Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2014., 21:04   #5281
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Pokrenuo sam već samo ne znam kolko će me ispast ima 3 kilometra teksta, a prvi put šaljem pa sam se sav pogubio. Dal samo platim kutiju i poštarinu i kako točno treba napisat sve na kutiju. Btw srčam sad po forumu, al nisam našao nigdje vezano uz WD RMA i neka iskustva i recimo da je netko napravio pojednostavljenu malo verziju nego šta su se oni raspisali tamo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.03.2014. u 21:10.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:32   #5282
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Pratis rma upute.
Zapakiraj u kartonsku kutiju, ako imas, nabavi plasticne nosace za hdd. (kao na slici)
Isprintas obrazac koji ti rma izbaci za print i to zaljepis na kutiju.
Odes do poste i posaljes sa trackingom.

http://support.wdc.com/warranty/rmap...rovedpackaging
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2014., 21:38   #5283
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
To sam skužio, a kolko će me ispast to otprilike šta ću poslat da li znaš i postoje li šanse da mi naplate na carini to kad novi dolazi ? Da ne bi platio još carinu ko novi disk.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.03.2014. u 21:44.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:44   #5284
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Ovisi gdje saljes, za cijenu pitaj postu. Postoji sansa da ti naplate ukoliko ti disk vracaju van EU.
Frend je poslao OCZ ssd u Holandiju na rma, poslali mu drugi iz USA i tu ga je carina/spedicija malo zezala ali im je prilozio sve dokumente pa nije na kraju nista platio.

Imas i mogucnost napraviti izvoznicu pa si miran.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:44   #5285
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
Zato svu prepisku pa i kopiju toga obrasca, dakle sve, napraviš kopiju koju sačuvaš da možeš dokazati rma proceduru tj. da si ti njima slao neispravni ...
Eto nino bio brži
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 21:48   #5286
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
A šaljem ga u njemačku tako piše, a nadam se da će od tamo i poslat pošto je EU. Nisam nikad tu izvoznicu radio, to tamo na pošti pitam za to il ?

A imam ovo šta ću isprintat, mejl koji sam dobio, imam tamo na accountu u RMA history također, ako to nije dosta onda ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.03.2014. u 16:12.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 16:12   #5287
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Jel zna netko jel trebam isprintat samo Print RMA Label pa nakeljit na tri strane i gore tamo kod pošiljatelja i primaoca ili i ovaj cijeli tekst Western Digital Return Material Authorization Proforma Invoice / Packing List ? Jer to mi kaže na 5 papira da će ić, a ne znam kamo bi to na kutiju metnuo jedino u neku kovertu pa presavinut pošto na tom se trebam potpisat dvaput na traženo mjesto i datum kad sam poslao uspisat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 22:35   #5288
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,444
Print RMA Label pa nakeljit na tri strane i gore tamo kod pošiljatelja i primaoca .
Ostalo stavi u kutiju .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 22:57   #5289
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
A šta to ne treba ovima na carini da vide kolka je vrijednost paketa il nešto, ovako u kutiju ako stavim neće znat o čem se radi pošto nigdje na kutiji ne piše vrijednost samo ona naljepnica na kojoj je barkod i broj, a njima to ništa ne znači jer preko nje nemogu saznat vrijednost.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2014., 23:08   #5290
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ako šalješ u Njemačku, nema nikakve carine i slično, paket doneseš zapakiran na poštu i otvorit će ga tek u WD Germany.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2014., 08:01   #5291
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ako šalješ u Njemačku, nema nikakve carine i slično, paket doneseš zapakiran na poštu i otvorit će ga tek u WD Germany.
A joj da jesam glup EU zaboravim da smo u EU
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2014., 14:19   #5292
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
A joj da jesam glup EU zaboravim da smo u EU
Ništa strašno, ja uopće ne primječujem da smo EU sve dok ne naručim nešto sa UK ebaya...
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 02:14   #5293
Thiniad
Premium
 
Thiniad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Samo da provjerim, u HGspot-u sam ostavio miš na servisu kojeg su oni proslijedili Asbisu (oni su ovlašteni za servis toga miša). Prošlo je 45 dana otkad sam predao (20.2. sam predao). Je li kod njih rok za servis 45 dana ili dulje?

I ako je 45 dana (ako je toliko) prošlo i nisu riješili servis miša onda ja imam pravo na zamjenu za isti miš, povrat novca ili zamjenu za drugi miš u istom cjenovnom rangu. Jesam li dobro informiran?

Hvala
Thiniad je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 05:40   #5294
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ako ti na garanciji pise 45 dana onda je to tako.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 13:24   #5295
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Thiniad Pregled postova
Samo da provjerim, u HGspot-u sam ostavio miš na servisu kojeg su oni proslijedili Asbisu (oni su ovlašteni za servis toga miša). Prošlo je 45 dana otkad sam predao (20.2. sam predao). Je li kod njih rok za servis 45 dana ili dulje?

I ako je 45 dana (ako je toliko) prošlo i nisu riješili servis miša onda ja imam pravo na zamjenu za isti miš, povrat novca ili zamjenu za drugi miš u istom cjenovnom rangu. Jesam li dobro informiran?

Hvala
Ako pise tamo 45 dana, da, novi mis (isti) ili povrat novca, i onda ti mozes s tim uzet neki drugi mis za te novce. "zamjena za drugi mis u istom cjenovnom razredu" u biti ne postoji, ali tehnicki se svede na to ako trazis povrat pa s tim novcima uzmes kod njih misa . Ak pise razuman rok, onda sam posalji mail da je taj rok prosao. Ako pise dulje od 45 dana onda watafak.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 22:46   #5296
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor loris13 Pregled postova
službeno očitovanje je oksidacija matične ploče! kako je to moguće?
On nije pao u vodu niti bio u kontaktu sa vodim
LJOL ... A koji smartfon od sonjare? Onak usputno Sony se k*rchi s IP67 certifikatima odnedavno pa mi je recimo malo cudno da struchni servisherski moroni uopce ce da spominju vodu i oksidaciju. Jel ima Ip67 certifikat (ima!) ... e pa onda tebe kao nestrucnog korisnika ne zanima te jel otegnula maticna ili su ga izvanzemaljci oteli. Ak je to isti uredaj s brojkicama po kojima se fizichki ostavaruje JAMI STVO jos uvijek prisutan u ovoj nashoj dimenziji onda ti trebas inzistirati da imash pravo na onaj koji josh ne odbija poslusnost i da uz njega dobijes robovski ugovor da te taj uredaj treba sluziti jos slijedeca 24mj bez obzira jel tvoj ugovor sa SKAMOM upravo isteko ili teta na shalteru nije dobila bozicnicu da si moze spedikirat nokte.

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Nekidan sam kontaktirao jednu trgovinu u Engleskoj i rekli su mi da njihovo jamstvo ne vrijedi izvan UK i da zavisi od proizvođača. Ne znam kako je to regulirano na razini EU
Englezi se prave ludi. A i nadaju se kad posishu europu iskocit van iz nje. no kako su jos uvijek u EU mogu se oni da prave Englezi no i tam vrijede EU zakoni. Pa dok ne izglasuju odcepljenje ce moraju da poshtivaju zakone. Kaj ne?

Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
???

Koristio sam ih preko 10 (malo sam i rekao) u zadnjih 8 godina i nikada nisam imao ovakve probleme. Eksternih diskova sam isto imao više od 10 i također nikada nije bilo ni najmanjeg problema.
Da i kakve to veze ima sto si se ti odmarao na Jupiteru. Ako malo bolje proucis tematiku (ako te puste te tvoje hungarushe) mogao bi shvatiti da ti razliciti mediji imaju zajdnicko skoro pa isto ko i kazetofon i plavoozraceni citaci. Kod tebe je poveznica sto se sve steka na USB i podrzava fat format.

Inace netko prije ti je pokusao skrenuti paznju kako su sve Flash memorije sranja. Ponijele su dosta revolucije na svojim ledima no nikako nisu zamisljene da budu pouzdane, a USB Flash drives su tek dno dna Flash Memorija. Relativno veliki kapacitet (jako diskutabilno ako ubacimo moora i to da si mogao popularni CF 1GB kupiti uz woow efekt jos 2004g) dok danas jedvo za istu cifru kupis shrot SDHC od 64GB), zelju za zaradom tih kineskih preprodavaca memorije (aka. Kingston) i zelju samog kupca da kupi veci i brzi stick za szto manju cijenu. Stickovi su vece sranje od Floppya kad uracunas kolicinu tebi dragih podataka koje tamo eventualno pohranjujes i cudljivost samog jeftinog kontrolera (USB2Flash) koji se ovino o nekvaliteti moze jako lose ponasati ovisno o USB domacinu na koji je pristekan na kojeg ni ne mislis. I stickovi su jako precijenjena roba jerbio bi ja danas u 2014 racunao na 256GB drajv s 50MB/s pisanja i 150MB/s citanja da kosta 120-160kn (uzgred za tu cifru jedvo nabavis 32GB s 15MB pisanja i 30MB citanja u zadnje dvije godine nepromijenjenih cijena) Kod flopica i kazeta si barem mogao spasiti podatke ako imas "d'masta" drajv ili barem nastelas glavu. Dok ako imas shugav i pokvaren kontroler podatci koje zapisujes nisu podatci nego hrpa smeca iako sama Flash memorija normalno radi (skicirano. podatci u trenutku zapisicanja postaju digitalni Jakusevac)

USB Flash === jako nepouzdana memorija (utjesna nagrada: i diskovi krepavaju)

Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ispravan je možda trenutno, ali je nepouzdan. Ja samo od njega očekujem da pouzdano radi, a to ovdje nije slučaj i zato želim drugi koji je potpuno ispravan i normalno radi ili ti možda misliš da će ga oni popravljati u servisu? Ako se zblesirao to je vjerojatno defektan primjerak i samo je pitanje kad će se to ponovno dogoditi. Ove gluposti da se stick zblesirao zbog fajlova nema smisla uopće komentirati.
Blazeni i svemoguci korisnice windowsa ti si mozda cuo za nesto sto se pod tim usranim OSom naziva drajver. Zna se dogoditi da sve moguce i nemoguce verzije samih ultrajeftuinih kontrolera koji se ugraduju u saroliku ponudu jeftine kineske elektronike IPAK NISU U POTPUNOSTI komptaibilne s nekom generickom specifikacijom za USB2Flash controller. Usput Kingston IZUZETNO CESTO mijenja dobavljace svojih komponenata tako da unutar same serije mozes naletjeti na jednan lot ot sto-dvjesto-petsto tisuca primjeraka sto krepavju kad ih pogledas i pouzdani su za prodaju kao "fejk s ebaja" te par milja "potpuno ispravnih" drajvova iz tzv.iste serije koji ne uzrokuju zanimljive i uzbudljive pustolovine svojim korisnicima. To je nama nasa jeftina kineska elektronika dala. rashan teknolodzi ameriken teknolodzi oll mejd in taiwan

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
U tom smjeru i ide tržište, dobiti cemo nisku cijenu ali trgovina sa reklamacijom nece imati ništa. U globalu ok, uvozniku šaljemo uređaj i oni ga vracaju popravljanog.
Nazalost. A faktor cekanja ide k krajnjem limitu od 45d obzirom da cemo trebati koristiti "lokalni support u bangladeshu" samo je pitanje hoce li uopce onda postojati lokalni trgovci sa stvarnim ducanom u hr jer uz takav support je i ljenim amerima odavno vec dopizdilo. Srecom populacija im se sastoji od 90% crnaca koji moraju crnciti desetsatni radni dan te provesti jos barem tri sata na putu od kuce do posla. Tak da je cijela ideja just dooooh. Real amerike drim kam true.

Ko i neki vrli poduzetnik koji nam je VR trilenijum jad hdio podvaliti kao 2015 ebaj rejuvenated. et osad decko barem mze svoju ideju unovciti prodajom gotove platforme ebaju i sl lopinama bez granica. malo neodrzive ideje al kog to jos briga kad na sva usta zijevljemo floskule procitane s nekog cudnog koncepta o odrtivom razvoju o kojemu ti isti megafoni nemaju i ne zele imati pojma. Al ideja je posh i da se zaradit kaj ne.

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Evo recimo MSI ne prizna bez kutije..
https://shop.msicomputer.com/App/Sto...urnPolicy.aspx.
Taj link bi kao pojasnio neki return product i DOA warranty za americhane. Cak se nigdje ne spominje guaranteed warranty aka. RMA (kaj tog nema u meriki il radi 30d il kupi novo, hm?) nego return policy. Bit ce za onlajn kupnju kad ne saljes neweggu da ne placas restock ili nesto sl.

Inace generalno nije problem za kutije od grafa. iako bi Gigabytei Asus mogli bit izuzetak, nego kupis TV od 42"-47" i sto onda cuvas ambalazu punih 5g koliko ti "daju" garanciju. Za takve proizvode je za ocekivat da imas majstora koji radi na terenu i ima nacin za otpremit takvo sto (u slucaju da ima ugovoreno da moze nudit zamjene staro za staro pa kom obojci kom opanci). Sto ako kupim vesh mashinu trebam cuvat onu njenu paletu i stapove kojima se fiksira bubanj da ne lamache i jos sve to sam nazat montirat prije otpremu na servis .... ajoj

Zadnje izmijenjeno od: xnautix. 09.04.2014. u 02:32.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 02:56   #5297
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da , očito je da duži tekstovi i komplicirane rečenice nisu za svakog.
Ali gledaj , ovo je forum a ne škola i obavezna lektira.
Nitko te ne tjera da čitaš nešto što ti izgleda kao razduženo i iskomplicirano. Mogao si slobodno preskočiti.
No ako si več odlučio čitati , onda bi mogao napraviti upravo to. I u tom slučaju bi nešto ipak shvatio i nebi me pitao to što pitaš.
Majstore ti si kompliciras zivot. Ako shvatis da te nece moci vozati ako se postavis tako da ti si u podsjetnik (i najjadniji mob danas ima neku verziju) stavis da nazoves taj NEIMENOVANI DUCAN svakih 3d jel uredaj popravljen i ne das im da oni cekaju 45d i poslije se iscuduju. Ovakva duga cekanja sam imao u iskustvu samo sa propalim firmama hgshrot i vemulj tak da je i ova tvoja neimenovana na rubu propasti. Ako se radi o mr servisu. ma zovi ti njih svaki dan i pisi im mejlove. Kad oni kazu da ce bit za sedam dana ti fino trazi da kontaktiraju tog nazovi servisera a po isteku 45d bi tvoja prijava DI ttrebala bit vec stara barem 15d. Znas takvi likovi ocito imaju jako dobre rodijacke veze u drzavnim sluzbama sto mislis kako samo dobivaju sve te transparentne natjecaje za trpanje krameraja u drzavne urede i fino preplacivanje istog smeca. poslije valjda to ministarstvo skkolstva uvali nekoj jadnoj skoli koju su zaboravili zadnjih 30g a moguce da nemaju ni ispravne el instalacije pa ce neki rodjo dobiti natjecaj i za takvo sto (sori na duzem odgovoru)

Uglavnom budi uporan i ne cekaj da se ti likovi tebi jave na Sv.Nigdarjevo. Sto su iz supljeg zakona izbacili stavku gdje se uredaj koji je viseput bio na servisu proglasava nepopravljivim. Ti od 24mj gare 6mj provedes popravljajuci uredaj i zezajuci se umjesto da ti taj drekelektronike stvarno i sluzi cemu god ga ti namjenio.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 10:18   #5298
ACMilan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Kupio sam zabunom jednu matičnu ploču koja ima sata 2 priključak na sebi. To sam skužio tek nakon 2 tjedna, jer mi je trebao sata 3 prikljucak. Matična je ispravna, radi i sve okej.
Što mislite dali bi mi htjeli to zamjeniti za neku sata 3 matičnu uz nadoplatu naravno. Znam da nemam osnove da ih tražim zamjenu za neku drugu ploču.
Inače ploča je stara 2 tjedna. Jel tražio netko nešto slično, što mislite hoće li prihvatit.
ACMilan je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 10:59   #5299
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,410
Citiraj:
Autor ACMilan Pregled postova
Kupio sam zabunom jednu matičnu ploču koja ima sata 2 priključak na sebi. To sam skužio tek nakon 2 tjedna, jer mi je trebao sata 3 prikljucak. Matična je ispravna, radi i sve okej.
Što mislite dali bi mi htjeli to zamjeniti za neku sata 3 matičnu uz nadoplatu naravno. Znam da nemam osnove da ih tražim zamjenu za neku drugu ploču.
Inače ploča je stara 2 tjedna. Jel tražio netko nešto slično, što mislite hoće li prihvatit.
Samo dobra volja prodavača. Po zakonu nisu dužni. I ne kužim zašto njih već nisi pitao nego pitaš tu na forumu...
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 12:44   #5300
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,351
Evo da javim upravo mi je došao potpuno novi WD Elements 1Tb sa RMA isti onakav kakav sam poslao na reklamaciju, stvarno su brzo to riješili.

Evo za nekog ako će inače slat pa da opišem kako sam to sve napravio:

U paket sam stavio siropor debljine nekih 5cm i urezo u sredini za hard prostor, metnu ga i zaljepio da se ne može okretat ni micat i stiropor i hard i odnio to na poštu i platio 52kn avionska pošiljka ma da ima i skuplja opcija 92kn no nije mi tolko hitno bilo pa sam rađe 52kn dao a i u cilju mi je bilo što jeftinije proć.


Dalje sam pratio sve putem RMA na njihovom sajtu. 4 dana je trebalo da od tud dođe hard tamo u collection centar u njemačku i odma sam dobio mail da je stigo paket(3.4) te je proslijeđen na daljnji pregled. Nakon 6 dana pregleda dobio sam mail da su ga pregledali i poslali novi(9.4) i evo danas(14.4) je stigao putem FedEx-a.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 20:32   #5301
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Jedno kratko pitanje vezano sa slušalice (headset). Dakle sluške kupljenje 2012.-te Logitechove za 100 kn, basic sluje sa micom ništa ekstravagantno. Niije prošlo mjesec dana od kupnje a već sam primjetio da se zvuk u jednoj slušalici gubi. Rekoh za tu lovu budem pretrpio nije bed.

Problem se nastavio i skužio zbog čega se zvuk gubi (pretpostavljam, kontakt se gubi jer kad pomaknem kabal u određenom smjeru zvuka ima). Problem se pogoršao i počeo me ometati u radu. Također od nedavno počeo sam čuti zvuk zujanja što prije nije bilo.

Mene zanima imam li kakve osnove za reklamaciju? Znam da sluje nisu bog zna šta ali opet smatram da bi ih mogao reklamirati. Garancija vrijedi do 10.-og mjeseca ove godine pa bih je htio iskoristiti. Najviše me buni kako su se u roku od mjesec dana pokvarile iako sam pazio na kablove da nisu previše zgužvani i sl.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 23:28   #5302
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Inace imam jako losa iskustva s logitech zvucnicima/slusama (cudno, posto su mi misevi najbolji). Salji na garanciju
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:51   #5303
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
Bok

što se tiče samsunga, koji je bolji servis za mobitele ? Europatrade-centralni servis ili MMM-Agramservis d.o.o. ili neki treći u Zagrebu ?

i što znači Software Upgrade Shop (HOTO)... pretpostavljam da ta lokacija može samo obaviti soft upgrade ?

drugo, znači trebao bih odnjeti samsung note n7000 na servis, sve je stock, nije rootan, nije oštećen itd... osim što imam zamjensku bateriju jer prethodna original baterija nije više bila dobra... ali ju više nemam... zanima me dali će biti problema zbog toga ili to nije problem ?

i zadnje, mobitel je kupljen u sloveniji i imam original ovjerenu garanciju, s obzirom da smo sada u EU to isto više nije problem. moraju preuzati mobitel pod garancijom ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 10:58   #5304
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Bok

što se tiče samsunga, koji je bolji servis za mobitele ? Europatrade-centralni servis ili MMM-Agramservis d.o.o. ili neki treći u Zagrebu ?

i što znači Software Upgrade Shop (HOTO)... pretpostavljam da ta lokacija može samo obaviti soft upgrade ?

drugo, znači trebao bih odnjeti samsung note n7000 na servis, sve je stock, nije rootan, nije oštećen itd... osim što imam zamjensku bateriju jer prethodna original baterija nije više bila dobra... ali ju više nemam... zanima me dali će biti problema zbog toga ili to nije problem ?

i zadnje, mobitel je kupljen u sloveniji i imam original ovjerenu garanciju, s obzirom da smo sada u EU to isto više nije problem. moraju preuzati mobitel pod garancijom ?

hvala
Mislim da ne bih trebao imati problema. Imat ides u samsungov servis, al ovo oko baterije...to ne znam... Mislim da ne bih trebalo biti frke bitno da je ovako ok
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 16:07   #5305
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
i zadnje, mobitel je kupljen u sloveniji i imam original ovjerenu garanciju, s obzirom da smo sada u EU to isto više nije problem. moraju preuzati mobitel pod garancijom ?
Nazovi i pitaj, takva "EU obaveza" ne postoji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:05   #5306
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,014
Znam da je 1000 puta odgovoreno, no nemogu naći ovako nabrzinu.

Koliko dana je krajnji rok za povrat robe kupljene na daljinu?

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:10   #5307
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
7 dana od primitka pošiljke moraš predati dopis sa raskidom kupnje na postu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2014., 20:46   #5308
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
sta nije nedavno povecano na 14 dana?
ne sjecam se dali zbog ulaska u EU ili nest drugo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 13:10   #5309
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Naravno da je.

Rok je 14 dana za potrošača da rakine ugovor. Nakon što je obavijestio prodavača o raskidu ugovora, ima 14 dana da pošalje robu nazad. Nakon toga, prodavač ima 14 dana od primitka robe za vračanje novca (puni iznos).

ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA (NN 41/2014), članak 72. pa na dalje
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 15:38   #5310
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Thanks na ispravci netočnog navoda ;-)
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na