Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2008., 10:31   #31
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
2) Kada router skuži da neko računalo traži podatak sa neta a konekcija nije aktivna automatski je uspostavlja. Ako je traženi podatak dostupan unutar lokalne mreže konekcija se nebi trebala uspostavljati.
to bi tako trebalo biti ali imam neke probleme sa tom opcijom. Dakle postavljeno je Connect on Demand te idle time na 30 minuta. Preko dana to radi OK, kompovi miruju pola sata i on prekine vezu. Kada upalim FF i odem na neku stranicu veza je natrag i sve 5. Međutim muči me stanje kad ugasim modem na duže vremena. Navečer prije spavanja, ako se ništa ne skida, pogasim kompove i ugasim Kasdu. Ujutro nakon što upalim Kasdu Linksys se ne spoji automatski već moram ući u meni i ručno mu narediti Conncet. Ja sam očekivao da će Linksys automatski poslati naredbu sa spajanje kad stigne zahtjev, ali čini se da nije tako. Večeras ću probati ostaviti opciju Keep Alive pa vidjeti kako će biti ujutro.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 11:41   #32
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Meni radi keep alive savršeno,d link 584-t je u bridge modu.

Još mi i max TV radi skoro po cijeli dan 2 računala na WLAN-u i jedan na LAN.

btw. skini si WRT54 script generator ako ćeš imati više računala ili što već--

link:

http://rapidshare.com/files/86054342/wrt54sg.rar
ivan OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2008., 12:04   #33
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ma vjerujem da Keep Alive radi dobro, ali mene zanima zašto se nakon prekida internet veze ne uspostavi ponovno automatski već moram ući u router i napraviti Connect. nego čemu služi ta skripta? Ja sam spojio u mrežu 3 računala, žično, i to za sad radi. Ali ne koristim baš tu mrežu previše već sam si to složio više ovako iz navike.

još jedna stvar koje sam se sad sjetio. Mogu li ja kako ući sad u postavke Kasde, dok je router spojen na nju?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 12:11   #34
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ma vjerujem da Keep Alive radi dobro, ali mene zanima zašto se nakon prekida internet veze ne uspostavi ponovno automatski već moram ući u router i napraviti Connect. nego čemu služi ta skripta? Ja sam spojio u mrežu 3 računala, žično, i to za sad radi. Ali ne koristim baš tu mrežu previše već sam si to složio više ovako iz navike.

još jedna stvar koje sam se sad sjetio. Mogu li ja kako ući sad u postavke Kasde, dok je router spojen na nju?
Služi da podjeliš bandwith računalima itd,fina kontrola prometa...
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 13:06   #35
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ah to, ne treba mi za sad. Jer internet se koristi samo na mojem radnom računalu. Ova ostala 2 imaju pristup više reda radi, ako starci žele nešto pogledati ili ako ja nešto prčkam po Linuxu. Za kontrolu prometa me nije previše briga, prvo što imam flat a drugo što sam na sporom linku pa nije da moram paziti koji mi komp koliko vuče.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:00   #36
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Evo, kao što sam i pretpostavio sa Keep Connection Alive stvar normalno radi i automatski se spoji nakon što je modem bio isključen preko 12 sati. Ali i dalje mi ne ide u glavu da je nemoguće da ostavim CoD i da se router sam spoji nakon prekida veze. no matter

Ponovno pitanje ako netko zna: mogu li ikako ući u postavke Kasde dok je ovaj roter spojen na nju? Znam da mogu jednosavno preštekati jedan kabel ali volio bih da to mogu i ovako kako je sad spojeno.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:09   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
Ponovno pitanje ako netko zna: mogu li ikako ući u postavke Kasde dok je ovaj roter spojen na nju?
Ako si Linksys WRT54GL postavio na 192.168.1.2 (u istom nizu i različit od Kasde) onda bi morao moći otvorit web konfig Kasde
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:00   #38
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako si Linksys WRT54GL postavio na 192.168.1.2 (u istom nizu i različit od Kasde) onda bi morao moći otvorit web konfig Kasde
way ahed of you. Pokušao sam to sinoć i postavio sam Linkača na .2, ali mi svejedno nije ušao u postavke Kasde. Nisam ju mogao ni pingati. Zato sam i pitao ponovno. Nije mi to sad jako bitno ali volio bih tu i tamo da imam pristup ako zatreba.

Budem još malo proštrumfao jer može biti da sam nešto krivo podesio ili nisam negdje stisnuo Apply kad je trebalo. Eh da, na routeru je pogašen DHCP i sve to, ako tu slučajno ima nekakve veze. (mada ne bi smjelo biti kad je Kasda na WAN portu)
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:13   #39
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
(mada ne bi smjelo biti kad je Kasda na WAN portu)
Ključan dio tvog pitanja, štrumfam da ako nikako nejde onda je do firmware - a Linksys - a (kod drugih routera "stvar" funkcionira). Mada kad je prijateljica Kasda u pitanju, ništa, ama baš ništa nije siguro.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:33   #40
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
pogledat ću u upute od Linkača da vidim piše li tamo nešto korisno. U međuvremenu sam se sjetio da sam sa Kasdom dobio i neki CD na kojem bi trebao biti neki manual. Mila majko ja tužniji CD nisam vidio u životu. Ne samo da ima samo 7 megabajta na njemu nego je i totalno beskoristan.

nego palo mi je na pamet glupo pitanje, možda bi trebao pored IP adrese routera staviti i drugi subnt mask? Jer i Kasda koristi 255.255.255.0
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 14:56   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Pa i mrežna na kompu i Linkač i Kasda bi trebali imati (imaju) Subnet na 255.255.255.0
Šta se tiće spomenutog cd - a obavezno ga ubaci sa stisnutim livim Shiftom (baypass AutoRun), sumljam da na njemu ima šta korisno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 03:40   #42
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Ja bi isto uzeo uskoro Linksys WRT54GL. E sad imam doma Kasdu i se555. Vidim da se može narihtati da radi sa Kasdom, jel neko uspio sa se555?
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 10:40   #43
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,699
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Vidim da se može narihtati da radi sa Kasdom, jel neko uspio sa se555?
A tko ti brani, smo nevidim svrhu ako je SE555 ispravan?
Može se podesiti i to na dva načina:
1 - Na SE555 i dalje "održava" PPPoE konekciju, a WRT54GL routa kompove spojene preko njega
2 - Na SE555 parametri PPPoE prazni, Connect na manual, uključi PPPoE pass-through, a na WRT54GL sve definiraš (uključujući PPPoE konekciju).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 13:15   #44
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
potpisujem ovo, čemu kupovina novog routera ako imaš ispravan SE555? Nisam još od nikog čuo zamjerke na njega a kod par frendova koji ga imaju radi ko zvijer. Jedino ako možda imaš veću kuću ili prostor za pokriti WLAN signalom pa razmišljaš da ti Siemens bude na jednom katu a Linkač na drugom ili tak neš.

A ovo da se može naštimati sa Kasdom je sasvim normalno, pa za to je i namjenjen. Znači Kasda radi u bridge modu i pruža izlaz prema oblaku za Linkač, a on povezuje kompove u tvojoj mreži.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 16:20   #45
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A tko ti brani, smo nevidim svrhu ako je SE555 ispravan?
Može se podesiti i to na dva načina:
1 - Na SE555 i dalje "održava" PPPoE konekciju, a WRT54GL routa kompove spojene preko njega
2 - Na SE555 parametri PPPoE prazni, Connect na manual, uključi PPPoE pass-through, a na WRT54GL sve definiraš (uključujući PPPoE konekciju).
Tko bi mi branio, nisam rekao da mi neko brani nego pitam jel neko to radio i dali je imao kakvih problema...

Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
potpisujem ovo, čemu kupovina novog routera ako imaš ispravan SE555? Nisam još od nikog čuo zamjerke na njega a kod par frendova koji ga imaju radi ko zvijer. Jedino ako možda imaš veću kuću ili prostor za pokriti WLAN signalom pa razmišljaš da ti Siemens bude na jednom katu a Linkač na drugom ili tak neš.

A ovo da se može naštimati sa Kasdom je sasvim normalno, pa za to je i namjenjen. Znači Kasda radi u bridge modu i pruža izlaz prema oblaku za Linkač, a on povezuje kompove u tvojoj mreži.
Radi i meni kao urica, no Linksys trebam najviše zbog Access Controla sa URL keywordsima i ako je izašao novi firmware sa bandwith monitorom i to bi mi bilo korisno. SE555 bi ostao kao modem i za MaxTV a na Linksys bi bili kompovi spojeni.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 18:14   #46
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
eh pa nisi napisao za što ti treba. Za BWmonitor moraš pitati Šokrea, on je stavio DD-WRT pa će ti znati reći. Ja vozim na ovom službenom firmwareu, zadnji koji je izašao, i nema tu opciju. Access Control i razne zabrane pristupa postoje ako sam dobro vidio. Nisam proučavao puno jer mi ne treba.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 19:27   #47
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
eh pa nisi napisao za što ti treba. Za BWmonitor moraš pitati Šokrea, on je stavio DD-WRT pa će ti znati reći. Ja vozim na ovom službenom firmwareu, zadnji koji je izašao, i nema tu opciju. Access Control i razne zabrane pristupa postoje ako sam dobro vidio. Nisam proučavao puno jer mi ne treba.
Nije da bi sada išao bezveze utopiti 600kunića pokraj ispravnog Siemensa .
Koliko sam gledao po netu ima dosta bolji Access Control od se555. Ajde mi molim te pogledaj ako ti se da, dali ima restrikcije i po MAC adresi ili samo po IP adresi ili opsegu. Fala
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 20:15   #48
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ovo prvo dođe 500 kn, a ovo drugo podržava oboje slikica. A uvijek si možeš skinuti manual sa službene stranice i u njemu vidjeti što te sve interesira. Ali tamo je opisan samo službeni fw. Ako te zanima neki third party fw morati ćeš otići na njihovu web stranicu
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 21:35   #49
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ovo prvo dođe 500 kn, a ovo drugo podržava oboje slikica. A uvijek si možeš skinuti manual sa službene stranice i u njemu vidjeti što te sve interesira. Ali tamo je opisan samo službeni fw. Ako te zanima neki third party fw morati ćeš otići na njihovu web stranicu
u ADMu je cca 540kn a u Linksu 600kn, Linksu dajem prednost stoga 600kn. Fala na trudu za slikicu, nisam te namjeravao toliko maltretirati, a i hvala na dosjetki za manual, sjetio sam se i ja ali već par puta kada ga probam otvoriti firefox mi se zblesira, pa reko idem tebe nabrzinu pitati da se tamo nezezam.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 22:04   #50
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
A u HG-Spotu košta 500 kn, ali ako tebi ime Links vrijedi 100 kn više, be my guest
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 23:16   #51
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
A u HG-Spotu košta 500 kn, ali ako tebi ime Links vrijedi 100 kn više, be my guest
Svakako da vrijedi, od HGa i više. I da košta 100kn + na poklon etui za CD-e, ne zalazim tamo. Nebitno i .
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 18:49   #52
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
pozdrav svima.
u planu imam kupnju wrt54-gl ap-a. a treba mi da radi u client modu.
mreža je ovakva: optima adsl modem, pa jedan ap sa panel antenom, i sa druge strane će biti linksys gore naveden, prikačen na pripadajuću grid antenu. glavni cilj je da na toj drugoj lokaciji imam net, skidanje torrenta itd.
i sad me zanima, na modemu od optime, šta trebam napravit? (btw još ga nisam dobio, tek smo potpisali ugovore). ima li taj modem nekakav exposed host (kao se555), ili moram svaki port zasebno forwardirat? i pitanje kamo forwardiram, koju ip adresu? forwardiram li ip adresu od ap-a, od linksysa koji radi u client modu, ili svakog kompjutera u mreži? to me buni.
trebam li nešto posebno podešavat na linksysu ili ne?
hvala unapred
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 19:06   #53
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
potpisujem ovo, čemu kupovina novog routera ako imaš ispravan SE555? Nisam još od nikog čuo zamjerke na njega a kod par frendova koji ga imaju radi ko zvijer. Jedino ako možda imaš veću kuću ili prostor za pokriti WLAN signalom pa razmišljaš da ti Siemens bude na jednom katu a Linkač na drugom ili tak neš.

A ovo da se može naštimati sa Kasdom je sasvim normalno, pa za to je i namjenjen. Znači Kasda radi u bridge modu i pruža izlaz prema oblaku za Linkač, a on povezuje kompove u tvojoj mreži.
Da, ja sam imao 2 kom se555 dok sam bio na t-smradu. Jedan je bio repeater.
Uglavnom, mrak uređaj. Imaš i USB, printer preko mreže, share mreža sve je radilo za 5.

A kad sam se prebacio na Optimu, prodao 2 se555 i kupio ovaj LInksys
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 19:10   #54
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
eh pa nisi napisao za što ti treba. Za BWmonitor moraš pitati Šokrea, on je stavio DD-WRT pa će ti znati reći. Ja vozim na ovom službenom firmwareu, zadnji koji je izašao, i nema tu opciju. Access Control i razne zabrane pristupa postoje ako sam dobro vidio. Nisam proučavao puno jer mi ne treba.

DD-WRT verzija 23 nema, verzija 24 (koja je sad release candidate 6 će imati bandwith monitor, tj. taj RC6 ima, ali kak je to RC neću stavljati). Kažu da bi trebalo uskoro.
Inače, imaš tomato firmware koji ima bandw. monitor, ali mi ovaj dd-wrt djeluje nekako ozbiljnije pa ću pričekati tu verziju 24.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 19:17   #55
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
pozdrav svima.
u planu imam kupnju wrt54-gl ap-a. a treba mi da radi u client modu.
mreža je ovakva: optima adsl modem, pa jedan ap sa panel antenom, i sa druge strane će biti linksys gore naveden, prikačen na pripadajuću grid antenu. glavni cilj je da na toj drugoj lokaciji imam net, skidanje torrenta itd.
i sad me zanima, na modemu od optime, šta trebam napravit? (btw još ga nisam dobio, tek smo potpisali ugovore). ima li taj modem nekakav exposed host (kao se555), ili moram svaki port zasebno forwardirat? i pitanje kamo forwardiram, koju ip adresu? forwardiram li ip adresu od ap-a, od linksysa koji radi u client modu, ili svakog kompjutera u mreži? to me buni.
trebam li nešto posebno podešavat na linksysu ili ne?
hvala unapred

Gle, onaj telsey od Optime ti dobro radi samo u bridge modu. (kak će vjerujem i tebi) Kak je meni nakačen na wrt54gl, u taj linksys sam samo ukucao postavke od interneta (user i pass) i on se sam spaja (telsey je samo modem, sve propušta).

Linksys otvara portove i brine se o svemu (a kako ima uPnP, ne moraš forwardirati port od torrenta). Tu sve poštelaš. Praktički, kad ti donesu telsey, samo ga pikneš u svoj router, telsey ne moraš ni dirati.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 23:59   #56
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Gle, onaj telsey od Optime ti dobro radi samo u bridge modu. (kak će vjerujem i tebi) Kak je meni nakačen na wrt54gl, u taj linksys sam samo ukucao postavke od interneta (user i pass) i on se sam spaja (telsey je samo modem, sve propušta).

Linksys otvara portove i brine se o svemu (a kako ima uPnP, ne moraš forwardirati port od torrenta). Tu sve poštelaš. Praktički, kad ti donesu telsey, samo ga pikneš u svoj router, telsey ne moraš ni dirati.
hvala na odgovoru. ali moram se nadopuniti, i pitat još nešto.
prvo, taj modem (i linija, i sve) je u jednom stanu, kod jedne cure i njene familije, tako da taj optimin modem mora bit glavni, na njega će bit spojeni moj ap i komp od te cure . tako da pppoe kod mene otpada, mora bit kod nje u modemu.
što se portova tiče, na se555 sam morao otvoriti sve portove koji su mi potrebni. pa tako smatram da ću i na tom huawei modemu morat napravit to isto. ali o tome ću razmišljati kad stigne modem. nije prvi put da slažem veću kućnu mrežu (jedino šta nisam radio sa toliko routera u cijeloj priči)
a drugo, zar uz optimu ne stigne huawei modem?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 11:56   #57
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ček, ne kužim ovaj dio oko spajanja AP-a i kompa. Zašto bi oni morali biti spojeni na modem od Optime? Na modem spojiš Linkača i onda kompjutere i sve ostalo spajaš na njega. Linkač radi kao AP, router, štoveć. Modem i dalje ostaje "glavni" (mada ne kužim kaj misliš pod time), on ostvarju vezu prema internetu ali router na sebe preuzima sve ostalo.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2008., 15:24   #58
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ma stvar je tome šta smo mi daleko. to je to. imaš adsl modem (optima) pa na njega spojen edimaxov ap koji radi kao ap, i komp od te cure. i onda xxxx metara dalje (neznam točno) imam linksys koji radi kao klijent, i on je spojen na moju kućnu mrežu. stvar je šta ja nemam internet, nemam mogućnost za adsl, a ta cura će ga dobit, pa ćemo tako dijelit net. i tu me buni to oko portova i ip adresa.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na