Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2024., 20:10   #31
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Čini mi se da je poanta u tome da je skill najbitniji, high refresh ekran i dobar žični gayming miš mogu donijet razliku ali nikad neće nekog prosječnog lika pretvorit u pro gaymera. Istina je, kad imaš dva super turbo pro lika, naravno da onda je bitno ako jedan ima 60 hz a drugi 360 hz.
Danas postoji cijela industrija te gayming periferije i sl. gdje su uvjerili klinčadiju da im trebaju sve te pizdarije da bi bili "kompetitivni" a u biti su naravno jednako loši sa i bez tih gluposti
Recimo mogu se kladit, ja sad i ja prije 20g, nema te periferije i ekrana koje mogu nadoknadit pad refleksa koji se od onda dogodio

exy stvar je vjezbe, kad pocnes vjezbati onda mozes i osjetiti razlike sve vise i vise, ide paralelno ..s boljim hardwareom brze ucis, manje se mucis

mislim pricamo o par desetaka ili stotki eura vamo tamo po komponenti i sl, i odmah se ljude proziva da bacaju pare.. mislim smjesno ako ne zalosno..
svi oni nikad nisu potrosili nikad ni eur uzaludno lol, ono jer bi htjeli nesto probat.. ..a da ne kazem mozda na kraju nije ni bilo uzaludno ..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2024., 20:11   #32
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 609
Na pro razini bilo čega se 0.01% ne prepušta slučaju, sigurno ne odmaže veće ulaganje. Sad je pitanje je li kolega na toj razini gdje 0.01% radi razliku ili ne al u to niti ne ulazim.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2024., 20:11   #33
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,750
Kao i svaka industrija, pokreće je lova.

Nađeš dijete od 15 godina koje iskače jer visi 18h dnevno na nekoj igri, daj mu paket periferije i komad papira s mantrama koje treba pisati uokolo i dobio si ovo što danas imamo.

Influencere koji se kunu da baš komad hardvera A od proizvođača B radi drastičnu razliku u igranju igre C i kupi kupi kupi.

Drugo dijete vidi taj loš marketing i kao svako dijete vuče roditelje za rukav jer ako Franjo i Mislav imaju taj hardver i dobivaju novce od igranja, može to i on.

Nisam mislio da takav marketing utječe i na nekog od skoro 50 godina, ali eto...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2024., 20:11   #34
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,799
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ali testova imas na sve strane, nema potrebe da trazim, stavio sam ti link na pro gamer tipa i monitor, pa pogledaj.. moja poanta je da ti gledas na krivim mjestima

ako se bavis skijanjem pitaj skijase, ako se bavis gamingom pitaj pro gamere..
nema tog pro gamera koji ce opravdati ovo sto ti govoris..
i da, ti pro gameri ce prvo reci kao sto exy kaze.. stisni i vjezbaj i vjezbaj, taj dio nemozes zabici.. ali to nema veze s time da li hardware moze ciniti razliku ili ne

Pa napisao sam ti da su moj izvor informacija 20 godina iskustva i razgovori sa ekipom koja se natjecala u Europskim natjecanjima (vecinom). I kao sto rekoh:


Citiraj:
Ah...ajmo ovako - pokazi mi mjerljive rezultate sa znanstvenog aspekta na dva ili vise respektabilnih HW testing sajtova koje opravdavaju razliku u cijeni proizvoda na istim korisnicima (casual/competitive) sa usporedbama:

1. IPS Monitor 144Hz vs IPS Monitor 240Hz
2. Membranska tipkovnica u rangu 30-50 Eura vs mehanicka u istom cjenovnom rangu vs mehanicka tipkvnica u rangu 200-300 Eura
3. Gamimg mis u rangu 50-70 Eura vs Gaming mis u rangu 120-150 Eura

Dakle ili imas argumente koje mozes potkrijepiti pro/contra kao sto sam napisao ili nemas. Sve ostalo je prodavanje magle.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2024., 20:15   #35
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pa napisao sam ti da su moj izvor informacija 20 godina iskustva i razgovori sa ekipom koja se natjecala u Europskim natjecanjima (vecinom). I kao sto rekoh:





Dakle ili imas argumente koje mozes potkrijepiti pro/contra kao sto sam napisao ili nemas. Sve ostalo je prodavanje magle.

pa nitko nije uzeo tvoj post i po tvojem postu radio testiranje..
stavio sam tti link na monitor i review od osobe koja je pro gamer i ne cujem komentar , po tebi on pojma nema o cemu prica?
evo jedan review na misa: https://youtu.be/T8879XBB8rI?si=jPUItya1vsTg3FBM
kod njega sve nadjes sto treba, i poprilicno je kvalitetan i objektivan koliko se moze biti u pristupu na ovu temu

i onda ja prodajem maglu? ...ccc

ja razgovaram svakodnevno s kompetitivnim igracima i IGRAM s njima, i doslovno imam iskustva na mapama s pro igracima, ..i sta sad? vjerujemo tebi jer si razgovarao u ducanu s nekim? jojoj
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 22.09.2024. u 20:47.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2024., 20:59   #36
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,799
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
pa nitko nije uzeo tvoj post i po tvojem postu radio testiranje..
stavio sam tti link na monitor i review od osobe koja je pro gamer i ne cujem komentar , po tebi on pojma nema o cemu prica?
evo jedan review na misa: https://youtu.be/T8879XBB8rI?si=jPUItya1vsTg3FBM
kod njega sve nadjes sto treba, i poprilicno je kvalitetan i objektivan koliko se moze biti u pristupu na ovu temu

i onda ja prodajem maglu? ...ccc

ja razgovaram svakodnevno s kompetitivnim igracima i IGRAM s njima, i doslovno imam iskustva na mapama s pro igracima, ..i sta sad? vjerujemo tebi jer si razgovarao u ducanu s nekim? jojoj

Da sto kaze i lik sa tvog videa:


https://youtu.be/T8879XBB8rI?feature=shared&t=467


EOD.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2024., 21:07   #37
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Haha, sve ono sto se podrazumjeva, i zaboravljas na zadnju recenicu i zakljucak..
Tipicno za one koji ne slusaju, vec prebiru pa vade iz konteksta
https://youtu.be/T8879XBB8rI?si=sNdq--9BHkwmv9-7&t=502
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 22.09.2024. u 21:12.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2024., 00:20   #38
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,292
@tomek, @1v@n
Koje nepotrebno pametovanje i lupetanje. Naravno da te neće ultra skupi rgb gaymung gear pretvoriti odmah u mega ultra pro gejmera, ali zašto si čovjek ne bi uljepšao korištenje računala koliko god može kad mu je gušt i kad si može priuštiti? Osobno sam osjetio razliku u CS-u kad sam se prebacio sa 75Hz na 165Hz, i kad sam se prebacio sa 100+g miša na 60g. Također, malo kvalitetnije mehaničke tipkovnice su super za tipkanje općenito, pogotovo magnetske jer su switchevi "glađi" i može se namjestiti razina aktuacije po volji.

Te gluposti oko 144 vs 240 Hz smo već ustanovili u nekoj drugoj temi, ima slijepih ljudi koji ne vide razliku isto kao što ima ljudi koji ne raspoznaju boje. Jbg, različiti smo. I ovo sve pišem kao gejmer koji je prve fragove radio sa kugličnim mišem bez scrolla.

Naravno da bih sam sebe razvalio u bilo kakvom fps-u kao 16-godišnjak sa Genius Ergo 525 i nekom BTC tipkušom što sam imao, nije upitno.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2024., 02:17   #39
Promo
Registered User
Moj komp
 
Promo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2024
Lokacija: Space
Postovi: 71
Sorry nisam sve postove čitao ali kao competitive igrac koji je isto napustio radi chitera (ostao sam jedino u racingu, vecinom ACC i iRacing A klasa dok nas AI ne otjera).

Neko navodi 120Hz i 240Hz.. istina je da je manja razlika nego 30FPS v 60FPS ali sve zavisi od frame pacinga. Na zalost neke igre bolje "klize" na sto vecoem FPS-u. Zavisi od enginea i dosta ostalih stvari. Pa onda kad imas 200 FPS lock on, ne primjecujes stuttering starijih engine-a kao na 120FPS. Recimo na R6 siege.

Sto se "membrana" V "mehanike" tice; u zavisnosti koja se vrsta mehaničkih switcheva koriste ali su mehaničke dosta mekanije. Po gramazi ti treba manja sila da se stvori kontakt. Pogotovo linearne i ako sam ja fan blue switcheva. S toga je i manji zamor i jednostavno je bolji odziv. Ugodnije igrati. Nego membranska. Pro igrac ce bolji biti na membranskoj nego "noob" sa mehanickom ali nije to poenta. Valjda poredimo dva igraca iste klase.

Za gaming mis ne treba raspravljati. Utice milion faktora, od senzora, softwarea do tezine istog. Promjenio sam ih od 2008-me dosta. Najvise Logitech koji vise u moju kucu nece i razlika je ogromna za surfanje. A ne samo za igranje

To sad sto neko ne koristi dodatne tipke, software i nije mu bitno jel pulling rate 1000 ili 20, i kaze "a sto ce tebi" je isto sto 80 godina stariji ljudi ne trebaju smartphone. Drago mi je za tebe ali ja bez dodatnih tipki ko bez ruke. I za gaming i za posao i za surfanje. Da ne spominjem miseve za gaming. Recimo meni vise odgovara teži mis dok prijatelj gleda sto laski. Cak oni izbuseni sto se vidi kroz njega. Nism osvi isti.


Isto tako mene izludjuje kabel. Nije da mi utice na gaming vec u bilo kojoj poziciji kabel bio, "vuce" me da povlacenje misa u stranu, postaje sve teži i teži. Dok wireless misevi nemaju taj problem. Mozda se ovo moze prepisati na moj OCD ili koji vec klinac. Ali meni smeta. Sad opet, wireless imaju dosta drugih problema. I onda ako hoces kvalitetan wireless mis sa jako kratkim odzivom kao kabel, eto ti skup mis za koji neki ne bi dali nikad pare.

Trenutno koristim razer basilisk v3 ali prezaliti ne mogu g502 Lightspeed. I ako su smece radi jeftinih switcheva, jednostavno mi vise odgovara oldschool switch nevo ovi razer opticki. I ako je dizajnom basilisk v3 zapravo 90% kopija G502.

Sto se prvog posta tice "proviri" iza coska sto brze mozes.. uzmi bilo koju linearnu mehanicku i zavrsi s tim. Na taj peek vise utice ping i skill nego mehanika vs membrana.
__________________
Miquella is mine and mine alone.

Zadnje izmijenjeno od: Promo. 23.09.2024. u 02:26.
Promo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2024., 14:11   #40
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 743
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Na pro razini bilo čega se 0.01% ne prepušta slučaju, sigurno ne odmaže veće ulaganje.


Promo vam je sve objasnia tako da je rasprava suvisna.

Naravno da se razlika osjeti kod boljeg HWa, ali kako se ide u bolju i bolju opremu to je diminishing returns efekt veci. (baci oko na gornji quote)

Mi smo bokte igrali CS 1.3 competitive dok su se jos mecevi ugovarali priko mIRCa.
Na 120 pinga sa US Robotics v92 modemom, pa preporod kad je dosa ISDN.
I onda te matcha sa ekipom iz njemacke na optici oni 10 pinga a mi 60 .
Pa svejedno gazis nubove i kompenziras smece HW, genius mis sa kuglicom ofc.

Poanta je da HW itekako ima utjecaja na gameplay ali je ipak igrac onaj koji mora izvuc taj potencijalni max iz HWa.

Iman sigurno priko 20k-30k sati u kanteru, u GOu san se vrtia oko LE-LEM i uspia san udrit jedan put GE. (ima skoro 10god, prije velikih vac wave banova)
Prosjecnom igracu je jednostavno nepojmljivo koliko je velika ta razlika u skillu na ovim razinama.
Ja san jedva drza global elite nekih tjedan dana i to je totalno drugi svemir ta ekipa koja gazi takve rankove regularno.
Znaci ja san bia jedva low lvl GE dok imas high lvl GE igrace kojima je GE default. A pravi pr0 igraci su ne drugi svemir nego druga dimenzija, GE su male bebe za njih.
Kod igraca sa ovako razvijenim skillom bolji i jaci HW ima sve manju i manju ulogu. Naravno da ce svi takvi imat najbolje masine i periferiju cisto jer pare nisu problem.
Ali tad se jaci benefiti dobivaju sa ergonomijom, pa redovno vidis pro igrace sa "shit" monitorima, tipkovnicama i misevima.
Jednostavno mehanicki se dodje do plafona i dalje nema smisla upgradeat specse, igras s onim sta ti bolje lezi.
Prakticki benefiti boljeg HWa i perferije se mogu direktno pratiti po bell krivulji.

Sad iman komp od 3k€ i perferiju od 3k€ pa opet igran sa G502 jer mi bolje pase, a DeathAdder v3 Pro stoji u ladici.

Npr. dok san aktivno igra response time mi je bia ispod 170ms bez problema. A s1mple kad je bacia reaction test se vrtia oko 180-190, sta ce kad je nub.
Al djabe meni nizak rt kad je njemu sve ostalo puno bitnije svjetlosnim godinama daleko. Preciznost, movement, game sense, mape, kuteve, nade/smokeove, rotacije, cheese spotove ...
Da igram sa najboljim HWom i periferijom a on na CRTu i misu s kuglicom bez podloge ja bi se moga hvalit okolo ako bi uspia napravit par killova

Zadnje izmijenjeno od: Necto. 23.09.2024. u 14:20.
Necto je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2024., 15:57   #41
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
20k+ & GE
respekt

..cekam ali..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2024., 16:18   #42
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Competitive gaming i hardver

Nema ali. Covjek sve objasnio. Ja imam oko 15k sati sveukupno, GO oko 7000 sati u 10ak godina. Cs2 je takodjer prica za sebe jer se promijenio tick i subtick sustav i jos te iz nekog glupog razloga lakse ubije covjek s pingom 50 iz Turske (ako nije cheater) nego ovaj s pingom 10 iz Austrije na Vienna serveru pa sve to moras kompenzirati sa znanjem, preciznoscu i osjecajem za igru plus dobar HW. (Objasnjeno se da server nekako kompenzira nedostatak niskog pinga sa vecom preciznoscu pa su ustvari usrali motku jer ti jedan turcin samo spreja i sigurno te pogodi u glavu prije nego ti njega ako si samo solidan igrac a ne bolji). 200 -300fps je sasvim dovoljno sto se hw-a tice bez frame dropova. Sto se misa tice , uz adekvatni mis trebas i pogoditi osjetljivost koja ti najvise pase. Dzaba najskuplji mis ako ti je responzivnost losa i osjetljivost pogresno nastimana za tvoju ruku.
I na kraju najveci faktor su godine. Sto si stariji sporiji si i njedan HW ne pomaze osim ako imas neku 20-godisnjakinju da ti odrzava “mladost” do odredjene razine .
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 16:52   #43
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 944
dobar hardver pomaže i olakšava život
e.g. auto s puno opreme.

no ako su iste snage, iskusan vozač će unatoč nedostatku opreme voziti i bolje bez dodatnih pomagala.
Eto jednsotavan primjer.

Malo tko je ''competititive'', svi se razbacuju tim stranim nazivom, da bi opravdali samo šta igraju ranked na nešto višoj razini od običnih početnika.

competitive su vhrunski pro igrači, svi ostali su bolji igrači, koji vole mislit da su dobri ako nekog dobro napucaju ili nadmudre.

Bacat bijesne novce na ''gaming'' prefixe ili sufixe, još u poznijim godinama (za gamere) mi je tragikomično, ali hej, njegovi novci njegova stvar.

U svakom slučaju, igre umjesto da idu naprijed, idu nazad, previše je skripti, sbmmova i skrivenih shema koje pomažu i lošijim igračima da bi bili competitivni + cheateri su sve bolji/prefriganiji i imaju sve bolje alate s kojima opet i osvajaju turnire i to sve pred očima sudaca i javnosti tako da sztvarno ne vidim poantu, ponavljam u poznijim godinama, forsirati neki competitive štih jer nemaš šanse protiv onih klinaca šta su na 5cm od ekrana, ruke na stranu i melju sve živo.

Toliko guštam u naslovima kao GOW, Space marine 2 itd...da sam onaj jebeni sweat od svih tih pucačina i zaboravio.

nemoš uć zabavit se, to više nije normlano.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 17:41   #44
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,229
Daj ubijen vas nogama pogotovo na CS

Kakav kompetetiv gejming brate

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 18:13   #45
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 743





-->
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
Malo tko je ''competititive'', svi se razbacuju tim stranim nazivom, da bi opravdali samo šta igraju ranked na nešto višoj razini od običnih početnika.
U pravu si totalno, svi smo mi napsi a samo je jedan gosu na ovim prostorima






Necto je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 19:46   #46
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Ma trolsi, vidis da uopce ne razumiju sto znaci competitive gaming. Igraju tako da svakih par minuta stisnu sejv i tjt. I to igraju protiv botova, ..obicnih obicno jako lose podesenih skripti. I to medium lvl
Znaci single player kapanje, nakon kojih pol sata izgubim volju za zivotom kad vidim koliko se botovi sudaraju sami sa sobom i zidovima i vrte izgubljeni po mapi.
Oni uopce ne razumiju koncept rankeda, i koliko je tesko kad udjes na visi dio top liste. Kad igras protiv drugih ljudi koji isto tako ulazu i vrijeme u trening i novce u hardware.
A igras za pobjedu, lako padas a tesko ides gore, pogotovo ako nemas team pa se mucis sa random matchmakingom.

Niti razumiju hardware, i sto on znaci kad si na kompetitivnom nivou.
Znaci igras tisuce sati nesto, i oni misle da ti tu usteda od 50eur na nakoj komponenti je logicna.
Oni ni ne kuze sta znaci igrat evo samo 1000h rankeda protiv ranked igraca. Emocije koje idu uz pobjede protiv dobrih protivnika. Ili isto tako kod poraza.

Logika im je pati se tisuce sati i grindaj na jeftinom jer može se, nema veze što te to ogranicava doslovno u rezultatu i izvedbi, jer ionako nisi pro i nemas novce od toga. Ali ustedio si par sto eur.

Da, naravno da postoji best buy competitive gaming hardware. Ali umjesto da slusaju one koji znaju vise, oni pametuju.. iako uredno trose gomile eur na svoje gluposti koje su pametnije od nasih gluposti

Uopce ne razumijem zasto komentiraju, neka bolje idu savjetovat izbornika nekog kluba evo Dinamo i Hajduk su aktualni, jer ocito sve znaju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 19:49   #47
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 944
fasciniran sam tvojim godištem i ovom spikom, top.

Brat je competitive, i neka, drago mi je da jesi, no šta onda nisi na competitive diskordima teamspeakovima i tamo pričate o hardveru koji donosi prevagu?
šta se onda s nama botovima natežeš i gubiš oštrinu, umjesto da melješ u diamond ligama elite...čudno baš, no dobro, svakom njegovo.

gl hf prije svega hf, a za sve ostalo lako
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 19:55   #48
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,750
Mene kao bota kojem se obraća ovakva gamerska eminencija fascinira to što se hvali kako je potrošio 20 000 SATI na nekakvu igru.

To su skoro 2 i pol kalendarske godine koje nećeš dobiti nazad. EOD od mene
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 20:00   #49
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
fasciniran sam tvojim godištem i ovom spikom, top.

Brat je competitive, i neka, drago mi je da jesi, no šta onda nisi na competitive diskordima teamspeakovima i tamo pričate o hardveru koji donosi prevagu?
šta se onda s nama botovima natežeš i gubiš oštrinu, umjesto da melješ u diamond ligama elite...čudno baš, no dobro, svakom njegovo.

gl hf prije svega hf, a za sve ostalo lako
Trolaj jos malo u temi naziva "competitive gaming i hardware" u gaming djelu foruma
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 20:12   #50
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,294
Competitive gaming i hardver

Ovo je stvarno za report, ako te ne interesira tema nema potrebe trolat i vrijedat. Ko da dodes u automobili temu i seres ljudima sta voze skodu a isto mogu dobit i sa golf jedinicom, i da ne bacaju pare.
Ne razumijete koncept competitive gaminga i jos manje vas zanima i to je u redu, produzite dalje do druge teme umjesto da gnjojite i trosite vrijeme ovdje.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 20:17   #51
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 944
ok, ispričavam se na gađenju teme.
moje prvotno pitanje je bilo koje igre igra op, na kojim natjecanjima je bio, no nisam dobio odgovor.

manje bitno, lp!
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 21:00   #52
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,799
Vidim da "Pro Gaming extra super duper" ekipa i dalje ne kuzi da nitko ne tvrdi da je isto gejmat na Engelbartovom misu kao i necem "normalnom" tipa G502 vec da ne treba uzaludno trosit lovu na hardwer ako pokusavas biti bolji gamer (postavlja se pitanje zasto bi netko tako star to uopce htio al na neka pitanja je bolje ne znati odgovore). Tipkovnice u tom svemu igraju jos manju ulogu (osim ako nemaju Makro tipke). Isto tako preporucat "pocetniku" skupu opremu u startu nema apsolutno nikakvog smisla jer je najcesce bacanje para pogotovo u startu. Uvijek je pametnije krenuti "skromno" i kad kolega razvije sposobnosti i vlastiti stil onda mu se moze preporuciti bolja perfirerija ako bude potrebe za tim. I kao sto je vec receno sto vecina kolko vidim ignorira - pravi pro playeri za razliku od influencera imaju hardwer koja nije bas tolko posebna i razvikana jer kao sto se pokusava vec objasniti - lova ne garantira kompetitivnost ni porast sposobnosti individue. Radi se o jednostavnoj biologiji i fizici.

A ovo sa 20k sati za osobu od 40+ godina (obiteljska osoba?) necu ni komentirat. Ja da visim tolko za kompom a da ne okrecem lovu zena bi me objesila za jaja .


@Doktor O > ni neces kao ni ja , vecinom su to "wanabe pro gejmerz" ili osobe sa narusenim sustavom vrijednosti i gadnim problemima u zivotu.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 21:14   #53
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,211
Sad je ostao samo filozofski "argument" smisla zivota.
Ajde bar napredujemo.

Da ne ulazim u dubioze smisla tudjih zivota, kao npr zivota u kojem ti zena objesi jaja zbog hobija, reci cu nesto o competitive gamingu.
Moja uspredba klasicnog CS stil rankeda bi bila blize šahu.
Gdje su figure postavljene, imas vrijeme koje curi i igras poteze. Ti potezi za razliku od saha su ograniceni drugacijim okruzenjem i pravilima naravno, ubacen je i timskom faktor, i na kraju nuzan je i skill. Cilj je matirat protivnika.
E sada, da li je vrijeme ulozeno u bilo sta, poput šaha, pc igranja, sporta, klikanja po 24sata ili slicno , bacanje vremena, na svima nama je da se s vremena na vrijeme bar zamislimo. Ali svejedno je offtopic.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 21:21   #54
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,802
gaming i šah.. šta sve neću čuti haha..

i kod jednog i kod drugog zna se šta su pro igrači i šta koriste, a zna se kad se pređe granica neukusa.. čim se postavlja pitanje jel ti treba, odgovor je da ti ne treba..
pro igrači ne ispituju takva glupa pitanja
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 21:21   #55
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,292
Čovjek hoće dati 100 eura više za neku gejmersku tipkovnicu i svi ga napadaju kao da će kupovati Brabusa, a Clio mu dovoljan. Un ti sunpora koji mozgovi
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 21:27   #56
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,091
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
A ovo sa 20k sati za osobu od 40+ godina (obiteljska osoba?) necu ni komentirat. Ja da visim tolko za kompom a da ne okrecem lovu zena bi me objesila za jaja .
mojoj nisu bitni novci pa gejmam 20K sati...čak mi svako malo govori daj si kupi nekaj kaj si tak škrt na sebi.
Inače ja sam osoba 50+ pa je vjerojatno to još veći šok na ovom menadžersko ulagačkom biznis forumu

Inače super tema
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 22:21   #57
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Kucni competitive gaming i pro gameri u ligama koji zarađuju na tome nemaju nikakve veze jedno s drugim. Samo čudan i egoističan čovjek misli da ima pravo nekome reci da je “nekakav” jer sa 40 godina ima 20k sati u gamingu i hoce li dati 3k eura za PC te je li obiteljski ili ne. Norme života su drukčije kod svakoga, ima ljudi koji pogledaju 100 filmova mjesečno, ima neki koji idu na ku*ve svake subote i drugih koji na 30 godina starom BMW-u ulazu vise ili jos vise novaca. Gušti su gušti. Svatko ima svoj zivot i mislim da na ovom “naprednom” forumu ima sve vise neprikladnih komentara koje bih opisao kao “nazadne”. Radije bih da se ljudi drze teme i konstruktivnih razgovora a osobne odabire prepuste onome tko zna svoj dzep i želje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2024., 22:33   #58
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 762
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Vidim da "Pro Gaming extra super duper" ekipa i dalje ne kuzi da nitko ne tvrdi da je isto gejmat na Engelbartovom misu kao i necem "normalnom" tipa G502 vec da ne treba uzaludno trosit lovu na hardwer ako pokusavas biti bolji gamer (postavlja se pitanje zasto bi netko tako star to uopce htio al na neka pitanja je bolje ne znati odgovore). Tipkovnice u tom svemu igraju jos manju ulogu (osim ako nemaju Makro tipke). Isto tako preporucat "pocetniku" skupu opremu u startu nema apsolutno nikakvog smisla jer je najcesce bacanje para pogotovo u startu. Uvijek je pametnije krenuti "skromno" i kad kolega razvije sposobnosti i vlastiti stil onda mu se moze preporuciti bolja perfirerija ako bude potrebe za tim. I kao sto je vec receno sto vecina kolko vidim ignorira - pravi pro playeri za razliku od influencera imaju hardwer koja nije bas tolko posebna i razvikana jer kao sto se pokusava vec objasniti - lova ne garantira kompetitivnost ni porast sposobnosti individue. Radi se o jednostavnoj biologiji i fizici.

A ovo sa 20k sati za osobu od 40+ godina (obiteljska osoba?) necu ni komentirat. Ja da visim tolko za kompom a da ne okrecem lovu zena bi me objesila za jaja .


@Doktor O > ni neces kao ni ja , vecinom su to "wanabe pro gejmerz" ili osobe sa narusenim sustavom vrijednosti i gadnim problemima u zivotu.
Ekstremno si irititantan već od prvog posta u ovoj temi, niti jedan pametan komentar u čitavoj temi osim možda slike mx518 koji je bio popularan prije 15-20 godina kad se igrao cod2 na public serverima.
Eladio ti je dao već nekoliko linkova i ti dalje tupiš besmisleno po svome. Svatko tko igra na nekoj ozbiljnoj razini osjeti razliku kad drži miš od 50 ili od 200€ u ruci ili kad nakon x sati drži ruku na tipkovnici ili već spomenutih x sati gleda u monitor.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2024., 06:58   #59
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,799
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Ekstremno si irititantan već od prvog posta u ovoj temi, niti jedan pametan komentar u čitavoj temi osim možda slike mx518 koji je bio popularan prije 15-20 godina kad se igrao cod2 na public serverima.
Eladio ti je dao već nekoliko linkova i ti dalje tupiš besmisleno po svome. Svatko tko igra na nekoj ozbiljnoj razini osjeti razliku kad drži miš od 50 ili od 200€ u ruci ili kad nakon x sati drži ruku na tipkovnici ili već spomenutih x sati gleda u monitor.

O da nemas pojma kolko pogotovo kad ekipi pofali argumenata u razgovoru sa mnom



Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ah...ajmo ovako - pokazi mi mjerljive rezultate sa znanstvenog aspekta na dva ili vise respektabilnih HW testing sajtova koje opravdavaju razliku u cijeni proizvoda na istim korisnicima (casual/competitive) sa usporedbama:

1. IPS Monitor 144Hz vs IPS Monitor 240Hz
2. Membranska tipkovnica u rangu 30-50 Eura vs mehanicka u istom cjenovnom rangu vs mehanicka tipkvnica u rangu 200-300 Eura
3. Gamimg mis u rangu 50-70 Eura vs Gaming mis u rangu 120-150 Eura



P.S.- ja sam na vlastiti komp znao potrositi i vise od 2k godisnje ali ne zato jer sam bio u necem bolji nego jer mi se to nekaj jednostavno svidjelo i mogao sam si priustiti.

Dakle....i dalje nema (vazeceg) odgovora na ovo (osim asocijacije i usporedbe misa sa kuglicom sa gaming misem sto u mom postu ne stoji) i pricamo o misevima (gdje kvalitetan mis za gaming igra ulogu ali je jebeno osoban odabir ovisno o gripu i senzoru te sto se igra) i sahu (kod kojeg su intelekt i vrijeme kljucan faktor za razliku od koordinaciju mozak-oci-ruke u gamingu.. i da je idealan primjer da sahovski set ne cini majstora) dok je OP pitao za preporuku prije svega tipkovnice (za koju je inace dobio preporuku u temi o mehanickim klikusama).



https://forum.pcekspert.com/showpost...postcount=3644
https://forum.pcekspert.com/showpost...postcount=3645


Kao osoba koja je najcesce 10+ sati dnevno za kompom (poslovno naravno) itekako sam svjestan koliko je bitan recimo kvalitetan monitor i relativno solidan mis (ergonomija) ali kad vidim da se ekipi koja ne zaraduje na gamingu lovu preporucuje skupa periferija i opravdava se cinjenicama potkrijepljenim od strane influencera a ne zdrave pameti ili znanosti (koja samo barata sa dokazanim i provjerenim cinjenicama) dize mi se kosa na glavi. Ako vi kao "zealot gameri" zivite u zabludi ne mora znaciti da ce vam se ostali prkljuciti. Ovaj forum nije ludnica puna ekipe ispranih mozgova u kojoj ce svatko svoju agendu gurat vec (vecinom) skupina iskusne ekipe koja daje vecinom vazece savjete noobovima koji korace u svijet racunala bez obzira u kojoj kategoriji. Ovo nije (niti ce ikad biti) Bug forum tak da ....


P.S.- pitam se zasto svi ignorirate cinjenice koje je "ova strana" dobila od pro gamera...dakle onih koji se natjecu i zaraduju lovu na tome...vec je bilo vise postova i od mene i od kolega.
__________________

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2024., 08:37   #60
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,145
Evo i ja malo manje od 25 godina gejmam. Iako sam kao klinac imao amigu 500, zapravo racunam da gejmam otkad sam dobio prvi pentium na 166Mhz. Prosao sam dosta klanova/gilda i war-ova no danas imam mali problem. Uz djecu imam najvise pola sata, sat baciti partiju navecer i na novoj prilicno solidnoj masini (5700X sa noctuom) igram igre kao sc2, war3, gta remastere, wow i slicno. Znaci prastare igre a uz to imam i 27" AOCa sa 165hz, basiliska v3 i mislim da je ornata. Uglavnom tako mi dobro ide da recimo stavim war3, ja i jos 3 kompa (na insane) svako na svakoga, na 5 partija mi se zna dogoditi da izgubim 2 a ponekad i 3 jer me cesto sva 3 napikiraju. Uglavnom zelim da mi je zanimljivo ali da nakraju pobijedim naravno. Tako da sam bio primoran staviti kompovima hendicap na 70%. . I sad sam happy fino odigram, pobijedim i to je za mene gust.
No, zasto to pisem. I dalje smatram da sam najbolji na svijetu, da sam kompettitivni pro gamer, dapace gosu (jel se jos tako to kaze ) player i da nejdem na natjecanja samo zato jer mi se neda, ali naravno da idem da bih bio vrh.
I taj happy feeling mi nitko nemoze oduzeti i uvjeriti me u suprotno .

Puna podrska pro gamerima i onima koji se tako osjecaju
Dapace, gameri svih zemalja, ujedinite se
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na