Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2021., 08:56   #56011
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,750
Automobili

Još prošle godine su se pojavile prve fotke kamufliranog auta na testiranju. Nedavno je opet uslikan s par updatea.

https://www.msn.com/en-gb/cars/news/...sts/ar-AALjDHt

Da će biti gadan, hoće, ali smiješno je uopće komentirati rendere.
Parni X modeli su posebno gadni bili zasad (X2 se izvukao nekim čudom)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 09:43   #56012
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,892
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Od svih mogućih rendera koji kruže internetom, Index složi glup članak o najgorem mogućem i kokos se po običaju upeca. Ovo nikakve veze s “dečkima u BMW-u” nema.
Zar netko uopće otvara linkove koje on okači?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2021., 09:46   #56013
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,577
X2 je možda bolji/ljepši od ostalih parnih X-eva, ali na zadnjem sicu mi je malo klaustrofobičan.

Gori od njega je CH-R jer kroz one minijaturne bočne prozorčiće jedva nešto svjetlosti upada na zadnji sic auto. Nažalost, vidim da ima sve više auta sa sličnim dizajnom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 09:34   #56014
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,577
Čisto informativno za neke koji bi otišli u Deželu na šoping. Jučer popodne otišao u Il. Bistricu preko Rupe. Na HR granici par auta. Slovenci pitali COVID putovnicu pa sam im pokazao pdf na mobu. Na povratku 2 kolone za izlaz iz HR, 10 auta za ulaz. Naši tražili COVID putovnicu.
U trgovinama skoro pa nema ljudi. Uglavnom lokalci, a naših nigdje. Cijene i dalje dosta niže nego ovdje. Naši proizvodi (Cedevita, Domaćica, Vegeta,...) i dalje skuplji nego ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 21:41   #56015
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 470
Alfa 2027. gasi sve modele na fosilna goriva....ostaje samo struja. S obzirom da su sa strujom.do sada bili uspjesni....
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 00:04   #56016
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 805
Dakle.... Izgledno je da ce klasične benzinske ici ključ u bravu?? A doma ćemo ugrađivat punjac za auto? Ono kupis auto i gratis instalacija doma, po cijeni npr... klime, boljeg tv-a?



A trenutno zivim u zgradi s 77 stanova... gdi ce punit 77 auta?
🤔😁
Lika091 je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 01:09   #56017
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Here we go again s tim pricama gdje ce se punit kao da to nastupa sutra od ponoci, svako malo ta prica o punjenju.
Nemoj se zamarat s takvim glupostima, u hr ces moci voziti i tankati golf 2 iducih 20 godina.
Pusti one koji rade planove na malo vecoj razini da to realiziraju, to nisu nasi problemi.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 08:11   #56018
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,577
Hoćeš reći da su to planovi za civiliziranu EU, a divlji Balkan?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 08:18   #56019
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,886
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hoćeš reći da su to planovi za civiliziranu EU, a divlji Balkan?
Ne nego će se prestati proizvoditi a ne prestati koristiti
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 08:56   #56020
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Prije valjda 40-50 godina se zakonski više nisu mogli ni proizvoditi, niti kupiti novi auti bez pojasa...
A ti i dan danas možeš uredno registrirati npr. Fiću bez pojasa

Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Alfa 2027. gasi sve modele na fosilna goriva....ostaje samo struja. S obzirom da su sa strujom.do sada bili uspjesni....
Najmanji problem kad ionako imaju u prodaji jedan i po model...
Dok Tonale dođe na cestu, Giulia i Stelvio ce vec biti povjest
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2021., 09:54   #56021
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 771
https://www.auto-motor-und-sport.de/...nte-juli-2021/

Golf i Octavia u istoj klasi... wtf
(najprodavaniji auti u svojoj klasi za 07/2021, klikajte gore kroz galeriju, ispod slike su info, njemacki i ne morat bas poznavat)
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 10:06   #56022
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
https://www.auto-motor-und-sport.de/...nte-juli-2021/

Golf i Octavia u istoj klasi... wtf
(najprodavaniji auti u svojoj klasi za 07/2021, klikajte gore kroz galeriju, ispod slike su info, njemacki i ne morat bas poznavat)
Golf i Octavia su uvijek bili u istoj klasi. Pa Octavia i koristi Golfovu platformu.
Ne mislis valjda da je Octavia Passat/Mondeo/Accord klasa?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 12:09   #56023
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Masa ljudi misli da je Octavia klasa Passata. Isto tak da je i Superb klasa Bmw petice, Audija A6...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 12:34   #56024
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ne mislis valjda da je Octavia Passat/Mondeo/Accord klasa?
Pa ne znam zasto to ne bi mislio, jel to toliko pogresno pa se sad treba cuditi?
Evo i ja mislim da je octavia=passat iako nisam proucavao tehnicke detalje auta i njihove platforme.
Ako cemo gledati prema izgledu auta, octavia nema nikakve veze s golfom pa je glupost stavljati ih u istu klasu, puno je slicnija passatu.
Tako da je razumljivo da to ljude buni.

Sumnjam da netko tko ide kupovati auto kao golf uopce uzima u obzir octaviu, i obratno.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 12:44   #56025
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Pa ne znam zasto to ne bi mislio, jel to toliko pogresno pa se sad treba cuditi?
Evo i ja mislim da je octavia=passat iako nisam proucavao tehnicke detalje auta i njihove platforme.
Ako cemo gledati prema izgledu auta, octavia nema nikakve veze s golfom pa je glupost stavljati ih u istu klasu, puno je slicnija passatu.
Tako da je razumljivo da to ljude buni.

Sumnjam da netko tko ide kupovati auto kao golf uopce uzima u obzir octaviu, i obratno.
Ja sam kupio Golfa, a razmišljao sam o Octaviji, ali samo zbog gepeka. Jer jedino i gepek i dobiješ u odnosu na Golfa.

Ali brijem da si u pravu, netko tko ne prati to, i ovako gledano izvana, ako samo gledaš duljinu auta, može reći da su Passat i Octavija ista klasa. Ali Passat ima cijelih 10cm dulji međuosovinski razmak od Octavije.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 14:27   #56026
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 719
Šta bi po vama bio neki best buy u cijeni od 15k do 20k € polovno, do pet godina staro, uvoz iz DE najvjerojatnije? Ja gledam Audi A4 ili C klasu MB, karavane ali sam otvoren za druge prijedloge. U nekoj sportskoj pod navodnicima opremi. U familiji imam dva A4 S Line, (2013, i 2015.) ćaća i brat, ja vozim skoro punoljetnu C klasu (w203, 2004.,). Nisu uvjet "Nijemci", ako bi se po ovom dalo naslutiti.
Kod Audija mi je prednost prednja vuča, kod Mercedesa izgled. Što se tiče neke kvalitete vjerujem da je to li-la. Motori su mi dakle poznati kod Audija, mislim da ih nisu mijenjali do 2018. (2.0 TDI 170 i 190HP) to su po mom dojmu odlični motori no za C klasu od recimo 2015. do 2018. nemam pojma kojeg gledati, kojeg izbjegavati, ima ih dosta. Trenutno imam 270cdi, 170HP, odličan, troši čak manje pola litre, litar od ovih u Audijima a poteže bolje na uzbrdicama. No evo otišla mi je glava motora, popravit ću ga i ostavit kao drugo auto ali ne bi ozbiljno ulagao u njega.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 11:31   #56027
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,181
Ako je otišla brtva glave, usput izvadit/zamijenit grijače dok je vani..
Koji god da uzmeš od ta dva modela, 150/190hp tdi ili 220d, nisi pogriješio, stvar je samo tvoje preference
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 08.08.2021. u 12:06.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 13:31   #56028
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Pa ne znam zasto to ne bi mislio, jel to toliko pogresno pa se sad treba cuditi?
Evo i ja mislim da je octavia=passat iako nisam proucavao tehnicke detalje auta i njihove platforme.
Ako cemo gledati prema izgledu auta, octavia nema nikakve veze s golfom pa je glupost stavljati ih u istu klasu, puno je slicnija passatu.
Tako da je razumljivo da to ljude buni.

Sumnjam da netko tko ide kupovati auto kao golf uopce uzima u obzir octaviu, i obratno.
Dakle po tebi je Jetta onda Passat? Jer Octavia je opravo ono sto je u biti Jetta/Bora /Vento. Golf s guzicom. Ne znam zasto bi itko pomislio da je Octavia na bazi Passata. Cak i nekom tko to ne prati dovoljno je bacit oko na meduosovinski razmak. Octavia kupuje duljinu na prevjesima.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 14:05   #56029
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Joj što ste navalili. Moze se usporediti Octavia i Passat. Motor isti, mjesta unutra slično, gepek sličan, obican covjek ne ide gledat meduosovinski razmak i izgledom nema veze ni s golfom ni s jettom nego više ide prema passatu ako uzimamo obzir gore navedeno. To sto nije u istoj klasi radi drugih stvari, obican covjek koji ne prati autoindustriju svaki dan uopce ne gleda dok ustvari ne vidi cijenu

Btw, tražim neki mali auto ali da ima automatski mjenjač do 5000-6000 eura , ima li sanse kupit nesto solidno ili me cekaju glavobolje?

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 08.08.2021. u 14:48.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:14   #56030
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Dakle po tebi je Jetta onda Passat? Jer Octavia je opravo ono sto je u biti Jetta/Bora /Vento. Golf s guzicom.
Po jetti se vidi da je to golf s repom, kao i sto se vidi da je renault thalia zapravo clio s repom, ili ona škoda fabia sedan.
Na njima je gepek samo nasadjen i to se vidi iz aviona.
Na octaviji se nista ne vidi niti ima ikakve veze s drugim kracim autom.
Jedino sto se vidi je da je to limuzina slicna passatu.

Citiraj:
Ne znam zasto bi itko pomislio da je Octavia na bazi Passata.
Isto kao sto ja ne vidim zasto bi itko pomislio da je octavia=golf, nigdje veze ni slicnosti u izgledu.

Citiraj:
Cak i nekom tko to ne prati dovoljno je bacit oko na meduosovinski razmak.
Obicni ljudi/kupci ne gledaju nikakve medjuosovinske razmake, to rade oni koji se malo vise kuze.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:53   #56031
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Joj što ste navalili. Moze se usporediti Octavia i Passat. Motor isti, mjesta unutra slično, gepek sličan
Mjesta unutra nema slično, baš zbog međuosovinskog razmaka. 10cm je puno kada je u pitanju prostor u unutrašnjosti.

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Po jetti se vidi da je to golf s repom, kao i sto se vidi da je renault thalia zapravo clio s repom, ili ona škoda fabia sedan.
Na njima je gepek samo nasadjen i to se vidi iz aviona.
Na octaviji se nista ne vidi niti ima ikakve veze s drugim kracim autom.
Jedino sto se vidi je da je to limuzina slicna passatu.

Isto kao sto ja ne vidim zasto bi itko pomislio da je octavia=golf, nigdje veze ni slicnosti u izgledu.

Obicni ljudi/kupci ne gledaju nikakve medjuosovinske razmake, to rade oni koji se malo vise kuze.
Kada kupuješ auto, ne kupuješ ga valjda na temelju vanjskog izgleda? Don't judge a book by it's covers se i ovdje da primjeniti.
A kada uđeš u auto, i isprobaš i zadnja sjedala (jer to se radi kada kupuješ auto) ili barem pogledaš nekog a la CarWow koji to napravi za tebe, vidjeti ćeš upravo tu razliku u klasi / međusovinskog razmaku.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 17:53   #56032
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Po jetti se vidi da je to golf s repom, kao i sto se vidi da je renault thalia zapravo clio s repom, ili ona škoda fabia sedan.
Na njima je gepek samo nasadjen i to se vidi iz aviona.
Na octaviji se nista ne vidi niti ima ikakve veze s drugim kracim autom.
Jedino sto se vidi je da je to limuzina slicna passatu.

Isto kao sto ja ne vidim zasto bi itko pomislio da je octavia=golf, nigdje veze ni slicnosti u izgledu.

Obicni ljudi/kupci ne gledaju nikakve medjuosovinske razmake, to rade oni koji se malo vise kuze.
To sve što si naveo i dalje ne negira da je Octavia golf klasa nego samo to da je dosta ljudi neupućeno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:11   #56033
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
vidjeti ćeš upravo tu razliku u klasi / međusovinskog razmaku.
Vidjet ces da imas par cm vise ili manje za noge, to i dalje nije nikakav dokaz da su octavia i golf isti auti niti ce to ikada biti isti auti.
Mogu biti radjeni na istoj platformi ali se fizicki razlikuju previse.
Ako ti se svidja skraceni auto kao golf onda ces gledati takav model auta, ako zelis limuzinski produzeni onda ces gledati octaviu.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
To sve što si naveo i dalje ne negira da je Octavia golf klasa nego samo to da je dosta ljudi neupućeno.
O klasama auta se moglo pricat prije 15-20 godina, danas ima toliko razlicitih modela i varijanti da je to besmisleno.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:23   #56034
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Po jetti se vidi da je to golf s repom, kao i sto se vidi da je renault thalia zapravo clio s repom, ili ona škoda fabia sedan.
Na njima je gepek samo nasadjen i to se vidi iz aviona.
Na octaviji se nista ne vidi niti ima ikakve veze s drugim kracim autom.
Jedino sto se vidi je da je to limuzina slicna passatu.

Isto kao sto ja ne vidim zasto bi itko pomislio da je octavia=golf, nigdje veze ni slicnosti u izgledu.

Obicni ljudi/kupci ne gledaju nikakve medjuosovinske razmake, to rade oni koji se malo vise kuze.

Tebe tehnicki detalji ne diraju ni 5%?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:31   #56035
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
nekako mi prvo u oci upadne kako auto izgleda, a ne tehnicki detalji koji me realno nemaju sta dirati ili ne dirati, oni su takvi kakvi jesu.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:34   #56036
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Vidjet ces da imas par cm vise ili manje za noge, to i dalje nije nikakav dokaz da su octavia i golf isti auti niti ce to ikada biti isti auti.
Mogu biti radjeni na istoj platformi ali se fizicki razlikuju previse.
Ako ti se svidja skraceni auto kao golf onda ces gledati takav model auta, ako zelis limuzinski produzeni onda ces gledati octaviu.


O klasama auta se moglo pricat prije 15-20 godina, danas ima toliko razlicitih modela i varijanti da je to besmisleno.
Ponovit ću još jednom, kupio sam Golfa, a gledao sam i Octaviju, ali razlog zašto sam ipak kupio Golfa je što Octavia nije imala multi link otraga, a Golf je, na 150ks verziji. A veći gepek koji mi nudi Octavia mi treba puno rjeđe nego bolji stražnji ovjest (torzija je i razlog zašto nisam kupio Mazdu 3, opet auto iste klase, makar postoji Sedan verzija koju sam i gledao, ali i dalje je to Golf klasa...)

Ne, Golf i Octavia se uopće ne razlikuju, ista su klasa. Da na fiću nakalemiš još 4 metra lima na njegovu guzicu to će i dalje bit fićo... stavit gepek na golfa da bi dobio octaviju i kažeš da je druga klasa je kao da voziš Mercedes A klasu, nakačiš mu kamp kućicu i odjednom tvrdiš da voziš S klasu...

I da, o klasama auta se može i dalje pričati, kao što se pričalo o njima i davno prije, apsolutno nema veze s kombinacijama, zna se što određuje koju klasu auta i koja klasa čemu služi.

Svatko tko kupuje auto treba kupiti auto u klasi koja njemu treba i paše. Nekima je to mali gradski auto zbog parkinga, nekima isti taj, ali zato jer je okretan, nekima kompakt (Golf) klasa jer nudi solidan mix svega i nategnuto može poslužiti kao jedini auto u obitelji, neki žele small executive sedan (Passat, BMW 3, Mondeo, C klasa, Accord, A4...) jer žele auto koji je okretan u gradu, a opet dovoljno dobar za dulja putovanja, neki žele klasu iznad jer ipak žele maximum na autoputu, neki pak žele SUV (kojih opet ima u raznim veličinama) jer.... ne znam, to nek ti vlasnici istih odgovore
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:44   #56037
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
nekako mi prvo u oci upadne kako auto izgleda, a ne tehnicki detalji koji me realno nemaju sta dirati ili ne dirati, oni su takvi kakvi jesu.

Pa tehnicki detalji i govore prakticki o kojoj klasi se radi a ne to sto tebi auto sa guzicom izgleda vece i odmah ga svrstavas u klasu iznad.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 18:47   #56038
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ponovit ću još jednom, kupio sam Golfa, a gledao sam i Octaviju
pa dobro ponovit cu i ja jos jednom, ja nikada ne bi usporedjivao golfa i octaviu.
Mozemo se tako vrtiti u krug do beskraja, to su za mene sasvim drugaciji auti, a vjerujem da pitas 100 ljudi da bi ti 99 isto odgovorilo.
Hrpa auta se radi na istim platformama, a opet se ti auti razlikuju i previse.

Citiraj:
I da, o klasama auta se može i dalje pričati, kao što se pričalo o njima i davno prije, apsolutno nema veze s kombinacijama, zna se što određuje koju klasu auta i koja klasa čemu služi.
ne bih se slozio jer je danas previse nekakavih mini suv-ova, crossovera, produzenih, skracenih...
pa tako imamo nekakav VW t-roc koji je golf ali je suv (??), pa imamo škodu scalu koja je karavan ali nije karavan nego je tko zna sta...
uopce vise nema pravila koji auto gdje pripada jer proizvodjaci izmisljaju svoje kombinacije.

drugim rijecima, auti se danas najvise kupuju prema izgledu, zato te kombinacije i prolaze, a ne radi medjuosovinskog razmaka kojeg nitko realno ne gleda.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 19:01   #56039
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,328
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
drugim rijecima, auti se danas najvise kupuju prema izgledu, zato te kombinacije i prolaze, a ne radi medjuosovinskog razmaka kojeg nitko realno ne gleda.
Ako imas rupu izmedju nogu da.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 19:11   #56040
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
..., ali razlog zašto sam ipak kupio Golfa je što Octavia nije imala multi link otraga, a Golf je, na 150ks verziji. ...

Siguran? Koji Golf / Octavia?

Na 7mici sam multilinkove vidio samo na 1.8 TSI, 2.0 TSI, 2.0 TDI sa 183+ PS ili Golf GT s bilo kojim motorom.

Edit: vidio i na 110 kW .

VAG nije bas transparentan s tim gdje ugradjuje koju suspenziju.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 08.08.2021. u 19:27.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na