Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2014., 16:18   #7081
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,764
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
svjestan si da sa ovime ne buš izvukao sav potencijal koje ima jana?

to su skroz finjak spikeri.
a jesi ti svjestan da bez Piccolo , nego sa nekim sirovim pojačalom (koje je kao bolje za Janicu) nebu izvukao sav potencijal koji digitalno doba nudi???

ovdje nije riječ o nekom izdizanju sa etiketom audijofila nego praktičnosti (stream, net, app remote)
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 16:36   #7082
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a jesi ti svjestan da bez Piccolo , nego sa nekim sirovim pojačalom (koje je kao bolje za Janicu) nebu izvukao sav potencijal koji digitalno doba nudi???

ovdje nije riječ o nekom izdizanju sa etiketom audijofila nego praktičnosti (stream, net, app remote)

Da, mislim da praktičnost lagano preuzima...Ovako, moram paliti PC u kojem moram imati hebenu zvučnu da pojačalo ima šta reproducirat, moram imat dobar RCA interkonekt, daljinac za pojačalo i PC, mjesto za sve ugurati, potrošnja stuje, zagrijavanje...

Ova mini riješenja nisu dorasla ozbiljnim sistemima, al za zvučnike do 5000kn i Flac, mp3 i net radio, ovo je super!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2014., 16:57   #7083
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Upravo to mi i treba, dovoljno dobro "all in one" rješenje. Laptop mi radi praktički cijeli dan tako da s te strane nema problema, ali wifi prijenos je jako primamljiv. Osim toga, digitalna tehnologija grabi krupnim koracima naprijed tako da se nadam da digitalna pojačala mogu iznenadit i kvalitetom zvuka.

Ne želim se deklarirat audiofilom, ali mi je kvaliteta zvuka isto tako bitna. Jako sam radoznao mogu li digitalna pojačala konkurirat kvalitetom zvuka pojačalima AB klase.

Kao što rekoh, ima tu još potencijalnih kandidata kao što su NAD D3020 i Micromega MyAmp, jest da ne posjeduju wifi. Ne znam koliko je njihova kvaliteta zvuka na višoj razini nego Denonova.
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 02.06.2014. u 17:04.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 17:00   #7084
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Vedo
kada bi mogao negdje poslušati kako svira u kombinaciji sa Denonom i nekim drugim pojačalom kojeg misliš kupiti umjesto piccolo linije to bi ti bilo najbolje, pa da sam ocijeniš... teško da će ti netko točno reći koja je razlika kad se pretpostavljam još nitko nije susreo sa istom kombinacijom...siguran sam da bi sa stereo ampom bolje zvučalo ali možda razlika u zvuku tebi neće biti velika da bi išao na stereo pojačalo i da bi se odrekao featuresa koje denon piccolo nudi, sa druge strane možda Denon bude slab za te zvučnike i neće te zadovoljiti zvuk, tako da se nećeš htjeti odreći kvalitete zvuka za dodatne featurese već ćeš ići na stereo amp.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 17:10   #7085
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Da, bilo bi najbolje uzet Denona na kućno slušanje uz ostavljanje pologa.

Ali nije me toliko zanimalo kako bi to radilo točno s Janama, već općenito kako radi s manjim zvučnicima(kvaliteta, snaga), Jane spadaju u tu kategoriju. Jasno mi je da mi nitko ne može reći kako bi to baš radilo s Janama.
__________________
Pozdrav!
Vedran

Zadnje izmijenjeno od: vedo. 02.06.2014. u 17:18.
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 17:23   #7086
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 568
Vedrane,
Mislim da bi trebao poslušat malog NAD-a, i uopće ne razmišljat jesu li unutar kućišta digitalni moduli, klasične tranđe ili cijevi.
Ovaj je gotovo jednako praktičan kao mini-linije (ima taj aptX Bluetooth, jelte, i digitalne ulaze) ali se kladim da je riječ o ipak ozbiljnijem stroju od njih. A tu su negdje po cijeni, i već imaš dobre zvučnike. Mislim da bi net radio morao moći plejat sa računala kad ti je već to ionako glavni izvor zvuka - nisam iskreno probao do sad, al pretpostavljam da postoje neki klijenti s kojih možeš puštat na USB, kao normalan audio player. Čudilo bi me da ne postoji tako nešto?
I tako bi onda imao i sve funkcionalnosti kao i mini-linija.

Nisam radio usporedbu ni blind-test, ali komparativno sa prijašnjim iskustvima - mini linije ipak više idu na praktičnost i "feature" za što nižu cijenu. Ovaj Nadić je komponenta, zamišljena sa filozofijom kompeticije u tom segmentu. Zvučni dosezi, dakle.
Biraj sam.
P.S. Šta bi se skanjivo deklarirat se audiofilom? Ko da je kletva u pitanju....neko voli 17 cola šlape na autu, pa neka mu. Ak te zanima mjuza i hi-fi, nisi gubav.....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 17:32   #7087
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a jesi ti svjestan da bez Piccolo , nego sa nekim sirovim pojačalom (koje je kao bolje za Janicu) nebu izvukao sav potencijal koji digitalno doba nudi???

ovdje nije riječ o nekom izdizanju sa etiketom audijofila nego praktičnosti (stream, net, app remote)
ma sve je to meni jasno, u biti sam htio reć ovo kaje jean luc napisao ali mi se nije dalo tipkat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 17:45   #7088
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
@jean luc

Hvala ti na komentaru. Upravo ta dileme me je i mučila. Da li je taj Denon dovoljno dobar zvukovno i da li može konkurirat NAD-u i potencijalno Micromegi. Svakako ću NAD i Micro pogledat i poslušat, usporedit, ionako je u pitanju ista trgovina.

Što se audiofilstva tiče, htio sam reći da nisam baš cjepidlaka i ne tražim da sve bude sjajno. Krenuo jesam prije nekoliko godina u tom smjeru, ali sam shvatio da si ne želim dopustit da mi traženje dlaka u jajetu postane smisao života. Ne kažem da je to loše apriori, ali osobno sam odlučio stati na kočnicu.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 18:33   #7089
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,764
Sve spomenuto spada u mikro format ne mini, ali em ta denon i slicne zauzima puno manje mjesta,em je prakticnija jer sa 1 daljinskim upravljas svime.ima ludi koji ne vole 3 daljinca.
Za taj denon i slicne komp nije potreban.
Imislim da to nije tak igracka kak neki misle a ima i model CEOL koji je krupniji i ima cd.
Uz to uzet neke ozbiljne male zvulje i zvuk mora bit cist fajn.
Na kraju cini mi se da ima digital out pa uvijek se moze nadogradit sa ext DAC + bolji amp+bolje zvulje ali onda se vec uzme komponenta kao FM/net radio/streamer za postojeci serious sistem.

EDIT- ne moras biti tradicionalni "audijofil" da bi cuo razliku u zvuku. A takve mirko zvuce sasvim ozbiljno.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 19:08   #7090
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pogledaj kaj yamaha ima u ponudi... jednom se sjećam da je gašo sa audiofila izjavio da je slušao onu piano craft i veli da nema smisla ni gledati entry pojedinačne komponente uz to, mislim zvukovno, a nije baš da čovjek je od jučer u audiju... ima doma fakin porina za editiranje zvuka
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2014., 20:13   #7091
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Iz mog skromnog iskustva, po meni su najbitnija stavka zvučnici-bez obzira koja katgorija, odnosno cijenovni razred.
Do sada sam promjenio 3 para zvučnika i 3 pojačala, jedan CD player.

Prvi par su bili neki kinezi SENON MD 2626G i Sony TA FE 570 pojačalo.
Tek sam ulazio u svijet HI-FI pa me kao svaku njubaru privukli samostojeći zvučnici koji kidaju pločice i super Sony pojačalo od 110w.
Na kraju se ispostavilo da zvučnici tuku samo bas, srednjih nigdje, visoki oštri,a pojačalo nije u stanju isporučiti niti pola od deklarirane snage uz poprilično grijanje.

Nakon godinu dana rasprodam sve i kupim Rotel RA04 sa zdravih 40W i Wharefedale 9.3 zvučnike pa skužim koliko je prošli setup bio smeće. BTW, Rotel sa 40W kick some ass!!

Onda mi je malo zafalio daljinac za pojačalo, diamondi 9.3 mi postali preveliki pa sam i to prodao i sada sam na Monitor Audio RS1 zvučnicima i Cambridge Audio 640A v2 pojačalu.

Nakon ovih promjena mogu slobodno reći da sam promjenom zvučnika uvijek dobio najviše, pojačalo je manja promjena iako ne zanemariva.

Što se tiče snage pojačala, vidim da neke brine hoće li 65W na 4ohm koja isporučuje Denon Picollo bit dosta...to me nebrine jer Rotelovih 40w je dovoljno da rastjera susjede, onda je Denonovih 64W i više nego dosta.
Čak i ako imate 8ohm zvučnike, to je i dalje barem 40W, sasvim dovoljno da potjera bilo koji zvučnik do razumnih granica. Još ako su vam zvučnici iznad 90dB osjetljivosti-partyyyyyyyyy!!!

Kad samo pogledam cijenu poštenog DAC-a ili dobre zvučne i PC konfe koja to prati, Denon mi djeluje kao povoljan i realan izbor.

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 02.06.2014. u 20:21.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:15   #7092
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ne bih se baš složio... mislim da je soba iliti okruženje najbitnija stavka i onda zvučnik.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:22   #7093
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne bih se baš složio... mislim da je soba iliti okruženje najbitnija stavka i onda zvučnik.
Istina, nemogu to osporit!!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:28   #7094
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ali znaš kaj ću ti reć... da na prosječan zvučnik ono korektan tipa tvoji diamondi ili rs1 zakačiš 20-30k kn čru životinjski amp (ne cjevaš kojem trebaju aparati za održavanje na životu) iznenadio bi se šta sve se može izvući iz tog spikera.

ti "konzjumer" spikeri su građeni tako da jednostavno ne "smetaju" bilo kojem pojačalu iliti da ih možeš sa ipad-om pokretat kroz cijeli freq range i onda kad mu dođe baja od 20ak kg sa damping faktorom 500 i kad to primi za jaja je totalno druga spika... probaj jednom ako ćeš imat priliku

samo velim to je sada drugi extrem... makar kad smo kod silver serije ma, navodno zvuče fantastično sa cjevašima (barem sam to za svoje rx6 čuo).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:38   #7095
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Da, moj komentar se odnosi na neki entry level opreme kakvu većina forumaša ima, pa sam tu i povukao paralelu kako bih objasnio da nema prevelikih gubitaka ako se ode na ova "all in one" riješenja, posebno kad su u igri mp3, net radio i sl. kompresije.

Mene je jedan hibrid oduševio, Unison Unico, bolje da to nisam nikad spajao pa nebi ni znao. Kako tek zvuče cjevaši, bolje da neznam.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:41   #7096
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@syss
Yamaha je dobra, ali preskupa, Onkyo također ima svoju seriju mini linija, ali su isto skupi, moraš dati duplo više novaca nego za Denon da bi isto dobio, Marantz također ima MCR510 seriju ali je 1000kn skuplji od Denona, specifikacije su iste...na kraju sa Denonom imaš najbolji omjer uloženo-dobiveno...

BTW. Danas stigle Nakamichi banane, 24 komada za 110kn, free shipping, čine mi se kvalitetne za te novce i ne izgledaju loše

http://i1349.photobucket.com/albums/...psb2ba3e27.jpg
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:41   #7097
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa mislim da je hibrid onak najbolje iz oba svijeta za nekog rock fana ili sl.

makar opet ako je džep dovoljno dubok... slušao sam davnih dana kombinaciju pathos classic one, linn digitalija i prve mini utopije... može to jako dobro rokat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:42   #7098
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa mislim da je hibrid onak najbolje iz oba svijeta za nekog rock fana ili sl.

makar opet ako je džep dovoljno dubok... slušao sam davnih dana kombinaciju pathos classic one, linn digitalija i prve mini utopije... može to jako dobro rokat
Da, bio sam ozbiljno zagrijan upravo jer Rock slušam, ali urazumio sam se malo i odustao na vrijeme..ahah!

Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova

BTW. Danas stigle Nakamichi banane, 24 komada za 110kn, free shipping, čine mi se kvalitetne za te novce i ne izgledaju loše

http://i1349.photobucket.com/albums/...psb2ba3e27.jpg
Imam iste, dobre, ne oksidiraju s vremenim....dobra kupovina!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:49   #7099
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Može link gdje su te banane kupljene, molio bih?
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:09   #7100
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Bojan
pročitao sam negdje da su dobre, gledao sam ih jedno pola godine, i rekoh hoću-neću i naručim ih pred nekih tri tjedna i danas stigle

@vedo
preko ebay-a sam naručio, upiši samo Nakamichi banana plugs u ebay pretraživač i izbaciti će ti milion sellera ...gledaj malo cijene jer se razlikuju od trgovca do trgovca i naruči od onog koji ima najbolju cijenu i ocjene, barem ja tako radim
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:24   #7101
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Hvala najljepša! :-)
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:31   #7102
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Nema na čemu
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:52   #7103
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
ljudovi kak stojite sa policama i stalcima, u mojoj familiji već godinama postoji kovinotiskača radionica, još od đeda, nema kaj moj rist nemože napravit pa sam mu dao za prijedlog da napravimo jednu policu za početak,,,

malo sam pručavao stalak za zvučnik kod frenda, to je cjevčuga baš od željeza al on je iznutra ispunjen nekakvim bombicama sa pijeskom, onda sam gledao policu kod drugog poznanika čovjek ima setup od 250k kuna polica je kakti od punog mesinga tj, stalci sa staklenom pločom...

pa sam gledao po netu malo (puno) skuplje police koji za ploču imaju lijep i dosta debeli komad punog drva...

zanima me ak netko zna, pošto je poanta naše police ili stalka da bude bešuman, dali ima kakav sajt, thread koji bi malo bliže objasnio akustičnost ili rezonanciju pojedinih vrsta metala, npr aluminij je jako akustičan doduše on je i lagan al u tom stilu, trebalo bi i proučiti kak zašerafit komad nečega na nekaj drugo a da to i dalje ostane totalno bešumno, koje su dobre vrste nazovimo ih izolatora, nekakve gume možda, ak neko kuži nekaj više o tome zahvaljujem, nije problem napravit stalak , policu za doma, al napravit nešto što bi se moglo negdje izložiti i eventualno prodavati , to je druga stvar
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:56   #7104
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,764
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
nije problem napravit stalak , policu za doma, al napravit nešto što bi se moglo negdje izložiti i eventualno prodavati , to je druga stvar
ne znam koliko ti se manufaktura ispati pored visokotiražnih firmi koje to štancaju po XY komadima u sat vremena

osim ak nemaš štelu gdje ćeš to već lifrat...

konstrukcija od železja, ali drvo + neka vrst dampinga (kao one deblje podloge za laminat) su neizostavni dio svakog audijoljupca.

staklo i mramor daju eleganciju možda i težinu al mislim da je drvo ipak all-round winner
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 22:00   #7105
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
eh... to ti je dvojsjekli mač ako misliš ozbiljnije pristupit problemu.

kakav je materijal tako će ti ono ugrubo "naginjat" ka takvom zvuku... recimo na al policu da staviš cd player onda ćeš dobiti čvršći zvuk, tu mislim na bas, ali opet kako ti se na al lako prenose vibracije dobit ćeš i metalni prizvuk, opet ako staviš na drvo isti taj plejer sa nekim distancerima koji omekane zvuk, dobit ćeš baš to - mekan zvuk.

po meni - ako hoćeš baš biti inovativan onda napravi rack sa različitim komponentama, znači polica za preamp, amp, digitaliju i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 22:24   #7106
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
pa tak neš i je u planu, onak lijepog minimalističkog dizajna, i nije poanta u štancanju, već ručni rad, zakaj se nebi dogovorio npr izložiš jedan kod roberta neko se možda zaintereisra iskešira par somića, pa onda napraviš drugi, onak iz gušta i ak kaj kapne sastrane super
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 22:25   #7107
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
robertoshop misliš?

pa najbolje ti je onda drito se s njim dogovoriti koja bi bila potražnja + savjet kaj napraviti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 09:40   #7108
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,764
+ što moraš imat reg. obrt i fiskalni račun...nema više na crnjaka....
il je on mislio to lifrat "onak - Delboy stil"...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 22:47   #7109
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 913
robee je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 13:21   #7110
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
za one koji nisu vidjeli ovaj build... može se reć da je to propisni subwoofer
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na