Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.07.2015., 21:20   #6211
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 631
Smile

Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ili na Note 4G DS?
suđeni su mi ovi kinezi....
pola ulice već na MIUI :-)
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 05.07.2015., 21:30   #6212
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Meni se M1 Note osjetno usporio u 2 stvari.
1. je prijenos podataka gdje neki puta Facebook, Tapatalk i sl. jako sporo učitavanju - sami app ovi se dignu gotovo trenutno, ali kada treba nešto skinuti bilo preko date-a ili WLAN-a onda to zna potrajati.
2. i najbolnije je dialer - spor je za popizdit. Isto se digne trenutno, ali dok pokaže recent calls-e treba mu nekoliko sekundi, a kada me netko zove mobitel zvoni možda 10sek prije nego se dialer pokaže i da mi priliku vidjetki tko zove pa čak i javiti se ili odbiti poziv jer se za to vrijeme osim zvonjave mobitel ponaša kao da me nitko niti ne zove. Ako mi je spojena BT slušalica mogu se javiti na nju.
Obrisao sam cache Dialera i nije pomoglo, resetirat mobitel i sve to ispočetka instalirati mi se ne da prije nego dođe 5ica kojoj se nadam svaki dan.

Izgleda da nisam jedini
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2015., 09:13   #6213
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Meni se M1 Note osjetno usporio u 2 stvari.
1. je prijenos podataka gdje neki puta Facebook, Tapatalk i sl. jako sporo učitavanju - sami app ovi se dignu gotovo trenutno, ali kada treba nešto skinuti bilo preko date-a ili WLAN-a onda to zna potrajati.
2. i najbolnije je dialer - spor je za popizdit. Isto se digne trenutno, ali dok pokaže recent calls-e treba mu nekoliko sekundi, a kada me netko zove mobitel zvoni možda 10sek prije nego se dialer pokaže i da mi priliku vidjetki tko zove pa čak i javiti se ili odbiti poziv jer se za to vrijeme osim zvonjave mobitel ponaša kao da me nitko niti ne zove. Ako mi je spojena BT slušalica mogu se javiti na nju.
Obrisao sam cache Dialera i nije pomoglo, resetirat mobitel i sve to ispočetka instalirati mi se ne da prije nego dođe 5ica kojoj se nadam svaki dan.

Izgleda da nisam jedini
Problem je možda u Meizu aplikaciji za kontrolu nepoželjnih poziva, ne znam kako se zove jer sam ju ja maknuo.
btw. Danas namjeravam staviti Android 5.1 update na MEIZU m1 note, jel tko probao kako radi, izašla je još jedna verzija na meizufans:
https://meizufans.eu/forum/topic/233...rmware-m1-note
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 06.07.2015. u 09:20.
de.fang je offline  
Staro 06.07.2015., 09:43   #6214
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Nelson123 Pregled postova
Pozdrav svim

Imam jedno pitanje za iskusnije korisnike kineskih mobitela. Kupio doogee 750 pa posto ima 8gb roma na odvojenim particijama kako prebaciti aplikacije na ovu slobodnu particiju diska posto mi sve baca na jednu.

LP
koju verziju androida imas gore? ako imas gore kitkat onda on ne dopusta prebacivanje na SD/drugu particiju.. napravi ovako, prvo skini s Gplaya aplikaciju SD Kit kat fixer i napravi ono sta trazi od tebe poslije skini aplikaciju Link2SD i tamo pronadi koje aplikacije se mogu premjestat na SD pa si prebaci.. Pazi, sve aplikacije koje koriste notifikacije (Viber, Messenger, Facebook, i slicne) ti moraju ostat na internoj memoriji kako bi se podizale sa sustavom, u protivnom nece dobivat obavijesti tj. notifikacije.. eto..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 07.07.2015., 06:42   #6215
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
samo da napisem da sam instalirao ovu verziju androida 5.1 za meizu m1 note i da za sada sve radi dobro
https://meizufans.eu/forum/topic/233...rmware-m1-note
__________________
de.fang je offline  
Staro 07.07.2015., 17:57   #6216
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Ljudi dobar kinez sa 4.7 ekranom i ok kamerom. ram dosta i 1gb

Fora razmišljao sam o tome ali ima prevelike rubove
puding22 je offline  
Staro 07.07.2015., 19:03   #6217
machak99
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Srbija
Postovi: 3
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
samo da napisem da sam instalirao ovu verziju androida 5.1 za meizu m1 note i da za sada sve radi dobro
https://meizufans.eu/forum/topic/233...rmware-m1-note
Ja se jos razmisljam da uradim update posto sam cuo nq drugom forumu da ima bagova,sa alarmom i da baterija krace traje. kako je kod tebe?
machak99 je offline  
Staro 07.07.2015., 19:55   #6218
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ja ga upravo stavljam jer mi je mobitel postao neuporabljiv pa se nadam da gore od trenutnog stanja neće.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 08.07.2015., 07:13   #6219
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor machak99 Pregled postova
Ja se jos razmisljam da uradim update posto sam cuo nq drugom forumu da ima bagova,sa alarmom i da baterija krace traje. kako je kod tebe?
Ima bugova da neke stvari moras sam postaviti jer su default settingsi razliciti od onih na kitkatu, a to i nije neki problem. Baterija je ok, nema neke velike razlike. Treba se obavezno napraviti čistu instalaciju.
__________________
de.fang je offline  
Staro 08.07.2015., 11:33   #6220
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,575
Evo malo novosti o 1+2. Potvrđeno je da će imati SD810 i 4Gb DDR4. Planirana cijena oko 450$.
https://forums.oneplus.net/threads/o...lpddr4.320477/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2015., 12:26   #6221
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,400
To je dosta vise nego kad se One pojavio u prodaji...
locks je offline  
Staro 08.07.2015., 12:43   #6222
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,575
Yep, 150$ više. Ok, ipak se dobija noviji i bolji hardver u odnosu na prethodnika te je i dalje to dosta manje nego brand name konkurencija.
Nadam se da neće opet imati one us*ane pozivnice bez kojih ga ne možeš kupiti i da će se moći bez problema kupiti u EU.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 08.07.2015., 14:12   #6223
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
A jos je i tecaj dolara narastao
L31 je offline  
Staro 08.07.2015., 16:36   #6224
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,400
Da,jos je i dolar ohoho visi u odnosu na proslu godinu pa kad se pojavi u EU bit ce preko 3000kn 16GB,a 64 bar 500kn vise...
locks je offline  
Staro 08.07.2015., 19:59   #6225
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Problem sa TCL S720 koji je do danas radio besprijekorno a kad sam ga jutros skinuo sa punjača dočekao me ekran sa crtama:

Rastavio sam mob i pregledao konektor od lcd-a i sjedi dobro, bateriju sam odspojio isto tako na pola sata jer sam negdje našao da bi to moglo pomoći. Međutim stvar je i dalje ista. Znači ove crte su gotovo neprimjetne kada se upali ekran a za nekih 5-10 sekundi izgleda kao na slici gore.



Edit: na kraju si mi priznali jamstvo s tim da sam sam platio dio popravka, došao drugi mob sa coolicool-a
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 25.08.2015. u 19:48.
de.fang je offline  
Staro 08.07.2015., 20:59   #6226
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Identičan problem s ekranom prošle godine na Lenovu A706, dogodilo se nakon cca 4 mj. korištenja. Reklamirao, vratio, dobio drugi, vjerojatno otišao LCD - možda bi mogao naručiti i sam zamijeniti ako nije skupo.
frulex je offline  
Staro 08.07.2015., 21:07   #6227
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Problem sa TCL S720 koji je do danas radio besprijekorno a kad sam ga jutros skinuo sa punjača dočekao me ovakav ekran:



Rastavio sam mob i pregledao konektor od lcd-a i sjedi dobro, bateriju sam odspojio isto tako na pola sata jer sam negdje našao da bi to moglo pomoći. Međutim stvar je i dalje ista. Znači ove crte su gotovo neprimjetne kada se upali ekran a za nekih 5-10 sekundi izgleda kao na slici gore.
To ti je doviđenjković ekran. Nažalost nema pomoći osim promjene istog
Brko je offline  
Staro 08.07.2015., 21:14   #6228
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Gledam na alixpresu ima ekran za nekih 250 kuna.. ili cu ga promjeniti ili ću prodati mob za gajbu pive i uzeti još jedan meizu...
__________________
de.fang je offline  
Staro 08.07.2015., 21:16   #6229
robit
Registered User
 
robit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Kvarner
Postovi: 4
Pozdrav, čitam i u čudu sam, uglavnom kupio bi neki mobitel u cjenovnom rangu 150-160 USD, preferiram da je iz EU skladišta (radi kraće dostave) ne planiram se igrati igrice na mobu, već malo, net, tu i tamo koja fotka, veličina nije posebno bitna...ako može kakva sugestija bio bi zahvalan...
robit je offline  
Staro 08.07.2015., 21:54   #6230
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor robit Pregled postova
Pozdrav, čitam i u čudu sam, uglavnom kupio bi neki mobitel u cjenovnom rangu 150-160 USD, preferiram da je iz EU skladišta (radi kraće dostave) ne planiram se igrati igrice na mobu, već malo, net, tu i tamo koja fotka, veličina nije posebno bitna...ako može kakva sugestija bio bi zahvalan...
a zasto si u cudu?? to nam nisi rekao..
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 08.07.2015., 22:13   #6231
robit
Registered User
 
robit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Kvarner
Postovi: 4
u čudu sam od informacija, a neznam ih, što bi se reklo, procesuirati...inače imam F1 koji je gotovo savršen.. kojeg sam kupio po sistemu ćorave kokoši... i imao sam sreće ... obzirom da sada i zakonita želi novi mobitel (a sreću sam ispucao u prvoj kupovini)....pitam za savjet
robit je offline  
Staro 09.07.2015., 12:46   #6232
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Problem sa TCL S720 koji je do danas radio besprijekorno a kad sam ga jutros skinuo sa punjača dočekao me ovakav ekran:



Rastavio sam mob i pregledao konektor od lcd-a i sjedi dobro, bateriju sam odspojio isto tako na pola sata jer sam negdje našao da bi to moglo pomoći. Međutim stvar je i dalje ista. Znači ove crte su gotovo neprimjetne kada se upali ekran a za nekih 5-10 sekundi izgleda kao na slici gore.

moja mama je neki dan kupila novi alcatel i već pri startu je imao dva dead pixela..... pa ga je morala vraćati da dobije novi.

toliko o Alcatel / TCL kvaliteti....
 
Staro 09.07.2015., 19:54   #6233
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,400
Meizu MX5 vec dostupan u honorbuy za 370$...

http://www.honorbuy.com/347-meizu-mx...martphone.html
locks je offline  
Staro 10.07.2015., 14:43   #6234
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ima bugova da neke stvari moras sam postaviti jer su default settingsi razliciti od onih na kitkatu, a to i nije neki problem. Baterija je ok, nema neke velike razlike. Treba se obavezno napraviti čistu instalaciju.
Kod mene se par puta dnevno kompletan ili neka aplikacija zblesira pa se sam ili ga ja restartam gdje se pri podizanju izbaci 1 ili više aplication is optimising i Android is upgradeing.

Vraćam se na stari, možda ću ovog puta imati više sreće.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 10.07.2015., 16:49   #6235
machak99
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Srbija
Postovi: 3
@srdan jel se bez problema vraca na staru verziju?
machak99 je offline  
Staro 10.07.2015., 17:06   #6236
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ne znam, probam večeras.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 10.07.2015., 18:50   #6237
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,526
vidim da u vipu i teletu su mobiteli sa 4" za 299 tj 349 kn, ima li ista kinesko jeftinije od toga a da je upotrebljivo?
Munjara je offline  
Staro 10.07.2015., 19:19   #6238
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Kod mene se par puta dnevno kompletan ili neka aplikacija zblesira pa se sam ili ga ja restartam gdje se pri podizanju izbaci 1 ili više aplication is optimising i Android is upgradeing.

Vraćam se na stari, možda ću ovog puta imati više sreće.
Jesi napravio cistu instalaciju i ponovo postavio sve, mora te voditi setup kao kad kupis novi telefon. Mene kad sam prvi put pokrenuo update to uopce nije pitao i pregazio je staru verziju i isto nije radio dobro. Sad je sve ok, nema blesiranja i radi fluidno
__________________
de.fang je offline  
Staro 10.07.2015., 19:25   #6239
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Bootao ga u stock recovery, napravio onaj wipe jedan jedini što ima tamo i update. Nakon podizanja svega i početnog postavljanja još jednom iz settingsa napravio factory reset sa svim označenim kućicama.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 10.07.2015., 19:59   #6240
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Bootao ga u stock recovery, napravio onaj wipe jedan jedini što ima tamo i update. Nakon podizanja svega i početnog postavljanja još jednom iz settingsa napravio factory reset sa svim označenim kućicama.
imas samo jednu kucicu u kojoj te pita za cistu instalaciju, nemas sta wajpat ni kemijat. Meni radi stabilno pa bi morao i tebi, osim ako ti problwm rade neke aplikacije
__________________
de.fang je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na