Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2014., 22:20   #5431
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
A to sve ovisi - MSAN-ova politika je takva.

Obično iz ASBIS-a, MOL-a, LINKS-a i EZY-a se dobije radni nalog,
sa datumom zamjene i serijskim brojem nove komponente,
i od tada se računa novi jamstveni rok, dok MSAN zapravo
to i ne radi često - primjerice, dobijaju se "White Box" ploče i grafike
koje su tvornički popravljene od strane ASUS-a, te na tu robu
sam ASUS daje jamstvo do 6 mjeseci.

Tako da je to malo nezgodno - zato kod nas ne uzimam MBO/VGA od ASUS-a.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:21   #5432
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Čuj sad ovoga...
Ne postoji "msanova politika", postoji samo zakon RH koji je jasan: novi artikl - novo jamstvo.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 22:25   #5433
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
I to se obnavlja ono prvotno jamstvo. To isto ljudi ne znaju. Npr, reklamiraš Seagate disk kojem piše da ima onih nekadašnjih 60 mj i ovaj zamjenski ti ima 60 mj.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:27   #5434
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Onda još jednom pročitaj - artikl nije NOVI
nego "Refurbished".

Kada daju novi proizvod - jamstvo je novo - a kada daju refurbished "White Box",
jamstvo se nastavlja na stari uređaj, ili je do 6 mjeseci za ASUS proizvode.

Primjerice, X puta sam dobivao umjesto GTS250 512MB Palit, refurbished GTX260 896MB Palit, kojoj se jamstvo nastavljalo na staro jamstvo od GTS250.

Kada sam dobio 1:1 novo, onda je bio i novi jamstveni list sa novim jamstvom,
primjerice WD diskovi i slično.

Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
I to se obnavlja ono prvotno jamstvo. To isto ljudi ne znaju. Npr, reklamiraš Seagate disk kojem piše da ima onih nekadašnjih 60 mj i ovaj zamjenski ti ima 60 mj.
To nigdje nema - ni kod Seagatea. Dobijaš "novi" Seagate sa 24 mjeseca,
i budi sretan da nije "Certified Repaired", koji ćeš ionako kroz mjesec-dva
ponovno reklamirati.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:27   #5435
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,927
Citiraj:
...Tako da je to malo nezgodno - zato kod nas ne uzimam MBO/VGA od ASUS-a.
najs. ovo nisam znao . krizam asus sa liste proizvodaca koje bi kupio .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:30   #5436
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,927
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Onda još jednom pročitaj - artikl nije NOVI
nego "Refurbished".

Kada daju novi proizvod - jamstvo je novo - a kada daju refurbished "White Box",
jamstvo se nastavlja na stari uređaj, ili je do 6 mjeseci za ASUS proizvode.

Primjerice, X puta sam dobivao umjesto GTS250 512MB Palit, refurbished GTX260 896MB Palit, kojoj se jamstvo nastavljalo na staro jamstvo od GTS250.

Kada sam dobio 1:1 novo, onda je bio i novi jamstveni list sa novim jamstvom,
primjerice WD diskovi i slično.
ne kuzim kakve su to sad nebuloze. pa to je cista prevara. znaci oni meni uvale refurbished i to je to.
jel moze kakva lista koji sve proizvodaci to rade tako da ih lagano blacklistam jer sta je previse je previse.
nadam se da MSI nije na toj listi.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:31   #5437
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
najs. ovo nisam znao . krizam asus sa liste proizvodaca koje bi kupio .
Možeš si uzeti ASUS laptope, oni nejdu više u MR servis,
nego SistemOne. Također možeš i ASUS ploče
iz LINKS, tj. njihovog uvoza - jer ti uvijek mijenjaju za novu robu
sa novim jamstvom.

Samo obavezno prije kupnje moraš pitati dali je njihov uvoz ili su uzeli od MSAN-a.

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ne kuzim kakve su to sad nebuloze. pa to je cista prevara. znaci oni meni uvale refurbished i to je to.
jel moze kakva lista koji sve proizvodaci to rade tako da ih lagano blacklistam jer sta je previse je previse.
nadam se da MSI nije na toj listi.
Nema tu liste proizvođača, nego ti je bitan distributer i njihova politika.
Recimo MSI ti je sada samo MOL - tu uvijek dobiješ 1:1 novo,
a ako i dobiješ "Refurbished" matičnu ploču ili grafičku karticu,
uvijek je jača od prijašnje te imaš novo jamstvo - te tu nema brige.

Primjerice, moja R7950 od MSI-a je refurbished - popravljena u MSI centru,
probijena je "VOID" nalijepnica na vijku i malo je izgreban hladnjak - no jamstvo je
36 mjeseci od dana koji mi piše na servisnom nalogu MOL-a, tako da tu nema brige.



Vidi se na fotografiji da je malo "izgrebana", no meni to ne smeta - bolje od R7850 obične,
ova je Black/OC i Twin Frozr, tako da me to malo ogrebotina što ne vidim "ne dira".

Dakle robu ti uredno mijenjaju sa novim jastvom:
EZY
MOL
ASBIS
LINKS
LOST
KVARK

MSAN mi je jedini "crnjak" na listi, i ne želim s njima imati posla,
ako baš ne moram.

Također je prije MSI uvozio i RECRO, ali oni su se ujedinili sa MSAN-om
u servisu, pa se to zove MR Servis (MSAN-RECRO Servis),
no Recro sada ima samo sitnice, od većih samo monitore, no to i dalje nije
nikakav problem, monitori se rijetko kvare (bar ovi budžet monitori).

Zadnje izmijenjeno od: Don Kihoty. 07.08.2014. u 22:39.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:42   #5438
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
i potpuno su u pravu
Koji si ti šampion...
Ne kužim što tebi nije jasno u tom zakonu?

Inače, frend je dobio novu ploču zapakiranu u orginal kutiji sa zakeljenim jamstvenim listom, no bez radnog naloga, dakle nije bulkača i nije refurbished nego nova novcata, retail pakiranje. I piše na jamstvenom listu 36 mjeseci. A na staroj je pisalo 24 mjeseca.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:50   #5439
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
E brko brko, kako nema broj radnog naloga, kako je onda predao ploču na servis
bez da dobije broj radnog naloga i potvrdu sa istim?

MR Pregled Naloga

Ajde tu pogledaj po starom radnom nalogu, što je utvrđeno,
te po tome vidiš da je stvar koju je dobio nova (retail), te s njom
ti ide i novo jamstvo.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 22:56   #5440
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Kolega Cervantes, naše zakonodavstvo to drugačije tumači, obnavlja se ono originalno jamstvo.

I ja sam otpisao Asus, ali ne zbog toga, nego zbog užasnog supporta i odnosa prema korisniku. Takvo dno nisam doživio s nijednim brandom do sad.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 23:15   #5441
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
E brko brko, kako nema broj radnog naloga, kako je onda predao ploču na servis
bez da dobije broj radnog naloga i potvrdu sa istim?

MR Pregled Naloga

Ajde tu pogledaj po starom radnom nalogu, što je utvrđeno,
te po tome vidiš da je stvar koju je dobio nova (retail), te s njom
ti ide i novo jamstvo.
Nije išao direktno nego preko Comela u Karlovcu. Vjerojatno je RN ostao kod njih, a oni su mu rekli da ne znaju kako to ide i da nazove MSAN i pita. MSAN su mu rekli to.
Inače, radi se o nekakvoj Asus s1155 ploči, malokalibarki, ono cca 400tinjak kn.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 23:27   #5442
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Jel mu bar ostao SN stare ploče?

Nek Comel traži radni nalog od MR-a, i to je to

I kada dobije radni nalog, neka na web-u provjeri kada je datum zamjene ploče,
te neka s tim ode u Comel, neka mu ispune jamstveni list sa tim datumom
i ovjere MP-om (Mokri pečat, jelte ).

Nebi trebalo biti problema pri slijedećoj reklamaciji, s obzirom da je retail nova ploča,
ne refurbished OEM white box ploča.

Primjerice, moja XFX R7770 1GB Ghost, dobivena za zamjenu za XFX HD4870 1GB,
reklamirao u Linksu, uvoznik EZY Infotech.

Stajala je 2 mjeseca u Links servisu zamjenjena, nisam ju mogao nikako pokupiti.
Po radnom nalogu Linksa, jamstvo mi ističe 15.8.2014. za R7770,
no kako imam jamstveni list EZY-a, koji sam ovjerio sa datumom podizanja i MP-om,
to mi je "produžilo" jamstvo na efektivno vrijeme od kad sam i preuzeo karticu.

(My bad je što ju stvarno nisam mogao pokupiti, ali evo treće ljeto zaredom smažem na nozi skočni zglob)
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 07:32   #5443
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Zahvaljujem svima na info. Frendu sam sve c/p i forwardirao pa nek se dalje zabavlja sa svima. Sve ima i neka udara.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 10:33   #5444
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Onda još jednom pročitaj - artikl nije NOVI
nego "Refurbished".
Niste mi jasni...

Zakon kaže:

Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Ne spominje se novi proizvod, nego zamjena. Zamjena je bilo koji drugi proizvod (identičan ili ne, nov ili refurbished).

Druga stvar, refurbished prolazi vani kao normalno, no kako ja čuvam svoje stvari, pazim da nemaju ogrebotine, i ako mi vrate grafičku, hd ili što god ogreban ne preuzimam jer su oštetili proizvod i time umanjili njegovu prodajnu vrijednost. Bio mobitel ili grafička koja ide u kutiju da se ne vidi - nebitno.

Uglavnom da skratimo priču, tu nema sive zone. Zamjena = garancija ispočetka. Siva zona je samo bitniji popravak - što je to točno (npr. mobitel, zamjena matične, recimo). Ali opet na taj dio svakako ide novo jamstvo.

Kada proizvođač specificira jamstvo na refurbished ili zamjenske dijelove, to jamstvo važi ako se radi o popravku izvan jamstva ili prodaji tog djela, ne zamjeni pod jamstvom koje je pokriveno člankom 425 zakona. Znači mobitel izvan jamstva kupili ste novi ekran da zamjene vaš pokvareni i ima 6 mj jamstva.. Krepao ekran sam od sebe u jamstvu - jamstvo na ekran ide koliko je imao mobitel ispočetka.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2014., 18:44   #5445
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Oni su trazili ocitovanje, ocitovanje su dobili. Ako je ono lazno, dalje ti dokazujes da je lazno itd itd itd..
Drugačije rečeno , moš radit svakakve pizdarije dok netko ne dokaže da su to pizdarije.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Svejedno, ne mislis valjda da ja tu preko interneta bez uvida u cjelokupnu dokumentaciju, tebi mogu ista stvarno savjetovat sto se pravne naravi ovog tice? Pa to je suludo. Ja samo izvodim neke zakljuce iz onog kako ti prenosis cinjenice, samo opet, to moze bit tvoje vidjenje.
Ako imaš volje za pomoč i želiš uvid u dokumentaciju , nije problem....


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Evo, ovaj opis je potpuno ok. Ti jos ulazis u cijeli slucaj s nekakvim osjecajima. Je li trgovina postupila po zakonu? Da. Jesi li je ti na to natjerao, inspektorat, ili njihova dobra volja, potpuno je nebitno. Ti znas, inspektorat zna, trgovina zna, a na papiru oni to nisu potvrdili i sad je tebi valjda krivo jer tu ne pise "taj i taj je u pravu bio svo ovo vrijeme, uredjaj je i dalje pod garancijom" vec samo pise "trgovina je odlucila da prizna jamstvo". Pravno je to potpuno isto, ali ti nisi valjda dobio zadovoljstinu ili mislis da bi oni trebali bit radi tog svega kaznjeni? Da je tako, bilokoja dobitna presuda bi znacila duplu kaznu za gubitnika. Prva kazna bi bila sto je vec odluceno, druga bi bila sto se uopce odlucio braniti jer je u obrani mozda iznio nesto sto se moze smatrat iskrivljenim cinjenicama... Ne funkcionira to tako.

Prvo što se tiče osječaja.
Ova priča traje več 10 mjeseci. Dakle 10 mjeseci ja ne mogu koristiti nešto za što sam iskrcao brdo novaca. A uz to me se prca na sve strane. Od trgovine , servisa , a izgleda i inspektorata.
I sad , vidi se da mi je pun qurac?
Pa normalno da se vidi kad je tako.
Čovjek sam od krvi i mesa koji ima i ostalih problema u životu. Tebi nebi bio pun qurac na mom mjestu?

Drugo, što se tiče toga da nije bitno zbog čega je trgovina postupila po zakonu. E pa meni je bitno.
Vidiš , ja imam pametnijih stvari od toga da mjesec ipo dana dokazujem kako netko sere. A da je Ispektorat malo bolje radi svoj posao , to nebi ni trebao radit. Pa trebali bi biti sposobni vidjeti to sami , ono da se informacije koje su dobili ne slažu s papirologijom koju več imaju.

Zašto ja uopče moram bilo što dokazivati?
Zbog onog kao što sam rekao. Kad netko da nešto napisano , očito je da stoji iza toga i da je baš to htio izjaviti. U slučaju trgovine gdje to rade ljudi kojima to spada u opseg posla za kojeg su uredno plačeni , Inspektorat baš zbog toga , dobivene informacije drži kao 'činjenično stanje' a ja moram dokazivati suprotno.

Nego , što misliš kako bi tekla ova priča da je situacija obrnuta?
Ono da ja kao korisnik Inspektoratu dajem lažna očitovanja i mjenjam stav kako vjetar puhne.
Ne dvojim niti malo da ...kad bi trgovina istaknula da se bilo koja informacija ne poklapa s činjeničnim stanjem , moja riječ bi izgubila kredibilitet i Inspektorat bi sve skupa riješio po brzom postupku. Mislim da nebi bilo nikakve šanse da Inspektoratu nebi bilo važno što im dajem lažna očitovanja , kao i da bi ta lažna očitovanja mogao riješiti s "e jebiga , zajebao se...ali pustimo sad to"

Treče, što se tiče "duple kazne"...
Gledaj , ne radi se ovdje o nečijoj krivoj interpretaciji situacije. Postoje činjenice tj. vrlo jasne informacije o određenim stvarima. Kad te informacije "prepravljaš" onda je to svjesno laganje.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Evo sad si jos detaljnije opisao o cemu se radi. Ja pretpostavljam da u tim trgovinama ne rade tako profesionalni ljudi pa su tvoje primjedbe njima smjesne. Tebi su s druge strane jako problematicne. To je tako uvijek s ekstremima (ne kazem ja da nisi u pravu) ali eto, ne nailazis na razumjevanje "normalnih", te da bi tako nesto dokazao moras to dokazat ljudima koji su jednako ekstremni. Dakle vjestak, nekakvi tehnicki testeri sto ja znam, ne razumijem se u to. Sto ti je problem ekstremniji valjda je jasno da ga je teze dokazat...
Ove slike sto si mi stavio opce mi nije jasno sto nevalja na njima
Ispada da imam problem koji trebaš tražiti s mikroskopom.

Nemogučnost paljenja nastranu , za primjetiti probleme ti ne treba neka velika stručnost.
Bijelo nije uniformno bijelo niti je crno uniformno crno. Pa tu je fleka posred slike. A slika je skoro 3 metra pa nije baš da točku možeš promašit u praksi.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa vec si i sam opisao koliki su ti ekstremi (kad si opisivao one kalibracije). Ono sto ti mozda vidis kao neopisivi problem, netko drugo ni ne bi primjetio. E sad, ako je to unutar specifikacija kao sto oni navode, ti pogledaj specifikacije i vidi je li. Pretpostavljam da ako su takvi ekstremni uredjaji (da im onakve kalibaracije trebaju) da onda imaju i jako detaljno ispisane specifikacije. Sve je dalje jasno.
Vidim da te 'buni' pojam kalibracije.

Nije savršena usporedba ali kalibraciju možeš gledati kao podešavanje auta za nekakvu stazu.
Auto če vozit i bez toga (pa čaki i s jednom napola izdušenom gumom te motorom koju štucne između 3i 4k rpm) ali kad želiš izvuči najbolje iz auta , treba ga malo uštimat. a kad pristupaš stazi na tom nivou , problem s motorom i gumom je ništa drugo nego šaka u oko.


Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Iskreno prema onim slikama meni izgleda da je neko tu napravio traljav posao i sad si pokriva dupe. Nije jednom viđeno. Pogotovo kod servisa laptopa kakva mrcvarenja ljudima znaju napraviti.

Probaj se obratiti direktno uvozniku s nekim smirenim mailom, a sto se tice dokazivanja - nazalost ti moraš sam sve dokazat - u inspektoratu su tolko uspavani da to nije normalno i ako nemaju crno na bjelo cijeli tjek događaja koji orangutan može shvatiti odustaje se od slučaja.

OT: O kojem se opce monitoru i servisu radi?

U ovoj fazi kad je slučaj na Inspektoratu mi nema smisla iči nešto riješavati na svoju ruku , pogotovo jer se zna stajalište uvoznika/dobavljača.
Gledaj, Epson ima 2 ovlaštena uvoznika/dobavljača za HR. Dakle, tu su Eurotrade te Recro i oboje imaju svoje servise tj. u slučaju Recra to je MRservis a Links dobiva robu od oba. Uglavnom, zbog svega do sada što sam iskusio s MRom, bilo je sve jasno što se tiče uvoznika. I s dobavljačem te njihovim servisom je sve ljepo funkcioniralo dok trgovina nije odlučila poslat stvar na servisiranje u servisnu mrežu drugog dobavljača jer je to kao sve isto. A onda se pokazalo da nije isto.

Kad je Inspektorat tražio očitovanje servisa o ispravnosti proizvoda , MR je zauzeo stav "sve je po specifikacijama iako se nigdje izričito ne navodi da je problem riješen" a sam uvoznik je odlučio komentirati samo 2 servisiranja dok proizvod nije završio u servisu drugog uvoznika. Dakle , nisu se očitovali glede zadnjeg servisiranja kad su morali riješiti problem kojeg nisu ni napravili tj. s kojim nisu imali nikakve veze. Interesantno , zar ne ?

E sad , s obzirom da se kroz cijelu priču provlaće isti problemi s uređajem , a te iste probleme servisi ne riješavaju , Inspektoratu je bilo potrebno mišljenje stručne osobe kako bi riješili slučaj. Potegnulo se pitanje vještačenja protiv čega ja nisam imao ništa protiv. Naprotiv , troškovi toga bi bili plačeni iz mog vlastitog novcanika.
No onda je stvar zapela jer to nije odgovaralo trgovini. A nije im odgovaralo jer "ne znaju što se dešavalo s uređajem nakon zadnjeg servisiranja." Uglavnom , trgovina se trudi korisnika prikazati kao glavni problem u svemu a to ide od toga da je "svaki put reklamiran ispravni proizvod" pa sve do "izmišljanja zapažanja servisa".

Drugi problem za Inspektorat je bilo riješavanje tko je u biti "odgovoran" za sami uređaj.
Uvoznik je u svom očitovanju naveo kako proizvođač nema adekvatno jamstvo za naše tržište tako da oni kao dobavljač/distributer izrađuju svoje jamstvo i navode isklučivo svoje servisne centre jer im to pokriva nekakav ugovor o servisu. Ostale izbjegavaju stavljati jer ne poznaju uvijete i planove poslovanja.

No naveli su kako su po ugovoru koji su sklopili s proizvođačem , dužni servisirati asortiman za koji su ovlašteni , ukoliko kupac ima račun iz EMEA regije.

Trgovina se naravno uhvatila toga drugog i što se njih tiče, uvjeti kupoprodajnog ugovora nisu prekršeni jer su na svom generičkom jamstvu uz raču naveli kako je MR servis ovlašteni servis za EPSON printere. Nebi da imam usrani printer.


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nisam ni pravnik ni odvjetnik ali sam s puno ovakvih slucajeva (reklamacija jeli) radio u suradnji s pravnicima (imam barem 1000 prijava iza sebe), i znam da ljudi cesto izvrcu cinjenice pa u biti vise ja ogradjujem sebe nego ista. Ako je to kako je on napisao, on ce novi proizvod dobit 1000%, ali jedno je sigurno. Sto je trgovina protiv koje dokazujes veca/jaca (tipa HT/vip/lesnina/stajaznam), i sto je problem specificniji i ekstremniji, to ga je teze dokazat i duze traje. Pa HT uredno drzavnog inspektora za njegov osobni slucaj odjebaje i salje mu "lazna" izvjesca itd itd.
Što se dokazivanja tiče ... zbog toga što trgovini nije odgovaralo stručno vještačenje , Inspektorat je na zadnji dan jamstva odlučio opet s svim fotografijama i detaljnim opisima problema zatražio mišljenje o ispravnosti proizvoda od uvoznika/servisa. Oni su to prebacili na neku centralu za našu regiju gdje je to prebačeno na proizvođača.

I onda ,nakon 3 bezuspješna servisiranja , nakon što 10 mjeseci stvar ne radi kako treba , nakon što je proizvod zaista nije više pod jamstvom , nakon toliko "korisnik svaki put reklamira ispravan proizvod" ....

Nakon svega toga evo Inspektorata s odgovorom uvoznika/proizvođača koji kaže "kako je kvar na uređaju očit te spada u nedostatak koji je pokriven jamstvom"

Dakle eto problem dokazan ali....


No o novom uređaju ni riječi!

Oni če to poslati direktno u Francusku na servis te če ga vratiti o vlastitom trošku. Obzirom da je taj prošli izlet preko MRa trajao neka 3 mjeseca ovog puta če se osobno pobrinuti da se to riješi u najkračem mogučem roku.


I eto Inspektorat kao riješio stvar.


Tih tvojih 1000 prijava je popriličan broj pa mi daj kao profesionalac reci što sad.
Samo mi nemoj reči da bi trebao pucati od sreče jer če mi se popravljati proizvod za koji mi je isteklo jamstvo.

Pa zar nisam i sam mogao poslati opet stvar na servis . Koji vrag mi je trebao Inspektorat za to.


I sad ,dobiti ču novo 1000% ?
Daj mi reci iz čijeg bi đepa to trebalo iči?

btw, jel ovo sve previše nevjerovatno da bi bilo istinito? Mislim ,zbog čega mi radiš to "ako je stvarno tako"
Imam servis koji se ograđuje , imam trgovinu koja se ograđuje a sad imam i inspektorat te uvoznika koji se ograđuje. Puna mi je kapa ograđivanja.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.08.2014. u 22:20. Razlog: speling
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2014., 00:36   #5446
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
kad bi svaki put bila garancija(puno vrijeme trajanja) onda bi to išlo u nedogled
Ne bi u nikakav nedogled islo. Ti ocito ne kuzis samo svojstvo GARANCIJE. To znaci da ce uredjaj radit kako spada i unutar specifikacija minimalno u roku garancije. Ako im se uredjaji kvare toliko cesto u roku garancije da ti mozes ovako "u nedogled" oni imaju puno vece probelme od zamjene tvog proizvoda. Da stvar bude gora s dugim garancijama ti mozes trazit isti taj proizvod ili povrat novca koliko si platio, zamisli taj slucaj. Koristis uredjaj 2.5 godina, on se pokvari i ti dobijes novce nazad. Kakva nepravda prema trgovini ha? Mislis da djaba masu njih nakon sto ti ne mogu popravit proizvod ponude bolji u zamjenu i ljudi pristanu... Da, takozvana "dobra volja trgovca" ) Yea right...
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Onda još jednom pročitaj - artikl nije NOVI
nego "Refurbished".
Mozes odbit takav. Ostalo sve su ti vec odgovorili. Ide puno jamstvo od zamjene, tocka, cak i ako ti pristanes na refurbished...
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Drugačije rečeno , moš radit svakakve pizdarije dok netko ne dokaže da su to pizdarije.
Jbg. to je pravni sistem. Ja te tuzim za nesto, ti uporno ne dolazis na rocista, ja dobijam bez obzira ako mi je tuzba neosnovana...
Citiraj:
Ako imaš volje za pomoč i želiš uvid u dokumentaciju , nije problem....
Toliko vremena i nemam bas jer je ocito da je slucaj kompliciran i potrajat ce Jesi se obratio potrosacu btw? Ako jesi, kojem, st ili zg?
Citiraj:
Prvo što se tiče osječaja.
Ova priča traje več 10 mjeseci. Dakle 10 mjeseci ja ne mogu koristiti nešto za što sam iskrcao brdo novaca. A uz to me se prca na sve strane. Od trgovine , servisa , a izgleda i inspektorata.
I sad , vidi se da mi je pun qurac?
Gle, ja te razumijem. Ja se uspizdim oko pravednosti za puno manje stvari nego za nesto sto toliko vrijedi i sto me vise vuku za nos ja se vise pizdim. S te strane ja te razumijem, ali eto, pravno takvu zadovoljstinu dobit neces. Meni je dovoljno da znam da sam dobio, jer i ja i oni znamo o cemu se radi, pa sto me vise zavlace ja sam uporniji. Vec 6 godina imam spor s carinom Ali eto, nakon tog su me valjda prepoznali te vise nijedan sporni slucaj nije bio
Citiraj:
Zašto ja uopče moram bilo što dokazivati?
Zbog onog kao što sam rekao. Kad netko da nešto napisano , očito je da stoji iza toga i da je baš to htio izjaviti. U slučaju trgovine gdje to rade ljudi kojima to spada u opseg posla za kojeg su uredno plačeni , Inspektorat baš zbog toga , dobivene informacije drži kao 'činjenično stanje' a ja moram dokazivati suprotno.
Tako je kako je i moras igrat po tim pravilima...
Sto se tice obratne situacije, nije isto, jer se trgovina uvijek moze ogradit od necega. Radi 10 ljudi tamo, svatko moze bit zrtveni janjac..
Citiraj:
Ispada da imam problem koji trebaš tražiti s mikroskopom.

Nemogučnost paljenja nastranu , za primjetiti probleme ti ne treba neka velika stručnost.
Bijelo nije uniformno bijelo niti je crno uniformno crno. Pa tu je fleka posred slike. A slika je skoro 3 metra pa nije baš da točku možeš promašit u praksi.
Gle, koristim 19'' crt monitor star 20 godina kojem se u kutovima pojavljuje zeleno. Trust me, totalno me ne diraju te stvari niti vidim ovo sto si ti opisao :P Jasno je meni da ti vidis, ja eto sam valjda oguglao :P Samo sam htio ukazat, ima nas svakakvih :P
I nije da me buni ta kalibracija nego jednostavno je van mog opsega zanimanja i neznam o tome skoro nista jer me jednostavno ne zanima. Tako da me tehnicki nema sto bunit Sad zamisli da ti je ovakav netko u DI, a vrlo vjerojatno je
Citiraj:
U ovoj fazi kad je slučaj na Inspektoratu mi nema smisla iči nešto riješavati na svoju ruku , pogotovo jer se zna stajalište uvoznika/dobavljača.
I to nek ti bude osnova za sada. Dok ne dobijes sluzbeno ocitovanje DI tko je i kako u pravu nemoj ic dalje jer mozda tu sve zavrsi, tako da s njima sve rjesavaj. Ocito je da bi se oni malo igrali trgovine a ne bili trgovina, ali eto, imaju barem nekakve odvjetnike (ili rade u dogovoru s dobavljacem) kako da te zavlace u svemu tome u nadi da ces odustat. Nekuzim samo kako mislis da su "odbili vjestacenje". Nemaju oni sto odbijat. Oni znaci tvrde da su ti vratili ispravan proizvod i da si ga ti pokvario od tog zadnjeg servisa (kad je bio u tom 2gom servisu koji su sfushali)? Ako je tako nek ti to daju napismeno (tako da barem imas potvrdu da kvar postoji), pa dalje dokazujes da taj kvar nije mogao bit uzrokovan tvojim postupcima (ako sam dobro shvatio taj dio sto si opisao)
Citiraj:
Nakon svega toga evo Inspektorata s odgovorom uvoznika/proizvođača koji kaže "kako je kvar na uređaju očit te spada u nedostatak koji je pokriven jamstvom"

Dakle eto problem dokazan ali....

No o novom uređaju ni riječi!

Oni če to poslati direktno u Francusku na servis te če ga vratiti o vlastitom trošku. Obzirom da je taj prošli izlet preko MRa trajao neka 3 mjeseca ovog puta če se osobno pobrinuti da se to riješi u najkračem mogučem roku.

I eto Inspektorat kao riješio stvar.
A znaci ipak se rjesilo nesto i sad imas napismeno da uredjaj ne valja.
Nisi mi napisao bitnu stvar tu, TKO je rekao da salje o svom trosku itd itd. Dobavljac ili trgovina?
E sad ti pogledaj jamstvene uvjete i koliko je napisano da im treba da oni uredjaj pod jamstvom poprave. Unutra ako ne bude pisao tocan broj, pisat ce neko genericko "razumni rok", na sto ces se ti pozvat na sva ova servisiranja, fino sve servisne izdanice iskopiraj. Izracunaj sam tocan broj dana koliko uredjaj dugo NIJE BIO uopce kod tebe i u uporebi, te koliko si u ovih 10 mjeseci bio bez uredjaja (ili koliko god to vec traje), i trazi NOVI. Ako pise "razumni rok" ti se pozovi da je svaki razumni rok prosao. Ako pise tocno broj dana, onda fino usporedis koliko dana je trebalo da se popravi (ali jedan popravak, nemozes sve skupa usporedit s rokom). Tipa, ako pise 30 dana, a svaki je popravak bio unutar 30 dana, onda je ok i treba drugacije preformulirat. Ako je jedan od popravaka preko 30 dana onda njega navedi. Nakon toga navedi i sve ostale popravke i koliko je ukupno dana to sve, te jer s ovim uredjajem ocito nesto ne stima, tvornicka greska, ili nesposobnost trgovine da stvar rijesi unutar uvjeta propisanih jamstvenim rokom, trazis novi jer jamstveni uvjeti nisu bili ispunjeni. Mozes i navest nepovjerenje zbog dosadasnjeg ponasanja trgovine u ovom slucaju, zavlacenja te isteka jamstva koje ionako nisu postivali te smatras to novim zavlacenjem itd itd. Da ovo das pravniku da ti fino sroci, ako imas nekog u obitelji, cisto da to malo pravno formulira (nemora cak ni bit za gradjansko pravo) jos bi puno veceg odijeka imalo.
Citiraj:
Samo mi nemoj reči da bi trebao pucati od sreče jer če mi se popravljati proizvod za koji mi je isteklo jamstvo.
Evo gore. A trebao bi bit sretan jer si na kraju ipak dobio. Ako budes i trebao tuziti, iza tebe stoji "presuda" DI koja isto nosi nekakvu tezinu. Vise nije "picajzla korisnik" vs "velike trgovine"
Citiraj:
I sad ,dobiti ču novo 1000% ?
Daj mi reci iz čijeg bi đepa to trebalo iči?
Da, samo bi jos moglo potrajat, ali eto rekao bi da si na pola puta barem!
Nisam shvatio sto mislis "iz cijeg djepa"? Sta ce ic iz cijeg djepa? Ti ces potrosit zivce/novce za to sve dokazivat, novi uredjaj dolazi od trgovine.
Citiraj:
btw, jel ovo sve previše nevjerovatno da bi bilo istinito? Mislim ,zbog čega mi radiš to "ako je stvarno tako"
Pa ljudi vole jako racionalizirat stvari. Nisam se jednom sreo s slucajem gdje je korisnik pricao jedno, a kad pogledam o cemu se radi bude skroz drugo, ili ako ne skroz drugo, bude malo preuvelicavanja/skrivanja/laganja. Evo najcesci primjer s cim sam se sretao su obavijesti o ovrhama/dugovima. Dodju ti ljudi zajapureni, nikad nigdje obavijest nisu dobili, priloze ti dokumente i onda ti tamo negdje malim slovima vidis obavijest o dugovanju, ovrhe itd itd, i onda im to pokazes i oni kao "pa to malo, tko to cita, to je nepravedno tako radit, blablabla", ili gluposti kad presute neke stvari jer im ne idu u korist a ti to kasnije doznas kad ti suprotna strana posalje. Anyway, nebitno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:03   #5447
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Neisporučena roba

Pozdrav,

Imam jednu situaciju, a mislim nekak da je najbolje da tu pitam.
Prije nešto više od 2mj. naručio sam par artikala iz jednog domaćeg informatičkog dućana (ime nek bude zasad skriveno).
Drugi dan dolazi obavijest da je roba spremna, plaćam odma internet bankarstvom.
Dan iza toga zovu me iz dućana da je jedan artikl nedostupan i da ne znaju kad će doć, da ga očekuju
za tjedan dana, max za 3. Ja odgovaram da mi nije žurba pa da pošalju sve skupa kad dođe taj artikal.
Dan iza toga me zove drugi zaposlenik i govori da nema navedenog artikla i ja mu govorim da sam se čuo prijašnji dan
i da je dogovoreno da pošaju sve skupa na kaj on odgovara da ne zna kad će stić artikl, al nek računam mjesec dana.

Kak sam imao dost posla u zadnje vrijeme zaboravio sam na sve skupa, dok od njih traga ni glasa.
Prije tjedan, 10 dana poslao sam im mejl s upitom kakvo je stanje oko naruđbe, budući da je prošlo 2mj.
na što mi oni još nisu ništa odgovorili.

Koje su mi opcije tu? Da šaljem nekaj službeno jer stvarno ne znam. Kaj ak mi odluče stornat sve i
samo vratit pare, a kod njih stoje 2mj.
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:04   #5448
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Pa zovi i trazi povrat uplate.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:19   #5449
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Sto se tice obratne situacije, nije isto, jer se trgovina uvijek moze ogradit od necega. Radi 10 ljudi tamo, svatko moze bit zrtveni janjac..
Ono što ja ne mogu shvatiti je zašto je trgovini dopušten taj luksuz. Kao što ja svako svoje očitovanje potpišem s svojim imenom i prezimenom tako imaš u principu jednu te istu osobu (a ne 10) koja potpisuje očitovanja za trgovinu. I sad zašto nebi ta osoba ili zašto nebi trgovina odgovarala za postupke svojih zaposlenih. Zašto bi trgovini bio dopušten luksuz tipa: zayebali se / potkrala nam se greška i sl.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ocito je da bi se oni malo igrali trgovine a ne bili trgovina, ali eto, imaju barem nekakve odvjetnike (ili rade u dogovoru s dobavljacem) kako da te zavlace u svemu tome u nadi da ces odustat. Nekuzim samo kako mislis da su "odbili vjestacenje". Nemaju oni sto odbijat. Oni znaci tvrde da su ti vratili ispravan proizvod i da si ga ti pokvario od tog zadnjeg servisa (kad je bio u tom 2gom servisu koji su sfushali)? Ako je tako nek ti to daju napismeno (tako da barem imas potvrdu da kvar postoji), pa dalje dokazujes da taj kvar nije mogao bit uzrokovan tvojim postupcima (ako sam dobro shvatio taj dio sto si opisao)
Kako ne mogu odbiti vještačenje ?
Kad se potegnulo vještačenje, od Inspektorata je rečeno da se s vještačenjem moraju složiti obe strane kao i izborom samog vještaka.
Bez toga se vješatčenje ne može raditi. Iako na kraju troškove vještačenja mora podmiriti 'gubitnička strana' , incijalno te troškove plača sami korisnik ili trgovina ako se traži vještačenje u okviru 6 mjeseci od datuma kupovine. Drugačije rečeno , od mene se tražilo da platim vještačenje a te troškove bi mi trgovina nadoknadila kad se pokaže da sam u pravu. A još su rekli da je mišljenje vještaka samo mišljenje tj. da oni odlučuju i kako tumačiti to mišljenje.

Meni to nije niti malo smetalo te sam vidio vještačenje kao jedino riješenje za taj kupus no trgovina je u svom očitovanju navela "kako se ne slažu s vještačenjem jer sam ja kao korisnik to trebao tražiti u trenutku kad sam proizvod predigao s servisa a ne poslje korištenja kad je jamstveni rok kao i rok za meterijalne nedostatke protekao"


E sad ,kad sam ja zadnji put predigao proizvod s servisa , odmah sam vidio da problem nije riješen te sam napisao prigovor trgovine po onom članku 8. te na osnovu još par članaka tražio zamjenu uređaja ili povrat jer jer očito kako se isti ne može napraviti pošto su to več radila 3 različita servisa.
Nakon što je poslje tjedan dana došao odgovor u kojem se trgovina praktički odriče odgovornosti te upučuje da pošaljem uređaj na servis , meni je puklo i napravio sam prijavu na Inspektorat.

Nedugo poslje je uređaj jednostavno prdnuo a kako poslje nebi bilo da ja tu nešto izvodim , napravio sam Izjavu za Inspektorat kako uređaj ne radi te priložio video snimku kao potvrdu u kojoj se vidi da stvar ne pali / kako prilikom paljenja bljeska kombinacija lampica za koju u upustvima stoji "interni kvar u uređaju - odnestite u ovlašteni servis"


E sad , uz to "odbijanje vještačenja" u očitovanju trgovine stoji još zanimljivosti kao ....

"Izjavu potrošača da proizvod ne radi, potrebno je dakle potvrditi od za to ovlaštene osobe budući se potrošač u smislu Zakona o zaštiti potrošača smatra laikom."

Iako ti za utvrđivanje zašto nešto ne radi treba stručnost , utvrdit jel nešto radi ili ne radi može i majmun.

"mi niti ovlašteni servis ne možemo znati što se dešavalo od zadnjeg servisa budući da potrošač, nije predao proizvod na reklamaciju."

Tu je kvar koji se ponavlja po treči put te slika koju dosad nisu napravila 3 različita servisa a oni neznaju što se dešavalo s uređajem u mjesec dana od zadnjeg servisa jer ja nisam poslao isti još jednom na servis??

"Ovdje je vrlo indikativno da se u servisnim izdatnicama ovlaštenih servisa navode olabavljeni vijci te se da zaklučit da potrošač nije rukovao proizvodom na način na koji to zahtjevaju upute te je upitan način uporabe proizvoda..."


Daj mi reci ...kad trgovina navede da se u izdatnicama spominju "olabavljeni vijci" kako bi to itko shvatio osim kao insinuaciju da je korisnik tu nešto petljao s uređajem ? I to glupu insinaciju, jer je uređaj bio par puta servisiran tj. rastavljan od strane 3 različita servisa!

A da stvar bude bolja , u niti jednoj servisnoj izatnici se ne spominju "olabavljeni vijci"!!
Dakle , izmislili su zapažanja servisa kako bi stvari ubacili u kontekst koji se tražio.

ili pardon. Nisu izmislili. Potkrala se greška.


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nisi mi napisao bitnu stvar tu, TKO je rekao da salje o svom trosku itd itd. Dobavljac ili trgovina?
Dobavljač.
Iako mi nije jasno zašto jer od dobavljača se samo tražilo stručno mišljenje o ispravnosti proizvoda.
No opet tko zna kakve je tu bilo komunikacije između dobavljača te trgovine van Inspektorata.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
E sad ti pogledaj jamstvene uvjete i koliko je napisano da im treba da oni uredjaj pod jamstvom poprave.
U jamstvenom trgovine stoji "ako popravak nije moguć u primjerenom roku od dana primitka na servis , proizvod če biti zamjenjen drugim jednakim ili boljim"

Dakle spominje se "primjereni rok".
E sad , u tih 10 mjeseci uređaj nisam mogao koristiti 4 mjeseca jer uopče nije bio kod mene zbog servisiranja + mjesec dana kako ga se nije moglo uopče upaliti.
Dakle tu je sve skupa 5 mjeseci kako nisam bio u mogučnosti uopče koristiti uređaj a obzirom da bi se stvari riješavale novim servisom zaista mi nije jasna interpretacija tog "primjerenog roka"??

Inače ,Inspektorat od samog početka ima cijelokupnu dokumentaciju o svemu kao i detaljne izračune broja dana a kroz ovih par očevida imaju i sve komentare koje si naveo....

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
A trebao bi bit sretan jer si na kraju ipak dobio. Ako budes i trebao tuziti, iza tebe stoji "presuda" DI koja isto nosi nekakvu tezinu. Vise nije "picajzla korisnik" vs "velike trgovine"
Praktički nisam dobio ništa jer presude još nemam a i to je pitanje kakva če biti... jer ne dvojim nimalo da če se trgovina prebaciti na nešto drugo kao što rade cijelo vrijeme.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Da, samo bi jos moglo potrajat, ali eto rekao bi da si na pola puta barem!
Nisam shvatio sto mislis "iz cijeg djepa"? Sta ce ic iz cijeg djepa? Ti ces potrosit zivce/novce za to sve dokazivat, novi uredjaj dolazi od trgovine.
Za svaku svinjariju od strane trgovine je Inspektorat od mene tražio razumjevanje jer "trgovina nije tu ništa kriva"
Prvo trgovina nije kriva za svoja očitovanja koja se ne poklapaju s činjenicama "jer je to odgovarala njihova korisnička služba a što oni znaju"
A drugo trgovina nije ništa kriva "jer oni to ne servisiraju več samo uređaj prosljede na servis"

S tim stavom od strane Inspektorata ,mislim da je šansa za to što kažeš vrlo mala ,a da ne govorim o nekakvom raskidu ugovora / povratu novca.

I to je stvar koja mu u ovoj priči nikako nije jasna.
Ja sam na Inspektorat prijavio trgovinu.
Nisam prijavio MR a pogotovo ne Eurotrejd jer nemam zašto. Prijavio sam trgovinu i cijelo vrijeme igram ping-pong s trgovinom a iz svega što sam dosad naveo u ovoj temi ,vidljivo je kako trgovina to "riješava". A Inspektorat nikako da se uhvati trgovine.

Sad se Inspektorat uhvatio dobavljača iako realno gledajuči , dobavljač nije imao nikakve veze nikakve veze s ovim što se desilo. Za to je zaslužna sama trgovina.

Uglavnom , što se tiče Inspektorata , bilo kakve zamjene proizvoda mora odobriti dobavljač / njihov servis jer izgleda da to ide iz njihovog đepa.
Tako da sad Inspektorat traži od dobavljača potvrdu da ne mogu popraviti proizvod jer bez toga ne mogu dobiti novi uređaj ili povrat novca.

Meni je dovoljna potvrda činjenica da su uređaj popravljala 3 različita servisa bez uspijeha pa mi nije jasno zašto Inspektorat to traži od dobavljača ...od dobavljača koji se več izjasnio riješenjem u vidu još jednog servisiranja tj. besplatnog servisiranja pošto je istekao jamstveni rok.

Ispada da taj pojam 'jamstvenog roka' ne vrijedi isto za korisnika kao za trgovinu. Da reklamiram nešto van jamstva, trgovina i dobavljač bi mi se garant smijali, a kad trgovina treba sanirati svoje sranje onda nije važno što je jamstvo proteklo.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 12.08.2014. u 11:30. Razlog: typ
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 14:43   #5450
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Zašto bi trgovini bio dopušten luksuz tipa: zayebali se / potkrala nam se greška i sl.
Nije to luksuz nego je to tako. Zasto vlasnik doo-a ne odgovara svojom privatnom imovinom za kradju? E pa pitaj one sto su to pisali. Puno toga ne stima. Nije tema za to.
Citiraj:
Kako ne mogu odbiti vještačenje ?
Pa zato jer ti i dalje mozes izradit vjestacenje koje opet nosi neku svoju tezinu. Sad je valjda za to kasno kad kazes da uredjaj ne radi tako da nm.
Citiraj:
E sad ,kad sam ja zadnji put predigao proizvod s servisa , odmah sam vidio da problem nije riješen te sam napisao prigovor trgovine po onom članku 8. te na osnovu još par članaka tražio zamjenu uređaja ili povrat jer jer očito kako se isti ne može napraviti pošto su to več radila 3 različita servisa.
Za ubuduce, nemoj predizat proizvod i odma tamo na licu mjesta napises zasto ga ne preuzimas. Zato te sad i zajebaju s "neznamo sto se u medjuvremenu dogadjalo" shemama.
Citiraj:
"mi niti ovlašteni servis ne možemo znati što se dešavalo od zadnjeg servisa budući da potrošač, nije predao proizvod na reklamaciju."

Tu je kvar koji se ponavlja po treči put te slika koju dosad nisu napravila 3 različita servisa a oni neznaju što se dešavalo s uređajem u mjesec dana od zadnjeg servisa jer ja nisam poslao isti još jednom na servis??
Ovo je normalno. I ti bi se ovako postavio, pretpostavljam svi mi. Pa nesto sto si napravio si dao nekome i ovaj nakon mjesec javi da nevalja. Svak bi trazio da se on uvjeri da nevalja posto si ti uredjaj preuzeo, znaci nije imao taj kvar (takva je barem logika jeli). Trebao si odbit preuzet.
Citiraj:
"Ovdje je vrlo indikativno da se u servisnim izdatnicama ovlaštenih servisa navode olabavljeni vijci te se da zaklučit da potrošač nije rukovao proizvodom na način na koji to zahtjevaju upute te je upitan način uporabe proizvoda..."

Daj mi reci ...kad trgovina navede da se u izdatnicama spominju "olabavljeni vijci" kako bi to itko shvatio osim kao insinuaciju da je korisnik tu nešto petljao s uređajem ? I to glupu insinaciju, jer je uređaj bio par puta servisiran tj. rastavljan od strane 3 različita servisa!

A da stvar bude bolja , u niti jednoj servisnoj izatnici se ne spominju "olabavljeni vijci"!!
Pa normalno da insinuiraju na to Ali ako tog nema, ti samo prilozis izdanice i jos jednom potvrdis da ovi lazu i to prilazes narusenim poslovnim odnosima
Citiraj:
Dobavljač.
Iako mi nije jasno zašto jer od dobavljača se samo tražilo stručno mišljenje o ispravnosti proizvoda.
No opet tko zna kakve je tu bilo komunikacije između dobavljača te trgovine van Inspektorata.
Hm da, nekuzim ni ja kakve to veze ima s njima. Nesto tu ne stima, sto se ima dobavljac u to uopce upetljavat kad oni nemaju veze s tobom vec s trgovinom, i tebi prijava ide trgovini. Netko nekog tu pokriva.
Citiraj:
Dakle spominje se "primjereni rok".
E sad , u tih 10 mjeseci uređaj nisam mogao koristiti 4 mjeseca jer uopče nije bio kod mene zbog servisiranja + mjesec dana kako ga se nije moglo uopče upaliti.
Dakle tu je sve skupa 5 mjeseci kako nisam bio u mogučnosti uopče koristiti uređaj a obzirom da bi se stvari riješavale novim servisom zaista mi nije jasna interpretacija tog "primjerenog roka"??

Inače ,Inspektorat od samog početka ima cijelokupnu dokumentaciju o svemu kao i detaljne izračune broja dana a kroz ovih par očevida imaju i sve komentare koje si naveo....
E pa onda odbij popravak i trazi novi jer je ocito da se popravit ne moze te je razumni rok prosao. To si trebao napisat kad su ti javili da to ide na popravak u francusku ili di vec.
Citiraj:
Praktički nisam dobio ništa jer presude još nemam a i to je pitanje kakva če biti... jer ne dvojim nimalo da če se trgovina prebaciti na nešto drugo kao što rade cijelo vrijeme.
Kako nisi dobio, gore si mi quotao odgovor inspektorata gdje se vidi da su presudili u tvoju korist?
Nakon svega toga evo Inspektorata s odgovorom uvoznika/proizvođača koji kaže "kako je kvar na uređaju očit te spada u nedostatak koji je pokriven jamstvom"
Znaci ti na to imas tocno zakonom omogucenu zamjenu, ali je uzakonu napisano kako ti imas "izbor" sto hoces. E sad, ako ti nisi izricito napismeno tada trazio zamjenu, povrat ili nesto, oni to rjesavaju kako njima najvise pase, a to je popravak...
Citiraj:
I to je stvar koja mu u ovoj priči nikako nije jasna.
Ja sam na Inspektorat prijavio trgovinu.
Nisam prijavio MR a pogotovo ne Eurotrejd jer nemam zašto. Prijavio sam trgovinu i cijelo vrijeme igram ping-pong s trgovinom a iz svega što sam dosad naveo u ovoj temi ,vidljivo je kako trgovina to "riješava". A Inspektorat nikako da se uhvati trgovine.
Da neznam zasto se oni sad bave s tim. Mozda jer nisi izricito jasno trazio sto zelis, pa se oni jos uvijek vode onim sto je njima najpovoljnije, a to je popravljat to u nedogled. I to se i dalje vodi kao prijava trgovini, samo sto se to jos uvijek "popravlja" te oni djeluju u tom smjeru. Mislim da nisi neke stvari jasno naveo u ovim prijavama, a tad ce te oni (trgovina) vozat kako je njima najisplativije. Sad jos DI stoji iza tebe, te oni i dalje ustrajavaju na popravljanju od kojeg ti moras izricito odustat onako kako sam ti gore napisao. Ako si to poslao tocno tako, sto je na to odgovorio DI?
Citiraj:
Uglavnom , što se tiče Inspektorata , bilo kakve zamjene proizvoda mora odobriti dobavljač / njihov servis jer izgleda da to ide iz njihovog đepa.
Tako da sad Inspektorat traži od dobavljača potvrdu da ne mogu popraviti proizvod jer bez toga ne mogu dobiti novi uređaj ili povrat novca.
Zato jer se to jos vodi pod jamstvom gdje oni uvijek hoce prvo popravit. Da li ti imas izricit dopis da ne zelis vise popravak i blabla ono gore tocno kao sto sam napisao poslan DI? Ako imas, koji je odgovor NA TO (ne ovo prije).
Citiraj:
Da reklamiram nešto van jamstva, trgovina i dobavljač bi mi se garant smijali, a kad trgovina treba sanirati svoje sranje onda nije važno što je jamstvo proteklo.
Ne, vazno je, ali se ogradjuju jer su eto takvi trgovci. Ni prvi ni zadnji.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 14:00   #5451
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa zato jer ti i dalje mozes izradit vjestacenje koje opet nosi neku svoju tezinu. Sad je valjda za to kasno kad kazes da uredjaj ne radi tako da nm.
Da , mogao sam napraviti vještačenje na svoju ruku ali kao što sam gore napisao , troškovi za to mi nebi bili refundirani niti bi to imalo ikakvu težinu pred zakonom.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Za ubuduce, nemoj predizat proizvod i odma tamo na licu mjesta napises zasto ga ne preuzimas. Zato te sad i zajebaju s "neznamo sto se u medjuvremenu dogadjalo" shemama.
Radi se o finom komadu elektronike a ne bušilici koju možeš uštekat u obližnju utičnicu i vidjel jel radi ili ne . A kad bi se i radilo o bušilici , nebi mogao ni to dok ne potpišeš da preuzimaš stvar.
To nastranu , od strane Inspektorata mi je rečeno da ja ne mogu odbiti preuzeti uređaj pod pretpostavkom da nije nešto popravljeno.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ovo je normalno. I ti bi se ovako postavio, pretpostavljam svi mi. Pa nesto sto si napravio si dao nekome i ovaj nakon mjesec javi da nevalja. Svak bi trazio da se on uvjeri da nevalja posto si ti uredjaj preuzeo, znaci nije imao taj kvar (takva je barem logika jeli). Trebao si odbit preuzet.
Definitivno bi se i ja tako postavio da se radi o nekakvom novom kvaru. Ali , ne radi se o nečem novom več se ponavlja isti problem te je tu videosnimka koju može shvatiti i majmun.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa normalno da insinuiraju na to Ali ako tog nema, ti samo prilozis izdanice i jos jednom potvrdis da ovi lazu i to prilazes narusenim poslovnim odnosima
I trgovina to opet riješi s "potkrala se greška"


No naruseni poslovni odnosi nastranu , bili ti kao kupac kupio bilo što u takvoj trgovini kad vidiš da su spremni na tako nešto?

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
E pa onda odbij popravak i trazi novi jer je ocito da se popravit ne moze te je razumni rok prosao. To si trebao napisat kad su ti javili da to ide na popravak u francusku ili di vec.
Meni izgleda da ti ne možeš shvatiti da sam ja u toku ovog slučaja bar 10 puta ponovio određene stvari i da to nije puno značilo. Očito da nije pošto se sve htijelo riješiti još jednim popravkom.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Kako nisi dobio, gore si mi quotao odgovor inspektorata gdje se vidi da su presudili u tvoju korist?
Nakon svega toga evo Inspektorata s odgovorom uvoznika/proizvođača koji kaže "kako je kvar na uređaju očit te spada u nedostatak koji je pokriven jamstvom"
Kad Inspektorat prosljedi e-mail uvoznika koji govori o potvrdi kvara te o riješenju za isti, ja to ne vidim kako nikakvu "presudu" več kao da Inspektorat sugerira kako je stvar riješena. Da se ne radi o tome, onda to nebi ni dobio več bi Inspektorat to uzeo kao bazu da riješi situaciju bez da moram po tko zna koji put ponavljati ne želim popravak ii kako su iskoristili svi primjerene rokoveda to riješe do sada....

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Znaci ti na to imas tocno zakonom omogucenu zamjenu, ali je uzakonu napisano kako ti imas "izbor" sto hoces. E sad, ako ti nisi izricito napismeno tada trazio zamjenu, povrat ili nesto, oni to rjesavaju kako njima najvise pase, a to je popravak...
Da neznam zasto se oni sad bave s tim. Mozda jer nisi izricito jasno trazio sto zelis, pa se oni jos uvijek vode onim sto je njima najpovoljnije, a to je popravljat to u nedogled. I to se i dalje vodi kao prijava trgovini, samo sto se to jos uvijek "popravlja" te oni djeluju u tom smjeru. Mislim da nisi neke stvari jasno naveo u ovim prijavama, a tad ce te oni (trgovina) vozat kako je njima najisplativije.
Zašto pretpostavljaš da sam ja tu kriv?
Previše ti je apsurdna ova situacija ili što?
U prvom i drugom prigovoru trgovini stoji izričito kako tražim zamjenu uređaja novim ili raskid uređaja/ povrat sredstava na temelju toga što su prošli primjereni rokovi za popravak. To isto je spomenuto u prijavi te u par očitovanja Inspektoratu. Drugim riječima , meni je tu poprično jasno što želim.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Sad jos DI stoji iza tebe, te oni i dalje ustrajavaju na popravljanju od kojeg ti moras izricito odustat onako kako sam ti gore napisao. Ako si to poslao tocno tako, sto je na to odgovorio DI?
Inspektorat po običaju nije odgovorio ništa...


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Zato jer se to jos vodi pod jamstvom gdje oni uvijek hoce prvo popravit.
A zašto bi se to vodilo još pod jamstvom kad je očito da nije pod jamstvom?

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Da li ti imas izricit dopis da ne zelis vise popravak i blabla ono gore tocno kao sto sam napisao poslan DI? Ako imas, koji je odgovor NA TO (ne ovo prije).
Kao što sam rekao, imam izričito da ne želim popravak / da želim zamjenu ili povrat. Kad mi je ovaj zadnji put ponuđeno riješenje u obliku besplatnog popravaka, pukao mi je film i tražio sam izdričito povrat novca jer mi ih je pun qurac.

E sad Inspektorat. Odgovora od Inspektorata nemam jer oni komunikaciju s kupcem očito gledaju kao nužno zlo. Svoja mišljenja i stavove ne daju osim kad ih se pošteno ugnjavi na telefon pa kao potvrdu da nešto rade , prosljede mejlove komunikacije koju su imali s svima u procesu riješavanja. Na račun toga ja znam što se sve odigravalo u njihovom procesu riješavanja ovog čušpajza.

Kao što sam rekao zadnjeg puta , Inspektorat se uhvatio uvoznika zbog onog stava da trgovina to nije ništa kriva . Za to je opet zaslužna sama trgovina koja se očitovala da oni nemaju ništa s time tj. da u ovom slučaju ne mogu zamjeniti uređaj bez potvrde servisa da ne mogu popraviti isti. Tako da je u biti Inspektorat povrat sredstava tražio od servisa.

Uvoznik je na to istaknuo da se pravo koje traži kupac po zakonu o zaštiti potrošača odnosi na prodavatelja (firmu koja je njemu prodala uređaj), odnosno proizvođača. Istaknuli su da su oni tu samo servis-distributer tj nijedno pa vraćanje novaca direktno kupcu s njihove strane nije moguće jer oni nisu prodali uređaj krajnjem korisniku več trgovini a tu vrijede drukčiji uvjeti od onih po kojima je kupac kupio uređaj od trgovine. Uglavnom , rekli su kako o tome odlučuje trgovina.

Meni je to bilo jasno ispočetka pa ne shvačam zašto je to Inspektorat htio riješiti tim putem osim zbog toga jer je to odgovaralo trgovini...

Uglavnom , nakon toga je očito Inspektoratu malo prikipjelo pa se spomenuo još nekakvi "optužni prijedlog kod suca za prekršaje radi neispinjenja obaveze prema kupcu". Te se tražilo da trgovini treba dostaviti mišljenje jeli proizvod ima grešku kako bi trgovina imala bazu za odluku što napraviti.

Nakon toga se uvoznik očitovao da je proizvođač pristao prema njima popraviti uređaj ili vratiti novac za isti. Moja pretpostavka je da se to znalo odmah ali je svima odgovarao popravak pa se povrat nije ni spominjao.

Inspektorat je na to komentirao da potrošač želi povrat novca te da bi trebali obavjestiti trgovca a uvoznik se opravdao da o ničem nisu bili upoznati te da službeno nikada nisu dobili upit o mogućnosti povrata novca kupcu zbog neispravnosti proizvoda i većeg broja reklamacija na isti...
Inspektorat je na to rekao kako je korisnička služba trgovine (tj. određena pravnica koja je pisala sva očitovanja) izjavila da oni to ne mogu ništa bez servisa a uvoznik je komentirao da je na trgovini da to prvo riješi s kupcem pa če oni to naknadno između sebe.


Nakon toga sam dobio poziv trgovine s informacijom kako su oni odlučili napraviti povrat novca.
Nebi da su to odlučili iz svoje dobre volje.

Pošto mi nije bilo jasno jeli prvo trebam dobiti nekakvo riješenje od strane Inspektorata prije nego smijem vratiti uređaj , od strane Inspektorata mi je rečeno da "nekakvih dokumenata poput riješenja s njihove strane neču dobiti jer bi to značilo kaznu od 20k kuna za trgovinu s kojom sam sve sam riješio mirnim putem"


I tako , trgovina napravi sranje s jednim servisom i rade sranje do sranja u svojim očitovanjima , odgovornost padne na uvoznika , i trgovina prođe lišo. Super.

Sad češ garant reči da sam dobio novac pa što je važno kako je do toga došlo. E pa meni je važno jer sam mogao koristiti ono što imam umjesto da me ovako yebu zadnjih 10 mjeseci.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 14:31   #5452
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zahvaljujem svima na info. Frendu sam sve c/p i forwardirao pa nek se dalje zabavlja sa svima. Sve ima i neka udara.
i daj javi onda ishod,ja mu nebi dao punu garanciju...najbolje da ukinu novac i gotovo
ja sam isto dobio izgleda reparirani monitor koji ima jedno udubljene očito od udarca pa se nisam bunio,servis je dao garanciju 6 mjeseci i to je to,i sam hp očito nedaje novu garanciju šta sam provjerio na njihovoj stranici preko serijskog broja....a monitor sam predao u savršenom stanju sa svim priborom kako je i došao,ovaj koji sam dobio se vidi da je bio korišten(prašina i sitne porezotine na ekranu) ali je radio...meni je inače struja uništila(kvar na nuli) monitor i da sam to rekao ne bi dobio ništa,vjerojatno su taj moj monitor isto lako popravili i možda je ponovno završio kod nekog drugog....bio je inače bolji(kvalitetnija slika) od ovog sadašnjeg...govorim o hp zr24w koji je skup...a tvoj frend reklamira matičnu od svega 400kn
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 14:58   #5453
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
i daj javi onda ishod,ja mu nebi dao punu garanciju...najbolje da ukinu novac i gotovo
ja sam isto dobio izgleda reparirani monitor koji ima jedno udubljene očito od udarca pa se nisam bunio,servis je dao garanciju 6 mjeseci i to je to,i sam hp očito nedaje novu garanciju šta sam provjerio na njihovoj stranici preko serijskog broja....a monitor sam predao u savršenom stanju sa svim priborom kako je i došao,ovaj koji sam dobio se vidi da je bio korišten(prašina i sitne porezotine na ekranu) ali je radio...meni je inače struja uništila(kvar na nuli) monitor i da sam to rekao ne bi dobio ništa,vjerojatno su taj moj monitor isto lako popravili i možda je ponovno završio kod nekog drugog....bio je inače bolji(kvalitetnija slika) od ovog sadašnjeg...govorim o hp zr24w koji je skup...a tvoj frend reklamira matičnu od svega 400kn
To što su tebe zeznuli/ti prstao na to/nisi tražio novi nema veze sa zakonom koji je jasan, makar koštalo 50 kuna, ako nisi dobio natrag svoj uređaj, nego su ga zamijenili ide nova garancija. Meni su grafu zamijenili, pitao ih je li rma, kaže da je, pregledam, ni packe na njoj, nova garancija od 3 godine od datuma preuzimanja.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 15:08   #5454
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
To što su tebe zeznuli/ti prstao na to/nisi tražio novi nema veze sa zakonom koji je jasan, makar koštalo 50 kuna, ako nisi dobio natrag svoj uređaj, nego su ga zamijenili ide nova garancija. Meni su grafu zamijenili, pitao ih je li rma, kaže da je, pregledam, ni packe na njoj, nova garancija od 3 godine od datuma preuzimanja.
pusti zakon,ovo je fer da su mu ponudili garanciju na ono vrijeme koliko mu traje stara
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 16:04   #5455
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
pusti zakon,ovo je fer da su mu ponudili garanciju na ono vrijeme koliko mu traje stara
Što je tu fer? Što znači "pusti zakon"?!?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 17:06   #5456
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
esc je šampion, pobjednik ultimativni san svakog poslodavca. Ono, neko te zahebe i uvalja ti to kao da ti je pomogao i napravio uslugu i ti to popaseš.
Odličnost
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 17:50   #5457
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Ima ih na tone. Osobito je poznato da neki kreteni disk prije isteka
jamstva nalupaju tako da crkne - pa traže novi i povrat novca.

Njih treba zatvoriti u ludaru, ne u zatvor. I poželjeti im da im crkne
novi disk na kojem su im podatci za koje nemaju backup.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 18:15   #5458
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da , mogao sam napraviti vještačenje na svoju ruku ali kao što sam gore napisao , troškovi za to mi nebi bili refundirani niti bi to imalo ikakvu težinu pred zakonom.
Odakle to da ne bi imalo. Imalo bi, ali normalno da ne bi imalo kao kad se oboje slozite jer bi oni to pobijali i mogli sami svoje vjestacenje zatrazit. Ali nastranu to, to i nema smisla radit ako ne dodje do suda...
Citiraj:
Radi se o finom komadu elektronike a ne bušilici koju možeš uštekat u obližnju utičnicu i vidjel jel radi ili ne
Normalno, ali pisao si da je dolazilo s servisa ne kao popravljeno nego kao da nema kvara. To su 2 razlicite stvari. Znaci ako si predao stvar s kvarom, a oni vrate da nema kvara, nemoj preuzet.
Citiraj:
I trgovina to opet riješi s "potkrala se greška"
Dobro da nisi u pravnike isao. Ti bi na sudu dobio zivcani slom.
Citiraj:
No naruseni poslovni odnosi nastranu , bili ti kao kupac kupio bilo što u takvoj trgovini kad vidiš da su spremni na tako nešto?
Pa normalno da ne bi, nekuzim opce ovo pitanje. Ti ako nakon ovoga opet kupis nesto kod njih zasluzujes sve sto dobijes. A kad smo se vec toliko raspisali, ajde ti onda malo negativne reklame pa napisi koja je trgovina u pitanju. Ja znam zastoj a nista u lesnine ne kupujem.
Citiraj:
Meni izgleda da ti ne možeš shvatiti da sam ja u toku ovog slučaja bar 10 puta ponovio određene stvari i da to nije puno značilo. Očito da nije pošto se sve htijelo riješiti još jednim popravkom.
Mogu ja shvatit samo ono sto ti meni napises. Ti nisi bas jezgrovito od pocetka sve temeljito napisao. Evo tek sad se pojavljuje da si ti uporno trazio zamjenu i/ili povrat pismeno a ne popravak. To do sad nisi nigdje naveo, a moje sposobnosti citanja misli nisu jos toliko evoluirale
Citiraj:
Zašto pretpostavljaš da sam ja tu kriv?
Previše ti je apsurdna ova situacija ili što?
U prvom i drugom prigovoru trgovini stoji izričito kako tražim zamjenu uređaja novim ili raskid uređaja/ povrat sredstava na temelju toga što su prošli primjereni rokovi za popravak. To isto je spomenuto u prijavi te u par očitovanja Inspektoratu. Drugim riječima , meni je tu poprično jasno što želim.
Znaci, dosad to nisi nigdje naveo! A sto pretpostavljam? Ne pretpostavljam da si kriv, previse se igras krivice. Pretpostavljam samo da nisi dovoljno upoznat s rjesavanjem ovakvih slucajeva da to rjesis puno brze nego sto si rjesio jer neke stvari koje navodis jednostavno "ne stoje", pa kako ti ne navedes ja moram trazit razlog zasto se to dogodilo. Tako da da, puno previse apsurda ima u tvome slucaju. Puno vise nego sto sam ih ja sreo u svom iskustvu, a takve stvari se obicno dogadjaju kad ljudi ne znaju na pravi nacin nesto rjesit.
Citiraj:
A zašto bi se to vodilo još pod jamstvom kad je očito da nije pod jamstvom?
WTF? Sad me sprdas ili sta? Normalno da je pod jamstvom. Pa sve je pocelo s time da ti dokazujes da je jos pod jamstvom jer su te htjeli odjebat s pricom da vise nije u jamstvu i da nemaju oni vise nista s tim?!?!?! Evo radi ovakvih recenica te ja "preispitujem"
Citiraj:
Nakon toga sam dobio poziv trgovine s informacijom kako su oni odlučili napraviti povrat novca.
Nebi da su to odlučili iz svoje dobre volje.
Jos te pere ovo Da, oni su odlucili :P
Citiraj:
Pošto mi nije bilo jasno jeli prvo trebam dobiti nekakvo riješenje od strane Inspektorata prije nego smijem vratiti uređaj , od strane Inspektorata mi je rečeno da "nekakvih dokumenata poput riješenja s njihove strane neču dobiti jer bi to značilo kaznu od 20k kuna za trgovinu s kojom sam sve sam riješio mirnim putem"
Lol. Pa i rjeseno je mirnim putem Ocito neznas onda sto znaci kad je nesto rjeseno "nemirnim" putem Pa cijeli sustav DI i kazni je uveden da se rasterete sudovi. Jesu li oni napravili kako si ti trazio? Jesu. Tocka, gotovo! Jesi se ti ispizdio 10 mjeseci radi toga? Jesi! Ali to, u ovom slucaju ne snosi nikakvu tezinu. Ako hoces zadovoljstinu za to, mozes samo tuzit jer je za to predvidjena institucija suda. Za ono za sta je predvidjen DI je uspjesno zavrseno i vise nema price o tome. Meni je zao sto tebe te stvari uznemiravaju, ali to je tako i tako stvari funkcioniraju

I da, ja cu na kraju reci da se sve uspjesno zavrsilo, zato sto i je. Kupac je dobio sto je htio i trgovina je ispostivala zakon. Da je trajalo predugo, normalno da je. Da osobno mislim da se moglo brze rjesit, mislim, te sam osobno uvjeren da je to tako puno trajalo jer se nisi obratio za pomoc na pravim stranama i rjesavao si sve sam i ucio putem, a trgovina ocito igra na kartu da ce te zavlacit sto dulje pa da ces odustat, i to je istina. Uvjeren sam da si se obratio na pravu adresu da bi se rjesilo u 2-3 mjeseca max.

Eto kao sto sam ti na pocetku rekao da ako je to sto ti kazes da nema sanse da ne dobijes novi/povrat, tako je i bilo. Drago mi je da si uspio. Sljedeci put samo an pocetku odma zovni potrosaca. Za kraj, samo navedi trgovinu
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 21:34   #5459
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Evo čitam sada tu u ovom dugom posljednjem slučaju u šta sam i sam bio uvjeren i što sam i sam doživio u poštenoj trgovini npr. ADM-u, a to je sljedeće: da kad u zamjenu za neispravni komad hardware- dobijem novi, počne teći novo jamstvo za novi proizvod. Takav slučaj sam imao prije mjesec dana u adm-u sa matičnom pločom. Dobio novu ploču i novo jamstvo za nju.

E sad imam slučaj sa logitech g 400 koji sam kupio 08.08.2011. i koji je več iduće godine počeo štekat i trokirat naveliko. Odnesem ga u trgovinu gdje sam ga kupio a to je Svijet Medija u Dubravi i nakon pola mjeseca dobijem novi u zamjenu. Pitam prodavača jeli novo jamstvo ili se nastavlja od starog na što mi daje odgovor pa trebalo bi biti novo. Sad je taj drugi izdržao skoro dvije godine i počeo štekat opet kao i onaj stari.

Ponovo sad u petak nosim miš u trgovinu da bi me prodavači uvjeravali da mi jamstvo vrijedi od datuma kupnje onog prvog, po čemu je jamstvo isteklo prije devet dana i nisu htjeli primiti miš.

Sad me zanima da moj slučaj nije možda drugačiji ili mi mora važit jamstvo od preuzimanja novog miša?? Kako da ih natjeram ili uvjerim, ovisno o tome dali stvarno neznaju ili to rade namjerno, a čini mi se da je prije ovaj drugi slučaj čim jedan drugog cijelo vrijeme kao pitaju šta se i kako radi i podsmijehuju se kupcima u facu... što sam zaključio po tome što je u isto vrijeme jedan lik preuzimao laptop sa reklamacije pa sam primjetio da i njega nešto muljaju u vezi hard diska.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 21:46   #5460
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Seru. Trazi da ti napismeno kazu da ne zele priznati da novi mis ima novo jamstvo, i pokazi im clanak koji su ovdje neki ljudi nedavno napisali.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na