Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2007., 20:59   #751
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
19.12. u 17:30 dolaze 2 simpatična dečka kojima se zapravo i ne radi pretjerano, a i nije da znaju kaj rade. U iskon duo paketu se dobiva router/voice uređaj preko kojeg ide i telefon i internet i koji ne radi baš najbolje, što ćemo otkrit u nastavku. Router su oni uključili u struju, a ja konfigurirao jer oni ne znaju kako. U iskonu tvrde da oni nemaju veze s nekompetentnošću zaposlenika, jer to nisu njihovi zaposlenici. Kad sam uključio net, brzina je bila narihtana na 1024/128. Ja sam naručio 3072/512, no kad sam ih nazvao rekli su mi da je caka u tome kaj se treba čekat 24 sata da narihtaju brzinu. Rekoh dobro, ali meni je download 1.5kb u sekundi, a upload ne postoji. Tak je i bilo. Download se vukao ko krepani pingvin u pustinji a uploada nije bilo. U trenutku u kojem pišem ovaj tekst, net stalno pada, kao i u zadnjih skoro pa mjesec dana, otkad ga imam. Idući dan sam se probudio, a net nije radio, kao i dosta dana nakon toga. Brzina je i dalje bila 1.5kb/sec, a upload i dalje nije postojao. Optužili su paricu. Nekoliko puta su mi dolazili ljudi iz t-coma mjerit neki ****. Našli su stanovitu, navodno bitnu količinu šuma u signalu i rekli da je to krivo za lošu vezu, što se poslije pokazalo kao ***ena laž.

Od tog dana na dalje, provodio sam bar sat vremena dnevno na telefonu s tehničkom službom iskona, u kojoj čini se, rade mahom mentalno zaostale osobe. Naime, ne samo da su oni retardirani, da ne mogu zapamtit adresu na kojoj je adsl, da nisu u stanju pogledat na ekran broj s kojeg ih zovem i slično, nego je politika iskon interneta da se njih zove, a onda oni šalju mail tehnici. To je, kako mi je objašnjavao lik na službi za korisnike, najbrži način komunikacije. Nije brže nazvat direktno tehniku i reć im u čemu je problem, nego je jednostavnije prvo se javit oligofrenim dikobrazoidima na službi za korisnike. Eto, pišem ovaj tekst sad, krajnje iziritiran, jer je net opet počeo ne radit žešće. Točnije, ne radi uopće. Sad sam zvao jednog od njihovih talking headsa koji mi je rekao, ali gospodine, koje lampice vam rade na routeru? To uvijek ***eno pitaju. Svaki put.

Nije toliko nerijetko da net ne radi po 3 sata. Njima serviser ode na gablec ili neki ****, a net ne radi. Za vrijeme dok net ne radi, od tehničke podrške, koja je sve, samo ne tehnička podrška jer ne samo da kurca pojma nemaju, nego nemaju ni dijagnostičke alate pred sobom možete čuti - gospodine, strpite se, javit ćemo vam se. Gospodine, mi se trudimo da sve radi. Gospodine, mi se stvarno trudimo. I onda se nitko niti trudi niti javi idućih par sati. To je iskon internet. Rekao sam im da ću im doć s bombom. ***ao sam im svima mater. Nije pomoglo.

- Dobar dan, tehnička podrška, ovdje (izmišljeno ime koje daju svojim retardima)
- Dobar dan, (korisničko ime), meni net ne radi
- Samo malo, sad ćemo vidjeti u čemu je problem. Eto, poslao sam mail održavanju. Javit ćemo vam se.

I onda prvih 10 razgovora trpiš takva sranja. Trpiš to da ti seru, lažu, ***u ti mater na fini, birokratski, usrani način. A onda više ne.

- Dobar dan, tehnička podrška, ovdje (izmišljeno ime koje daju svojim retardima)
- Dobar dan, (korisničko ime), meni net ne radi
- Samo malo, sad ćemo vidjeti u čemu je problem. Eto, posl...
- ***em vam mater
- Molim, gospodine?
- Rekoh ***em vam mater. Milu.
- Ali gospodine, moj šef...
- ***em i njemu mater.
- Ali gospodine, servis sada ne radi, serviser nije ovdje. Kad serviser dođ..
- Kad se serviser vrati, molim vas, recite mu da i njemu ***em mater.

Onda ni to ne pomogne. Onda si već jako lud. Nekoliko razgovora ti njima ***eš mater, ali to ne pomaže. Oni su birokratski žohari koji prodaju uslugu koju ne mogu održavat jer nemaju ni tehniku ni kompetentne zaposlenike i oni će preživjet.

- Dobar dan, tehnička podrška, ovdje (izmišljeno ime koje daju svojim retardima)
- Dobar dan, (korisničko ime), meni net ne radi
- Samo malo, sad ćemo vidjeti u čemu je problem. Eto, posl...
- Recite, čitate vi večernji list? One stranice di ljudi dođu s bombom?
- Molim?
- Uključite mi ***eni usrani net SAD, jer ću vam doć s bombom. I da, ***em vam mater.
- Gospodine, eto, ja sam poslao mail održavanju...
- Doviđenja

Njima nitko ništa ne može. Oni kradu ***eni novac od ljudi kojima usluga ne radi da bi nakupili pare da srede tehničke uvjete. Oni su ***eni šljam zemlje. Najgore govno od firme u hrvatskoj. Recimo, hgspot me pokušao s***at samo jednom i nisam bio sretan. Ali ovi, ovi me ***u ko medveda već mjesec dana i nije im neugodno.

Puno je bilo tih razgovora. Jedan od meni dražih, s ULTIMATIVNIM ***enim idiotom tekao je ovako. Ovo je najveći idiot.

- Dobar dan, tehnička podrška, ovdje (izmišljeno ime koje daju svojim retardima)
- Dobar dan, (korisničko ime), meni net ne radi
- Samo malo, sad ćemo vidjeti u čemu je problem. Eto, posl...
- Ne, ne. Nemojte slat mail tehničkoj službi, molim vas. Pokušajte mi vi odgovorit na pitanje zašto od 3mbit koje plaćam dobivam samo megabit i pol van.
- Gospodine, NIJE VAM OVO AMERIKA.

Da mi je frajer bio ikaj bliže, žvakao bi slušalicu u koju mi je objašnjavao kako ovo nije amerika dok bi mu udarao glavom o zid, a slušalica bi se drobila između njegovih zubi i zida. Krvi bi bilo posvuda. Nitko ne bi reagirao, i pustili bi me da ga ubijem i poslije ritualno zapalim njegovo krvavo tijelo nasred ceste, plešuć ples sreće oko istog jer, nije ovo amerika.

Dođe meni t-com još jednom mijenjat kablove il neki ****, utvrde da ništa ne mogu, da mi iskon mora dić brzinu da bi sve šljakalo i sve 5. I dignu oni meni brzinu na 7mbit, jer tada dobivam 3 van, kako su već jednom napravili, ali veza pada. I pada. I ne da se uspostavit opet. I meni iz službe za korisnike tvrde da su mi digli brzinu na 10mbit, ali da ne radi, na što ja govorim da nisu, jer da imam otvoren setup routera i da se brzina nije mijenjala. Onda mi gnom veli da to oni tako brzo mijenjaju da se to ne vidi. ***eni supermen im radi na tehnici i svojom laserskom internet kiturinom od čelika porihtava brzinu tak moćno da se to u routeru ne vidi. Ali se vidi kad mi sruše brzinu sa 7mbit nazad na 3, od čega ja van dobijem u najboljem slučaju 2.

Jedan me mučio 45 minuta na telefon, da skrinšotam procese, postavke routera, sve. Uvjeravao me da ziher imam upaljene stvari koje nisam imao upaljene. 45 minuta me ***o ko poludjeli orangutan kvadriplegičnog polarnog medvjeda dok nisam popizdio i reko da neću više skrinšotat i slat kurca. A onda me pokušao nagovorit da se spojim kablom.

- Pokušajte se spojit kablom.
- Neću.
- Zašto?
- Platio sam wireless i želim da mi preko wirelessa radi. Neću.
- Ali samo pokušajte.
- Neću.
- Možda radi preko kabla.
- Ne zanima me, želim da radi preko wirelessa.

I onda su me nazvali iz tehničke podrške. I došli ovdje. I utvrdili da se na wirelessu gubi 30% brzine. I onda su mi rekli da će drugi dan donijet novi router. Nisu. Onda sam ja zvao. Pa mi se nitko nije javljao. Pa me nazvao neki frajer i rekao da će doć sutra. Pa nije. Onda me nazvao opet i rekao da je čitava serija thomson routera koju daju iskon duo korisnicima loša i da smanjuje brzinu za 30%.

Onda su rekli da će za koji dan napravit update firmwarea. Ali nisu. Net i dalje pada, oni se nisu javili preko tjedan dana, računi dolaze mom stanodavcu I DALJE, iako smo ih i on i ja molili da ih šalju na moju adresu, te sad tip nakon što sam ga JEDVA uvjerio da ga ne želim prevarit jer mu je prvi račun došao na adresu gdje živi opet pizdi i možebitno me želi iselit jer su mu OPET poslali nekakav račun. To je hrpa imbecila koja ne zna zapamtit dvije ***ene osnovne informacije. Želim da net radi i šalji račune na OVU adresu. To je njima ***eno prekomplicirano.

Ovo kaj sam ja tu napisao je, koliko god može čudno zazvučat, skraćena verzija onoga kaj se meni događalo s iskon internetom. Oni su muljatori, pljačkaši i u krajnjoj liniji, imaju iznimno nekompetentan kadar.

I sad, ja sam lijepo zaspao i bilo mi je super kadli me probudila draga da net opet ne radi. I još jednom je pao nakon tog pada. Nazvao sam ih, reko frajeru da u bilješke o korisniku napiše da "im ***em svima milu mater još jednom", te da ne trebam ništa drugo od njega i krenuo pisat ovo. I ovaj tekst ništa neće promijenit, kao što nije napravila ni žalba o hgspotu. Oni i dalje muljaju, eto, danas su mi za strganu pržilicu koju sam kupio jučer dali drugu strganu pržilicu. Fantastični momci. No, ***eš pržilicu.

Nemojte uzimat iskon duo. Glupi su, muljaju, ne znaju radit i s***at će vas jer su jednostavno nesposobni. Nemaju tehniku, nemaju ljudstvo, nemaju ništa, a htjeli bi bit adsl isp. Kao argument su mi jednom ponudili i "...pa kaj, ni nekim ljudima koji rade u iskonu iskon duo ne radi...". Dno od firme.

Ne uzimajte iskon internet. I ja bi ih sad najradije tužio jer uvaljuju potrgane uređaje (zanima me koliko korisnika zna da su dobili routere koji ne rade), lažno reklamiraju, lažu na telefon, vrijeđaju korisnika i pokazuju minimum poštovanja prema korisniku. Ali sumnjam da bi mi ta tužba prošla jer su oni ti birokrati koji rade kaj žele, jer ***iga, nije ovo amerika.

Source: satnet
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 21:14   #752
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
jugeernaut nisi trebao, bilo je ovo vec ovdje
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2007., 21:22   #753
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Hm, nisam dovoljno čitao topic sorry na ovom onda, neko od admina nek pobriše ako mu se da, stvarno nisam znal da već ima toga =)
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 21:31   #754
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,383
Bilo je, ali vrijedi pročitat ponovno.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 16:47   #755
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
neka ostane ovaj lik "ludi konj" ak se nevaram je car !
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 20:02   #756
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
neka ostane ovaj lik "ludi konj" ak se nevaram je car !
Nije ludi konj, nego Drito Konj

Citiraj:
Autor jugeernaut Pregled postova
Source: satnet
Nije satnet, nego Forum.hr

Pa eto, kad već spominjete legendu, da bar budu ispravni podaci
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 20:48   #757
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
ja sam našao tu, a ne na forum.hr-u i naveo sam izvor otkud sam pronašo, al ovo je već OT i ja sam Over & out
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 22:50   #758
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Thumbs down HG SPOT

Danas navecer sam bio u HG-spotu i kupio laptop, dosao sam tamo oko 8:40, bratic je kupovao (placao), na moju preporuku odredjeni laptop (kupio bih taj model i drugdje, ali ga jednostavno nije bilo), no dobro, preuzmem ja kutiju tam sa onog sanka i kak je bio vec kraj radnog vremena, nisam tam otvarao, vec sam otisao doma.... i pazi sad, u kutiji nema strujnog adaptera, linux, koji je trebao biti instaliran na racunalu se ne podize..... i kaj sad, sutra idem omah ujutro tamo i ako ne dobim drugi, odnosno sa linuxom (iako mi to nije vazno) i strujnim adapterom, letiti ce perje po cijelom HG spotu !!!! Ako ce nesto zezati, osim udruge za zastitu potrosaca, sto da jos radim ??? Jer mislim, ako oni zabriju da sam ja ukrao strujni adapter (iako ne znam kaj bi s njime) sto da radim....
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 22:55   #759
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,047
Citiraj:
Autor Solberg Pregled postova
ako oni zabriju da sam ja ukrao strujni adapter (iako ne znam kaj bi s njime) sto da radim....
Stanes pred onaj pult za isprobavanje i pregled robe i dobro procitas kaj pise na njemu...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 02:00   #760
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Stanes pred onaj pult za isprobavanje i pregled robe i dobro procitas kaj pise na njemu...
Ma nece bit nista takvo. HG spot se dosta popravio glede tih stvari i sumnjam da ce mu stvarati probleme. I sami dobro znaju kakvu robu prodaju/izdaju i da su takve stvari moguce.

Kako Solberg kaze da tih laptopa drugdje nije bilo, pretpostavljam da je njegov primjerak zadnji - bio je izlozen u izlogu ili tamo na stolu, formatirali su disk da se kao ne vidi da je prckano po laptopu, a kad su ga uzimali sa stola i stavljali u kutiju, zaboravili su uzeti i punjac. Ili je to laptop koji je netko vratio jer nije bio zadovoljan njime.

Pouka za ubuduce - uzimaj robu samo iz neotvorene kutije, odnosno budi siguran odnosno provjeri da je kutija neotvarana.
MaxB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2007., 02:16   #761
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Nadam se da ce biti tako..... samo znam da cu sutra traziti drugi primjerak, jer ih ima jos raspolozivo... zbilja mi se neda svadjati, jer nisam takav tip covjeka, ali nazalost ponekad ne ide drugacije, nadam se samo da sutra nece biti tako.... javim vam kad se sutra vratim iz Hg spota.... thx MaxB, malo si mi ulio optimizma pred odlazak tamo
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 02:23   #762
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Meni su priej nekog vrimena momci iz Linksa poslali curi krivi laptop.
Ambalaža je bila ispravna i al je model umjesto 6715B bija 6715S. Da ne navodim sad specifikacije, uglavnon 2000 kn slabiji model

Pa je to vraćala i tako to. Može se dogodit pogreška, čak bi reka da je i očekivana koliko dnevno ima narudžbi, posla. Al je*eš pogrešku, bitno je oće nakon toga ispast ljudi ili će ispast govna.
A to ćeš sutra vidit, iako sumnjam da će pravit problem.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 09:22   #763
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Thumbs up HG SPOT

Evo, sto da kazem, osim da sam bio ugodno iznenadjen danas ujutro u HG spotu. Dosao sam tamo i covjek mi je bez ikakvog prigovora, zezancije, nekakvih pitanja rekao da nema problema, dobiti cete drugi, a mi cemo rjesavati pitanje nestalog ispravljaca unutar nase kuce. Tako da sam dobio drugi lap. A sto se tice kutije, opet je dosla otvorena, na sto mi je izdavac robe rekao da to otvara Senso, jer su oni uvoznici, pa otvaraju kako bi stavili garantni list i ostale papire koji dolaze s njihove strane. Otvorio sam sve do kraja i sve je bilo lijepo unutra zapakirano. Zbilja jedno jako pozitivno iskustvo iz HG spota, nadam se da su ona prijasnja vremena prosla.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 18:19   #764
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja sam ih danas zvao za uzet 320GB Hitachija...skoro sve drugo sam uzeo u Vemila, ali diskova nisu imali. I tako odem ja uzet disk, 560kn u džepu, kažem zvao sam prije par sati za disk, tip se vrati i sve OK dok nije rekao cijenu...611kn.

Kako 611 rekoh ja...pa na cjeniku je 560...da al ovo je Seagate...

I dalje vjerojatno svi upućeniji kupci znaju kako to ide "pa znate, sve vam je to isto...Seagate je u stvari bolji...blabla"

Sad sam dva dana na čekanju da to stigne iz ZG u ZD, a za šetnju od 2 kilometra ne znam dal da se ljutim ili da im zahvalim, ionako samo sjedim ispred kompa i slažem kile
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 23:01   #765
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Lik u HGSpotu, pardon HGspot partner firma, ja kupujem neki disk:
"Da, znate, to vam je perpetuum,... "
Ja: "Molim? Disk je sto?"
Prodavac: "Pa disk je sa perpetuum zapisivanjem..."
Ja:

A doticni disk uopce ne koristi tu tehnologiju zapisivanja...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 23:25   #766
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Lik u HGSpotu, pardon HGspot partner firma, ja kupujem neki disk:
"Da, znate, to vam je perpetuum,... "
Ja: "Molim? Disk je sto?"
Prodavac: "Pa disk je sa perpetuum zapisivanjem..."
Ja:

A doticni disk uopce ne koristi tu tehnologiju zapisivanja...
lol
ovo je u rangu famozne 7900GTX
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 23:27   #767
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
lol
ovo je u rangu famozne 7900GTX
Šta je s njom ako nije tajna
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 23:27   #768
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nisam se dugo ovako smijao ko sad za iskon.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2007., 23:34   #769
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Šta je s njom ako nije tajna
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=810616

prcitaj sve, vjeruj mi vrijedi vremena
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 19:23   #770
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uglavnom...
Mail iz linksa:

"Postovani,

traženi artikl oćekujemo poćetkom idučeg tjedna.

S postovanjem"

Nema veze, ipak ih volim.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 13:54   #771
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,512
Evo nesto novo , citat iz Hgspota ( nije im trebalo , ali volim ih ipak ) :
Ja: Dati cete nam jos memoriju za tu plocu ( Ploca-asrock 945 chipset za intel)
Trgovac: Evo imamo Geil , ddr400 1gb na akciji
Ja:Jer ste sigurni da ce nam odgovarati? (moja provokacija)
Trgovac:Naravno , pa Geil je memorija koja pase apsolutno na sve ploce u nasem asortimanu
Jaa , ali ddr400 je ddr1 ?
Trgovaca , a sto bi vi ? Pa na grafickoj imate ddr2 i to je to
Jalijepl) Koje veze ima graficka sa memorijskim utorima na ploci ? Pise lijepo a i znam da
na toj ploci moze biti samo DDR2 , nikako 1 zbog chipseta i sad Vas molim lijepo
dajte 1gb najjeftinije DDR2 memorije u jednom keksu
TrgovacObro , kako ocete ali to vam nece raditi .
Ja:Bilo kako bilo , dajte sto smo trazili i gotovo
Trgovac:Ne mogu vam prodati ako znam da nece raditi
Javec na rubu zivaca) Dobro , mozete molim vas pozvati sefa ili bilo koga drugoga da
proda po sta smo dosli ?
Trgovac:Mogu , ali to nema smisla jer ce vam reci isto sto i ja
Javise nisam mogao) Neka , samo pozovite ....

cekali jos 5 minuta , dosao kakti sef i nakon kratkog razgovara ispalo da nesto ne valja sa nekim konfiugratorom u programu na blagajni i zato nam nije kao mogao prodati jer mu je samo ddr1 otvaralo , mislim svaka cast , trgovac je svoje neznanje dokazao . Na kraju glupo potrosenih 20 minuta moga zivota slusajuci gluposti .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 14:04   #772
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Dokaz da trgovci rade i na vlastitu štetu (nažalost, prerijetko )
Došao kupiti mbo Giga P35-DS3. Uredno platio i otišao doma. Stavio je u komp, upalim, a tokom POST-a mi se napiše 'P35-DS3R'. wtf? Pogledam ploču, a na njoj lijepo piše DS3R. Na kutiji, slovima koja se vide iz aviona - DS3R, a na etiketi prodavaonice zalijepljenoj na rubu iste kutije - DS3. Pogledam njihov cjenik na netu i ustanovim da sam prošao 50kn jeftinije. Mislim da ću još češće ići u tu prodavaonicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 22:37   #773
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Ah ti biseri, imam i ja pokoji )

Evo nesto sto se meni desilo for real,j os tamo davno 2000-te, kupovao sam novi komp u rijeckom NETcomu, konfa od 9 milja kuna tad, celeron 700, 20 gb hard, gf 2, uglavnom zvjer tad.

Kupim ja to, odnesem doma, kad ono u igrama se PC zablokira u roku od par sekundi.
1 put u servis: odnesem u servis, zalim se zasto se blokira PC u igri, za dokaz sam im dao CD od igre da pogledaju...
Sljedeci dan me zovu da dodjem po PC, dodjem tamo kaze mi prodavac mi smo testirali, sve radi, ona igra zablokira jer je piratski CD .... Ajd dobro mozda je CD ostecen ili igra u banani.. odem opet doma.
Instaliram nekoliko igara, sve isto, opet bloka, ovaj put posudjujem orginal CDs orginal igrom od frenda.
2 put u servis: Kazem da ne radi opet, oni pogledaju, sljedeci dan dodjem po PC, kaze mi, graficka je bila neispravana, zamjenili smo sada radi.
Okey, odem doma, PC radi uredno tjedan dana i opet crke, ovaj put se restarta sam od sebe, nekad u windowsima, nekad u igri.
3 put u servis: Opet ista prica, bla bla, oni pogledaju, sljedeci dan dolazim, kazu crko hard disk, dali smo vam novi.. Dobro,... PC doma radi, sve ok bilo sljedeca 3 tjedna, odjednom CD-rom ne radi.
4 put na servis: Opet nosim dolje, popravljaju, novi cd-rom dobijem, odlazim doma, pc radi tjedan dana, opet se kvari, nije se mogao upaliti.
5 put u servis: popravljaju oni, matična je roknula, promjenili su je i detaljno sve istestirali, sad kao sve radi. Zovu me doma da dodjem po nju ALI da cu morat doplatit 200kn jer nisu imali takvu maticnu za zamjenit, nego da su mi stavili skuplju neku, onda je stari otisao gore u netcom, svadjo se s gazdom, prijetio i nekako oni stave plocu bez nadoplate...
ok nosim doma PC, isprobavam radi sve super, ALI, primjetim da imam procesor od 600 mhz a ne 700 koji sam kupio, i da mi fali 10GB na hard disku (kupio 20GB). Zovem ih telefonski, govorim problem, serviser mi uporno tvrdi da sam ja krivo vidio, za procesor da neki jumper na ploci krivo stoji, a za hard disk da gledam samo jednu particiju... (lol)
6 put u servis: Zadnji put odlazim s kompom kod njih, ovaj put s starim, mislim da nas je cula cijela robna kuca ri kako se svadjamo s gazdom i serviserom, ovaj put smo gledali sta stavlja u komp serviser, i tad je konacno sve sljakalo kako treba.

Od tad izbjegavam NETcom u sirokom luku.

onda dalje, Ventex u Rijeci, prije koje 2-3 godine, pri kupovini hard diska, 3 puta u servis, prvi put jer hard ne radi na mojoj ploci, njima u servisu radi, drugi put jer opet meni ne radi, ovaj put ne radi ni njima, dobivam novi hard disk, treci put u servis jer i taj novi hard ne radi, salju ga u zg i nakon toga dobivam sasvim drugu seriju hard diska i taj sljaka dan danas..

ako se sjetim jos necega budem postao
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 22:44   #774
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
he he he a ja mislio da sam ja nesretan kad nosim dva puta u dva tjedna nešto na servis.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:50   #775
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Eo i ja sam nešt imo neki dan ajmo reć mal žalosno s ljudima u Ve-milu u Osijeku. Išo s frendom poslije škole da mu tamo konfiguraciju sastavimo i sada na red došlo napajanje. Ugl. nije bitno tolko, nešt je bilo na izboru Fortron 350(PNF) i Chieftec 450W i ja sam spomenuo da je Fortron s PNF oznakom jako kvalitetan i vrijedan je svake lipe a prodavač pogledo u mene i ozbiljno me pita, nije li taj Chieftec PNF isto? Hladno sam rekao ne iako je u meni bilo ROFL MAO!!
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:57   #776
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 304
nije komicno al ipak vrijedi vidjet



WTF
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 17:24   #777
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Onda se to fino javi na Links forumu da je doslo do greske i gotovo .
Ipak nije jednostavno ~2500 artikala uredjivat a nije da nemaju drugog posla
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 18:48   #778
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Zašto sada raditi protekciju prema nekima firmama, a druge drvljem i kamenjem. Naravno da nije lako, ali za*** je za***
gog je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2007., 13:47   #779
voice_recogniti
Banned
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 46
netko mi je rekao da je gledao na tv-u da smo najtrazeniji u interpolu haha. kako necemo kad smo bistri a drzavna ekonomija nam je ispod nule. drzava misli na prosjecnog i siromasnog covjeka kao sto ja mislim di cu s otpadom... people move out form this country. ni ponos ti nece pomoc viruj mi.
voice_recogniti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2007., 16:22   #780
Nemir
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
HG spot
laptopi

Ja: Šta vam znaći ova oznaka na specifikacijama 1 x HDMI™ port with HDCP support
Prodavac: a to vam ja ono danas nova tehnologija sta televizije imaju, HD ready..
Ja: znam- imam doma dosta HD uredjaja, ali dali ima HDMI izlaz??
Prodavać: -gleda sa lijeve strane medju izlaze i odlučno odgovara- nema nema...
Ja: ostajem zbunjen, zar samo ima vga izlaz (pošto nema ni Dvi) ah sto mu gromova...
..nagnem se i pogledam kad u centru lijeve strane posebno mjesto za moj voljeni HDMI



Nakon toga odem traziti hdmi kabl sa 2 ženska hdmi-a n,kopajuci tamo po kablovima da me on nakon 5min pita- a koj ti kabl trebas?


ktome na sajtu im je krivo oznaćen komp...
__________________
long live video!
Nemir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na