Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2008., 22:55   #541
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
za tebe je očito LCDPlazma,ugl uzmi Plazmu,može i FULL HD i stavi zastore preko dana i sve 5
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:07   #542
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2008., 23:15   #543
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
to si u pravu,samo ne pretjerujemo mi već proćitaš negdje i zapamtiš, a možda je na nekoj bez veze str dobila takvu kritiku a neme veze sa logkom i istinom.ja ono što sam vidio preko dana u dućanima nemam nikakvih zamjerki ili da sam neki nedostatatk uoćio.
normalno da će ti biti odlićna i preko dana,ne zamaraj se time već uzmi neku dobru i bićeš prezadovoljan.baš sam bio u king krosu u tehnomaxu,imaju te odlićne plazme od panasonica,otiđi pa pogledaj.

pozdrav
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:22   #544
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
ne mogu nemam vremena.
jel može preporuka plazme po veličini ekrana od 22-23 inča?
pandan ovom lcd-u gorepreporučenom samsung t220hd
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:37   #545
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
nema tko malih plazmi
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 23:52   #546
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
a koje su najmanje i jesu li šrot?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 00:15   #547
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
haahhahaha
Kupis oba i stavis jedan pored drugoga

Pa uvjek imas prioritete, stvar je da sad imas na trzistu i 1080p plazme koje nude jednaku ostrinu i kvalitetu kad su u pitanju igre
i konekcija sa PC-em.
Dakle uzmi 1080p plazmu, tipa Panasonic PY8(0) sa 24 podrskom i 100Hz, kod Samsunga to je P96 model, Pionner je bezobrazno skup tako da ga i ne volim spominjati.

Dakle ako razmislis malo, sa 1080p panelima 24p podrskom i true 100Hz 2008 plasma modeli su se poravnali sa LCD-ima na polju igara i PC konekcije, dok sa druge strane LCD tehnologija ima veoma male pomake u ispravljanju svojih nedostataka kad su u pitanju prikazivanje sjena, boja i brzine.
Meni nikad nisu bili jasni recezenti koji daju prednost LCD-u nad plasmom kad su u pitanju igre jer je odziv kod plazme ~0, pa sad kad su na trzistu i 1080p plasme ne vidim vise u cemu je i jedna prednost LCD-a, i jedna i jedina.
Sa druge strane plasme su i jeftinije i nude za istu lovu vecu dijagonalu, pa po meni uvjek je izbor ne da li ce se uzimati plasma ili LCD vec koju dijagonala ti treba.
Ako uzimas do 22,24, 26, 32" kupuje se LCD htio ne htio jer plasmi od 32" i manjih nema, od 37" pa na dalje plasma.
Uvjek ce biti pristasa LCD-a ali po meni dok OLED ne izadje i ne dokaze se plasma all the way.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 01:09   #548
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor sirupdzija Pregled postova
a koje su najmanje i jesu li šrot?
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ako uzimas do 22,24, 26, 32" kupuje se LCD htio ne htio jer plasmi od 32" i manjih nema
Ima jedna


http://www.links.hr/index.php?option...kl=464.900.001

E sad, ako se neće spajat na pc nego isključivo gledat tv ovo bi trebala biti dobra plazma za analogni signal ?
A kako će ona prikazivati neki full HD i kakva će to biti slika ?
I nije nešto skup, da ga je iz fore uzet pa nemože valjda taj LG biti toliko loš ?

Evo malo sam istraživao, 32PC5 je zapravo ta serija televizora samo što za svaki dio svjeta je na kraju drugačija oznaka..
Vijest
Specifikacije

@Nani, šta ti misliš o ovom tv ?

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 22.08.2008. u 02:42.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 02:50   #549
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
iskreno nikad ga vidio nisam
Ono sto mi prvi upada u oci je rezolucija koja nije ni HD ready dakle ima samo 480p, nebitno sto moze primiti i 720p i 1080i signal(1080p ne moze), u sustini ovo je EDTV i isplatnije je uzeti 720p LCD nego ovu plasmu pa i da je 2000kn samo.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 03:42   #550
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Ali kod nas i DVB-T emitira u 720x576 rezi, ne mogu sad tvrdit 100% ali logički se zaključuje da ta slika nemože nikako biti bolja na bilo kojem Lcd-u ili Plazmi sa većom rezom ??
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2008., 08:41   #551
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 539
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo da se ubacim; po ovome kako opisujete da se plazma ne vidi dobro u osvijetljenoj prostoriji ispada kao da je slika negledljiva. malčice pretjerujete.
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
to si u pravu,samo ne pretjerujemo mi već proćitaš negdje i zapamtiš, a možda je na nekoj bez veze str dobila takvu kritiku a neme veze sa logkom i istinom.ja ono što sam vidio preko dana u dućanima nemam nikakvih zamjerki ili da sam neki nedostatatk uoćio.
normalno da će ti biti odlićna i preko dana,ne zamaraj se time već uzmi neku dobru i bićeš prezadovoljan.baš sam bio u king krosu u tehnomaxu,imaju te odlićne plazme od panasonica,otiđi pa pogledaj.

pozdrav
koristim panasonic plazmu i nikakve razlike nema dan-noc (mislim o gledljivosti>naravno da je nocu bolje da sad ne skoce odma), citaj, gledljivo je u bilo kojim uvjetima. najbolje je kaj je gledljiva iz bilo kojeg kuta bez ikakvog gubitka kvalitete poput zatamnjivanja slike, gubitka vidljive povrsine i slicnog. uglavnom, iako se plazme gase, cim padne cijena ovim hi-end modelima, uzet cu jos jednu plinaru nek se nade...

EDIT:zaboravih reci da joj isto tako nimalo ne smeta za kvalitetu i osvjetljenost te gledljivost slike, izvor umjetne rasvjete, citaj luster ili recimo podna halogena lampa. niti ima odbljesak niti se gubi vidljivost(iako je to mozda do kvalitete panasonikovog ekrana-neznam kak je s drugim proizvodacima)

a najbolje od svega je kaj superiorno izgleda kad je spojen picek na nju...igranje na necem tako velikome je poseban dozivljaj..recimo fajt s battle walkerom u BF2142...ili napad na svemirsku stanicu..pa sve spojeno na kucno kino....nema se kaj drugo reci


znaci, mala pomoc pri odabiru plazma/lcd:

plazma...jer nju koristim

ZA:
-odlicne boje(sasvim pristojna crna i siva)
-odlican kut gledanja
-dobra, osobno bi rekao odlicna vidljivost danju
PROTIV:
-osobno meni nekako cudna slika prilikom gledanja f1,nogometa ili necega takvoga...kao da je nekako na trenutke hmmm sve nekako trzavo i usporeno(naravno nije negledljivo, vec onako, primjetim to ponekada)..i to recimo, u trenucima kad je kadar iz daljine, recimo helica ili s vrha tribine..nije ghosting vec neznam ni sam...cudno..mozda je sve to samo zbog preogromnog komprimiranja maxtv signala, pa ponekada to izgleda tako..
-za ostalo nemam prevelikih zamjerki, vec su one uzrokovane samim modelom i proizvodacem(glupavi meni,neintuitivne neke komande i slicno) no to nema veze s plazmama opcenito.

eto,koristim plazmu, proveo i podosta vremena na odlicnom lcdu, i onak...kupit cu plazmu sljedeci put

mada iskreno...mislim da je proslo doba razlika, te sada lcd i plazma(koja se gasi malo pomalo-neki su je vec i onako otpisali iz svoje proizvodnje) stoje rame uz rame, te je odluka iskljucivo na kupcu kaj preferira. plazma i dalje ispada kao referenca za filmofile, dok lcd sluzi za one ostale
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 13:35   #552
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
LCDi, Plazme i ostali televizori

Sto misliote o AOC-u ima li ga tko i kakvi su dojmovi

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=9591

Nisam našao nista slicno s DVB-t po toj cijeni ?!


DA li se ISPLATI kupovat TV s dvb-t tunerom?
valjda ce se jednog dana emitirat u hd rezoluciji ?

tada ce mozda i linijski HDMI dvb-t tuneri biti jeftiniji ...
imam bnet kablesku at the moment

Ako netko imam aoc kakva mu je kvaliteta slike s analognim tunerom . kad se gledaju zemaljski programi.. kod LCD-tv bitna je elektronika za smanjenje suma i sl
Tu se vidi razlika npr Vivax i Lobox su sranje u usporedbi s npr Mirrai (koji nema 37")

Također : da li se u ovom cjenovnom rangu moze dobiti 42" ? da li se isplati cekat i kakve su naznake pada cijene u narednim mjesecima ?

FULL hd me ne zanima... kad nema što gledat u toj rezi..
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:30   #553
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
dvb-t nije samo HD...

postoji mpeg2 i mpeg4 e sad mpeg4 je HD a TV-i koji imaju dvb-t tuner sa mpeg4 nisu baš bili jeftini kad sam nedavno kupovao telku...
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:35   #554
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Quadro zaobiđi! Neki dan sam pokupio quadro dvd nakon mjesec i po dana popravka. Otišla ploća, pa su naručili krivu i tak dalje. Kak sam tamo čekao da mi da dvd, sve je bilo puno quadro televizora, doduše bilo je više crt-a starih nekih pola godine, a bilo je i LCD-a. Otišla im napajanje i sl.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 14:43   #555
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Foxman Pregled postova
dvb-t nije samo HD...

postoji mpeg2 i mpeg4 e sad mpeg4 je HD a TV-i koji imaju dvb-t tuner sa mpeg4 nisu baš bili jeftini kad sam nedavno kupovao telku...
znaci da ugradjeni dvb- tuner ne moze primati hd "format".. pa posto ionako imam kabelsku izgleda da onda mi to nije potrebno ?
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 15:03   #556
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
u tom si onda slucaju kupis Panosonic 37PV70 i imaš ok plazmicu.

ja imam mlađu i veću seku 42PV80P i super sam zadovoljan
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 21:32   #557
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Quadro zaobiđi! Neki dan sam pokupio quadro dvd nakon mjesec i po dana popravka. Otišla ploća, pa su naručili krivu i tak dalje. Kak sam tamo čekao da mi da dvd, sve je bilo puno quadro televizora, doduše bilo je više crt-a starih nekih pola godine, a bilo je i LCD-a. Otišla im napajanje i sl.
bio sam u metrou.. na istoj anteni ima bolju sliku quadro skoro od svih ostalih ...

samsung ima nekak dosta šuma i mutan je..

philips je ok..

sad nez nam uzet quadro ?
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 21:41   #558
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
metro philips 42" LCD 5000 kn !!!! 42PFL3312 ..na prvo pogled jako dobra slika

što mislite ?

I nije mi jasno zasto je plazma kao toliko bolja.. ima tamnu sliku .. to mi se ne sviđa... bolje uzet projektor ako se vec gledaju filmovi u totalnom mraku (p.s imam diy projektor) pa mi nekako plazma i ne paše ...
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 23:46   #559
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Plasma ima normalnu sliku, najvjerovatnije si vidio model kojem su spustene vrijednosti osvijetljenja i kontrasta na 50% prvih 200 sati zbog burn-ina.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 09:35   #560
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
plazme su na zalasku.... ne vidim niti JEDNU manu lcd-a ako ga ne stavim paralelno s plaznom i gledam ko ima bolje boje...

TV gledam ispred sebe, a kut mi nije bitan zato...

Zadnje izmijenjeno od: grizli medo. 23.08.2008. u 13:27.
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 13:02   #561
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
inem

qzadro LCD 42"

42kl20

4300 kn !!! u hg spotu je isti preko 7000

deklarirani kontrast je 1:1000 jel to pre malo.. makar sumnjam da je stvarni kontrast drugih proizvođaća 1:5000 posto se vole razbacivar brojkama i nemaju standardiziranje mjere.. grey to grey black to black i sl
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 14:34   #562
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
plazme su na zalasku.... ne vidim niti JEDNU manu lcd-a ako ga ne stavim paralelno s plaznom i gledam ko ima bolje boje...

TV gledam ispred sebe, a kut mi nije bitan zato...
Hajde daj mi jedan tekst, navod bilo sta gdje pise da su plasme na zalasku.
Ja gore pisem da je najavljeno da svi veci proizvodjaci napustaju LCD tehnologiju i prelaze na OLED, on pise da su plazme na zalasku.
Nemoj siriti dezinformacije jer nisi upucen a na forum dolaze ljudi koji su u procesu kupovine.
-Plasme nisu na zalasku.
-Slika plasmi je dovedena do savrsenstva
-Sony u nemogucnosti da konkurise Pioneeru i Panasonicu na polju plazmi napusta plasma tehnologiju i prelazi na usavrsavanje LCD
-Sony zbog velikih nedostataka LCD tehnologije prelazi na OLED tehnologiju koja bi trebala da ispravi neke nedotatke LCD-a
najvaznija je da OLED nema pozadisnkog osvijetljenja pa bi crna trebala da bude zaista crna. Nije poznato u potpunosti kako ce izgledati vidljivi ugao i da li ce biti troma matrica (ghosting)
-Plasme u odnosu na LCD imaju (da ti napisem mane LCD-a koje ne vidis i zasto je to tako);

1.Brzi panel->nikakvog ghostinga ili kasnjenja nema sto je karakteristicno za i najbolje modele LCD-a

2.Prikaz crne boje kod Plasmi je doveden do savrsenstva jer svaki pixel plasme emituje svjetlost pa kad se treba prikazati crna boja samo se odredjeni broj pixela ugasi, kod LCD-a svi pixeli imaju iza sebe panel sa pozadisnkim osvijetljenjem gdje gasenjem odredjenog boja pixela da bi se postigla crna boja i dalje ostaje dio pozadisnkog osvijetljenja i crna nije u potpunosti crna.

3.Zbog pozadinskog osvijetljenja LCD nije u stanju da napravi vise nijansi crne boje pa je automatski teze da vjerodostojno reprodukuje sjene.

4.Vidljivi ugao je takodjer na strani plasme a ima opet veze sa pozadinskim osvijetljenjem kod LCD-a, ploca sa pozadinskim osvijetljenjem ne moze da baca svijetlost pod sirokim uglom, odnosno iz svih uglova.
Kod plasme posto sam rekao da je svaki pixel sam za sebe i da proizvodi svijetlost koja se baca u svim smjerovima.

5.Kod plasmi Burn-in je stvar proslosti jer se ugradjuju automatski algoritmi koji rade n aproncipu 2:2:2 (pomjera se slika po 2 pixela u x i uz y osu na 2 minute odatle oznaka 2:2:2 ili se automatski smanji svjetlost i kontrast na 50% ako je slika staticna. Dakle Burn-ina nema, cak i da doje do njega ekran se "ispira bijelom bojom" dok se mrtvi pixeli kod LCD-a u 90% slucajeva ne mogu pobuditi.

6.Reprodukcija boja kod plasme je uglavnom tvornicki blizu D65 skale ili ti 6500k(oznaka za osvijetljenje pri suncanom danu) gdje boje izgledaju ljudskom oku najprirodnije, naravno opet se vracamo pozadisnkom osvijetljenju i nemogucnosti LCD-ova da smanje veliki izboj svijetlosti kako bi relano prikazali boje.

7.Ostrina je do prosle godine bila na strani LCD-ova koji su po kvadratnom centimetru imali vise pixela, od 2008 na trzistu se nalaze 1080p plasme koje imaju isti broj pixela kao i LCD-ovi tako da je i ta prednost LCD-a u ovom slucaju izjednacena.

8.Analogni signal kod plasmi ljepse izgleda jer su pixeli u obliku pravougaonika ne kocke pa signal manje rezolucije kako zbog same tehnologije plasme tako i zbog same strukture pixela prirodnije i fluidnije izgleda.

9.Potrosnja je jednaka, neki LCD-ovi vise trose, sa druge strane neke plasme vise trosi zavisi od modela i proizvodjaca.

10.Duzi vijek trajanja 100 000 sati kod Panasonic modela naspram 60 000 sati kod Sony najboljih modela.

11.Plasme su jeftinije za 20-30% od bio kojeg LCD-a u istom rangu, slicne ili jednake dijagonale.

Kao sto vidis, da u 5 od 11 nabrojanih stavki je spomenuto pozadinsko osvijetljenje i da su svi problemi LCD-a vezani za veliki izboj svjetlosti zato se prelazi na OLED koji opet ponavljam nema pozadinskog osvijetljenja. 10 ZA plasmu i jedna izjednacena stavka a to je ostrina. Da ne pricamo o cijeni tako da stvarno gledam na LCD pristalice kao na fenomen.

Volio bih da znam zbog cega su plazme na zalasku kad su u ovom trenu predstavljaju jedni izbor za kupce koji uzimaju 37" i na vise panele.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 23.08.2008. u 14:44.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 16:52   #563
grizli medo
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 62
MOGU oni srat što hoče ako je meni OSOBNO slika LCD-a bolja onda mi je bolja...GOTOVA diskusija... A imao sam ih prilike vidjet usporedno...

P.S PLAZME vise NISU jeftinije....

Ghosting nikad nisam vidio na LCD-u pogotovo novijem..
svjetlina plasme je neusporediva s LCD.om

Boje ne primjecujem ako ne gledam usporedno plazmu i lcd...

ako se ne varam oled je krtkog vijeka trajanja.. bar za sada
grizli medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 17:02   #564
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
MOGU oni srat što hoče ako je meni OSOBNO slika LCD-a bolja onda mi je bolja...GOTOVA diskusija... A imao sam ih prilike vidjet usporedno...

P.S PLAZME vise NISU jeftinije....

Ghosting nikad nisam vidio na LCD-u pogotovo novijem..
svjetlina plasme je neusporediva s LCD.om

Boje ne primjecujem ako ne gledam usporedno plazmu i lcd...

ako se ne varam oled je krtkog vijeka trajanja.. bar za sada


Kako misliš "PLAZME vise NISU jeftinije". Pa uvijek su bile SKUPLJE, sve do nedavno. Ajd nađi negdje 50" LCD za 12000kn usporediv sa Panasonic plazmom.

Ja sam sve do nedavno bio na strani LCD-a jer su full HD plazme bile puno skuplje od LCD-a, al sad se situacija okrenula
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 17:08   #565
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
MOGU oni srat što hoče ako je meni OSOBNO slika LCD-a bolja onda mi je bolja...GOTOVA diskusija... A imao sam ih prilike vidjet usporedno...
OK, samo ti gubiš.

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
P.S PLAZME vise NISU jeftinije....
Daj malo odi na www.nabava.net

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
svjetlina plasme je neusporediva s LCD.om
Svjetlina plazme je normalna. Za lcd treba privikavanje na količinu svjetlosti ili spuštanje svjetline.

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
Boje ne primjecujem ako ne gledam usporedno plazmu i lcd...
Daltonizam? I valjda si htio reć ako usporedo gledaš. Šala mala, ok, boje su na skupljim lcd-ima usporedive s plazmom. Al na skupljim lcd-ima.

Citiraj:
Autor grizli medo Pregled postova
ako se ne varam oled je krtkog vijeka trajanja.. bar za sada
Istina.


U globalu, ja mislim da Nani sad plače i nariče jer si ga pokopao argumetnima
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 17:45   #566
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ubime me lik, protiv ovakvih argumenata se ne moze
Bravo medo
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 19:12   #567
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
@Nani Zaboravio si napisati jednu prednost LCD-a a to je puno bolja vidljivost slike pod jakim danjim svijetlom.

Volio bih da mi netko pokaze tv koji ima bolji prikaz boja od moga Pioneera LX5090 jer ga ja nisam mogao naci a trazio sam i gledao jedno mjesec dana. Netko je spomenuo da su plazme od Pioneera bezobrazno skupe sto je cista glupost. Ja sam svoga platio 18.500 kn s stalkom dok je PANASONIC TH-50PY800P 17.832,51 kn najjeftiniji u protisu s losijim prikazom crne. Pioneer doduse dolazi BEZ zvucnika ali budimo ozbiljni. Takvi tv-e se spajaju na puno bolje zvucnike od onih koji dolaze s Panasonicom ili onima koji se mogu dokupiti za Pioneer. Full HD televizori se NE kupuju da bi se gledao HRT ili bilo koji sd signal. Uopce spominjanje sd signala i kako on izgleda na full HD-e tve-u je presmijesno. Svrha full hd-a je taj da se GLEDA FULL HD tj blue ray ili neki HD enkodirani zapisi. Isto bi bilo ko da neki auto magazin testira dali Ferrari skrece bolje u zavoju od Lamborghina dok voze 30 kmh. Svatko ko nema pristup HD materijalu NEMA potrebu kupovati Full HD tv jer baca novce. Bilo koji quadro za sitne pare ce posluziti za sd signal.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:17   #568
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Ljudi kak dobit rezu 1366x768 na lcd tv-u spojen prek vga na laptop?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:26   #569
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi kak dobit rezu 1366x768 na lcd tv-u spojen prek vga na laptop?
Sto ti pise u uputstvima od tv-a? Koja je maximalna rezolucija pc signala?
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:46   #570
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
hm,nisam gledal,al prvi put dok sam ga spojil prek vga bila je ta reza...Nakon kaj sam winse instaliral xp je gore,opet spojil prek vga,onda mi je stavil 1024x768...
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na