Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2014., 09:08   #7231
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
@syss mogu potvrditi da su Monitor Audio rockerski xD u mom slučaju više metala prođe kroz njih ali kao što rekoh nemam nešto milijuna kuna za zvučnike pa sam si uzeo MR2 za početak, isto mogu definitivno reći da su odlični za te pare (novi sa jamstvom OFC), dok sam reciever dobio za neku sitnu kompenzaciju, uglavnom zadovoljan sa entry setupom.
savjet - što prije se riješi tog risivera i uzmi propisniji amp, vjeruj mi ćut ćeš razliku

Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Kad se vec spominje MA bronze serija... Ja imam BR2 spojeno na Rega Brio 3 amp, Rega Apollo kao source. Zaista pristojan zvucnik, fino svira većinu stvari. IMO svira fino i lagane zanrove i akusticne stvari, ne samo Rock.
naravno da sve svira, ali velim generalno mu baš življa muzika leži... lagana i tvrda membrana midbassa, lagano otvoreniji i svijetliji zvuk (bez napora kod dobrog matchinga) i mali rastura.

ja sam kod kupovine sistema slušao stvarno sve i sva... što od tretiranih slušaona što od nespojenih spikera i na kraju sam uzeo rx6 u tehnomaxu u dubravi ako se dobro sjećam, uglavnom slušaona je bila neki čošak prodajnog salona otvoren sa svih strana, spikeri stavljeni uz sam stalak di su bile ostale komponente.

može prostor utjecat na razne parametre zvuka, ali dobar driver je dobar driver.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:28   #7232
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Pozdrav!

Potrebna su mi 2 dodatna zvučnička kabela od 12 do 14 metara svaki. E sad... to je ukupno 24-28 metara tako da mi itekako igra cijena po metru onda, a s druge strane ne želim kupiti kabele zbog kojih će mi patiti zvuk.

Imate li preporuku za neki best buy u ovom slučaju?

Zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2014., 09:33   #7233
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,704
jesi razmišljao o UTP 6E ???

ja si iz zabave napravio i nisam baš čuo neku razliku naspram QED...u stvari QED sam skroz izbacio!!!
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:37   #7234
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
jesi razmišljao o UTP 6E ???

ja si iz zabave napravio i nisam baš čuo neku razliku naspram QED...u stvari QED sam skroz izbacio!!!
Pa iskreno i nisam baš Može svejedno neka preporuka i "pravog" zvučničkog kabela? A na ovo bacim pogled po internetu da vidim što bi bila neka prosječna ocjena ljudi koji su isprobali tu kombinaciju. Hvala na preporuci
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:37   #7235
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
za tolike udaljenosti jedino tako nešto kaj dođe par kn po metru pa onda napraviti neku topologiju sa neta.

možeš pogledati i bakrene koaksijalce.

edit: http://www.tnt-audio.com/clinica/ffrc_e.html

ja sam ovaj radio, ali mi nije baš bilo neko cvijeće u tadašnjem sistemu... preotvoren je bio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:43   #7236
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za tolike udaljenosti jedino tako nešto kaj dođe par kn po metru pa onda napraviti neku topologiju sa neta.

možeš pogledati i bakrene koaksijalce.

edit: http://www.tnt-audio.com/clinica/ffrc_e.html

ja sam ovaj radio, ali mi nije baš bilo neko cvijeće u tadašnjem sistemu... preotvoren je bio.
Da... nije mi baš neka sreća potrošiti manje pa ostati nezadovoljan i onda potrošiti još i više para :/ Znam da mi se to može dogoditi sa svim kabelima, ali nekako računam da je manje šanse za to ako ne radim nekakav DIY.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:48   #7237
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma gle velim tebi će možda sjest oke u sistem... za non diy računaj ako daš 20-30kn po metru već si na soma kn, a to je stvarno ono mrtva entry klasa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 09:53   #7238
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,704
čak možda i gore jer onda može čak i unakazit zvuk "lošim" kabelom od 30 m...

ozbiljno sam mislio za CAT 6E!! nek proba, pa kasnije uvijek može prodat 2x 18 m kao normalni UTPjac..
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 10:14   #7239
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Najbolje bi bilo razmisliti postoji li ikakav način da skratiš metražu kablova? Neki poznatiji
(pitanje koliko kopalja bolji od vulgaris-Bauhaus-lautspracher kabel- namotaja) kablovi entry klase počinju od oko cca. 10 Eura po metru (Supra Ply recimo). Pomnoži to sa 30 i stvarno ispada nebulozna cifra za drotove. Ili skrati na par metara, ili kupi osnovce, ili DiY...
Edit: ok, možda od 5 Eura (Black rhodium twist), ali ipak....

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 27.08.2014. u 10:22.
jean luc je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 10:59   #7240
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Najbolje bi bilo razmisliti postoji li ikakav način da skratiš metražu kablova? Neki poznatiji
(pitanje koliko kopalja bolji od vulgaris-Bauhaus-lautspracher kabel- namotaja) kablovi entry klase počinju od oko cca. 10 Eura po metru (Supra Ply recimo). Pomnoži to sa 30 i stvarno ispada nebulozna cifra za drotove. Ili skrati na par metara, ili kupi osnovce, ili DiY...
Edit: ok, možda od 5 Eura (Black rhodium twist), ali ipak....
Ha mogao bi se nekako nategnuti na 2 * 10m, tako da bi za twist ispalo nekih 630kn (Provox), što je ajmo reći nategnuto prihvatljivo.

S tim da nisam napomenuo, a zapravo je vjerojatno bitno, to mi je za stražnje surround zvučnike (kabel je toliko dug jer ću morati izvoditi svakakve karafeke da mi kabel dođe do predviđenih mjesta). Tako da bi valjda nešto kao twist trebalo biti dovoljno kvalitetno za tu upotrebu?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2014., 11:18   #7241
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma joj za surround nemaš neke brige... zemi utp u željenoj dužini, pune licne na plus, šarene na minus i bogteveseli.

gledaj da je 5e/6 i što bi eventualno bilo bitnije da su žice nutra solid, a ne licne.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 11:24   #7242
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma joj za surround nemaš neke brige... zemi utp u željenoj dužini, pune licne na plus, šarene na minus i bogteveseli.

gledaj da je 5e/6 i što bi eventualno bilo bitnije da su žice nutra solid, a ne licne.
Hajd, valjda znaš što pričaš Osobno nemam iskustva s tim pa imam averziju prema "ne zvučničkim" kabelima (znam da će signal ići kroz praktički bilo kakav kabel, ali svejedno).

I čisto da kažem, daleko od toga da su neki high end ali nisu ni oni neki mali piskutavci, spojio bi Wharfedale 9DFS (http://www.avmax.hr/hifi-zvucnici-wh...zvod_8626.html), pa ne bi volio da ih zakidam previše

EDIT: imaš li slučajno syss neki link na domaću trgovinu gdje prodaju na metar utp kabel sa solid žicama?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 11:30   #7243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa onak gle ako kabel može dobaciti 1gbit na 100m, možemo reć da se radi o stvarno finom bakru jel

ako baš hoćeš se maltrat (a nemoraš) možeš napraviti ovaj ffrc projekt gore, samo kaj to nije baš tako tanki kabel i ono iskreno zgledat će nakaradno zakačen na ove spikere.

single utp, terminale na krajeve, malo snakeskina/termobužira i eto mlado od aq mont blanc

ako se hoćeš baš diy igrat da to liči na nekaj, nađi na netu koja topologija žnjora ima najveći el. mag shield pa onda izvuci licne iz utp-a i tako ih upleti, samo ćeš trebat onda poduži snakeskin, ali će zgledat pro.

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=34

ovak nekaj si pročitaj za početak.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 11:36   #7244
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa onak gle ako kabel može dobaciti 1gbit na 100m, možemo reć da se radi o stvarno finom bakru jel

ako baš hoćeš se maltrat (a nemoraš) možeš napraviti ovaj ffrc projekt gore, samo kaj to nije baš tako tanki kabel i ono iskreno zgledat će nakaradno zakačen na ove spikere.

single utp, terminale na krajeve, malo snakeskina/termobužira i eto mlado od aq mont blanc

ako se hoćeš baš diy igrat da to liči na nekaj, nađi na netu koja topologija žnjora ima najveći el. mag shield pa onda izvuci licne iz utp-a i tako ih upleti, samo ćeš trebat onda poduži snakeskin, ali će zgledat pro.

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=34

ovak nekaj si pročitaj za početak.
Che da se radi mlado od aq ont blanc

Thanks na linku i preporuci, za sad mi je najprimamljivije kupiti UTP ali bez dijela:
"ako se hoćeš baš diy igrat da to liči na nekaj, nađi na netu koja topologija žnjora ima najveći el. mag shield pa onda izvuci licne iz utp-a i tako ih upleti, samo ćeš trebat onda poduži snakeskin, ali će zgledat pro."

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 12:16   #7245
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
eto i to smo riješili

preporuka da zalemiš terminale na žice pa tako osiguraš dugotrajnost kabela u cjelini bikoz neće biti oksidacije na spojevima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 16:20   #7246
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,704
oksidacija se javlja i kod vilica i banana osim ako ne koristi čisto zlato...

za suround mogu i obični zvučnički vulgaris domestikus, onak prozirni sa crvenom crtom, čak jeftinije od UTP i nema brige oko prepletavanja i završetaka.

a sa ovod članka DIY, stavku 11 je trebo stavit prije uvlačenja u zmijsku kožu i brenera.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2014., 16:24   #7247
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
mislim na oksidaciju kontakta kabel - terminal koja je ruku na srce puno rasprostranjenija nego oksidacija samog terminala.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 10:48   #7248
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Evo samo da vam se javim. Iako sam imao najbolju namjeru ići na UTP, naišao sam na ovo T-50 i vidio da me to izađe 396kn za 20 metara a kabel bi trebao biti i više nego dobar za ovu svrhu, što mi je bila prihvatljiva cijena za tu metražu a nisam se morao ništa petljati.
Kupio, jako zadovoljan.

Svejedno hvala svima na pomoći!

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma jašta da će biti dosta, a i cijena je fer
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 29.08.2014. u 11:01.
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 10:56   #7249
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma jašta da će biti dosta, a i cijena je fer
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 15:28   #7250
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
apdejtal bi sustav, pošto nikak da skupim za pošten dac ili čekam još koju godinu da mogu piknut mydac za jedno soma... kaj mislite o ovom

http://www.amazon.co.uk/U7-Soundcard...productDetails

uz ostatak kefq5 thule monsterovo kablovinje
http://i.imgur.com/lIQqSIL.jpg

sonar uvek može ostati posle za neko dobro kućno kino jednog dana kad unapredim celi sistem, bilo kakav preporke molim sa amazon.co.uk u rangu 50-tak funti, sve naručujem od tam dolazi za par dana ( usb coaxial)
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 16:07   #7251
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Meni je upalo u oči ovo:

http://www.esi-audio.com/products/drdacnano/
http://www.auteh.com/dacs/esi-dr-dac-nano/pro/4832

Konverter je proizvod cijenjenog AKM-a, doduše nije ovaj AK5386 model koji je u priličnom broju cijenjenih DAC-ova (uz ESS sabre), analogni izlaz je na 3Vrms - znači pogodan za linijski ulaz u amp (samo trebaš 3.5 na činč kabel), a cijena još manja od ovog NuForce za kojeg sam mislio da je najeftiniji novi na tržištu.

Odnosno, taman u rangu ovog što si ti predložio. Uz upozorenje da nisam ni vidio i čuo.
Ako kupiš, javi nam da i mi znamo jel valja
jean luc je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 16:58   #7252
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
onda opet moram koristit banačinč a imam ona dva gore monsterova za krstit jerbo http://imgur.com/3XwjMyr
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 08:59   #7253
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
kak svira taj thule? nisam nikada bacio uho na njega...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 13:22   #7254
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
super, mekani topli zvuk, i ne grije puno
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 13:48   #7255
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
onda je znači legao na taj kef... oni su obično malo svjetlijeg karaktera.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 20:28   #7256
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
to sam več komentiral prije, prvo smo ih isprobavali sa dosta skupljim marantzom i opče nije bila dobra sinergija,reski zvuk, hladan...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 08:56   #7257
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ak je s marantzom hladan, onda su stvarno bright
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 01:14   #7258
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Tražim male bookshelfe/monitore

Moji Alteci su napokon našli novi smještaj u prostoru gdje mogu bit ono za što su napravljeni (č. glasni i dramatični) pa slažem novi setup za komp, tj. near-field slušanje.
Izvor ostaje trenutni Audigy 2 SE (ak se pokaže potreba možda se i odlučim za Behringer U-CONTROL UCA202 DAC)
Pojačalo je SMSL SA-50
Budžet za zvučnike je do 1000 kn (poželjno što manje) i ponuda u našim trgovinama se svodi na sljedeće:
Magnat Monitor Supreme 100 ~600kn
Magnat Monitor Supreme 102 ~600kn
Scansonic S4 ~700kn
PURE ACOUSTICS Supernova 5S ~700kn
PURE ACOUSTICS Dream Tower S ~800kn
Denon SC-M39 ~900 kn
Scansonic S5 ~1000kn

Nažalost, niti o jednom paru nemogu nać nikakav relevantan review ili mišljenje tako da, ako netko ima iskustva s nekim od ovih zvučnika (ili drugima u rangu cijene i gabarita) zahvaljujem se na savjetu.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 13:08   #7259
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ovi koje si nabrojio imaju upravo taj problem - zvučnici malo ispod nišana medija, pa i specijaliziranih. Odnosno, nisu baš proizvodi koje se puno recenzira. Ne moraju zato biti nužno loši, pogotovo u setupu i za namjenu koju trebaš.....

Preporučam odeš do trgovina i da barem probaš malo "pod prstom" - ako ne zvone, to je prvi preduvjet da će biti barem OK...ako možeš ih malo i poslušat pa donijet neki sud, još bolje.

Od malo poznatijih marki, oko 1.000 kn je bila akcija u trgovini u Zagrebu za najmanji Q acoustics model, i (barem prema informaciji na webu) još se može nabavit mali Wharfedale Diamond serije 9 (9.0) za manje od soma.

Osim SH-a mi ništa drugo ne upada u oko.
jean luc je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 18:30   #7260
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Nabavio sam supra ply 3.4S kabel za zvucnike (sa oklopom) pa me zanima kako "pravilno" spojit taj oklop i da li ga uopce treba spajat...
Malo san cita po netu i koliko san skuzija treba ga treba spojit na ground od pojacala (receivera u mom slucaj) sa jedne strane a drugu stranu prema zvucnicima ostavit ne spojenu. Problem je da kod mene receiver nema nikakav specijalni ground vijak...
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na