Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2008., 18:08   #571
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 885
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Stvarno ne znam kako vam sonic tako lose radi. Imam ga i ja i prezadovoljan sam!!!!! Proc 6750 na 3,6 idle oko 25-31 a u load-u nikad mi nije preslo 50!!!! Je da je meni protok zraka u kompu odlican ( kuciste TT swing sa 3x 120mm) ali ne razumim u cemu je problem kod vas
Gle Sonic je vrhunski hladnjak kada je "ispravan". I kod mene je donekle radio kada je bio polegnut na pod.
Ja hocu reci da mi nekako previse ljudi tu na forumu ima problema sa sonicom cak i BT-om.
Sa Geminiom mi je temp manja 20 (!!DVADESET!!) stupnjeva u loadu pod orthosom. prije 63-65 sada 45

e da i dok je sonic bio kuciste je bio otvoreno, dok je sada zatvoreno i ima jednu 12 dole da lagano (800rpm puse po diskovima) i na geminiju su dva venta na 800rpm dok je na sonicu bio jedan u sredini na 1000rpm
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 18:26   #572
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Gle Sonic je vrhunski hladnjak kada je "ispravan". I kod mene je donekle radio kada je bio polegnut na pod.
Ja hocu reci da mi nekako previse ljudi tu na forumu ima problema sa sonicom cak i BT-om.
Sa Geminiom mi je temp manja 20 (!!DVADESET!!) stupnjeva u loadu pod orthosom. prije 63-65 sada 45

e da i dok je sonic bio kuciste je bio otvoreno, dok je sada zatvoreno i ima jednu 12 dole da lagano (800rpm puse po diskovima) i na geminiju su dva venta na 800rpm dok je na sonicu bio jedan u sredini na 1000rpm
Moze bit i to da su meni teperature dobre jer sam ja u biosu iskljucia opciju da mi regulira rpm venta na sonicu tako da se meni uvik vrti na 1300rpm sta bi utjecalo na tezultate u idleu ali u loadu nebi jer bi ga onako sam pojaca vjerojatno na 1300rpm. Ali sve jedno sam prezadovoljan jer sam prije njega isa ustedit niti 100kn pa sam bia kupia mini tajfun (ne znam kako se tocno pise) i bia je katastrofa, isti k... ka sa originalnim intelovim
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2008., 01:28   #573
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Gle Sonic je vrhunski hladnjak kada je "ispravan". I kod mene je donekle radio kada je bio polegnut na pod.
Ja hocu reci da mi nekako previse ljudi tu na forumu ima problema sa sonicom
Potpisujem. Kome radi dobro radi, al puno ljudi neradi stoga ST je smetche!!!
Nek se nauče radit finiš i uvedu rigoroznije testove kvalitete. Debili. Pojeli mi 300 kn :/
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 08:43   #574
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,171
ima li još tkogod kakvih preporuka na moje pitanje par postova gore!!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 08:51   #575
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj CNPS8000 je rrelativno mali cooler sa kolko 2 pajpe? I još je horizontalan tako da i dodatno pati u ovakvom režimu ono ako ti se ne ruši kanta neznam kaj te muči, sumnjam da ćeš dobit nešto bitno sa lapanjem samo coolera, sa cooler i procesorom lappanim možda i dobiješ 3-4 C ali opet ništa spektakularno jer je očito on na granici za tvoj proc, probaj neki tunel složit ili nekaj takvoga ili da drito u njega dere sa stranice kroz "fan duct" zrak ako baš oćeš i dalje koristiti CNPS8000 ali IMHO uzmi nekaj sa više pajpova, recimo gemin II bi kod tebe dobro legao...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 09:22   #576
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,171
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
A čuj CNPS8000 je rrelativno mali cooler sa kolko 2 pajpe? I još je horizontalan tako da i dodatno pati u ovakvom režimu ono ako ti se ne ruši kanta neznam kaj te muči, sumnjam da ćeš dobit nešto bitno sa lapanjem samo coolera, sa cooler i procesorom lappanim možda i dobiješ 3-4 C ali opet ništa spektakularno jer je očito on na granici za tvoj proc, probaj neki tunel složit ili nekaj takvoga ili da drito u njega dere sa stranice kroz "fan duct" zrak ako baš oćeš i dalje koristiti CNPS8000 ali IMHO uzmi nekaj sa više pajpova, recimo gemin II bi kod tebe dobro legao...
ovaj moj ima 4 pipea, ali istina je jako je mali, i sve si gledam da bi si uboo taj gemini II, već si pripremu radim, kupio sam još dva 120mm venta tako da mislim da idem slijedeći tjedna po njega ako ih naravno bude bilo, a što se tiće muka oko temperatra mene mući najviše to kaj kad ga opteretim orthosom i sa najmanjim OC-om ne izdrži niti 10 sec! Htio bi ga malo probati u OC-u jer sam za to i uzimao da se malo s time poigram, pa se nadam da ću barem donekle spustiti temp sa Gemini-em, a dajte mi recite kaj se tiče te moje termalne paste (ArcticCooling MX-2) ili bilo koje druge dali i koliko joj treba da se udomaći cca!!???
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 09:37   #577
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 854
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
ovaj moj ima 4 pipea, ali istina je jako je mali, i sve si gledam da bi si uboo taj gemini II, već si pripremu radim, kupio sam još dva 120mm venta tako da mislim da idem slijedeći tjedna po njega ako ih naravno bude bilo, a što se tiće muka oko temperatra mene mući najviše to kaj kad ga opteretim orthosom i sa najmanjim OC-om ne izdrži niti 10 sec! Htio bi ga malo probati u OC-u jer sam za to i uzimao da se malo s time poigram, pa se nadam da ću barem donekle spustiti temp sa Gemini-em, a dajte mi recite kaj se tiče te moje termalne paste (ArcticCooling MX-2) ili bilo koje druge dali i koliko joj treba da se udomaći cca!!???

http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=56

tebi definitivno nešto nije u redu sa tim coolerom.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 10:01   #578
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,171
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=56

tebi definitivno nešto nije u redu sa tim coolerom.
pa neznam kako ali jedino ako ti je cpu vani ti mogu temp biti takve kakve jesu, a pretpostavljam da ti nije vani pa mi nije jasno kako ti mogu biti niže od sobne temp 18-25°C?????
Možda ti nevaljaju senzori!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 10:57   #579
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
To su onda polu pajpovi (kratki) ako ih ima 4 a oni su ti (kako je opće poznato) slabiji od full lenght pajpova ali nema veze ubodi gemina, sigurno se nećeš pokajati što se njega tiče, problem je samo ako ti je IHS na procesoru jako sheban bez lappanja proca neće bit dobro, ako ti je pros uheban bolje uzmi thermalright...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 11:07   #580
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 854
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
pa neznam kako ali jedino ako ti je cpu vani ti mogu temp biti takve kakve jesu, a pretpostavljam da ti nije vani pa mi nije jasno kako ti mogu biti niže od sobne temp 18-25°C?????
Možda ti nevaljaju senzori!!!!
vjerovatno nisu najtočniji,
ali u biosu i na speedfanu, te na uguru su temp u razlici 3 stupnja.

edit: inače, komp se nalazi blizu staklene stijene, tj. na mjestu gdje su temerature najniže, te su tamo vjerovatno ispod 24. Vani je sada 8C.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2008., 11:12   #581
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 854
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
To su onda polu pajpovi (kratki) ako ih ima 4 a oni su ti (kako je opće poznato) slabiji od full lenght pajpova ali nema veze ubodi gemina, sigurno se nećeš pokajati što se njega tiče, problem je samo ako ti je IHS na procesoru jako sheban bez lappanja proca neće bit dobro, ako ti je pros uheban bolje uzmi thermalright...
ja na njegovom mjestu nebih ubadao ništa, bar ne dok ne provjerim sve ostalo. Vjeruj mi da je taj zalman kojeg ima jako dobar, bar je ovaj moj dobar.
e sad, ako nešto nije u redu sa njim, onda bi ga valjalo reklamirati (ako ima garanciju), a ako ne provjeriti kako naliježe na proc, provjeriti bazu, ispolirati po potrebi, promjenuti pastu.
Cooler košta 300+ kuna, te bi ih bilo glupo baciti, ako je potrebno samo malo rada.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 11:33   #582
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 885
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
ja na njegovom mjestu nebih ubadao ništa, bar ne dok ne provjerim sve ostalo. Vjeruj mi da je taj zalman kojeg ima jako dobar, bar je ovaj moj dobar.
e sad, ako nešto nije u redu sa njim, onda bi ga valjalo reklamirati (ako ima garanciju), a ako ne provjeriti kako naliježe na proc, provjeriti bazu, ispolirati po potrebi, promjenuti pastu.
Cooler košta 300+ kuna, te bi ih bilo glupo baciti, ako je potrebno samo malo rada.
Tako sam i ja mislio za sonica. Treba se malo potruditi i sloziti to kako spada. E onda sam dosao do stock coolera od celerona 420. Kada su sa njim temp bile par stupnjeva vece nego sa sonicom rekao tko je tu lud. To je inace ovaj cooler
http://xtreview.com/images/celeron-4...locking-01.jpg
nista reko mozda senzor laze skinuo sve ventove sa kucista. opteretio proc i kod 85 stupnjeva poceo "trolati".
E onda sam po negdje treci cetvrti put iso smirglati sonica i nista skuzi da kada je kanta na podu temp 9 stupnjeva manje. Drugi dan uzeo Gemini II i sad temp 20 stupnjeva manje u loadu. Ja zadovoljan, makar mislim da bi mogao po thermalright ultru slijedeći mjesec da probam passivno.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:39   #583
Kr&m&
**Hajduk**
Moj komp
 
Kr&m&'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Hrvatska-Split
Postovi: 282
TT Sonic tower imam od proslog lita i prezadovoljan sam s njim drzi mi klokani X2 4200@2.7 1.4v na 25-30 idle (ovisno o temp u sobi) do maksimalnih 37 koliko sam dosad vidia razlika izmedju jezgri je 2-3 stupnja ako je najveci 37 ova je 34-35 nebi ga nikad mjenja....
__________________
Fassssst.....no0 cooment...
Kr&m& je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 18:54   #584
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
zal man

iman ja tog zalmana 8000 na amd 3.2 i u idile 33 a u radu san naj vise vidija 46 na 1800 rpm jedi no sta mi je na ovoj maticnoj zauzea 1 misto za ram al me zaboli kad dobro ladi...
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:55   #585
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Evo, postao sam i ja član Sonic Tower zajednice, ali imam jedno pitanjce... Kaj mislite o 2 venta na Sonicu tj. vrsta svojevrsnog propuha kroz Sonic...

Dakle, jedan bi uzimao zrak, a drugi izvlačio... Buka i nije toliko bitna jer sam imun na to (ipak imam Seagatea)... Kaj mislite o tome?
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 00:58   #586
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Kao i većina, mislim da nema potrebe.

Jedan vent između tornjeva = dobitna kombinacija
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 01:02   #587
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Budem ja to istestirao kroz koji dan pa ću vidjeti razlike u temperaturi. Mislio sam da je netko probao pa da mi zna reći!

Nikaj, kada istestiram, obavezno javim pa usporedim rezultate.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 07:13   #588
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Probali su ljudi, kaj misliš kako su saznali da nema smisla... ?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 10:12   #589
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Evo, postao sam i ja član Sonic Tower zajednice, ali imam jedno pitanjce... Kaj mislite o 2 venta na Sonicu tj. vrsta svojevrsnog propuha kroz Sonic...

Dakle, jedan bi uzimao zrak, a drugi izvlačio... Buka i nije toliko bitna jer sam imun na to (ipak imam Seagatea)... Kaj mislite o tome?
Stvarno ti nema smisla stavljat 2 venta na sonic pogotovo jer ti 12ka onako od kucista izvlaci toplinu van (valjda ako je imas), a sta se tice buke od seagatea uzmi raptora pa ces vidit sta je buka!
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 15:04   #590
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Angry

Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Stvarno ti nema smisla stavljat 2 venta na sonic pogotovo jer ti 12ka onako od kucista izvlaci toplinu van (valjda ako je imas), a sta se tice buke od seagatea uzmi raptora pa ces vidit sta je buka!
nista nije bucnije od mojih barakuda, raptor se cuje kad pocne rostiljat dok moje barakude rostiljaju konstantno
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 15:17   #591
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Evo kolege iz srbije se raspisale o ovom monstrumu pa kome treba tenk neka izvoli.
http://www.scythe.co.jp/cooler/orochi.html
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 17:14   #592
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Evo, postao sam i ja član Sonic Tower zajednice, ali imam jedno pitanjce...
Hmmm, pitam se ko ti ga je prodao... Hmmm...

Nego, javi mi kakve će bit temperature.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 17:22   #593
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Evo kolege iz srbije se raspisale o ovom monstrumu pa kome treba tenk neka izvoli.
http://www.scythe.co.jp/cooler/orochi.html
E ovo je vec stvarno prevec
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 17:23   #594
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Nego, javi mi kakve će bit temperature.

To ću ti ja reć da nabijem još jedan post
Prezadovoljan je temperaturama jer su za preko 20 stupnjava niže od onoga što je prije imao.A ja kada sam ga montirao našao sam valjda tonu one bijele smeće paste što dobiješ od TT-a,koju sam zamijenio s AS5.
Kad ga je kurio sat i po s orthosom kaže da nije otišlo iznad 50 tako da je to super.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 17:31   #595
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
To ću ti ja reć da nabijem još jedan post
Prezadovoljan je temperaturama jer su za preko 20 stupnjava niže od onoga što je prije imao.A ja kada sam ga montirao našao sam valjda tonu one bijele smeće paste što dobiješ od TT-a,koju sam zamijenio s AS5.
Kad ga je kurio sat i po s orthosom kaže da nije otišlo iznad 50 tako da je to super.
Jeeej jeeej, me happy. Ja kupio TRU120Ex, i temperature mi još veće nego sa ST.

Trebam lappat.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 18:31   #596
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Kakve su tu sad temp a kakve su bile?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 19:16   #597
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Prije 41 idle, sad 43... Load se ne sjecam...

Problem je u tome kaj je TRU120Ex jako konveksan.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 22:24   #598
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
To ću ti ja reć da nabijem još jedan post
Prezadovoljan je temperaturama jer su za preko 20 stupnjava niže od onoga što je prije imao.A ja kada sam ga montirao našao sam valjda tonu one bijele smeće paste što dobiješ od TT-a,koju sam zamijenio s AS5.
Kad ga je kurio sat i po s orthosom kaže da nije otišlo iznad 50 tako da je to super.
@Ice Demon:

Evo kao što je moj OC guru već rekao temperature su špica, testirao sam ga 4-5 sati i neće se kuriti preko 50°C. Kada je kućište otvoreno temperature su oko 42°C! Isplativa kupnja jer se s BlueOrbom II nije dao proc clockati zbog temperatura...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 18:22   #599
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ovako,zamjenio sam proc,stavio sam gore drugi sonic tower i imam iste temperature a one su 80+.
Proc je drugi član držao na približno istim naponima,on ima big typhoon VX,ja sonica.On je imao 68°,ja imam 85°.U loadu je sonic fino topao,znači prenos temperature je ok.Oba sonica su polirana.Sa starim procom sam radio ravnalo test na neravnu površinu,čini mi se da je više manje ok.Jel itko čuo za neke znane probleme s P965 DS3 po pitanju očitavanja temp?
Probao sam prst metodu.Zavukao sam ispod baze sonica prst i dotaknuo kućište socketa.Toplo jest,ali nebi rekao da je 80+ pošto nisam ostavio komad kože gore.Pasta je u redu nanešena,radi se o AS5 pasti.Jel ima tko kakvu konstruktivnu ideju?
Znači ukratko,dva proca,dva ista kulera oba polirana,iste temperature+prst metoda?Senzor sere?

EDIT:sad sam zatvorio kućište,nema značajne promjene temperature.Možda i ovo nešto znači.

Zadnje izmijenjeno od: žile. 21.02.2008. u 18:43.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 19:40   #600
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687


Zna li itko u cemu je problem??

I u Loadu je tako...isto tolika razlika,a ne vjerujem da je tolika razlika,jer nisu jezgre udaljene jedne od druge 10cm,pa hajd..Ali ovakva razlika :S

To mi je od kada sam uzeo Sonic Towera...Ali ne znam,moze biti proc,jer sam ih isti dan uzeo,pa nisam bio u mogucnosti isprobati na starom X2 3800+,koji je uvijek imao tocna ocitavanja temp pod Zalmanom CNPS800.

Zna li netko??
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na