Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2003., 21:08   #31
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Originally posted by Horza
i da ga još malo prikratim tak da možeš imati milijun barova sa strane ? ljudi... to nigdje ne vodi. bavim se web designom i ova tablica je 65% širine. na tečajevima uče da je sasvim ok do 85%.
ali ti si svoj sig još pomaknuo malo desno a ne ravno ispod ove crte.Daj ga povuci skroz lijevo!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2003., 22:24   #32
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Horza
i da ga još malo prikratim tak da možeš imati milijun barova sa strane ? ljudi... to nigdje ne vodi. bavim se web designom i ova tablica je 65% širine. na tečajevima uče da je sasvim ok do 85%.
... i na plotu pise pika, pa nitko ne jee...
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2003., 22:34   #33
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da znam da ce ispasti da serem i da ulazim u podrucje koje se ne kuzim i blabla bla....ali prije ce te firme odustati od posudivanja hardwarea ako znaju da neki od ljudi iz teama voli raditi hack na dvd playeru kako bi imao multiregion...mislim kad vec idemo tim putem...
Zapravo, kao sto smo vec pisali, svatko od nas, tko posjeduje linijski DVD player, ima ga pravo izlupati cekice, napraviti hack, umociti ga u boju, proliti griz na njega, jer JE vlasnik doticnog uredjaja, a ne licence za koristenje. U garantnom listu i uputama/prirucniku pise da se takvim potezima gubi garancija, a ne da je zakonom zabranjeno.
S druge strane, kada kupis film (na DVDu/VHSu), ti si kupio pravo da taj film gledas, a sve sto je zabranjeno pise na samom mediju i prije pocetka filma (kopiranje i te price). Naravno, nema tog zakona koji ce te sprijeciti da taj film na DVDu/VHSu ne bacis u drobilicu ili razbijes cekicem.
Mislio sam da smo to vec apsolvirali, ali...
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ovo sam nasao negdje na netu...da li je tocno ili ne neznam

Važno !!! Ne kopirajte DVD-ove ukoliko veæ ne posjedujete svoj primjerak. Posve je legalno raditi sve što želite sa SVOJIM primjerkom DVD-a sve dok ga koristite u svoje PRIVATNE svrhe. Nije dozvoljeno kopiranje i distribucija kopiranih DVD-a i to ljudi puno miješaju sa kopiranjem filmova u privatne svrhe. Dakle sve što je opisano na ovim stranicama odnosi se na privatnu upotrebu DVD filmova.
Nazalost, to nije istina, barem ne za sada. Sluzbenu potvrdu izjave ovoga tipa moraju dati BSA i slicne udruge koje se bave zastitom intelektualnog (i drugog) vlasnistva. Doticna operacija stima za Audio CDe, ali za sada jos ne i za DVDove (opcenito).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2003., 23:32   #34
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by gpremec
S druge strane, kada kupis film (na DVDu/VHSu), ti si kupio pravo da taj film gledas, a sve sto je zabranjeno pise na samom mediju i prije pocetka filma (kopiranje i te price). Naravno, nema tog zakona koji ce te sprijeciti da taj film na DVDu/VHSu ne bacis u drobilicu ili razbijes cekicem.
moj klinac od 4 godine obožava gledati Denisa, pa tata ošo u dučan ,kupio orginal 7 vhs kazeta Denisa u izdanju Blica i klinac bio zadovoljan kojih mjesec dana, nakon čega sve i jedna kazeta sniježi a u nekima se traka i izgužvala. Da ne bi rekli da mi je video šrot imam skoro novog sonia sa 6 glava. E sad da nismo banana država odnio bi te kazete u blitz i nabio ih nekom u gubicu, a mogao sam otići u videoteku posuditi tih 7 kazeta i presnimiti ih i gledati sigurno pet puta duže od orginala, od kojih je svaka kazeta koštala 80 kuna.
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 00:36   #35
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Mislio sam da smo to vec apsolvirali, ali...
da vec smo apsobirali,prozvakali i bla bla tu temu...ja sam ju samo spomenuo zbog tocke1)

1) horza je pricao o nedavanju hardwarea od strane ducana...po meni je prije to razlog nego li to kaj si je neko preprzio dvd koji je kupio od njih na przilici koju je kupio kod njih i to kao backup kopiju na medij koji je kupio od njih...istina ako neko zezne multiregion hack ducan ce prodati dva dvd playera pa im opet odgovara...

2) ono sam ja kopi pejst i rekao sam da ne znam da li je tocno...

3)zakon kod nas? kakav to zakon o intelektualnom vlasnistvu? onaj gdje je najvise piratizma u drzavnim ustanovama i firmama...nije fora u win i office nego u onim milijardama kuna sofwarea koji nje ovo dvoje gore navedenog...

4)koliko sam ja shvatio iz narodnih novina (isao sam cak tamo da malo pogledam) ti sa dvd-om mozes raditi sto god hoces kao autor..jos jedino fali onaj dio..nesmijete umnazati,javno prikazivati,pišati po tome ili uopce gledati u taj dvd..

odnosno neke dvd-ove se i moze kopirati za backup..jer naime ako na njima ne pise da je zabranjeno umnazanje za osobne svrhe mozes raditi backup...a ako sam sto se tice pravnog djela u pravu (ajmo pravaši recite nesto) vi ne smijete zabraniti spominjanje divxa i sl

http://www.nn.hr/clanci/medjunarodni/2000/064.htm

http://www.pravst.hr/~goran/pravo/zakon/


eh da .. sto se tice divxa ... mozda ja zelim si prekodirati nes snimljeno s mojom kamerom...i sta nesmijem to pitati na forumu? ili frend mi da dvd koji je sprzio sa koncertom iz kseta i ja ga zelim ripati...nesmijem pitati?zasto?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 05:43   #36
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
isao si na tecaj html-a?

toliko o tecajevima...
nikada nisam pohađao tečaj html-a niti web designa. samouk sam. osnove mi je pokazao frajer kaj predaje na srcu.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 05:59   #37
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da vec smo apsobirali,prozvakali i bla bla tu temu...ja sam ju samo spomenuo zbog tocke1)

1) horza je pricao o nedavanju hardwarea od strane ducana...po meni je prije to razlog nego li to kaj si je neko preprzio dvd koji je kupio od njih na przilici koju je kupio kod njih i to kao backup kopiju na medij koji je kupio od njih...istina ako neko zezne multiregion hack ducan ce prodati dva dvd playera pa im opet odgovara...

DVD player je u potpunosti moj. to nije ničije intelektualno vlasništvo.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 09:37   #38
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
eh da .. sto se tice divxa ... mozda ja zelim si prekodirati nes snimljeno s mojom kamerom...i sta nesmijem to pitati na forumu? ili frend mi da dvd koji je sprzio sa koncertom iz kseta i ja ga zelim ripati...nesmijem pitati?zasto?
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Konverzija DVDa u DivX NIJE ilegalan potez ako sam sadrzaj na DVDu NIJE zasticen pravima protiv kopiranja i ostalih detalja. Naravno, i obratno.
Citiraj:
Originally posted by gpremec
..."prebacio sam si neke snimke s kamere na komp, kak da sad to prebacim u DivX".
Ili pocni citati postove po forumu, ili prestani srat bezveze.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 11:46   #39
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ili pocni citati postove po forumu, ili prestani srat bezveze.
Premec opet psujes !:mad:
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 13:53   #40
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Da, a ja sam mislio da je ovo neki pristojan forum!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2003., 14:17   #41
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Pa nisi ti bog pa da mu naređuješ.
Možda imaš 10 puta više postova od njega, ali čovjek ima pravo na slobodu i da radi što hoće
ocito neznas citati - pise "nisam li te zamolio"
jos jednom??
"nisam li te zamolio"
"nisam li te zamolio"
"nisam li te zamolio"
evo tri puta jer ti obicno sporo shvacas.....dakle gdje je tu naredba ili se da je naslutiti moja uvjerenost u posjednovanje bozanskih moci?????
odjebi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 14:42   #42
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sad Službeno

Citiraj:
Originally posted by Horza
DVD player je u potpunosti moj. to nije ničije intelektualno vlasništvo.
da znam..ali se radi o tome da je backup jos uvijek sivo podrucje...tako da dok nije zakonom zabranjeno zasto nebi pricali o tome?

OD KADA JE ZAKONOM ZABRANJENO PRICATI I RASPRAVLJATI O ICEMU???

ja se sjecam neceg sto se zove ustav..

i mogu otici u ploicijsku stanicu i reci im kako cu ubiti nekoga i dok to ne napravim ne mogu mi nista (osim mokrih novina)

i ponavljam opet...ono sa hw-om je glupost...ako je ozren,sbp,pajo i jozha rekli ne onda dobro..razlozi su da to ne zele na forumu..OK...ovo sa hw ponavljam je glupost!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 15:08   #43
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
I na kraju se OPET jedna tema pretvorila u "ja ju jebem-ona prdi"...

A sve kaj je trebalo napraviti je da se tu i tamo nekog upozori ak počne srat...mislim o stvarima koje su fakat nelegalne.

Sama tematika obrade videa je jedno-piratluk je sasvim druga priča...

Ali...kaj je teško tu i tamo nekog upozoriti da nekih tema na ovom forumu NEMA i da ih nesmije biti...a ne samo banati...

Ako netko postavi temu kak zripati najnoviji DVD iz videoteke-pa lijepo mu treba reći da o takvim stvarima nema govora na ovom forumu...svi smo mi više-manje tu stalno,tako da dotičnog može upozoriti i Premec i ja i bilo tko drugi...

Pa ipak svi mi trošimo i svoje vrijeme i nofce da bi ovaj forum bio živ i funkcionirao kako-tako...

Mislim...o ljudima koji tako troše svoje slobodno vrijeme je žali-bože raspravljati.

Niti je PCekspert veliki site...niti je tak zanimljiv ljudima koji se bave piratlukom...dakle-ako netko i počne postavljati takva pitanja ili je neupućen u tematiku ili je zlonamjeran.

One prve treba upozoriti,one druge banati.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 20:39   #44
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Jelc
I na kraju se OPET jedna tema pretvorila u "ja ju jebem-ona prdi"...

A sve kaj je trebalo napraviti je da se tu i tamo nekog upozori ak počne srat...mislim o stvarima koje su fakat nelegalne.

Sama tematika obrade videa je jedno-piratluk je sasvim druga priča...

Ali...kaj je teško tu i tamo nekog upozoriti da nekih tema na ovom forumu NEMA i da ih nesmije biti...a ne samo banati...

Ako netko postavi temu kak zripati najnoviji DVD iz videoteke-pa lijepo mu treba reći da o takvim stvarima nema govora na ovom forumu...svi smo mi više-manje tu stalno,tako da dotičnog može upozoriti i Premec i ja i bilo tko drugi...

Pa ipak svi mi trošimo i svoje vrijeme i nofce da bi ovaj forum bio živ i funkcionirao kako-tako...

Mislim...o ljudima koji tako troše svoje slobodno vrijeme je žali-bože raspravljati.

Niti je PCekspert veliki site...niti je tak zanimljiv ljudima koji se bave piratlukom...dakle-ako netko i počne postavljati takva pitanja ili je neupućen u tematiku ili je zlonamjeran.

One prve treba upozoriti,one druge banati.
hvala lijepo. to je srž i objašnjenje.
ja odbijam dalje komentirati.
over & out.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2003., 20:42   #45
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Hehe pobijedili smo!Horza je maknuo sig; nema više skrolanja!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 18:16   #46
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Jos jedno pitanje

Bilo je dosta rasprave koliko vidim, a jos nisam vidio nista za EULA. To me malo zbunjuje pa ak se nekom da to jos malo pojasniti. Meni je to sve "jasno" s autorskim pravima i sve smo to apsolvirali ali ja se s tim ne slazem skroz a ima nas dosta. Da se svi slazemo nebi bilo svih tih besplatnih programcica koji nam uljepsavaju dan,i bilo bi dosadno
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 20:07   #47
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
here we go again

sorry, ja u ovoj rund rasprave neću sudjelovat... ne da mi se mlatiti praznu slamu. priključit ću se za jedno 2 tjedna kad opet nekome nešto ne bude jasno.

nitrach... zbog tebe maknuh i sig i titulu... da si malo razrežem žile da ne budeš žedan ?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2003., 20:12   #48
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ma nije potrebno!Odvikavam se!Sada samo pijem H2O!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 07:45   #49
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Jos jedno pitanje

Citiraj:
Originally posted by Dr@Zen
Bilo je dosta rasprave koliko vidim, a jos nisam vidio nista za EULA. To me malo zbunjuje pa ak se nekom da to jos malo pojasniti. Meni je to sve "jasno" s autorskim pravima i sve smo to apsolvirali ali ja se s tim ne slazem skroz a ima nas dosta. Da se svi slazemo nebi bilo svih tih besplatnih programcica koji nam uljepsavaju dan,i bilo bi dosadno
Sorry kaj moram ovo reci, ali ti si mi sve manje jasan. Kazes da ti je sve to "jasno" (meni nije bas jasno zasto ta rijec pod navodnicima), a onda opet pilis gluposti. Ti ili se pravis blesav ili si ovdje samo zato da pilis gluposti.

Malo te zbunjuju zakoni? U kojoj ti to civilizaciji zivis? Sada ces jos izjaviti da je OK ubiti covjeka pri pljacki stana, i da ne vidis zasto bi osoba koja to ucini trebala biti kaznjena. Zakon je zakon, a to o cemu ti pricas su prchkarije i gluposti. Ili si ti iznad zakona?

Ili, probaj ovaj pristup: napisao si mali programcic koji radi "nesto". Ne samo to, vec je tvoj programcic u svojoj verziji 2.0 postao planetarno popularan, jer svoj posao obavlja najbolje. Od verzije 1.79.004 odlucio si da ce program biti shareware i nakon 30 dana koristenja treba platiti US$ 5 za daljnje koristenje. Odjednom, na sivo-crnim stranicama weba pojavio se registracijski broj/crack za tvoj programcic. Sto ces uciniti: a) Reci kako je to OK i kako svatko ima pravo nelegalno koristiti tvoj programcic, ili b) borit se protiv toga da ljudi ilegalno koriste tvoj programcic.

Uostalom, procitaj jednom sto pise u EULA-i. Osobno sam to ucinio prije 3,5 godine. Pomoglo mi je da shvatim ozbiljnost odredjenih akcija. Tko zna, mozda pomogne i tebi.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 09:12   #50
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kao prvo gorane ako si povjerovao u sve ono cime se prijeti u EULA onda pocinjem sumljati u tvoj zdrav razum.....vecina toga se ionako neodnosi na pojedince koji koriste neki program za sebe nelegalno (n zato sto je to u redu vec zato sto nije isplativo iskrcat specijalce na krov kuce djeteta koji koristi crackirani winzip ).....
osobno imam orginal windowse, orginal encartu 01....i to je to
sve ostalo je freeware ili crackirano.kupio sam i tvtool jednom (jer je jeftin naravno) ali neradi s vom grafickom pa ga nekoristim i neracunam.....
ali nebojim se poteza kojima se prijeti u EULA jer su besmisleni.....
btw, oce ko kupit orginal encartu 2001???
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 09:34   #51
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kao prvo gorane ako si povjerovao u sve ono cime se prijeti u EULA onda pocinjem sumljati u tvoj zdrav razum.....vecina toga se ionako neodnosi na pojedince koji koriste neki program za sebe nelegalno (n zato sto je to u redu vec zato sto nije isplativo iskrcat specijalce na krov kuce djeteta koji koristi crackirani winzip ).....
osobno imam orginal windowse, orginal encartu 01....i to je to
sve ostalo je freeware ili crackirano.kupio sam i tvtool jednom (jer je jeftin naravno) ali neradi s vom grafickom pa ga nekoristim i neracunam.....
ali nebojim se poteza kojima se prijeti u EULA jer su besmisleni.....
btw, oce ko kupit orginal encartu 2001???
OK, OK, nije da sam sljepo povjerovao EULa-i, ali ipak je tamo fino napisano sto je dozvoljeno, sto nije, i koje su kazne/sankcije.
Sad, dali se to odnosi i na pojedince - DA! Bas kao i na firme. Uostalom, stav MIcrosofta je da ilegalnu kopiju MS Officea nesmijes koristiti niti na kucnom racunalu za privatne svrhe. Niti Windowse. Druga stvar je ako BSA tolerira neke stvari.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 09:59   #52
Dr@Zen
Premium
Moj komp
 
Dr@Zen's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
Re: Re: Jos jedno pitanje

Citiraj:
Originally posted by gpremec



Ili, probaj ovaj pristup: napisao si mali programcic koji . [/B]
Ovo je skroz otislo u krivom smjeru.Da bude nesto jasno; Ja se potpuno slazem sa autorskim pravima kao takvima i protiv sam piratluka jer je ilegalna radnja.Znaci ono kaj vidimo na trznicama "orginalni" cd-i itd. Isto tako i u filmskoj industriji. Znaci sve ok. Ono sto mi smeta je sto se sve smatra pod kopijom. Neke stvari bi se trebale nekako preformulirati jer ipak nemozes reci da je mp3 kopija audio cd-a ili divx kopija dvd. Ako kazes da je onda se ja vise necu ovdje pojavljivat i ti si pobjedio. Radnje koje su potrebne da bi se "skopirao" orginal u neki format nisu bas ciste pa si tu u pravu, ali gleda se krajnji produkt. Uglavnom to je to. End of story.
__________________
Dr@Zen je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2003., 09:25   #53
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Jos jedno pitanje

Citiraj:
Originally posted by Dr@Zen
Ovo je skroz otislo u krivom smjeru.Da bude nesto jasno; Ja se potpuno slazem sa autorskim pravima kao takvima i protiv sam piratluka jer je ilegalna radnja.Znaci ono kaj vidimo na trznicama "orginalni" cd-i itd. Isto tako i u filmskoj industriji. Znaci sve ok. Ono sto mi smeta je sto se sve smatra pod kopijom. Neke stvari bi se trebale nekako preformulirati jer ipak nemozes reci da je mp3 kopija audio cd-a ili divx kopija dvd. Ako kazes da je onda se ja vise necu ovdje pojavljivat i ti si pobjedio. Radnje koje su potrebne da bi se "skopirao" orginal u neki format nisu bas ciste pa si tu u pravu, ali gleda se krajnji produkt. Uglavnom to je to. End of story.
Pobijedio? O cemu ti pricas. Ovdje se raspravlja, a ne gleda se tko je pobjednik.

Ali i dalje te ne razumijem. Kazes da kopiranje filma na DVDu u DivX format nije kopiranje, isto tako i s AudioCDa u mp3? I da to nisu kopije? Ajde malo razmisli. Ako ne kopiras, sto onda radis? Radis li remastering? A s kojim pravima, posto je i to zasticeno zakonom. Kopiranje je kopiranje, bez obzira iz kojeg formata u koji format.

Uostalom, cak i audio industrija poznaje pojmove kao master i kopija. Audio CD koji kupujemo u ducanima (mislim na originale) sama industrija naziva kopijama, naravno, legalnim, jer samu kopiju izradjuje diskografska kuca koja ima prava izradjivati kopije, a dobila ih je od samog vlasnika prava na sadrzaj koji je na doticnom Audio CDu.

I nemoj mi samo sad poceti s pricom kako sam pobjedio, jer nisam ja donosio te zakone, niti ih provodim.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2003., 10:56   #54
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Ajde decki nemojte se jos sad posvađat oko toga.Evo moje mišljenje o tome:

Sve je legalno dok se radi po pravilima koje je izdala pojedina izdavačka kuća.Ako recimo EA kaže da mogu iskopirat 5 kopija fife iskopirat cu je i datz prijateljima, a ako kaze da nesmijem nista kopirat, necu nista kopirat!

Evo, sva filozofija.A, sigurno svi na ovom forumu, što se ove teme tiče, nisu baš čisti!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2003., 14:50   #55
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
moje mišljenje je poznato.
a sad dosta više ovog topica... svakih tjedan dana se netko sjeti ubaciti novu provokaciju.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na