Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2022., 18:42   #601
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
A evo ja nemam skinutu stranicu, ali sam tako gadan OKPovac po pitanju svega pa tako i čistoće i kod mene je neki dan nakon skoro mislim 2 godine ne diranja kućišta uopće grafa dole među ventovima bila kao da nikada nije radila, ali je gore po backplateu i malo hladnjaku od CPU-a i po ostalim ventovima i ploči bilo neke superfine i sitne prašine. U svakom slučaju ništa što bi povislio temp ili otežalo rad ventovima i spriječilo strujanje zraka. Jedino se napajanje nekako uvijek naguta i u njemu bude nešto što riješim komprimiranim zrakom. Napajanje mi je na dnu kućišta pa vj zato. Tako da vjerujem da se da to i otvoreno fino održavat usisavajući i čisteći svakih cca 6mj. Ali ja nikada ne bi mogao imati otvorene stranice. Nemam ni staklo a kamoli ovo...fuj fuj.

EDIT: Eh da, meni kućište stoji ispod u samom stolu, skinuo sam stranicu od ''ormarića'' koji je dio stola, izvadio police, izbušio pozadinu i gurnuo kantu unutra.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:43   #602
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Dajte neke slike tih otvorenih kućišta.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2022., 18:47   #603
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,178
Pa ono super je to ako to veseli i ako tako funkcionira ja isto vozim avto bez haube(bolje radi manje se grije i tako to)
cak se mislim hladnjak izčupat vani štače mi manje če buke/ prašine biti.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:50   #604
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dajte neke slike tih otvorenih kućišta.

Evo ti



Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Pa ono super je to ako to veseli i ako tako funkcionira ja isto vozim avto bez haube(bolje radi manje se grije i tako to)
cak se mislim hladnjak izčupat vani štače mi manje če buke/ prašine biti.

Jasno da ću tako napravit ako mi je bolje i ak me veseli. Usporedba sa autom ti nije baš najpametnija. Jasno da se manje grije i da je tiše, to je meni sasvim dovoljno. S obzirom na smještaj kučišta vizualno mi izgleda isto otvoreno ili zatvoreno, dakle biram između veće tišine i nižih temperatura i viših temperatura i veće buke, trebao bih bit stvarno zanimljive mentalne građe da sad to zatvorim i načičkam ventove unutra.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:51   #605
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dajte neke slike tih otvorenih kućišta.





zadnji puta usisavao stan na badnjak a to se i vidi hebiga imam pesonju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 18:57   #606
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Evo i moje zatvorene skalamerije (1, 2, 3, 4, 5), koja bude nakon tri godine počišćena kak spada za Zen 4. Kaj se pesa tiče, mi radi svojega čistimo na dnevnoj bazi, pa se više i ne obaziremo.

Makar koliko god je stan čisti, prašina se svakak skuplja unutar kućišta, posebice kad ga na nekoliko godina ostavim, jer me boli briga, dokle god sve radi kak spada.

Zajebanciju oko otvorenih kućišta na stranu, ali IMHO možete dobiti tišinu uz normalne temperature i dva osnovna ventilatora (naprijed-natrag) s nekim od modernijih kućišta.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:06   #607
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Me nema šanse da plaćam ak ne moram, a ne moram. Sve fercera savršeno u 200 kn kućištu sa par ventova od 20 kn, koji i ne rade jer su nepotrebni.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:09   #608
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Me nema šanse da plaćam ak ne moram, a ne moram. Sve fercera savršeno u 200 kn kućištu sa par ventova od 20 kn, koji i ne rade jer su nepotrebni.

Baš sam htio reć kako si lijen što nisi otšarafio ovaj iza cpu hladnjaka. A i rgb ugasi, to je samo za mlađe od 30
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:11   #609
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Baš sam htio reć kako si lijen što nisi otšarafio ovaj iza cpu hladnjaka. A i rgb ugasi, to je samo za mlađe od 30
Da, užas kako nenormalno ta grafa svijetli, ja sam samo zbog gašenja te grozote morao instalirati Thunder Master, neki crapware od Palita.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:13   #610
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Ni ne znam da svijetli kad ne vidim u kućište. Svijetli u prazno ko ju hebe
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2022., 19:15   #611
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Imate OpenRGB umjesto bloatwarea koji dolazi s pojedinim komadom hardvera.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:16   #612
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Da, užas kako nenormalno ta grafa svijetli, ja sam samo zbog gašenja te grozote morao instalirati Thunder Master, neki crapware od Palita.
Nije to ništa, za ovu gigabyte sam morao skinuti nekakav njihov control center, pa aourus rgb utility, koji je bugovito smeće i ne detektira grafu kako treba pa izvodi pizdarije. A ta gigabyte hrpa smeća je stavila još 4-5 dodatna programa koja definitivno nisam tražio. Srećom nakon što se rgb isključi ništa od toga nije potrebno, ali dugo nisam vidio toliko loš softver kakav gigabyte pokušava uvaliti uz svoje kartice. Kako je ono rekao Drug Brko, Gnjidibajt
Srećom MSI afterburner je jedino što treba i radi odlično (krivulju venta upiše u firmware i više ga ni ne trebaš ako ne klokaš).

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Imate OpenRGB umjesto bloatwarea koji dolazi s pojedinim komadom hardvera.
Uh, trebao sam ovo znat.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:19   #613
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Iz principa ne želim koristiti MSI afterburner jer nemam ni njihovu grafu pa mi nemoralno

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:19   #614
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ni ne znam da svijetli kad ne vidim u kućište. Svijetli u prazno ko ju hebe
Moje kućište je dosta rupičasto, tj mrežasto je sprijeda i osvjetli mi cijeli dnevni kad se upali komp. Blaženi CM koji je postavio posebnu tipku koja služi za gašenje osvjetljenja na original ventovima sa kućišta, a i Asus je napravio odličan posao jer se na ovoj ploči da sve ugasiti, uključujući i onaj dijagnostički display (opcija je da se gasi nakon postanja, tako da radi samo kada treba ) i to sve u BIOSu, a isto tako se da i sve ventove regulirati tj brzine i to u BIOSU bez da se instalira išta u win. Nego jesam spomenuo da me zeza OKP?

@Mladen: Ma to govno je očito isto kao ovaj Thunder M samo drugi skin. Afterburner je top, još ne postoji ništa bolje.

@Exiled: O kruva mu, pa ovo openčudo radi.
Prepoznao je samo grafu vj zato što je ploča ubivena u BIOSu. I inače mi grafa ovako ko Mladenova svijetli samo žarko zeleno, a sada sam sa ovim probao i prikazuje sve boje koje probam.
Najbolje je ipak bez boje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 31.12.2022. u 19:28.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:24   #615
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Meni radi savršeno, ali nisam nešto ni zahtjevan.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:25   #616
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Asus je napravio odličan posao jer se na ovoj ploči da sve ugasiti, uključujući i onaj dijagnostički display (opcija je da se gasi nakon postanja, tako da radi samo kada treba ) i to sve u BIOSu, a isto tako se da i sve ventove tj brzine i to u BIOSU bez da se instalira išta u win. Nego jesam spomenuo da me zeza OKP?
Zato je IMHO uvijek bolje dati koji dinar više, radi tih dodatnih opcija koje na kraju olakšavaju hrpu pizdarija, jer dokle god se sve može isključiti i podesiti u BIOS-u - bog-bogova.
Citiraj:
Citiraj:
The RTX 4070 Ti will trade places with RTX 3090 Ti GPU in 3DMark tests. The data we collected shows that RTX 4070 Ti will be 20% to 30% slower than RTX 4080 and 32% to 39% faster than its predecessor, the RTX 3070 Ti. On average, nVidia RTX 4070 Ti will be slower than both Radeon RX 7900 GPUs, but it outperforms the cut-down Navi 31 model RX 7900 XT in the latest benchmarks using raytracing, namely Speed Way and Port Royal. nVidia is set to launch its RTX 4070 Ti graphics card on January 5th, reportedly at $799. Independent and comprehensive reviews of these cards will be published a day sooner. This will include only custom models as nVidia is not planning to sell a Founder’s Edition.
Izvor: VideoCardz
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:27   #617
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Uf to je kod nas min 900€. za xx70. Znači da će xx60 biti min 700€ MPC.
Pišete tako brzo da ni editirat ne stignem.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:28   #618
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,019
Ovo ima smisla i zvuči mi realno, 4070Ti će bit cca 30% brža od 3070Ti i 60% skuplja. Tako negdje će bit i 4060Ti prema 3060Ti. Takva su vremena
Za one koji će reć da nije baš neki deal, nvidia može potegnut kartu fejk frameova dlss-a 3.0 No ruku na srce, prodavat će se to i ovako i onako
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:30   #619
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Da, nažalost prošla bude im ta odvratna RTX 4070 Ti i kasnije RTX 4060 Ti cijena, jer im općenito sve prolazi, ali možda onda i RX 7900 XT padne na niže cjenovne grane.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:31   #620
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
I inače mi grafa ovako ko Mladenova svijetli samo žarko zeleno, a sada sam sa ovim probao i prikazuje sve boje koje probam.
Najbolje je ipak bez boje.
Ma možeš slagati lightshow kakav želiš, ima nekoliko modova i podržava cijelu paletu boja. To ti je tak kad ne želiš koristiti punokrvni softver za kontrolu



jedino korisno je da ti boja pokazuje temperaturu grafe.

a da budemo unutar teme već smo sebi i drugima dosadni sa komentiranjem cijena, nema tu kruva.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:34   #621
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ma možeš slagati lightshow kakav želiš, ima nekoliko modova i podržava cijelu paletu boja. To ti je tak kad ne želiš koristiti punokrvni softver za kontrolu



jedino korisno je da ti boja pokazuje temperaturu grafe.
A je da, sada sam bacio oko, ali ovo open čudo ima puno jednostavnije upravljanje za ekipu koja voli boje, ima čak i intenzitet i slično, i sve radi.
Ma ja to ionako samo ugasim i bok. Ali da, taj softver je doslovno isti na Palit i GW, samo su skin promijenili.
Znam da su ista firma.

A što se tiče izmišljenih frejmova, već su leakani neki nV slideovi gdje 4070Ti sa uključenim DLSS3 uspoređuju sa mislim 3090Ti ili tako nečim...GG Jensen.
EDIT: 3080 je u usporedbi da izgleda valjda što bolje...

EDIT: Evo slija:
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:36   #622
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Eto meni uz to kućite od 200 kn nikada nije prešla preko palave boje čak nu uz RT u cyberpunku.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:38   #623
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A što se tiče izmišljenih frejmova, već su leakani neki nV slideovi gdje 4070Ti sa uključenim DLSS3 uspoređuju sa mislim 3090Ti ili tako nečim...GG Jensen.
Ne bi nas valjda lagali.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:40   #624
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,486
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ne bi nas valjda lagali.
Ne lažu. Eno gore sliju stavio, samo treba dobro čitati sitna slova.

Samo su to malko sakrili.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:41   #625
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Izmišljeni frejmovi nisu neki problem da ih oni posebno ne naplaćuju. Tak da bumo mi to vrtili kad bu besplatno na nekoj budućoj generaciji grafa.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 19:42   #626
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,828
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne lažu. Eno gore sliju stavio, samo treba dobro čitati sitna slova.

Samo su to malko sakrili.
Je, zato velim, sve prezentacije su im takve, a na kraju službene recenzije pokažu pravo stanje stvari.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Izmišljeni frejmovi nisu neki problem da ih oni posebno ne naplaćuju.
Ma čak ni to nije problem, da DLSS 3 na kraju nema osjećaj ko da se sve vrti sporije, a na ekranu 200+ FPS-a.

Još malo budu to morali ostaviti da se krčka u laboratoriju, prije, nego bude tak kakvim se preCtavlja.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 10:50   #627
Strensky
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Sretna Nova ekipa,
sa malim zakašnjenjem na raspravu o otvorenim /zatvorenim stranicama kištri. Pada mi na pamet pa kaj si ne složite na toj stranici koju skinete okvir sa mrežom sličnom za komarnike samo možda malo gušćom te na taj način još zapriječite dotok prašine. Bar bih ja to napravio.
Strensky je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 12:55   #628
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,997
Možda bi to i napravio kad bi imao prašine u kućištu, ovak bi to bilo gubljenje vremena.
Imam više prašine izvan nego unutar kućišta
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 13:42   #629
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,173
Zar postoji netko da mu je bolje držat radijator od cpu gore na ispuhu?
Vjerojatno ako ima neki f procesor od intela jedino mi to ima smisla
Ja od prvog dana sam to promjenio i stavio sa strane radijator da uvlaci svjezi zrak..
Mrvicu toplije za gpu (u teoriji, jer se to lako riješi airflowom unutar casea), nista kritično, ali zato znatno bolje za cpu uz ukupno dosta tiši rad..
Meni se suprimka (doduše 3070) hoće čuti u performance modu jel, ništa kritično ali nije da se Suprim ne čuje ništa, tada su ionako slušalice u igri pa me ne dira ni pol posto
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 13:58   #630
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,049
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Zar postoji netko da mu je bolje držat radijator od cpu gore na ispuhu?
Vjerojatno ako ima neki f procesor od intela jedino mi to ima smisla
Ja od prvog dana sam to promjenio i stavio sa strane radijator da uvlaci svjezi zrak..
Mrvicu toplije za gpu (u teoriji, jer se to lako riješi airflowom unutar casea), nista kritično, ali zato znatno bolje za cpu uz ukupno dosta tiši rad..
Meni se suprimka (doduše 3070) hoće čuti u performance modu jel, ništa kritično ali nije da se Suprim ne čuje ništa, tada su ionako slušalice u igri pa me ne dira ni pol posto
Nikad nema smisla ako imas karticu malo viseg tdp-a jer si onda iste performanse kao sa skupim AIO-m mogao imat sa zracnim od 200-300kn...

Suprim-ke budu glasnije u performance modu jer ne daju da temp. ide preko 70-71°C.
Al sta je grafa viseg tdp-a, to kuciste postaje sve bitnije, bilo je iscrpno testiranje na computerbase.de i razlike u buci/temperaturi sa 3090 Ti zavisno o kucistu su bile enormne.
Ista kartica doslovno u jednom bude vruca i bucna a u drugom hladna i tiha.
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na