Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2005., 02:28   #31
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
koji ste vi manijaci, ne mogu vjerovati!
ja nikad nisam imao priliku čuti zvuk skuplji od 12000 kn, pa me zanima di bi mogo probati nešto od 80+ k€, onako, da se isfoliram neki multimilijarder, i sa iznajmljenom limuzinom dođem poslušati nešto tako, kao "kupio bi"... :burn: (sa CD-om od Metallice u džepu : lol2 : )
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2005., 15:48   #32
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Visage, hvala na opsežnoj elaboraciji. Znam da je bilo nešto s tim Carver/BG ribbonima, ali ne znam točno pozadinu svega.

Doduše, neke moje kolege smatraju da je BG jednako dobar kao oriđiđi Carverov, te da su izvrsni za neke samogradnje (vrlo kompleksne naravno). Postoje navodno neki projekti koji uključuju po tri takva panela jedan iznad drugoga, a cijli je zvučnik unutar vrlo tanke ali visoke zakrivljene MDF/HDF konstrukcije sa transmisijom. Subac je naravno tu obavezan kao prateća oprema...



Citiraj:
Jako je to lose, jer sa strane radi samo dodatne probleme sa uskladjivanjem pa je mala vajda. Ma jos bi ja i zazmirio na sve ali bass je bio trom i mutan.

... što samo govori o različitosti uvjeta pri kojima smo slušali ta rješenja.
Bass kojeg sam ja slušao bio je brz i točan, bez najdonjeg dijela. Iako, priznajem slabiju integraciju sa mid/high bandom, no svejedno dovoljno dobro da ne naruši pozitivnu sliku o zvučnicima.


Citiraj:
Prema elektrostaticima da za dinamiku, ali ga pojedu u transparentnosti srednjeg i visokog podrucja. To se jednostavno nemoze usporediti, tu su naj jaci od svih ostalih. Nemozes veliku povrsinu zamjeniti nikakvim trikovima, ma kako driver bio dobar.
S ovim se ne slažem. MBL-ovi driveri u principu i imaju veliku površinu, a svojim djelovanjem bliži su elektrostaticima nego dinamičkim zvučnicima, kako površine ultra-lakih lamela titraju pri elektromagnetskoj pobudi na mikro-razini. Transparentnost visokih i srednjih je upravo nevjerojatna. Bolje od elektrostatika koje sam čuo. A tu je još pridoadana ultra-realistična trodimenzionalna prezentnost, što zaista fascinira slušatelja.

Govorio si o Johnu Atkinsonu koji je popljuvao MBL-ove, no u Stereophile-u se pojavljuje još jedan review od Michaela Fremera koji ipak malo drukčije misli o tom rješenju.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2005., 02:46   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Doduše, neke moje kolege smatraju da je BG jednako dobar kao oriđiđi Carverov, te da su izvrsni za neke samogradnje
Jedno je smatrati a drugo znati iz prve ruke.

Bolh je u svakom pogledu dizajn koji je kopirao Carvera i koji je navek drugi izbor u usporedbi sa istim.

Upoznao sam Robin Ellis-a koji je radio kod Bohlednera i dobro upoznao te ribone i nema govora da su jednaki !

Najveci ribon u svijetu je isto baziran na Carver modelu :



Ubrzo je to i Bohlender isao kopirati :




Za samogradnju su najbolji kandidati Newform riboni.

Jedini riboni tog tipa koji imaju slican sendvic i magnete kao i mylar foliju kao Carver.

Carver riboni se ne proizvode vise nigdje od kraja 98. i jasno da tada Bohli se trude pokazati kao spasioci

Dave Sauter jedini covjek u svijetu koji reparira Carver ribone (pola godine u NY-u a drugi dio godine u Floridi) i ima dozvolu od samog Boba. Dave je imao bezbroj BG ribona u pocetku za reparaciju jer im je folija daleko povoljnija pa je mnogim vlasnicima modela koji su koristili Carver ribone u pocetku sugerirao da im stavi bas BG, to je bilo vrijeme dok BG nisam jos ni cuo...

No vrlo brzo ih je dobivao nazad je oni koji su bili naviknuti na linearnost Carver ribona, vrlo brzo su htjeli iste nazad.

I sam Genesis otkako ih je poceo stavljati smanjio je prodaju svojih modela, a mnogi su isli naknadno kupovati polovne Carver ribone, slati ih Dave-u na reparaciju i onda stavljati nazad na zvucnike.

Onaj koji postuje znanje, mora postovati i vlastita ogranicenja, a petljati sa ribonima u samogradnji je daleko preveliki zalogaj i za bolje dizajnere a kamoli entuzijaste. Pretakati neki postojeci dizajn u neko drugo kuciste ili raditi neki upgrade je jedno ali samogradnja od nule = promasaj.

Jedan lik bas sa Floride je Genesisu %&$@ sve bliznje kad mu je Dave rekao da izmedju ribona na Genesisu i ostalim modelima koji koriste Carver ribone je razlika samo u zlatnim sarafima na Genesis kucistu

Nisam se sa njim cuo vec neku godinu a bas njegov sin radi na prototipu koji bi vec trebao biti u zavrsnoj fazi potpuno novog modela i potpuno usavrsenog Carver ribona sa TMS line bass-om sto je tehnoloski brak ideala. Sam Bob upravo razmatra to uzeti pod okrilje Sunfire-a ili nadolazeceg Carvera (ponovo)




Citiraj:
Originally posted by Jango Fett S ovim se ne slažem. MBL-ovi driveri u principu i imaju veliku površinu, a svojim djelovanjem bliži su elektrostaticima nego dinamičkim zvučnicima, kako površine ultra-lakih lamela titraju pri elektromagnetskoj pobudi na mikro-razini. Transparentnost visokih i srednjih je upravo nevjerojatna. Bolje od elektrostatika koje sam čuo. A tu je još pridoadana ultra-realistična trodimenzionalna prezentnost, što zaista fascinira slušatelja.
Hehehehe,

Na ovo ti mogu samo reci da onda nisi cuo postene elektrostatike ili premalo dobrih. Bez obzira sto ja mislio o MBL-u, to su neumoljivi zakoni nature i usporedba povrsine je u najmanju ruku
saljiva

Ovo siroce :



...se doista tesko moze nositi sa ovakvim povrsinama (Logan, Metaxas i Soundlab sa one znatizeljne) :

- -


Cak i jedni o najpreciznijih dinamickih monitora na svijetu :



...ipak koriste elektrostatski panel bas zbog transparentnosti.

Japan je jedno od naj posebnijih gutaca najvise klase High End uredjaja, ali mjesto gdje se vrlo brzo procuje sto je namjestaj a sto pravi zvucnik. MBL je tamo zavrsio karijeru prije nego ju je i poceo. Za mnoge dizajnere nagrada iz te zemlje je najveca nagrada za kvalitetu. Avalon je popularan :




Tamo samo 3 DE firme imaju ugled i prodaju se uspjesno jer su kompletni i seriozni proizvodi koji su tehnologiju za razliku od MBL-a razvili do kraja u kompletne zvucnike :


German Physiks


Duevel





Avantgarde

Zanimljivo kako svaki od tri primjera takodjer ima posebna rjesenja bas u podrucju visokih, ali zrele tehnologije rezultata a ne kao u MBL slucaju obecanja.

I najbolji model MBL-a je tesko usporediti i sa sredinom ponude ovih modela koji su priznati godinama.

Sam Gaudi je potpuno usavrsio ono sto je MBL tek natuknuo, njegova jedinica je tehnologija sa pokricem.







Pogledaj molim te objektivno koliko sam zvucnik robuje na stetu integracije donjeg spektra samo zasto sto MBL zeli izgledati monumentalno i prodavati se kao alkemicarski zvucnik :




Zanimljivo za ljubitelje automobilizma kad povucem sljedecu paralelu. Poznata Tag grupacija (Arapsko/Svicarskog kapitala) koju znate kao TAG Hauer ili Tag Mclaren.... dakle ime koje se dodaje na neku postojecu ekselentnost kao recimo Harman grupacija....

Njihova Mclaren grupacija poznata po High End-u kotaca
(996 Turbo za znatizeljne) :



Mclaren je kao i MBL prije par godina dosao na ideju > zasto oni ne bi skupili par fizicara, inzinjera i audio dizajnera i stvorili zvucnike koji pršte od tehnoloskih inovacija <

Stereophile je u nebesa dizao njihove planove kao i vecina EU magazina, sve sama cudesa. Njihov glavni dizajner je opisivao patente i patente. Kad su se konacno pojavili :



Pola sata sam slusao opis sto cu slusati i kako su oni posebni, kad su poceli svirati za 10 minuta sam vec bio pred vratima jer se radilo o zvucnicima u moru slicnih MBL-a koji imaju sve osim zvuka

Danas nitko vise i ne govori o Mclarenu a mnogi bi rado iz Audio pressa da se nisu toliko zaletavali, sav taj kapital i razvoj i mogucnost nabave materijala nisu im nista pomogli, znanje se ne moze preskociti nikakvim opijenostima tehnologije i kracim putevima.

Danas kao svecenici Scientologije prodaju uredjaje po nivoima cijene, doslovno kao namjestaj za razlicite platezne moci



Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Govorio si o Johnu Atkinsonu koji je popljuvao MBL-ove, no u Stereophile-u se pojavljuje još jedan review od Michaela Fremera koji ipak malo drukčije misli o tom rješenju.
Pa nije ih John popljuvao ali je u rukavicama rekao sto misli. Sam Michael Fremer inace ljubitelj analogije (sto je za pohvalu) je inace naj poznatiji prebjeg u audio svijetu. Covjek koji je radio u gotovo svim audio casopisima bas zbog "talenta" da hvali "neobicne" proizvode po potrebi

Za kraj okrepi dusu sa ovom predivnom Thiel sobicom :

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 00:34   #34
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Sve je to rekla-kazala, najbolji zvučnici se prodaju TU
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 01:24   #35
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by segregator
Sve je to rekla-kazala, najbolji zvučnici se prodaju TU
Sto je je , A1

Vidim tu kopije NHT-a, Harbetha...

Ali koji nacin prodaje.... kao da se prodaju daljinski...

Ma dobro necu ih blatiti jer ih Jango ima.




Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 08:24   #36
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Imam ih i ja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 14:37   #37
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Jedno je smatrati a drugo znati iz prve ruke.

Tu ne mogu proturječiti.



Citiraj:
Na ovo ti mogu samo reci da onda nisi cuo postene elektrostatike ili premalo dobrih. Bez obzira sto ja mislio o MBL-u, to su neumoljivi zakoni nature i usporedba povrsine je u najmanju ruku
saljiva

Ovo siroce :


...se doista tesko moze nositi sa ovakvim povrsinama (Logan, Metaxas i Soundlab sa one znatizeljne)


Koji su to fizikalni zakoni koji MBL-u ne dozvoljavaju da bude bolji od elektrostata? Malo elaboriraj. Slušno, ne izgleda tako - nije vrag da su fizikalni zakoni slomljeni. Elektrostat nije u stanju postići takvu prozračnost u visokima, niti je bolji u srednjima, u najbolju ruku nešto ispred.




Citiraj:
Tamo samo 3 DE firme imaju ugled i prodaju se uspjesno jer su kompletni i seriozni proizvodi koji su tehnologiju za razliku od MBL-a razvili do kraja u kompletne zvucnike :


German Physiks
Duevel
Avantgarde


Za German Physiks ne znam pa ne mogu ništa reći, no Duevel ne koristi uopće neku inovativnu tehnologiju, osim što klasični elektromagnetski zvučnik cilja prema dolje na akustičku leću. Slabo je to, s tehničke strane, u odnosu na MBL.
A Avantgarde - slušao sam ih u 3 navrata (Trio) - osim što nema govora o postizanju fidelity-a na način na koji to postižu neke druge tehnologije, naravno i MBL, uopće ne znam što radi u ovom primjeru tvrtka koja proizvodi horne.


Citiraj:
Pogledaj molim te objektivno koliko sam zvucnik robuje na stetu integracije donjeg spektra samo zasto sto MBL zeli izgledati monumentalno i prodavati se kao alkemicarski zvucnik :
Nije mi jasno otkuda takva pronicljivost u tome da na osnovu izgleda kutije zaključuješ performanse. Ima nešto i ispod haube, but you already know that, right?


Citiraj:
Mclaren je kao i MBL prije par godina dosao na ideju > zasto oni ne bi skupili par fizicara, inzinjera i audio dizajnera i stvorili zvucnike koji pršte od tehnoloskih inovacija <

TAG McLaren je pomodarski brand za one kojima je važniji status nego reprodukcija, a patenti ovdje služe kao imperativ kod publiciranja - i to nije ništa loše.
No za razliku od toga, MBL ima patent - koji zbilja nešto znači, i radi. Bez obzira na tvoje mišljenje.


Citiraj:
Pa nije ih John popljuvao ali je u rukavicama rekao sto misli. Sam Michael Fremer inace ljubitelj analogije (sto je za pohvalu) je inace naj poznatiji prebjeg u audio svijetu. Covjek koji je radio u gotovo svim audio casopisima bas zbog "talenta" da hvali "neobicne" proizvode po potrebi

To se traži!




Nevezano uz temu, konačno sam poslušao mali Philips MP3 player - jako dobro zvuči, možda čak i bolje od iRivera, razmislit ću o njemu prilikom slijedeće kupnje. Jedino me malo sporost sučelja živcira, kao i slaba izlazna snaga (Jedva gura slušalice koje koristim).

Zadnje izmijenjeno od: Jango Fett. 26.10.2005. u 14:49.
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 14:42   #38
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Citiraj:
Originally posted by Visage


Ma dobro necu ih blatiti jer ih Jango ima.






Ali uskoro ih namjeravam zamijeniti za ove bebice:

Jango Fett je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 18:59   #39
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Ali uskoro ih namjeravam zamijeniti za ove bebice:


U redu je da imas takve zvucnike i razumljivo je da ce izazivati nemir medju mnogim audiofilima koji sanjaju o ovom sistemu.

Ali ne puštati prijatelja TOR-a da ih cuje, to je doista ružno !





Sigurno nisam jedini koji je zgrozen ovakvim postupkom?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 19:22   #40
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
:clap:
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2005., 19:41   #41
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,373
Visage does it again:clap:
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 19:42   #42
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
visage D master :clap: :clap:
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2005., 14:58   #43
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Koji su to fizikalni zakoni koji MBL-u ne dozvoljavaju da bude bolji od elektrostata? Malo elaboriraj. Slušno, ne izgleda tako - nije vrag da su fizikalni zakoni slomljeni. Elektrostat nije u stanju postići takvu prozračnost u visokima, niti je bolji u srednjima, u najbolju ruku nešto ispred.

Ovo je dio koji se nemoze mjeriti debatom, vec pravim iskustvom slusanja najvecih elektrostatika.

Zbog realisticnog odnosa planari imaju sa razlogom adekvatnu velicinu, iz istog razloga zasto klavir ima velicinu koju ima. Kad se radi o reprodukciji (postujuci neka pravila) vece je bolje.

Efikasna unija pokretanja velike kolicine zraka treba i trazi veliku povrsinu. Sama zica klavira struji zrakom vrlo malim transferom akusticne energije (Olsher) a najveca enegija instrumenta klavira se oblikuje i dolazi upravo iz klavirovog tijela. Tijelo je to koje ce determinirati razliku izmedju recimo mediokritentnog zvuka malog pianina naspram kvalitetnog polu i koncertnog klavira. Slicno je i sa ostalim instrumentima.

Nemozes napraviti djepni klavir sa zvukom velikog.

Kako ces biti realisticno uvjeren da slusas grand piano kad je citava akusticna snaga zgurana u 8" woofer?

Slicna je relacija sa MBL jedinicom, koja upravo maksimalno pokusava emulirati planare. Prema tome i u najboljoj egzekuciji materijala ona ce svirati vise mehanicki naspram pravom velikom planaru jer se i dalje bori sa inherentnim problemima manje jedinice naspram superiornije i linearnije povrsine.

Sama temperatura koju stvaraju takve jedinice je problem koji do danas nije saniran niti ce ikad u potpunosti biti. Ne nije to temperatura na kojoj se grije caj, ali dostatna za koloracije i nemogucnost lakoce reprodukcije u superlativima koje planari dostizu sa lakocim.

A da Elektrostat nije u stanju postići takvu prozračnost u visokima, niti je bolji u srednjima je doista nesto sa cim se ti sam moras pozabaviti jer ti na ovo doista nemam sto reci. Jedinica koja emulira planar i povrsinom je x manja da zvuci prozracnija i jos da je bolja u srednjima gdje su planari nedodirljivi standard ... je doista previse.

Nikad u zivotu nisam procitao ili cuo da je netko ozbiljan testirajuci neke ultra dinamicke zvucnike rekao da zvuce u srednjima ili visokima bolje od planara, vec gotovo dobro kao planari, skoro kao planari, jako blizu planarima. Martin C. kad je testirao X1-ice je rekao ovo su vraski dobri visokotonci ali u usporedbi sa najvecim planarima ipak zvuce malo mehanicki naspram njima.

Bez uvrede, ali X1-ice su ugledom i tehnologijom prema MBL-u nedostizne, tako da...

Probaj to postati na nekom zvucnickom US forumu pa citaj koje ces dobiti reakcije. Ovo me podsjeca na Ezopovu uzreku : "Ako nesto nisi cuo ili nemas, nemoj biti siguran u ono sto tvrdis"

Ovo ce biti jasnije ako recimo uzmem analogiju motora.

Turbo motor je meni osobno najdrazi jer ga gledam u okruzenju svakodnevne voznje napravi maksimum posla ispod 3000 okretaja, daje okretnog za elegantno preticanje a ostaje ekonomican i ima sve predpozicije da bude ekoloskiji od atmosferskog koji bi ekvivalent njegove snage morao dati u
velikom obujmu , ne bas stedljivom i jos manje ekoloskom obliku.

Ali isto tako nema bjezanja da ni najbolji Turbo nikad nemoze
tako rasno, pravilno i inspiratovno otpustati snagu kao velika cilindarska bitanga koja crpi snagu iz podruma okretaja sve do vrha bez i najmanjeg opiranja, do samog klimaksa. Oba rade posao na svoj nacin, oba ce stici na svoju destinaciju, ali ce uzitak biti drugaciji.

Planari su Bloxham V8/V12-ce koje jednako traze ali ostavljaju cistocu ispuha jedno~cilindrasa

Iz vlastitog albuma :

- -


Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Za German Physiks ne znam pa ne mogu ništa reći, no Duevel ne koristi uopće neku inovativnu tehnologiju, osim što klasični elektromagnetski zvučnik cilja prema dolje na akustičku leću. Slabo je to, s tehničke strane, u odnosu na MBL. A Avantgarde - slušao sam ih u 3 navrata (Trio) - osim što nema govora o postizanju fidelity-a na način na koji to postižu neke druge tehnologije,
Opet nisi shvatio poantu.

Tehnologija nije obecanje vrhunskog zvuka. Dao sam ti primjere koji uspjesno izvoze na istok, koji nisu na margini. Duevel nema nista ezgoticno ali svira odlicno , zvuk za koji me ne treba MBL-ov prodavac uvjeravati da ga cujem jer ga doista cujem. Avantgarde su odlicni zvucnici kad se upare sa CAD pojacalima jer tad doista soba postaje virtualna. No nijedan nije po meni ideal jer su i dalje pre mehanicki za moj ukus kao i MBL, a skretnice i vremenska relacija ostaju najveci minus.

Samo sam dao primjer uspjesnih Germana, posebno Avantgarde koji vec drugu dekadu uspjesno posluje i prodaje svoje zvucnike za naj zahtjevnija trzista.


Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Nije mi jasno otkuda takva pronicljivost u tome da na osnovu izgleda kutije zaključuješ performanse. Ima nešto i ispod haube, but you already know that, right?
Cuo sam ih, gledao sam prezentaciju na kojoj su se ponasali kao marketinski manageri a ne zvucnicki dizajneri i ljubitelji glazbe.

Kad netko nije u stanju pustiti jednu kompoziciju do kraja i stalno ubacuje/stavlja novi disc/vinil i pritom me stalno uvjerava sto ja trebam cuti bez da mi da priliku da sam to zakljucim. Za mene to ima malo veze sa kvalitetnim zvucnikom. Sve je to ionako subjektivno, ti si odusevljen MBL-om i to je u redu. Za moje poimanje su kompromis i nadasve mediokritet imajuci na umu naprednost tehnologije koja nije podigla nikakve standarde u zvuku, vec jednostavno ucinila ih samo jednim od zvucnika.



Citiraj:
Originally posted by Jango Fett Nevezano uz temu, konačno sam poslušao mali Philips MP3 player - jako dobro zvuči, možda čak i bolje od iRivera, razmislit ću o njemu prilikom slijedeće kupnje. Jedino me malo sporost sučelja živcira, kao i slaba izlazna snaga (Jedva gura slušalice koje koristim).
Ovisi o modelu, imaju izvrsne izlazne elemente pa cak i na papiru moraju dobro svirati. Za glasnocu, se moze doskociti jednim malim vanjskim Boostaroo pojacalom vec dugogodisnjom igrackom bas za tu namjenu.



Ionako se kod vecine portable playera zvuk pocinje izoblicavati iznad 70% (kod nekih i na 50%) glasnoce, tako na ovaj nacin sa pola snage Philips uz Boostaroo-a daje max kvalitetu za tu klasu uredjaja.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na