Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2011., 08:12   #5671
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Valjaju sva 3, sve je stvar ukusa kad je u pitanju zvuk. Da se mene pita ja bih udomio marantza...
To stoji, al kažem da ne vrijede toliko novaca
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2011., 09:51   #5672
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
A i opet na njuškalu se nemre niš dobrog nać ispod 2 soma, kaj ne?
Nemam iskustva s tim pa nemrem niš pričat o tom tj o pojačalima, zato kaj mi je to prvo pojačalo, dok sam prije Klipsche-a imal mission m32, o kvaliteti zvuka neću pričat pošto je Klipsche miljama daleko.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2011., 10:17   #5673
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Detalji nisu NAD-ova odlika, ali da se nešto izvući odgovarajućim zvučnicima i kabelima. Ja sam malo lutao sa zvučničkim dok nisam našao konfiguraciju koja mi odgovara. Sad uživam
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2011., 18:45   #5674
tallsaint
Premium
Moj komp
 
tallsaint's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 63
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A i opet na njuškalu se nemre niš dobrog nać ispod 2 soma, kaj ne?
Pa da, al zato ćeš za te pare dobit nešto bolje od tih koji koštaju oko 2 soma po dućanima.

Ima li ko iskustva sa Pro-Ject Debut III?
Zanima me jel mogu iskopčat onaj kabel iz njega bez velike muke jer ga želim premjestit, a fali mi koji metar...
tallsaint je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 10:48   #5675
Ishmael_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pozdrav audiofilima i koji se tak osjećaju, imam pitanjce, od zvuka iam usb nuforce DAC, amp Yamaha rx 496 i Klipsche RF 52. Dal bi se dalo još kak "popravit" zvuk s nabavkom ext zvučne kartice? Pošto baš nisam nekaj na ti s tim stvarima pa ak može odgovor, obrazloženje, savjet... Sad pretpostavljam kombinacija nuforce i ext kartica ne igra.. Kaj bi bilo bolje ostat na usbDAC il nabavit neku malo bolju zvučnu karticu?Tnx
Kao što su ti već ostali sugerirali, najviše ćeš dobiti zamjenom pojačala.


Ono što je kod izbora pojačala bitno, s kakvim će teretom raditi, i koliko je tehnički ustroj pojačala prikladan za taj zadatak.

Prvo da te upozorim da usprkos što su tvoji Klipschi deklarirani kao "8 ohm compatibile", oni nisu niti 4 ohmski teret, već daleko gori. Basevi u tvojim zvučnicima su nominalno 6 ohmski, a dva su u paraleli što daje impedanciju tvojih kutija od nominalno 3 ohma, a na nekom frekvencijama (bas i midbas područje, tamo gdje su signali najjači) to pada i ispod 3 ohma. Laž zvana "8 ohm compatibile" je tu da se može deklarirati viša osjetljivost. Pošto se osjetljivost mjeri uz napon na zvučniku od 2,83V, što bi na 8 omskom teretu davalo 1W, a u stvarnosti se kod tog napona na tvom zvučniku razvija više od 2W, osjetljivost "ispada" jedno 4 dB viša. Također se ta nesretna osjetljivost mjeri u sobnim uvjetima, a ne u gluhoj komori, pa se tu "dobije" još cca 3 dB. I gle čuda, Klipsch odjednom ima zvučnike deklarirane na 97 dB/2,82V/1m, dok svi drugi proizvođači sa gotovo istom tehnologijom uspiju izvući realno 89-90 dB (makar i oni to deklariraju kao 92-93).

Raditi zvučnike u toj klasi cijene, i takve impedancijske karakteristike, znači ono što se u narodu veli: "muko moja pređi na drugoga". A taj drugi je u ovom slučaju proizvođač pojačala.

Ajmo sad vidjeti stvar iz kuta gledanja proizvođača tvog receivera. Kupci takvih receivera kada biraju, broj koji najviše gledaju jest deklarirana snaga. Tako se proizvođači utrkuju koji će za što manje love prikazati svoje pojačalo što jačim. Snaga pojačala je srazmjerna naponu napajanja, pa se tako trude taj napon držati što višim. A ukupna snaga transformatora se deklarira u volt amperima VA (volt puta amper), pa stoga što je viši napon, manja je struja koju taj trafo može isporučiti. I tu dolazimo do kvake, jer svi ti receiveri jedva jedvice ganjaju i čistih 8 ohma, a kamoli reaktivnih 5-6 (realna impedancija gotovo svih današnjih "8ohm" zvučnika) ili čak niže. Da ne govorim da takvi receiveri imaju po jedan par izlaznih tranzistora, koji u najboljem slučaju mogu dati max 5-6 ampera neizobličenih, a nakon toga uz izdašnu pomoć povratne veze, bez koje bi se cijelo pojačalo "urušilo" od opterećenja. Zvuk takvog pojačala je pri imalo glasnijem slušanju, i uz zvučnike kakvi već današnji jesu (impedancija), stalno u modu velikih korekcija povratnom vezom, što u konačnici zvuči jako loše.

Tebi treba jedno pojačalo, snage ti je dovoljno i 30-ak W, ali da je sposobno tjerati zahtjevne terete. I ispod 4 ohm, a da je stabilno i da pritom ne koristi veliku pomoć povratne veze. Za to ti treba izdašno dimenzioniran trafo, dobra zaliha kapaciteta u ispravljaču i barem dva para izlaznih tranzistora. Niti jedan receiver to nema. Također ni jedno 80% integriraca u toj cijeni. Zato pri izboru pojačala proguglaj o njegovim tehničkim karakteristikama, jer to je ono što trebaš gledati, a ne cijenu, recenzije i slične gluposti...


Najjeftiniji integrirac koji zadovoljava tražene uvjete (za kojeg ja znam) je Rotel RA-935BX. Ima dva para tranzistora, trafo od 300VA (uz deklariranu snagu od 2x40W), i dva kondenzatora od 8200uF.
Ponuda od forumaša za preamp i izlaz je također dobar izbor, jedino taj izlaz dosta koristi povratnu vezu, što kad bi se korigiralo bi radilo za 5+.

Ja sam tu već pisao o Rotel uređajima, i ne bih htio da se ovaj post shvati kao veličanje dotičnih pojačala, jer ja pišem o onome o čemu pouzdano znam. Vjerojatno na tržištu ima još nekih pojačala koja bi zadovoljila tažene uvjete u ovom slučaju, ali ja s njima nisam upoznat da bi ih predlagao. Rotelce sam imao, prčkao po njima (modifikacije), i znam kako su složeni. Za druga pojačala u tom rangu cijene ne bih znao kako su složena, pa da mogu dati neki konkretan prijedlog. Ali bar se nadam da ti je općeniti dio mog posta pomogao u izboru.
Ishmael_ je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 16:47   #5676
Qwerty
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 13
Možda da proba Klipsche ganjat sa Cambridgeom 350A, negdje sam čitao na nekom forumu da kako Cambridgeu raste brojčana oznaka tako pojačalo biva sve više otvorenije/živčanije (mada sam nekako sumnjičav u vezi te teze) CA350A mislim da je debelo ispod 3000 Kn.
Iznimka od tog brojačnog prirasta bi bili modeli 740A i 840A.

Zadnje izmijenjeno od: Qwerty. 02.11.2011. u 19:57.
Qwerty je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 21:37   #5677
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
@Ishmael, tnx na pojašnjenju.
A i ja se isto namjerim na "nepopularne" zvučnike u nas rvata
Pošto ni ekipa ni sama nezna kaj da predloži tj koje adekvatno pojačalo za Klipsche
Ovo najte shvatit, ko napad, uvredu, il vrijeđanje..
Imam osjećaj, da na ok zvučnicima moram imat i ok pojačalo, kaj ne?
Al, čini mi se da sam u krivu..
Ipak bum pričekal još neko vrijeme, pa bumo vidli kaj dalje. Bez daljnega da bi ovi zvučnici radili na boljem pojačalu od Yamahe RX 496.
Znaći u dućanu pojačalo za 5-6tkn, dobijem na njuškalu (ekvivalent onima od 5-6tkn iz dućana) rabljeno za oko 2tkn..Eh da imam keš..
Uh ovo je već teška audiofilija...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 06:48   #5678
Qwerty
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 13
Izgleda da CA350A možemo isključiti sa liste, koliko vidim ima samo 1 tranzistor po kanalu:
http://www.cambridgeaudio.com/assets...ts/350ATop.jpg
Qwerty je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 13:08   #5679
Ishmael_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Ishmael, tnx na pojašnjenju.
A i ja se isto namjerim na "nepopularne" zvučnike u nas rvata
Pošto ni ekipa ni sama nezna kaj da predloži tj koje adekvatno pojačalo za Klipsche
Ovo najte shvatit, ko napad, uvredu, il vrijeđanje..
Imam osjećaj, da na ok zvučnicima moram imat i ok pojačalo, kaj ne?
Al, čini mi se da sam u krivu..
Ipak bum pričekal još neko vrijeme, pa bumo vidli kaj dalje. Bez daljnega da bi ovi zvučnici radili na boljem pojačalu od Yamahe RX 496.
Znaći u dućanu pojačalo za 5-6tkn, dobijem na njuškalu (ekvivalent onima od 5-6tkn iz dućana) rabljeno za oko 2tkn..Eh da imam keš..
Uh ovo je već teška audiofilija...
Tvoji zvučnici su trenutno dosta popularni i kod nas i vani. I to ne bez razloga. Slušao sam ih kod jednog poznanika (pogonjeni modificiranim/refreshanim RA-935), i čini mi se da su zvučnici za tu cijenu (mislim na onu akcijsku) vrlo dobri. Jedina je kvaka ono o čemu su trebali voditi brigu u Klipsch-u, da su kod dizajniranja svog proizvoda sve negativnosti takvog pristupa uvalili (po skrivečki) kupcu.

Za pogon tog zvučnika trebaš imati pojačalo koncipirano po naputcima iz mog prošlog posta. Ne treba biti skupo, ali obično takva i jesu malo skuplja (s razlogom) od konkurencije slične snage i pojave. Onaj mali Rotelac je jedan spoj traženih karakteristika, koji sada po oglasnicima nađeš već od 200 eureka. Doduše, takvom pojačalu (kao i svim Rotelcima 900 serije iz sredine 90-ih) bi već treba lagani servis u vidu čišćenja potenciometara i preklopnika itd... Od pojačala drugih marki ne znam ovako napamet neki model koji bi preporučio, ali sigurno bi se dalo naći nešto zanimljivo u klasi do 2000 kn. No, bez obzira na cijenu, pojačala koja nisu koncipirana da tjeraju niskoomske terete neće raditi s tvojim zvučnicima optimalno. Mislim, i tvoj receiver radi s njima, ali to nije niti blizu onome što se može dobiti s adekvatnim pojačalom.

Evo, samo za tebe sam pregledao ponudu iz njušakala. Preporuke:

1.Kenwood Ka-7090r - budget rješenje s kojim bi vjerojatno bio jako zadovoljan, pogotovo s obzirom na cijenu. Mislim da bi karakter zvuka mogao dosta odgovarati zvučnicima. Ima i daljinac
2. Parasound preamp i izlaz - ako su u dobrom stanju i potpuno ispravni (bilo je nakih glasova o kvarovima te serije, prodavač mora garantirati ispravnost), ovo je odlična prilika za nabaviti mrak pre/izlaz kombinaciju vrlo resperktabilnog zvuka i "audiofilskog renomea".
3. Sony TA-FA 5 ES - dobro pojačalo, ali ne za traženih 2900kn, već jedno 15-20% manje.
4. Rotel RA-1062 integrirac - ne moraš razmišljati o popravcima još barem 7-8 godina (za razliku od starije 900 serije), ako ga uspiješ dobiti ispod 3000 kn, odličan uređaj, makar po karakteru zvuka možda nije prvi izbor, ali ako ti legne u sistem - odlično rješenje.

Ishmael_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 15:48   #5680
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Ishmael
Svaka čast...
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2011., 19:08   #5681
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Pozdrav svima, uzeo sam ovaj rabljeni receiver
support.jvc.com/consumer/product.jsp?archive=true&pathId=5&modelId=MODL005075

i sve odlicno funkcionira osim sto potenciometar za pojacavanje (master volume) nekako ne hvata najbolje, kada ga malo pritisnem sa strane odlicno pojaca, ali ako slabije tj ravnomjerno zakrenem onda bas i ne pojacava ravnomjerno. Ima li tko kakav prijedlog ili iskustvo sa slicnim kvarom?

Napominjem da sam receiver uzeo preko ebay-a tako da varijanta vracanja prodavaca ne drzi vodu, besprijekorno radi ali eto ta sitnica je jedini problem.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 16:29   #5682
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Pozdrav svima, uzeo sam ovaj rabljeni receiver
support.jvc.com/consumer/product.jsp?archive=true&pathId=5&modelId=MODL005075

i sve odlicno funkcionira osim sto potenciometar za pojacavanje (master volume) nekako ne hvata najbolje, kada ga malo pritisnem sa strane odlicno pojaca, ali ako slabije tj ravnomjerno zakrenem onda bas i ne pojacava ravnomjerno. Ima li tko kakav prijedlog ili iskustvo sa slicnim kvarom?

Napominjem da sam receiver uzeo preko ebay-a tako da varijanta vracanja prodavaca ne drzi vodu, besprijekorno radi ali eto ta sitnica je jedini problem.
To bi trebalo rastavit i očistit potenciometar, tj njegove kontakte.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 21:46   #5683
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije da sam nešto potkovan sa potenciometrima, ali ako se ne varam to je onaj beskonačni i tu nema čišćenja nego isključivo zamjena.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 21:57   #5684
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Da, beskonacni je. Nije mi bas sila to mijenjati jer imam daljinac ali opet... gdje bi to mogao nositi na servis, imate kakvu preporuku?
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 21:58   #5685
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja sam svoju miniliniju prije sto godina furao u lokalni tv servis... nije baš ispalo nešto jeftino ako se dobro sjećam.

200-300kn
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 22:07   #5686
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
thx na info, previse mi je to, ne vrijedi receiver puno vise od toga

drag mi je i daljinac za pojacavanje
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 09:00   #5687
Ishmael_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Probaj ispuhati ili usisati taj "potenciometar", ukoliko ima kakvih otvora na njemu. To je zapravo nije potenciometar nego neka vrsta enkodera, koji kada se zapuni prljavštinom ne radi kako spada (kod pojačavanja ili ne pojačava, ili čak stišava, ili naglo pojača, itd..) . Na sestrinoj mini liniji sam ga jednom čistio, i to je rješilo problem.

Ako nema otvora, onda ga probaj odlotati, otvoriti i iznutra očistiti. Ili odnesi nekom serviseru da ti to sredi (opiši na što sumnjaš, da mu daš do znanja da imaš ideju o kojem se poslu radi. Manje posla njemu odgonetavati problem - manja cijena)
Ishmael_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 09:18   #5688
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
svakako treba probati zgrunfat, mene su oderali jer sam bio zelen
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 10:27   #5689
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
A i opet na njuškalu se nemre niš dobrog nać ispod 2 soma, kaj ne?
Nemam iskustva s tim pa nemrem niš pričat o tom tj o pojačalima, zato kaj mi je to prvo pojačalo, dok sam prije Klipsche-a imal mission m32, o kvaliteti zvuka neću pričat pošto je Klipsche miljama daleko.
ne očekuj neki čudesan bas sa 13 cm driverima...kakvu muziku slušaš? ako je R&B, hip hop ili dance, ti zvučnici nisu za to...što got ti ovdje savjetovali...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 11:33   #5690
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ne očekuj neki čudesan bas sa 13 cm driverima...kakvu muziku slušaš? ako je R&B, hip hop ili dance, ti zvučnici nisu za to...što got ti ovdje savjetovali...
Bass je na moje iznenađenje, odličan, inače znam poslušat navedenu muziku, i zvučnici odrađuju super posel po pitanju toga.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 21:20   #5691
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Samo jedna digresija..........spominje se "kineski" Audiolab. Istina je da na svakoj novoj komponenti piše "Made in Huntington, UK". Kineski je utoliko što su ga zajedno sa Quadom, Wharfom, i po novom Castleom, kupila neka honkoška braća........audiofili, očito, koji su pare zaradili na lošoj plastici ili donjem rublju.

Je li zvuk ovih novih strojeva lošiji, možda. Drugačiji, svakako. Sve ovisi (kao i uvijek) o puno faktora.......ja osobno kupih jedan od plejera iz 8000 serije, i zadovoljan sam.......pogotovo u sound-per-pound smislu (za NAIMA bi još štedio)
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 14:33   #5692
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
I Rogers i KEF i ostali...

Prednost je što tako pada cijena manufakture pa se mogu ugraditi skuplji dijelovi. Nedostaci su očiti...

NAD je bio prva firma koja je prebacila manufakturu u istočne zemlje, što im je omogućilo da 3020 bude dvostruko jeftiniji od usporedivih konkurenata.

Inače je Audiolab 8000 serija na ogromnim sniženjima u provoxu.

Ja gledam 8200DQ da dodje u hrvatsku, izgleda mi kao odličan uredjaj

E, zna li itko koliko košta Arcam rdac, novi, ne mogu ga naći nigdje u rh.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 16:07   #5693
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
skup je rdac, mislim da je base verzija ~3k negdje ako se dobro sjećam sa prošlog hifi sajma.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 09:36   #5694
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,703
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Bass je na moje iznenađenje, odličan, inače znam poslušat navedenu muziku, i zvučnici odrađuju super posel po pitanju toga.
to ti je sve subjektivno...
za usporedbu, uključi na B par zvučnika neke B&W 601, 602, 602.5, neke Waharfedale ili Monitor audio bronze seriju, pa naizmjenice uključi A ili B par, pa mi onda reci ko ima bolji bas...
no neko voli da se bas čuje kak treba, neko voli samo midbas, srednje i visoke...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 18:51   #5695
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
to ti je sve subjektivno...
za usporedbu, uključi na B par zvučnika neke B&W 601, 602, 602.5, neke Waharfedale ili Monitor audio bronze seriju, pa naizmjenice uključi A ili B par, pa mi onda reci ko ima bolji bas...
no neko voli da se bas čuje kak treba, neko voli samo midbas, srednje i visoke...
Za slušanje srednjih moram si nabavit neko NAD pojačalo.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 15:22   #5696
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Da se pohvalim, stigel je NAD 326.


Uploaded with ImageShack.us
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 15:26   #5697
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
utisci?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 15:34   #5698
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,650
Uff strava zasad, ostalo javim posle... Ona yamaha je stvarno bila kreštava...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 15:36   #5699
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa low end ponude po mom nekom iskustvu je isključivo krešteće... makar i ove nove "hifi" serije isto imam osjećaj da bi na svjetlijim spikerima pomalo vrištale.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 15:47   #5700
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovak ekipa. Kupujem neki stereo hifi sustav.

Moja ideja je da se sustav sastoji od:

PC -usb-> DAC -rca-> POJAČALO -cable-> Zvučnici

Sve skupa bi htio potrošiti 2-3.000 kuna max. Kaj bi mi preporučili? Ovo je područje u koje se (osim čistih tehnikalija) ne kužim toliko (kaj se tiče proizvođača etc.)


Da li netko od vas ima neki info vezan uz ovaj DAC
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...-oglas-3871400
naspram ovoga?
http://www.sonusart.hr/novosti/183-n...lekciju-glazbe

Soba je 2x3 metra valjda. Te bi htio nekaj kaj može napuniti tu, te neku 6x4 metra sobu. ne treba mi toliko snaga koliko bi htio nekaj kaj lijepo zvuči! Thnx unaprijed

EDIT: Poglavito se sluša neki jazz, blues te rock!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na