Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2014., 14:45   #7291
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
meni nisu ti bowersi nekak legli, ali zato aegis i pogotovo creste 2 koje sam posjedovao neko doba - odličan spiker, za pare za koje inače idu maestralan spiker... naravno kraći u basu.

isto se slažem da se gledaju bookshelfi za te pare.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2014., 23:22   #7292
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
@ Razarać

Predlažem relativno noviji bookshelf (cca. do 10 godina) za oko 1k kuna + stalke za ostatak. Trenutno na njušci bi bili dobar izbor Acoustic Energy Aegis (2 para u ponudi) i recimo B&W DM 601 (pazi - za slabiji model 302 se traži više novaca).
Bila je prije nekog vremena i KEF Cresta 2 za tu lovu, to je odličan i izbalansiran zvučnik koje tvoje pojačalo može bez problema pokrenuti.
Vidim na njuški B&W DM601 S3 za 1500 kn. Jel to ok cijena?

KEF Cresta 2 mi se sviđa, ako se za nekih 5 dana slučajno ne pojavi koji primjerak na njuški okušat cu srecu sa tim B&W.
Razarach je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2014., 09:09   #7293
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ovako na "slijepo" koliko sam čuo 601 s3 i entry denone (odvojeno, ne zajedno) mislim da će ti to biti presvijetlo... mislim nije ni cresta 2 neka tamnina, ali ipak je svileni visoki.

strpi se možda za nekaj drugo, ja imho ne bi na tog denona nikaj kaj ima metalni visoki u tom cjenovnom rangu i tih godišta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 10:58   #7294
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Nisam iskreno vidio 601 za 1500 kn na Njuški. Ima jedan par za 990 al sad sam išao ponovo gledat pa vidim da su dosta oštećene kutije, tak da mislim da se ipak ne isplati.
Za 1500 se nudi B&W DM303 - to jest noviji model ali serija niže, a uz to ima takav i za 650 kn (pa makar i nije S3 revizija) pa takva ponuda nije uopće loša. Ona za 1.5k jest.

Bowerse sam predložio temeljem iskustva sa entry level pojačalima od cca. 30-40W RMSa - mislim da većini takvih treba "punchy" zvučnik jer znaju zvučat malo dosadno (štednja na dijelovima, vidi gore).....zato je recimo KEFova Coda 7 bila hit uz mala i jeftina pojačala, jer bila upravo takav, malo žustriji, zvučnik.
Ja sam recimo svojevremeno zbog veće sobe uzeo Code 8, i zahebo se - osmica pokazala kao potpuno drugačija, i na malom Marantzu je zvučala dosta beskrvno. Poslije je došao Carver od 100 W po kanalu i to je bila potpuno druga priča.....

Creste 2 su svakako bile iznimka jer su za malo novaca nudile balansiranu zvučnu sliku kao puno skuplji zvučnici (nažalost, imao sam ih dosta kratko jer mi se ubrzo ukazala prilika da odem u klasu više).

Enivej, mislim da taj B&W metalni jest pomalo iritirajuć, ali ništa previše - ovisi o uhu, dakako. No možda bi dobio malo energičniji zvuk s njima, pogotovo ako sluša produciranu glazbu sa "više baseva".

No svakako bi Razaraću predložio da ne razmatra kupnju zvučnika za maksimum budžeta, odnosno bez stalaka. Tu dodanu vrijednost između 1000 i 1500 kuna ne da nećeš osjetiti ako zvučnike staviš na stol ili policu, nego ćeš ekšli dobit manje nego sa jeftinijim zvučnicima sa stalcima.

Tannoy Mercury M2 sa stalcima za 1100 kn možda nije loš izbor - radi se o zvučniku sličnog karaktera kao Creste, samo sa malo zatvorenijim visokim. Ja sam imao M1, i to je bilo odlično na entry level sustavu - mislim da tu nije takva razlika između manjeg i većeg modela kao kod Coda 7 i 8.

No, od svega ponuđenog, čini mi se da je najbolji AE Aegis - metalni bas+silk dome, i tradicija brzog i rezolutnog zvuka. Imao frend, stvarno odličan spiker, samo nisam siguran koliko mu snage treba da prodiše.....možda bi zato nabava AE bila pogubna za razaraćev proračun - brzo bi mogao tražiti novi amp
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 11:38   #7295
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
je, meni je isto taj aegis legao ko budali šamar... malo je kratak na basu, ali je stvarno brz i (za te pare) jako rezolutan.

oke kužim da si predložio b&w kao "loudness" opciju, ali velim meni to na duže staze nikak ne paše, pogotovo mogu čak reć i razmažen već visokima u mojim silverima, taman je b&w dovoljno iritantan da me iritira

tannoy m2 (stari) je isto tako jako dobra preporuka i idu za sitniš... možda neka budala prodaje i r seriju za te pare što je isto pobjeda samo takva, ali sumnjam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 11:44   #7296
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Nisam dugo u ovu temu pisao

Napokon slozio sound kako sam htio - za filmove + mjuzu.

source:
- Intel NUC sa spdifom spojen sa receiverom

receiver:
- Marantz SR4300

speakeri:
- front: B&W DM602 S1 + stalci
- back: B&W DM303 + stalci
- centar: B&W LCR3
- sub: nema jos

Moram priznat da u odnosu na 'laptop + analogni connect sa smece kablom' - zvuci osjetno bolje.

Plus, odrezao sam krajeve kablova radi oksidacije i ogulio novi sloj - bar 15% bolji visoki po mojoj procjeni. Kuzim da oksidiraju kablovi, ali da toliko ubije visoke nakon 3-4g, to me uvijek iznenadi. Vjeroajtno cu kupit one nastavke sta se nasarafe na kraj kabla, da mi se to ne desava vise. Otvoren i za savjete, ako imate

Poslje sam jos sredio i sve ostalo, od rasporeda speakera, kauc u centru, tepih, zavjese, odmaknuo speakere barem 60 cm od zida... I pustio Zeppeline i natocio Zmajsko i sjedio 45 min samo slusajuci.

Kasnije odvalio par filmova i zakljucio da mi fali woofer za pravi punch, kod glazbe jos i ne primjetim jer 602jke rade jeben posao, ali kod filmova znam kad se treslo u kinu, a ne trese se kod mene (dobro za susjede, lose za puno uzivljavanje u scene ). Ako znate nekog da prodaje neki B&W ASW, bacite PM

E i telka stize za par tjedana.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 12:01   #7297
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma kakve gole žice za ime svega što je sveto u 2014oj, skoro 2015oj godini

terminiraj to brate bananama ili vilicama, zalij lemom i nećeš više nikad problema imati ako uzmeš kvalitetne terminale.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 12:15   #7298
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Razarach Pregled postova
KEF Cresta 2 mi se sviđa, ako se za nekih 5 dana slučajno ne pojavi koji primjerak na njuški okušat cu srecu sa tim B&W.
Treba li ti napravit oglas za Creste ili može bez oglasa?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 31.12.2014. u 13:00.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 16:17   #7299
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
Sad sam se potpuno izgubio u svim prijedlozima.
Razarach je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2014., 16:49   #7300
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
E ja ti tu ne mogu pomoči. Mogu ti jedino pomoči da dođeš do nečeg što nisi našao na njuškalu. Ipak je sada doba darivanja i dobrote
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2015., 19:30   #7301
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Razarach Pregled postova
Vidim na njuški B&W DM601 S3 za 1500 kn. Jel to ok cijena?

KEF Cresta 2 mi se sviđa, ako se za nekih 5 dana slučajno ne pojavi koji primjerak na njuški okušat cu srecu sa tim B&W.
moj glas uvijek ide za B&W 601/602 S3...

ima na njuški i 601 i 602 al im treba rezat cijenu...

@siska - jel MR bolja ili MX serija bolja kod MA????
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2015., 21:28   #7302
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Imam pitanje, isao sam poslusati kod frenda pojacalo i zvucnike (nesto kombiniram), pa me zanima koliko bi to moglo vrijediti.
Aiwa ima 70w, ventilator otraga, volume, visoke, bas i echo, 2 ulaza.
Na zvucnicima nista ne pise.
Muziku sam pustao sa htc-a i cuje se prilicno dobro. Mislim da su to neki monitori studijski ili sl.
Jedinu sliku imam:
https://www.dropbox.com/s/vmx5492j0a...photo.JPG?dl=0
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 08:52   #7303
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
@siska - jel MR bolja ili MX serija bolja kod MA????
koje su pak to serije?

iz moje serije (prošle) imaš bx (bronze) i rx (silver)... naravno silver je bolji, slušao sam i bx2 i to je isto odličan spiker za te pare, ali je rx puno ozbiljnija stvar.

Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Imam pitanje, isao sam poslusati kod frenda pojacalo i zvucnike (nesto kombiniram), pa me zanima koliko bi to moglo vrijediti.
Aiwa ima 70w, ventilator otraga, volume, visoke, bas i echo, 2 ulaza.
Na zvucnicima nista ne pise.
Muziku sam pustao sa htc-a i cuje se prilicno dobro. Mislim da su to neki monitori studijski ili sl.
Jedinu sliku imam:
https://www.dropbox.com/s/vmx5492j0a...photo.JPG?dl=0
fakat ne bih ni približno mogao skužit kakova je to skalamerija
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2015., 22:51   #7304
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
Ekipa hvala na prijedlozima za zvučnike. Odlučio sam se za Tannoy Mercury M2. Iduci tjedan cu ih pokupit i isprobati.
Razarach je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 21:21   #7305
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni je isto taj aegis legao ko budali šamar... malo je kratak na basu, ali je stvarno brz i (za te pare) jako rezolutan.
To je stvarno jedan jako dobar budget zvučnik koji iskače iz mase za te pare koje je koštao ko novi.

Prije neke 3-4 godine sam imao u sistemu AE Aelite 2,dosta rijedak model na našim prostorima,to je standmount zvučnik s dva 130mm drivera u d'appolito konfiguraciji,dosta neobično s obzirom na veličinu kutije i klasu u koju spada,kad danas razmislim to je zvučnik koji mi je po zvuku bio najbolji od svih koje sam posjedovao,a prodao sam ih za siću(da ne kažem poklonio) jer sam kupio Quadove pa su mi bili višak,danas se tučem po glavi bolje da sam ih strpao na tavan pa nek stoje,da se razumijemo nisam s Quadovima napravio zajeb,dapače jako sam zadovoljan s njima al ti AE su baš imali ono nešto.


Kad ste se već dotakli MA vidim da su izbacili novu Silver seriju(ne znam koliko je točno friška jer ne pratim već neko vrijeme novosti na hi-fi sceni da nedaj Bog nebi crv opet proradio ) al vidim da ima zanimljivih modela,ne sumnjam da zvuče vrlo dobro.


@Razarach

Jesi već kapario ili platio te Tannoye?
Ak nisi uzmi i ovo u obzir,dobra je prilika

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/audi...oglas-13538006

Zadnje izmijenjeno od: Tomek85. 03.01.2015. u 21:33.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 08:59   #7306
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Posjedujem baš Jane Walk i jedna stvar me kopka oko ovih šipkica. Moje su potpuno ravne, a ove su savinute. U čemu je kvaka, ako netko zna?
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 09:55   #7307
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Kvaka je da je vlasnik prčko po njima......osobno, ne bih kupio takve zvučnike. Ja sam imao Corteze i šipke su mi uvijek bile dvojbena odluka, no da su mi baš toliko smetale, jednostavno bi ih izvadio u potpunosti.
Ovak kak ovi zvučnici izgledaju, ukazuju da vlasnik nije baš s pažnjom postupao prema njima. Da ti mislit jel ih možda razvaljivao ili ih otvarao da vidi "kaj ima unutra".
Dok ima drugih ponuda na tržištu, ja bih ove zaobišao.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:34   #7308
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 807
Meni se upalila lampica da sam ovo već negdje vidio. I točno, nakon malo pretraživanja:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvuc...oglas-13153171
e sad, da li je riječ o istim zvučnicima (oglasi su približnog datuma i oba su aktivna), nekoj kroejšn spešl edišn ili čemu već, pojma nemam.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:45   #7309
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
To je stvarno jedan jako dobar budget zvučnik koji iskače iz mase za te pare koje je koštao ko novi.

Prije neke 3-4 godine sam imao u sistemu AE Aelite 2,dosta rijedak model na našim prostorima,to je standmount zvučnik s dva 130mm drivera u d'appolito konfiguraciji,dosta neobično s obzirom na veličinu kutije i klasu u koju spada,kad danas razmislim to je zvučnik koji mi je po zvuku bio najbolji od svih koje sam posjedovao,a prodao sam ih za siću(da ne kažem poklonio) jer sam kupio Quadove pa su mi bili višak,danas se tučem po glavi bolje da sam ih strpao na tavan pa nek stoje,da se razumijemo nisam s Quadovima napravio zajeb,dapače jako sam zadovoljan s njima al ti AE su baš imali ono nešto.

Kad ste se već dotakli MA vidim da su izbacili novu Silver seriju(ne znam koliko je točno friška jer ne pratim već neko vrijeme novosti na hi-fi sceni da nedaj Bog nebi crv opet proradio ) al vidim da ima zanimljivih modela,ne sumnjam da zvuče vrlo dobro.
svi mi imamo momente kada se tučemo po glavi jer smo prodali nešto što je dobro

ja sam orginalno imao jpw 610i i onda sam ih trejdao za creste 2, dobro svjesno sam znao da ću malo zgubiti na basu, ali je cresta kompletniji spiker... e onda sam je prodao isto za smijuriju neku i onda se lupao po glavi

nova silver serija... kolega koji je sa mnom slušao moje silvere se zapalio momentalno za njih, međutim nema nigdje ih više za kupiti nove i po riječima prodavača kojeg je zvao da pita koja je razlika stare i nove serije veli majstor - maltene nikakva + 2k kn veći price tag

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Kvaka je da je vlasnik prčko po njima......osobno, ne bih kupio takve zvučnike. Ja sam imao Corteze i šipke su mi uvijek bile dvojbena odluka, no da su mi baš toliko smetale, jednostavno bi ih izvadio u potpunosti.
Ovak kak ovi zvučnici izgledaju, ukazuju da vlasnik nije baš s pažnjom postupao prema njima. Da ti mislit jel ih možda razvaljivao ili ih otvarao da vidi "kaj ima unutra".
Dok ima drugih ponuda na tržištu, ja bih ove zaobišao.
ma čim vidiš ovakve super "tvikove" na spikerima koji stoje na komodi bez toe in-a jasno je o kakvom se kalibru radi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:48   #7310
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Upravo to, dva su oglasa za Jane sa savinutim šipkicama pa sam sam se počeo pitat u čemu je kvaka. Zbilja "kroejšn spešl edišn" ili je to neki ludi trend savijanja tih šipkica.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:50   #7311
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor vedo Pregled postova
Upravo to, dva su oglasa za Jane sa savinutim šipkicama pa sam sam se počeo pitat u čemu je kvaka. Zbilja "kroejšn spešl edišn" ili je to neki ludi trend savijanja tih šipkica.
Navodno tweak bolji od kriogeniziranih zvučničkih kablova, odstajalih godinu dana u suzama Gospe od Guadalupe
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:53   #7312
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
šta bi tek bilo da mu netko stavi te spikere na stalke?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:29   #7313
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Nisam ni skužio štangice,samo mi nije jasno kak je uopće napravio toliku trbušinu na njima,pogotovo kaj se nije spigao ravni dio koji ulazi u prednju ploču,jer nije to od putra pa da se rasteže
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:38   #7314
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
to su možda aftermarket štangice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:48   #7315
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Tuning štangice
Google kaže da ima i sa jednom štangicom,ko će ga sad znat više,možda su i kutije u redu,trebalo bi osobno pogledat,koga zanima.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 11:51   #7316
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
kaj nisu samo cortezi bili sa jednom štangicom?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:00   #7317
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Cortezi imaju dvije

Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:01   #7318
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije ni moja memorija šta je nekad bila
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:04   #7319
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Jok, Cortezi su bili sa dvije. A Epilog je čini mi se pomalo u banani, dosta je u zadnje vrijeme nespecificiranih revizija modela....stranica je mrtva već dosta dugo, no pratim ga na faceu pa znam da je recimo nedavno izvezao jednu seriju Issa na talijansko tržište bez stepa između visokotonca i donjeg dijela kutije, iako je navodno visoki i dalje u zatvorenoj kutiji......

http://www.alchimiemusicali.it/hifihiend_diffusori.php

a bogme i cijena opasna.....

znam da su bile prvo Jane, pa Jane Walk, pa možda je ovo ona prva Jana....Jana Walk na AE stranici istina ima samo jednu šipkicu, no isto tako nema recimo revizije Isse koju ja imam (bez šipki i sa lakiranom "pregradom")
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 12:12   #7320
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Da pitam jel ima ovdje možda vlasnika cd playera s kompjuterskim transportom,Unison,Audio Analogue,Meridian i sl.?
Jer moj AA Crescendo je počeo malo jače zavijat,nikad nije bio ni previše tih,ima izražen zvuk vrtnje,takozvani spinning noise,ja bi kemijao,ali,prvi je problem kaj u slobodnoj prodaji više nema romova s atapi sučeljem(i to jako dugo),drugi problem je kaj je u dosta slučajeva takav player prepoznaje samo takav rom koji je baš tvornički namjenjen za njega,jer su malčice dorađeni.
Pa me zanima dali je netko ikad kemijao po tom pitanju,unutra je trenutno tvornička ugradnja Teac 5010A koji se ugrađuje i u Unisonove playere,a vlasnici dotičnih se baš ne žale na buku.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na