Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2008., 12:56   #31
Killed1
Premium
Moj komp
 
Killed1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova


Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Ne razumijem. Nisi siguran da li je to tvoja slika? Zar si stavljao tuđe ili što?
Nisam nista tude stavljo citaj malo bolje

Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
4.0 sa stock kulerom je dosta optimistično, da ne kažem nemoguće.
Je si siguran? Ocito da je moguce
Killed1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:12   #32
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Ma nisam reko da su velke greške, nego uporaba ne+riječ(ne zajedno) i još neke sitnice. Ma ništ važno, al onak, ak je review super, zakaj ne i to?

Ne želim vraćat udarac, nit ga vraćam, pa vidiš da sam te lijepo pohvalio jer to i zaslužuješ.
Uskoro će neke grafe na review, pa ćeš ti moć vraćat udarac x2. 2:0
ma np, sljedeci ozbiljniji review bude i pravopisno tocan samo za tebe

Citiraj:
Autor granata Pregled postova
buljet dobar review...a sto se tice ice demon, e sjecas se ovog obecanja...
thx i nemoj zapocinjat o tome na ovoj temi

Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Baja, vsaka čast, udesio si to dobero



Budew i moj sutra, kad se bu otreznil
Nadam se da nisi sino na ispumpavanju zavrsio jer meni je malo falilo Neznam kak sam uspio motor dotjerat doma. Aj onda cekamo i tvoj dugo ocekivani review Abitice

Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Na ovo sam mislio http://www.max-save.org/img.php?file=9coezu.jpg
Jel to tvoja ili nečija druga slika?
zas nebi bila moja slika? 4.5GHz je postignuto sa stock coolerom na 1.6V i sta je tu cudno? Mislim, znam da je malo ludo ici na takav potez al da eto samo za informaciju ukoliko jos neznas, stari Toledo je isao pod 2.0V sa stock coolerom. Temperature me ne zabrinjavaju jer je te ujedno i test hoce li procesor izdrzat dugotrajniju torturu sa manje voltaze. Ovo je tek pocetak njegove balade tako da ocekujte Wolfija u boljem svjetlu kad Optiku stignu cooleri. Aski skidam te sa vrha

Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
very nice
danke, danke... jesi uspio uspjesno zavrsit mod?

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo da i ja pohavlim Baju Bulleta svaka čast, super odrađeno!
hvala... samo sto sam i sam svjestan da ovakvi reviewi nisu za forum vec za portal no eto samo sam htio napraviti mali ulet "kako napraviti review" kad se u zadnje vrijeme svi nesto bacaju na njih a nitko da ga upravo odradi.

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Odličan review Da sam ga vidio popio bi malo više da proslavimo

Jel planiraš raditi žešće modove na njoj?

btw. ovo OC Addicted zvuči tako sexy Podsjeća na hipro-vo "Yorkfield addicted"
Nema problema, popio sam ja za tebe,za mene i za jos 5 nas sinoc
Vjerovatno ce ici svi modovi za nju kad napravim POT (negdje u 9-10mj)
a sto se tice "loga"... Zelis u Team ?

Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Pa pogledajte vCore na SS pa će vam biti jasno kako je uspio
Inače,daj mi raci točno kako izgledaju naponi po parametrima NB,PLL voltage,fsb termination voltage,Over charging voltage-zapravo što ja pišem
De smaži još jedan screen tog dijela biosa sa naponima,ne bilo ti zapovijeđeno,za 500fsb
Inače odličan posao
To sam mislio napisat na dosta visem FSB-u odnosno kad mi dode cooler.

vNB - 1.40V
vFSB - 1.20V
vPLL - 1.50V
NB GTL - 0.61x
CPU GTL - 0.59x
vCORE - 1.6V
OCV nisam diro pa je na AUTO


Eto oprostite , nisam mogao prije odgovorit. Jos je u meni prmomil
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 13:18   #33
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
CPU GTL,on je povezan s kojim parametrom,PLL ili vCore?
Neznam,moram probat ovo tvoje da vidim da meni previše struje na pojedinim komponentama ne daje nestabilnost,jer je meni PLL na 1,9 i FSB na 1,3,mislim da mi je na manje padao na memtestu.Inače ja imam Premium,ali to je to više manje osim geil hlađenja

Sad vidim:
Citiraj:
Autor granata Pregled postova
buljet dobar review...a sto se tice ice demon, e sjecas se ovog obecanja...
Mislim da je dedlajn prošao
Al se ja sjećam Eurodizelovog obećanja

Zadnje izmijenjeno od: žile. 11.05.2008. u 13:29.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:22   #34
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
danke, danke... jesi uspio uspjesno zavrsit mod?
je, je, pomicem se pomalo, (petak/subota...razumijes :P)
imam pitanje jedno al to cemo na icq

polako s tim promilima
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 13:51   #35
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Svaka čast na iscrpnom reviewu..ali IMHO..za tu cijenu NEMA bolje ploče i zato je trebala bar 8.5/10 dobiti..ako ne i više..sve negativne stvari su zaista tvoje subjektivne primjedbe..

A tako se ne piše review..

BIOS 1006 je samo ona trešnjica na šlagu,jer se konačno može životinjski clockati,što nije bio slučaj još od 0604 ili kojeg već stock BIOS-a...

Pohvaljujem te za trud,svakako,ali kudim zbog subjektivnosti kod negativnih strana MBO...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti..

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..

Ostale negativnosti mi se nisu učinile pretjerano bitnima..pa ih ne bi iznosio..

Uglavnom..imam tu ploču već 6mj,i mogu ju samo preporučiti..prvi primjerak je bio dosta nesretan,mislim da se radilo o tvornički skršenoj MBO,jako je bila nestabilna,cold-bootala je nikako,i radila brdo problema..vratio sam ju u links, i ova sad koju imam ide preko 530mhz FSB što sam ja probao..odnosno kad je frend dovezao E8400..

Još jednom,za kraj..svaka čast za trud.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:25   #36
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti..

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..
Ajmo krenut iz pocetka. Tko koristi FDD? Da su zamjenili mjesta-svakako bi bilo bolje. Takodjer, kad su ga vec na dno krhnuli, mogli su u paket ubacit duzi kabl. Osobno sam imao gro problema sa ovom plocom u chif. kucistu jer mi je przilica na vrhu.

Zasto bi ja kupovao neku drugu przilicu kada mi ova sasvim dobro radi i nemam problema za mijenjanjem iste, a i nije bas da mi se dava 200kn nizasto. I daleko od toga da je 200kn malo...
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:26   #37
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
CPU GTL,on je povezan s kojim parametrom,PLL ili vCore?
Neznam,moram probat ovo tvoje da vidim da meni previše struje na pojedinim komponentama ne daje nestabilnost,jer je meni PLL na 1,9 i FSB na 1,3,mislim da mi je na manje padao na memtestu.Inače ja imam Premium,ali to je to više manje osim geil hlađenja
GTL referenca je prica za sebe. Namjena mu je da cisti signal na visokim frekvencijama al kao sto sam vec reko, ne odrazuje se na svakom procesoru isto.
Sta neide sa manje PLLa? 1.9V je vec klimava stopa tj. na granici ubijanja.
Al izjava da je Premium vise manje ista osim hladenja je smjesna. imas 8-faznu regulaciju napona i mislim da bi drop trebao biti ako ne 0 onda jako mal. 8 vs. 3 ? ipak 8

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Svaka čast na iscrpnom reviewu..ali IMHO..za tu cijenu NEMA bolje ploče i zato je trebala bar 8.5/10 dobiti..ako ne i više..sve negativne stvari su zaista tvoje subjektivne primjedbe..
A tako se ne piše review..

BIOS 1006 je samo ona trešnjica na šlagu,jer se konačno može životinjski clockati,što nije bio slučaj još od 0604 ili kojeg već stock BIOS-a...
Pohvaljujem te za trud,svakako,ali kudim zbog subjektivnosti kod negativnih strana MBO...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti.Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..
Ostale negativnosti mi se nisu učinile pretjerano bitnima..pa ih ne bi iznosio.. Još jednom,za kraj..svaka čast za trud.
da, negativne stvari su vise subjektivne no kad sagledas u globalu, puno ljudi jos koristi IDE sucelje, npr. meni je HDD jos IDE a prza SATA. Iako se cini smjesno tako je jer je stvarno na losem polozaju.
BIOS verzija je na vrhu da ljudi znaju o cemu pricam tj da nebi oni sa predhodnim BIOS-ima rekli " Gle, Bullet prica pizdarije. Kod mene toga nema "

sve u svemu... thx
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:40   #38
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
o:
Al izjava da je Premium vise manje ista osim hladenja je smjesna. imas 8-faznu regulaciju napona i mislim da bi drop trebao biti ako ne 0 onda jako mal. 8 vs. 3 ? ipak 8
0 nije sigurno,a bome nije ni 0.010 kao tebi.Recimo da je drop ~0,025.Sad ili ovo za regulaciju nije točno,ili tu nešto jebeno ne štima.Odnosno,na 1,4875 dobijam 1,456 u windowsima.
Položaj IDE je katastrofa,tu nema priče uopće.Pogotovo za one s većim kućištima,ja sam moro razrovat pola onih limenih pokrova od 5,25 da bi uglavio pržu,jednu optiku sam čak morao izbacit jer nema teorije da bi mi dohvatio kabel.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:50   #39
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
A boze moj, pa barem danas postoje mogucnosti "biranja" hardvera po zeljama. IDE/sata/boje/velicina pim**ka...itd.

Ako imam IDE hard, normalno da cu pogledati plocu prije kupnje i procijeniti dali mi pase ili ne. Ili cu izbaciti ide uredjaje iz kejsa i staviti sve sata. Toliko se raspravljate bespotrebno. Ili vi prvo kupite pa onda kukate. Ne kuzim. IDE slot je stavljen gdje je, nije na nama da procjenjujemo dali je dobar/los polozaj. Kome netreba taj ce rec da je u idealnom polozaju, right?

Prije kupovine svoje 3870 x2 grafe, dobro sam pogledao duzinu te grafe jer mi prelazi preko sata slotova na maticnoj, a kako imam 4 sata uredjaja (3xhard, 1xoptika) nije mi bilo bas svejedno. "Problem" je rjesen postavljanjem L sata konektora jer normalni nemaju sanse stat ispod grafe.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 14:58   #40
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Moze se kupiti, nije stvar u tome, ali to je minus na ovoj ploci. Najlakse je reci kupi duzi kabl ili slicno
Tu se svi slazu i mislim da je tu EOD
Optik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 15:19   #41
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
..ma duži kabl je beba,ima u ve-mulju,70tak kn...

Netko je spomenuo Chiefa,ma sve mi je jasno,imam BX tower njihov,prža mi je IDE,Asusova isto..i skroz gore je..poznata mi je tvoja muka..ali blago ovoj ploči ako joj je položaj IDE konektora jedini minus..i razlog za 3 ocjene manje..

Zar ne?

Sve u svemu,odličan posao..nino je dobro rekao,ako ćemo pošteno..prvo gledaš šta ćeš kupiti i šta ti treba..onda ideš kupovati..pa nemamo 10g pobogu..znamo šta kupujemo..Al ako je to - , onda ok..prihvaćam..

žile,kume..pa imaš kabel,70kn dođe..,bez rovanja 5,25tki..meni drži preko pola godine..ko sat radi prža...nije to greda..

200kn? Nije malo..al nije ni pošteni miš..ako ćemo biti realni..kad kupuješ konfu od 6 000kn,200kn više manje mi neće biti problem..pogotovo ako kupuješ i pržu..pogledaš,raspitaš se..1 IDE,ok..na dnu je? ok i to..uzimam SATA pržu..i doviđenja..no kažem..ja sam zadržao staru..i poznam tvoje muke..i primjedba stoji.

Tko koristi FDD? Evo jednog klipana..myself...zašto? Pa recimo da mi je Asusflash iz windowsa XP razvalio BIOS na dvije ASUS-ice prije..i rekao,zahebi..ja ne riskiram..lupio file na disketicu,i lijepo iz BIOS-a flashao..to je iznimka,ne pravilo..da se razumijemo...al govorim za sebe..netko cijeli život flasha iz XP i zakon mu je..ja sam imao tragikomičnih iskustava..pogotovo kad mi rokne veza sa serverom u Taiwanu a ja oću online puknuti update BIOS-a.. toga je bilo sa Gigabyteom koliko te volja..

EOD..super review..sviđa mi se..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 15:25   #42
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
žile,kume..pa imaš kabel,70kn dođe..,bez rovanja 5,25tki..meni drži preko pola godine..ko sat radi prža...nije to greda..
Ovako je kod mene izgledalo,subota navečer,ram došao busom (zadnji dio prije opaljenja),spajam sve,trpam u kućište,kabel prekratak,subota je je navečer deset sati,ja hoću instalirat win i overkluokirat
Al jebiga,i za 70kn moraš radit par sati
žile je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 15:29   #43
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 774
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Netko je spomenuo Chiefa,ma sve mi je jasno,imam BX tower njihov,prža mi je IDE,Asusova isto..i skroz gore je..poznata mi je tvoja muka..ali blago ovoj ploči ako joj je položaj IDE konektora jedini minus..i razlog za 3 ocjene manje..

Zar ne?
Pa osobno, to je nesto sto je meni upalo u oci. Ta ploca mi je u drugom kompu i nismo se nesto previse druzili.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
200kn? Nije malo..al nije ni pošteni miš..ako ćemo biti realni..kad kupuješ konfu od 6 000kn,200kn više manje mi neće biti problem..pogotovo ako kupuješ i pržu..pogledaš,raspitaš se..1 IDE,ok..na dnu je? ok i to..uzimam SATA pržu..i doviđenja..no kažem..ja sam zadržao staru..i poznam tvoje muke..i primjedba stoji.
Stvar je ipak u principu. Asus je mogao isporucit 15-20cm duzi kabl sa plocom i mnogi bi rijesili muke.


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Tko koristi FDD? Evo jednog klipana..myself...zašto? Pa recimo da mi je Asusflash iz windowsa XP razvalio BIOS na dvije ASUS-ice prije..i rekao,zahebi..ja ne riskiram..lupio file na disketicu,i lijepo iz BIOS-a flashao..to je iznimka,ne pravilo..da se razumijemo...al govorim za sebe..netko cijeli život flasha iz XP i zakon mu je..ja sam imao tragikomičnih iskustava..pogotovo kad mi rokne veza sa serverom u Taiwanu a ja oću online puknuti update BIOS-a.. toga je bilo sa Gigabyteom koliko te volja..
Pa barem je to kod Asusa sredjeno. EZFlash, spremi bios na hdd i digni ga. Sigurnije nego koristenje disketa tko zna koliko starih


ps.ne spammam niti poticem nesto, cista rasprava i moje gledanje na layout ploce.

Optik je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 15:59   #44
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
smirite si dozivljaje

ocjena 7/10 je opravdana jer je gledana u globalu a ne kao maticna do 800kn. Da sam stavio 9/10 nastala bi diskusija i oko toga iako sam mislio 8/10 no to je osobna ocjena. Za moje potrebe je ploca 7/10 a za necije druge 5/10 a za opet nekog drugog 10/10. Neznam cemu toliko panike oko ocjene.
vModovi su tu da dokazu koliko je ploca "shebana" po pitanju voltaza. A meni je taj dio najvazniji kod nje jer 2.55V za memoriju je uber premalo i moram napravit vdimm mod kao i 1.7V za procesor. Ja sam imo srece pa nemam veliki drop sa Wolfijem al puno ljudi mora pravit vdroop mod kako bi se rijesio variranja napona. Opet kazem, za mene ploca zasluzuje ocjenu 7!
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 16:21   #45
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma tako jasno..pričamo,šta ćemo drugo..pa nećemo se ljubit.....
Za 4ghz na E6750 je 1.65V vjerujem dovoljno za proc..a rijetko tko,pa čak i razer,memu drži preko 2.4V..ma sto ljudi,sto ćudi..iskustava..svega..

Realno je 7/10...ja dajem 8/10...

@optik..ma ne volim iz XP-a flashat..općenito..duži kabl? od njih..ma nema teorije....al dobro..šta..70kn nije greda..

@žile..hahahha,to je najžešći osjećaj..nabriješ se,sve super..kad ono ne radi prža,kabel prekratak..eh..prepoznato..

Ne znam na koliko idu ovi 8 wolfiji..4.2,4.4?Mislim da će za 90% usera ploča biti rock-solid i super izbor za OC..ovih 10% će potražiti nešto i skuplje,i njima bolje..

@metak..ma svakako da moraš i cijenu staviti u obzir..tj. ploču u kontekst cijene..pa nije zbilja isto 800kn,tj 750 i 1000,1100,1200..nego pričaj ti meni..na koliko ide taj 8XXX ?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 16:34   #46
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Za 4ghz na E6750 je 1.65V vjerujem dovoljno za proc..a rijetko tko,pa čak i razer,memu drži preko 2.4V..ma sto ljudi,sto ćudi..iskustava..svega..

Ne znam na koliko idu ovi 8 wolfiji..4.2,4.4?Mislim da će za 90% usera ploča biti rock-solid i super izbor za OC..ovih 10% će potražiti nešto i skuplje,i njima bolje..

@metak..ma svakako da moraš i cijenu staviti u obzir..tj. ploču u kontekst cijene..pa nije zbilja isto 800kn,tj 750 i 1000,1100,1200..nego pričaj ti meni..na koliko ide taj 8XXX ?
gle, ako nisi shvatio - ici ce nesto ekstremnije poput ln2 hladenja i zato kazem da je uber malo tih 2.55V za memu te 1.7V za proc
Cijenu sam svakako uzeo u obzir no nisam uzimao Vanillu kao najskuplju varijantu kao i sto nemozes gledat tako.
Wolfy ide na onoliko koliko sam postao na prvoj strani doduse jos sa stock coolerom no eto mali bench za veliki rez
Sto se tice koliko globalno idu, 4.2 je neki prosjek za zracno hladenje (uzimam u obzir sve batcheve )

EDIT:
sto se tice flashanja. Imas ASUS Update tool. skines sa njihove stranice BIOS file i tamo odaberes opciju da flashas sa tim fileom i bog te veselio. Jako jednostavno
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 16:36   #47
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Aski skidam te sa vrha
Nemoj mi se upucavat
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 17:15   #48
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
gle, ako nisi shvatio - ici ce nesto ekstremnije poput ln2 hladenja i zato kazem da je uber malo tih 2.55V za memu te 1.7V za proc
Cijenu sam svakako uzeo u obzir no nisam uzimao Vanillu kao najskuplju varijantu kao i sto nemozes gledat tako.
Wolfy ide na onoliko koliko sam postao na prvoj strani doduse jos sa stock coolerom no eto mali bench za veliki rez
Sto se tice koliko globalno idu, 4.2 je neki prosjek za zracno hladenje (uzimam u obzir sve batcheve )

EDIT:
sto se tice flashanja. Imas ASUS Update tool. skines sa njihove stranice BIOS file i tamo odaberes opciju da flashas sa tim fileom i bog te veselio. Jako jednostavno
Sve pet....skužio sam..o tom toolu sam i pričao..ne sviđa mi se iz XP-a..jednom mi nije,vjerovao ili ne,background sliku pravilno stavio..i corruptao mi se cijeli BIOS..da sam se mogao slikati zamalo sa MBO....

fino disketa..i da vidiš..old school..

Pa dobro..4.2..prosjek nekakvih E6750 je 3.8,4.0 max..ako ne i mrvicu više..dobro je..ni pola godine nakon kupnje kompa ne zaostajem..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 20:26   #49
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
...ali kudim zbog subjektivnosti kod negativnih strana MBO...recimo ovako,IDE ? pa kome to još danas treba pobogu,za pržilicu si mislio? ili položaj IDE porta - na dnu MBO ? Da,to je pomalo nezgodno rješeno u ASUS-u..ali ništa šta jedan 70cm IDE-kabel ne može rješiti..

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..

Ostale negativnosti mi se nisu učinile pretjerano bitnima..pa ih ne bi iznosio..
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
da, negativne stvari su vise subjektivne no kad sagledas u globalu, puno ljudi jos koristi IDE sucelje, npr. meni je HDD jos IDE a prza SATA. Iako se cini smjesno tako je jer je stvarno na losem polozaju.
Ja jos uvijek iam ide hard. Slobodno se pogleda kak mi stoji hard sa 90cm ide kablom u linku na dnu, medu zadnjim slikama u reviewu.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A boze moj, pa barem danas postoje mogucnosti "biranja" hardvera po zeljama. IDE/sata/boje/velicina pim**ka...itd.

Ako imam IDE hard, normalno da cu pogledati plocu prije kupnje i procijeniti dali mi pase ili ne. Ili cu izbaciti ide uredjaje iz kejsa i staviti sve sata. Toliko se raspravljate bespotrebno. Ili vi prvo kupite pa onda kukate. Ne kuzim. IDE slot je stavljen gdje je, nije na nama da procjenjujemo dali je dobar/los polozaj. Kome netreba taj ce rec da je u idealnom polozaju, right
Jelda? Hm. Ja sam kupovo maticnu i proc i sve prije neg sam uopce kuciste imao. Tako da nisam nikako mogao odrediti kako ce mi (ne)pasati polozaj ide konektora. Ako je moguce (a moguce je) staviti sve kanale fdd, ide itd. na jedno mjesto koje je totalno zgodno, zasto ne naprave? Da ustede 0.05$ po maticnoj za 40-ak vodova koji bi bili neznatno dulji? Osim toga, kad je dosla ova maticna u trgovine, ponuda sata prza je bila nikakva. Znam jer sam gledao da cu uzet, a ovu ide prebacit u drugi komp. Naravno da sam kupio ide...

A sto se tice palatala, ili rvackih slova/znakova, mislim da nas stvarno puno ima koji pisu ovako kako pisem ja i bullet. Problem je u tome sto nigdje kad sam "ucio" pisati nisam koristio niti jedan palatal... sto ja mogu sto ga qbasic, pascal i c ne podrzavaju? I sad kad ih probam koristit, trazim po tipkalu di je koje...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 20:43   #50
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
ma np, sljedeci ozbiljniji review bude i pravopisno tocan samo za tebe

zas nebi bila moja slika? 4.5GHz je postignuto sa stock coolerom na 1.6V i sta je tu cudno? Mislim, znam da je malo ludo ici na takav potez
OK, ajde molim te zavrti Everest memory benchmark na 4.5, jako me zanima kakav će biti rezultat, pa postaj SS.
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 20:46   #51
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
kad dode cooler bude testova

sto se tice palatala, i meni neide pisanje njih negledajuci u tipkovnicu
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 21:59   #52
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
kad dode cooler bude testova

sto se tice palatala, i meni neide pisanje njih negledajuci u tipkovnicu
Ne, ne, sada, sa stock coolerom, samo postaj rezultat iz Everest memory bencha, ništa više, to nije bar problem nakon svega što si već napravio, zar ne? Stavi na 4.5GHz i odvrti Everest benchmark, to je minuta posla.
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:04   #53
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
OMFG...

eo ti rez na 4.4Ghz



zadovoljan?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:41   #54
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Da ne pričam..kako SATA prže koštaju ravno 200kn...i rješen problem..
Nakrkaj sve SATA konektore diskovima i probaj na zadnji preostali picnit SATA brenu i da vidis problema DISK BOOT FAILURE do besvijesti

SATA brena sucka big time
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:59   #55
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
OMFG...

eo ti rez na 4.4Ghz



zadovoljan?
Hvala, ali zamolio sam te da postaš na 4.5, ne 4.4.
Možeš li molim te postati 4.5 rezultat?
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 23:03   #56
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Vidim da ti je teško povjerovati da ga je uspio naviti na 4.5GHz pri stock hlađenju

Škicni ovaj thread, možda progledaš
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 23:10   #57
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Vidim da ti je teško povjerovati da ga je uspio naviti na 4.5GHz pri stock hlađenju

Škicni ovaj thread, možda progledaš
Hvala, za taj thread svi znaju rekao bih, no ovo me jako zanima jer vidim nešto što nije isto.
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 23:12   #58
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,577
Citiraj:
Autor Ozi Pregled postova
Hvala, za taj thread svi znaju rekao bih, no ovo me jako zanima jer vidim nešto što nije isto.
onda taj dio podijeli s nama
ja jedino znam da nije ista sobna temperatura kad je bio na 4.5 i sad na 4.4 . A uostalom znas koliko me zaboli zas mislis da nije na stocku jer ima clanova (vjerujem svi ostali) koji znaju da je na stocku

Zadnje izmijenjeno od: Bullet1. 11.05.2008. u 23:36.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 12:22   #59
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Vin EuroDizel Pregled postova
Nakrkaj sve SATA konektore diskovima i probaj na zadnji preostali picnit SATA brenu i da vidis problema DISK BOOT FAILURE do besvijesti

SATA brena sucka big time
..ma joj,al daj,ruku na srce..90% usera ima 1 SATA2 HDD i pržu..ali slažem se..disk boot failure je beba
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 12:24   #60
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
onda taj dio podijeli s nama
ja jedino znam da nije ista sobna temperatura kad je bio na 4.5 i sad na 4.4 . A uostalom znas koliko me zaboli zas mislis da nije na stocku jer ima clanova (vjerujem svi ostali) koji znaju da je na stocku
E bul..na koliko držiš ballistixe da idu 1200 cl4? Meni neće mhz preko 1080...a valjda zato šta ja imam 3 keksa..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na