Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2008., 21:47   #721
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,593
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Gle, neda mi se svadjat, ako si ti zadovoljan (ISKRENO) sa Torom zelim ti mnogo ljepih trenutaka s njom(nije sarkazam). Samo velim da je tora pocetnicka vilica(ulaz u XC svijet) i naglasavan da je moja krsina jer je SOLO Feder koji je ktastrofa.
Jedan FOX Talas je vilica koja onome ko ju je provozao predstavlja ono sto je i bit svega, razne RS Rebe, Reconi, tore... se pokusavaju priblizit tu ali iskreno bas im i nejde. Ja kad sam kupio bike prije 1,5g sam bio VAUUUU sa vilicom a onda sam probao jednog SoloAir marzocchi-a nakon kojeg mi nije bilo jasno koja je tocno funkcije moje tore.......anyway vazna je ekipa i gust u voznji.
PS
Prije 1h sam dosao sa ture (Crnomerec-Borcec-ZelenaMagistrala-GStenjevec-Crnomerec) i da nemam SPD na bike neznam dali bi bez LO-a uspio u komadu isfurat sve.
daj jedno pitanje, jel si ti rekreativac ili polu pro / pro natjecatelj? (retoričko pitanje)

Mislim, ok , tebi tora ne valja, zaboravimo sad to da si možda dobio neispravnu ili nisi. Ali ako svi ljudi, tu na forumu koji ju imaju, vele da je vilica super za rekreativca, pa možda i više, onda nemožeš kenjat i stavljat ju u istu klasu sa RST-om i Sonturom. Jednostavno, jer nije ista klasa.

Valjda si jedan od onih koji imaju XTR, pedale od 154,18 grama, 206mm disk rotore a voziš se po cesti sa freeride bikeom....juj koliko takvih znam. A uopče nije bitno jel imaš Dart 1, Toru ili MZ Monstera od 300mm hoda, bitno je da si na bajku, uživaš u društvu i prirodi....
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:48   #722
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,383
Ja uopće neznam o čemu pričate. Kakvi federi na prednjim vilicama.
Ja išao pogledati u šupu i nema nikakvih opruga niti išta drugo. Komad železa.
O čemu je riječ.
Vidio sam jedino kod susjeda da ima nekakve federe, ali mislim da su to ukrasni i da nemaju nikakvu funkciju. Čak niti ROG od mog starog nema federe osim na sicu.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 21:49   #723
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
lol, RS Reba da ne valja? sad usporedjujes Toru i Recona sa Rebom, maloprije nisi ni prve dvije trpao u isti kos. odluci se

btw, vecina verzija tore ima lockout
Tora je krsina,Recon ima solidnih modela a reba je PRAVA stvar za RS ali do Talasa joj ima jos par godina razvoja.

Cek, jedno pitanje za sve prisutne:
Ko je OSOBNO vozio Talasa(bilo kojeg)?
@Pantera
Ja sam ti trenutno u fazi "naprednog rekreativca" koji nema love za neki bolji bajk ;(
Mogu isfurat sljeme u komadu(Cesta i suma(Leustek)) za <1h20min i znam sto zelim od bajka.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:50   #724
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Ni meni se ne da svađat ali mi je glupo da netko priča gluposti, što, eto ti radiš.
Najlakša Tora ima 2071g a Recon 1828g tak da to i nije ogromna razlika.
Tora nije početnikča vilica jer ako pogledaš koje vilje od RSa spadaju u XC vilje onda ćeš vidjet da izbor nije baš tako velik...
A ti ideš Fox uspoređivat sa RSom, mislim lol, Fox košta 5000-6000 kuna, lol, on se ne može uspoređivat ni sa jednom viljom, kako po radu tako ni po cijeni servisa.
Osim toga, ni recon nema Lockout.
http://www.sram.com/en/rockshox/cros...ry/recon/#tab1

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Tora je krsina,Recon ima solidnih modela a reba je PRAVA stvar za RS ali do Talasa joj ima jos par godina razvoja.

Cek, jedno pitanje za sve prisutne:
Ko je OSOBNO vozio Talasa(bilo kojeg)?
Presmiješan si, Tora i Recon su skoro pa iste vilje, razlika je tamo što sam gore napisao, Reba košta, a i ima mi premalo hoda... A Talas ne trpaj u isti koš jer to nije isti rang vilja...
Ček što sad pokušavaš sa Talasom, tko ga je osporio? Talas košta 4500-5500 kn, a koji RS košta toliko? Daj gledaj isti rang vilja...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 21:59   #725
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Presmiješan si, Tora i Recon su skoro pa iste vilje, razlika je tamo što sam gore napisao, Reba košta, a i ima mi premalo hoda... A Talas ne trpaj u isti koš jer to nije isti rang vilja...
SKORO,
http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=23
da....Ali ako su SOLO Feder NEVALJAJU, omfg kako se neda dokazat. NIJEDNA solo feder vilja NE VALJA.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ček što sad pokušavaš sa Talasom, tko ga je osporio? Talas košta 4500-5500 kn, a koji RS košta toliko? Daj gledaj isti rang vilja...
Pa to je i bit DA TO NIJE ISTI RANG i da je tora pocetnicka XC vilja za ljude sa ogranicenim budzetom sto ona sa svojim "performansama" i dokazuje.
Gle Fox kosta ali i RADI poso dok tora ne kosta ali i ne radi poso, nema tu filozofije jer inace bi svi bili idioti koji kupe FOXa. Ja sam dao do zanja da imam novaca za vilju 5500kn nebi se predomisljao dugo, jer sam ga probao i znam sto nudi.
PS i Tora i recon imaju modele sa i bez LOa, to ti je ono plavo na desnoj nozi gore gledano u smjeru voznje
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:02   #726
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Cek, jedno pitanje za sve prisutne:
Ko je OSOBNO vozio Talasa(bilo kojeg)?
ja nisam, nazalost nemam cak ni prijatelje koji su dovoljno bogati, ali pogle sto kaze naslov i rijeci ove pjesme

Kao Talas (usporedjuje Toru sa Talasom dakle)


Negde se pipnu nasi mali svemiri
kada vec pomislim da spavas (tu misli kak Tora stoji sa srane, nitko ju ne vozi)
Zasumi saten, tama se uznemiri
i kao talas naides. (Krekne mu Talas i Tora dodje kao zamjena)

U skoljki tvoga pupka leto zimuje, (znaci da ima dobru unutrasnjost)
tu cuvas mrve sunca za nas.
Sa tvojim dodirom se ceznja rimuje (Dobro upija sve)
dok kao talas nadires.

I nista vise nije vazno,
lice sveta zlobno i lazno se raspline za cas.
I nitko vise nije bitan,
svi su pesak prezren i sitan.
Pesak ispod nas. (misljenja svih koji ne vole toru nisu bitna)

Srebra decembra kuju prsten za tvoj prst. (Tora radi dobro i u decembru)
Niz tvoje sapi zvezda pala.
Zalud te privijam uz sebe ko uz krst.
Ti kao talas izmices.

Ostavljas slane kapi bistre (sol joj ne skodi)
i jato dobrih mirisa Istre po sobi razvijas. (ocito je bio u Istri po kamenjaru)
Ostavljas varljiv zalog pene u srcu ove napukle stene
koju razbijas. (cvrsca je od stijene)

I nista vise nije vazno
lice sveta zlobno i lazno se raspline za cas.
I nitko vise nije bitan,
svi su pesak prezren i sitan
Pesak ispod nas.
(ovo smo vec objasnili)

Zivjeli!
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:06   #727
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Ali ako su SOLO Feder NEVALJAJU, omfg kako se neda dokazat. NIJEDNA solo feder vilja NE VALJA.
A po ćemu to NE VALJA?

Citiraj:
Gle Fox kosta ali i RADI poso dok tora ne kosta ali i ne radi poso, nema tu filozofije jer inace bi svi bili idioti koji kupe FOXa. Ja sam dao do zanja da imam novaca za vilju 5500kn nebi se predomisljao dugo, jer sam ga probao i znam sto nudi.
A niš onda baci Toru pošto ti ne radi i kupi Fox jer je sve ostalo sranje, i Recon je sranje, ajde Reba nije toliko ali je opet sranje, jebi ga Reba ima 115 hoda a Talas 140, to uopće ne promjeni geometriju, stavimo 2 šake prstenova i imamo istu visinu volana.
Da ja imam love ne bi kupovao bike od 4000 kn i onda ga nadograđivao nego bi kupio fully od 15k i bio bi miran odma.
Sa tore i recona i rebe smo završili na foxu... Prekrasno, a niš ja ću jednog dana ko ti sa svog daewoo racera proć na neku hondu legend, jebi ga ovaj moj ne radi posao a ona honda radi...

EDIT: Dao si sliku najjačeg modela Recona i srednjeg modela Tore. bravo.

baci oko malo na www.maraton.si i pogledaj si cijene.
TORA 318 U-Turn 1.649,00
RECON 351 U-Turn 2.299,00
Pa ti kupuj kod nas. ^^
A ako ćeš mislit na solo air dodaj nekih 300-400 gore kod oba modela.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:13   #728
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A po ćemu to NE VALJA?
Zbog elementarnog nacina rada i odlike federa da ima konstantni povrat neovisno o brzini voznje i kamenju na stazi, uglavnom moras probat i drugu stranu da bi osjetio razliku(jer mi kao vlasniku tore nije cilj blatiti doticnu bezrazlozno).
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A niš onda baci Toru pošto ti ne radi i kupi Fox jer je sve ostalo sranje, i Recon je sranje, ajde Reba nije toliko ali je opet sranje, jebi ga Reba ima 115 hoda a Talas 140, to uopće ne promjeni geometriju,
Nemam novaca pa sam prisiljen ovako ;(
btw Rebe race i SIDovi su isto banana u samom radu ali im je masa najbitinija karakteristika i odredjuje im namjenu koja meni netreba.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Sa tore i recona i rebe smo završili na foxu... Prekrasno
Nebi vjerovao ali ova tvoja recenica predstavlja BIT moga shvacanja XC voznje i pravilnog stjecanja iskustva.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
baci oko malo na www.maraton.si i pogledaj si cijene.
TORA 318 U-Turn 1.649,00
RECON 351 U-Turn 2.299,00
Pa ti kupuj kod nas. ^^
A ako ćeš mislit na solo air dodaj nekih 300-400 gore kod oba modela.
E pa drago mi je da smo se konacno nasli, dakle Tore i Reconi SOLO Air 2000-3000kn su vilje koje su vec ozbiljna stvar dok su ove od 2,5kg Feder tore za "poCetnike"
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:16   #729
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Zbog elementarnog nacina rada i odlike federa da ima konstantni povrat neovisno o brzini voznje i kamenju na stazi, uglavnom moras probat i drugu stranu da bi osjetio razliku(jer mi kao vlasniku tore nije cilj blatiti doticnu bezrazlozno).
Postoji ogromna razlika između federa i opruge, a možemo krenut od materijala, feder vilja bi mogla bi recimo neka vilja koja ima elastomer...
A što se o reboundu tiče, ja si jako lijepo podesim od jako sporog do jako brzog (kak mi je sad) ak ne vjeruješ možemo jedan dan na neku vožnju i na pivu usput pa da vidiš kak moja radi.

Citiraj:
Nemam novaca pa sam prisiljen ovako ;(
btw Rebe race i SIDovi su isto banana u samom radu ali im je masa najbitinija karakteristika i odredjuje im namjenu koja meni netreba.
Nisu banana ali njihova namjena (pogotovo SID) da izdrži jednu utrku i onda se ili skroz servisira ili mjenja...

Citiraj:
Nebi vjerovao ali ova tvoja recenica predstavlja BIT moga shvacanja XC voznje i pravilnog stjecanja iskustva.
Talas nije za XC nego za AM
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:17   #730
Epil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Garešnica
Postovi: 5
Ovako par pitanja:
Koja klasa bicikla mi treba za ovaj teren:25 posto cesta,25 posto šuma,25 posto sitno kamenje ,25 posto zemlja (trava).....
Kolika bi bila negdje cijena za kvalitetan bicikl koji bi imao barem 5 godina?
Da li mi trebaju duple felge,(pošto nisam baš debel)?
Da li su bolji mjenjači oni što se okreču ili oni što idu +/- brzine,ako razmijete što pričam?
Da li mi trebaju amortizeri?
I jedno ne-expert pitaNJE:Koju boju bicikla odabrati kad nema ni plave,sive ni crne....

Eto,Hvala na odogorima
Epil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 22:20   #731
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
@Uber Gosu: Meni nije jasno zasto tolko hvalis tog talasa kad on uopce nije tolko zamisljen kao XC vilica koji kao ti vozis vec vise kao AM vilica jer je ipak nesto tezi od npr F serije.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:21   #732
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
XC bike, koliko love imaš/misliš dat?

EDIT: Float je za XC od Foxa...od boljih ofc.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:22   #733
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Postoji ogromna razlika između federa i opruge, a možemo krenut od materijala, feder vilja bi mogla bi recimo neka vilja koja ima elastomer...
A što se o reboundu tiče, ja si jako lijepo podesim od jako sporog do jako brzog (kak mi je sad) ak ne vjeruješ možemo jedan dan na neku vožnju i na pivu usput pa da vidiš kak moja radi.
Ja sam za.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Talas nije za XC nego za AM
Talas RLC (32ka) je Najbolja XC vilica na kugli zemaljskoj, a to AM samo potvrdjuje superiornost u nekoliko klasa.

@King
http://www.foxracingshox.com/fox_bicycle/bike_index.htm
Pricamo o talasu 32 RLC a ne o 36ici.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:22   #734
Epil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Garešnica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
XC bike, koliko love imaš/misliš dat?

EDIT: Float je za XC od Foxa...od boljih ofc.
ne znam za koga je pitanje,al ja mislim dati do 3 500 kuna
Epil je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:27   #735
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Uber onda mi objasni zašto na stranicama proizvođača bikeova se Talas spominje u AM kategoriji a Float u XC?
Evo krenimo od našim dučana u hr i ovog u slo...
Ovo što ovi pišu na svojim stranicama, naravno da su vilje za sve, a to se dobro vidi na koje bikeove brandovi stavljaju kakve vilje.

Epil
Pogledaj zadnjih par stranica, bilo je dosta savjeta od elvisa što se tiče bikeova.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:32   #736
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Uber onda mi objasni zašto na stranicama proizvođača bikeova se Talas spominje u AM kategoriji a Float u XC?
Evo krenimo od našim dučana u hr i ovog u slo...
Ovo što ovi pišu na svojim stranicama, naravno da su vilje za sve, a to se dobro vidi na koje bikeove brandovi stavljaju kakve vilje.

Epil
Pogledaj zadnjih par stranica, bilo je dosta savjeta od elvisa što se tiče bikeova.
Fox web:
The perfect all-rounder, from steep climbs to your favorite downhill + mogucnosti podesenja APSOLUTNO svih parametara vilice(ovo nema nijedna druga vilica na svijetu).
Za gore u LOu za dole na 140-150mm hoda.......savrseno.
FLOAT jeisto super vilica ali nema tu svestranost i prilagodljivost Talasa.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:36   #737
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Ček ti želiš reć da za XC treba 150 hoda?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:37   #738
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Epil Pregled postova
Ovako par pitanja:
Koja klasa bicikla mi treba za ovaj teren:25 posto cesta,25 posto šuma,25 posto sitno kamenje ,25 posto zemlja (trava).....
Kolika bi bila negdje cijena za kvalitetan bicikl koji bi imao barem 5 godina?
Da li mi trebaju duple felge,(pošto nisam baš debel)?
Da li su bolji mjenjači oni što se okreču ili oni što idu +/- brzine,ako razmijete što pričam?
Da li mi trebaju amortizeri?
I jedno ne-expert pitaNJE:Koju boju bicikla odabrati kad nema ni plave,sive ni crne....

Eto,Hvala na odogorima
1) Klasicni tvrdorepi montic ti je najbolji izbor.
2) Ja racunam za kvalitetan bicikl da ima dobr vilju i solidne disk kocnice, pogon te dobre kotace ti treba od 4500 do 5500kn.
3) Imas grip - shift mjenjace (ovi na okretanje) i klasicne shiftere koji su po meni bolji izbor, no tu ima oprecnih misljenja - kak se ko nauci.
4) Prednja suspenzija je svakako dobro dosla ako vzis po razlicitim terenima.
5) Ima mnogo ljepih boja koje ne spadaju u ove koje si ti naveo:
http://www.maraton.si/images/kona8/2K8_CALDERA.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg

Ti nama reci s kolko novaca raspolazes pa cemo ti vec nekaj predloziti?
Ipak znaci do 3500, evo probat cu nesto naslagat pa biraj...
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:37   #739
Epil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Garešnica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Uber onda mi objasni zašto na stranicama proizvođača bikeova se Talas spominje u AM kategoriji a Float u XC?
Evo krenimo od našim dučana u hr i ovog u slo...
Ovo što ovi pišu na svojim stranicama, naravno da su vilje za sve, a to se dobro vidi na koje bikeove brandovi stavljaju kakve vilje.

Epil
Pogledaj zadnjih par stranica, bilo je dosta savjeta od elvisa što se tiče bikeova.
Ok,Hvala na savijetu
Epil je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:41   #740
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ček ti želiš reć da za XC treba 150 hoda?
Neznam za tebe ali ja dolje idem SAMO i skljucivo po sumi/kamenjaru i tu nazalos osjetim sve mane Tore(+ za gore mi ode 10-20% energije u nju jer nema LO).
@Elvis
Ovaj race canyon ti kosta 19 500kn .....
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:45   #741
Epil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Garešnica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
1) Klasicni tvrdorepi montic ti je najbolji izbor.
2) Ja racunam za kvalitetan bicikl da ima dobr vilju i solidne disk kocnice, pogon te dobre kotace ti treba od 4500 do 5500kn.
3) Imas grip - shift mjenjace (ovi na okretanje) i klasicne shiftere koji su po meni bolji izbor, no tu ima oprecnih misljenja - kak se ko nauci.
4) Prednja suspenzija je svakako dobro dosla ako vzis po razlicitim terenima.
5) Ima mnogo ljepih boja koje ne spadaju u ove koje si ti naveo:
http://www.maraton.si/images/kona8/2K8_CALDERA.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg
http://www.canyon.com/flash/bike/ima.../wallpaper.jpg

Ti nama reci s kolko novaca raspolazes pa cemo ti vec nekaj predloziti?
Ipak znaci do 3500, evo probat cu nesto naslagat pa biraj...
Hvala na savijetima
A novac sa kojim raspolažem je oko 3 500-4 000,ali za kvalitetu moglo bi se dodati i više ..
Epil je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:48   #742
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:51   #743
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Epil Pregled postova
Hvala na savijetima
A novac sa kojim raspolažem je oko 3 500-4 000,ali za kvalitetu moglo bi se dodati i više ..
Pogledaj si Haro/Univega/Focus modele( to su ti IMHO best buy bicikli kod kojih za isti novac dobijes za klasu bolju opremu nego recimo Scott/Kona/Cannondale....):
http://www.dsg.hr/
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:52   #744
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
Uf kaj sam spor.... nikak ne stizem na vrijeme napisat odgovor.
Kao sto sam rekel za oko 5000kn se nađe vrlo dobar bajk na kojem netrebas nista nadograđivat prijedlozi za oko 5k kn:
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5018
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=849
http://www.proteajaska.com/index.php...roizvod&id=642
http://www.proteajaska.com/index.php...roizvod&id=627
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=849
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 22:58   #745
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Neznam za tebe ali ja dolje idem SAMO i skljucivo po sumi/kamenjaru i tu nazalos osjetim sve mane Tore(+ za gore mi ode 10-20% energije u nju jer nema LO).
To onda više nije XC nego AM...
A za to Tora i nije nego neki Pike ili Revelation.
A za gore ima motion control koji opet ok obavi posao.
A i uzbrdo krepaš sa nekom od 150 hoda, jer si cijeli na guzici i definitivno poremeti geometriju svakog XC bikea kojima je max recimo nekih 130.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 23:03   #746
Epil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Garešnica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Uf kaj sam spor.... nikak ne stizem na vrijeme napisat odgovor.
Kao sto sam rekel za oko 5000kn se nađe vrlo dobar bajk na kojem netrebas nista nadograđivat prijedlozi za oko 5k kn:
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5018
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=849
http://www.proteajaska.com/index.php...roizvod&id=642
http://www.proteajaska.com/index.php...roizvod&id=627
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=849
Hvala na savjetima
Budem sad sve dobro pregledal,pa ću vidjeti još šta ću odabrati
Epil je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 23:06   #747
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
Pravi XC bicikli su u pravilu dosta lagani i ja bi ogranicil vilice kod njih na max 120mm hoda. Sve preko je vec AM. Mislim da talas makar bio i 32mm nije bas za xc jer je dost tezi od npr 32mm F serije oko 300 grama i jos kao sto sam rekel u XC je hod od 120 mm na vise nepotreban. Po meni talas dobro dođe na full sus biciklima tipa trek fuel EX koji je napola xc i napola am bicikl. Neces vidjet da se talas ugrađuje na bilo koji ozbiljni XC tvrdorepi bicikl u stocku tu su sve vilice do max 100mm.

Niko ne osporava da je talas mozda vjerojatno nabolja vilja do 140mm uopce no zato ima i parenu cijenu od 6000 do 7000kn. Među vilicama do 2000 - 2500kn definitivno danas vlada RS ponajvise zbog novih Marzzochi modela koji nisu opravdali svoju reputaciju pa tako i cijenu. Neki ostali standardni proizvođaci su otisli u elitnije vode (tj. malo su se specijalizirali) npr. Manitou. Ov godine je tak svejdece ko zna ko ce zasr... a ko napraviti bang for a buck proizvod.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 23:31   #748
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Ja imam i foxa i RS pa se necu mjesati u ovaj forumski brainstrorming :-)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 23:36   #749
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
E baš sam tebe tražio, daj napiši par riječi o obe vilje.
Pošto imaš jako dobru RS vilju
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2008., 00:41   #750
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
A kaj je to Cat kupil kad se nece vec sam pohvaliti?
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na