Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2023., 03:03   #66721
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
hello pipl. Mazga 3 mi navršava 10 godina. Dosada sam ju servisirao u ovlaštenom i bio sam zadovoljan.No zadnjih par godina cijena samo raste. Ove godine sam dobio ponudu na 2500 kuna (ulje, filteri ulja i klime, tekucina za pdf) lolčina. Čak i da maknem filter klime i tekucine za dpf i dalje je to cifra 1500 kuna i još jedna lolčina. I jos sam fino dobio popust 25% na dijelove i 50% na ruke zbog godišta. Da nije bilo toga brijem da bi me prebili i oteli sat sa ruke
AdBlue (za DPF) imas na benzinskim pumpama za natocit direktno ili kupis u boci... Vidjao sam to na Tifon pumpama... Samo, to ti je poskupilo grdo jer se proizvodi iz zemnog plina cija cijena je otisla nebu pod oblake...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 06:51   #66722
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Moydon ti zamjeni filter ulja i zamjeni ulje za 33 eura. Znači to je cijena za materijal i ruke. Ostale filtere mijenjam svakih nekoliko godina.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2023., 08:20   #66723
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Filter kabine mijenjas svakih nekoliko godina?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 08:44   #66724
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Da, zašto?

Koji filter se koristi kod spuštenih prozora?
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 09:23   #66725
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Zato jer to je jedina stvar koja direktno utjece na zdravlje tebe i putnika.

To sto on ne profiltrira udises. Nekak sumnjam da imas po zimi i po ljeti spustene prozore.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 09:39   #66726
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Prvo, nemam pojma sto je tekucina za pdf i neuk sam za aute da bi shvatio iz tipfelera o cem se radi.

Ako zelis mijenjati filter ulja, ulje, filter kabine, i filter zraka zaboravi da ces negdje u Zagrebu doc i napravit to za prihvatljive novce. Ispod cca 200 eura.

Ono sto mozes je nac dijelove sam na impexu, narucit odmah za 2 godine unaprijed, i onda zivkat ili vozat u gepeku pa pitat na licu mjesta tko ce ti to napraviti Npr ulje u tembo.hr je 220kn 5l za moj auto. Filteri su sva 3 ispod 150kn. Ak mislis da ce ti meho kojeg ne znas ugradit bilo sto ispod najjeftinijeg naivan si.

Ja sam zadnje platio 1400kn u jednom ovdje opjevanom servisu to troje jer sam bio blesav i nisam pitao unaprijed kolko kosta. Za referencu, prije selidbe mi je covjek to caltao 500kn. Ni u jednom ni u drugom dilu mi nitko nije rekao koji su filteri instalirani, al bar sam ulje vidio koje sipaju i dobio sam ostatak u kanti od 5 litri.

Ocu rec, ak ti nije dobar frend naruci sam dijelove i cigani se. Ili plati kaj traze.
U mazdi se ne zove sluzbeno Adblue pa zato nisam tako ni napisao, ali dobro bitno da nisi shvatio da sam mislio na generalku ili zamjenu nosača motora.

Uopce mi nije jasno kako si iz mojeg posta shvatio da trazim da mi to netko napravi ispod cijene. Pogotovo kad sam rekao da bih se naručio, dosao, obavio i platio. Naravno da se iz toga moglo zakljuciti da me ne zanima kupovina dijelova i onda s tim u gepeku ici od jednog do drugog mehe i ciganiti se za razliku od 50 kuna tko ce mi to ugraditi. Treba citati s razumijevanjem. Isto tako da sam htio platiti lovu koju me traze ne bih pisao tu. Ako je tebi za taj posao ok, ajde hvala bogu ima sad tonu takvih ponuda pa fino uzivaj.

@Mladenky Thx bio sam jedanput sa yarisom pa nisam bio nesto zadovljan, mislim da su mi računali ulje za kočnice a nisu ga mijenjali
@Calypso Thx zaboravio sam na to.

Uglavnom sad sam bacio oko na neostar i promjena ulja i uljnog je izmedju 800-1000 kuna a sa filterom klime i filterom za zrak je izmedju 900 i 1200 kuna. Samo sto mi nisu bas poznati ti mehanicari....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 09:51   #66727
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zato jer to je jedina stvar koja direktno utjece na zdravlje tebe i putnika.

To sto on ne profiltrira udises. Nekak sumnjam da imas po zimi i po ljeti spustene prozore.
Po ljeti koristim minimalno klimu zbog kratkih relacija i prozori su spušteni, auto u garaži pa nije ni vruć. Daleko više vremena provodim kao pješak po ZG tak da tu nema pomoći kaj se udisanja tiče.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 11:17   #66728
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Nije bitno koliko se koristi - filter kabine je uvijek direktno pod utjecajem eksternih uvjeta.

Primjerice, kad sam ga kupio, auto je stajao na otvorenom, drveta nije bilo u pol kilometra od "šoderaša".

Najbolje je kad sam to ispuhao, tu je izašlo toliko dodatnog smeća, a filter je bio direkt za bacit, najvjerojatnije i radioaktivan.

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 11:51   #66729
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Ma OK, svatko nek mijenja koliko smatra da treba ili kako je propisano...ja mijenjam kako mijenjam i svi sretni
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 12:12   #66730
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Pa neki ni ulje ne mjenjaju, samo ga osvježavaju s dolijevanjem ccc...
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2023., 12:18   #66731
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 500
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Moydon ti zamjeni filter ulja i zamjeni ulje za 33 eura. Znači to je cijena za materijal i ruke. Ostale filtere mijenjam svakih nekoliko godina.

za 33 eura ti ne bi ni otvorio haubu, a kamo napravio posao da bude donekle dobro napravljen


i srecom pa ulje i filteri kostaju isto za sve aute
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 12:32   #66732
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Meni je napravljen kako treba, točno po narudžbi, nemam pritužbi.
https://www.molydon.hr/servisni-pake...molydon-mannol
Reko idem na skuplju verziju
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 13:11   #66733
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 748
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
hello pipl. Mazga 3 mi navršava 10 godina. Dosada sam ju servisirao u ovlaštenom i bio sam zadovoljan.No zadnjih par godina cijena samo raste. Ove godine sam dobio ponudu na 2500 kuna (ulje, filteri ulja i klime, tekucina za pdf) lolčina. Čak i da maknem filter klime i tekucine za dpf i dalje je to cifra 1500 kuna i još jedna lolčina. I jos sam fino dobio popust 25% na dijelove i 50% na ruke zbog godišta. Da nije bilo toga brijem da bi me prebili i oteli sat sa ruke

Da li netko ima za preporučiti nekog normalnog mehaničara kod koga mogu napraviti redoviti servis a da se ne zajebavam sa kupovinom materijala. Znači ono dogovorim termin, dođem popijem kavu/blejim u mobitel/bacam pogled u vis, platim i odem, ili je to bajka/SF?
A sad ne znam baš da može bit odmah, al meni je Autoservis Novosel u Jakuševcu bio dost povoljan, ali opet treba doći i ostavio sam auto pa je bio pa čak i idući dan. Kad je trebalo mijenjat kuplung na Merivi je i došlo do sitnog nesporazuma tak da mi je za set kuplunga sa dvomasenim spustio malo i uzeo oko pet somova kaj je tek malo skuplje nego kaj taj LuK set ovak košta za kupit koliko sam vidio na internetu.

Ali niš ne košta nazvat i pitat. Tam ide i ovaj jedan moj susjed s vikendice koji bi valjda ga i popušio samo da dobije neki popust pa pretpostavljam da onda nije nekaj preskup
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 13:48   #66734
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...obili-15323934

Izbo ga zbog parkirnog mjesta...kaj onda možemo očekivati kad bude ograničeni broj utičnica oko zgrada za EV.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 18:47   #66735
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,863
Kolega, koji inace jako voli drugima u prometu pokazati i dokazati da su u krivu, prestao je trubiti i gestikulirati po Zgu kada mu je pajdo stao nasred trake i pokucao mu na staklo sa bejzbol palicom. Navodno mu je samo zatrubio i gestikulirao rukom jer mu je frajer oduzeo prednost... Prilicno sam siguran da nije bilo fakica i psovanja u igri, nije takav tip. Teksas jebote
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 19:48   #66736
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,420
Citiraj:
Ian Tabor, a cybersecurity and car hacking expert, identified CVE-2023-29389, which says Toyota RAV4 vehicles are capable of automatically trusting messages from other electronic control units (ECUs). By pulling away the bumper to expose the headlight connector, the thief can gain access to the CAN bus, allowing them to send a forged key validation message. Once validated, the thief can start the car and drive off without issue.
https://www.techspot.com/news/98245-...-not-keys.html
Tja...fali mi moja stara Rollica Bar je bila tolko ruzna da ju niko nije htio zdipiti
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 21:26   #66737
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega, koji inace jako voli drugima u prometu pokazati i dokazati da su u krivu, prestao je trubiti i gestikulirati po Zgu kada mu je pajdo stao nasred trake i pokucao mu na staklo sa bejzbol palicom. Navodno mu je samo zatrubio i gestikulirao rukom jer mu je frajer oduzeo prednost... Prilicno sam siguran da nije bilo fakica i psovanja u igri, nije takav tip. Teksas jebote
Ja sam prestao trubiti, srecom ne zbog tog razloga nego sto trubim u prazno. Parkiranje gdje kome odgovara, okretanje na raskrizju pa blokirannje prometa, zaustavljanje na županijskoj cesti da bi popricao sa poznanikom. Oni koji se tako ponasaju, sigurno uvijek imaju nekog u policiji/sudu/opcini koji ce im, ako uopce dode do kazne, sredit minimalnu kaznu pa cak i nece bit kazne. Banana drzava bila i nazalost ostajemo jos dugo
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 22:01   #66738
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
Automobili

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega, koji inace jako voli drugima u prometu pokazati i dokazati da su u krivu, prestao je trubiti i gestikulirati po Zgu kada mu je pajdo stao nasred trake i pokucao mu na staklo sa bejzbol palicom. Navodno mu je samo zatrubio i gestikulirao rukom jer mu je frajer oduzeo prednost... Prilicno sam siguran da nije bilo fakica i psovanja u igri, nije takav tip. Teksas jebote
Na Bliskom istoku takvi koji izađu s palicom iz auta završe na višegodišnjoj robiji, a i za gestikulaciju idu nemale kazne. Smiješ potrubiti i to je to.

Dugo govorim da su ovdje kazne puno preblage a zakon se slabo provodi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 23:05   #66739
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Nisu kazne blage nego nema murije na cesti da sankcionira takvo ponašanje.

U četvrtak išao starom cestom do Varaždina i vozio se okolo malo nigdje patrolu nisam vidio, al zato jedno 10 kamera jesam.

U Zagrebu da na križanje Zvonimirove/Šubićeve staviš muriju da piše kazne svima koji su ušli u raskrižje i blokirali ga, mislim da bi im "dobit" skočila za 500% al kaj kad nemaš koga poslat tamo.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 23:26   #66740
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
U mazdi se ne zove sluzbeno Adblue pa zato nisam tako ni napisao, ali dobro bitno da nisi shvatio da sam mislio na generalku ili zamjenu nosača motora.

Uglavnom sad sam bacio oko na neostar i promjena ulja i uljnog je izmedju 800-1000 kuna a sa filterom klime i filterom za zrak je izmedju 900 i 1200 kuna. Samo sto mi nisu bas poznati ti mehanicari....
Odi na forum ljubitelja Mazdi u Hrvatskoj i tamo pitaj za pouzdan servis, moze i kucna radinost. Ekipa po tim forumima zna sve moguce servisere i uvijek imas feedback za one koji su odlicni.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 23:27   #66741
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Da, sad u petak sam na tom križanju išao ko mad max kad sam prepustio dva zelena svjetla za redom. Trubio sam ko manijak Dvadeset minuta od džamije do Šubićeve za jedan km vožnje.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2023., 23:55   #66742
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopce mi nije jasno kako si iz mojeg posta shvatio da trazim da mi to netko napravi ispod cijene. Pogotovo kad sam rekao da bih se naručio, dosao, obavio i platio. Naravno da se iz toga moglo zakljuciti da me ne zanima kupovina dijelova i onda s tim u gepeku ici od jednog do drugog mehe i ciganiti se za razliku od 50 kuna tko ce mi to ugraditi. Treba citati s razumijevanjem. Isto tako da sam htio platiti lovu koju me traze ne bih pisao tu. Ako je tebi za taj posao ok, ajde hvala bogu ima sad tonu takvih ponuda pa fino uzivaj.
Ma ja rantam pizdarije u 2 ujutro. Htio sam napisati kolko su me kostali mali servisi zadnjih par godina. Ostalo je, slazem se, visak.

Ispricavam se ako sam te uvrijedio sugeriravsi ti da kupis dijelove i nazoves par ljudi i vidis kolko kosta, i kak ti isti ljudi disu

Na tvoju srecu, dobio si i kvalitetnije odgovore od moga
hash je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 00:10   #66743
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
hello pipl. Mazga 3 mi navršava 10 godina. Dosada sam ju servisirao u ovlaštenom i bio sam zadovoljan.No zadnjih par godina cijena samo raste. Ove godine sam dobio ponudu na 2500 kuna (ulje, filteri ulja i klime, tekucina za pdf) lolčina. Čak i da maknem filter klime i tekucine za dpf i dalje je to cifra 1500 kuna i još jedna lolčina. I jos sam fino dobio popust 25% na dijelove i 50% na ruke zbog godišta. Da nije bilo toga brijem da bi me prebili i oteli sat sa ruke

Da li netko ima za preporučiti nekog normalnog mehaničara kod koga mogu napraviti redoviti servis a da se ne zajebavam sa kupovinom materijala. Znači ono dogovorim termin, dođem popijem kavu/blejim u mobitel/bacam pogled u vis, platim i odem, ili je to bajka/SF?

Dok sam imao miatu servisirao sam kod Tureka i bio sam zadovoljan ali oni su mi ono zovi, moli da me prime 2057 godine, dodji, samo ostavi auto negdje na parkingu i onda za par dana ti se javimo kad mozes doci. Znaci to me vise ne zanima jer nemam tonu slobodnog vremena za takve egzibicije.

Zoom zoom na Jazbini, dobro rade. Na jesen mali servis za trojku kod njih je bio 1100 kn.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 07:48   #66744
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Trubio sam ko manijak Dvadeset minuta od džamije do Šubićeve za jedan km vožnje.
Time ne postižeš ništa. To idiotno trubljenje ne pridonosi ničemu osim da netko pukne i napravi sranje.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:00   #66745
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Time ne postižeš ništa. To idiotno trubljenje ne pridonosi ničemu osim da netko pukne i napravi sranje.
Naravno, ali meni je lakše trubiti nego derati se Kad bi stotinjak automobila svaki dan tamo trubila ko blesavi murja bi nešto i poduzela. Ovako dok svi "šute" i trpe ne poduzima se ništa zadnjih trideset godina.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:09   #66746
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nisu kazne blage nego nema murije na cesti da sankcionira takvo ponašanje.
imam vozačku 15 godina, zaustavili su me ukupno 2 puta i to u mojem selu i u selu do, odmah nakon što sam položio. tatina Corolla je imala 81kw, a ograničenje za mlade vozače je bilo 80kw pa mi je gospodin policajac objasnio da sam u prekršaju, ali da će mi ovaj put oprostiti

kad županijska PP par puta godišnje preko medija poziva građane da jave lokaciju na kojoj želimo kontrolu brzine ili alkotestiranje, redovito im pišem da navrate u ulicu u kojoj živim jer igrom slučaja ulica je prečac prema vinogradima, a ograničenje je 50km/h, ko rođeno za napisati bezbroj kazni u kratko vrijeme. pijana ekipa se vraća doma tijekom cijelog dana, voze 70-80km/h i svi su spremni napuhati i podebljati proračun, ali oni su na mojih 10 mailova došli jednom i to od 9:00-11:00 u subotu, stali na početak ulice i sjedili u autu, nisu izašli van.

nedavno je frend naletio na jelena i nazove policiju, oni mu vele da pričeka jer je patrola izašla zbog druge prometne nesreće, a druga patrola nekoga vozi nekud. čekao je par sati na kraju. dakle oni na području od ~50.000 ljudi imaju par policajaca u smjeni, a posla barem kod nas ima preko glave jer alkohol se konzumira više nego voda.

@maxx, pišem sve ovo jer ne samo da da ih nema na cesti, nema ih uopće.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:21   #66747
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nisu kazne blage nego nema murije na cesti da sankcionira takvo ponašanje.

U četvrtak išao starom cestom do Varaždina i vozio se okolo malo nigdje patrolu nisam vidio, al zato jedno 10 kamera jesam.

.
pa to je i bit svega. oderat zbod 20km/h više iako je to magistralna cesta. kao D1 gdje je 50-60 a promet može ić 80.
vlasti je bitno da se puni proračun a ako dođe to okršaja na cesti onda nek se čudi čude balkanizmu.
a isto punjenje proračuna bi bilo derat kazne za one koji stanu "na minutu" kod trgovine, bankomata i lokalnih šerifa iz manjih mjesta koji znaju sve u policiji pa mogu radit šta oće
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:24   #66748
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Naravno, ali meni je lakše trubiti nego derati se Kad bi stotinjak automobila svaki dan tamo trubila ko blesavi murja bi nešto i poduzela. Ovako dok svi "šute" i trpe ne poduzima se ništa zadnjih trideset godina.
Muriju boli k što ti i hrpa drugih trubite. Kažem ti samo možeš nekome spustiti roletu, a onda....kaj bu bu.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:30   #66749
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Kao da živimo u drugim državama. Imam osjećaj da je u mom kraju svaka druga osoba policajac, policije ko gube na cesti. Što prometne, što dubinske...
Nema tjedna da me se ne zaustavi. Rezultati nikakvi, ljudi ginu i dalje tako da se baš zazivaju kamere kojih trenutno nema.
goran1985 je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 08:31   #66750
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Muriju boli k što ti i hrpa drugih trubite. Kažem ti samo možeš nekome spustiti roletu, a onda....kaj bu bu.
Nisam trubio ovima ispred koji smo išli u istom pravcu, nego majstorima koji su zatvorili križanje, uključujući tramvaje kojima ostane vagon ili dva u križanju. Da je netko od tih izašao iz auta jer mu se trubi, brijem da bi doživio linč, samo gledaju naprijed i ne trepnu, ne usude se okrenut ni glavu u pravcu od kuda im se trubi jer im je jasno koje sranje rade.

Da tamo izbiju neredi, murja bi nešto morala poduzeti. Točno se zna kad se sranja događaju, to je dva sata dnevno i pogotovo pred praznike, dva policajca koji bi regulirali promet tih dva sata dnevno riješili bi sve probleme.

Ovak dok svi šute i propuste po dva tri zelena svjetla, pa krenu na crveno da uopće prođu nebu s nikad ništa riješilo.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na