Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2006., 10:32   #31
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Ako ga kupiš u Trstu, na njemu ćeš imati sve, ali baš sve programe i vindoze na talijanskom. Ako ti se da zahebavat s tim, navali. Cijene su niže nego kod nas. Problem je i ako prijaviš izvoz iz Italije na slovenskoj granici (zbog povrata IVE tj. PDV-a), a oni javljaju našima sve što je preko 400 EUR. Dakle, ne prijavljuje prodavaona (osobno provjereno ). Boli njih, oni su prodavači koji žive od provizije, a IVU vraća država. Vjerojatno je da ćeš tamo naći modele kojih nema kod nas pa će ti to malo otežati traženje. Evo ti link jedne veće prodavaone u Trstu. Lijevo odaberi Personal Computer - Notebook. http://compraonline.mediaworld.it/we...0000&langId=-1
Ako trebaš prijevod za neki od njih, reci pa ću ti prevesti. Inače, bio sam u toj trgovini i mogu reći da je izbor svjetski. Svi rade tako da možeš vidjeti kakav im je ekran i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 11.05.2006. u 10:43.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 14:08   #32
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
jel znas mozda kolko bi me kostao laptop za recimo 1ooo eura? znaci sve skupa s carinom i porezom ili kaj se vec placa
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2006., 14:45   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Ukoliko se dobro sjećam, sistem je slijedeći: IVA je 20% i to oduzmeš od cijene koja je u prodavaoni, dodaš na to 10% carine i onda na zbroj cijene i carine staviš 22% PDV-a. Pa ti računaj. Ako misliš na šverc, onda imaš cijenu u prodavaoni.

edit: ovakav izračun važi za sve EU države. Zaboravio sam da na to ide i još poneka kuna (max. 200) za raznu papirologiju na našoj carini.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 14:59   #34
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
znaci po tome je 1100 eura cijena sa svim. evo jel mozes ti pogledati za ovaj laptop: acer 9500 wlmi. ak je to tocno kaj tam pise onda je to i vise nego povoljno. cijena je 999 eura. ak me taj laptop kosta 1100 eura s carinom onda letim dolje. ima 17" monitor, grafa je ati x700, 1gb ddr2, intel centrino m735.

kaj je to problem ak je sve na talijanskom? srusim windowse i dignem svoje? daj mi to malo pojasni
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 16:39   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Možeš ti srušiti vindoze i staviti druge bez problema, ali gubiš softver koji si dobio s njim jer je i on na talijanskom. Naravno da se sve može i naknadno instalirati. Ako imaš volje za zahebavanje s tim... Inače, prodavaona se nalazi u trgovačkom centru Torri d'Europa i lako ga je naći jer se dobro označen od ulaska u grad.
Prijevod karakteristika laptopa: Acer 9500WLMI - Intel Centrino 735 (1.70 GHz, 2 Mb L2 cachea, 400 MHz FSB), HD 80 Gb, 1024 Mb RAM, 17" TFT WXGA CrystalBrite ekran, DVD+/-RW DL, LAN, Firewire, 56k modem, Wi-Fi 802.11b/g, ATI X700 128 Mb VLASTITE memorije, 5-in-1 card reader, XPH, 5xUSB.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 16:44   #36
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Nastavak:
Dobro, ali stvarno dobro se raspitaj za onu moju računicu da se ne zaletiš!! Nazovi carinu pa nek ti oni kažu da ti ne bi kasnije ja bio kriv. Provjeri i cijene istog kod nas. Ne zaboravi da te i put košta (benza, cestarine,...). Ako si baš gadno zapeo za njega i hoćeš ga, možemo se dogovoriti da ti se pridružim putem i odvedem te u Trst. U obzir dolazi samo subota ili dan kad je kod nas praznik, a nije kod njih i tvoj auto!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 21:24   #37
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
a kakav softver dobivam s njim? kaj je to tak bitno? pa moze se to tu nabavit. a srusit windowse mi nije uopce problem jer cu stavljat od firme softver od windoza, officea,ac i tak dalje. cuj, takav laptop se tu uopce nemoze nabavit. ima neki, ali ima jaci proc(2.0),100gb hard i kosta 17 000 kn. tak da ak je ovo cijena tog laptopa idem po njega sigurno. za carinu sam pitao par ljudi i svi su tak potvrdili, osim jednog i on veli da ja kao fizička osoba ne mogu uvozit vise stvari od 80 eura po osobi. ali opet to je laptop. kutiju bacim i stavim ga na sjedalo i od kud on zna kad sam ga ja kupil. kaj se itce gar., nije mi bitna jer sam ipak malo predaleko da idem gore dolje. bitno mi je da ga kupim tak jeftino i da on radi, a ak se kaj dogodi kakav veliki kvar onda cu ic dolje. daj mi reci kaj je jos na talijanskom? tipkovnica, softver koji mogu lako promijeniti i kaj jos?
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2006., 21:30   #38
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
i daj mi jos reci jel sigurno to cijena kompletna, znaci sa porezom i kaj ja znam kaj oni jos imaju? mislim 999 eura je stvarno malo za tak nekakvu pilu. jel mozes kak pitat dal ih imaju na lageru ili se mora narucit. da se nebude desilo kad dodem dolje da ih trenutacno nema. i kakvo im je radno vrijeme?

kaj se tice prijevoza do dolje, nije mi zao dati jos 100 eura, jer tak nesto necu tu u blizini naci.
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 08:41   #39
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
koji model uzeti, koja je bolja graficka:

Acer Aspire 5652WLMi (LX.ABW05.002)
http://global.acer.com/products/notebook/as5650.htm
Intel Core Duo T2300 2x 1.66GHz, 15.4" WXGA (1280x800) Crystal View, 100GB SATA 5400rpm, 1024MB DDR2 533 (2x512), DVD±RW DL, NVidia GeForce 7600 Go 256MB, WLAN 802.11bg, GB Lan, Bluetooth 2.0 EDR, FireWire, 5in1 card reader, SPDIF, DVI-D, Windows XP Home, 2.89kg. Jamstvo 12mj
cijena:9739.00 kn

ili

Acer Aspire 9502WSMi (LX.A6205.007)
http://global.acer.com/products/notebook/as9500.htm
Centrino PM 740 1.73GHz (533FSB), 17" WXGA+ (1440x900) CrystalBrite, 80GB ATA100, 1x512MB DDR2, Slot-in DVD±RW DL, ATI M-Radeon X700 128MB, WLAN 802.11g, Gb Lan, Bluetooth, 5in1 card reader, DVI, FireWire, ExpressCard, SPDIF, integriran Subwoofer, Windows XP Home, 3.60kg, jamstvo 12mj
cijena 9116.00.

evo pa ak moze strucno misljenje da se napokon odlucim. radim u autocadu, pa bi mi 17" dobro doslo, ali ak je ova nvidia bolja od x700 onda cu rade uzet njega, jer ima 1gb rama i bolji procesor.
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 09:14   #40
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
je, bolja je, samo trosi vise struje, ali ako ti to nije problem, uzmi gore navedenog.....a i core duo ce ti dobro doci....
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2006., 10:35   #41
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
5652 je bolji. Prodavaona koja je u Trstu je dio lanca i stvarno se može dogoditi da ne nađeš model koji tražiš i zato imaj u rezervi bar još 2 modela umjesto toga. A za stanje na lageru u toj prodavaoni, moraš baš tu prodavaonu nazvati. Teško da će ti tamo itko znati riječ engleskog pa se pobrini da zove netko tko zna talijanski. Ako uopće uspiješ dobiti tu informaciju od njih. Prodavaona je u trgovačkom centru i vjerojatno je radno vrijeme 8-19 radnim danom. Daj mi malo vremena da ti pokušam iskopati točno radno vrijeme. Ok?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 10:45   #42
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Fakat sam brz : goood :
Radno vrijeme centra: pon 12-21, ut-sub 9-21, ned 10-21
Media World: tel. 040/3488111 fax. 040/3488200 (Italija je +39)
Link: http://www.torrideuropa.com/
Imaš upute i na engleskom kako stići do njih (gornji desni kut). Sretno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 17:21   #43
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
e cuj sad ovo. nasel sam lika koji prodaje laptope i covjek ne da je povoljan nek je ultra povoljan. nasel sam ga tu na forumu da prodaje laptope.

cijena 9502 je 9116 kn, a 5652 je 9739 kn. posto ih on ima tak povoljno najvjerovatnije cu uzet od njega i onda netrebam ici u italiju. e, znaci vi predlazete da uzmem 5652. grafa je bolja sigurno? proc je bolji to znam i sam i rama ima dovoljno.

i coconut puno ti hvala na trudu. u slucaju da necu uzimat od njega, onda idem definitivno i trst. makar neznam dal je taj lik siguran za poslovanje. laptop ima hrv garanciju i sve je drugo kak treba biti. nadam se da me nece zajebat
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 20:24   #44
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
je bolja je....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 07:29   #45
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
znaci 5652 ima bolju grafu, proc, ram, mislim da je i disk 5400, veci disk, a jedino kaj je slabije je monitor. sad cu jos pogledat kak su te cijene tocno u trstu. dobio sam par savjeta da ne uzimam takvu stvar od neprovjerenih ljudi, pa cu onda radije otici do trsta. mislim, mozda je covjek ok, ali ja to neznam. hvala svima na savjetima. ak cu jos kaj trebat pitat cu. na jednom drugom forumu sam isto postavio pitanje, ali slabo je bilo odgovora. dobro mozda sam ja dosadan malo, ali zelim cuti misljenje drugih, tak znam kupiti pravu stvar

edit:

coconut jel ovaj zadnji link kaj si mi dao za isti ducan ko i ovaj prvi
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 08:06   #46
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
ajd jos cu jedno pitanje postavit. koja je najbolja graficka. znaci po redu koja je najbolja,a koja najlosija. mislim da nijedna nije losa, ali koja je najbolja:

1. ati radeon 9700 128 mb

2. ati x700 128 mb

3. ati x1400 512 hypermemory(kaj to znaci, nemam pojma)

4. nvidia 7600 go 256 mb

5. nvidia 7400 go 256 mb turbocache

6. nvidia 6800 go 256 mb.

evo , to su najčešće kartice koje se stavljaju, pa bih trebao znati koja je najbolja
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 08:19   #47
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Ove HM i TC ti cuclaju sistemsku memoriju.
Od ovih ovih grafika ovdje: 7600, 6800, x700, x1400, 7400, 9700.
Recimo, jel.
Nisi nasao niti jedan sa x1600?

Makar, sto ti znaci grafika u laptopu, ako je ostatak HW-a ne bas naj?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 11:18   #48
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Drugi link je od samog trgovačkog centra gdje se nalazi trgovina iz prvog linka. Sama prodavaona se zove Media World (u Njem. i Aust. je to MediaMarkt). Telefoni su od prodavaone. Jasno?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 14:37   #49
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
pa laptopi s tim grafama i nisu bas losi. grafika mi je nabitnija jer mi treba za autocad i naravno ram, ali ise manje svi ti laptopi imaju gigu i to mi je cisto dovoljno.

coconut sve mi je jasno. hvala na trudu.
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 19:06   #50
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Giga rama i vlastita grafika su zakon za laptop. Hebeš onu shared grafiku koja cucla ram. Em je sporija em je losija em imaš manje rama za ostalo.
Ako ti još šta treba Ex, slobodno pitaj. Zato i postoji ovaj forum, ne?
Bio sam na otvaranju te prodavaone s jednim likom prije par godina. Tip je na Toshibu od 1.500 EURa dobio 300 EUR popusta jer je to bio prvi dan. Onda je još dobio i povrat IVE tako da ga je na kraju došao ispid 1000 EUR. Inače, za povrat IVE imaš 6 mjeseci u istoj prodavaoni. Doneseš račun s pečatom carine i dobiješ IVU natrag.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 07:05   #51
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
shared grafika je dobra za nekog ko radi u wordu i excelu, recimo, i takav laptop kupis za 4500 kn.inace sam po struci geodet, ali posto sam ogranicen s lovom moral sam kombinirati da uzmem gigu i pravu graficku.jos cisti autocad bi i isao s shared karticom, ali kad na AC stavim dodatni softver, onda dolazi do problema. nasel sam neke laptope tu, ali svi su oko 10 000. a kad otidem dolje, onda cu isti takav laptop za 1000 eura i vratim si ivu i komp me kosta svega 7000 kn s prijevozom. znaci kad potvrdim racun na granici onda imam 6 mj? taman mi odgovara jer idem na more, pa cu skoknut do trsta. inace kad velim kolegama, kolko me dode takav laptop svi padaju od cuđenja. mislim, pa neki modeli su jeftiniji za 80 %!!! jase nadam da cu ici ovaj tjedan, ali ak ne, onda sljedeci tjedan.
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 10:37   #52
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
80% jeftiniji mi se čini malo previše, ali jeftiniji jesu.
Vidim da si iz Zagorja. Šta ti nije Austrija bliža? Linkovi: www.mediamarkt.at (isto što i talijanski MediaWorld) ili www.saturn.at
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 10:49   #53
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Shop u Trstu je www.mediaworld.it, nadalje ako neko od forumasha zeli kupit nesto u Trstu nek se javi meni na PM, pa cemo rjeshit sve tamo, Trst mi je drugi dom. Kupio sam cca 10 tak laptopa u gore navedenom shopu (Acer, Toshiba, HP, Medion...) i (kucam u drvo) do sada nikakvih problema.

U Italiji postoji zakon da ako u roku od 8 dana primjetish oshtecenje ili kvar na uredjaju, donesesh ga u shop i oni ti ga zamijene identichnim modelom ako je moguce. Isprobano.

Edit: Ne brinite za povrat poreza, i to rjeshavam
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 11:26   #54
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
iskreno nemam pojma dal mi je lakse doc do austrije. nisam jos solo nikad isel. jednostavnije mi je doci do trsta jer sam vec bil. a i neznam kak su cijene.
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 14:19   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Zato sam ti i stavio linkove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 14:42   #56
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
dogovorio sam se ninom5 vec da se budemo nasli dolje, tak da nista od austrije.ipak hvala na linkovima. ova guza je predobra
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 14:53   #57
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
končar care...idite kupovat domace...zvjeri od lapova http://www.koncar-inem.hr/racunala/
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2006., 15:03   #58
ExCenTric
Registered User
 
ExCenTric's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Hrv. Zagorje
Postovi: 40
a nemam para za koncara. drage volje bi ga kupil, ali za lovu koju ja imam nemogu nesto kaj meni treba
ExCenTric je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2006., 12:05   #59
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Citiraj:
Autor ExCenTric
e cuj sad ovo. nasel sam lika koji prodaje laptope i covjek ne da je povoljan nek je ultra povoljan. nasel sam ga tu na forumu da prodaje laptope.

cijena 9502 je 9116 kn,......
I tako je nas kolega ExCenTric danas u Trstu kupio Acer 9502 za 999€. Kad sam ga vidio doslo i meni da uzmem jednog. Ukratko, 17" monitor, centrino 1,7, hdd 80gb, dvdrw, 1 gb ddr2 meme....i povrat poreza, mislim da ga izadje na kraju oko 6000 kn, fantazija....

A onaj gore ULTRA povoljan za 9116kn
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2006., 14:25   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,375
Kako je prošlo s našom carinom? Napiši koju recenziju, možda još netko poželi kupnju u Trstu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na