Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2017., 19:52   #6961
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Može link?
http://www.vipnet.hr/slagalica-paket...gurator/opcije

U proširenom paketu kod VIP-a su svi HD kanali ( 27), uključujući sportke.
U B-netu je 2D paket 240,00 kn, prošireni 49,00 + HD kompletni paket 80,00 kn.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 20:00   #6962
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Poklikao sam TV i NET i ispada 209 kn bez proširenog. Prošireni je još 25 kn.
Lak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2017., 20:16   #6963
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,042
Je,ali su u njemu svi HD programi, pa ti izračunaj koliko bi to sve skupa došlo u B-net-u. 2D+prošireni+kompletHD. U VIP je 234,00.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 21:49   #6964
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Ne zvuči loše, ako je nekome sve to potrebno.
Meni osobno što je više kanala, to manje znam što bih gledao.

Znači onih 50% off kod bneta je postalo teško uhvativo...
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 23:11   #6965
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,042
To je uvijek bilo kao samo za nove korisnike. Ali kod nas uvijek ima neki dodatni ali. Ja sam uspio dobiti kao stari kosrisnik kad sam imao kod sebe ugovor od Iskona za potpis. Onda su se oni javili i ponudili tih 50%. Nikad ne znaš. Znam samo da nečeš sigurno dobiti to onaki iz prve. Treba biti uporan. Ja sada na račun tih 50 % na 2D pake plačam ostalo lakše, iako po zadnjim izmjenama B-net je postao najskuplji što se tiće televizije. Ja plačam sportski HD paket 55 kn. U VIP je kompletni HD paket u proširenom za 25 kn, a još ''luđe'' je da je u Iskonu taj sportki HD paket 8 kuna !!!!! Ej, 8 prema 55.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 18:53   #6966
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,042
Nisam do sada primjetio da imamo novo fer-use pravilo ( ovo je izgleda preuzeto od VIP-a) . Još uvijek je, za mene, to više nego dovoljno, ali je činjenica da je dosta manji limit nego prije. Na 120 Mbit/s sa 3,8 TB na 1 TB.


Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 19:32   #6967
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Download limit je ajde de, ali upload je đubretarski malo. Ja sam u 2 dana škinuo 35GB gore
Čemu sad to smanjenje odjednom???

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 19:36   #6968
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,042
Navodno je tako bilo u VIP-u ( na cijeniku stoji datum 01.01.2017.), pa su sad samo iskopirali.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 20:44   #6969
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Neki menađerčić dobiva lovu za "integraciju usluga" ... hebe ih se šta je krajnji rezultat za krajnjeg korisnika lošiji.
Pogledaj na susjednoj temi šta rade (ex) Amisovcima zbog svoje nesposobnosti / bahatosti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 20:46   #6970
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,385
Jel bi ta promjena prošla pod promjene ugovorenih uvjeta i raskid obveze bez penala?
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2017., 21:04   #6971
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel bi ta promjena prošla pod promjene ugovorenih uvjeta i raskid obveze bez penala?
Ovo i mene zanima, nema sanse da pristnem na ove nove limite.
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 21:11   #6972
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,385
Ovak gledajući mora proć jer su to opći uvjeti i izmjena istih rezultira mogućnosti raskida bez penala.

Ko će sklepat mail i poslat im?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 22:15   #6973
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,583
Ovo je zbilja bezobrazno
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 03:01   #6974
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Pitanje je da li se ovo smanjenje odnosi na sve ili samo na nove korisnike.
Naime prije par godina kad su isto nešto mijenjali sa ograničenjima, kontaktirao sam njihovu SZK telefonom i dobio odgovor da se na mene kao starog korisnika odnose limiti koji su bili propisani u trenutku sklapanja ugovora... doduše tad još nisu bili pod ViP-om pa to možda više ništa ne znači.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 06:56   #6975
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ovak gledajući mora proć jer su to opći uvjeti i izmjena istih rezultira mogućnosti raskida bez penala.

Ko će sklepat mail i poslat im?
Čim/ako dobijem tu obavijest da sam došao "u crveno" i da mi preti smanjenje brzine, budem ja

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 07:04   #6976
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,513
Jbt kod nas nista ne moze proci kako treba...

Npr netko tko ima dvoje malih klinaca, potrositi ce giga i giga dok se oni zabavljaju na YT.

Jos kad ti upalis, pa YT, pa ovo pa ono, ni taj 1 TB nije ekstra.

Prosli mjesec sebi sa playstation storea skinuo Gran Turismo od 30 i nesto GB, isti dan, malo poslije frendu preko steama istu neku igru na njegov laptop. Dakle, nisi ni trznuo, ode 60-ak GB na down u par sati...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 07:09   #6977
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A dobro, gle. Nije svatko u istoj poziciji. Ja sam recimo u jako dobroj poziciji za pregovore nakon isteka ugovora pa će jedna stvar za pregovore biti i ta oko tog škrtog fair usagea.
To se više nikako ne može zvati flat internet.

Mislim da sam maksimalno na bnetu skurio 890GB jedan mjesec, što up što down. Ali budem li ugrožen, odo na optiku kod rozih.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 19:20   #6978
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor DOHC Pregled postova
Posto vidim da je jos uvjek nejasno tj nedoreceno od strane bnet-a, a vezano uz 50% popusta za pakete turbo usluga, evo da vam probam pomoci posto sam ja to sve prosao unazad par mjeseci i nedavno ostvario tih 50% tj 134kn za 3D paket.



Generalno su oni svi muljatori i prave se da neznaju, tj nitko nista nezna i ne moze, tako da budite spremni na "laktarenje" i nevjerujte nikome, znaci borba do kraja.



Prica ide ovako, negdje u 3 mjesecu su nam uveli bnet u zgradu preko koaksijalca, optika do zgrade.

Doso njihov neki predstavnik i naravno na moj upit o ovoj ponudi, on nezna, kad sam mu malo detaljnije objasnio nema toga vise... Nakon toga dolazi neka mladjarija, studosi i oni nude, ali sve sto ima na netu, kao i svi ostali bnetovi agenti koji su bili, dosadjuju, nude, ali nista konkretno, sve sto mozete i sami na netu sklopiti ili preko SZK.



I tako je to trajalo do pred neki dan, kad nas je i opet posjetila bnet agentica, naravno nista ne moze, za ovo nije cula(50%), pa sam joj ja poslao link na tu ponudu(pdf) koja se uredno mjenja i produzuje svaki mjesec, pa je onda ona (kao) zvala svog menadzera nekog sefa i on je naravno rekao da to nema vise i da to ne smije nitko nuditi nikad vise(naravno imam te poruke njene na mobitelu).



Tad sam odlucio da cu ih javno prozvati na fejsbuku, pa sam srocio ovaj text dole:







Nakon cega me odmah (preko fejsa) traze da im posaljem svoje podatke. Posaljem podatke... I drugi dan ujutro mob zvoni... Dobar dan, dobar dan, vi ste, ja sam... I vidi cuda, mladic iz SZK kaze moze 134kn 3D paket nema nikakvih problema, ja ga 101 puta pitam da ustvrdimo koji je to paket i da li je to stvarno to. Kad smo ustvrdili da je to to, moze i dodatnih 120 megabita za 10 kuna i moze i prosireni paket TVa za 24 kune, sve ukupno oko 170kn. Plus za 9 kn uzeo pojacivac wifi signala(a mozete uzet i televizor ili tablet ili nesto drugo za xx kuna).



U medjuvremenu ona "gospodja" agentica, mi nudi od vipa "super" ponudu za 220kn, na sto joj ja odgovaram da sam upravio sklopio ugovor sa bnetom za 170kn za ovo sve gore sto sam nabrojao, na sto ona odgovara cestitikom u poruci.



I eto, da zakljucimo, kako sam i non stop tvrdio agentima, SZK-u itd., da ne bi bnet mjenjao rok trajanja ponude u tom pdf-u bez veze svaki mjesec, nakon x mjeseci se i to ispostavilo da je tako.



I da je tocno da ne daju svakome na svakoj adresi(dok ih ovako javno ne stisnete).

Ja nagadjam sad, ali vrlo vjerojatno daju tu ponudu samo di imaju direktnu konkurenciju u vidu optike na tim adresama, pa onda oni kompenziraju niskom cjenom svoje usluge.



Tako da, vecinom nista od agenata, najbolje ih negdje, direktno i javno morate stisnuti, da vas ne bi obmanjivali neznanjem, tj pravili se ludi kako oni nista neznaju...



Sretno !!


Znaci kakvo su to jazavci. Isto mi tvrde nema vise te promocije, ne da sef vamo tamo 30.10. Sad pogledam. NOVI cjenik i evo, identicno pise samo produljeno na 30.11.

Kad se vratim u Hrvatsku i ja cu im napisati litanije na fejsu i spomenuti usput Hakom i lažne cjenike. Pa da vidimo


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 20:20   #6979
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Hrconja
Evo ti moje peripetije sa tom 50% promocijom na 24 mjeseca. To je bilo nakon što me lik agent door-to-door odjebo i reko da se to nudi samo u Zg.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Update:

20.02. - Mail poslan SZK sa ovim pitanjem oko promocije, nakon što su mi preko telefona rekli da im to na mail napišem (poslo ss iz dokumenta)

23.02. - zovu iz SZK da me...pazite sad ovo...PITAJU odakle mi taj papir? Ja ono, WTF seriously me to pitate? Odgovori na pitanje odgovorom a ne pitanjem. "Mrmlj mrmlj, nazvaćemo vas".

26.02. - odgovor na mail u kojem piše "Hvala na upitu, proslijedili smo ga dalje, javićemo čim dobijemo odgovore."

01.03. - zovu da se još malo strpim da odgovor samo što nije.

Znači, imamo posla sa ekipom kojom šefuje nekakva budala sa IQom jutarnje rose.

Ako me još jednom nazovu i kažu nešto što ne želim čuti ili pošalju nekakav glupi email, biti ću extremno bezobrazan.

Postavio sam jednostavno pitanje: "jel ovo može ili ne može". Ali izgleda da nije tako jednostavno ekipi tamo.
Nakon ovoga nazvao me momak iz Vipa i rekao da sve to može i da mi to on nudi (ok, zato jer su automacki i starci išli pa zato nije bilo otpora).
Da bi dan nakon instalacije u zgradi opet došo isti lik na vrata i kao "oćemo potpisat". Kad sam rekao što sam telefonski ugovorio, počeo se grčit i muljat da to ovo da to ono, da sam ja ugovorio neš drugo, da to nije to... onda kad sam mu polako objasnio što sam dobio, probao je još neke finte oko proširenog paketa kao da je to samo za 1 tv a ne za 2 što su starci uzeli. Kad sam mu konačno dokazao da nisam baš neka panjina koja se u niš ne kuži, rekao je "mogo sam vam i ja dat taj popust.". Rekoh ko te jebe Milane, tu si mi se smijao pred 2-3 tjedna i preseravao se da se to nudi samo u ZG i gdje je konkurencija. I otišo čmrljeći bez pozdrava i bez lipe provizije.



Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 20:31   #6980
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Tako treba
Sad znaš objašnjenje na bazu iz američkih filmova / života zašto u kafani stoji natpis: "Zabranjen ulaz prodavačima životnog osiguranja" ili ostalim prodavačima magle.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 21:44   #6981
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,513
Pa meni su prodali pricu kad je pocela ova akcija za 120 Mbit, jos pocetkom ljeta.
Kao moze, ali sam taman isao u Austriju pa sam morao produziti u lift.
Onda sam zvao SZK i izderao se na neku studenticu i rekao joj da me ne *ebe, jer se nasiroko pise o toj brzini za 10 kn. Di to - pita ona. Na PC Ekspert formu - rekoh ja.

I naravno nista nije bilo.

Da bi prije skoro sad dva mjeseca, lik pozvonio na vrata i velikodusno nudio 120 Mbit za 10 kn. Prvo je rekao da ce predati zahtjev i da me SZK zvati.
Usput sam mu rekao da me se cuva ako me zajebe.

Ovaj put je sve proslo OK. Ako nisi bezobrazan, tesko mozes bilo sta dobiti.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 22:01   #6982
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne treba biti bezobrazan, samo uvjerljiv i uporan mog frenda su odjebali za 50%, čak i za prvu godinu. Agent mu je rekao da je puno podjeljeno i da više ne smije. Onda je zvao direkt VIP i dobio ali samo prvu godinu.

To sve ovisi na koga naletiš. Ja sam naletio na lika u VIPu s kojim sam sve dogovorio. Naletio sam na lika u B.netu koji je za moju baku isto super odradio i pomogao. Naletio sam na curku koja mi je riješila i spasila me kod tehničke službe... ali ima i kriplova koji niš ne riješe jer niš ne mogu. Jebiga. Tako je kod svakog ISPa.

Nakon 56k modemske veze 2002-2005, do sada sam imao redom:
2005-2008 - Iskon ADSL (T-com priključak + Iskon paket prometa)
2008-2009 - MetroCARNet ADSL
2009-2014 - OptiCARNet / Optima ADSL
2014-2017 - H1 Telekom VDSL
2017-... - B.Net

Najbolja tehnička podrška, najuljudnija i najprofesionalnija ekipa je bila u H1 telekomu. Nikad mi nisu muljali, slali su promptno tehničare, dali mi 22 Mbita upload iako je bilo 15, jer je parica podržavala i tako dalje. Ok, parica je degradirala pa je palo sa 50 na 39 Mbita down... ali da su se oni ugurali na kabel ili imali optiku kod mene, ostao bi na njima.
Sa svima je bilo natezanja i gluparija i kuknjave kad sam odlazio. Oni su uvijek bili fer. E sad... to je moje iskustvo sa njima. Metronet sam imao kratko jer sam se 2009 odselio od staraca i mislim da nikad nisam ni zvao njihovu szk i tehničku jer je to radilo stvarno bez greške... tada je to bilo 150 kn mjesečno 4 Mbita. To je bilo extra povoljno preko Carneta.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 22:06   #6983
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ističe mi ugovor za 3D paket 30.12. i već u tri navrata me od*ebavaju za produženje popusta 50% na dvije godine. Izgleda da ne trzaju dok ne dobiju zahtjev za prebacivanjem kod drugog operatera...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 21:06   #6984
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,612
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A dobro, gle. Nije svatko u istoj poziciji. Ja sam recimo u jako dobroj poziciji za pregovore nakon isteka ugovora pa će jedna stvar za pregovore biti i ta oko tog škrtog fair usagea.
To se više nikako ne može zvati flat internet.

Mislim da sam maksimalno na bnetu skurio 890GB jedan mjesec, što up što down. Ali budem li ugrožen, odo na optiku kod rozih.

Sent from Mobara
fair usagea ti ne ulazi u ugovorne stavke,to spada pod opće uvjete poslovanja,a to si dužan ko sam provjeravati na web stranici, ono kaj ti izbija svaki argument je to da nakon prekoračenja limita smanjuju brzinu bez dodatne naplate dakle i dalje je usluga "flat rate",mada je tada praktički usluga neupotrebljiva,e sad kada sam zvao hakom u vezi speedporta tcomovog,rekli su mi da to spada u uvjete poslovanja,i to svaki operater za sebe donosi i može mjenjati jedina obaveza je donijeti na potvrdu hakomu,kao zakon se ne mješa u uvjete poslovanja,logika govori da bi trebali vrijediti uvjeti koji su bili pri potpisivanju ugovora do isteka tekućeg,ali ko zna živimo u hrvatskoj.

samo ovih 200 gb uploada ,ujedno znaći da je za bnetove korisnike stvar prošlosti korištenje privatnih trakera,skype isto sve značajnije troši upload,
ako ostanu na tome dobar savjet novim korisnicima ,a i onima kojima ističe ugovor je da malo pogledaju okolo alternative.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 21:31   #6985
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, ali koliko sam shvatio, kad prebiješ te "fair usage ISP integrity" idiotarije, VIP ti capne brzinu samo u periodu od 18:00 do 24:00, kao u doba najvećeg opterećenja mreže.
Kaj se mene tiče, ako mi upload capnu u to vrijeme, who cares, ostalih 18 sati dana će raditi i dalje full speed tako da to ništa strašno nije.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 22:03   #6986
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,385
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
fair usagea ti ne ulazi u ugovorne stavke,to spada pod opće uvjete poslovanja,a to si dužan ko sam provjeravati na web stranici.
Promjenom opcih uvjeta imas pravo raskinut bez penala.
Primjer: kada su se mijenjali opci uvjeti u svibnju prije 2 ili 3 godine i svi su masovno u lipnju raskidali pretplate bez penala.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 00:55   #6987
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Od 01.11 do danas 04.11, nagruvao sam 130 GB uploada. A kako je krenulo sa seedanjem, bude tih 70GB se cucnulo u sljedeća 2 dana. Čekam ih

Javim svakako što bude i kako. Baš me zanima...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 05:13   #6988
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A dobro, gle. Nije svatko u istoj poziciji. Ja sam recimo u jako dobroj poziciji za pregovore nakon isteka ugovora pa će jedna stvar za pregovore biti i ta oko tog škrtog fair usagea.
To se više nikako ne može zvati flat internet.

Mislim da sam maksimalno na bnetu skurio 890GB jedan mjesec, što up što down. Ali budem li ugrožen, odo na optiku kod rozih.

Sent from Mobara
Na Bnetu je uvijek postojao limit to znam jer sam počeo sa DCM koji je prerastao u Bnet. Na Amisu limit je jako visok ili ga nema ali znam da sam prelaskom na optiku znao u početku imati promet i preko 3TB i nikada nije bilo nikakvih problema. Napomena 500 GB prometa na optici se na torrentima napravi za manje od pola dana.

Inače 1 spot 4K rezolucija u trajanju od 3 minute je 1GB dakle gledanje spotova u 4K rezoluciji pojede cca 20 GB na sat ili što bi dnevno bez problema za nekih 8 sati bilo cca 160GB puta 30 dana i evo bez problema 5 TB na mjesec. A ako se koristi od 0-24 15TB ode bez problema.

Tako da za 100/100 vezu neki razuman limit je min 2 filma u 4K rezoluciji dnevno što je cca 80GB dnevno x 30 dana i evo vrlo lako se potroši cca 3TB na mjesec.

A ovo limitiranje prometa je došlo iz telefonije iako samim mjesečnim paušalom svi troškovi su pokriveni jer sistem jednako troši kada ide promet ili ne. Jedino što ne žele investirat u veću propusnost, tj. kvalitetu jer žele zaraditi na mjeraču vode tj. prometa pa onda postoji limit.

Koga zanima nedavno je položen novi optički kabel do USA kapacitet je prava sitnica. Mislim da je cca 74 miliona HD strimova istovremeno. Kada se to pretvori u promet bolji glava.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 10:54   #6989
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Promjenom opcih uvjeta imas pravo raskinut bez penala.
Primjer: kada su se mijenjali opci uvjeti u svibnju prije 2 ili 3 godine i svi su masovno u lipnju raskidali pretplate bez penala.
Vjerujem kako dosta nas ovdje ima ugovor sa 50% popusta, tako da nam se baš ne isplati raskidati ugovor .
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 11:04   #6990
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,385
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Vjerujem kako dosta nas ovdje ima ugovor sa 50% popusta, tako da nam se baš ne isplati raskidati ugovor .
To je drugih par rukava
Dost dobru ponudu smo ulovili
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na