Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2016., 14:31   #7921
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Pod snaga misliš koliko mogu biti glasni? Koje pojačalo imaš?

Vjerujem da ti je kvaliteta zvuka ipak barem malo važna, inače ako samo želiš da lupaju imaš novih razglasnih zvučnika u ovim kineskim online trgovinama i za manje novaca, tipa ovako nešto:

http://www.electronic-star.hr/Malone...-par_i2253.htm

Ti su sigurno jako glasni, al osim za partye sumnjam da možeš uživat/živjet uz njih u ostalim situacijama -ono kad pustiš mjuzu za relaksaciju, ili usput dok nešto drugo radiš, ili kad ti dođu gosti....

Od Magnata bi i ja bježao. MB Quart je jako zanimljiv.
Thx na detaljnom odgovoru.

Sigurno ne bi nešto samo za buku. Namjena je, kako si rekao relaksacijska i filmovi. Snaga nije toliko važna, nego zbog veličine sobe ne vjerujem da bi mi mali bookshelfi bili dovoljni pogotovo basom, a i htio bih izbjeći stalke.
Pojačalo je stari Nordmende 1340.
Najvjerojatnije uzimam Quart, pa ako su baš smeće, imam neloše kutije.

BTW, ova stranica što si linkao je zanimljiva, ako nađem nešto, pitam za savjet.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 15:09   #7922
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
MB Quart su sigurno odlični zvučnici, krajem 80-ih i početkom 90-ih su bili baš top, neki modeli baš i hi-end i jako su bili cijenjeni kod domaćih audiofila.
Poslije su odustali od vrhunskih zvučnika i orijentirali se na auto-hifi, kolko znam.

No problem ti može biti što bi mogli biti "pregladni" za tvoje pojačalo, jer vidim da im je nazivna impedanca dosta nisko (4 oma) pa ak bi frljio glasnoću mogli bi lako zaklipat, a bome i kurcluširat.

Ne znam od kud si, al ak si blizu ovog sellera od Quartova i jednog od Magnata, probaj dogovorit da isprobaš sa svojim pojačalom JBLove koje isto ima u ponudi.
Ti su ti i bliže onom tvom zahtjevu za "glasnoćom", a trebali bi bit lakši za tjerat sa slabijim pojačalo, bez obzira na veliku bas membranu.
Jedino što bi trebao neki manji stalak iskemijat za njih, al obzirom da su i nešto jeftiniji, za 200 kn nađeš nekog da ti zavari par cijevi visine pol metra, ili nešto slično izrecikliraš.

Treća opcija da uzmeš Quartove i bolje, snažnije i novije pojačalo.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2016., 15:44   #7923
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
MB Quart su sigurno odlični zvučnici, krajem 80-ih i početkom 90-ih su bili baš top, neki modeli baš i hi-end i jako su bili cijenjeni kod domaćih audiofila.
Poslije su odustali od vrhunskih zvučnika i orijentirali se na auto-hifi, kolko znam.

No problem ti može biti što bi mogli biti "pregladni" za tvoje pojačalo, jer vidim da im je nazivna impedanca dosta nisko (4 oma) pa ak bi frljio glasnoću mogli bi lako zaklipat, a bome i kurcluširat.

Ne znam od kud si, al ak si blizu ovog sellera od Quartova i jednog od Magnata, probaj dogovorit da isprobaš sa svojim pojačalom JBLove koje isto ima u ponudi.
Ti su ti i bliže onom tvom zahtjevu za "glasnoćom", a trebali bi bit lakši za tjerat sa slabijim pojačalo, bez obzira na veliku bas membranu.
Jedino što bi trebao neki manji stalak iskemijat za njih, al obzirom da su i nešto jeftiniji, za 200 kn nađeš nekog da ti zavari par cijevi visine pol metra, ili nešto slično izrecikliraš.

Treća opcija da uzmeš Quartove i bolje, snažnije i novije pojačalo.
Na drugom sam kraju zemlje, Split, tako da mogu samo naslijepo uzet, kako ću i napravit.
Pojačalo koje imam je takvo-kakvo je, a bude li problema, oglasnik je pun pojaćala do 1000kn, bude li potrebno.

Thx još jednom.


EDIT:

Još jedno pitanje, pala mi na pamet zvučna pa sam malo tražio i ove 3 su po oglasniku:
Creative Labs Audigy 2 ZS
X-fi sb0790
X-Fi Titanium Fatal1ty Professional

ili nova ASUS Xonar DGX.

Jel to išta vrijedi nad Azaliom, ako vrijedi, koliko para vrijedi i slično? Isplati li se uložit tih 100-200-300kn?
__________________
David linčujem Davida Finčera

Zadnje izmijenjeno od: BladeRunner. 05.10.2016. u 16:26.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 17:06   #7924
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Što se zvučne tiče, te koje si nabrijao za cifru od 300 kn, iskreno, ja nebi uzeo niti jednu.

Prouči ovu temu, X-fi extreme music lagano moddana je bang for the buck ako si krenuo ka nekakvom zvuku za početak a dovoljno te drži da se potrudiš malo .
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 21:31   #7925
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Jel stvarno nema teme za ovo? https://www.facebook.com/events/1152007178226911/
Ili sam letimičnom pregledom gledao na kriva mjesta


Dakle, Zagreb AV Show 2016, od 21.-23.10., u Sheratonu.


Jel ide itko? Dojmovi od prijašnjih godina? Preporuke/savjeti na što obraitit pažnju/što obavezno poslušati?

Tu ima nekoliko najava što očekivati -> http://www.hifimedia.hr/

i tako.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 06:51   #7926
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
s obzirom da se to već godinama svodi na preslušavanje dosadnog gl. materijala u istom set-up u bez ikakavih popratnih sadržaja a pogotovo akcijskih prodaja, meni je nepotrebno ići. ionako puno dilera ne izlaže...za razliku od HR sajma proguglaj za sajmove po nejmačkoj, engleskoj, pa čak i u istočnom bloku
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 09:33   #7927
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
sigurno isplativije otić za par kn nego letit u englesku i ima se uvijek šta za poslušati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 09:59   #7928
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ima netko da prodaje neki sub tip b&w asw610? Našao sam na njuškalu jedan asw608 i čovjek se čini korektan ali moram poslušati sub a nemam sad u planu ići do Zg.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 10:29   #7929
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
s obzirom da se to već godinama svodi na preslušavanje dosadnog gl. materijala u istom set-up u bez ikakavih popratnih sadržaja a pogotovo akcijskih prodaja, meni je nepotrebno ići. ionako puno dilera ne izlaže...za razliku od HR sajma proguglaj za sajmove po nejmačkoj, engleskoj, pa čak i u istočnom bloku
Glavni materijal je obično što? Nadam da se ne svodi sve na klasiku.
Pretpostavljam da se ne može doći sa svojim materijalom na sticku?



@syss
Slažem se, tu pred nosom i to za 20 kn, svakako idem. Pogotovo što nisam još bio, a zanima me.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 11:04   #7930
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
zapravo moja iskustva su da je klasika obično u manjini, a što se tiče vlastitog materijala možeš ponijet (imho bolje cd zemi), netko će ti izaći u susret, a netko ili neće bikoz neće ili imaju demonstracije isključivo sa svojim materijalom.

recimo jedne godine je frend kupovao spikere i baš se zagrijao za neki dynaudio model i došli u sobu i baš igrom slučaja su ti bili spojeni i objasnio prezenteru da bi ih kupio ono tipa sada, ali bi ih htio čut sa svojim materijalom i tako smo prosurfali jedno 5-6 albuma (ne cijela naravno) i još čovjek sa laptopa puštao šta on sugerira.

uglavnom ako nisi nikada bio, svakako odi jer ćeš na jednom mjestu čut stvari za koje bi potrošio valjda mjesec dana da ideš po gradu i slušaš takve setupe.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2016., 14:56   #7931
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
bas bi mi legli ovi dynaudio contour 20 zvučnici,sam cijena boli glava.
Ja ću se isto zaletit do Sheratona narednih dana
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 16:53   #7932
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
svakako treba otici, vrijedi cuti uvijek nesto novo ili da skuzis koliko tvoje doma lose zvuci
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 17:24   #7933
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Moja iskustva su u pravilu drugačija-valjda zbog gužve, nedostatka zraka i vrućine u salonima uvijek imaš osjećaj da neki sistemi daju cca 30% kolko bi stvarno mogli......osim toga, neke sobe su fakat neadekvatne za hifu.
zato m je uvijek gušt kad dođem doma i zaključim kak mi dobro zvuči sistem u odnosu na neke sa 20 puta većom cijenom iako mi je jasno do čega je
Svejedno, svake godine idem jer to ipak događaj za nas entuzijaste, a povremeno neki sistem fakat legne u svoju sobu pa ti onda postane jasno kak bi bilo dobro dobit na lotu
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 09:43   #7934
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
je, stvarno ima sistema stani-pani, a bogami ima nekih koji su nastradali ili od prostorije ili od matchinga i sviraju zaqrac u odnosu na ono kaj imam doma, a nemam neku tešku mašineriju.

najjače je upravo ova tvoja zadnja rečenica, zapravo neovisno o cijeni kada sve sjedne na svoje mjesto (oke obično je cijena problem ) i onda sjedneš i uživaš.

neću nikad zaboraviti kad sam čuo neki vinyl-based sistem gonjen unisonom ako se dobro sjećam i sonus faber cremona auditor spikerima... kod prolaska pokraj sobe čujem "veliki" zvuk i prilična gužva bila i probijem se ja nekak kad imam šta vidjet iz kakve kutijice taj zvuk dolazi.

ista priča sa ovim gore dynaudiom (mislim da je 2/6 model bio)... početno slušanje i ono rokaju malci u vražju mater, basa brate mili na lopate i skužim ja dolje sub neki sitni, reko ajde rođo ti taj sub ugasi da mi čujemo samo spikere i veli frajer da sub nije ni spojen
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 09:55   #7935
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
početno slušanje i ono rokaju malci u vražju mater, basa brate mili na lopate i skužim ja dolje sub neki sitni, reko ajde rođo ti taj sub ugasi da mi čujemo samo spikere i veli frajer da sub nije ni spojen
Odlično

Osobno nisam do sad nikad bio, ali me vuče da čekiram. Čisto zbog "plazi" faktora
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 10:17   #7936
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma odi svakako ako nisi bio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 10:47   #7937
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Planirao sam otići ali mi žena radi u subotu pa ne mogu nikako. Da bude stvar još gora, dogovorio sam kupnju Rotel ra10 u Zg, ali već ćemo ga nekako dovesti do Vk.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 18:54   #7938
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Glavni materijal je obično što? Nadam da se ne svodi sve na klasiku.
Pretpostavljam da se ne može doći sa svojim materijalom na sticku?
pa glavni materijal je il neki akapela, il neki kvazi đez il oratoriji za sprovode...i meni je bilo wow kad sam bio prvi puta al svake godine skoro isto.

nešto od toga se uklopi nešto ne..al kad znaju stavit onu muziku iz pink pantera - momentalno "demonstrativno" napustim sobu...

jbg, neki prezneteri upozno nafuravaju svoj stil, a kladim se da 80 % ljudi uopće ne ferma tu glazbu i rado bi taj set-up poslušali za svoj stil (neko za elektroniku, neko za R&B neko za soul, ili heavy metal) a znam da izlagači nebi htjlei to pustit jer im je to ispod časti za tako skupe uređaje.

pa eto, ako ko od vas bude ponesao svoju mjuzu na stiku il nedaj-bože na prženom CDu, nek ovdje slijedći tjedan kaže koji izlagač i kako ga je dočekao na taj prijedlog.

i da, bio bi red da se da neki sajamski popust. jednom sam pitao, odgovor je bio negativan i meni dosta.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2016., 20:57   #7939
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
imam prijatelja koji je u tim vodama i u kontaktu sa puno tih prodavaca/izlagaca i redom propadaju. Nema trzista kod nas vise za pravu hifu, kupovna moc je slaba a taj hobi nije za one plitkog dzepa. nazalost.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 08:37   #7940
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 435
Koja je najjeftinija zvucna kartica koja ima OPTICKI izlaz koji mogu povezan na opticki ulaz ovog Sony DAV S-880 uređaja



Jer sad sam povezao RCA adapterom na 3.5 mm audio i ne radi mi svih 5 zvucnika.

Hoce li ovako radit, kad povezem optikom?

Hvala

H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 09:14   #7941
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Bok ekipo,

trazim best buy MultiRoom Av pojacalo.
Zapeo mi je Denon avr x1300w ali nisam bas u toku zadnjih par godina pa bi vas molio za pomoc.

U igri je par prostorija koje bi pojacalo trebalo drzati.
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 09:48   #7942
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Na drugom sam kraju zemlje, Split, tako da mogu samo naslijepo uzet, kako ću i napravit.
Pojačalo koje imam je takvo-kakvo je, a bude li problema, oglasnik je pun pojaćala do 1000kn, bude li potrebno.

Thx još jednom.
Jel uze ti te Quarte?
Ako jesi kako sviraju?
Pitam jer zanimljivo mi je kako je u biti nezapazen taj Quart prosao. Ja jos uvijek imam QL S830 Floorstand doma. Malo tko je znao od ljudi kad bi dosao do mene za Quart,eventualno neko je cuo za autozvucnike ali da su radili takve floorstandse nitko
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 10:40   #7943
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Oke, što se sajma tiče - KEF Blade II ...Može!

Bolje su mi zvučali od skoro 4x puta skupljih JBL Synthesis Everesta. (80k EUR par)

Uglavnom, bio u subotu na zadnjih sat i pol, što je definitivno premalo za obići kako spada. Telke nisam ni gledao, primjetio samo one u hodniku, najnoviji model LG Oled i top-model Samsunga ja mislim. Na 2. katu sam isto tako preletio i tu moram primjetiti Bang & Olufson zvučnike, koji su bili tanki samostojeći i koji su jako solidno zvučali. Focalovi isto ok, ali mi nije bilo nikakvog wow efekta.

Od "glavnog" dijela, mi je žao što nisam poslušao 800 Diamond seriju. Rekli su da će ga sutra spajati (Nedjelju) :/

Nisam nikog htio daviti svojim materijalom, ali pred sami kraj ostanemo frend i ja sami u sobi slušat KEF-ove. I pitam ja gospodina iz Sigme Audio, jel može pustiti bilo što žešće, bar neki Rock ovo ono....kaže, nema među promo materijalima, ali ima nešto svoga i lista, lista i pita: dečki jeste čuli za panteru? -ma deri frende
Ma divota, moram vidjeti gdje se mogu ukrasti ti KEF-ovi
E da, dok je Pantera derala, stavio je kovanicu na zvučnik, znači, na oko je vibracija ne postojeća.

Bio je još showroom sa 7.1. setup-om...valjda? Bio je mrak u sobi, ništa se nije vidjelo osim Obliviona, na cca 2,5 m dijagonali koju je projektor bacao. Nakon par minuta Tomice, prebacili su na neki film sa formulama (Speed..subway? tako nešto, nemam pojma). Taj dio je isti bio zanimljiv.

I još da spomenem jedino što me iznenadilo - slušalice JBL Elite 700.
Slušalice nisu segment koji me previše zanima, ali je ovo bilo lijepo slušati.
Znači naglavne, zatvorene i odmaknute od uha, tako da se zvučna slika stvarala taman ispred uha i to kakva - jao. A još je k tome frend puštao sa moba i znam sigurno da je sve lossy materijal.

I tako, treba opet ići sa malo više vremena za obilaženje. I definitvno izlagači trebaju pripremiti raznoliki materijal za puštanje.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 18:57   #7944
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
onda očito nije bio isti materijal kad sam bio ja - bila neka klasika - odvratno...u jednom trenutku u srednjetonskom području neke distorzije. čuo u nekoliko navrata...
diamonde su spojili za nedjelju, al iz onog slušnog materijala - niš.

mene je Triangle oborio...nisam ni tražio da spoji ATC kad sam njih čuo. s tim da je to bilo u največoj sobi. svi ostali su imali manju sobu a jako su podbacili u kvaliteti zvuka.
ali po ko zna koji put tip iz Inteka (slovenac) je velikodušno i temeljito objasnio što ćemo slušati i na što u snimci obratit pažnju.
ostali izlagači su bili nikako zainteresirani za ljude koji su došli ČUTI zvuk.
nikakvih promo materijala..niš.

jel niko nije zapamtio one indijske zvučnike (sa pojačalom u sebi)...iz tako malih kutija takav bas..ko da je kompresijska kutija u pitanju. za elektroniku ili R&B must have!! neuglednog izgleda u jeftinoj crnoj i bijeloj boji.


od slušalica AKG (ne sjećam se modela 702 il tak nekak) nadsvirao Senn HD800 totalno...(one su bile odma pokraj tih Ssnn HD800). a ja se nabrusio da ču ostat zapanjen za slušalice koje cijene 8000kn!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 14:15   #7945
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Ma je, klasika većinom...i malo Sinatre, ploče The Police-a se u jednoj sobi vrtile itd.

Koja je to najveća soba? Misliš među onim sobama na 1. katu, gdje su bile sobe Opatija, Dubrovnik...itd.?

Ček, jesi čuo na kraju Diamonde ili te nije oduševilo to što si slušao?
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 21:33   #7946
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
da čuo sam ih, al možda zbog materijala nisam ih stavio u top3.

največa soba je bila ona od Intek-a...ne znam joj ime ne idem u taj hotel sa ljubavnicom

Zadnje izmijenjeno od: smirnoff. 27.10.2016. u 18:53.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 11:00   #7947
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
iskreno ja sam odustao od kefa i onog uniq drajvera... nisam ga nikad čuo da svira kak spada, doduše ne u ovako skupim modelima, ali skeptičan sam svejedno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 20:16   #7948
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Triangli su bolest kad jednom cujes nema lijeka
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:44   #7949
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Question Zamjena visokotonca

Pozdrav ekipa, znam da nije zanimljivo, ali htio bi nešto popraviti.

Jel zna netko gdje bi mogao naći točno određeni visokotonac koji mi je riknuo, tj. bilo kakav ali da paše fizički i da je iste snage.

Zvučnici su iz '95, Technics SB-CD320 i jedan (na desnom zvučniku) visokotonac je krepao. Za snagu piše DIN 50W, MUSIC 100W (valjda je to onda 50W RMS-a tj. 100W vršne?) -impedancija je 8 Ω i to se valjda odnosi na dubokotonac, ništa konkretno ne piše za visokotonac... Googlao sam neki manual - nema... Znam da se radi o nečem jeftinom, ali ako za cca 100kn mogu naći takav/sličan visokotonac - zašto ne

To je ovo:








Ako će pomoći, izvadio sam dotični visokotonac i uslikao:




Pretpostavljam da mi je jedina nada neki Hi-Fi / RF radnja u ZG, pa ako netko zna tj. može preporučit neku takvu radnju. Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 28.10.2016. u 12:49.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 13:09   #7950
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
iskreno za ovaj "visokotonac" upgrade bi bio i komad bukve

gledaj vamo ove dt/sc modele ako ti pašu fizički - http://www.visaton.com/en/chassis_zu...ten/index.html
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na