Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2020., 16:03   #6391
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Misliš da će nama Amis korisnicima ponudit brzine 200/100 i 1Gb/s?
Ah kod A1 nista neznas, treba pricekati da ova nova ponuda koja je krenula od 24.08. malo sazri, da svi agenti malo nauce o tome pa ih nazvati negdje u drugoj polovici 9 mjeseca pa priupitati za vece brzine na Amis optici.


Ali i pricekati sta ce napraviti i napisati forumas Thermaltake koji je sad u nekakvoj fazi pregovaranja s njima.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 16:56   #6392
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 747
Zar nema Amis aktivnu opremu na svojoj staroj infrastrukturi? Ako ima onda će to morati mijenjati i ažurirati da bi mogli korisnicima nuditi veće brzine.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2020., 17:29   #6393
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Zar nema Amis aktivnu opremu na svojoj staroj infrastrukturi? Ako ima onda će to morati mijenjati i ažurirati da bi mogli korisnicima nuditi veće brzine.
Ako nije problem definiraj malo poblize boldano.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 19:08   #6394
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 747
Aktivni sustavi koriste više switcheva, pojačala i druge opreme koja aktivno radi kako bi razdijelio signal prema korisnicima dok pasivni sustavi (kakav koristi HT) nakon OLT-a koristi pasivnu opremu koja razdjeljuje signal prema više korisnika. Aktivna oprema poput switcha i modema koje imamo doma ima definiranu brzinu sučelja, poput 100mbps ili 1gbps, pa ako je ona zastarjela ti ne možeš dizati brzinu više nego switch može dati. Kod pasivnog sistema i bez mijenanja opreme možeš povećati brzinu korisnicima jer možeš samo smanjiti omjer na koliko korisnika se signal dijeli.

A koliko se sjećam ranije su kolege govorili da Amis ima aktivni sistem i da je on bio ograničenje za 100/100 pakete tako da bi onda preko te optike mogli nuditi veće brzine samo ako su ili zamijenili opremu novijom generacijom ili ako bi prebacili na PON sa novom opremom.

Jedna optička nit i modul u opremi ima standardnu brzinu od 2.5Gbps/1.25Gbps pa je ekonomičnije to razdijeliti na više korisnika s obzirom da su paketi obično 100, 200 ili 500 megabita pa onda možeš ugurati 10-ak korisnika na jedan modul u centrali bez da smetaju jedan drugome. A i više jer se rijetko dogodi da baš svi korisnici skidaju maksimalnom teoretskom brzinom.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:17   #6395
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Bio je danas tehničar i stvarno je bilo do elteka, donio je drugi čini se u novijem stanje od prošlog pošto su oni svi rabljeni i zasad mi net radi kako treba jer je i on na prošlom počeo trzat.
TV moram pratit još pa javim. Kaže tehničar da do kraja godine tako je zadnja info. bi aktivnu optiku trebali ugasit i tamo gdje nam je centrala u kvartu (Trnsko 21) je već spreman GPON tako je ovaj tehničar rekao, drugi je imao drugu priču, no ovaj mi se čini puno stručniji kaže i da je radio za t-com optiku i A1 sad i po priči o čemu priča kužim pošto se i sam bavim sa tim stvarima da imaju smisla.
Rekao je da ko je pod ugovorom imat će pravo na prekid ugovora bez penala tamo valjda pred kraj godine kad će to gasit ili prelazak na GPON uz nešto skuplju cijenu jer nema šanse da bude ista cijena kao i na ovom ex. amisu jer su oni imali svoju tarifu.
Također mi je rekao da im je prije 2 mjeseca otišao zadnji glavni tehničar koji je riktao aktivnu optiku za amis pa sad ovaj kojeg je danas zvao mora čitat sve iz priručnika jer ne zna, što znači odlazi to sve polako zadnji trzaji aktivne optike amisa.
Tako da vidjet ćemo onda do kraja godine ostajem na ovom kako je pa onda kad mi ponude prijelazak ću ih uđiberit akcijsku neku cijenu ako će ić. Zasad ništa od GPONa kod mene, upisana mi adresa i dostupna mi je, ali morao bi potpisivati novi ugovor zbog prijelaska na novu tehnologiju i plaćati penale jer sam još uvijek pod ugovorom.


EDIT:
Da javim naknadno i TV sad radi bez trzanja, izgleda da je eltek dao svoje, smeće od opreme ništa čudno.

EDIT2:
Problem sa štekanjem RTL 2 sinoć navečer primijećen i net sam isto primjetio ima milisekundske ispade, saga se nastavlja...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.08.2020. u 06:48.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:19   #6396
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Exomaniac: Zahvaljujem na pojasnjenju.


@Thermaltake: sused zahvaljujem tebi na tvom postu i tvom pojasnjenju sadasnjeg stanja, znaci preostalo nam je samo cekati do kraja godine pa cemo vidjeti, biti ce ocito "kuda koji mili moji".

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 26.08.2020. u 20:26.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:25   #6397
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Aktivni sustavi koriste više switcheva, pojačala i druge opreme koja aktivno radi kako bi razdijelio signal prema korisnicima dok pasivni sustavi (kakav koristi HT) nakon OLT-a koristi pasivnu opremu koja razdjeljuje signal prema više korisnika. Aktivna oprema poput switcha i modema koje imamo doma ima definiranu brzinu sučelja, poput 100mbps ili 1gbps, pa ako je ona zastarjela ti ne možeš dizati brzinu više nego switch može dati. Kod pasivnog sistema i bez mijenanja opreme možeš povećati brzinu korisnicima jer možeš samo smanjiti omjer na koliko korisnika se signal dijeli.

A koliko se sjećam ranije su kolege govorili da Amis ima aktivni sistem i da je on bio ograničenje za 100/100 pakete tako da bi onda preko te optike mogli nuditi veće brzine samo ako su ili zamijenili opremu novijom generacijom ili ako bi prebacili na PON sa novom opremom.

Jedna optička nit i modul u opremi ima standardnu brzinu od 2.5Gbps/1.25Gbps pa je ekonomičnije to razdijeliti na više korisnika s obzirom da su paketi obično 100, 200 ili 500 megabita pa onda možeš ugurati 10-ak korisnika na jedan modul u centrali bez da smetaju jedan drugome. A i više jer se rijetko dogodi da baš svi korisnici skidaju maksimalnom teoretskom brzinom.
Amis je jedini imao aktivnu optiku tad i sad je ostala i dumpaju je i ugasit će do kraja godine što znači na žalost nema ulaganja nikakvog, tako mi je danas rečeno i da im je zadnji tehničar glavni iz amis-a koji je radio na aktivnoj mreži tj. podešavanju otišao iz firme tako da banana. To su im zadnje informacije, možda se promijene, ali uglavnom oko nove godine valjda će prebaciti ili dat kao šta su i kad se A1 oformio i prebacio sa VIPa i kad je amis postao A1 pa si morao nove ugovore potpisivat itd. vjerovatno ista priča će biti kad će htjet isto napraviti i sa prebacom sa aktivne na pasivnu.



Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
@Thermaltake: sused zahvaljujem tebi na tvom postu i tvom pojasnjenju sadasnjeg stanja, znaci preostalo nam je samo cekati do kraja godine pa cemo vidjeti, biti ce ocito "kuda koji mili moji".
A na žalost da, no zasad mi bar sve radi kolko vidim, nema štekanja nikakvog pa će se lakše progurat do kraja godine.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:42   #6398
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Amis je jedini imao aktivnu optiku tad i sad je ostala i dumpaju je i ugasit će do kraja godine što znači na žalost nema ulaganja nikakvog, tako mi je danas rečeno i da im je zadnji tehničar glavni iz amis-a koji je radio na aktivnoj mreži tj. podešavanju otišao iz firme tako da banana. To su im zadnje informacije, možda se promijene, ali uglavnom oko nove godine valjda će prebaciti ili dat kao šta su i kad se A1 oformio i prebacio sa VIPa i kad je amis postao A1 pa si morao nove ugovore potpisivat itd. vjerovatno ista priča će biti kad će htjet isto napraviti i sa prebacom sa aktivne na pasivnu.

A na žalost da, no zasad mi bar sve radi kolko vidim, nema štekanja nikakvog pa će se lakše progurat do kraja godine.

Vidjet cemo kakva ce biti ta ponuda novog optickog interneta ako bude preskupa (bez popusta) ili prekomplicirano odoh ja onda sa sad ovoga sto imam B.net (A1) TV-a, na kompletan 3D B.net (A1) kabel, budemo vidjeli.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:45   #6399
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Amis je jedini imao aktivnu optiku tad i sad je ostala i dumpaju je i ugasit će do kraja godine što znači na žalost nema ulaganja nikakvog, tako mi je danas rečeno i da im je zadnji tehničar glavni iz amis-a koji je radio na aktivnoj mreži tj. podešavanju otišao iz firme tako da banana. To su im zadnje informacije, možda se promijene, ali uglavnom oko nove godine valjda će prebaciti ili dat kao šta su i kad se A1 oformio i prebacio sa VIPa i kad je amis postao A1 pa si morao nove ugovore potpisivat itd. vjerovatno ista priča će biti kad će htjet isto napraviti i sa prebacom sa aktivne na pasivnu.
A dobro, nije aktivna optika ništa bolja od pasivne, čak pasivna ima teoretski i manju latenciju jer ima manje pretvaranje signala. Za ovu primjenu slanja signala do korisnika nema potrebe za aktivnom, samo diže cijenu održavanja i izgradnje infrastrukture.

AON je više namijenjen u data centrima, za ovako daleko slanje signala bez previše grananja nema potrebe za takvim sistemom.

Ako se amisova infrastruktura prebaci na GPON onda će i svi oni koji su tamo moći imati i ove 500/120 brzine.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:08   #6400
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
A dobro, nije aktivna optika ništa bolja od pasivne, čak pasivna ima teoretski i manju latenciju jer ima manje pretvaranje signala. Za ovu primjenu slanja signala do korisnika nema potrebe za aktivnom, samo diže cijenu održavanja i izgradnje infrastrukture.

AON je više namijenjen u data centrima, za ovako daleko slanje signala bez previše grananja nema potrebe za takvim sistemom.

Ako se amisova infrastruktura prebaci na GPON onda će i svi oni koji su tamo moći imati i ove 500/120 brzine.
A1 već ima pasivnu optiku iliti GPON optiku i navodno je skroz kul i latencija i brzine su uvijek postojane, makar se ograđuju sa onim od do, ali oni koji je imaju mi kažu da im nikad nije do sad pala, isto tako i oni na t-comu mi isto kažu.
Sad imaju i nove brzine 200/100 i 1Gbps/500Mbps od neki dan, što t-com nema, a i ovaj tehničar kaže da neće t-com dizat brzine tako skoro što znači A1 vodi zasad što se brzine tiče, a i cijene mislim da su pristupačniji.

Kako sam pričao sa tehničarom danas radio je i za t-com i sad A1 optiku i kaže t-comu imaju neke stvari koje se njemu više sviđaju što se pasivne optike tiče.
A to je da recimo imaju 32 i 64 moduli i da t-com recimo nikad ne popuni svih 32 ili 64 module nego uvijek ostave recimo 8 praznih, dok A1 popunjava sve i da će se odjednom počet dešavat zagušenja, da im on to govori stalno, ali da ga baš i neće poslušat jer to kaže ima još dvije stepenice iznad ljudi šta to rade i koji odlučuju o tom.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2020., 22:20   #6401
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vidjet cemo kakva ce biti ta ponuda novog optickog interneta ako bude preskupa (bez popusta) ili prekomplicirano odoh ja onda sa sad ovoga sto imam B.net (A1) TV-a, na kompletan 3D B.net (A1) kabel, budemo vidjeli.
Kod Amisa, prilikom produženja ugovora, cijena je padala. Kod A1 je obrnuto, produžuješ ugovor i završiš s još skupljom uslugom. Oni kao da žele rastjerati korisnike, a ne privući ih.

Mene iskreno ne zanima. Ako mi ugase aktivnu optiku, želim najmanje 200/100 i po cijeni nešto jeftinijoj od one iz normalne ponude. Pa i da bude 10 kn popusta biti ću sretan jer popust teško ide od strane A1.
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A1 već ima pasivnu optiku iliti GPON optiku i navodno je skroz kul i latencija i brzine su uvijek postojane, makar se ograđuju sa onim od do, ali oni koji je imaju mi kažu da im nikad nije do sad pala, isto tako i oni na t-comu mi isto kažu.
Sad imaju i nove brzine 200/100 i 1Gbps/500Mbps od neki dan, što t-com nema, a i ovaj tehničar kaže da neće t-com dizat brzine tako skoro što znači A1 vodi zasad što se brzine tiče, a i cijene mislim da su pristupačniji.

Kako sam pričao sa tehničarom danas radio je i za t-com i sad A1 optiku i kaže t-comu imaju neke stvari koje se njemu više sviđaju što se pasivne optike tiče.
A to je da recimo imaju 32 i 64 moduli i da t-com recimo nikad ne popuni svih 32 ili 64 module nego uvijek ostave recimo 8 praznih, dok A1 popunjava sve i da će se odjednom počet dešavat zagušenja, da im on to govori stalno, ali da ga baš i neće poslušat jer to kaže ima još dvije stepenice iznad ljudi šta to rade i koji odlučuju o tom.
Kada im dođe voda do grla, prestati će s prekomjernim natrpavanjem.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 15:40   #6402
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Kod Amisa, prilikom produženja ugovora, cijena je padala. Kod A1 je obrnuto, produžuješ ugovor i završiš s još skupljom uslugom. Oni kao da žele rastjerati korisnike, a ne privući ih.

Mene iskreno ne zanima. Ako mi ugase aktivnu optiku, želim najmanje 200/100 i po cijeni nešto jeftinijoj od one iz normalne ponude. Pa i da bude 10 kn popusta biti ću sretan jer popust teško ide od strane A1.

Kada im dođe voda do grla, prestati će s prekomjernim natrpavanjem.
Moze im biti kad su za sad monopolisti u Trnskom, ali ako do kraja godine T-com povuce optiku u donji dio naselja a do kraja 2021.god u prednji dio naselja, onda se stvar bitno mijenja, ako ti A1 za prelazak na tu novu optiku ne ponudi povoljnu cijenu i vece brzine, onda lijepo predjes u T-com na njihovu optiku.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 22:09   #6403
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Moze im biti kad su za sad monopolisti u Trnskom, ali ako do kraja godine T-com povuce optiku u donji dio naselja a do kraja 2021.god u prednji dio naselja, onda se stvar bitno mijenja, ako ti A1 za prelazak na tu novu optiku ne ponudi povoljnu cijenu i vece brzine, onda lijepo predjes u T-com na njihovu optiku.
Imam tu sreću da mi je dostupna optika HT-a i Iskon-a, pa mogu cijenu regulirat. 😉
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 09:24   #6404
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Imam tu sreću da mi je dostupna optika HT-a i Iskon-a, pa mogu cijenu regulirat. 😉
Blago si ga tebi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:09   #6405
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Danas je net na optici neupotrebljiv, pala brzina, stranice otvara po pol minute... Probao ugasit ovo kinesko govno i upalit 0 bodova, katastrofa. Zovem ove tehničare valjda jedan radi nedjeljom pa čekam po 20ak minuta...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.08.2020. u 13:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:14   #6406
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
ja sam kabelska. Dubrovnik. speedtest vrti do maximuma, youtube video radi,ali 90% web stranica otvara nikako ili vječnost. na androidu neće da ažurira aplikacije...vrti u prazno.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:21   #6407
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Danas je net neupotrebljiv, pala brzina, stranice otvara po pol minute... Probao ugasit ovo kinesko govno i upalit 0 bodova, katastrofa. Zovem ove tehničare valjda jedan radi nedjeljom pa čekam po 20ak minuta...
Do podneva je bilo Ok, nakon toga uzas.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:25   #6408
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Split, Bnet isto govno...
Od kad ih je A1 preuzeo kvaliteta usluge se srozala samo tako.
Od korisnicke sluzbe, pogodnosti za stare korisnike, informacija o proizvodima, cijenama, nista im nije vise transparentno...a cijenu svake godine dizu put gore...

Neogranicen internet i TV im je sa 169kn iz vremena Bneta dosao na 239kn....prvo kad ga je preuzeo VIP digli su 20kn, pa kad su rinejmali u A1 su poceli naplacivati kao 20kn pristup mrezi a sad su kao ukinuli sve i strpali pod A1 onda je kresilo na 239kn...

Srecom ja sam bez ugovora, pod bnet, i jos placam mesto jeftije (oko 224kn (radi brzine od 150mbit/s)...ali...A1....nula bodova....

Ko da zele sve pretplatnike otjerati dalje...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:26   #6409
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Do podneva je bilo Ok, nakon toga uzas.
Normaliziralo se sad izgleda. Očito netko prolio jamničku po kablovima

EDIT:
Opet počelo štekat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:27   #6410
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Jeli ima opcija da se zalimo i da nam smanje racun radi neisporuke usluge ?

(Izgleda da im ni web ne radi...ne mogu mi ni preko mobitela (tcom) pristupiti)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:31   #6411
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Jeli ima opcija da se zalimo i da nam smanje racun radi neisporuke usluge ?

(Izgleda da im ni web ne radi...ne mogu mi ni preko mobitela (tcom) pristupiti)
Naravno napišeš ima mail na službu za korisnike da usluga pola dana ili kolko već nije radila kako treba neka umanje račun.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:32   #6412
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
@thermal meni još ništa.. na svim mobitelima trgovinu vrti u prazno ažuriranje appova. može netko probat?

@yoke ..mislim da treba biti duži interval da smo OFF.. dan i više,pa da se obešteti
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 13:48   #6413
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Jel' nam to krenuli ranije gasiti aktivnu optiku?



Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Naravno napišeš ima mail na službu za korisnike da usluga pola dana ili kolko već nije radila kako treba neka umanje račun.
Nažalost, smetnja mora trajati najmanje 24h da bi ti umanjili račun.

https://app.fing.com/internet/outage...-30-1015-00000

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 30.08.2020. u 14:01.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:03   #6414
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Od kad je A1 preuzeo BNET kao da ga je T-com kupio - cijena 100kn viša, usloga 100x lošija, konstantni problemi, ove kombinacije kad im nema pristupa pol dana i to za vikend - ma katastrofa..

Ja sam u Zagrebu na optici koji je bnet odkupio od kabelskih koje su ih provukle 90ih - dok je bio bnet desio se možda jedan problem godišnje, ma i to sam puno rekao i tada kad si nazavao tehničku službu u 1 ujutro neko ti se javio i stvarno je problem bio odmah riješen ili je sljedeći dan njihov kombi bio pred zgradom i rješavao problem -- ovo sad je čista sramota i tipična EU korporacijska prevara ( kao zaštićeni smo više a jebe nas ko stigne u odnosu na prije )
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:04   #6415
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sve usporeno, ocito nece biti gledanja F1 preko IPTV-a


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:18   #6416
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sve usporeno, ocito nece biti gledanja F1 preko IPTV-a


Izmjeri na Fast.com. Sa speedtest.net se može manipulirati. Na svoje sam oči vidio kako speedtest.net izbacuje maksimalnu brzinu, a CARNet metar jedva 10 Mb/s.

Netko je dobio 1 Gb/s pa se sad malo igra s torrentima.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:18   #6417
bezbrizan
Premium
 
bezbrizan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kauč
Postovi: 90
ovo što kaže VooDoo važi kod mene na jugu. 90-ih bila stabilna kablovska infrastruktura na 1100 priključaka. kupili su je i ne mogu griješit dušu... radilo je do prije godinu dana perfektno.
dapače, problemi su počeli kada su uveli onih perverznih 20kn za "kvalitetu i unaprijeđenje mreže". koji paradoks.
bezbrizan je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:21   #6418
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Citiraj:
Autor bezbrizan Pregled postova
ovo što kaže VooDoo važi kod mene na jugu. 90-ih bila stabilna kablovska infrastruktura na 1100 priključaka. kupili su je i ne mogu griješit dušu... radilo je do prije godinu dana perfektno.
dapače, problemi su počeli kada su uveli onih perverznih 20kn za "kvalitetu i unaprijeđenje mreže". koji paradoks.
Pa tako ti je to bilo i kod Amisa. Ruter nisam restartao po 200 i više dana, brzina na optici konstantna i sve je radilo bez ikakvih problema. Otkad je A1 ruter se resetira svakih nekoliko dana. Ne mogu reći da to nisam očekivao jer uslugu kakvu je Amis nudio, nije nudio nitko.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:28   #6419
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Problem je što ne mogu ni do svoje pošte, a trenutnoo radim jedan projekt i komuniciramo preko e-maila.


Mogu samo reći da je firma katastrofa. Dok sam bio u B.netu kao predstavnik potrošača, došlo je do kupnje od strane VIP-a.


Ovi iz VIP dopšli kao neki gestapo i rastjerali sve dotadašnje direktore. Bio sam na jednoj sjednici komisije za žalbe potrošača i došla dva predstavnika novog vlasnika. Ono kao her Flik i ona njegova namiguša.


I kao što netko reće postoje zaposlenici i onda dva ili tri kruga onih iznad njih. No politika tvrtke je takva da dalje od zaposlenika ne možeš.



Par puta sam slao dopise i pitao što se planira s korisnicima Amisa, no odgovora nije bilo. A ova sitna boranija nema šanse da znaju što viša instanca planira.


S druge strane u Amisu si mogao doći do generalnog direktora jednim pozivom. Primjer tvrtke koja je orijentirana prema korisnicima. Ovi iz A1 samo broje novce, a korisnici su zadnja briga.


Na žalost i A1 i HT su ostali monopolisti, jer sve ono što je bilo dobro u kratko vrijeme stvarne liberalizacije tržišta je kupljeno od ovo dvoje ili ugašeno.


Sve to možemo zahvaliti politici vlade i Hakoma koji ne poštuju ni svoje odluke i zakone kada se je radila liberalizacija tržišta.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:10   #6420
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 643
Navodno se radi o globalnom problemu...

https://downdetector.com/
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na