Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2009., 20:09   #511
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Svakako mislim da je preglupo pričati o tome da je taj pasivni hladnjak toliko loš da bi se netko trebao bojati za život same kartice. Pogotovo u idleu, kada se kartica može hladiti i pasivcem s Pentiuma 200 bez problema.
spreman sam se okladiti da pasivni hladnjak radi bolje od stock aktivnog.

nisam još vidio da je netko testirao ultimate verziju, ali ako ne skine par stupnjeva u loadu u odnosu na stock cooler, poklanjam svoju karticu onome tko mi dokaže suprotno. u kućištu s finim protokom zraka, pasivni hladnjak trebao bi biti mnogo efikasniji od aktivnog.

s ovim fensi hladnjakom na ddr4 modelu situacija je sigurno drugačija, ali budući da je buka bezbroj puta bitnija od temperature, a pogotovo na kartici koja zaista troši malo struje, ne treba se uopće dvoumiti.

dakle, da sumiramo: hladiti ovu karticu aktivno, kakav god hladnjak bio u pitanju (vf900 ili ovaj s velikim ventilatorom), naprosto je glupo i nepotrebno, osim ako kućište iz nekog razloga onemogućava montažu 3rd-party hladnjaka ili korištenje ove ultimate kartice.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 21:10   #512
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Painamplifier Pregled postova
Jel moguće na kartici ATI Radeon HD 4670 koristiti clone mode odnosno da je slika istovremeno i na monitoru i na televizoru, na jednoj starijoj ATI Redeonki sam to mogo, međutim na ovoj mogu jedino prebacit na tv (Swap devices), i jos sto se desava je da kad onda opet vratim na monitor sliku rezolucija mi se smanji totalno pa je onda opet moram vracat itd. Ako netko zna da rjesit ovo?
U Catalystu moraš imati opciju da kloniraš na oba ekrana. Ak sam dobro skužio, ti to radiš u Display properties od windowsa? Napravi to u Catalystu.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2009., 11:37   #513
Painamplifier
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Kutina
Postovi: 7
Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
U Catalystu moraš imati opciju da kloniraš na oba ekrana. Ak sam dobro skužio, ti to radiš u Display properties od windowsa? Napravi to u Catalystu.
Da zaboravio sam reć, radim to u ATI Catalystu Version 2008.1201.1504.27008. Sve sam zivo pokuso ali nikako da uspijem dobit, mogu jedino dropat onak tv u main i onda mi nudi swap devices i onda ga prebaci na TV ali nikako da bude slike i na TV-u i na monitoru.
Painamplifier je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 20:00   #514
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 759
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
spreman sam se okladiti da pasivni hladnjak radi bolje od stock aktivnog.

nisam još vidio da je netko testirao ultimate verziju, ali ako ne skine par stupnjeva u loadu u odnosu na stock cooler, poklanjam svoju karticu onome tko mi dokaže suprotno. u kućištu s finim protokom zraka, pasivni hladnjak trebao bi biti mnogo efikasniji od aktivnog.

s ovim fensi hladnjakom na ddr4 modelu situacija je sigurno drugačija, ali budući da je buka bezbroj puta bitnija od temperature, a pogotovo na kartici koja zaista troši malo struje, ne treba se uopće dvoumiti.

dakle, da sumiramo: hladiti ovu karticu aktivno, kakav god hladnjak bio u pitanju (vf900 ili ovaj s velikim ventilatorom), naprosto je glupo i nepotrebno, osim ako kućište iz nekog razloga onemogućava montažu 3rd-party hladnjaka ili korištenje ove ultimate kartice.
I ja mislim da taj pasivni hladi bolje od onog stock hladnjaka. (Pričamo o sapphire modelima). Naravno, uz primjeren protok zraka.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 21:49   #515
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 325
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Već obrađeno x puta. Odi na AMD stranice, potraži Catalyst drivere, odaberi ono pojedinačno skidanje, a ne u paketu i tamo negdje nađi file koji se zove nešto kao 'Audio driver for HD2900 graphic card'. Skini ga i instaliraj. Vodi računa da će ti pri tome pregaziti postojeći audio driver i staviti se za default pa moraš otići u Control Panel - Sound, Speech and Audio devices i vratiti nazad na onaj koji si imao prije (Audigy SE).
Vjerujem da je i ovo obrađeno x puta, ali hebem se cijeli dan s novom 4670 (Club 3D i odmah sam stavio stari vf900) i nemam više snage tražiti...
Dakle, pokušavam dobit zvuk preko DVI na HDMI-ija. Kad želim instalirati '9-2_xp32-64_hdmiaudio_76121' tj. 'Audio driver for HD2900 graphic card' (super ime, ne bih ni za 100 godina pomislio da će mi trebat da nisam ovdje pročitao) javlja mi neke bizarne greške, prvo Notify: OK pa kad to kliknem nešto () ! = 3 ili tako nešto i neće dalje instalirati. Jel zna netko u čemu je fora?
WinXP SP3 je u pitanju, matična Abit AT8 32X, proc 4000+, onboard audio.

EDIT: samo da napomenem da je moguće da moj DVI na HDMI adapter ne podržava zvuk jer vidim da su štedili na pinovima, ali volio bih da mogu bar instalirati sve što treba.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 17:02   #516
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,724
HDMI > S-Video adapter ?

Imam Gigabyteovu HD4670 koja nema vise stari S-video izlaz, vec ima nativni HDMI, i sad ne mogu spojiti komp s TV-om, pa me zanima jel ima kakav adapzer za to?

EDIT: Ili mozda nekakav HDMI to RCA adapter...
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 19:21   #517
Dr.Boom-Kaboom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Koji da monitor uzmem uz HD 4670?

Zadnje izmijenjeno od: Dr.Boom-Kaboom. 02.03.2009. u 19:38.
Dr.Boom-Kaboom je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 20:11   #518
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Dr.Boom-Kaboom Pregled postova
Koji da monitor uzmem uz HD 4670?
pa zar ovdje nisi vec naveo koji ces uzeti?

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=726
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2009., 21:03   #519
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Pa uvijek je bolje pitati jedno te istu glupost više puta diljem foruma, nego trošiti svoje vrijeme na traženje mišljenja. Ovak si fino zašparaš koju minutu, a već se bude našel neko ko bude gospodi fino odgovoril. Čemu da se oni zamaraju kad to mogu drugi umjesto njih. Jednostavno nevjerovatno u kaj se forum iz dana u dan pretvara. Lijenost, gotovanstvo i onda kad ne dobe odgovor, onda brže bolje pisati jadikovke da su forum i forumaši u qrcu, jer im niko ne odgovara - punih "sat" nakon postavljenog pitanja. Kaj će ti opće HD 4670 i kaj će ti opće briga oko monitora za tu karticu, kupi si konzolu i voljno. Koma čista.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 13:58   #520
Dr.Boom-Kaboom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
pa zar ovdje nisi vec naveo koji ces uzeti?

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=726
Sad tražim vaše mišljenje.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pa uvijek je bolje pitati jedno te istu glupost više puta diljem foruma, nego trošiti svoje vrijeme na traženje mišljenja. Ovak si fino zašparaš koju minutu, a već se bude našel neko ko bude gospodi fino odgovoril. Čemu da se oni zamaraju kad to mogu drugi umjesto njih. Jednostavno nevjerovatno u kaj se forum iz dana u dan pretvara. Lijenost, gotovanstvo i onda kad ne dobe odgovor, onda brže bolje pisati jadikovke da su forum i forumaši u qrcu, jer im niko ne odgovara - punih "sat" nakon postavljenog pitanja. Kaj će ti opće HD 4670 i kaj će ti opće briga oko monitora za tu karticu, kupi si konzolu i voljno. Koma čista.
Ne volim konzole, puno bolje mi je uzeti komp, pa da se malo igram sa komponentama, da nešto mijenjam, dodajem, clockam procesor i te stvari. Na prijašnjem sam samo igrao igrice pa bih to htio nadoknadit i steći nekakvog znanja jer me zanimaju kompovi.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 04.03.2009. u 11:14.
Dr.Boom-Kaboom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2009., 10:44   #521
Iva.Hor.Zg.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Moram dat svoj komentar na 4670 graficku (sapphire ddr3)... Do sada sam koristio Asus 3870 ddr4 koja je zavrsila na servisu...

1. Kartica se malo grije... od 35C u idle-u do 55C u load-u
2. Ventilator nije bucan, automatska regulacija radi kako treba
3. Nema potrebe za dodatnim napajanjem, pa je za pretpostavit da ne treba niti neko super kvalitetno napajanje

No ono najvaznije... sto god sam igrao sa 3870... jednako dobro funkcionira i sa ovom 4670. Znam da nevjerojatno zvuci... ali kad pogledate... 4670 ima nove mogucnosti, istu kolicinu memorije koja nije puno sporija...

Igre koje odlicno rade na medium postavkama su, s ukljucenim AA/AF gdje te opcije postoje,: GTA 4 (namjerno ga prvog isticem posto su mnogi nezadovoljni optimizacijom, koristim zadnji patch), FEAR 2, Rainbow six vegas 2, Burnout Paradise...

Jedino sto nisam probao COD 4, Crysis (ovo niti necu), Far Cry 2, Race driver GRID, no vjerujem da ce i te igre odlicno funkcionirat....

Kad uzmete u obzir da graficka kosta cca 550 kn... moze se reci samo da je ovo best buy od svih best buy grafickih svih vremena... ne samo radi niske cijene i solidnih mogucnosti, vec i radi toga sto nema niti jedne mane koje 4850 i 4870 kartice itekako imaju... da ne zaboravim imala je i moja 3870 (zato je i zavrsila na servisu)

Na kraju mogu reci da ozbiljno razmisljam prodat 3870 (vjerojatno se ne moze popravit dakle dolazi nova Asus sa boljim hladenjem) i zadrzat ovu 4670... Osim ako me totalno oduseve mogucnosti Asusovog hladnjaka i eventualno novi bios, kako vise nebi bilo problema oko automatske regulacije brzine ventilatora i uz to vezanog pregrijavanja!
Iva.Hor.Zg. je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 14:22   #522
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,724
COD4 radi savrseno, GRID isto tako na max postavkama, Crysis radi na Medium/Gamer odlicno, Far Cry na visokim detaljima leti

Ma skidam kapu ATi-u odnosno AMD-u za ovu grafu !!
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 23:30   #523
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
COD4 radi savrseno, GRID isto tako na max postavkama, Crysis radi na Medium/Gamer odlicno, Far Cry na visokim detaljima leti

Ma skidam kapu ATi-u odnosno AMD-u za ovu grafu !!
pretpostavljam da se radi o 1280*1024 rezluciji?
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 23:58   #524
Iva.Hor.Zg.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
pretpostavljam da se radi o 1280*1024 rezluciji?
u mom slucaju se radi o toj rezi, sto je ujedno max rezolucija mog monitora... jer jos uvijek nisam nasao wide screen da ima sve sto zelim a da nije skuplji od 32 inca lcd tv full hd....
Iva.Hor.Zg. je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 12:20   #525
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ok jer je ipak manja rezolucija od "danas uobicajne" - 1680x1050, no: osobno sam napisao par puta, cod4/cpd5/assassins creed/fallout 3/grid/frontlines/quake 4 - sve islo bez problema na 1680x1050, jer je to rezolucija ovog T200 kojeg imam. i u vecini su detalji bili high, ili mid-high.

cini mi se da cu morati napraviti neko testiranje ove moje konfe, cisto da se vidi koliko moze jedna budget isplatljiva konfa povuci u danasnjim igrama. jedino sto nemam gta4 i crysisa, niti farcry...........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 13:03   #526
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 759
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ok jer je ipak manja rezolucija od "danas uobicajne" - 1680x1050, no: osobno sam napisao par puta, cod4/cpd5/assassins creed/fallout 3/grid/frontlines/quake 4 - sve islo bez problema na 1680x1050, jer je to rezolucija ovog T200 kojeg imam. i u vecini su detalji bili high, ili mid-high.

cini mi se da cu morati napraviti neko testiranje ove moje konfe, cisto da se vidi koliko moze jedna budget isplatljiva konfa povuci u danasnjim igrama. jedino sto nemam gta4 i crysisa, niti farcry...........
Potpis, (1680*1050). Naravno mora se paziti na AA/AF.

Od igara koje Burko nije igrao, igrao sam crysis, crysis warhead i farcry2...
Crysis i Crysis Warhead bez AA/AF 1680*1050 na medium, odnosno mainstream, kako god već piše, gamer nisam probao, i išlo je jako glatko, te sam ja bio jako zadovoljan. (Kad sam kupovao nisam računao da to može HD4670) FarCry 2 na very high isto bez AA/AF.

Što se tiče AA/AF nisam ni u jednoj igri isprobavao.

Osim već sad starijeg Witchera, ako se to računa kojeg sam odigrao sa maksimalnim mogućim postavkama uključujući i maximalne AA/AF bez problema.

Ja nisam od onih koji broje FPS-ove, igram kad mogu makar i na low, kad ne mogu, ne mogu... Mislim da je HD4670 baš i napravljena za takve kao ja, između ostalih njenih zadaća kao što svi govore, multimedia i to.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 06.03.2009. u 13:50.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 13:35   #527
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,724
Gemmy, da ta je rezolucija, isti primjer kao Iva.Hor.Zg. to mi je maximalna rezolucija monitora. Eto ja sam samo navodio svoj primjer, ali koliko citam i vidim po reviewovima na netu, i na vecim rezolucijama radi super

Jedino sto ja ne forsiram AA/AF jer mi nisu toliko bitni.

Tomtam, ovo vrijedi i za mene

Citiraj:
Ja nisam od onih koji broje FPS-ove, igram kad mogu makar i na low, kad ne mogu, ne mogu... Mislim da je HD4670 baš i napravljena za takve kao ja, između ostalih njenih zadaća kao što svi govore, multimedia i to.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 13:57   #528
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
pa, 4670 nije ni napravljena da se broji i svrsava na fps na igrama i igricama. fina kartica koja vrti multimediju kak joj se sprdne, malo trosi, malih dimenzija, ne grije se + sposobnost da vrti nove naslove u pristojnom fps-u. ali ocekivati od ove minijature da parira duplo i vise skupljim karticama se ne moze, i svatko tko brije da je to 4670 sposobna i da je to napravila - nije.

ali takoder misljenja da je kartica iskljucivo za nize uobicajne rezolucije i low-medium detalje, i da jednostavno nije sposobna raditi na visim rezolucijama - opet nije. ali postoje odredeni kompromisi kojih nema kod jacih i skupljih kartica. pobogu, pa zato i te jace kartice postoje, tko hoce novu (poboldano i podcrtano da se opet ne uletava sa kruskama u jabuke) gejmersku karticu nema sta traziti u ponudi ispod minimalno 800-900 kuna.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 14:23   #529
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 759
opet potpis
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 15:53   #530
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ljudi, kako možete bilo što igrati bez AF na maksimumu?
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 18:17   #531
Iva.Hor.Zg.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ljudi, kako možete bilo što igrati bez AF na maksimumu?
a teško nam jer... znamo da oni koji igraju na maksimumu isto tako imaju maksimalno brz auto, maksimalno dobru curu/ženu, maksimalni mobitel, maksimalne ocjene u indeksu (na 2 faksa), sve maksimalno... a mi jadnici se zadovoljimo sa medium/low postavkama bez AA/AF.... i nista drugo nemamo...

(ovo bi sve trebala bit neka zezancija, kako ce tko shvatit)

eto npr ja ne mogu imat toliko novaca da bi 4000 kn pljunuo za graficku, u prosjeku dam 1500 i to je vise nego dosta... imam i drugih stvari u zivotu za potrosit novce... ne velim da drugi nemaju... ali... treba u svemu biti umjeren, osim u cugi jel...
Iva.Hor.Zg. je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 18:22   #532
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 759
Citiraj:
Autor Iva.Hor.Zg. Pregled postova
a teško nam jer... znamo da oni koji igraju na maksimumu isto tako imaju maksimalno brz auto, maksimalno dobru curu/ženu, maksimalni mobitel, maksimalne ocjene u indeksu (na 2 faksa), sve maksimalno... a mi jadnici se zadovoljimo sa medium/low postavkama bez AA/AF.... i nista drugo nemamo...

(ovo bi sve trebala bit neka zezancija, kako ce tko shvatit)

eto npr ja ne mogu imat toliko novaca da bi 4000 kn pljunuo za graficku, u prosjeku dam 1500 i to je vise nego dosta... imam i drugih stvari u zivotu za potrosit novce... ne velim da drugi nemaju... ali... treba u svemu biti umjeren, osim u cugi jel...
Iva.Hor.Zg. Baš si legenda!

povezao sam onaj dio rečenice ''imam i drugih stvari u životu za potrošit novce'' s onim ''osim u cugi umjeren'' i našao sam sebe...

Iva.Hor.Zg. živio

i pomoz Bog junaci, da doživim sutra!
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 18:53   #533
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
stvar je u tome da AF stvarno ne skida performanse puno (gotovo da nema penala na korištenje, neće se uopće primijetiti), a razlika u kvaliteti je stvarno ogromna.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 20:32   #534
Iva.Hor.Zg.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
stvari je i u tome, da ak umjesto 4850 kupis 4670, ostane oko 550 kuna za cugu, benzin i curu :-) kad toga nebi bilo... onda mi ni 5870x4 nebi bila preskupa :-)
Iva.Hor.Zg. je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 02:48   #535
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
stvar je u tome da AF stvarno ne skida performanse puno (gotovo da nema penala na korištenje, neće se uopće primijetiti), a razlika u kvaliteti je stvarno ogromna.
ovo napisano cak donekle po meni stoji. cak se usudujem reci da pogotovo 4000 serija kod ati-ja nema osjetan pad perfomansi kad upalis AA i AF, sto je bilo kod 3000 i 2000 serije. ali se sada vracam na polunapisano iz svojih i tu jos ponekih (kojih ima) pojedinaca:

meni apsolutno nije vazno dal mi se igra vrti u 45 ili 65 ili 85 fps-a. ok, neki ljudi tvrde da se osjeti razlika u fps-u u nekim igrama (u multiplayeru redovito). ali osobno nisam osjetio neku razliku u single playeru u masu igara, a odigrao sam ih. ako hocu lock na xyz fps-a, tu mi nista drugo ne gine osim imati minimalno iznad prosjecno snaznu graficku karticu + popratni cpu+mb+ram. jednostavno ovako jednostavno.........

sljedece sto meni takoder ne smeta je sto igra nije u high ultra detaljima. jer smatram da igra moze biti najvece - jednostavno - ruzno - vizualno - smece na svijetu, a drzat te za kompom tri dana bez prekida. prije su bile takve igre, danas treba zaista naletiti na takvu jer je to prakticki izumrla vrsta. ovdje se uplice i sam marketing, potrebe i zelje za optimizacijom, ali to je drugi par rukava.........

tako da opet kazem, 4670 nije nista do kartice koja za relativno malo para nudi sve blagodati za vrtiti bez problema multimediju, malo trosi sto odgovara ljudima koji imaju slaba napajanja ili srotex napajanja, malo se grije sto svima odgovara - a opet moze potjerati igre u vise nego pristojnoj rezoluciji i detaljima.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 04:35   #536
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 733
jel moguce kod hd 4670 mjenjat brzinu ventilatora(softwerski ili hardwerski). radi se o club 3d kartici
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 07:49   #537
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
hm, ja nisam uspio sa svojom. ali lako mozes nataknuti fanMate od zalmana, pa sa njim skresati broj okretaja. ali svakako najpreporucljivije je promjena hladenja, naravno ako si mozes priustiti .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 10:47   #538
Iva.Hor.Zg.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
na sapphire funkcionira regulacija venta preko "ati CCC"... moze se odabrat automatska regulacija ili fiksirat neki postotak, meni je 40% dosta da kartica ostane "hladna" i pod vecim opterecenjem!
Iva.Hor.Zg. je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 12:14   #539
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 733
a koji ccc treba imat jer ja na svom nemam tu opciju uopce, koji ccc ti imas
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 22:23   #540
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 759
Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
a koji ccc treba imat jer ja na svom nemam tu opciju uopce, koji ccc ti imas
Koliko ja znam, čim imaš vent koji ima 2 žičice (crvenu i crnu), nula bodova od namještanja rpm-a pomoću softvera. treba ti fanmate ili se možeš igrat sa naponima za vent (5V-7V-12V), što bih ja, u slučaju clubove kartice, isključio čim počneš radit nešto što stavi GPU na 750MHz i memoriju na 873 odnosno 1000MHz... jer tada temperatura (sa stock hladnjakom i smanjenim rpm-om venta) drastično skače.

Novi cooler ti ne gine, ako ti smeta buka, svakako...
A ako se odlučiš za to, o tome ti na ovoj temi piše milijun postova, koje kad sažmeš dobivaš AC S1 ili S2, koji su jednako popularni (vrhunski proizvod) kao i corsairova napajanja CX400 i 450VX, te VF900 od Zalmana u užem krugu ako ti ne odgovara Arctic cooling iz nekog razloga.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na