Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2014., 23:00   #751
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,276
ma kupija san i trazija san lovu nazad al nekako se oglusuju na to

jel se mogu obratit nekoj instituciji da to rijese jer se meni neda vise naganjat sa njima?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 00:58   #752
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Kako si trazio? Telefonski ili si pismeno poslao? Ne znam tocno tvoj slucaj da ti kazem ali ako si poslao pismeno trebali su ti odgovorit. Ako su se oglusili, salji kopiju povratnice njima i drzavnome odjednom (fino dolje napises kome je sve poslano) pa gledaj kako odgovaraju.

Ako nista od ovog nisi napravio nego je to "telefnoski" onda nista, salji sad pa cekaj, pismeno ce ti odgovorit.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2014., 16:03   #753
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,276
A posla sam in mail
poceo san pristojno a prikraju san bia malo manje pristojan
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 17:10   #754
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Kolko se ti to već natežeš s njima? Ako prijeđe godina dana od predaje ne reklamaciju, temeljem zakona ti se gase prava. Jesi im poslao kakav dopis poštom?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 22:43   #755
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ako prijeđe godina dana od predaje ne reklamaciju, temeljem zakona ti se gase prava.
??
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 09:03   #756
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
ZAKON O OBVEZNIM ODNOSIMA

Citiraj:
Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:28   #757
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Aha to mislis. Mislio sam da mislis na zastare. On je zadnji put predao 12.2 tako da o tom opce nisam razmisljao. To nastupa ako se ne zanimas za slucaj.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 16:07   #758
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,276
Evo poceli su odgovarat, kazu da in treba potvrda servisa da je ploca neispravna kao da u slucaju da nisan ja pokvarija plocu.

Pa in treba 39 dana i jos nemaju nikakvu povratnu informaciju sa servisa. Stvarno vrhunska firma
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 18:25   #759
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Izmotavaju se jer im nisi nista pismeno poslao. Da si poslao pismeni i onda usput i drzavnom inspektoratu, vec bi to bilo davno rjeseno. Jos nije kasno da posaljes pismeno i rjesis to odmah.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 21:42   #760
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Evo mog iskustva, naručio za vrijeme njihove akcije besplatne dostave nekoliko stinica; ventilator, gumice, markere i neke sitnice u nedjelju (sve na stanju). U srijedu dolazi mail da je narudžba "obrađena" ili tako nešto, u petak poslali, u ponedjeljak dobio preko OVersasa.
Sad, čekao sam tjedan dana ali za manje od 50kn sam dobio sve proizvode koji drugdje koštaju 30kn više.
Zadovoljan.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2014., 23:23   #761
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Ja sam imao loše iskustvo danas... imaju kao "besplatnu dostavu do poštanskog ureda" tj do pošte... i danas me zovu iz pošte da je paket tamo dođem tamo i naplate mi cca 25kn dostavu... Nisam se htio raspravljat pošto je edigital uredno odštampao na paketu "plaća primatelj"..

Uz sve to tu se nezna ko pija a ko plaća pošto su u pošti rekli da su me zvali na mob jer me nisu mogli naći na toj adresi (piše moje ime i adresa od pošte u kvartu- to je jedina pošta koju edigital nudi kao mjesto preuzimanja)...
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2014., 09:52   #762
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Citiraj:
Autor LostX Pregled postova
Ja sam imao loše iskustvo danas... imaju kao "besplatnu dostavu do poštanskog ureda" tj do pošte... i danas me zovu iz pošte da je paket tamo dođem tamo i naplate mi cca 25kn dostavu... Nisam se htio raspravljat pošto je edigital uredno odštampao na paketu "plaća primatelj"..

Uz sve to tu se nezna ko pija a ko plaća pošto su u pošti rekli da su me zvali na mob jer me nisu mogli naći na toj adresi (piše moje ime i adresa od pošte u kvartu- to je jedina pošta koju edigital nudi kao mjesto preuzimanja)...
Da i mene preuzimanje u pošti koštalo 27 kn,s tim da sam edigitalu već platio 15 kn upravo uslugu preuzimanja u pošti... Yebeno!
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2014., 11:20   #763
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Da i mene preuzimanje u pošti koštalo 27 kn,s tim da sam edigitalu već platio 15 kn upravo uslugu preuzimanja u pošti... Yebeno!
Pošalji im mail na adresu za reklamacije.
Meni su rekli vratiti to šta mi je naplaćeno tamo, i da su jučer skužili šta se događa te da su ispravili problem...

Vidjet ćemo kod iduće naruđbe
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2014., 13:24   #764
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Baš sam prije 2 dana, znači utorak, naručio slušalice SONY MDR EX50..
Uvjerljivo najjeftinije, 124kn sa dostavom u poštanski ured, što je 50kn manje nego u bilo kojoj drugoj trgovini i na taj iznos, značajna ušteda.
A kad će doći, hah, pa očekujem zajebanciju, al najviše me zanima kak će proći dostava u poštanski ured, jer ja dostavu neću platit makar vratio sluške nazad.

Update; stigle sluške-znači 26.03. naručio, 29.03 dobio mail da su sluške stigle u poštu, danas podigao, besplatna dostava....

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 31.03.2014. u 20:19.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2014., 18:25   #765
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Ja sam kod njih cekao komp sa servisa 58 dana. Dan prije sam im poslao mail u kojem želim povrat novca i pozvao se na zakon, tražio servisni zapisnik i spomenuo inspektorat.
Isti dan mi stiže mail u kojem oni foliraju kao stigli su određeni dijelovi sa servisa, a ostatak neznaju kad ce stici. Slijedeci dan sam dosao u poslovnicu trazio ih servisni zapisnik za te dijelove koji su kao stigli i nisu ga imali. Drugim rijecima ponudili su mi zamjenske nove dijelove koje su imali kod sebe u skladistu (radilo se o najjeftinijim komponentama napajanje i rami, a grafa, procesor i maticna su još kao na servisu).
Reko sam im da ne zelim nikakve nove zamjenske dijelove, niti da pristajem na daljnje cekanje preostalih komponenti, nego povrat novca i amen.
Novce sam dobio nazad. Tako da na povrat novca mozes racunat tek kad odlezis na servisu 50-tak dana. Prije toga nema šanse.
Pitam se samo što bi bilo da sam pristao na dijelove koji su mi nudili i na one koje sam trebao još pričekati. Šta bi bilo da opet nešto pođe po zlu 2 mjeseca servisa u Mađarskoj i tako u krug.
Samo da spomenem da sam isti dan kad sam dobio pare, naručio novi komp u novom ducanu i navečer ga preuzeo. Platio sam ga oko 200 kn više nego u edigitalu, i začudo sve je bilo u redu. Nema šanse da bi ovdje više išta kupio, osim olovke i gumice naravno, hahaah.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 00:41   #766
Touche
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Zao mi je sto nisam prije procitao ovaj topic, ali, na zalost, prikljucujem se i ja sa neugodnim slucajem s ovim sljamom od ducana:

Na moju zalost, jedini ducan koji je imao graficku koju sam trazio bio je www.edigital.hr . Inace kupujem samo kod provjereno dobrih i postenih ducana, s obzirom na manjak izbora zavrsio kod ovih i, na zalost, pokazalo se kao greska.

Dosao doma, kartica ne radi, vratio, preuzeli na servis. To je bilo prije mjesec dana. Nakon prvog tjedna poslao upit o statusu, nisu odgovorili nista konkretno. Nakon par dana pitao opet, da bi odgovorili kako nista ne znaju, kartica je na servisu u Madjarskoj, oni ne mogu nista pitati ni dati ikakvu konkretnu informaciju o rokovima. Zadnja dva tjedna me potpuno ignoriraju i ne odgovaraju na nekoliko poslanih upita. Mozda bih i pregrmio toliko cekanje, ali ovo bezobrazno ignoriranje je kap koja je prelila casu.

TL,DR: Bez kartice i bez novaca sam vec mjesec dana, ducan ne odgovara. Je li u zakonu jos uvijek onaj besmisleni "razuman rok"? Koje su mi opcije? Imam li ikakvo uporiste u zakonu ili, smijeh, drzavnim sluzbama, da ih prisilim da mi vrate ili ispravnu karticu ili novac?
Touche je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 09:54   #767
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Razumijem vase frustracije no citam slucajeve i nikako mi nije jasna jedna stvar,ako roba koju ste kupili nije ispravna (a to niste mogli provjeriti na licu mjesta u trgovini) zasto se jednostavno ne odsetate do ducana vi koji ste iz Zga i kazete da vracate proizvod nazad, da zelite natrag lovu i neka vam naruce novi uredaj ( ili izadite iz ducana sa parama) ...da, tako je jednostavno, to sam ja ucinio i sve 5. Nedajte se nepotrebno zajebavat.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 09:56   #768
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Zato jer nemaš zakonske osnove za to.. Ako ti daju, super, ako ne....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:01   #769
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
A ja zivim u uvjerenju da mogu vratit robu 7 dana od kupovine no questions asked. Frend kupio u pevcu prije 10 dana tv , nije mu se svidio i vratio ga i zamjenio za novi... imam jos puno slucajeva pa reko, to je normalno.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:12   #770
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,712
Možeš ako je trgovina ok, ali po pravilu ti lako vele "kupili ste u trgovini za vas ne vrijedi 7 dana pravilo"
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:14   #771
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 473
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Razumijem vase frustracije no citam slucajeve i nikako mi nije jasna jedna stvar,ako roba koju ste kupili nije ispravna (a to niste mogli provjeriti na licu mjesta u trgovini) zasto se jednostavno ne odsetate do ducana vi koji ste iz Zga i kazete da vracate proizvod nazad, da zelite natrag lovu i neka vam naruce novi uredaj ( ili izadite iz ducana sa parama) ...da, tako je jednostavno, to sam ja ucinio i sve 5. Nedajte se nepotrebno zajebavat.

s ovim se slažem... bitno je samo bit uvjerljiv i normalan. Ne dat se zajebavat ali i ne bit bahat... Ako ćeš biti dovoljno uporan, zamjeniti će ti robu ili vratiti novac samo da te maknu iz trgovine.

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
A ja zivim u uvjerenju da mogu vratit robu 7 dana od kupovine no questions asked. Frend kupio u pevcu prije 10 dana tv , nije mu se svidio i vratio ga i zamjenio za novi... imam jos puno slucajeva pa reko, to je normalno.

s ovim se baš ne slažem. U vrijeme googla i rivjua o svemu (od čarapa do aviona) nije mi jasno kako netko uđe u trgovinu, scalta 3-4 hiljadarke i onda se za 10 dana vrati s izjavom "meni se ne sviđa".

Ja da sam trgovac u pevecu prvo što bi mu rekao...Kupite drugi, nije da Vam fali novaca.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:24   #772
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
A ja zivim u uvjerenju da mogu vratit robu 7 dana od kupovine no questions asked. Frend kupio u pevcu prije 10 dana tv , nije mu se svidio i vratio ga i zamjenio za novi... imam jos puno slucajeva pa reko, to je normalno.
Možeš ti živjeti u uvjerenju, no zakon ti to ne omogućava. Druga stvar je što trgovci nude, samo za sebe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:39   #773
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@goc_mails
tip je kupio plazmu koja nije bila skroz ispravna, nije bilo do performansi i mogućnosti samog TVa ... zamjenio je za drugi identičan model Panasonikove plazme

@Old Iggy
zato i govorim da sam mislio kako je to moje pravo, izgleda da nije, no meni to regularno prolazi. Kako je goc gore naveo, nisam bahat ali imam dozu odlučnosti i uvjerljivosti, možda zato funkcionira da ja do sada smatram kako to mora tako biti.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:40   #774
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Mislim, sasvim je normalno da proizvod bude oko mjesec dana na servisu.
Tu ni naši službeni servisi (MR) nisu nešto bolji. A da si ga predao u recimo nekom našem dućanu dobio bi sličan odgovor tipa "Poštovani, uređaj smo poslali u ovlašteni servis, kontaktirati ćemo vas kada dobijemo uređaj".
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:47   #775
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Moj tablet je bio na servisu preko mjesec dana, Svijet Medija mi je bio posrednik i trgovac mi je rekao ako uredaj ne dode 45. dan u dučan da vračaju pare, ja sam odbrojavo sate i nazvali me 44. dan popodne.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:48   #776
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
s ovim se slažem... bitno je samo bit uvjerljiv i normalan. Ne dat se zajebavat ali i ne bit bahat... Ako ćeš biti dovoljno uporan, zamjeniti će ti robu ili vratiti novac samo da te maknu iz trgovine.




s ovim se baš ne slažem. U vrijeme googla i rivjua o svemu (od čarapa do aviona) nije mi jasno kako netko uđe u trgovinu, scalta 3-4 hiljadarke i onda se za 10 dana vrati s izjavom "meni se ne sviđa".

Ja da sam trgovac u pevecu prvo što bi mu rekao...Kupite drugi, nije da Vam fali novaca.
3-4 soma je kao puno para?
  Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 10:58   #777
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,712
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Mislim, sasvim je normalno da proizvod bude oko mjesec dana na servisu.
Tu ni naši službeni servisi (MR) nisu nešto bolji. A da si ga predao u recimo nekom našem dućanu dobio bi sličan odgovor tipa "Poštovani, uređaj smo poslali u ovlašteni servis, kontaktirati ćemo vas kada dobijemo uređaj".
Pa ne bi se baš složio, godinama već baratam dijelovima i reklamiram

Links - 5 reklamacija, sve su riješene unutar 10 dana

Futura - 10tak reklamacija, 2 su bile mrtve odma, i isti dan dobio novo a ostalo riješeno unutar 7 dana

Magazin - 2,3 reklamacije, sve unutar 7 dana riješeno

ADM - 10tak reklamacija, jedna unutar 5 dana ostale isto unutar 10 dana

Portio - 1 reklamacija, riješena unutar 10 dana

Većina je bila MRServis i Ezy

Jedino i najviše problema sam imao sa ED. nije problem o mj dana što čekam, več največi problem je što oni nikada nemaju ništa pojma, niti zovu, niti jave, ništa i to me užasno iritira, i nema šanse da tamo išta kupim što se kvari, eventualno kućište ili neki hladnjak... Za ostalo hvala, ali radje dam 50-150kn više i imam dobru uslugu i nekoga tko me nece ignorirati kada nazovem i pitam što je s time...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 11:46   #778
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jedino i najviše problema sam imao sa ED. nije problem o mj dana što čekam, več največi problem je što oni nikada nemaju ništa pojma, niti zovu, niti jave,
To je, ako sve prodje bez problema onda OK, a ako postoji i njamanji mogući problem dolazi tototalng kuršlusa jer "to rješava totalno drugi odjel s kojim mi nemamo veze" (direktan odgovor iz e-digitala). Jebote, koda sam došao u državnu upravu/samoupravu
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 12:26   #779
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,182
Ja sam ih baš nedavno kontaktirao i rekli su da će se od sada puno brže rješavati reklamacije. Trenutno je 26 dana od kada sam im poslao komponente.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 12:46   #780
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 473
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
3-4 soma je kao puno para?
Da kolega. U današnje vrijeme puno para čak od većine je to plaća. Nije to krafna pa da platiš 3kn i veliš... U materinu trebo sam uzet s čokoladom ove s pekmezom su za k.

Uostalo kasnije se kolega ispravio pa kaže i sam da je bila polu ispravna...onda je sve pet.

Uglavnom, što se tiče DOA artikala a u mogućnosti si (unutar 8 dana) otić do dućana di si kupio uvijek mislim da je to najbolja opcija.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na