Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Iskon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2024., 15:42   #6601
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 639
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
Ako trenutnu uslugu koja radi "Iskon Optika" na jednoj adresi preselim par ulica dalje i uštekam se gdje je prije 6 mjeseci isto radila(ali potpuno druga iskon usluga) dali će raditi ili moram preko njih prebacivati optičku uslugu na novu adresu?


Edit: probao, naravno da ne funkcionira...
Optički internet nije mobilni internet, da ti samo uzmeš router i otpeljaš na drugu lokaciju.

Iskonovci ručno moraju omogućiti uslugu na infrastrukturi na drugoj lokaciji, zato i ne radi.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2024., 16:41   #6602
baltaz
Registered User
 
Datum registracije: May 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Iskon VDSL i IPv6

Pozdrav svima,


postao sam Iskon VDSL korisnik prije 3 tjedna, i do danas nisam uspio dobiti od njihove podrske odgovor na ovo pitanje:


Dali Iskon podrzava "native" IPv6 na VDSL vezi?


Ili - dali itko od Iskon VDSL korisnika na ovom forumu ima IPv6 adresu dodjeljenu u "native" modu?



Ja koristim Fritzbox i znam da on radi OK sa IPv6 i sa tunelima i native.


Ali podrska i nakon nekoliko poziva i nekoliko emajla sistematski izbjegava odgovor... ili stvarno neznaju.



Puno hvala
Andrej
baltaz je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 08.05.2024., 09:12   #6603
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Optički internet nije mobilni internet, da ti samo uzmeš router i otpeljaš na drugu lokaciju.

Iskonovci ručno moraju omogućiti uslugu na infrastrukturi na drugoj lokaciji, zato i ne radi.
Ocekivano, no morao sam probati:-)
Btw, naplacuju oko 9€ to rucno omogucavanje:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2024., 13:11   #6604
baltaz
Registered User
 
Datum registracije: May 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor baltaz Pregled postova

Dali Iskon podrzava "native" IPv6 na VDSL vezi?


Ili - dali itko od Iskon VDSL korisnika na ovom forumu ima IPv6 adresu dodjeljenu u "native" modu?

Znači baš nitko na Iskonu nema IPv6??

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 13.05.2024. u 13:21.
baltaz je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2024., 16:46   #6605
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,847
Ipv6 u hrvata je jos uvijek u povojima, ako uopce netko i nudi tarifu/uslugu s ipv6. Nisam cuo, barem ne za tarife za privatne korisnike.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 00:01   #6606
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 639
eto, info., "preseljenje" odradili tako da su mi dali novi ONT i novi innbox 80_si, hw verija 1.2,,, u wifi postavkama mi nudi ax za 2 i 5 ghz,
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 01:12   #6607
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,269
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ipv6 u hrvata je jos uvijek u povojima, ako uopce netko i nudi tarifu/uslugu s ipv6. Nisam cuo, barem ne za tarife za privatne korisnike.
Svi provideri podrzavaju ipv6.
Onda pitas, eee mogu ja dobiti ipv6 onda? NEMERE.

Ipv6 se moze tunelirati preko ipv4, ali da bi hrvatski ipv6 radio (da ne hebe geoblock na nekim stranicama) treba ici na BGP za v6. Mrvicu kompliciranije ali nije nemoguce. Imam slozeno vec 2god i na HT mobilnoj sad imam lijepo dual stack. HT isto tako - v6 podrzavamo. Dobiti ne možete
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2024., 22:49   #6608
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,943
Iskon

Pitanje za znalce. Posto igram cs2, primjetio sam(ne samo ja) da kad je linija spojena na 141.xxx ip table jako tesko je igrati tj pucanje u prazno, tesko ubit nekoga osim ako nisi neki skilled player, a kad se prebaci na 89.xxx pool sve radi puno bolje. Ping je cak nekad i slabiji na 89.xxx pool ali igrivost je bolja. Osjecaj kad da uvijek zakasnis ili pucas u covjeka i 0 hits. Ima netko nekakvo logicno objasnjenje i postoji li nacin da se zaloka na 89.xxx pool. Iskon naravno. I da li HT ima slicno skakanje na razlicite ip range tablice
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 07:26   #6609
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,483
Iduci puta napravi ping i traceroute do tih servera, pa ces vidjeti razliku. Mozda je samo sreca, a mozda su drugacije rute.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 10:35   #6610
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Pozdrav ekipa!

Nedavno sam prešao na iskon nakon dugo godina na Optimi, (zadnjih par Telemach).

Razlog prelaska je bio- pitao Telemach po isteku ugovora kako će biti dalje / eventualno novi ugovor, i "teta" mi skalkulira da će biti skuplje nego dosad (36€/mj)

Nemam dostupnu optiku još uvijek, imao (IP)TV+DSL+TEL (dsl brzina kod telemacha bila cca 90/10 Mbit dl/ul). "Infrastruktrura" od T-Com-a.

TV osobno gotovo ne gledam, više je tu za dicu i mogućnost premotavanja unazad je vrlo korištena funkcija.

Iskon ponudio slično nešto, na oko man je tv programa, ali nebitno za 26€, (s tim da upload su "otključali" na 30 Mbit).

Internet veza radi dobro, ali "STB", android tv box je bugovit i također TV signal zastajkuje podosta.

Kad signal zastane, zna se desit da ostane smrznut, box ne reagira na nikakve kontrole - tak da nisam siguran jel uopće u liniji problem ili box-u. Ista stvar spojen eth ili wifi.

Također još malo o super sučelju Nekoliko puta sam radio cast sa mobitela iz Deezer-a na box, dok ide cast, glazba svira, odeš na TV, glazba i dalje svira. Nisam siguran jel ovo ide u kategoriju "it's not a bug, it's a feature".

TO za cast nije problem, ali učestalo zastajkivanje TV signala / "smrzavanje" sučelja jest - dica gledaju tv možda dva sata i svaki dan unutar tog perioda se događa.

Istekao je rok za otkazivanje ugovora. Ima li itko iskustva sa ovim njihovim box-om, ili korištenjem 3rd party uređaja?
lovretta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2024., 12:42   #6611
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,943
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Iduci puta napravi ping i traceroute do tih servera, pa ces vidjeti razliku. Mozda je samo sreca, a mozda su drugacije rute.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Ping je losiji malo na 89 ali igrivost bolja. Routa jest drugacija , stavak više (točka) ali je ping bolji a igrivost lošija.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 15:44   #6612
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Uzeo ja Iskon Play.TV za roditelje. Setup boxa je easy, onda krece idiotizam.

Prvo mi je glavna stavka koju nemogu maknit "PREPORUCENO", ne zanima me nogomet ni programi koje nisam u paketu uzeo (al ih mogu kupit). To sranje mi guraju pod nos svako malo, Nema nacina da se disablea taj tab, nemogu ga maknit dole da ga ne vidim na home screenu, ama bas sve druge tabove mogu micat gore/dole il totalno disableat, ovo ne.

Sta se tice net veze, koliko para toliko muzike. Slika na nasim programima je goli ocaj, kao da gledam preko stare antene za 2 zice. Arena Sport programi su daleko-DALEKO bolja slika.

Em tv nekada sa 1080p padne na 480p il nize iz cista mira, nitko ne skida nista nit opterecuje vezu, samo odluci da zakolje sliku i nadaj se da ce se kad tad vratit.

Da se vratim na PREPORUCENO, probao sam naucit starce da samo pale i gase tv da bi im program odmah bio tu. Nakon cca 3 sata neaktivnosti, slika sa programa koji gledas nestane i box me baci na PREPORUCENO, ali sad vecina daljinskog ne radi, strelica nazad, home, program dole/gore, nista ne radi. Ali na up/down/left/right gumbima radi, tako da se treba scrollat na "Tv UZIVO" i potvrdit ok. Jasno, starci u panici da ne radi i kako ce to oni zapamtit.

Saga ide dalje, racunam da je to neki power saving mode il nesto, u opcijama stavim stanje mirovanja NIKAD, jos se dogadja, ostavio za test tv 3 sata da nitko ne dira daljinski, iskoci to sranje.

Ok, idemo dalje, stavim preko CECa da se i tv i box gase preko jednog daljinskog, racunam nece ici u status mirovanja kad je izgasen..... aha, nece. Sad je cca 50% shanse da ga upalim iz totalnog mirovanja da mi zavrsi na PREPORUCENO tabu sa kojeg nemogu izaci jer pola daljinskog ne radi odjednom. Divota.

A barem je box android pa mogu instalirat sta appova, osim sta je vecina blokirano. Chrome? Blokiran. Firefox/brave/opera/edge/whatever, sve blokirano. Speedtest, blokirano. Vecina sta sam trazio, blokirano. Toliko o 6000 aplikacija na ponudi.

Overall, polufunkcionalno sranje. Nemam druge rijeci za opisat ovo. Software bugovit, silovanje sa PREPORUCENO tabom, blokirano sve i svasta od appova, nema nacina da vidim bitrate programa ili propusnost uredjaja ili kako uopce drzi wifi vezu.

Barem sam bio pametan pa nisam uzeo ovo sa ugovorom od 24mjeseca.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2024., 21:08   #6613
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 178
Ja sam na vikendici isto uzeo Iskon bez ugovora optiku pred dva mjeseca, jer je HT nudio priključak ko želi for free.
Radove sam završio iznutra i počeo koristit viksu, pa sam naručio i Iskon play tv.
Nakon tri tjedna od narudžbe nit me ko zove niti box dolazi. Pisalo je na pozdravnom mailu 10 dana (uz šifru i pin za prvo korištenje).
Zovem ih da pitam zašto box ne stiže. Da skratim, nakon 4-5 mojih poziva jedini info koji sam dobio od tih majmuna u korisničkoj službi je da oni to predaju Overseasu. Zovem Overseas da me potraže po imenu i adresi di mi je paket. Je, ne može, GDPR. Samo tracking number. Zovem opet Iskon i naravno da nemaju tracking number i žao im je. Kaže mali nek se strpim. Aha.
Dao zahtjev na Telemachu za optiku i tv. Za 27€ bi trebao dobit 1000/500 Gbps i tv box.
Piksa je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na