Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2009., 15:03   #31
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma gledaj,novac nije relativna,nego veoma egzaktna stvar. Da li tebi crijeva rade na moje postove,nažalost ne postoji opcija potegni vodu,nego prijavi post, pa slobodno uz obrazloženje mojeg propusta,toru prijaviš apsolutno svaki moj post. O svojem automobilu ovdje neću reći ni riječi, ta tema je ionako tamo zatvorena,jer je suluda,u početku već bila.

Kao što ovdje apsolutno svi zanemaruju da se HD4850 može naći,i da se nalazi za 750kn.Nikakvih 1400. Ja to kao ekonomist ne mogu zanemariti,te kartice imaju garanciju,nisu stare 8g kao moj automobil,rade,i sigurno nemaju duplo slabije performanse spram ovih ubernovih rebrandanih nvidia. To je sve što želim reći.

Po tvome je valjda ovo odlična kartica,pa ja nisam ništa o njoj krivo ili netočno rekao,osim da za cijenu te nove uzmeš CF 4850 koji je bar 40% jači. Ako je miješanje novog i polovnog,a ISTOG!!,ravno miješanju krušaka i jabuka, onda ću zaista šutiti,i suzdržati se. Čudno samo kako ovaj forum tako nikad prije nije funkcionirao,to je IMO,i ja to ne mogu prihvatiti.Isprike. Gledam stvari malo šire.Malo puno.

Dok se GTS250 počne polovna prodavati za 1000,1100kn valjda će 4850 koštati 600kn. A performanse i dalje neće biti 30% veće. Ma,nebitno.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:13   #32
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
IMO taj CF ima propuste, dakle treba ti jace napajanje + maticna koja podrzava CF, dakle dodatni troskovi, neznam jesam sve nabrojao + buka ... Tako da je mozda za normalnog korisnika definitivno isplativija GTS250 :/...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 15:14   #33
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ma daleko od toga,uzeo si odličnu karticu.Ja malo pričam sam sa sobom,pa takav dijalog teško tko razumije.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:19   #34
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor marko_1 Pregled postova
IMO taj CF ima propuste, dakle treba ti jace napajanje + maticna koja podrzava CF, dakle dodatni troskovi, neznam jesam sve nabrojao + buka ... Tako da je mozda za normalnog korisnika definitivno isplativija GTS250 :/...
još bi dodao da ove kaj spominje po 750kn su single slot hot baby grafe tak da je za mene baš to najveći minus za ati.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:20   #35
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Ma kuzim u cem je spika, al ono nije da sada svatko hvali svoga konja pa je ja glorificiram prije nego sam je puknuo u komp i isprobao ... Normalno je da dode do ovakvih rasprava ^^... Zakljucak je da se vise isplati uzeti GTS250 koja je rebrandana 8800 "XYZ" ali da ponovimo manje se grije,trosi struje manjih je dimenzija, i prema nekoj logici trebala bi biti tisa + to bi nam trebalo dozvoljavati bolji OC po nekoj logici. A 9800+ pada u zaborav jer je sve kontra ovog gore nabrojanog + skuplja... Ovo bi bilo sto se tice kupnje NOVIH komponenti

EDIT: da se nadovezem na post iznad ovog... Dakle ako korisnik ima priliku kupiti polovni 4850 CF sa garancijom i ima sve preduvjete za to, onda se definitivno vise isplati (iako garancija tu igra veliku ulogu), no opet ostaje mana, a to je zagrijavanje ...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:46   #36
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Kao što ovdje apsolutno svi zanemaruju da se HD4850 može naći,i da se nalazi za 750kn.Nikakvih 1400. Ja to kao ekonomist ne mogu zanemariti,te kartice imaju garanciju,nisu stare 8g kao moj automobil,rade,i sigurno nemaju duplo slabije performanse spram ovih ubernovih rebrandanih nvidia. To je sve što želim reći.
ja stvarno ne kuzim kako odbijas prihvatiti da se novo i polovno se ne usporeduje. prvo, ja se slazem da je bolje kupiti polovnu 8800GTS G92, HD4850, 8800GT, nego uopce gledati novu HD4850 ili GTS 250 ili xyz. ali nije u tome stvar, nego ako usporedujes cijenu jednu kartice sa cijenom druge kartice, pa zar nije fer da ih usporedujes jednako? cijenu nove sa cijenom nove, polovne sa polovnom?
btw, ovo za auto je bilo zbog iste ove price. samo sto si ovdje dopustam vise jer sam otvorio temu, i osjecam potrebu braniti ono sto sam napisao, barem dok me se ne uvjeri u suprotno. a ti si daleko od toga, iskljucivo i samo tvrdis da se GTS 250 nikako ne isplati jer naravno je usporedba polovnog sa novim. jer tom logikom se IMHO ne moze, sta onda nisi prokomentirao cijenu jedne HD3850 polovne usporedujuci ju sa HD4850/9800GTX, ma i slabijim karticama ali novim iz trgovine? ekonomist si, pa valjda znas donijeti isti zakljucak. ili jednostavno ti se ne uklapa u pricu o isplativosti, jer nije jednako novo i polovno..........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 16:08   #37
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
thedream, stvarno ne znam kada si u nekom reviewu procitao u zakljucku da je neka kartica ok ali eto konkurencija polovna kosta dosta manje pa se ne isplati?
Cak i na forumu takve stvari nisu normalne, imam malo vise staza od tebe pa valjda znam

btw kako Melani dobro rece - te jeftine 4850 su singleslot sroteks i posve sigurno traze ulog u bolje hladjenje od nekih 200kn. Jednu bi jos covjek i izdrzao ali dvije nikako, ajde netko s dobrim zivcima jos nekako ali ostale komponente ne bi bile presretne. Imao sam jednu takvu u kucistu koje bas i nije malo pa ga je ugrijala toliko da sam mislio da su svi ventovi riknuli. I eto nas na 2000kn minimum. Normalno, puno brza kombinacija ali i gotovo dvostruko skuplja. Tako da ti taj argument uopce ne vrijedi. Ne znam sto si za njega uopce zapeo kada si mogao jednostavno usporediti jednu (NOVU) 4850 i ovu i zakljuciti da je 4850 (sa dobrim tvornickim hladjenjem) jeftinija i tako isplativija. I nitko ti ne bi mogao a reci.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 18:01   #38
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
za ~ 1200 kn, odlična grafa

Burko, 5ica za trud
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 18:13   #39
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
I ja se zapalio za dotičnu
Baš me zanima mogu li ju "posuditi" u HGSpotu
Na onu foru da u roku tjedan dana ak nisi zadovoljan proizvodom da vratiš
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 18:20   #40
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
zahvaljujem svima na pohvalama, lijepo cuti pohvalu


btw, kako sam napisao na Links-u na kojem sam prvo izbacio usporedbu, stvari su jako izjednacene kod ove dvije kartice. za mjesec-dva ce cijena ove GTS 250 najvjerovatnije pasti, ATI-ju nece (barem sudeci po stagniranju cijene zadnjih pola godine), i cijenom bi se mogle skoro pa izjednaciti. tako da je IMHO svejedno koju karticu kupiti jer su obje vrlo dobre, mozda GTS 250 malo skuplja - ok. ali prakticki nema se sta pretjerano progovoriti ako se netko odluci na GTS 250, a ne na HD4850. nije tolika razlika u cijeni (~200 kuna), a ako netko zeli i voli nVidiu - nek ju uzme. zapravo se svodi na to da tko zeli i voli crvene kartice - preporuka HD4850 sa boljim hladenjem, tko voli i zeli zelene kartice - GTS 250.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 18:31   #41
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Dobro ajde,ajde,da te i ja pohvalim na zanimljivoj temi,još zanimljivijoj interpretaciji i odličnom zaključku,tj. rezultatu.Bravo.

Moje teorije zavjere su uvijek nešto drugo,to nema veze s ovim,uspoređujem kako mi odgovara novčaniku,pa eto,ne novo-novo nego novo-polovno.Znam.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:16   #42
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
I ja se zapalio za dotičnu
Baš me zanima mogu li ju "posuditi" u HGSpotu
Na onu foru da u roku tjedan dana ak nisi zadovoljan proizvodom da vratiš
s 8800gt stvarno nemas razloga da se palis na nju. Kako stvari stoje sve manje od gtx260 bi bilo bacanje love u vjetar a i onda bi bila upitno isplativa osim ako ne pucas na reze preko 1680
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:37   #43
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
s 8800gt stvarno nemas razloga da se palis na nju.
A znam, al mijenja mi se grafa, ili se dodaje kolegica istoj

AL otići ću do HG Spota i pitati dal vrijedi ono kod njih da se vrati ukoliko nisi zadovoljan, pa kupit nešto, možda i zadržim
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:43   #44
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
A znam, al mijenja mi se grafa, ili se dodaje kolegica istoj

AL otići ću do HG Spota i pitati dal vrijedi ono kod njih da se vrati ukoliko nisi zadovoljan, pa kupit nešto, možda i zadržim
Heh, pa jel tebi kaj šteka na toj konfi?
Rađe čekaj još malo pa uzmi GTX260 216šredera , ovo će ti bit zbilja bacanje love...cijena ne opravdava sredstvo u ovom slučaju
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:58   #45
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
A znam, al mijenja mi se grafa, ili se dodaje kolegica istoj

AL otići ću do HG Spota i pitati dal vrijedi ono kod njih da se vrati ukoliko nisi zadovoljan, pa kupit nešto, možda i zadržim
ma dodaj joj kolegicu. Imat ces nesto za zabavljat se (i onaj osjecaj "kupio sam nesto" ). Gdje sli radi kako treba vidjet ces ipak dosta veci skok nego da kupis ovu 250icu a ako bas negdje i ne bude radio....ionako ti nist ne trza
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:44   #46
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ma ne trza niš, 8800GT je još uvijek pojam za karticu

A probao sam već dva puta staviti joj kolegicu (XpertVision i TwinTech) i bio sam lijepo iznenađen, skok sa 90 na 160 FPSova (average)
SLI radi odlično, mada ih nisam imao dovoljno dugo da baš prođem svakake igre.
Šteta što GT nemoš stavit u 3way

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma dodaj joj kolegicu. Imat ces nesto za zabavljat se (i onaj osjecaj "kupio sam nesto" ).
Ma tak će i bit, zapela mi za oko XFXica na tržnici al 700 kn traži za nju... budem vidio možda spustit cijenu
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:58   #47
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Ja se nadam da mi sutra dolazi GTS250 pa ocekujte jos jedan review ^^...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 22:07   #48
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Tebi pod hitno treba novi monitor!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 22:53   #49
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Tebi pod hitno treba novi monitor!
To nije smjesno... To je zalosno ... Komponente sam uvrstio u moj komp makar nisu dosle . Monitor ce malo sacekat uzeo sam sad grafu, dominatora s hladnjakom i PSU :/... I prometni prekrsaj moram platit ...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:26   #50
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor marko_1 Pregled postova
To nije smjesno... To je zalosno ... Komponente sam uvrstio u moj komp makar nisu dosle . Monitor ce malo sacekat uzeo sam sad grafu, dominatora s hladnjakom i PSU :/... I prometni prekrsaj moram platit ...
A čuj da si malo uštedio na MBO,RAM-u i napajanju ili možda nešto uzeo rabljeno na tržnici bio bi financijski bliže nekom 22" monitoru!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:34   #51
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Mene zanima kako su uspjeli stavit tocno 500MB memorije na XFX-icu??Jel to samo na njoj oli su i ostale 500 a ne 512? (izuzev modela od 1 i 2 GB )
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 12:48   #52
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
zahvaljujem svima na pohvalama, lijepo cuti pohvalu


btw, kako sam napisao na Links-u na kojem sam prvo izbacio usporedbu, stvari su jako izjednacene kod ove dvije kartice. za mjesec-dva ce cijena ove GTS 250 najvjerovatnije pasti, ATI-ju nece (barem sudeci po stagniranju cijene zadnjih pola godine), i cijenom bi se mogle skoro pa izjednaciti. tako da je IMHO svejedno koju karticu kupiti jer su obje vrlo dobre, mozda GTS 250 malo skuplja - ok. ali prakticki nema se sta pretjerano progovoriti ako se netko odluci na GTS 250, a ne na HD4850. nije tolika razlika u cijeni (~200 kuna), a ako netko zeli i voli nVidiu - nek ju uzme. zapravo se svodi na to da tko zeli i voli crvene kartice - preporuka HD4850 sa boljim hladenjem, tko voli i zeli zelene kartice - GTS 250.
Pohvala za trud, sve na jednom mjestu, još da je manje spamanja ili trolanja od strane forumaša tema bi bila vrlo konstruktivna za svih željnih informacija... Zato podrška s moje strane za thread...

Ja neću ulaziti u to koja je bolja ili isplativija po navedenim testovima, samo bi rekao da sam pročitao na Fudzilli da će Ati napraviti price drops tako da 4870 uđe u domenu gts 250 prije nego nvidia spusti svoje cijene, ako je to točno onda će gts 250 imat ljućeg protivnika bar neko vrijeme dok i oni ne naprave svoj price drops, u tom slučaju bi kupci poput Marka 1 koji su trčali kupit novi proizvod osjetno preplatili svoju karticu...

Prikladno je za ovu temu po pitanju cijena da se pohvalim da ja trenutno imam u prodaji preko computer shopa Sapphire 4850 za 900kn, a koštaju me 700kn pa je ogromna zarada u postocima a nema jeftinijih na nabavi.net, frendovima sam smanjio zaradu ali svejedno i s cijenom od 900kn 250 gts nema šanse kod mene i mojih kupaca u Rijeci...
Cele303 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 14:06   #53
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
4850 nebi zel ni za 600kn!

Treba još malo pričekat sa tim GTS250, doći ćei ih sad od više firma, pa će cijena past za kojih 150kn izbor će se povećati, doći će OC verzije...netreba odma prvi model uzimat !

Recimo da se GTS250 od 512mb jednostavno ne isplati, ako hoćeš 512mb model onda si uzmi GTX+(xfx) koja je jeftinija 200kn a ima i više taktove pa nevjerujem da je sporija kaj god na netu piše!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 14:42   #54
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Al 250 je totalni promašaj, jer je ionako preslaba za previskoke rezolucije, a nije ništa bolja zu nižima.
Onda radije stariju GTX i miran.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:15   #55
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Al 250 je totalni promašaj, jer je ionako preslaba za previskoke rezolucije, a nije ništa bolja zu nižima.
Onda radije stariju GTX i miran.
200% si u pravu
potpisujem
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 15:50   #56
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Cele303, prvo thnx na pohvali

Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Al 250 je totalni promašaj, jer je ionako preslaba za previskoke rezolucije, a nije ništa bolja zu nižima.
Onda radije stariju GTX i miran.
promasaj ili ne, to je mislim vec probavljeno u prvim recenicama usporedbe. tj, samom najavom novih imena kartica se prakticki znalo sto se moze ocekivati od GTS 250 -> 9800GTX(+) -> 8800 GTS G92 -> isti klinac sa nedovoljno velikim razlikama u perfomansama da bi se moglo reci da ima vecih pomaka, ali drugacijeg imena, i u 55nm proizvodnom procesu (sto se tice GTS 250). ali opet, sto se tice perfomansi, ipak laganog poboljsanja ima, sto sam i prikazao na svim rezolucijama. onaj tko vidi samo graficku zapakirano u novo ime nije nimalo daleko od istine, ali svejedno graficka kao graficka nije nimalo nimalo losa, i (jos uvijek) dostojan konkurent ATI-jevim uzdanicama. cak i jednoj HD4870, barem koliko sam vidio po testovima (samo nemojte odmah krenut sa ispravcima i brzopletim ispadima, radije pogledajte onih 6 reviewa koja sam naveo, tj one u kojima ima usporedna HD4870. nemojte me tjerati da radim jos jednu usporedbu :S).

sljedece, da je cijena HD4850 i GTS 250 jednaka (recimo 900 kuna), zasto HD4850 predstavlja bolju kupovinu? zato jer netko vise preferira ATi, ili nVidiu? pa jel nije vise fer reci da su obje kartice full dobre, nijanse u perfomansama, pa da je i tako kupovina bilo koje dobar izbor? mislim, ja barem smatram da realno gledam na omjer ove dvije kartice, iako vise preferiram ATi.
ali reci da je promasaj - ja ne znam zbog cega. jer sam otpocetka znao (znalo se) sta ova GTS 250 predstavlja - i to je to.

sto se tice cijene, malo me strah prognozirati jer sam fulao pocetnu cijenu GTS 250, i to poprilicno jer sam ocekivao nekih +2000 kuna za pocetak. ali moglo bi biti tocno ovo sto je danc00 rekao (i ja prije u par navrata) - kartica je tek izasla na trziste, i normalno da je cijena malo napuhana. za mjesec-dva ce se pojaviti vise verzija, vise proizvodaca, i cijena ce morati biti niza od danasnje najnize od 1300 kuna. zaista ne znam zasto bi bila losa kupovina jedne GTS 250 512MB (ili 1GB, ima razlike, pogledajte sami u usporedbi) za cca 1000-1100 kuna. onak, ne znam sto se trebalo dogoditi, pocetna cijena je trebala biti 800 kuna da kazete da kartica valja, tj barem reci da nije promasaj? malo pretjerano razmisljanje, i imo krivo razmisljanje.

a takoder kad se toliko pili o pocetnoj cijeni GTS 250, zasto ne budite fer pa ne komentirate trenutnu najjeftiniju cijenu HD4850 koja je 1.023,35 kn, sa cijenom koja je bila prakticki na pocetku prodaje - 1087, 56 kn (11.08.2008)? jel realno da drzi toliko dugo prakticki jednaku cijenu kao kad se pojavila? pogotovo kad se pogleda da cijena svim karticama osjetno pada i da se osjeti razlika gledajuci kroz razdoblje od pola godine?! mislim, daj malo realnosti sa obje strane, kako jedni drze cijenu (neopravdano imo), tako i drugi imaju "pocetnu" povisenu (navodnici jer se ipak radi o rebrandiranom proizvodu).

plus sto opet kazem - manja dimenzijama, manje trosi, hladnija od prethodnice. po tome je trebalo izbaciti sa trzista i 9800GTX(+) kartice jer nisu donijele nikakva znatna poboljsanja nad 8800GTS G92? pa ljudi je ipak kupuju jer eto, moraju, jer nema vise starijih modela za naci.


ili je poanta negodovanja jer smatrate da ovo nije fer potez nVidije? rebrandiranje? ako je tako, tu se slazem 100%. ali nije to tema cijele price. nego kad je vec tako kako je, usporedba trenutne kartice koja je izdana i vani je, sa trenutnom konkurencijom. pogotovo usporedba GTS 250 sa 9800GTX(+), pa sa konkurencijom . i ima pomaka, sta god vidjeli i tvrdili da nema.
*barem po podatcima iz sest reviewa*
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 16:12   #57
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma problem je sto narod ocekuje s novim proizvodom i nove performanse (po mogucnosti barem duplo jace za upola manje love). Nazalost to bas i necemo vidjet. Ne samo kod nvidie, pa i ovo sto ati najavljuje nesluzbenim kanalima je samo prepakiravanje jednog te istog u 120 verzija. Te jednoj malo digni takt ali smanji broj shadera, drugoj daj sve sharere procesore ali sasjeci sporijom memorijom, trecoj daj sve ali srezi sabirnicu. Gdje smo to vec gledali ono? Hmm, da...nvidia u zadnjih 2 godine
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 16:58   #58
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma problem je sto narod ocekuje s novim proizvodom i nove performanse (po mogucnosti barem duplo jace za upola manje love). Nazalost to bas i necemo vidjet. Ne samo kod nvidie, pa i ovo sto ati najavljuje nesluzbenim kanalima je samo prepakiravanje jednog te istog u 120 verzija. Te jednoj malo digni takt ali smanji broj shadera, drugoj daj sve sharere procesore ali sasjeci sporijom memorijom, trecoj daj sve ali srezi sabirnicu. Gdje smo to vec gledali ono? Hmm, da...nvidia u zadnjih 2 godine
Naivno je to očekivati,a još naivnije kupiti.To je sve,i tako se priča ponavlja unazad 2,3g otkad je hardver dostupniji nego ikad cijenama. Sad baš da ću se diviti nečemu zato šta je novo i piše 250 a ne 9800GTX+,e pa neću,bio troller,spammer ili samo jako bistar.

Po meni je 250 idiotarija ravna 4830 kartici,koja je ni vrit,ni mimo,clockana dostiže i prestiže ponekad 4850 model,stock kartica je slabija,isto tako i nvidia sad ubacuje ovaj 250 model. Nigdje,ni vrit,ni mimo. Ali para i ljudi koji će trošiti nikad previše. Prostora za napredak je uvijek ipak manje.

Ne definira cijena uspjeh i popularnost kartice burko,nego što dobiješ za tu lovu,a ako dobiješ nešto što već postoji na tržištu po nižoj cijeni,sad stvarno o polovnom i neću,makar sam neki dan zatupio s tim,priznam,pričam o novom,zašto bi netko sa bilo kojom g92 karticom prelazio na ovo?! pa i g80.
Nema smisla. Da kupujem novo kao marko,i da me nije briga da za 200kn više dobijem polovni CF,moram ja,4850tica,onda bi kupio,i chillao.

BTW složio jučer taj CF single šroteva Sapphire i rade odlično,napajanje je kao moje doduše,al dobro.Samo da kažem da smo dvije kupili za 1400kn šta na njuškalu šta newsima i složili na x38 ploči,sve radi super.Grijanje,ne bi znao. Navodno su 9.2 driveri posložili CF 4850 pa smo to i probali.


Samo da se malo osvrnem,bez ljutnje jasno,na šest reviewova.Pročitao sam ih valjda preko 200 otkad pratim Vga segment,i svi imaju nešto zajedničko,a to je da su hype-ani do bola,čitaj,prenapuhani. Na kraju to ipak dovodi u pitanje njihovu vjerodostojnost i uvjete testiranja. Gilberta se razapelo da mi se želudac okrenuo,kad dečko jadan nije čisti install OS-a napravio,mislite li da se to vani radi?! Tko meni kaže da oni nisu recimo,napamet ću, usporedili 9800GTX+ na 3.2 procu a napisali da je na 4.0 testiran,dok je GTS 250 testiran zaista na C2D 4.0 . Tko to meni iz grafova onih i brojki može kazati?!

Ne mislite da je ovo teorija urote,ovo je nešto jako realno još otkad sam gledao peglanje 9800pro od strane 6600GT,pa preko veoma čudnih rezultata 7600GT vs. X800XT kartica,pa sad 4850 vs GTS 250. Ne kažem sad svi briju, ja u pravu,nego sam od onih,dok ne testiram osobno,ili mi netko od prijatelja ne provjeri,ja to neću kupiti.

Moju karticu ima wolverine,kkljajic je imao,i još par tu ljudi,i to je dovoljna preporuka. Pričekajmo marka i njegov osvrt. I njemu slične,koji će kupiti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 18:16   #59
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Ma cek, sta si se ti uopce toliko napalio na ovu temu? Bemti kao da ti netko govori da bacis tu svoju karticu i kupis ovu zbog 1% boljih performansi. Ili da ti brani da si slozis taj crossfire?
Na ovakve modele uvijek pizde samo vlasnici 6 mjeseci starih grafulja ljudi na proizvodjace sto ih ne navlace da potrose lovu na nesto novo. Ovo je jos dobro, kakva se tek rasprava razbukta kada se proizvodjac usudi izbaciti nesto jace a brze od takve, par mjeseci stare graficke. Sjecas li se hrpe bljuvotina koja se ovdje mogla procitati kada je izasla 8800gt i bacila sve svjeze vlasnike 8800GTS 320/640mb u ocaj sto sada svi za manje love imaju vise 3dmarkova od njih. Ljutnja bijes i suze .....a ne valja ni ovako kada govna za vise love nude nista ili gotovo nista.

narod nikad zadovoljan, nema drugog objasnjenja
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 18:22   #60
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Ma cek, sta si se ti uopce toliko napalio na ovu temu? Bemti kao da ti netko govori da bacis tu svoju karticu i kupis ovu zbog 1% boljih performansi. Ili da ti brani da si slozis taj crossfire?
Na ovakve modele uvijek pizde samo vlasnici 6 mjeseci starih grafulja ljudi na proizvodjace sto ih ne navlace da potrose lovu na nesto novo. Ovo je jos dobro, kakva se tek rasprava razbukta kada se proizvodjac usudi izbaciti nesto jace a brze od takve, par mjeseci stare graficke. Sjecas li se hrpe bljuvotina koja se ovdje mogla procitati kada je izasla 8800gt i bacila sve svjeze vlasnike 8800GTS 320/640mb u ocaj sto sada svi za manje love imaju vise 3dmarkova od njih. Ljutnja bijes i suze .....a ne valja ni ovako kada govna za vise love nude nista ili gotovo nista.

narod nikad zadovoljan, nema drugog objasnjenja
Ja pričam.Ma kako se ne bi sjećao tih rasprava,pa falile su kokice da mi zamijene odlazak u kino. A tek kad smo otkrili da je 3850 zapravo 3870 ddr3 kartica,auu veselja. Ima tih primjera milijun,ja samo ne volim hype koji se stvori uvijek kad nešto novo izađe,i narod to kupi,a svoje itekako još dobre kartice daje za šta,600,700kn, da bi kupio ove od 1399 kolika im je sadašnja cijena. Samo sam to rekao,inače mi je kartica da kupujem novo ganc okej. I tjera sve na high na 1920x1200.Bez AA i AF,jasno.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na