Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2016., 11:42   #6571
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Riješena zaje... oko zamjene mobitela.
Prošli četvrtak nazovem poslovnicu (t-comovi kooperanti) da vidim dali je došao LG G4 kojeg sam ostavio prije mjesec dana da ga šalju na servis. Kaze gospodja da se ispricava, dosao je neki dan ali su imali previse posla i nisu stigli javiti da je servis odobrio zamjenu uređaja. Reko ok, dali mi možete pojasniti kako funkcionira ta zamjena. Kaže ona meni da je na dan kupnje (prije godinu dana) uređaj vrijedio 6098 kuna i da sada u tom rangu biram novi mobitel. Dolazim u subotu ujutro u poslovnicu da pogledam sta cu uzeti i odlucim se za HTC 10 koji kosta 5900 kuna. Veli ona pa neeeznam dali se moze uzeti jeftiniji mobitel, pitat cu kolege iz centara pa cu ti javiti u ponedjeljak. Preko vikenda sam nazvao dva puta sluzbu za korisnike, objasnio o cemu se radi, oba odgovora potvrđuju da se moze uzeti jeftiniji uređaj i da odem u t-centar jer ovi iz kooperacije ne znaju sve informacije. U ponedjeljak zove žena da je nabolje da odem u Osijek u neki t-cemntar i to rijesim, onda ce proslijediti svu dokumentaciju od servisa. Znaci samo trebam otici tamo i podici novi mobitel. Sav sretan, oko 16 sati dolazim u portanovu (od moje kuce do portanove 25 km). Kazem liku da je ova poslala mail, sta se dogodilo, bla, bla, bla.. Kaze on nema nikakog maila, ma reko 100% je poslala još jutros. Ne, on ne moze nista dodjite sutra. Ne mogu više dobiti tu poslovnicu u Belom Manastiru jer naravno radi samo do 15 sati. Ništa vrati se kuci i sutra ponovno za Osijek. U utorak zovem opet i kažem ženi da nisu dobili nikakav mail i da ga opet pošalje.. Ispricala se i kao sada je sve riješeno idi si po mobitel. Opet poslijepodne dolazim u Osijek, sada je stvarno stigao mail, dolazi ta voditeljica i pita me koji bi mobitel. Pa pošto mi je rečeno da mogu uzeti mob do 6098 htio bih HTC 10 ili LG G5. Gleda nešt u komp i kao za HTC morate nadoplatiti 1000 i nešto, a za LG G5 600 kuna. Ja onak molim? Pa da, nemožete vi uzeti mobitel do 6098 kuna nego mi moramo izracunati preko tarife koje je uzet LG G4 koji mobitel mozete kupiti. Na kraju mi je jedina opcija bila Galaxy s6 koja je bila i jeftinija od te tarife. Reko ok, može samo da odem odavdje xD
Znači dobijem galaxy s6 + 130 kuna keša nazad. Krene raditi račun kad ono greška, ne može.. Reko šta sada ne moze jbt.. Cijena je niža i mora se korigirati da bi prošla kroz sustav. citiram: "DOĐITE SUTRA KADA TO OVI IZ ZAGREBA RIJEŠE PA CETE POKUPITI MOBITEL"!! Skoro se rasplakoh jer znam da sam nemocan i da cu sutra po treci puta za Osijek morati ici!! Pitam je jel moze stara doci sutra posto ce biti u Osijeku? moze naravno. U srijedu stara ode poslijepodne po mobitel i 130 kuna, ali međutim pošto su morali korigirat cijenu ne mogu više vratiti 130 kuna! hahahha pa koji su to lopovi isuse boze. Sada eto vec dva dana imam svoj galaxy s6, sve super sve 5 jedino mi naocigled pada postotak baterije u odnosu na galaxy s5 koji sam koristio u ovih zadnjih mjesec dana. Ili mi se to samo cini. eto, samo toliko od mene :*

Dali su me zeznuli? Dali su mi stvarno trebali dati mobitel koji u slobodnoj prodaji košta do 6098 kuna ili je to na kraju ova fora s tarifama. Jer opet kad malo bolje promislim. Rekla je voditeljica da ne mogu uzeti mobitel koji vrijedi 6098 kuna jer ja njega nisam kod njih kupio bez ugovora i platio ga kesom 6098 nego sam ga platio 998 + na rate 90 kuna iduca 24 mjeseca.. Pa koja je razlika? svjeedno cu ga na kraju platiti 6098.

Šta vi kažete koji se kontate?
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 11:47   #6572
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor drz_nedaj Pregled postova
... nego sam ga platio 998 + na rate 90 kuna iduca 24 mjeseca.. Pa koja je razlika? svjeedno cu ga na kraju platiti 6098.
Po kojoj si računici došao do 6098 kn? ja sam došao do 3158 i dalje ne ide...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2016., 12:05   #6573
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
u jbt.. ne znam sta sam si ja zabrijo.. sorry.. A sta mislis? jel to, to. Ili su me zeznuli?
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:12   #6574
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor drz_nedaj Pregled postova
Ili su me zeznuli?
Zeznuli u čemu? Dobio si novi S6 koji je bolji i skuplji od G4.
Realno, trebao si dobiti novi G4, pošto ga očito nemaju dobio si uređaj sličnog ranga, ne možeš dobiti HTC 10 ili G5, to su noviji i dosta skuplji mobiteli od G4.

Uglavnom, uzeo si mobitel na pretplatu i zato je to sve komplicirano tumačiti, pročitaj si ugovor koji si potpisao, možda tamo ima nekih stavki oko svega.
Ali ovo se meni osobno čini kao i više nego dobra zamjena.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:23   #6575
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Uglavnom, uzeo si mobitel na pretplatu i zato je to sve komplicirano tumačiti, pročitaj si ugovor koji si potpisao, možda tamo ima nekih stavki oko svega.
Ali ovo se meni osobno čini kao i više nego dobra zamjena.
E takav konkretan odgovor sam trazio! Hvala
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:25   #6576
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,555
jedini problem ovdje je njihova aljkavost u radu, tako je u svim segmentima te firme, nemoš ništa riješit, sve ide preko nekog drugog, nitko nije dogovoran i bacaju te simo tamo, dođi sutra, nazovi sutra, itd.

dabog propali više
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:40   #6577
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Kolika cijena piše na računu od tog G4?
Ona cijena bez popusta na tarifu/ugovor što god ti je cijena koju uzimaš u obzir.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 12:51   #6578
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kolika cijena piše na računu od tog G4?
Ona cijena bez popusta na tarifu/ugovor što god ti je cijena koju uzimaš u obzir.
6098 kuna
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 13:09   #6579
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Dakle biraš mob za 6098 kn, i to gledaš cijenu samog uređaja bez pretplata, popusta i slično.
Ako je neki mob jeftiniji onda ti moraju vratit razliku ili isto tako ti možeš nadoplatit za skuplji.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 15:27   #6580
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
i ja sam mislio da je tako, ali ocito nije ako oni tako kazu..
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2016., 16:12   #6581
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Lažu te. Zakon je prilično jasan po tom pitanju - imaš pravo na iznos koliko košta uređaj. Dapače, ti imaš pravo tražiti novce natrag, a onda, da budeš zloba, u toj istoj poslovnici kupiš mobitel po cijeni bez ugovora.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 17:14   #6582
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Cura je kupila pred 2-3 god. neki HTC za 1200 kn.Nakon sto se taj kvario tako da je u godinu dana bio 6x na servisu,odobrena joj je zamjena za mobitel do 1200 kn.Tada je uzela Nokiu 630 koji je bio 1000 kn,a 200 kn su joj jos isplatili.P.S.Bila je na bonovima,operater je bio VIP,a servis Agramservis.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 17:32   #6583
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Ha ne znam sada.. Vidit cu jos u ponedjeljak kod zastite potrosaca, sta oni kazu.. Mislim da mi je sada mozda prekasno?
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 17:56   #6584
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lažu te. Zakon je prilično jasan po tom pitanju - imaš pravo na iznos koliko košta uređaj. Dapače, ti imaš pravo tražiti novce natrag, a onda, da budeš zloba, u toj istoj poslovnici kupiš mobitel po cijeni bez ugovora.
Koje novce tocno, daj mi pojasni? Ako je uzeo na 24 rate i nije otplatio do kraja, koji bi mu se iznos trebao vratiti? A i za raskid ugovora placa penale, pa sad neznam ko bi tu koga trebao namirit.

Sve u svemu, mislim da je dobro prosao.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 18:00   #6585
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lažu te. Zakon je prilično jasan po tom pitanju - imaš pravo na iznos koliko košta uređaj. Dapače, ti imaš pravo tražiti novce natrag, a onda, da budeš zloba, u toj istoj poslovnici kupiš mobitel po cijeni bez ugovora.
Zakon je jasan ali ga ti ne znaš baš pročitati niti je isto kupiti samo telefon i sklopiti ugovor u koji je uključen telefon.

On je taj uređaj platio 998 kn, zaboravi onih 6098 kn, to je cijena izražena prije prije popusta/pogodnosti i nebitna je za cijelu priču, moglo je pisati i 22.000 kn.
Dakle, ako on odluči tražiti novce nazad, dobit će svojih 998 kn i prekinut će mu se ugovor s tmobileom, jer povrat novca znači prekid ugovora.
On ima pravo na prekid ugovora jer više nema uređaj koji je prvotno dobio i može baš inzistirati na LG G4.
Ali bio bi lud to napraviti jer je dobio odličan novi uređaj.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 18:10   #6586
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
To bi bilo ovo, ne?

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 18:50   #6587
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
da, vjerovatno sam morao neki mob koji zadovoljava iste uvjete pod kojim sam ja uzeo G4. Tj. mogao sam i neke druge u toj tarifi ali bi placao razliku od 998 do iznosa koji taj drugi mob kosta.
Zato bi morao dopaltiti 600 za g5 ili oko 300 za P9.
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 19:26   #6588
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Koje novce tocno, daj mi pojasni? Ako je uzeo na 24 rate i nije otplatio do kraja, koji bi mu se iznos trebao vratiti? A i za raskid ugovora placa penale, pa sad neznam ko bi tu koga trebao namirit.

Sve u svemu, mislim da je dobro prosao.
Uopće nijt bitno dal je otplatio mob jer se ugovor u ovom slučaju ne dira, dakle nastavlja plaćat kao i do sada do kraja tog ugovora, novce koje ima na raspolaganju za drugi mob su 6098 kn i tu je kraj priče.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
On je taj uređaj platio 998 kn, zaboravi onih 6098 kn, to je cijena izražena prije prije popusta/pogodnosti i nebitna je za cijelu priču, moglo je pisati i 22.000 kn.
Tu bi se jako zeznuo, gleda se zasebno cijena uređaja, druga stvar je što ga žele smuljat.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 19:50   #6589
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Uopće nijt bitno dal je otplatio mob jer se ugovor u ovom slučaju ne dira, dakle nastavlja plaćat kao i do sada do kraja tog ugovora, novce koje ima na raspolaganju za drugi mob su 6098 kn i tu je kraj priče.
Kvotam kokonata, a ti se javljas?
Procitaj jos jednom moje pitanje i boldani kvote pa mi odgovori.



Citiraj:
Tu bi se jako zeznuo, gleda se zasebno cijena uređaja, druga stvar je što ga žele smuljat.
Pa koliko ja vidim, gledajuci identicnu ponudu za S6 gore, cijena uredjaja je 998,00kn + 24 x 90kn = 3.150,00

Kako tocno pise cijena u ugovoru (procitao sam ono prije) i jel ima kakvih napomena? Nije mi jasan dio gdje njemu pise 6098,00kn, dali je to toliko placeno ili sta?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 19:53   #6590
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Uopće nijt bitno dal je otplatio mob jer se ugovor u ovom slučaju ne dira
Dira se ako traži povrat novca kao što mu neki savjetuju, ugovor se prekida.

Citiraj:
Tu bi se jako zeznuo, gleda se zasebno cijena uređaja, druga stvar je što ga žele smuljat.
Ta cijena bi se gledala da ga je kupio u slobodnoj prodaji.
Ovako je to samo cijena izražena prije popusta i nebitna, isto kao kad kupiš bilo šta drugo u trgovini pa ti na računu napišu cijenu, pa popust pa "ukupno za naplatu", jedino je ta zadnja stavka bitna.
Evo ja imam račun za tenisice gdje piše cijena 600 kn pa popust XX%, pa ukupno: 250 kn.
Jel trebam dobiti 600 kn ako ih vraćam u trgovinu?

Nemoj odvajati pretplatu iz cijele priče jer tarifa diktira cijenu uređaja.
On može uzeti drugi telefon koji košta na pretplatu 998 kn i da mu mjesečna rata iznosi kao i do sada.

Ali bože moj, uvijek može pisati inspektoratu i tražiti njihovo mišljenje.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 21:21   #6591
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kvotam kokonata, a ti se javljas?
Procitaj jos jednom moje pitanje i boldani kvote pa mi odgovori.
Pa koliko ja vidim, gledajuci identicnu ponudu za S6 gore, cijena uredjaja je 998,00kn + 24 x 90kn = 3.150,00

Kako tocno pise cijena u ugovoru (procitao sam ono prije) i jel ima kakvih napomena? Nije mi jasan dio gdje njemu pise 6098,00kn, dali je to toliko placeno ili sta?
Dakle ima pravo na iznos od 6098 kn za kupnju drugog uređaja, možda nisam bio jasan.
Što će se dogodit ako traži lovu nazad, ne znam, kolega nije govorio uopće o povratu nego o drugom uređaju.
Cijena uređaja ovisi o ugovoru, zanimljivo je što ne piše cijena samog uređaja koja je jedina bitna u ovoj priči na tcomovoj stranici (ako se ne inzistira na povratu love).
Kod vipa fino piše: Cijena uređaja bez ugovorne obveze: 7999 kn

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Dira se ako traži povrat novca kao što mu neki savjetuju, ugovor se prekida.
Ok taj dio ne znam, mene zanima samo drugi mob, lova ne.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ta cijena bi se gledala da ga je kupio u slobodnoj prodaji.
Možeš ti kupit mob u VIPu kao zaseban uređaj bez ikakve tarife i opcije, koju bi onda cijenu platio? Da pogodim, 6098 kn?

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ovako je to samo cijena izražena prije popusta i nebitna, isto kao kad kupiš bilo šta drugo u trgovini pa ti na računu napišu cijenu, pa popust pa "ukupno za naplatu", jedino je ta zadnja stavka bitna.
Evo ja imam račun za tenisice gdje piše cijena 600 kn pa popust XX%, pa ukupno: 250 kn.
Jel trebam dobiti 600 kn ako ih vraćam u trgovinu?
Uspoređuješ kruške i jabuke. To što dobiješ tenisice sa popustom dobio si taj proizvod, kod pretplate si dobio obavezni ugovor od 12/24 mj koji si dužan plaćat + mobitel, dvije odvojene stvari.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nemoj odvajati pretplatu iz cijele priče jer tarifa diktira cijenu uređaja.
On može uzeti drugi telefon koji košta na pretplatu 998 kn i da mu mjesečna rata iznosi kao i do sada.
Ako si tako siguran molim te reci mi kako bi točno vip/tcom tretirao ovu situaciju:
prije nego je uvedena mjesečna naknada za mobitele na pretplatu si plaćao mob puno manje nego sad i to jednokratno, i recimo da si na taj način uzeo mob; mene je HTC One X kad je izašao koštao jednokratno 900 kn u drugoj najjačoj tarifi.
Sad moje pitanje: da ja moram taj mobitel mjenjat kao kolega za drugi, koji bi ja onda iznos imao za mob? Čisto da se uzme u obzir, tad je to bio top model, pa gledaj onda neke u tom rangu
Da li sad razumiješ apsurd svojih postova?
I zašto postoji cijena uređaja na računu minus popust na tarifu?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 21:37   #6592
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Sad moje pitanje: da ja moram taj mobitel mjenjat kao kolega za drugi, koji bi ja onda iznos imao za mob?
Imao bi neki telefon koji košta cca 900 kn jednokratno na pretplatu, koliko si ti i platio.

Citiraj:
I zašto postoji cijena uređaja na računu minus popust na tarifu?
Zašto ja imam cijenu tenisica bez popusta na računu?
To je obična stavka koja se tako vodi u njihovom sistemu i ispisuje se na račun, ako ju ne plaćaš, nije za tebe bitna, bitna je ona koju plaćaš.

I kažeš da te ne zanima ovaj dio oko povrata novca, pa baš je to jako bitna stvar, puno bitnija od drugog modela telefona.
Ako hoćeš drugi telefon, ti se dogovaraš s operaterom koji ćeš uzeti, ako tražiš povrat novca, onda tu upada zakon.
Po zakonu, ti sigurno nećeš dobiti 6098 kn nazad koliko je bila cijena uređaja na računu prije popusta, što će reći, ta imaginarna cijena uređaja je nebitna.

P.S. Ne pišu li sve te stvari u tim vašim ugovorima koje potpisujete?
Nisam na pretplati pa ne znam, ali valjda postoje uvjeti korištenja na koje stavljate svoj potpis.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 12.08.2016. u 21:43.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 21:51   #6593
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Imao bi neki telefon koji košta cca 900 kn jednokratno na pretplatu, koliko si ti i platio.
Krivo.
Ne bi, imao bi na raspolaganju 6098 kn. Imam taj slučaj sa dotičnim mobitelom, na papiru, tj na računu, ako mi ne vjeruješ, reci pa stavim sliku tu.


Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zašto ja imam cijenu tenisica bez popusta na računu?
To je obična stavka koja se tako vodi u njihovom sistemu i ispisuje se na račun, ako ju ne plaćaš, nije za tebe bitna, bitna je ona koju plaćaš..
Kao što sam rekao, tenisice su 1 proizvod, ugovor i mobitel su 2 proizvoda i nemoj ih mješat.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
I kažeš da te ne zanima ovaj dio oko povrata novca, pa baš je to jako bitna stvar, puno bitnija od drugog modela telefona.
Ako hoćeš drugi telefon, ti se dogovaraš s operaterom koji ćeš uzeti, ako tražiš povrat novca, onda tu upada zakon.
Po zakonu, ti sigurno nećeš dobiti 6098 kn nazad koliko je bila cijena uređaja na računu prije popusta, što će reći, ta imaginarna cijena uređaja je nebitna.
A koliko ćeš dobit?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 21:59   #6594
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Krivo.
Ne bi, imao bi na raspolaganju 6098 kn. Imam taj slučaj sa dotičnim mobitelom, na papiru, tj na računu, ako mi ne vjeruješ, reci pa stavim sliku tu.
Imao si jer si se tako dogovorio s operaterom, mogli su ti dati i skuplji telefon da su htjeli.
Zakon ne poznaje "slične artikle", to je sve dogovor tebe s trgovcem, zakon poznaje samo zamjenu za isti model ili povrat novca.
Tek u tim situacijama možemo pisati što je operater dužan napraviti.
Oni su njemu dali Samsung S6, telefon koji je skuplji od njegovog, ako misliš da on može dobiti S7, HTC 10 ili iPhone 6s, nek slobodno ode s tim zahtjevom kod njih.

Citiraj:
A koliko ćeš dobit?
Onoliko koliko si ti dao keša u trgovini, točno u kunu ti moraju vratiti.
Ako si dao jednokratno 998 kn onda si dobio račun na taj iznos i toliko će ti se vratiti.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:05   #6595
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
Ma nema sanse da dobije samo 998kn ak raskida ugovor a sta je sa 12 mjeseci sa opcijom uredaj sto je kolko vidim placo 90 kn mjesecno ???
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:09   #6596
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Imao si jer si se tako dogovorio s operaterom, mogli su ti dati i skuplji telefon da su htjeli.
Zakon ne poznaje "slične artikle", to je sve dogovor tebe s trgovcem, zakon poznaje samo zamjenu za isti model ili povrat novca.
Tek u tim situacijama možemo pisati što je operater dužan napraviti.
Oni su njemu dali Samsung S6, telefon koji je skuplji od njegovog, ako misliš da on može dobiti S7, HTC 10 ili iPhone 6s, nek slobodno ode s tim zahtjevom kod njih.

Onoliko koliko si ti dao keša u trgovini, točno u kunu ti moraju vratiti.
Ako si dao jednokratno 998 kn onda si dobio račun na taj iznos i toliko će ti se vratiti.

mislim da ima jedan problem, a to je da korisnik ne mora pristati na raskid ugovora i može zahtijevati ispunjenje jamstva - popravak stvari ili predaja druge (iste) stvari... i ako to ne ispune su u prekršaju po zakonu o zaštiti potrošača gdje se ne spominje raskid ugovora i novčana kazna od 10.000,00 do 100.000,00 kuna.

Samo jedna mala teorija koju još treba razmotriti.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 12.08.2016. u 22:16.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:09   #6597
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Imao si jer si se tako dogovorio s operaterom, mogli su ti dati i skuplji telefon da su htjeli.
Nisam se ja ništa dogovorio, oni su rekli da imam raspoloživo 3400 kn i da biram kaj hoću, ak uzmem jeftiniji vračaju razliku a ak uzmem skuplji moram nadoplatit i to isključivo jednokratko.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Zakon ne poznaje "slične artikle", to je sve dogovor tebe s trgovcem, zakon poznaje samo zamjenu za isti model ili povrat novca.
Tek u tim situacijama možemo pisati što je operater dužan napraviti.
Oni su njemu dali Samsung S6, telefon koji je skuplji od njegovog, ako misliš da on može dobiti S7, HTC 10 ili iPhone 6s, nek slobodno ode s tim zahtjevom kod njih.
Isti slučaj kao u dučanima: ako nema tog proizvoda za taj iznos biram kaj hoću ili tražim povrat love. Dakle on može tražit kaj god hoće i ima 6098 kn na raspolaganju, u tom slučaju se gleda gola cijena uređaja.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Onoliko koliko si ti dao keša u trgovini, točno u kunu ti moraju vratiti.
Ako si dao jednokratno 998 kn onda si dobio račun na taj iznos i toliko će ti se vratiti.
Znači u zamjenu mogu dobit 3400 kn a za keš 900 kn? Lol?
Pitaj ninu dal je nekome vratio 900 kn za proizvod koji je plaćen 3400 kn.

Ja sam uzeo mobitel sa tarifom, kaj ćemo sa tim?

@shibi81

Čitaj o ćemu pišemo, nema mjesečnog plaćanja.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:18   #6598
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nisam se ja ništa dogovorio, oni su rekli da imam raspoloživo 3400 kn i da biram kaj hoću, ak uzmem jeftiniji vračaju razliku a ak uzmem skuplji moram nadoplatit i to isključivo jednokratko.
Da, i to je sve njihova interna politika, ne postoji zakon koji njima nameće da ti moraju dati uređaj "te i te vrijednosti".
Stvarno ne znam kakva je tu situacija bila ali očito si dobio mobitel koji je ekvivalent tvome, baš kao i što je on dobio.

Citiraj:
Isti slučaj kao u dučanima: ako nema tog proizvoda za taj iznos biram kaj hoću ili tražim povrat love. Dakle on može tražit kaj god hoće i ima 6098 kn na raspolaganju, u tom slučaju se gleda gola cijena uređaja.
Ja ne znam kakve su cijene u tmobile i koliko koji telefon košta, znam samo da je on dobio ekvivalent svom uređaju, bilo koji novi flagship bi bio dosta skuplji od njegovog i operater to ne mora dati.

Citiraj:
Znači u zamjenu mogu dobit 3400 kn a za keš 900 kn? Lol?
Da, ali slobodan si od daljnjeg obveznog ugovora jer se on prekida i ne moraš plaćati penale pošto su nastupile okolnosti nepovoljne za tebe.
Sve sam to već rekao ranije i normalno da je bolje uzeti taj S6 koji su mu dali nego se natjeravati s time i dalje i prekidati ugovor.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:31   #6599
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Da, i to je sve njihova interna politika, ne postoji zakon koji njima nameće da ti moraju dati uređaj "te i te vrijednosti".
Stvarno ne znam kakva je tu situacija bila ali očito si dobio mobitel koji je ekvivalent tvome, baš kao i što je on dobio.
Kakva interna politika kad sam dobio raspoloživo za potrošit koliko je taj mobitel koštao kao zaseban uređaj


Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ja ne znam kakve su cijene u tmobile i koliko koji telefon košta, znam samo da je on dobio ekvivalent svom uređaju, bilo koji novi flagship bi bio dosta skuplji od njegovog i operater to ne mora dati.
Ako nije dobio 6098 kn za potrošit onda je prevaren.
Zakon je jasan po tom pitanju, ako nema istog proizvoda onda kupac ima pravo za iznos tog uređaja uzet nešto drugo, ako ga ništa ne zadovoljava onda dobiva povrat love, na koji način ide kod tarifa neću ulazit jer ne znam i ne zanima me.

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Da, ali slobodan si od daljnjeg obveznog ugovora jer se on prekida i ne moraš plaćati penale pošto su nastupile okolnosti nepovoljne za tebe.
Onda mi moraju vratit novce za plaćene mjesečne račune pošto se ugovor raskida.
Sad ćeš reć da sam ja za to vrijeme koristio uslugu, to je točno i baš zato se mobitel u ovom slučaju tretira kao zasebna stavka, baš kako je i navedeno na računu za isti.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 22:38   #6600
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zakon je jasan po tom pitanju, ako nema istog proizvoda onda kupac ima pravo za iznos tog uređaja uzet nešto drugo
Takav zakon ne postoji, to trgovina ponudi kupcu ali zakon nigdje ne predviđa potrošnju tog iznosa za drugi artikl.

Ostalo smo više manje rekli, ja imam svoj mišljenje, ti svoje i sve 5.
On je na potezu kao korisnik ako će dalje istjerivati pravdu.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na