Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.04.2012., 16:13   #691
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Previse subjektivnosti i sranja..
A nešta kao i tvoji postovi, ispada da htcovi nemaju mana, ono, daj malo objektivnosti.

Najbolja slika je ona koja je realna, a ne koja se tebi sviđa, a One X je fail kad je kamera u pitanju.
Mislim ne doslovno fail, ali kao što je rečeno, mobiteli koji su izašli prije godinu dana rade bolje slike, ono, gdje je tu napredak?
Samsung i ajfon će sve ovo glatko nadmašit, sad samo gledaju i uče na htc-ovim pogreškama.
HTC je očito požurio s izbacivanjem X-a što prije na tržište čisto da iskoristi situaciju dok nema jačih igrača, ali će zato One S-a više dotjerati pa bi dotični model mogao ostvariti bolji uspjeh nego X.

BTW:
Ako onaj test na phoneareni nije dovoljan, može se pročitati i gsmareni nešto slično >> http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p6.php
Citiraj:
8MP camera fails to inspire
HTC took the camera hardware seriously this time - an f/2.0 aperture and a dedicated image processing chip clearly show they mean business. However the image quality is not quite the best in the 8 MP league - the One X produces rather noisy, if nicely detailed photos. Colors are nice, but tend to be a bit over-saturated at times. Sharpening algorithm is a tad too aggressive, too, resulting in occasional artifacts.
Dotična kamera ima naravno svojih prednosti i fičera koji su za pohvalu ali daleko od toga da je najbolja, a to će ti pisati u svim testovima.
W.Digital je offline  
Staro 18.04.2012., 16:16   #692
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Nabavio One X u nedjelju...
i nemam riječi.. nevjerojatan napredak nakon Desire HDa kojeg sam izmucio do krajnjih granica..

jedina mana je baterija sto traje manje nego na DHDu...
ali nadam se da ce se to popraviti sa boljim i novijim tegra driverima.. ili nek mi daju source kernela, pa da slozim nesto

kameru nisam niti jednom pokrenuo jer me ne zanima... a ostale stvari su stvarno prejebene na smartphoneu... odlično mi leži u mojoj velikoj šaci i prelagan je za tu veličinu
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2012., 16:26   #693
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Nabavio One X u nedjelju...
i nemam riječi.. nevjerojatan napredak nakon Desire HDa kojeg sam izmucio do krajnjih granica..

jedina mana je baterija sto traje manje nego na DHDu...
ali nadam se da ce se to popraviti sa boljim i novijim tegra driverima.. ili nek mi daju source kernela, pa da slozim nesto

kameru nisam niti jednom pokrenuo jer me ne zanima... a ostale stvari su stvarno prejebene na smartphoneu... odlično mi leži u mojoj velikoj šaci i prelagan je za tu veličinu
Čestitam

A što je bilo za DHD-om?
Prodan?

Daj mali slika od One X-a.

Ja isto sve više naginjem njemu zbog ekrana koji konkurenciju ostavlja u prašini.

Koliko ti baterija izdrži normalne upotrebe sa 3G-om?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 18.04.2012., 16:46   #694
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
slika imas po internetu, ali u zivo nema veze sa njima.. stvarno dobro izgleda.. bio sam protiv bilele boje, ali za 470€ preko njuskala.. di ces bolje.. novi sa garancijom :P

DHD nosim kupcu danas ili sutra

mobile data imam ukljuceno samo kada mi treba jer mi je stan u ultra losem signalu i onda gubi bateriju na trazenje signala
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Staro 18.04.2012., 17:05   #695
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Digital, svaki mob ima mana.. ali svaki!! Kamera na htc one x uopće nije mana!! I ako ja pogledam u nebo i vidim oblak i onda slikam s mobom i nema oblaka, pa o kakvoj ti realnosti pricas?! druga stvar, meni se sviđa kamera, tebi ne.. jel to sada loša kamera ili dobra? Subjektivno maksimalno!!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 18.04.2012. u 17:22.
dean225 je offline  
Staro 18.04.2012., 17:35   #696
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
@klokan
Kako ti se čini veličina u odnosu na tvoj bivši Streak? Razlika je malih 0,3".

Hebate, nije ni izašao, a već dobija update
http://www.androidcentral.com/softwa...medium=twitter
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.04.2012., 19:48   #697
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@klokan
Kako ti se čini veličina u odnosu na tvoj bivši Streak? Razlika je malih 0,3".

Hebate, nije ni izašao, a već dobija update
http://www.androidcentral.com/softwa...medium=twitter
streak bez obzira na 5" ekran ima jako puno praznog prostora (plastike) oko ekrana, jer je on tablet, a ne telefon sa velikim ekranom.. onex mi stane u dzep, streak nije stao
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Staro 18.04.2012., 23:27   #698
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Ljudi, ima tko kakvu dobru preporuku Android ROM-a za HD2?

Stavio sam sestri Energy ROM Sensation XL sa Sense 3.5 i uglavnom vise puta dnevno joj se mob zablokira, pa mora restartat "battery" metodom, cak mora i HardReset radit da bi se upalio ponovno.

Sad se naucila na Sense 3.5 louncher, pa bi bilo dobro da i neki drugi stabilniji ROM ima isti ili jos bolji louncher

Thanks
Mejzlik je offline  
Staro 18.04.2012., 23:28   #699
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Naravno da slika ima po internetu ali meni su draže ove "user" slike

Meni samo bijeli dolazi u obzir. Ali šteta što nije cijeli bijeli već samo iza.

No pričekat ću još sa kupnjom da vidim SG S3 kojeg će najaviti kroz koji dan. Ako stvarno izgleda onako kao na onoj leak-anoj slici onda bi se mogao i predomisliti. Ako nije fejk mogu samo reći da izgleda prelijepo.

No uvijek ću žaliti za običnim single core mobitelima. Sve ovo je samo pretjerivanje i sve što trenutno mogu na One X mogu i na DHD-u sa dobrim ROMom, jednako brzo i jednako fluidno.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 18.04.2012., 23:31   #700
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,407
Imaš i user slika po netu kolko hoćeš.
U svakoj recenziji
Juice je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2012., 23:35   #701
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
O Bože...
Pa zar moram crtati

User slika "naših" forumaša

Znam ja točno kak on izgleda, kao i što znaju svi kak izgleda neki kuler ili matična pa opet kad neko ovdje kupi i kaže par riječi i stavi par slika
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 19.04.2012., 08:12   #702
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
No uvijek ću žaliti za običnim single core mobitelima. Sve ovo je samo pretjerivanje i sve što trenutno mogu na One X mogu i na DHD-u sa dobrim ROMom, jednako brzo i jednako fluidno.
tvoje zaljenje stvarno nema smisla kad uzmes u obzir da high end dual core mobiteli imaju jednaku cijenu kao i single core high end mobiteli od prije pola godine pa nadalje..samo si na dobitku posto dobivas mob sa brzim procom i brzim ramom (ma koliko ti mislio da su istih performansi - pogotovo kad je rijec o video reprodukciji ili surfanju ili video outputu - sve stvari koje suxaju na single core androidu)

znaci radje bi uzeo iphone 4 umjesto 4s ili S1 umjesto S2..

jel to sad neka nova moda zaliti za proslom tehnologijom ili sta? neka hipster fora? jesi tako i kad si kupovao novo racunalo/laptop?

glupi proizvodjaci mobitela koji ne vide da je tebi dovoljan single core CPU. stvarno ne znam zasto trpaju high end komponente u high end mobitele kad ti za tim nemas potrebe../sarkazam
Ordem je offline  
Staro 19.04.2012., 14:36   #703
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Da, danas high end dualci koštaju kao i high end single core mobiteli prije godinu dana, no nisi li ti pomislio da bi danas taj high end dualac mogao manje koštati da maknu bespotrebne jezgre?

Što se tiće videa i surfanja, sve je to savršeno fluidno i brzo na mom MIUI DHD-u, a to što ti govoriš da suxa znači samo da nisi radio na poštenom ROMu
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 19.04.2012., 14:49   #704
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nije mi jasna tvoja logika. Da, na dobrom romu i single core lete, ali na dobrom romu dual core je još brži. Pa kaj sad. Uostalom, kome je važna "količina" jezgri te želi da ih bude manje neka čeka Intela pošto njihov single ima perfomanse kao ovi dualci!
 
Staro 19.04.2012., 14:56   #705
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Da, danas high end dualci koštaju kao i high end single core mobiteli prije godinu dana, no nisi li ti pomislio da bi danas taj high end dualac mogao manje koštati da maknu bespotrebne jezgre?

Što se tiće videa i surfanja, sve je to savršeno fluidno i brzo na mom MIUI DHD-u, a to što ti govoriš da suxa znači samo da nisi radio na poštenom ROMu
^^ točno to, kao da se internet stranice svaki dan toliko multimedijski razvijaju da ih se više ne može otvarat single procesorom, baš suprotno, ide se na što uredniji html kod da bi se brže učitavale.

Ako ćemo usporedit smartphone s pc-em, onda su igre te koje su jedine zahtjevne i trebaju konstano novi hardver, a one su btw besmislene na smartphonu.
Sve ostalo se da dobro podesit da i single core pokreće bez problema.

Ali naravno, nije nikome u interesu da se kupuju jeftini telefoni i mora se ići u neki napredak, više jezgri je sasvim logičan slijed.

Inače, umjesto da inzistiraju na više jezgri bolje bi bilo za sve proizvođače da porade na naprednijim baterijama, jer se one očito ne razvijaju razmjerno s ostalim hardverom.
Pa tako imamo dual coreove sa pol dana korištenja i možeš ga već lagano prištekat na punjač, a onda se gubi svaki smisao mobitela.
W.Digital je offline  
Staro 19.04.2012., 15:01   #706
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Hoćeš reći da ti full hd visokog bitratea radi potpuno fluidno? Da ti resizanje pdf-a od 200 stranica radi glatko dok ti se apdejta 5 aplikacija i svira muzika? Nekako mi je to teško za povjerovati, koji god bio rom u pitanju.
raliSHA je offline  
Staro 19.04.2012., 15:05   #707
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
+1 za PDF-ove, Video fileove (i TV out)...
Ali niš čudno kada vidim ovdje ekipu kako roka battery life od 4 dana, a ne koriste mobitele!
 
Staro 19.04.2012., 15:15   #708
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Hoćeš reći da ti full hd visokog bitratea radi potpuno fluidno? Da ti resizanje pdf-a od 200 stranica radi glatko dok ti se apdejta 5 aplikacija i svira muzika? Nekako mi je to teško za povjerovati, koji god bio rom u pitanju.
lol, daj još koju operaciju navedi...
Ko još otvara pdf od 200 stranica na mobitelu, vrti neki najnajzahtjevniji video format i mora baš u to vrijeme updejtat masu aplikacija i naravno, svira mu i mjuza, i to dok gleda film
Pretjerivanje na kub.
Stvarno ne mislim da je uloga smartphona da zamjeni pc.
W.Digital je offline  
Staro 19.04.2012., 15:26   #709
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Poanta je da se to treba moć, a single core to nemože....zašto ja nebi streamao film sa svog mobitela na tv i usput čitao nešto? Najnormalnija stvar. druga stvar je optimizacija tog hardvera da troši što manje kad radi nezahtjevne aktivnosti.
raliSHA je offline  
Staro 19.04.2012., 15:54   #710
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Poanta je da se to treba moć, a single core to nemože....zašto ja nebi streamao film sa svog mobitela na tv i usput čitao nešto? Najnormalnija stvar. druga stvar je optimizacija tog hardvera da troši što manje kad radi nezahtjevne aktivnosti.
Zašto bi to trebao moći?
Single core te ne može ni teleportirat pa mu se to ne uzima za manu, sve što navodiš je besmisleno, zašto bi itko stremao film na tv i čitao nešto?
Kakve su ti to fore i ko to još radi?
Ako radiš jednu stvar na mobu onda si orijentiran na nju, isto ko i što ne sviraš gitaru jednom rukom, a drugom rješavaš križaljku.

Ali dobro, nema smisla dalje lupat o funkcijama smarta i hardveru, odlazi u offtopic.
W.Digital je offline  
Staro 19.04.2012., 16:06   #711
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Zašto bi to trebao moći?
Single core te ne može ni teleportirat pa mu se to ne uzima za manu, sve što navodiš je besmisleno, zašto bi itko stremao film na tv i čitao nešto?
Kakve su ti to fore i ko to još radi?
Ako radiš jednu stvar na mobu onda si orijentiran na nju, isto ko i što ne sviraš gitaru jednom rukom, a drugom rješavaš križaljku.

Ali dobro, nema smisla dalje lupat o funkcijama smarta i hardveru, odlazi u offtopic.
Jesi ti to upravo rekao tko će čitati neki PDF na mobu? Evo primjer, voziš se u kombiju, van si ZG-a na putu sa poslom i upali ti se neka lampica na dashboardu. Skineš PDF sa neta od auta i tražiš kaj znači ta kombinacija. (ali ne, lakše je furati sve papire u autu za taj jednom u par godina trenutak kada se tak neš dogodi)
Ideš do frenda, strpaš filmek u 1080P, dodješ, spojiš jednim kablom na plazmu i gledate to. Ali ne, baš svi imaju media playere, prijenosne USB-e i kaj sve ne.

Onome kome se to ne sviđa, ne treba... nitko mu ne brani da uzme stari single core i vozi. Najlakše je gledati svoje dupe i analizirati nove proizvode po principu to MENI ne treba. E, nekom treba.
 
Staro 19.04.2012., 16:11   #712
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Istina, ali odgovorit ću još ukratko....poanta je da postoje relativno realistične situacije u kojima se može desiti da je upaljeno više aplikacija koje poprilično oznoje proc i memoriju, a cilj proizvođača je omogućiti da stvar u tom trenutku ne šteka prosječnom korisniku koji se neće zamarati sa romovima kernelima, optimizacijama i overclockom (što kod malog postotka ukupnih korisnika može dovesti do opipljivo boljeg rada ali opet neće biti dobro kao dobro optimizirani višejezgreni proc sa više memorije). Toliko
raliSHA je offline  
Staro 19.04.2012., 16:18   #713
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
(ali ne, lakše je furati sve papire u autu za taj jednom u par godina trenutak kada se tak neš dogodi)
'Svi papiri' su jedna mala knjižica od auta na nekih 20-30 strana, stvarno ko to još ima u autu, lakše je imat smartphone od 4 jezgre i onda se fino spojti na net, tražit po googlu manuale, skidat to sve sa pitaj boga kojom brzinom i listat to sve ne 4" ekranu :facepalm:

Citiraj:
Ideš do frenda, strpaš filmek u 1080P, dodješ, spojiš jednim kablom na plazmu i gledate to. Ali ne, baš svi imaju media playere, prijenosne USB-e i kaj sve ne.
Eto frend ima plazmu ali ti mu moraš donosit 1080p filmove sa svojim više-jezgrenim mobom
Stvarno ne znam kako su se prijateljstva održala bez tih rituala.

Citiraj:
Onome kome se to ne sviđa, ne treba... nitko mu ne brani da uzme stari single core i vozi. Najlakše je gledati svoje dupe i analizirati nove proizvode po principu to MENI ne treba. E, nekom treba.
Sve 5, pozdrav.
W.Digital je offline  
Staro 19.04.2012., 16:24   #714
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Hoćeš reći da ti full hd visokog bitratea radi potpuno fluidno? Da ti resizanje pdf-a od 200 stranica radi glatko dok ti se apdejta 5 aplikacija i svira muzika? Nekako mi je to teško za povjerovati, koji god bio rom u pitanju.


Zaboravio si uz sve to da uploadam video na youtube, te dodajem efekte na vlasitit video projekt u SOny Vegasu (ako postoji za mobitel), eh i da, usput radim u AutoCAD-u.


Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Poanta je da se to treba moć,
Zašto bi to mobitel trebao moći?
Ako neko treba nešto za takve radnje kupit će i7 laptop, ne smartphone

Vrhunac onoga što mobitel treba moći je ponjeti ga van da služi svrsi (pozivi, sms, navigacija, nabrzinu nešto proguglat, slušat glazbu), doći kući, staviti ga u dock spojen sa TV-om, bootat Linux i surfati i slušati glazbu, ili gledati film.


Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
zašto ja nebi streamao film sa svog mobitela na tv i usput čitao nešto? Najnormalnija stvar.
?

Ti jednim okom čitaš PDF a drugim gledaš film?
Svaka čast.



Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jesi ti to upravo rekao tko će čitati neki PDF na mobu? Evo primjer, voziš se u kombiju, van si ZG-a na putu sa poslom i upali ti se neka lampica na dashboardu. Skineš PDF sa neta od auta i tražiš kaj znači ta kombinacija. (ali ne, lakše je furati sve papire u autu za taj jednom u par godina trenutak kada se tak neš dogodi)
Ideš do frenda, strpaš filmek u 1080P, dodješ, spojiš jednim kablom na plazmu i gledate to. Ali ne, baš svi imaju media playere, prijenosne USB-e i kaj sve ne.
PDF ću lako pogledati i na mid range modelu, a kamoli na nekadašnjem high endu koji ima dexoed i zipaligned ROM koji leti, ali neću voziti, istovremeno gledati full hd vintage p0rn, googlati PDF od auta i usto ga čitati dok mi se apdejta 5 appova

Što se tiće streamanja filma kod frenda, opet ću to vrlo lako napraviti, ali neću pokrenuti Winamp na mobu dok streamam i neću uz to na mobu crop-ati drugi film u pozadini.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 19.04.2012., 16:24   #715
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Koje vi rasprave vodite

Ekipa koja žali sto vise nece biti singlecore mobitela, i sad su utučeni, jadni i čemerni

Morate shvatit da industrija mobitela stalno mora nesto smišljat(često puta i pretjerivat) jer inače ode sve u kujac. I zasto i smisljaju, eto trenutno je shema sto vise jezgri (opravdano) i to ce se i dalje događat.

Ako se sjetite stanja mobilnog tržišta prije pojave ekrana u boji, svi su stancali mobitele, i tu mislim na skuplje modele, a sve je to bilo isti drek, pozivi, poruke, eventualno ovi najskuplji su imali BT i to je to. Trziste je stagniralo i onda su se pojavili ekrani u boji (doduse 256*256 sa 4096 boja) ali to je bila revolucija. Paralelno s tim su dosle kamere, ostalo je povijest.

Gledam sad svoj Sensation, realno to je mob kojeg cu imat jos bar 2-3 godine, u biti dok ne krepa, jer mobi ima sve (i vise ) sto mi je potrebno.
Ali sa aspekta proizvođača stalno moras nesto novo radit, jer u protivnom ti prodaja ima negativan rast

I shvatite da proizvođači nista ne rade zbog nas korisnika, već to sto rade zbog sebe
__________________

srale7 je offline  
Staro 19.04.2012., 16:43   #716
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova


Zaboravio si uz sve to da uploadam video na youtube, te dodajem efekte na vlasitit video projekt u SOny Vegasu (ako postoji za mobitel), eh i da, usput radim u AutoCAD-u.
ma da sad...al evo realne situacije...putuješ nekamo vlakom/busom...strimaš si muziku i čitaš neku knjigu u pdf-u da ubiješ vrijeme, dođe ti notification da imaš neke nove verzije aplikacija za skinut, i ti sad to klikneš a sve prdne...ne hvala.

Citiraj:
Zašto bi to mobitel trebao moći?
Ako neko treba nešto za takve radnje kupit će i7 laptop, ne smartphone

Vrhunac onoga što mobitel treba moći je ponjeti ga van da služi svrsi (pozivi, sms, navigacija, nabrzinu nešto proguglat, slušat glazbu), doći kući, staviti ga u dock spojen sa TV-om, bootat Linux i surfati i slušati glazbu, ili gledati film.
Cilj je da nemoram sa sobom nositi laptop nego nešto što stane u džep a šta može raditi što više stvari....hoćeš li nositi švicarski nožić ili set noževa, sjekiricu, lampu grickalicu za nokte škare i vilicu sa sobom?


Citiraj:
Ti jednim okom čitaš PDF a drugim gledaš film?
Svaka čast.
Ah kao nikad nisi nešto čituckao dok si gledao neki film ili seriju


Citiraj:
Što se tiće streamanja filma kod frenda, opet ću to vrlo lako napraviti, ali neću pokrenuti Winamp na mobu dok streamam i neću uz to na mobu crop-ati drugi film u pozadini.
Frend nema maxtv...streamaš mu utakmicu na tv i usput želiš pogledat livescore...opet sve prdne



I nije da nisam imao zipalajnan, deodexan rom, overclockan proc i šta sve ne na mom defyu pa uz sve to nemože podnest što može evo na stocku a kamoli kad se njega još malo pritegne.
raliSHA je offline  
Staro 19.04.2012., 16:46   #717
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
aha, znaci ovo je pretjerivanje:

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova


Zaboravio si uz sve to da uploadam video na youtube, te dodajem efekte na vlasitit video projekt u SOny Vegasu (ako postoji za mobitel), eh i da, usput radim u AutoCAD-u.
ali ovo je sasvim OK (samo zato sto tebi ne treba nista vise):

Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Vrhunac onoga što mobitel treba moći je ponjeti ga van da služi svrsi (pozivi, sms, navigacija, nabrzinu nešto proguglat, slušat glazbu), doći kući, staviti ga u dock spojen sa TV-om, bootat Linux i surfati i slušati glazbu, ili gledati film.
sad ti je vrhunac sto mobitel treba moci dockat se sa TVom, bootat punokrvnu linux distribuciju, imat hdmi out i streamat HD video na LCD/plazmu ali sprdas se kad netko kaze da bi koristio mobitel za jos nesto vise od toga

nema veze da nijedna od stvari koje si naveo (koje bi trebale biti vrhunac mobitela danas), nije bila moguca do prije nekoliko godina pa me bas zanima jesi li i 2006. trubio kako je wlan/DLNA bespotreban na mobitelu zajedno sa widgetima, aplikacijama, push mailom i svim ostalim blagodatima koje mozes samo sanjati na dumbphoneu


Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Što se tiće streamanja filma kod frenda, opet ću to vrlo lako napraviti, ali neću pokrenuti Winamp na mobu dok streamam i neću uz to na mobu crop-ati drugi film u pozadini.
hoces maunu streamat HD video na single core procu bez laga.


btw AutoCAD je izdao sluzbenu aplikaciju za androidu (bespla je) koja posluzi sasvim fino ako si negdje na terenu i trebas na brzinu otvoritii/editirati neke projekte

i hebo vas MIUI - je brz je ROM, sve 5, no sta vrijedi kad izgleda kao iOS klon, tj iOS napravljen za malu djecu.


+ to sto proizvodjaci trpaju dual core procesore u mobitele im ne dize cijenu
i ne, ne mozes samo trpat single core procesore u mobitele i mislit da ce biti sve brzi i brzi
zasto su AMD i Intel dogovorno odustali od nabijanja GHz u desktop procesorima? zato sto su uvidjeli da je to neefikasno i bespotrebno
da je vise jezgreni dizajn puno ekonomicniji (u vidu load balancinga)

Zadnje izmijenjeno od: Ordem. 19.04.2012. u 16:56.
Ordem je offline  
Staro 19.04.2012., 17:08   #718
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Ordem

On si može da ne budem prost gdje staviti dockanje single core ARM-a doma. To će možda sa quadovima postati iskoristivo. Barem danas je standard 1920x1080/1200 rezolucija na monitorima.

Kaj se tiče jezgara. Stvar je čisto arhitekture. Čim Intel napravi dobar proc (single ili dual sa ekvivalent perfomansama armovom dualu ili quadu) odmah idem na njega i vozim x86 ispod haube. Nadam se samo da će ostatak uređaja raditi netko iz Samsung, HTC, Motorola... kampa
 
Staro 19.04.2012., 17:11   #719
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
ma da sad...al evo realne situacije...putuješ nekamo vlakom/busom...strimaš si muziku i čitaš neku knjigu u pdf-u da ubiješ vrijeme, dođe ti notification da imaš neke nove verzije aplikacija za skinut, i ti sad to klikneš a sve prdne...ne hvala.
Na 1 GHz SNapdragonu češ to i puno više napraviti.

Nije da nisam mučio mobitel i sa puno žeščim radnjama pa je sve bilo lag free, čak i na Senseu koji nije baš mačji kašalj za mobitel.


Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Ah kao nikad nisi nešto čituckao dok si gledao neki film ili seriju
Ne baš

Koja je uopće ponta takvoga nečega?

Ako gledam - gledam, ako čitam - čitam.


Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Frend nema maxtv...streamaš mu utakmicu na tv i usput želiš pogledat livescore...opet sve prdne

Opet, želim vidjeti tu jedan-gigahercnu kramu koja će otegnut papke na takve stvari



Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
hoces maunu streamat HD video na single core procu bez laga.
Apsolutno jednako fluidno i jednako brzo kao i četverojezgrena Tegra. U to budi uvjeren



Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
i hebo vas MIUI - je brz je ROM, sve 5, no sta vrijedi kad izgleda kao iOS klon, tj iOS napravljen za malu djecu.
Zapravo nije ni sličan, a kamoli klon. Ali ne čudi me da ne vidiš razlike kad toliko lupetaš o x-core mobitelima.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 19.04.2012. u 17:20.
hammer_of_thor je offline  
Staro 19.04.2012., 17:16   #720
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
MIUI je vizualno jako sličan iOS-u,(rekao bi kopija) pa kako mozes reci da nije ni sličan?
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na