Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2015., 20:36   #751
Ilius_Eusebius
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Petrinja
Postovi: 3
Pozdrav,
moze li koji prijedlog oko slaganja pocetnicke cigarete. Planiram to uzeti zajedno sa deckom pa gledamo najjeftiniju soluciju, kod nas je to opet skuplje nego vani. Gledali smo na fasttechu i vidjeli da se cijeli komplet može sloziti i za 20-ak dollara.
Pa jel nam mozete preporuciti neku kombinaciju ili da uzmemo bilo koji gotovi starter kit?
Ilius_Eusebius je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 09:27   #752
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Nakon 9 mjeseci vratio se ja cigaretama...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2015., 10:09   #753
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Ja nakon mjesec. Ako ce netko aspire nautilus mini i brdo tekucina nek se javi.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 11:44   #754
Ilius_Eusebius
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Petrinja
Postovi: 3
Ilius_Eusebius je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 10:05   #755
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Hebote koliko failova ovdje sa ecigom ima. Ja se nakon dvije i pol godine jos uvijek drzim. Ponekad (zadnji put prije par mjeseci) zapalim smrdusu, ali mi se isti sekund zgadi pa se vratim u digitalno doba
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 10:07   #756
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Ilius_Eusebius Pregled postova
To je donekle ok kombinacija. No baterija ti je malena, nece ti dugo izdurati, a u periodu dok se puni ocekuj nikotinsku krizu.

Nabavi se ego one bateriju, moze dosta dugo. Opcenito bih ti preporucio da ides na skuplju kombinaciju, jer ovo ce ti tesko upaliti. A ako i upali, onda ces skuziti da je lova bezveze bacena pa ces ionako ici na skuplju kombinaciju

Recimo ego one baterija + delta II od joyetecha. Nije (pre)skupo, a neces imati nikakvih problema sa grgljanjem, prolijevanjem tekucine, itd. IMHO trenutacno najbolji starter kit
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 14:39   #757
Ilius_Eusebius
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Petrinja
Postovi: 3
Uzela sam na kraju vec nesto, jer nisam mogla vise cekat.
Vidjela sam da dosta ljudi hvali protank 3 kojeg sam na kraju narucila, iako neki imaju problema s njim pa se nadam da ja necu. Takodjer sam narucila dvije baterije, tako da ako usfali, imam drugu A kasnije cemo vidjet, prvo zelim dat tome mjesec dana testnog perioda, pa ak se meni i decku svidi, uzimamo deltu 2 ili narucimo isto nautilusa mini, al zasad da probamo ovaj jeftilen

PS. Gdje je najbolje uzimat tekucine? U blizini imamo dimilicu ducan, pa smo mislili tamo uzeti... Isto tako, koje okuse preporucujete, jer ih stvarno ima brdo A da je nesto u stilu original choice-a, znaci duhan i karamela

Zadnje izmijenjeno od: Ilius_Eusebius. 25.06.2015. u 14:41. Razlog: dodala ps
Ilius_Eusebius je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 15:50   #758
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
preskoči to sve i kupi si
https://www.fasttech.com/products/0/...00mah-variable
i neki kayfun ili tayfun, protank 3...
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 10:47   #759
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Gdje kupujete najbolje tekucine i koja marka je najbolja?
Polakomio sam se i uzeo od dekanga s jedne hr stranice za 10kn komad i moram rec da su jako bljutave, ostavljaju cudan aftertaste. Uzeo sam onaj DY-4(kombinacija vanilija duhan) Ne osjetim to nimalo ni duhan ni vaniliju :/
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 20:44   #760
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
http://mtmstore.hr/

kupiš arome i bazu i sam miksas (stavis arome koliko ti pase), uštediš gro novaca i puno je bolji okus.
FA i inawera su dosta solidne arome i nisu preskupe. ako ti se svidi sam miskati, od boljih su capella i TFA (o tome kasnije ako ce te zanimati). na redditu imas DIY subreddit sto se misksanja tiče, gro odlicnim recepata.
https://www.reddit.com/r/DIY_eJuice/
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2015., 12:21   #761
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Ma stvar je u tome sto me zanima, al sam jos pocetnik i jos trazim neku solidnu aromu... Kupio sam od dekanga vaniliju, bluebery i dy-4, u nadi da ce dy-4 biti nesto ko original choice duhan(duhan+vanilija/karamela)
Al mi jos niti jedno nije sjelo kak spada, isto tako ne znam kak se tocno to pusi, neki kazu da se samo uvlaci u usta i ispuse, neki to direktno udisu u plica, a neki u usta pa udahnu, pa pokusavam sva tri nacina. Al mi opet mozda ne pase ta tekucina jer je nekako jaka i teska, grebe grlo, tesko je prilikom udisaja i ostaje gadan okus neki, iako je okus u ustima ok i slatkasto je, te ne mogu ispuhat na nos, jer mi ostavlja neki gadni aftertaste/smell.
Frend mi kaze da je to mzda zbog dekang tekucine, jer sam uzeo onu sa vaporzacije za 10kn koje ima vise PG-a i puno manje VG-a il obrnuto, on vjeruje da u tom grmu lezi zec.
A i sto se tice aroma, opet mi je glupo uzet svu opremu i kupit jednu aromu ak mi nece pasat, pa bi trbao za pocetak potrosit gro para dok nadjem pravu aromu koju bi miksao.
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2015., 22:47   #762
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
pa kupis 2-3 arome za koje mislis da ce ti biti ok. uvijek ih kasnije mozes u nekom miksu iskoristiti ako ti ne pasu solo.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 15:56   #763
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
http://www.e-tekucine.eu/

ili ovdje su još jeftinije, Pink Mule baze, super baze.. bez vode kao ostale.
Arome TPA isto jako jeftine a dobre.
smješaš si to sam i pariš.. nije teško. imaš neke preporučene postotke na netu, ali to upoloviš i probaš.
što prije kreneš sam u mješanje vidit češ veču uštedu i sam sebi kombiniraš okuse, postotak arome, slabije-jače.. i sto puta bolje od dekang tekučina.
ako negdi zapneš slobodno se javi
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 18:36   #764
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Ma stvar je u tome sto me zanima, al sam jos pocetnik i jos trazim neku solidnu aromu... Kupio sam od dekanga vaniliju, bluebery i dy-4, u nadi da ce dy-4 biti nesto ko original choice duhan(duhan+vanilija/karamela)
Al mi jos niti jedno nije sjelo kak spada, isto tako ne znam kak se tocno to pusi, neki kazu da se samo uvlaci u usta i ispuse, neki to direktno udisu u plica, a neki u usta pa udahnu, pa pokusavam sva tri nacina. Al mi opet mozda ne pase ta tekucina jer je nekako jaka i teska, grebe grlo, tesko je prilikom udisaja i ostaje gadan okus neki, iako je okus u ustima ok i slatkasto je, te ne mogu ispuhat na nos, jer mi ostavlja neki gadni aftertaste/smell.
Frend mi kaze da je to mzda zbog dekang tekucine, jer sam uzeo onu sa vaporzacije za 10kn koje ima vise PG-a i puno manje VG-a il obrnuto, on vjeruje da u tom grmu lezi zec.
A i sto se tice aroma, opet mi je glupo uzet svu opremu i kupit jednu aromu ak mi nece pasat, pa bi trbao za pocetak potrosit gro para dok nadjem pravu aromu koju bi miksao.
Ako ne zelis sam mixati, preporuka na Liqua french pipe + cigar, ali i ostale arome od njih. Jedine tekucine koje kupujem. Odlicne su.

Dekang je srot obicni, bjezi od toga. Ove gore kupujem u point centru, tj. imas ih u parilica shopovima.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 18:50   #765
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
30kn za 10ml je obična krađa.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 19:05   #766
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Skupo. Jako. No jbg, kad mi se svidja kupim
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 19:45   #767
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
kad gledas cijenu po ml ima puno boljih tekućina za naručiti iz vana. "premium" (glup je izraz, tako i tako sve koriste iste arome, samo je stvar recepture) tekućine.

evo dva vrhunska recepta koja su sa stranih foruma i reddita i većina ljudi lajka.

nama cream clone:

5.0% LA Banana Cream
3.0% TFA Dragon Fruit
7.0% TFA Strawberry

strawberry cream:
Strawberry (TPA) 6 %
Vanilla Bean Ice Cream (TPA) 8%

nije potrebno uopce puno aroma i nisu skupe. s 4 arome napravite dvije tekućine koje su 100 puta bolje od svega sto se kod nas moze kupiti, a arome imate dosta za 100-200ml tekućine. TFA i TPA je ista stvar, the perfume apprentice

evo i kalkulator koji sve izračuna za miksanje, idiot proof. http://dot1ml.com/mixer

Zadnje izmijenjeno od: SrKi. 14.07.2015. u 19:51.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 20:56   #768
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Ili kao sto sam ja napravio, kupio gotovu smjesu bez arome VGP 70/30 i od sutra krecem s miksanjem. Samo nakapam par kapi arome, promuckam i voila!
jos da ispadne dobro i imat cu oko 250ml tekucine za oko 150kn, s tim da sam za jos dodatnih 50kn kupio bocice, spricu i opremu
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 14:06   #769
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
kad gledas cijenu po ml ima puno boljih tekućina za naručiti iz vana. "premium" (glup je izraz, tako i tako sve koriste iste arome, samo je stvar recepture) tekućine.

evo dva vrhunska recepta koja su sa stranih foruma i reddita i većina ljudi lajka.

nama cream clone:

5.0% LA Banana Cream
3.0% TFA Dragon Fruit
7.0% TFA Strawberry

strawberry cream:
Strawberry (TPA) 6 %
Vanilla Bean Ice Cream (TPA) 8%

nije potrebno uopce puno aroma i nisu skupe. s 4 arome napravite dvije tekućine koje su 100 puta bolje od svega sto se kod nas moze kupiti, a arome imate dosta za 100-200ml tekućine. TFA i TPA je ista stvar, the perfume apprentice

evo i kalkulator koji sve izračuna za miksanje, idiot proof. http://dot1ml.com/mixer
Mixam sam sebi arome. Liqua je jedina koju kupujem da je gotova tekucina. Svidja mi se. Poprilicno. I ne vidim zasto bi to bio problem?
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 15:48   #770
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 945
Ove TPA arome su mi nekako previše umjetne (imam još par frendova koji se slažu s menom ) , od jeftinijih aroma su meni ok Flavour Art , neke od Inawere ne sve , Avoria , Mystic Juice , Lord of the juice ma ima ih puno koje su puno bolje nego TPA . Kod mene vec dugo najčešče ide samo PINK SPOT - FRESH STRAWBERRY i MBV HAWK SAUCE jesu sitnicu skuplje ali mi nekako najbolje odgovaraju , eventualno uleti koja druga aroma za probu s vremena na vrijeme
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 19:02   #771
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 830
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Mixam sam sebi arome. Liqua je jedina koju kupujem da je gotova tekucina. Svidja mi se. Poprilicno. I ne vidim zasto bi to bio problem?
Naravno da nije problem.

Citiraj:
Autor xPsycho Pregled postova
Ove TPA arome su mi nekako previše umjetne (imam još par frendova koji se slažu s menom ) , od jeftinijih aroma su meni ok Flavour Art , neke od Inawere ne sve , Avoria , Mystic Juice , Lord of the juice ma ima ih puno koje su puno bolje nego TPA . Kod mene vec dugo najčešče ide samo PINK SPOT - FRESH STRAWBERRY i MBV HAWK SAUCE jesu sitnicu skuplje ali mi nekako najbolje odgovaraju , eventualno uleti koja druga aroma za probu s vremena na vrijeme
meni je isto hawk sauce ADV, uvijek imam bar 50ml zbuksano. nije skupo, dapace. 15ml arome je oko 4$ na njihovom sajtu, sto mi je dosta za 150ml (10% mješam). jedino shipping iz USA nije jeftin, ali kompic i ja skupa narucimo vise aroma i to je to.
do inawere volim par aroma isto (s'camel mi je najjaca duhanska), a i malo % ide sto je uvijek plus.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 22:58   #772
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Evo me natrag na paru,opet bacam cigare.Kupio eleaf istick20w i nautilus mini...za sad zadovoljan...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 23:28   #773
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
I ostani takav
Ja već treća godina samo para nakon 20-ak god staža i to opakoga (bilo je i tri kutije dnevno na vrhuncu pomračenja uma )
Ne ponovilo se...
  Reply With Quote
Staro 07.09.2015., 23:30   #774
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Sve vise cujem da je e cig puno opasniji od cigara... Nautilus mini visi o klinu a dvije kutije idu ko nista dnevno....
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 09:54   #775
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Sve vise cujem da je e cig puno opasniji od cigara... Nautilus mini visi o klinu a dvije kutije idu ko nista dnevno....
Yep, sve više plaćenih oglasa duhanske industrije

Ima i drugih studija sa vrlo dobrim izvorom:

http://www.index.hr/black/clanak/eci...na/836985.aspx

BTW, ja sam zato budala, ne pušim od 2008. i sad iz zajebancije vejpam subtank mini na suboxu sa nulom....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2015., 12:39   #776
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Sve vise cujem da je e cig puno opasniji od cigara... Nautilus mini visi o klinu a dvije kutije idu ko nista dnevno....
Od 5000 do 7000 kemijskih supstanci u cigarama. Valjda 100 milijuna umrlo od istih, ili su im cigarete minimalno oduzele par (desetak?) godina zivota. Sve dokazano.

vs.

3 sastojka. Od koji ni jedan nije kancerogen. Jos uvijek nikakva stetnost dokazana. Cak ni za second hand smoke. Nitko do sad nije umro od eciga. Jedino sto se dosta ekipe ostavilo ovih gore smrdusa zahvaljujuci ecigu.

Sad, vjerojatno jesu stetne. No ni blizu kao prave cigarete. Ni blizu. Kancerogene nisu. Samo to je dovoljno. Osjecam se 1000x bolje nego kad sam pusio. Disem punim plucima, osjecaj okusa se u potpunosti vratio, itd.

Onda na navode da su stetne ili cak i stetnije od pravih cigareta reagiram sa velikim podsmijehom. Ecig nije tu od jucer. Niti je neka novina. Da je bolje i bez njih - sigurno. No da su jedno milijun puta bolja i zdravija alternativa cigarama? Takodjer sigurno.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2015., 07:03   #777
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Yep, sve više plaćenih oglasa duhanske industrije

Ima i drugih studija sa vrlo dobrim izvorom:

http://www.index.hr/black/clanak/eci...na/836985.aspx

BTW, ja sam zato budala, ne pušim od 2008. i sad iz zajebancije vejpam subtank mini na suboxu sa nulom....


Koju zavojnicu koristiš i na koliko wata je postavljen subox. I okvirno koliko ti traje baterija (i koja) Ja čekam da mi dođe s fastecha.


Ty
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2015., 11:31   #778
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Koju zavojnicu koristiš i na koliko wata je postavljen subox. I okvirno koliko ti traje baterija (i koja) Ja čekam da mi dođe s fastecha.


Ty
Koristio sam na njemu stock vertikalni coil 0.5. Samsung R25 mi traje cijeli dan. Nisam neki chain vaper.
Onda sam probao ono govance od 1.5 verikalno iz kutije koje je odmah odletilo u smeće jer je restriktivno do bola, kao protank mini.
Onda sam stavio 1.2 horizontalni kojeg sam dobio od frenda. RBA nisam koristio dok mi ne krepaju grijači.

Sad sam na velositi driperu sa dual claptonom na 0.4 oma i 50 w - ode baterija u roku keks..... a tekućinu pije više nego ferrari... ali šta je je, gura ga tih 50 w.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2015., 18:13   #779
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
uzeo LPG 18350 mehanika sa kayfun lite u bell cap verziji, stane u ruku, baterije traju jedan tank, dovoljno za 8-10 sati, kako kad
uzeo ga za poso samo, ali koristim ga stalno, MVP nisam 3 puta u 2 tjedna dirnio.. samo otpor mjerim na njemu. svakako preporuka za cca 15-ak dolara

također bi MVP 20W mjenjo za nešt manjih dimenzija ako ima ko zainteresiran, nebi stavljo oglas jer ovdje je ekipa parioca
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2015., 22:09   #780
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Koja vam je najdraza tekucina? Vise nemam ideje sta kupit...daleko najbolje sto sam pario je RY4...sad parim LIQUA traditional tobacco i kombiniram s PINK FURY mentol i fruit...

Dakle parim na eleaf istick 20w + nautilus mini...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na