Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2011., 18:05   #751
tintin
Premium
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,746
Koliko na disku zauzima mjesta XBMCa i kakva je situacija sa ostalim codecima koji su instalirani na Windowsima, dolazi li do kakvih problema ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 18:17   #752
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,879
nema nikakvih problema s xbmc-om i codecima...zauzima ti cca 50mb + skin ako skidas i slike (thumbovi i te stvari)

ajmo rec u grubo 100mb
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2011., 08:42   #753
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
2 ziiky i fre@k: šta mislite da olakšate članovima koji nisu baš doma sa engleskim jezikom i generalno istraživanjem stranica i stranica forumova da napravite mali tutorijal na HR što treba napraviti da se aktivira taj addon i što treba pripremiti u pozadini kako bi to sve proradilo kako treba? (nešto kao što ste za sami XBMC i za T! skin odradili)
Mogu ja, ali onda to znači da se moram u dubinu angažirati da to osposobim, ali koliko vidim vi ste to već odradili....
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 09:00   #754
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Aj sloziti cu tokom dana kratki prohod, nikakav problem!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 11:15   #755
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Aj sloziti cu tokom dana kratki prohod, nikakav problem!
svaka čast
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 12:44   #756
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874



Prohod je pisan pod pretpostavkom da je XBMC instaliran te da se koristi Transparency! skin. RH jezicne postavke



Ono sto je potrebno prvo napraviti je pripremiti sadrzaje i posloziti ih u foldere.
Ovdje imate pripremljene intro-e sa Vipid.me sajta (odlican je onaj XBMC Lionsgate, prvi po redu)
Ovdje se nalazi velika baza kojekakvih HiDef DD/DTS/THX trailera (klik na part broj pa download)
Ovdje je jedan odlican dolby countdown sa fantasticnim zvukom koji pojacava WOW efekt
Ovdje se nalazi sve to skupa objedinjeno.

Intro-e, Outro-e, Future presentatione, Countdowne koje ste skupili iz gore navedenih topica i linkova pospremite u zasebne foldere.

Najbitnije smo napravili. Jos nam je jedino ostalo instalirati addon, aktivirati ga unutar T! skina i podesiti ga.
Posto se Cinema Expiriance addon ne nalazi u officijelnom xbmc addon repozitoriju sa kojeg svi vucemo addone po defoltu vec u google custom repozitoriju,
isti je potrebno dodati u nas Addon Manager, a to radimo na sljedeci nacin:

Skinite xbmc-addons custom repository
Instalirajte ga postavke/add-ons/install from zip file
Izadjite van iz Addon Managera i ponovo udjite u postavke/add-ons/get add-ons.
Sada ce vam se tu nalaziti 2 repozitorija. Officijelni XBMC repozitorije i onaj koji smo upravo dodali, googlecode.xbmc-addons neoficijelni repo.
Udjete u googlecode.xbmc-addons/program add-ons/cinema expiriance/ pa klik na install.
Ovime je Cinema Expiriance addon instaliran. Sad addon idemo aktivirati unutar Transparency! skina.
Idemo u postavke/postavke skina/pa na lijevi rubni meni/skripte/ i tu kvackamo:
Enable Cinema Experience script te pod select script odaberemo nas Cinema Experience addon.
Sa ovime smo aktivirali addon unutar naseg T! skina na nacin da smo unutar prozora sa Filmske informacije dodali gumb kojim se pokrece addon.
U T! skina to je zadnja ikona u nizu, ikona kinetoskopa!
Nadam se da svi znamo kako pozvati filmski info? Context meni/filmske informacije, ili jednostavnije tipka "i".
Skoro smo pri kraju, jos nam je jedino ostalo podesiti nas Cinema Experience addon!
Moj prijedlog da si u startu olaksate podesavanje i testiranje odmah si sad aktivirajte Programs meni na glavnom prozoru da ne morate svaki puta ulaziti skroz u Addon manager radi konfiguracije. Jer tamo vas unutar Programs menija ceka shortcut Program addons.
Desnim klikom na Cinema Experience/postavke addona otvoriti ce nam se prozoor sa postavkama.
Sam Cinema Experence addon settings se sastoji od 5 stavki:
  • Trivia slideshow
  • Special videos
  • Movie trailers
  • Feature presentation
  • Miscellaneous

TRIVIA SLIDESHOW
Pomocu ovih stavki dodajete jpg slike u formi slideshow-a prije filma. Meni osobno bezvezan dodatak, tako da ga preskacem
SPECIAL VIDEOS
Movie theatre intro clips stavka dodaje intro klipove prije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih intro klipova.
Stavki pridruzimo putanju klipa ili intro foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
Movie theatre outro clips stavka dodaje odjavne klipove poslije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih intro klipova
Stavki pridruzimo putanju klipa ili outro foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
Movie countdown video file stavka dodaje odbrojavanje prije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih countdown klipova
Stavki pridruzimo putanju klipa ili countdown foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
MOVIE TRAILERS
Ova stavka nam automatski dodaje jedan ili do max 10 trailer-a prije filma ovisno o odabiru.
Coming attraction intro i outro su stavke gdje podesavamo klipove koji su prethodnica i odjava za trailere - uglavnom nepotrebno
Traileri se stream-aju pomocu Apple movie trailers addona koji je automatski dodan i podesen te ga nema potreba dirati sem dodati broj trailera. Za sada je jos uvijek tako. Apple se nesto zalio na XBMC i nacin pregleda trailera pa ce addon vjerovatno biti ugasen jer ne zele pruzati uslugu najave filmova, a da se ne posjeti njihov sajt. Medjutim, iako ce sluzbeno u skoroj buducnosti addon biti ugasen, uvijek ce se moci instalirati preko naseg neofficijelnog repositorija koji smo dodali u ovom tutorijalu.
Kada sve to poslozite addon startate na nacin da udjete u svoju filmsku biblioteku te pozovete Info screen i kliknete zadnji gumb u nizu
Eto, nadam se da sam donekle olaksao podesavanje addona, ako gdje zapne ili je nejasno, recite pa cu bolje obraditi tu stavku.
Imajte na umu da ne pretrpate sadrzaje. Cesto je manje, bolje.
Jedan intro, jedan trailer i jedan countdown su sasvim dovoljnja kombinacija prije filma! Bar meni, ali ukusi su razliciti stoga ...


... podesite addon i uzivajte!

LP Ziiky
-->
CINEMA EXPIRIANCE XBMC ADDON - kratki prohod by Ziiky



Prohod je pisan pod pretpostavkom da je XBMC instaliran te da se koristi Transparency! skin. RH jezicne postavke



Ono sto je potrebno prvo napraviti je pripremiti sadrzaje i posloziti ih u foldere.
Ovdje imate pripremljene intro-e sa Vipid.me sajta (odlican je onaj XBMC Lionsgate, prvi po redu)
Ovdje se nalazi velika baza kojekakvih HiDef DD/DTS/THX trailera (klik na part broj pa download)
Ovdje je jedan odlican dolby countdown sa fantasticnim zvukom koji pojacava WOW efekt
Ovdje se nalazi sve to skupa objedinjeno.

Intro-e, Outro-e, Future presentatione, Countdowne koje ste skupili iz gore navedenih topica i linkova pospremite u zasebne foldere.

Najbitnije smo napravili. Jos nam je jedino ostalo instalirati addon, aktivirati ga unutar T! skina i podesiti ga.
Posto se Cinema Expiriance addon ne nalazi u officijelnom xbmc addon repozitoriju sa kojeg svi vucemo addone po defoltu vec u google custom repozitoriju,
isti je potrebno dodati u nas Addon Manager, a to radimo na sljedeci nacin:

Skinite xbmc-addons custom repository
Instalirajte ga postavke/add-ons/install from zip file
Izadjite van iz Addon Managera i ponovo udjite u postavke/add-ons/get add-ons.
Sada ce vam se tu nalaziti 2 repozitorija. Officijelni XBMC repozitorije i onaj koji smo upravo dodali, googlecode.xbmc-addons neoficijelni repo.
Udjete u googlecode.xbmc-addons/program add-ons/cinema expiriance/ pa klik na install.
Ovime je Cinema Expiriance addon instaliran. Sad addon idemo aktivirati unutar Transparency! skina.
Idemo u postavke/postavke skina/pa na lijevi rubni meni/skripte/ i tu kvackamo:
Enable Cinema Experience script te pod select script odaberemo nas Cinema Experience addon.
Sa ovime smo aktivirali addon unutar naseg T! skina na nacin da smo unutar prozora sa Filmske informacije dodali gumb kojim se pokrece addon.
U T! skina to je zadnja ikona u nizu, ikona kinetoskopa!
Nadam se da svi znamo kako pozvati filmski info? Context meni/filmske informacije, ili jednostavnije tipka "i".
Skoro smo pri kraju, jos nam je jedino ostalo podesiti nas Cinema Experience addon!
Moj prijedlog da si u startu olaksate podesavanje i testiranje odmah si sad aktivirajte Programs meni na glavnom prozoru da ne morate svaki puta ulaziti skroz u Addon manager radi konfiguracije. Jer tamo vas unutar Programs menija ceka shortcut Program addons.
Desnim klikom na Cinema Experience/postavke addona otvoriti ce nam se prozoor sa postavkama.
Sam Cinema Experence addon settings se sastoji od 5 stavki:
  • Trivia slideshow
  • Special videos
  • Movie trailers
  • Feature presentation
  • Miscellaneous

TRIVIA SLIDESHOW
Pomocu ovih stavki dodajete jpg slike u formi slideshow-a prije filma. Meni osobno bezvezan dodatak, tako da ga preskacem
SPECIAL VIDEOS
Movie theatre intro clips stavka dodaje intro klipove prije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih intro klipova.
Stavki pridruzimo putanju klipa ili intro foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
Movie theatre outro clips stavka dodaje odjavne klipove poslije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih intro klipova
Stavki pridruzimo putanju klipa ili outro foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
Movie countdown video file stavka dodaje odbrojavanje prije filma, a moguce je dodati jedan ili do max 5 nasumicnih countdown klipova
Stavki pridruzimo putanju klipa ili countdown foldera kojeg smo kreirali na pocetku tutorijala
MOVIE TRAILERS
Ova stavka nam automatski dodaje jedan ili do max 10 trailer-a prije filma ovisno o odabiru.
Coming attraction intro i outro su stavke gdje podesavamo klipove koji su prethodnica i odjava za trailere - uglavnom nepotrebno
Traileri se stream-aju pomocu Apple movie trailers addona koji je automatski dodan i podesen te ga nema potreba dirati sem dodati broj trailera. Za sada je jos uvijek tako. Apple se nesto zalio na XBMC i nacin pregleda trailera pa ce addon vjerovatno biti ugasen jer ne zele pruzati uslugu najave filmova, a da se ne posjeti njihov sajt. Medjutim, iako ce sluzbeno u skoroj buducnosti addon biti ugasen, uvijek ce se moci instalirati preko naseg neofficijelnog repositorija koji smo dodali u ovom tutorijalu.
Kada sve to poslozite addon startate na nacin da udjete u svoju filmsku biblioteku te pozovete Info screen i kliknete zadnji gumb u nizu
Eto, nadam se da sam donekle olaksao podesavanje addona, ako gdje zapne ili je nejasno, recite pa cu bolje obraditi tu stavku.
Imajte na umu da ne pretrpate sadrzaje. Cesto je manje, bolje.
Jedan intro, jedan trailer i jedan countdown su sasvim dovoljnja kombinacija prije filma! Bar meni, ali ukusi su razliciti stoga ...


... podesite addon i uzivajte!

LP Ziiky
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 25.02.2011. u 19:10.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 15:04   #757
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Kralj si! A popodne se idem sam pozabaviti da si to osposobim po tvojim uputama. A kako sam ja jedan od onih kojima to nikad ne uspije iz prve nego uvijek pitaju neki klinac i ako ja to uspijem od prve onda nisi kralj onda si car
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 15:30   #758
tintin
Premium
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,746
Moj prvi dojam o xbmc-u:
-izgleda super
-lako za podešavanje
-lako za upravljanje daljinskim
-filmovi mi izgledaju lošije nego na mpc-hc i sama reprodukcije povremeno izgleda neprirodno (malo zatrzava)
-filmovi nisu automatski podešeni na 16:9 nego svaki film treba posebno podešavati, tu mi je nešto čudno jer kod večine 16:9 fimova na postavkama videa sam morao staviti da izgleda kao 4:3 film da bi dobio koliko - toliko dobar aspect ratio....najčudnije od svega je da se taj problem pojavljuje samo na LCDu dok na monitoru sve izgleda OK

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 25.02.2011. u 21:25.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 00:29   #759
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Sta cec ti izbornik Videos, njega ugasiš, a aktiviras Movies i TV show


Ugasi library prikaz preko Left edge context menija meni na lijevoj ivici ekrana



Da se to rijesiti puno elegantnije, ucinak je isti i bolji, a i dalje zadrzavas library prikaz.
Moze se tu nabaciti par malih tipova, mada si vjerovatno i sam nasao neke od njih!
Mozes i dalje uzivati u izgledu izbornika i dr. ljepotama koje pruzaju Librarys, a znacajno ces ubrzati pretragu
Ne znam sta koristis daljinski ili tipkovnicu?
Ako koristis tipovnicu, filmove slazes po abecedi, stiskom na odredjenu tipku/slovo XBMC skace na prvi film pod tim slovom.
Ako koristis daljinac postoji SMStap pa se numeriki dio ponasa kao tipkovnica mobitela. Po njoj tada mozes brzinski tapirati pocetno slovo filma, a xbmc automatski skace na prvi koji je pod tim slovom. Prolistaj malo unazad, postavljao sam ga vec.
Ali najzgodnija solucija po mome je da, kao sto sam gore rekao, ugasi video prikaz i aktiviraj film i tv show izbornike. Zatim si dodas podizbornike u glavni izbornik za prikaz po mapama. Takodjer u podizbornik si mozes dodati recently added pa ce ti XBMC ulaskom u taj menu posloziti sav materijal kronoloski.
Ti podizbornici su jako zgođušni, lako im se pristupa (klikom udesno) a moguce ih je podesiti da sluze svrsi, olaksaju pretragu i ubrzaju rad.
Malo sam sad natrpao svega navrat/nanos, nisam kod kucee da ti poslikam kako se pretrage mogu namjestiti vrlo ucinkovito.
S njima ces dobiti upravo ono sto ti trazis, ali neces biti primoran da ISKLJUCIS LIBRARY prikaz.
Preko glavnog menija i podizbornika "datoteke" ulazis direktno u mape filmova (za to si trazio objasnjenje)
Preko glavnog menija i izbornika "recently added" ulazis u kronoloski prikaz kad zelis odmah pregledati ono sto si nedavno dodao. I dalje su ti aktivne Librarys pa imas sadrzaj, slike i dr.

Nabacim slike kasnije ...

EDIT:
U postavkama skina aktiviras podmeni/datoteke. Kade iz glavnog menija udjes u taj meni datoteke, u njemu dodaj source-a koliko ti srce zeli.(slika1)
... ja sam tu postavio datotecni prikaz za filmove i serije sa 2 diska te meni par bitnih foldera.(slika2) U podizbornike si mozes dodati i stream sadrzaje,
a mozes sloziti da sam folder bude podmeni, kao kod mene crtani film, dokumentarni film i domaći film
Recently added menijem pozivas Library prikaz poredan kornoloskim redom sto je korisno kod pregleda nedavno dodanog sadrzaja (slika3)



Info i sadrzaji u datotecnom prikazu su sturi. (slika1) Na glavnom ekranu neces imati nista osim imena fajla, ali pozivanjem Info menija dobije se kompletan sadrzaj i ostale informacije (slika2)



Sve se ovo odnosi i za meni TV serije i glazba. S time da u meniju tv serija ne mozes kreirati podmeni datoteke. Sto je i razumljivo jer nema nikakve svrhe.(slika1)
Kod glazbe takodjer mozes napraviti da ti sam folder bude meni unutar podmenija. Kod mene Koncerti i Spotovi (slika2)



To bi bilo to. Znaci kad zelis listati movie librarys udjes direktno u meni filmova. Ako zelis onaj prikaz datoteka za koji si napravio upit, otvoris si jednostavno podmeni klikom u desno i udjes u podizbornik datoteke, a ako zelis gledati nesto sto si nedavno dodao, da ga ne trazis u hrpetini filmova ili serija jednostavno odes preko podizbornika recently added na kronoloski prikaz p od tamo ga pokrenes. Logicno da ce biti medju prvima na listi.

okeee....




Pošto je draga šef za rukovanje daljimcem /XBMCom , nije baš da baratam stručnom terminologijom ali evo da probam


U glavnom izborniku je: Videos , Movies te TV Shows (koristi se transparency / draga kaže da to izgleda najbolje)

E sad , ako sam dobro pohvatao , ulaskom u 'Videos' se dolazi na isto mjesto kao što se dolazi preko "Movies + klik udesno" pa nekako ne vidim smisla u odstranjivanju toga iz glavnog menia / izbornika.

Iako su dva glavna izbornika (Movies & TV Shows) puno ljepša za vidjet , za 'Movies' ne mogu nikako reči da je praktičan jer sadrži sve filmove , iz svih mapa što se dodaju kao source.
Dok je na jednu stranu fenomenalno i praktično imat sve na jednom mjestu ,zbog istog je je daleko od korisnog za novonapravljene sigurnosne kopije svojih blurejeva
Kao što sam rekao prije , uz masu filmova po par diskova to je jedna ogromna zbrka kojoj nema kraja ...dok se sve to prevrti , ona na zna šta bi gledala a ja još manje...a ako se netko sjeti što bi se moglo gledat, to pronači je posebni podhvat

Stvari prije XBMCa su bile jednostavne.
Disk s hrpom filmova rasporedenim po par mapa kao npr.: dobri , lošiji , ne gledat , novi ....a situacija (raspored) se stalno mijenja...zbog čega mi se ne čini korisnim "nedavno dodano"

Pa me zanima, jeli moguče imati tako nešto u XBMCu ALI uz isti izgled , baratanje filmovima kao u izborniku Movies?
U tom izborniku je 'listanje po videoteci' prava milina (slika iz filma + kover te radnja ,ocjena....) za razliku od listanja po videoteci kad se ide po mapama.

inače, palo mi je na pamet u Videos imati samo jednu mapu kao source te joj pristupati putem Movies zbog čega sam i pitao ono prvo pitanje.
Ne znam način kako da maknem 10ak foldera koje sam dodao


btw, kako dobiti supergirl pozadinu u glavnom meniu?
U biti , kad bolje promislim ,bolje da to ne stavljam
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 13:13   #760
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Kak se napravi update izborniku Filmovi, jer mi je trenutno u njemu ostalo od prijašnjeg library-ja, a izbacuje mi error ponekad kad idem na taj izbornik, dok je za serije sve 5.

btw. skin je Transparency.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2011., 13:45   #761
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Desni klik->update library? Xbmc wiki/manual anyone?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 00:43   #762
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
ja vise ne kuzim fakat

hebem se vec sat vremena sa advancedsettings.xml

ovak izgleda i ne radi

HTML:
<advancedsettings>
        <video>
                <subsdelayrange>60</subsdelayrange>
                <audiodelayrange>15</audiodelayrange>
                <smallstepbackseconds>7</smallstepbackseconds>
                <smallstepbacktries>3</smallstepbacktries>
                <smallstepbackdelay>300</smallstepbackdelay>
                <usetimeseeking>true</usetimeseeking>
                <timeseekforward>30</timeseekforward>
                <timeseekbackward>-30</timeseekbackward>
                <timeseekforwardbig>600</timeseekforwardbig>
                <timeseekbackwardbig>-600</timeseekbackwardbig>
                <percentseekforward>2</percentseekforward>
                <percentseekbackward>-2</percentseekbackward>
                <percentseekforwardbig>10</percentseekforwardbig>
                <percentseekbackwardbig>-10</percentseekbackwardbig>
                
        </video>
</advancedsetting>
Imam zadnju verziju xbmca dharmu 10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 01:06   #763
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Sta ce ti postotci time seeka? FALI TI "S" U ZADNJOJ LINIJI < /advancedsettingS> !!!
Izbaci sve < percentseek> linije i direktno editiraj vrijednosti koje zelis unutar < timeseekseek> linija


EDIT:
Za ovakve stvari ti je najbolji nekakav editor koji boja kod tipa Notepad++, lakse je onda uociti greske!!!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 27.02.2011. u 01:20.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 03:21   #764
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
e hvala puno.

radio sam to u notepadu obicnom i uopce nisam skuzio da mi fali s na kraju.

sad stavio notepad++ i vidio gresku iz prve

sve radi sad

maknuo percentseek i editirao timeseek i sad je kak sam htio
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 11:41   #765
tintin
Premium
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,746
Jel se može kako ubaciti neka nova web stranica za vremensku prognozu ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 08:54   #766
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Jel se može kako ubaciti neka nova web stranica za vremensku prognozu ?
Wiki i oficijelni topic skina ne daju nikakve rezultate?

http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=93942

Weather.com plus addon daje puno opsirnije izvjesce od weather.com addona



steps to make it work:
  • download and install the addon using the: xbmc-addons repo
  • go to Settings > Weather > Weather and select Weather.com+ for Dharma
  • click the settings option below and select a category for the three map lists:
  • Map #1 List -> Local
  • Map #2 List -> World Details (Satellite World)
  • Map #3 List -> (pick one you like)
  • press 'ok' to save the settings
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 10:50   #767
Amdejac
Moderator
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Kuća
Postovi: 5,394
Da li je moguće integrirati ovo:
http://forecast.agritech.prod.farmsat.com/
Isprobao sam ga na webu i prepoznaje svaki poštanski broj.
__________________


Asus N750JK (Upgrade)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2048 MB VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel Core i3-12100F, 4100 MHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair CMK16GX4M1D3000C16
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON SKC3000S1024G
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro
Monitor: Samsung


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Monitor: Samsung
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 12:13   #768
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Ziiky: kako si podesio slijedeću stvar: Naime, koliko sam vidio po clipu za Cinema Experience (duži) da imaš postavljeno da kad se pozicioniras na meni "Filmovi" da ti se postavi neki fanart. Ja sam sebi najviše došao do toga da mi se na onom "platnu" od kina razmjenjuju fanartovi. No, nisam uspio dobiti da mi je cijela pozadina jedan fanart.
Jel mi možeš pojasniti kako si to uspio?

Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 16:29   #769
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,879
oggy jel mislis na ovo sto mu se slika krece?? ili sam krivo shvatio...ako mozes staviti usporedbu svojega i od ziiky-a

EDIT: ili mislis ovo kad dodje na filmove pa mu se pojavi slika, tu sastrane ti mu pise novi: (filmovi) odes strijelicom desno > desno i onda ti on autoamtski sam prikaze sliku od movie-a

__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 28.02.2011. u 16:42.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 17:26   #770
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor Oggy_Hr Pregled postova
Ziiky: kako si podesio slijedeću stvar: Naime, koliko sam vidio po clipu za Cinema Experience (duži) da imaš postavljeno da kad se pozicioniras na meni "Filmovi" da ti se postavi neki fanart. Ja sam sebi najviše došao do toga da mi se na onom "platnu" od kina razmjenjuju fanartovi. No, nisam uspio dobiti da mi je cijela pozadina jedan fanart.
Jel mi možeš pojasniti kako si to uspio?

Nisu to fanarti direktno iz moje library kolekcije vec sam u pozadine stavio par wallpapera iz filmova.
Doma-Filmovi/multi image/Pa odaberes folder

U folder natrpas sve sto zelis da ti se vrti u tom izborniku.
Tako mozes podesiti za svaki izbornik ponaosob.

Ostale opcije:
Animirane Pozadine - zoom&pan unutar home screen window
Animated Fanart - zoom&pan svih fanarta u movie,tvShow, music izbornicima
Use visualisation background - forsira vizualizacije za pozadinu kod slusanja glazbe unutar svih izbornika
Use video background - forsira video koji se gleda za pozadinu unutar svih izbornika
-sve ih je moguce medjusobno kombinirati.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 18:13   #771
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Svaki dan nešto novo saznam. Tnx
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 19:35   #772
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor Oggy_Hr Pregled postova
Svaki dan nešto novo saznam. Tnx
Isto tako u folderu filma mozes kreirati folder imenom extrafanart i u njega natrpati dodatnih fanarta koje zelis vidjeti kada pozicioniras taj film u izborniku. Isto se odnosi za tv serije i glazbu.
Zoom&pan uz fanart slajdshow = efektna kombinacija
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:15   #773
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
zasto je xbmc puuuuno tisi od drugih playera u filmovima,serijama kad se gleda na slusalice

ima kakav plugin za pojacavanje zvuka?

u advanced settings mozda nesto nagurat?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 09:45   #774
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,764
eto, isprobao sam XBMC na svojem kompu i mogu reci da je OK. K tome moja zvucna ima daljinski koji RADI s XBMC-om te se sa intelliremote-om mogu definirati sve funkcije i mogu sve kontrolirati s daljincem od zvucne (RM-1800)
http://img.clubic.com/photo/0000011800139171.jpg
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 13:42   #775
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Isto tako u folderu filma mozes kreirati folder imenom extrafanart i u njega natrpati dodatnih fanarta koje zelis vidjeti kada pozicioniras taj film u izborniku. Isto se odnosi za tv serije i glazbu.
Zoom&pan uz fanart slajdshow = efektna kombinacija
Za taj dio znam. To sam si već posložio, ali ono mi je novost
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 19:11   #776
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
sta ne postoji neki ekvilajzer u xbmc-u?

mogu pojacat na vise od 0db?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 21:32   #777
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
zasto je xbmc puuuuno tisi od drugih playera u filmovima
Ocito si negdje nesto ujebo! A na taj nacin na koji ti prezentiras problem nitko ti ne moze pomoci!
O kojem je zvuku rijec? Jesi pregledao osnovne stavke drivera, postavki drivera, windowsa? Reinstal XBMC-a nije pomogao?
Nista ne navodis?! A vidovitog Milana ni blizu nema.
Ja imam cinc sluske i usb sluske! Isti mi je volumen na obje.
Ako malo proguglas mozes vidjeti da takvih problema nitko nije do sada imao! I sta ti to govori?
Unutar XBMC-a + i - kontroliraju interni volumen! DA ti nije stisano?
Vidim da imas win7. Provjeri ovo:
Pokreni XBMC i pusti film, pa u tray ikoni zvucnika lijevi klik na njega i dolje na mixer. Pogledaj da ti tu XBMC nije stisan!


Pregledaj takodjer i ove postavke i SS-aj ih da pogledam:

Upali debug.log i postaj zadnji log gdje se manifestira problem na http://pastebin.com/ pa daj link ovdje.

Jebiga, ako vec zelite da se neki problem pokusa rijesiti dajte bar neki minimum korisnih podataka ostavite! Da imamo od cega krenuti!
Popunjen "Moj Komp", opisan problem, XBMC debug log gdje se problem manifestira bi trebao biti obavezan.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 01.03.2011. u 21:54.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 22:10   #778
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 23:10   #779
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,879
tamo di pise wasapi, koliko mi je poznato trebalo bi pisati DirectSound pa probaj malo mjenjat opcije u pozadinu zvekni neku pjesmu ili film pa isprobavaj.

pustis film > stisnes TAB > odes u postavke > sistem > audio i probaj mjenjat skroz zadnje pa javi
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 23:14   #780
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Weather.com Plus addon radi bez greske i pruza puno vise informacija.


Jos nesta zanimljivo.
BlueCops beta video repository video stream addon ... install
Television
Hulu
CBS
TBS
TNT
Adult Swim
Cartoon Network
Spike TV
The Daily Show
The Colbert Report
South Park Studios
Music Videos
MTV Networks
Yahoo Music Videos
VEVO

Proslo je dosta vremena da sam pokusavao upogoniti Hulu, bio je negdje na oficijelnom forumu topic-a o tome kako gledati Hulu i ostale sadrzaje iz Europe.
Probao sam addon, radi. Problem je lokacija pa kome se zeza eto mu zanimacija
Ufffff kako bi bilo dobro da to mozemo upogoniti
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na