Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2017., 22:40   #7021
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ne mora te cudit...operateri odobravaju i s8 plus po kunu samo da se potpise kod njih

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Kazes da se mobitel moze dobiti s tolikim popustom ako npr. ta firma sklopi ugovor s vipom za svoje djelatnike? Dakle s mobitelom ih ajmo reci privuku.

I sad se taj mobitel nakon mjesec dana pokvari, tog istog vise nema i oni njima vracaju samo uplaceni novac?

Da sam ja gazda te firme bio bih ljut....
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 22:42   #7022
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Zna li netko gdje se mogu pogledati zakonske odredbe vezane za ove stvari?
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2017., 23:11   #7023
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
ali ne mogu onda kad crkne reci - evo vam kuna nazad......
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 23:25   #7024
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
pa ne, dobijes mobitel u rangu toga pod garanciju, ili odobrenje u visini prvobitnog iznosa

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 23:27   #7025
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor fabregas10 Pregled postova
Zna li netko gdje se mogu pogledati zakonske odredbe vezane za ove stvari?

A generalno zakon obveznim...


3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Ako proizvođač jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača, da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.

(2) Ako prodavatelj jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati od prodavatelja da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.
(3) Jamstvo obvezuje pod uvjetima pod kojima je dano bez obzira na oblik u kojem je dano (jamstveni list, usmena izjava, popratno reklamiranje i sl.), ali je kupac ovlašten zahtijevati da mu jamstvo bude izdano u pisanom obliku ili u nekom drugom, njemu dostupnom, trajnom mediju.

(4) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(5) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(6) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(7) Neispunjenje obveza iz stavka 5. i 6. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 07:36   #7026
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jasno je da će se dobiti iznos koji je uplaćen prema predočenom računu!
nemreš uzet stvar za 90% rabata i po reklamaciji reć "ah zagubio sam račun" i očekivat povrat 100% redovne cijene tog artikla...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 08:12   #7027
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
jasno je da će se dobiti iznos koji je uplaćen prema predočenom računu!
nemreš uzet stvar za 90% rabata i po reklamaciji reć "ah zagubio sam račun" i očekivat povrat 100% redovne cijene tog artikla...
Da nemam račun ne bih mogao ništa ni tražiti.

Pokušavam logički razmišljati, da je to neka standardna akcija od 10,20,30 posto sniženja bilo bi mi logično da kod kvara i povrata novca dobivam iznos koji sam i uplatio, kako ti kažeš.

No ovo je rabat od 90 posto koji daje VIP, a VIP to ne daje na lijepe oči niti je to neka standardna akcija dostupna svima. Ili je za taj rabat uzeta neka tarifa, ili su djelatnici sklopili ugovore s vipom, u tom slučaju mi se čini logičnim da u slučaju kvara mobitela i povrata novca kupac dobija puni iznos ili barem zamjenski mobitel sličnih karakteristika.

Možda je to i neka "nagrada" kupcu za dugogodišnju suradnju ili nešto takvo, ne znam. No i u tom slučaju mi se baš ne čini fer da kupcu daš taj rabat, a u slučaju kvara nakon nekog vremena mu vraćaš samo iznos koji je uplatio, prvo mu daješ i "nagrađuješ" ga, a nakon kvara ga praktično zavidaš i otkačiš.

Ja ne znam na temelju čega je odobren taj rabat, nemam ugovor, samo račun. Pa čekam da mi se jave. No zanima me kako nastupiti kad se jave, zato sam i pitao za zakonske odredbe, Alfa_R hvala na citatu zakona, ja sam isto malo tražio po netu, no nisam našao decidirano koji se točno iznos vraća u slučaju odobrenog povrata novca, a za stvar koja je kupljena tolikim rabatom.
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 08:23   #7028
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Prijatelju se pokvarija lg v10 i odobreno mu je (mislim) 3600 ili 3800, a on ga je platija par sto kuna. Samo njemu nije povrat novaca nego mora u vipa kupit nesto u toj vrijednosti.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 09:55   #7029
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fabregas10 Pregled postova
Da nemam račun ne bih mogao ništa ni tražiti.
Situacija ovdje je puno kompleksnija od "imam račun".
Telekomi s poduzećima najčešće imaju specifične ugovorne obveze pri kojima postoji i odgovorna osoba od strane poduzeća zadužena za sve operativne postupke, kao što je i ovaj tvoj.
S druge strane, ti nemaš direktan odnos prema VIP-u već ta firma, nisam baš siguran da će te samo tako primiti s tim papirima.
Ako se i pozivaš na nešto, nemoj se pozivati na Zakon o zaštiti potrošača (ne vrijedi u ovom slučaju). Račun koji imaš te u biti ne pokriva, sve što realno prikazuje je datum nabave i početak jamstvenog roka.
Stoga, polako, pristojno i pametno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 10:25   #7030
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Situacija ovdje je puno kompleksnija od "imam račun".
Telekomi s poduzećima najčešće imaju specifične ugovorne obveze pri kojima postoji i odgovorna osoba od strane poduzeća zadužena za sve operativne postupke, kao što je i ovaj tvoj.
S druge strane, ti nemaš direktan odnos prema VIP-u već ta firma, nisam baš siguran da će te samo tako primiti s tim papirima.
Ako se i pozivaš na nešto, nemoj se pozivati na Zakon o zaštiti potrošača (ne vrijedi u ovom slučaju). Račun koji imaš te u biti ne pokriva, sve što realno prikazuje je datum nabave i početak jamstvenog roka.
Stoga, polako, pristojno i pametno.
Ovaj kupac nije neko veliko poduzeće, ustvari mali odvjetnički ured. Nije mi jasno, ako je ovlašteni servis odobrio povrat novca, kako vip može praviti probleme, zar se oni neće refundirati opet od proizvođača mobitela?

Na šta točno da se pozivam, zašto Zakon o zaštiti potrošača ne vrijedi u ovom slučaju?

Inače hvala svima na pomoći...
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2017., 10:35   #7031
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fabregas10 Pregled postova
Ovaj kupac nije neko veliko poduzeće, ustvari mali odvjetnički ured. Nije mi jasno, ako je ovlašteni servis odobrio povrat novca, kako vip može praviti probleme, zar se oni neće refundirati opet od proizvođača mobitela?

Na šta točno da se pozivam, zašto Zakon o zaštiti potrošača ne vrijedi u ovom slučaju?

Inače hvala svima na pomoći...
Zakon o zaštiti proizvođača vrijedi za fizičke osobe, ne pravne (odvjetnički ured).
Servis odobrava novi uređaj / povrat novca (ovisno o situaciji), no trgovina je ta koja to radi (po uvjetima kojima je uređaj prodan, što ne mora odgovarati stvarnoj cijeni).
Vendor gotovo nikad ne snosi trošak u cijelosti, pitanje je kako to VIP ima riješeno s proizvođačem. "Povrat novca" nisam nikad viđao u takvim ugovorima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 10:42   #7032
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
znaci ne kupovat polovne uredaje s r1 racunom
Jedino tak ćeš dobit neki mob povoljnije al da je najsretnije rješenje u slučaju reklamacije gdje se uređaj nemre popravit i nije


Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
dobra fora za uzet pare nakon kaj zdilas mob sa r1

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Zapravo i ne, osim ak znaš da ćeš izganjat svoja prava i da će ti firma dat tu lovu nakon kaj sve završi


Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ja imam zamjenu jednog krepalog uređaja za drugi... skuplji.

Račun izgleda ovako :
odobrenje : karikiram 500 kn
uređaj = 750 kn
Ukupno= 250 kn

Tu trebam dobiti 750, ne 250, ne?

Treba vidjeti zašto je "rabat"... ako je zbog akcije tada se dobiva plaćeni iznos.. ako je neko odobrenje tada ide puni iznos.

Svakako ne pristati na manji iznos nego insistirati na popravku uređaja ili zamjenu za isti jer ako to ne obave krše zakon o zaštiti potrošača.
750kn.


Moja dva iskustva su ovakva:
Nokia 1020, cijena uređaja na računu 6000 kn, popust na tarifu 5000 kn. R1 račun.
Mob je završio u mobisu, i ispalo da se nemre popravit, s obzirom da do te firme nemrem doć nisam ni pitao za povrat love, ponudili su mi 2 najjači model Nokie iz ponude. 1020 kupljena u t-comu.

Lg G2, nepopravljiv, dobio odobrenje za drugi uređaj (VIPov), mogao sam birat uređaj iste cijene ili skuplji, jeftiniji ne.
Kaj se cijene tiče isti princip kao gore, al dolazimo do najbolje stvari kaj telekomi rade: pogledajte cijene samih uređaja kod njih, cijene su po 1000 kn veće nego po dučanima jer očito računaju da će ljudi imat zamjene i da izgube što manje love.

Kaj se tiče kupovine na rate mislim da je na računu isto stavka za uređaj i ta stavka se treba gledat prilikom zamjene, u pravilu su te stavke dost visoke ali su i cijene novih uređaja još više.
Anyway dobro osmišljeno od strane telekoma

Ak se ne varam kad fizička osoba kupuje onda se na nju kači Zakon o zaštiti potrošača, a ako se radi o pravnoj osobi (firmi) onda se kači na Zakon o obveznim odnosima koji nije tako blagonaklon prema kupcima...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 11:34   #7033
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zakon o zaštiti proizvođača vrijedi za fizičke osobe, ne pravne (odvjetnički ured).
Kupac je odvjetnik, ali mislim da se to također smatra fizičkom osobom (slobodno zanimanje). Tu se može pojaviti i problem šta ja nisam kupac, odnosno druga ruka sam.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Servis odobrava novi uređaj / povrat novca (ovisno o situaciji), no trgovina je ta koja to radi (po uvjetima kojima je uređaj prodan, što ne mora odgovarati stvarnoj cijeni).
Vendor gotovo nikad ne snosi trošak u cijelosti, pitanje je kako to VIP ima riješeno s proizvođačem. "Povrat novca" nisam nikad viđao u takvim ugovorima.
Neka mi odobre sličan uređaj i ja zadovoljan...iako na kraju može ispasti ništa ili samo ta uplaćena gotovina.
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 11:45   #7034
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kaj se tiče kupovine na rate mislim da je na računu isto stavka za uređaj i ta stavka se treba gledat prilikom zamjene, u pravilu su te stavke dost visoke ali su i cijene novih uređaja još više....
Na računu je samo ukupna cijena uređaja, rabat te konačna plaćena cijena. Ne piše ništa za rate itd.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak se ne varam kad fizička osoba kupuje onda se na nju kači Zakon o zaštiti potrošača, a ako se radi o pravnoj osobi (firmi) onda se kači na Zakon o obveznim odnosima koji nije tako blagonaklon prema kupcima...
Mislim da je odvjetnik također fizička osoba. No taj odvjetnik nisam ja :d

Uglavnom, pričekat ću...
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 13:27   #7035
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fabregas10 Pregled postova
Kupac je odvjetnik, ali mislim da se to također smatra fizičkom osobom (slobodno zanimanje). Tu se može pojaviti i problem šta ja nisam kupac, odnosno druga ruka sam.
Bitno je je li obrt ili d.o.o., samo zanimanje je manje bitno. No ne znam nijednog koji je obrt, mahom su d.o.o. ili j.t.d.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 13:38   #7036
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Mislim da je ova diskusija otišla u krivom smjeru. Pustimo čovjeka da napravi reklamaciju pa da vidimo što će se dogoditi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 13:42   #7037
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mislim da je ova diskusija otišla u krivom smjeru. Pustimo čovjeka da napravi reklamaciju pa da vidimo što će se dogoditi.
Slažem se. Kokice su već spremne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 16:36   #7038
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Draga nešto kupila na nekakvoj rasprodaji za poklon.
Stvar se pokvarila pa je isto poslano na reklamaciju u trgovinu.
Uz zamolbu da se napravi zamjena ili popravak.
Nakon cca mjesec dana javila se trgovina da je dobavljac odobrio povrat novca.
Trgovini se ponovilo da se tražila zamjena ili popravak.
Nije tražen raskid ugovora i povrat novca.

Oni na to odgovaraju da je artikal rasprodan / nemaju ga na zalihama. Servisiranje istog ne komentiraju.

Svako spominjanje servisiranja ili zamjene uredaja "riješavaju" s isprikama jer ne drže artikle. Nemaju drugog izbora osim napraviti povrat novca i traže broj racuna.

Servisiranje istog im se ocito ne isplati zbog cijene za koju su to prodali.

Ono što me zanima je što dalje.
Ima li draga zakonsko pravo zahtjevati popravak ?

Zar je kupac kriv kad mu se pokvari nešto što je trgovina odlučila izbaciti iz prodaje te zbog toga dala rasprodajnu cijenu istog.



Inače ,konzultirano je društvo potrošač u nadi citiranja nekakvog konkretnog zakona no njihov sistem riješavanja upita je van opsega mog shvačanja.

Citiraj:
Ukoliko trgovan nema proizvod koji potrošač želi , ima pravo izabrati opciju povrata novca potrošaču.
Ako je situacija kako ste naveli , bolje vam je da prihvatite povrat novca jer bi mogao trgovac napraviti nešto "da nebi bilo da nismo znali".
Naš prijateljski savjet.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 17:16   #7039
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Obzirom da popravak nije moguć niti je taj proizvod raspoloživ, po Zakonu imaš pravo na povrat novca. Cjelokupnog iznosa.
Druga je opcija zamjena za neki drugi/bolji uređaj uz eventualnu tvoju nadoplatu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2017., 22:49   #7040
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ako nije na firmu ( u prošlom slučaju sam bio to zaboravio):

Možda griješim pa bi molio ispravak, ali zakon čak ni ne specificira povrat novaca nego popravak i zamjenu.
Pa idemo redom.

Zakon o obveznim:

Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Ako proizvođač jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača, da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.

(2) Ako prodavatelj jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati od prodavatelja da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.

(3) Jamstvo obvezuje pod uvjetima pod kojima je dano bez obzira na oblik u kojem je dano (jamstveni list, usmena izjava, popratno reklamiranje i sl.), ali je kupac ovlašten zahtijevati da mu jamstvo bude izdano u pisanom obliku ili u nekom drugom, njemu dostupnom, trajnom mediju.
(4) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(5) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(6) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(7) Neispunjenje obveza iz stavka 5. i 6. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.
I sukladno tome ide zakon o zaštiti potrošača:

Citiraj:
DIO VII. PREKRŠAJNE ODREDBE
Članak 138. (NN 110/15)

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj trgovac – pravna osoba ako:

47. proizvod za koji je dano jamstvo nije popravio u razumnom roku ili ako to nije učinio, a umjesto toga nije potrošaču predao proizvod koji je ispravan ili nije ispunio drugu obvezu koju je bio dužan ispuniti sukladno odredbama Zakona o obveznim odnosima o jamstvu za ispravnost prodane stvari (članak 43. stavak 3.)


Po ovom, osim ako nije u obveznim odnosima negdje reguliran povrat novaca zbog "nemogućnosti" trgovca da nabavi isti dio - njihova je obveza da poprave ili zamijene stvar.

Ja bi tražio stvar u vrijednosti punog iznosa nazad takozvanu ekvivalentnu zamjenu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 08:35   #7041
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Postoji li mogućnost da mi prave problem zato šta ja nisam originalni kupac, odnosno nije moj oib na računu? Je li se jamstvo i prava iz jamstva prenose na drugog kupca?

Inače, još ovaj tjedan čekam da me zovnu, idući tjedan ću ja njih nazvati. Servis je kao šta sam rekao odobrio povrat sredstava i sve poslao na vip.
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 08:44   #7042
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Postavio si već 255 pitanja, daj bolje pričekaj da vidiš šta će vip reći na sve to pa se onda javi ovdje po savjet.
Možda ćeš dobiti puni iznos nazad, možda neki drugi telefon, a možda nećeš ništa jer je telefon kupila pravna osoba i ti nisi vlasnik niti mogu tebi vratiti novce.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 09:20   #7043
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Postavio si već 255 pitanja, daj bolje pričekaj da vidiš šta će vip reći na sve to pa se onda javi ovdje po savjet.
Možda ćeš dobiti puni iznos nazad, možda neki drugi telefon, a možda nećeš ništa jer je telefon kupila pravna osoba i ti nisi vlasnik niti mogu tebi vratiti novce.
A možda su u šumi
__________________
...o kako je lijepo biti glup...
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 09:45   #7044
fabregas10
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Postavio si već 255 pitanja, daj bolje pričekaj da vidiš šta će vip reći na sve to pa se onda javi ovdje po savjet.
Možda ćeš dobiti puni iznos nazad, možda neki drugi telefon, a možda nećeš ništa jer je telefon kupila pravna osoba i ti nisi vlasnik niti mogu tebi vratiti novce.
Valjda ovaj topic i je za postavljanje pitanja i raspravljanje?

Uglavnom, javili su mi se, odobren mi je zamjenski mobitel u punom iznosu. Moram priznati da su bili super korektni i brzi i u servisu i u vipu. Vidjet ćemo sad može li se nešto još iskomplicirati, ne vjerujem.
fabregas10 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 09:49   #7045
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da popravak nije moguć niti je taj proizvod raspoloživ, po Zakonu imaš pravo na povrat novca. Cjelokupnog iznosa.
Druga je opcija zamjena za neki drugi/bolji uređaj uz eventualnu tvoju nadoplatu.
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova

Po ovom, osim ako nije u obveznim odnosima negdje reguliran povrat novaca zbog "nemogućnosti" trgovca da nabavi isti dio - njihova je obveza da poprave ili zamijene stvar.

Ja bi tražio stvar u vrijednosti punog iznosa nazad takozvanu ekvivalentnu zamjenu.
Povrat novaca nam ne treba ...
a ni sama stvar nije od neke važnosti jerbo kad je to prdnulo , otišli smo u prvu apoteku i kupili novu stvar.


ALI eto , ako smo vec odlucili to reklamirati , onda želimo riješenu reklamaciju u našu korist koja bi u ovom slučaju bila zamjena ili popravak.

Realno gledano , što bi kupca trebalo opterecivati odakle je trgovina nešto dobavila , i što trebaju napraviti da bio to popravili/servisirali.

Inace ,mislio sam kako je na kupcu da bira što mu odgovara.
U ovom slučaju su oni ko papige s trazenjem broja racuna kako bi napravili povrat. A to lagano iritira jer se kupcu oduzima izbor.

Zbog toga me zanimalo jeli krajnji izbor na kupcu tj. moze li se zakonski inzistirati na popravku.

Da , vidim sto piše u citiranim člancima zakona te su im isti kopirani ali kao što rekoh , oni su papige.
Ispricavaju se što nemogu isporuciti zamjensku stvar i traze broj racuna za povrat kako bi riješili reklamaciju :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 10:21   #7046
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
ALI eto , ako smo vec odlucili to reklamirati , onda želimo riješenu reklamaciju u našu korist koja bi u ovom slučaju bila zamjena ili popravak.
A što ti točno nije jasno kad ti trgovac kaže da više nema tog artikla, a ni ne može se popraviti?
Što ti sad očekuješ od njih? Da oni stvore nešto čega nema? Ili da poprave nešto što ne mogu?
Dobiti ćeš iznos koji si platio i riješena stvar.

Ljudima je stvarno nemoguće udovoljiti, kad nešto ide na popravak onda je kukanje zašto ne mogu dobiti novu stvar ili povrat novca, a evo nekima čak ne paše ni povrat novca nego baš žele servisiranje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 10:55   #7047
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 991
Ja bih sad potpisa da sve sta nosim na servis, ne mogu popravit i da nemaju na stanju nego da bude povrat ili zamjena
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 08:54   #7048
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A što ti točno nije jasno kad ti trgovac kaže da više nema tog artikla, a ni ne može se popraviti?
Što ti sad očekuješ od njih? Da oni stvore nešto čega nema? Ili da poprave nešto što ne mogu?
Dobiti ćeš iznos koji si platio i riješena stvar.

Ljudima je stvarno nemoguće udovoljiti, kad nešto ide na popravak onda je kukanje zašto ne mogu dobiti novu stvar ili povrat novca, a evo nekima čak ne paše ni povrat novca nego baš žele servisiranje.


Puno toga se može popravit kad se ima vremena , znanja i novaca.
Ovo nije ništa drugačije.
Uvjek je stvar u isplativosti servisiranja a ovdje se više isplati vratiti novce.
U suprotnom bi to popravljali i 5 puta prije zamjene ili povrata i usput nas izjebali u mozak.
E sad , obzirom da nije moja trgovina , ekonomska isplativost servisiranja nije nešto što me zanima.
Zanima me samo imati nešto što je uredno kupljeno / plačeno, te reklamirano kad je prdnulo.
A ako mi zakon dozvoljava da biram koje riješenje želim , ne znam što bi tebe ili bilo koga drugog opterecivalo ono sto sam ja odlucio odabrati.

Novci mi ne znače ništa. Znači mi stvar jer me podsjeca na prigodu kad smo to nekome poklonili.
Sama stvar je u biti nevažna jer su ljudi odmah dobili drugu.
Da smo znali da ce bit ovako ,nebi to ni reklamirali i radije bi da pokvareno stoji u podrumu na nekoj stalaži kao podsjetnik na...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 09:00   #7049
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Reci nek ti vrate pokvarenu, najmanji problem i svi sretni.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 09:13   #7050
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Haha, zaboravi na to.


Stvar je što u ovom slučaju tebi nepaše ono što zakon daje kao zadnju, najbolju opciju za kupca, a to je da dobije povrat para i to je jače od svih popravaka i sl. E sad, to što njemu ne paše ta opcija, to je drugi par opanaka.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na