Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2016., 23:09   #5341
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
Drugi Hm slučaj večeras
Jesi provjeravao nivo signala općenito, pogotovo na frekvencijama gdje je taj glazbeni paket ?

Ištekavanjem prolaza prema TV ti u tom tvom slučaju pomogne jer nešto sitno poraste nivo signala jer nema "tereta" prema TV.

U prvom slučaju kolege Daddy - ja, taj prolaz prema TV neka posluži za izjednačavanje potencijala preko mase antene pa neće iskriti na HDMI kabelu, a masa antene ima bolji spoj od sitnog kontakta u HDMI.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 01:02   #5342
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,039
Signal je inaće dobar. Više puta je mjereno radi problema sa zastajkivanjem HD kanala. Kad je kod mene bio Kaon isto se dešavalo. Antenski kabel iz njega u tv je pravio smetnje na nekim kanalima povremeno, a na glazbenom paketu negledljivo. Kad sam vratio Albisa 9300 sve radi ok. Sada mi je brat ( ista zgrada) produžio ugovor, dobio Kaona i ista stvar se desila. Ja nisam bio tu nego tehničar od B-neta, a on je samo prespojio kabele kako su bili na starom Albisu 8100, pa tako i taj antenski kabel. Kad me brat zvao da to nikako da proradi, rekao sam mu da isključi taj kabel i sad je sve u redu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2016., 08:36   #5343
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Imam scart ali pise scart adapter. Pretpostavljam da mi treba neki adapter kablic?
Ok to je jedna opcija ali ovo prvo sto ste spomenuli. Da spojim iz kaona iz loop back antenu u antenski ulaz u tv-u?

Edit:
Spojio, za sada radi, ajmo vidjet.

Zadnje izmijenjeno od: Daddy. 31.12.2016. u 08:45.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 16:03   #5344
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,039
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Imam scart ali pise scart adapter. Pretpostavljam da mi treba neki adapter kablic?
Treba ti ovo, a to si dobio sa TV-om.

Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 16:24   #5345
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
Ma ne treba ikakav adapter, neće valjda gledat preko analognog (SCART) ulaza bez neke potrebe.
Osim ako se nije šta promijenilo, u Daddy - jevem slučaju "iz kaona iz loop back antenu u antenski ulaz u tv-u", odrađuje svoje a to je izjednačavanje potencijala preko mase.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 10:14   #5346
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ma ne treba ikakav adapter, neće valjda gledat preko analognog (SCART) ulaza bez neke potrebe.
Osim ako se nije šta promijenilo, u Daddy - jevem slučaju "iz kaona iz loop back antenu u antenski ulaz u tv-u", odrađuje svoje a to je izjednačavanje potencijala preko mase.
Nikky za sada nema nikakvih problema.
Hvala na pomoci :thumbs:

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 16:24   #5347
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
Neka, bitno da radi.
A sad, o tebi ovisi hoćeš li ili ne ići istraživati zašto se javlja ta razlika potencijala ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 18:41   #5348
Daedalus
Sir Paški
Moj komp
 
Daedalus's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 355
Ponuda za nove i stare korisnike, mobitel za kunu.
Taman mi je istekla ugovorna obveza pa bi moga produžit i uzet mobitel za curu
__________________
Daedalus je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 07:28   #5349
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
evo danas dobio taj technicolor na produzenje ugovora ,na LAN je 120Mbps ali wifi nejde preko 75 (Ipad2) odnosno smartphonovi 50 kao i hp 4530s sa atheros wifi.

To je common problem ili se može nekaj podesiti....

Tnx na odgovorima
Ja imam isti problem !!!

Jučer mi je stigao B.net i jako sam zadovoljan sa ugovorom i cijenom koju sam potpisao za 80Mbit-a. Uzeo sam samo internet za 109,50kn uz ugovor na 24 mjeseca. Preko LAN-a je sve ok sa brzinom, ping 8, brzina 80/15.
Preko wifi-a je max 46/15. Zvao sam SZK, lik je nešto probao napraviti na postavkama modema ali bezuspješno. Nema mi smisla, pa nije valjda da moram dodatni wlan router uzeti lol ?

Citiraj:
Kontaktirao me bnet-ov prodajni agent i tražio sam tu posebnu ponudu za nove korisnike ,50% popusta. Glatko me odbio i rekao da na mojoj adresi bnet nema puno korisnika i da mi to zato nemože ponuditi??? Ali kaže on da ima neke ponude za 160 kn.... nakon natezanja i pregovora kao na pijacu sam dobio za 99 kn internet i telefon. Kaže nemože samo jedna usluga... pristao sam jer mi se nije dalo više objašnjavati i sve to skupa smatram čistom voljom agenta i njegovim raspoloženjem da ti da ili ne neku uslugu.
Njegov argument za nedavanje interneta po posebnoj ponudi je taj da na mojoj lokaciji nema puno korisnika bneta i da tu ponudu daju samo u zgradama gdje je većina stanara već korisnik, pa da onda i onih malo što je preostalo prebaci na bnet!!
Lagao te. U pravu si kad kažeš da to ovisi o volji agenta.
Iako sam ja novi korisnik i trebao bi imati po novim uvjetima 30% na 24 mjeseca, ja sam tražio 50% na 24 mjeseca i to sam dobio. Tražio sam jer znam da oni mogu dati taj popust, ( i imali su ga do 8.mj 2016) samo ovisi sa kojim agentom surađuješ.
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 07:49   #5350
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Na svkom ugovoru piše, da je brzina osigurana žično. Znači ako se žičano ne isporučuje e onda je problem. Bežično ovisi o masu toga. Infrakstruktura, to je nesto sto je u zraku. Si pokusao sam ući u ruter i mjenjat si kanale ?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2017., 11:14   #5351
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
To je mjenjao ovaj iz SZK i nije pomoglo. Sam nisam probao, ne znam gdje treba šta mjenjati pa da ne ujebem skroz
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 11:38   #5352
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Pa samo pratiš upute, mozes i na netu čak naći. Jel mjeris brzinu samo kad je wifi ukljucen ili kaj? Znači iskljuci sve uređaje žčano i onda mjeri. Jbg wifi je takav. IStina ne smiju biti velika odstupanja , ali evo ja imam 30 m 2 stan i sa bilo kojim oeraterom ne mogu hvatat signal u jednom dijelu.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 12:32   #5353
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Nemaš šta shebat. A i da nešto napraviš loše samo vratiš router na tvorničke postavke čačkalicom.
Prebaci si na 5ghz mrežu ako već nije i ako ti to uredjaji podržavaju.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 20:22   #5354
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,039
Citiraj:
Autor Kurtis Pregled postova
To je mjenjao ovaj iz SZK i nije pomoglo. Sam nisam probao, ne znam gdje treba šta mjenjati pa da ne ujebem skroz
Ne može ti on tako na daljinu znati koji ti je kanal najbolji. Instaliraj na mobitel wi-fi analyzer i vidi na kojem je kanalu najmanja gužva i njega postavi fiksno u modemu. Imaš i mogučnost prebacivanja na 5Ghz, ali pitanje je podržavaju li ti uređaji s kojima se spajaš 5 Ghz. Iako bi tako skoro sigurno dobio full brzinu i preko wi-fi-a.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 20:44   #5355
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne može ti on tako na daljinu znati koji ti je kanal najbolji. Instaliraj na mobitel wi-fi analyzer i vidi na kojem je kanalu najmanja gužva i njega postavi fiksno u modemu. Imaš i mogučnost prebacivanja na 5Ghz, ali pitanje je podržavaju li ti uređaji s kojima se spajaš 5 Ghz. Iako bi tako skoro sigurno dobio full brzinu i preko wi-fi-a.

Može on na daljinu Sve se vidi čak i ako sa strane skidas nesto a žališ se na brzinu
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 07:38   #5356
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Može on na daljinu Sve se vidi čak i ako sa strane skidas nesto a žališ se na brzinu

Istina, može on sve na daljinu. Iznenadio sam se da je znao ime mog mobitela i model mobitela sa kojim se spajam na wifi ?! Može netko pojasniti kako on to zna ?

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne može ti on tako na daljinu znati koji ti je kanal najbolji. Instaliraj na mobitel wi-fi analyzer i vidi na kojem je kanalu najmanja gužva i njega postavi fiksno u modemu. Imaš i mogučnost prebacivanja na 5Ghz, ali pitanje je podržavaju li ti uređaji s kojima se spajaš 5 Ghz. Iako bi tako skoro sigurno dobio full brzinu i preko wi-fi-a.
Ugl, USPIO sam. U postavkama sam promijenio " 802.11 Band " na 5 GHz,
a bandwidht na 40 Mhz i brzina je 76Mbit down, 15Mbit up.
I ispod piše "interference level:Acceptable", a prije je pisalo "low" ili tako nešto.

A sad sam skužio da u stanu imam debele betonske zidove lol pa u drugoj sobi pada signal. Da uzmem wifi repeater ili drugi jači router ? Šta je bolje po vama ?
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 10:24   #5357
gigotom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Šibenik
Postovi: 3
Angry

Zna li neko kako ući u router . Neide sa "admin". Pretpostavljam da je nešto čačkano unutra i da je pass promjenjen.
gigotom je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 10:32   #5358
gigotom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Šibenik
Postovi: 3
Citiraj:
Autor gigotom Pregled postova
Zna li neko kako ući u router . Neide sa "admin". Pretpostavljam da je nešto čačkano unutra i da je pass promjenjen.
bnet-ov technicolor TC7200.20
gigotom je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 11:50   #5359
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Čim se povežeš na mrežu vidi se kolio je uređaja spojeno i koji nazivi, drugo, sifru za ulazak u ruter mozes jedino samo ti promjeniti, ako neznas sifru uvijek mozes ga resetirati na tvorničke pa opet upast
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 12:17   #5360
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor gigotom Pregled postova
Zna li neko kako ući u router . Neide sa "admin". Pretpostavljam da je nešto čačkano unutra i da je pass promjenjen.
Negdje na ugovoru ili uputama imaš malu naljepnicu na kojoj su stavili pass tvog routera (ako su oni promijenili tvornički pass) ili imaš malu nalju na samom modemu s donje strane.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 13:12   #5361
emmeritus
Registered User
 
emmeritus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 47
Citiraj:
Autor gigotom Pregled postova
bnet-ov technicolor TC7200.20
Probaj ovako: polje username ostavi prazno, a u polje password upiši (bez navodnika) "admin".

Adresa routera je 192.168.0.1 ako se dobro sjećam.

Probaj pa javi jesi li uspio.
emmeritus je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 13:39   #5362
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
@Kurtis
Ne trebaš se čuditi šta router pamti imena i MAC adrese klijenata koji su se spajali na njega, taj feature imaju u fw svi Thomson / Tehnocolor routeri.
Tako je čokac sa supporta preko remote - a vidio te informacije, a isto možeš i sam viditi u web konfigu.

Da si pogledao barem 10 - ak zadnjih stranica teme onda bi vidio da je radijus pokrivanja wireless - a kod TC7200 prilično manji zbog konstrukcije sa internim antenama.
Za opimalno / najbolje rješenje (pokrivanje stana WiFi signalom), treba napraviti skicu i "izmjeriti" kakvo je sad stanje (nivo signala).

Obzirom da spominješ debele zidove, a time i druge prepreke možda je bolje izgnjavit se i provući Lan kabel pa na njegov kraj staviti AP / Router nego ići u Repeter varijantu.
Srećom ima uređaja koji mogu raditi u obje uloge, probaš sa Repeter varijantom pa ako te ne zadovoljava provuci Lan kabel.

@bertone
Previše gledaš kruške i jabuke
Jedno je SSID i Pass za wireless a drugo je user i pass za web konfig.

@all
Ovo ispod vrijedi ako default odnosno ako nije promijenio iz ovog ili onog razloga.
Okrenete TC7200 "naopako" i pogledate naljepnice na poleđini:
- ako ima samo jednu (veću) naljepnicu onda vrijedi navedeni SSID i Pass - origigi tvornička varijanta
- ako ima dodatna mala naljepnica onda vrijedi taj SSID i Pass, obično SSID počinje sa B.net_ ili Vip_ - naknadno postavljeno od strane Bnet / Vip - a

Za ulaz u web konfig je:
- default IP=192.168.0.1
- user=prazno
- pass=admin

Ako nisu šta sprčkali, radi isključivo na Lan - u (žično), a blokirano je preko wireless - a zbog sigurnosnih razloga. Eto kolega uskočio dok sam pisao.

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 14:20   #5363
Kurtis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: u predstavnistvu pioneera
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Kurtis
Ne trebaš se čuditi šta router pamti imena i MAC adrese klijenata koji su se spajali na njega, taj feature imaju u fw svi Thomson / Tehnocolor routeri.
Tako je čokac sa supporta preko remote - a vidio te informacije, a isto možeš i sam viditi u web konfigu.

Da si pogledao barem 10 - ak zadnjih stranica teme onda bi vidio da je radijus pokrivanja wireless - a kod TC7200 prilično manji zbog konstrukcije sa internim antenama.
Za opimalno / najbolje rješenje (pokrivanje stana WiFi signalom), treba napraviti skicu i "izmjeriti" kakvo je sad stanje (nivo signala).

Obzirom da spominješ debele zidove, a time i druge prepreke možda je bolje izgnjavit se i provući Lan kabel pa na njegov kraj staviti AP / Router nego ići u Repeter varijantu.
Srećom ima uređaja koji mogu raditi u obje uloge, probaš sa Repeter varijantom pa ako te ne zadovoljava provuci Lan kabel.
Nisam se služio web konfigom nikad, ali ok, hvala na info.
Pogledao sam par stranica unazad, ne baš 10

Nisam rekao, ali ja sam 3 sobe umrežio UTP kabelom, sve je provučeno, samo nemam drugi router za probu da vidim kako bi to zapravo funkcioniralo i šta bi sve na tom novom routeru trebao konfigurirati ?
No, svejedno bi htio da wifi bude u punoj snazi
Kurtis je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 14:21   #5364
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,381
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova

Ako nisu šta sprčkali, radi isključivo na Lan - u (žično), a blokirano je preko wireless - a zbog sigurnosnih razloga. Eto kolega uskočio dok sam pisao.
Radi normalno i preko wirelessa
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 15:47   #5365
gigotom
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Šibenik
Postovi: 3
Citiraj:
Autor emmeritus Pregled postova
Probaj ovako: polje username ostavi prazno, a u polje password upiši (bez navodnika) "admin".

Adresa routera je 192.168.0.1 ako se dobro sjećam.

Probaj pa javi jesi li uspio.
rješeno. RESET
gigotom je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 18:03   #5366
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,664
@Kurtis
Onda imaš pola posla (težeg) već obavljeno,
u jednu od tih soba stavi AP / Router u običnoj AP funkciji.
Tada je to ustvari druga / dodatna WiFi mreža.
Karakteristike će joj ovisiti o tome kakav uređaj staviš tj. o njegovim karakteristikama.

Za početak / za probu možeš iskoristiti (posuditi) bilo kakav AP ili Router (može i od operatera).
Za super - duper brzine preko WiFi - ja ćeš morati investirati u novije AC i/ili Dual-Band uređaje.
O svemu tome smo pisali po forumu pa potraži više informacija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 20:23   #5367
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
Ponuda za nove i stare korisnike, mobitel za kunu.
Taman mi je istekla ugovorna obveza pa bi moga produžit i uzet mobitel za curu
Jučer zvao, u uvjetima lijepo piše sve, inače do 5. mj mi vrijedi ugovor, al kažu da se tek može uzet u obzir 3 mj prije isteka da se produlji ugovor opet, to znači fali mi jedno mjesec dana. A počeo je mucat kad sam pitao za mobitel, kao nemaju ih baš, teško da se može dobit, bla bla, izvlačio se. Oni su si međusobno to podijelili ja mislim il biraju kojim korisnicima će dat, naša duga vjernost im niš ne znači. A bitno da prije kad je bila brzina 20/1.25 i potpisan ugovor s tom brzinom, pa je prošlo mjesec i pol i izbacili su prvi put tada isti paket, al su podigli na 50/10, lijepo smo zatražili opet novi ugovor i sve je prošlo ko da si novi korisnik, a ne postojeći. Tad nitko nije govorio i izvlačio se da se nemre odma potpisat, da mora proć skoro cijeli ugovor da bi se eventualno produljio postojeći ugovor. Svašta...
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 21:39   #5368
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,511
Ja sam sebi uzeo paket do 60 Mbps.

Preko LAN kabela pici full speed. Preko wifija je max bio 48 Mbps. Prebacio sam na 5 Ghz i namjestio postavke i sad je ovo rezultat na wifiju:
http://www.speedtest.net/my-result/a/2545431060


Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 00:08   #5369
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Postoji li bilo kakva opcija da se izbjegne korištenje Bnetovog STB-a na Android televizoru? Vidim da nitko od TV providera više ne želi ni koristiti CI+ kartice, a svi njihovi STB-ovi su katastrofa. Koliko vidim, po novome kabel ide u STB, a on je povezan i na router. Što ako uzmem samo njihovu TV bez interneta?

Također, kako se uspoređuje kvaliteta Bnetove kabelske TV i HT-ovog MaxTV preko optike?

Praktički mi je skoro sve dostupno. TotalTV preko satelita, Bnet, MaxTV preko optike, a s time i Iskon i nadalje...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 18.01.2017. u 00:54.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 01:23   #5370
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Ukratko: ne.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na