidim da se ovdje raspravlja o tele2, pa da se i ja uključim u raspravu. Uskoro ću krenuti sa testiranjima tele2 pokućnog pa me zanimaju neke stvari ako mi netko može pomoći:

1. vidio sam da je među linkovima za mape s baznim stanicama netko ostavio jednu kartu koja pokazuje manje baznih stanica, nego što ih pokazuje karta od tele2. Koja je točnija? Tele2 pokazuje da ima bazne stanice i u Crikvenici, Selcu, Dramlju, a na Krku u Šilu i Vrbniku, a na ovoj Cellmapper samo se vidi Novi Vinodolski.

2. Živim na otoku Krku nasuprot Crikvenice, na brdu, ali ne vidim Crikvenicu, tj. sa krova ne vidim niti jednu baznu stanicu (barem mislim) bliže meni. Jedino gdje ima LOS je Novi Vinodolski, a to je prema google-u 11km zračne udaljenosti. Kako namjestiti vanjske antene, je li dovoljno samo da ih usmjerim (što preciznije) prema baznim stanicama ili baš ih moram vidjeti ili kao za TV da ih probam hvatat pomoću refleksije na brdima iznad Crikvenice i Selca? Ne poznajem nikoga tko se kuži u to pa pitam ovdje.

Od opreme čekam da mi stigne Huawei E5186s i one iskre P56 UNICOM MIMO (dvije u setu).

Hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: Law. 18.09.2017. u 17:48.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 18:13   #805
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
Pozdrav svima vidim da se ovdje raspravlja o tele2, pa da se i ja uključim u raspravu. Uskoro ću krenuti sa testiranjima tele2 pokućnog pa me zanimaju neke stvari ako mi netko može pomoći:

1. vidio sam da je među linkovima za mape s baznim stanicama netko ostavio jednu kartu koja pokazuje manje baznih stanica, nego što ih pokazuje karta od tele2. Koja je točnija? Tele2 pokazuje da ima bazne stanice i u Crikvenici, Selcu, Dramlju, a na Krku u Šilu i Vrbniku, a na ovoj Cellmapper samo se vidi Novi Vinodolski.


2. Živim na otoku Krku nasuprot Crikvenice, na brdu, ali ne vidim Crikvenicu, tj. sa krova ne vidim niti jednu baznu stanicu (barem mislim) bliže meni. Jedino gdje ima LOS je Novi Vinodolski, a to je prema google-u 11km zračne udaljenosti. Kako namjestiti vanjske antene, je li dovoljno samo da ih usmjerim (što preciznije) prema baznim stanicama ili baš ih moram vidjeti ili kao za TV da ih probam hvatat pomoću refleksije na brdima iznad Crikvenice i Selca? Ne poznajem nikoga tko se kuži u to pa pitam ovdje.

Od opreme čekam da mi stigne Huawei E5186s i one iskre P56 UNICOM MIMO (dvije u setu).

Hvala unaprijed
1. Najprecizinija mapa ti je ova https://www.cellmapper.net/map ima dvije stanice kod mene i osobno sam pogledao i tamo su. I koliko vidim dosta forumaša je isto koristi.

- koja je to karta od tele2? Jer njihova ima samo za pokrivenost

2. Za Iskrine dvije antene imas tocno zacrtano kako moraju stajati, pod kojim kutom jedna od druge i u kojem razmaku itd. Usmjeruj ih i radi mjerenja dok ne dobijes najboji dB ratio, što si preciznije si usmjerio to će biti bolji relutati i obrnuto.

p.s.
Ako ne dobijes nista sa antenama posalji meni da probam

Kako sam imao problema u prijašnjim postovima i zvao tele 2 više + slao prigovor "već" dva dana u ovo vrijeme imam brzine 20+ up što mjesecima nisam imao, haha dali slučajnost ili se stanica razteretila u dva dana
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 18:25   #806
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
1. Najprecizinija mapa ti je ova https://www.cellmapper.net/map ima dvije stanice kod mene i osobno sam pogledao i tamo su. I koliko vidim dosta forumaša je isto koristi.
- koja je to karta od tele2? Jer njihova ima samo za pokrivenost
HAKOM karta na kojoj se mogu vidjeti pojedinačno LTE bazne stanice, ali ne pišu čije su, u mom selu je Vip-ova to znam :
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/InteraktivniPreglednik#

TELE2 (kad zumiraš Show element):
https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?...nitalMapSize=0

Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
2. Za Iskrine dvije antene imas tocno zacrtano kako moraju stajati, pod kojim kutom jedna od druge i u kojem razmaku itd. Usmjeruj ih i radi mjerenja dok ne dobijes najboji dB ratio, što si preciznije si usmjerio to će biti bolji relutati i obrnuto.
Znači optička vidljivost nije nužna?
Law je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 18:53   #807
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,130
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
2. Živim na otoku Krku nasuprot Crikvenice, na brdu, ali ne vidim Crikvenicu, tj. sa krova ne vidim niti jednu baznu stanicu (barem mislim) bliže meni. Jedino gdje ima LOS je Novi Vinodolski, a to je prema google-u 11km zračne udaljenosti. Kako namjestiti vanjske antene, je li dovoljno samo da ih usmjerim (što preciznije) prema baznim stanicama ili baš ih moram vidjeti ili kao za TV da ih probam hvatat pomoću refleksije na brdima iznad Crikvenice i Selca? Ne poznajem nikoga tko se kuži u to pa pitam ovdje.

Od opreme čekam da mi stigne Huawei E5186s i one iskre P56 UNICOM MIMO (dvije u setu).
Okvirno sa tim antenama ne moras imati LOS, ali je pozeljno da tocno znas smjer kuda ih okrenut i da u tom smjeru nemas u blizini neku veliku prepreku.

Ovo je situacija sa Tele2 LTE baznim stanicama u tvom okruzenju:
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 19:21   #808
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Okvirno sa tim antenama ne moras imati LOS, ali je pozeljno da tocno znas smjer kuda ih okrenut i da u tom smjeru nemas u blizini neku veliku prepreku.
Ovo je situacija sa Tele2 LTE baznim stanicama u tvom okruzenju:
Hvala na info o antenama

Ova karta nije u potpunosti točna, kako se prikupljaju podaci za ovu kartu? Npr. u Vrbniku imaš 43 metarsku antenu Vip-ovu, 35 metarsku antenu od Tele2. U mjestu Kras ima antena koja nije prikazana, niti kad odabereš Vip, HT, Tele2 niti gsm,3g,4g. A sve te antene su navedene na HAKOM-u pod GSM,UMTS, LTE.

Moje selo(VIP na HAKOM-u piše GSM, UMTS, LTE):


Kras:


Vrbnik VIP:


Vrbnik tele2

Zadnje izmijenjeno od: Law. 18.09.2017. u 19:26.
Law je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 19:33   #809
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Law Pregled postova
Ova karta nije u potpunosti točna, kako se prikupljaju podaci za ovu kartu? Npr. u Vrbniku imaš 43 metarsku antenu Vip-ovu, 35 metarsku antenu od Tele2. U mjestu Kras ima antena koja nije prikazana, niti kad odabereš Vip, HT, Tele2 niti gsm,3g,4g. A sve te antene su navedene na HAKOM-u pod GSM,UMTS, LTE.
Sto mi je rekao operater od Tele2...

Imam dvije bazne stanice na toj i toj adresi koje se poklapaju sa mapom koju smo ti dali ostalo ne postoji...tek u naseljima okolo, samo na anteni koja se nalazi na t-comovoj zgradi se nalazi vise baznih stanica, i od t coma i tele2, vjerojatno vip isto i ostali.

I rekao mi je da njihova bazna stanica za LTE mrezu nije veca od kucnog telefona ako ti to ista znaci.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 21:12   #810
Law
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: na Krku
Postovi: 17
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Sto mi je rekao operater od Tele2...

Imam dvije bazne stanice na toj i toj adresi koje se poklapaju sa mapom koju smo ti dali ostalo ne postoji...tek u naseljima okolo, samo na anteni koja se nalazi na t-comovoj zgradi se nalazi vise baznih stanica, i od t coma i tele2, vjerojatno vip isto i ostali.

I rekao mi je da njihova bazna stanica za LTE mrezu nije veca od kucnog telefona ako ti to ista znaci.
Aj baš ću si dat zadatak, s cellular mapperom-om provjeriti što su te antene po Krku.
Za Umag i ona mapa od tele2 koju sam linkao pokazuje samo 2 stanice.

Zadnje izmijenjeno od: Law. 18.09.2017. u 21:51.
Law je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na