Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2011., 08:14   #5251
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Slike stavljaš za sebe , da na prvom mjestu pomogneš sebi pa tek onda nekom drugom.
...jer nikad se nezna , uvjek postoji mogučnost da dobiješ neki savjet koji ti pomogne / na osnovu kojeg ti nesto dode do glave...a to se isto može desiti i na račun negativnih komentara i podbadanja. U biti na račun toga to i večinom i ide

Napravio si neku glupost - pa što? Nebi da če ti bit jedina dok shvatiš neke stvari...
Imaj na umu da ti nisi jedini a onaj tko kaže da je je nešto shvatio iz prve , riješio neki projekt bez ijednog problema ili da nije imao nijednu promašenu investiciju - takvi lažu samo sebe



Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, zna li se čiji je ono DAC osvanuo u oglasniku ?
Supersonic? Čovjek ima 2 komada, pa jednog prodaje.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Meni je žao što nisi prije napisao o čemu razmišljaš / u što se upuštaš jer sam ti Jantzen zavojnice (i možda neki 'ekvivalent' Mundorfa) mogao uzeti ja iz EA . Na količinu moje naruđbe, još par elemenata nebi napravilo doslovno nikakvu razliku što se tiče poštarine pa si te novce ( koje si odvojio za šiping & špediciju) mogao ulupat u kutije ...ili folijske zavojnice ako patiš na te stvari.
Da, na špulama sam oko 200kn ubio u zrak, no, to je sve donekle prihvatljivo jer su špule odlične. No, ne možeš uvijek proći najjeftinije A kaj se tiče folija, uf, one su skuplje, oko 40-50 eura komad (ekvivalent 2mm žici). Možda jednog dana Glavno da su tu Mundorf M-CAP Supreme. Imao sam prije SCR PA MKP, koji je relativno dobar kondić, no Mundorf je napravio svoju čaroliju. Razmišljao sam i o Jantzen Z-Cap Superior no, to je isto išlo preko DHL-a pa je to prevagnulo u korist Mundorfa.

EA? Sorry, može malo više informacija Još je jutro, ne kopčam dobro.

Zadnje izmijenjeno od: Flikoman. 05.08.2011. u 08:50.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2011., 10:22   #5252
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A gle, usporedni test ce nam najbolje reci jel si pametno ulozio 100€. Javi kad bude gotovo i naravno stavi slike
Bas m e interesiraju rezultati tog testa...
Cek malo fliko ... po cemu si ti siguran da ugradnja tog tvog đumbusa vodi ka unaprijeđenom zvuku?
Zasto bi to moralo "nuzno" biti tako? Ako kreator uređaja, koji je dakako kilometrima strucnija osoba, nije to tako napravio, cemu izmisljanje tople vode?

Mogu si vizualiziratio taj test. Fliko ce cuti ogroman napredak, dakako, na bolje.
Sve ce prštati audiofilskim izrazima pogodnijim kakvoj prognozi vremena , a srale ce reci; " Fliko daj pivu i prestani srat!"


Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kaj točno je hladan i zatvoren, a kaj topli i otvoren sustav?
Ovo i mene zanima!

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Klik na krizić operinog taba je usljedio nakon 15sec citanja s (ne)razumjevanjem
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2011., 16:47   #5253
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ziiky, neću ulaziti u ne znam kakve rasprave, ali taj uređaj je odlično optimiziran te tehnički odlično odrađen.

Nije tajna niti je ikad bila, da zamjenom komponenti u nekim stupnjevima uređaja se uvelike može utjecati na sami zvuk. A sad, ako to tebi ne paše i ne odgovara, tvoja stvar. Taj DAC već imam dosta dugo i znam kako radi i znam što je učinjeno na njemu. Ovo nije napravljeno preko noći.

LP
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 12:42   #5254
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Lijep pozdrav,

Koliko bi cijenili Rega Brio 3 pojačalo, staro godinu i pol?
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M

Zadnje izmijenjeno od: NITROS. 06.08.2011. u 12:47.
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 13:15   #5255
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Bas m e interesiraju rezultati tog testa...
Cek malo fliko ... po cemu si ti siguran da ugradnja tog tvog đumbusa vodi ka unaprijeđenom zvuku?
Zasto bi to moralo "nuzno" biti tako? Ako kreator uređaja, koji je dakako kilometrima strucnija osoba, nije to tako napravio, cemu izmisljanje tople vode?
Vrlo smiješan način razmišljanja. Po čemu se inače razlikuju npr. Yamahina pojačala, gledajući od najjeftinijeg do najskupljeg? Misliš da se razlikuje kompletna arhitektura od modela do modela ili su bolje i skuplje komponente ugrađene u bolje modele? Aparatus je mogao u taj DAC ugradit high end elektronične komponente, ali koliko bi ih prodao onda s obzirom na cijenu? To je kao da tvrdiš da ako u Golfa 1.9 SDI ugradiš 2.0 TDI motor nećeš skužit nikakvu razliku. Bosch zeleni i plavi alat se razlikuje samo kvalitetom ugrađenih dijelova, po ničem više. Da ne nabrajam dalje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 14:42   #5256
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
To je kao da tvrdiš da ako u Golfa 1.9 SDI ugradiš 2.0 TDI motor nećeš skužit nikakvu razliku. Bosch zeleni i plavi alat se razlikuje samo kvalitetom ugrađenih dijelova, po ničem više. Da ne nabrajam dalje.

Bolje nemoj nabrajat dalje jer si otišao predaleko i ove zadnje dvije usporedbe nemaju veze s raspravom. Razliku između udjela primjesa u čeliku kao i razliku između N/A i T/C motora skuži i tudum.

Razliku u zvuku zbog dva različita konda ili interkonekta baš i ne
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 16:03   #5257
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Razliku u zvuku zbog dva različita konda ili interkonekta baš i ne
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, no, u krivu si. Kad ćeš, i ako ćeš, posvetit malo više vremena tome, sam ćeš se uvjeriti u to.

Stvar je u tome što kondići nisu bilo gdje zamijenjeni, nego na ciljanim mjestima u uređaju. Promjena običnog MKT kondenzatora (par kunica 2 komada) visokokvalitetnim polypropylen kondenzatorom (ne govorimo o običnim MKP kondićima) u izlaznom dijelu DACa itekako napravi razliku. Tko nije isprobao, buba napamet.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:19   #5258
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, no, u krivu si.
Na račun čega si toliko siguran da razliku primjeti i tudum ?

btw, EA
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:25   #5259
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Razliku u zvuku zbog dva različita konda ili interkonekta baš i ne
Ovde vjerovatno ima i razlike, samo je upitno na koju je stranu otišla. Paralela s autima, možda je 2.0TDi golf brži, ali pati getriba/kočnice i sl. E sada sve te samogradnje su meni goli k. prvenstveno jer nisan takvog tehničkog znanja a ni opreme da mogu potpuno nezavisno testirat uređaje i modificirat do iznemoglosti, i dalje tvrdim da svi ti tjuninzi (auta/radija/kutija/etc) i nema nekog smisla. Prvo teško je objektivno ocijenit razliku, malo ko ima opemu i znanje kao stručnjaci koji takve uređaje kreiraju/poboljšavaju cili život.

Opet NHF prema samograditeljima.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 17:35   #5260
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ovde vjerovatno ima i razlike, samo je upitno na koju je stranu otišla.
Ugrađeni el. veče kvalitete (cijene) . Zar se stvarno pitaš na koju je stranu razlika otišla?

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
E sada sve te samogradnje su meni goli k. prvenstveno jer nisan takvog tehničkog znanja a ni opreme da mogu potpuno nezavisno testirat uređaje i modificirat do iznemoglosti,
Znaš , ima na sve strane gotovih/provjerenih projekata koji ne traže razumjevanje onog što radiš
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2011., 17:37   #5261
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Ugrađeni el. veče kvalitete (cijene) . Zar se stvarno pitaš na koju je stranu razlika otišla?
Imaš pravo
Citiraj:
Znaš , ima na sve strane gotovih/provjerenih projekata koji ne traže razumjevanje onog što radiš
I opet dođe biser i kaže daj veći kondezator za bass tubu

Uzmeš brend, prst u uvo i pivaj
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 18:18   #5262
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, EA
Kakva imaš iskustva s EA? Poštarina, carina itd?

Hvala

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Uzmeš brend, prst u uvo i pivaj
There's no fun in that
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:01   #5263
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Bolje nemoj nabrajat dalje jer si otišao predaleko i ove zadnje dvije usporedbe nemaju veze s raspravom. Razliku između udjela primjesa u čeliku kao i razliku između N/A i T/C motora skuži i tudum.

Razliku u zvuku zbog dva različita konda ili interkonekta baš i ne
Pa što onda po tvome stvara razliku u kvaliteti zvuka između entry level yamahe i high end yamahe? Ako nisu ugrađene ugrađene komponente onda me baš zanima što je to.

I znam da one usporedbe nemaju veze s raspravom, ali je zajedničko u tome što razliku čine bolje ugrađene komponente.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 06.08.2011. u 21:10.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:09   #5264
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Uopće više ne kužim kaj ti radiš s tim sustavom. S jedne strane pričaš kak jako malo toga znaš, da si tek pohvatal osnove i da se trudiš, dok s druge strane ostavljaš dojam kak posjeduješ znanje da kondenzatore okarakteriziraš kao "užasno hladan", "agresivan", te "neutralniji", "mekši", "topliji" i "muzikalniji". Moje jednostavno pitanje o razlici između otvorenih i zatvorenih sustava si izbjegel poput nekog političara, ali eto elektroničkim elementima i sklopovima si u stanju dati zapanjujuće opise i karakteristike.
Pa da, posjedujem osnovno znanje o elektronici. A za okarakterizirati sistem i kako nešto zvuči u njemu treba samo dosta slušanja.

Tvoje pitanje sam ignorirao iz jednostavnog razloga imam osjećaj da ti to ne moram, a niti neću objašnjavati.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:30   #5265
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
Ova tema meni osobno postaje sve smijesnija i smijesnija...sve nekakvi tuningi DAC-a, zvucnika rucne izrade, kablovinja...itd...Fliko pitam te opet, jos uvijek slusas na onome Rotelu ili?

EDIT: McG, potpis
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:48   #5266
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
@ McG

Što god da ti napišem, ti budeš to okretao i izokretao. Poanta je što, očito, nikad nisi ništa sličnog radio niti imaš namjere, pa s te strane ne znaš što pričaš. Naveo si brdo zakona i teorema, skraćeno, previše teorije i previše kompliciraš. Najbolje što ti mogu reći da promotri slike koje sam stavio i pogledaj što je napravljeno i AKO kopčaš pola od te teorije, sve ti bude jasno. A ako ne bude, ne mogu ti pomoći.

@ Mejzlik

Imam Audiolab 8000A.

A zašto nebi bilo ručnih radova i zašto se protiviš tome? Kupi jedan Wharfedale Diamond 9.2, npr, i otvori kutiju, pogledaj taj driver te skretnicu i komponente koje su korištene tamo. Driveri ne koštaju ništa više, možda čak i manje od Westre koju sam prije imao, a koju ste toliko popljuvali.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:53   #5267
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Što god da ti napišem, ti budeš to okretao i izokretao. Poanta je što, očito, nikad nisi ništa sličnog radio niti imaš namjere, pa s te strane ne znaš što pričaš. Naveo si brdo zakona i teorema, skraćeno, previše teorije i previše kompliciraš. Najbolje što ti mogu reći da promotri slike koje sam stavio i pogledaj što je napravljeno i AKO kopčaš pola od te teorije, sve ti bude jasno. A ako ne bude, ne mogu ti pomoći.
McG ti dobro govori, nisu svi ti zakoni zanemaivi, pa ljudi se školuju za akustiku godinama, i sada su oni budale

Citiraj:
Pa što onda po tvome stvara razliku u kvaliteti zvuka između entry level yamahe i high end yamahe? Ako nisu ugrađene ugrađene komponente onda me baš zanima što je to.

I znam da one usporedbe nemaju veze s raspravom, ali je zajedničko u tome što razliku čine bolje ugrađene komponente.
Komponente i dizajn, pojačala su vjerovatno druge klase, pazi se više na vodove (kapacitivnosti, impedancije...) nije samo komponenta po sebi doprinos, cili sustav triba bit optimiziran u tome je poanta.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 21:59   #5268
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 640
@Fliko

Ajde barem bolje pojacalo od Rotel-a,

Wharfedale-ove nikad nisam imao, tako da ih nisam cuo, imam zvucnike na kojima jako dobro mogu cuti razliku izmedu normalnog moda sviranja na svojoj Yamahi A-720, i AutoClass A modu rada. Zvucnike nisam platio previse novaca, ali su tvornicki i hvale ih po cijelom svijetu. neki strucnjaci su to jako dobro proracunali i iztestirali prije nego su u prodaju isli...zbog toga vise vjerujem tvornici nego DIY (normalno ne vjerujem low-end glupostima).
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:07   #5269
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Puno bolje pojačalo od Rotela. Ide i ono uskoro pod lemilicu u Zagreb.

Gledaj, ne pokušavam niti se ikad budem radio pametan, ali jednostavno ne kužim kako ima toliko skeptičnih ljudi i onih koji ne vjeruju. Kaj je najbolje, nikog niti ne uvjeravam ni u što, samo hoću pomoći onima koji to eventualno žele. Kome ne paše, njihova stvar i cijenim i takvo mišljenje.

Kad budeš jednom blizu Zaboka, najavi se, budem ti pustio par pjesmi, pa onda možeš pljuvati ili hvaliti kolko hoćeš
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:20   #5270
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
ja i dalje vidim samo hrpu elemenata
U tome i je problem. Napomenuo sam da je bitno gdi se ti elementi nalaze. Izlazni dio uređaja je najbitniji, a ti samo vidiš hrpu elemenata. Onda valjda i znaš da neki materijali rade do frekvencije od 1Mhz, npr polypropylen (MKP) kondić, dok Silver Mica, Polystyren ide nesmetano do 20Mhz, ako se ne varam. Znači, ako ciljano mijenjaš komponente koje u nekim uvjetima rade bolje od druge komponente, utječeš na rad samog uređaja.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Rekel sam ti već u par navrata da si upal u začarani krug i definitivno nikad ne budeš imal sustav s kojim si zadovoljan, jer ti već i prije kupnje znaš kaj treba modificirati da to zvuči bolje.
Slušaš komponente i usviravaš kablove, umjesto da slušaš muziku.
Uvijek težim prema nečem boljem, pogotovo ako osobno mogu utjecati na to. Možda je to mana, možda vrlina, ovisno kako tko gleda na to. Najbitnije je da uživam u tome, kao i u hrpi ostalih stvari.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:23   #5271
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Rekel sam ti već u par navrata da si upal u začarani krug i definitivno nikad ne budeš imal sustav s kojim si zadovoljan, jer ti već i prije kupnje znaš kaj treba modificirati da to zvuči bolje.
Slušaš komponente i usviravaš kablove, umjesto da slušaš muziku.
Budimo realni, ovo što si sad rekao i je definicija audiofila.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:24   #5272
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 564
@Flikoman: kakvu glazbu slušaš?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:27   #5273
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
@Flikoman: kakvu glazbu slušaš?
Blues, jazz, soft rock, acoustic, vocal, instrumental, lounge, ambient.

Sve u tom stilu.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 22:48   #5274
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,874
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Nije tajna niti je ikad bila, da zamjenom komponenti u nekim stupnjevima uređaja se uvelike može utjecati na sami zvuk.

LP
Naravno kako u pozitivnom smislu tako i u negativnom.
Upoznat sa tvojom problematikom jer te tvoje gluposti pratim od samih pocetaka. Necu sada tragati za promasajima, ali ko prati temu sigurno se sjeca duplog suba, nesimetricnih zvucnika, predimenzioniranih kutija u sobi velicine kinderbeda mog bebaca, golih parketa i zidova gdje imas refleksiju do jaja … a upravo tu bi dobio najveci napredak u zvuku, samo da si malo poslozio stvari na svoje mjesto. Al ne ti upravk u tom "losem" audio ambijentu radis modove i drugima (koji ti zele ukazati) solis pamet!
Cek malo ko je sad tu lud?


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vrlo smiješan način razmišljanja. Po čemu se inače razlikuju npr. Yamahina pojačala, gledajući od najjeftinijeg do najskupljeg? Misliš da se razlikuje kompletna arhitektura od modela do modela ili su bolje i skuplje komponente ugrađene u bolje modele? Aparatus je mogao u taj DAC ugradit high end elektronične komponente, ali koliko bi ih prodao onda s obzirom na cijenu? To je kao da tvrdiš da ako u Golfa 1.9 SDI ugradiš 2.0 TDI motor nećeš skužit nikakvu razliku. Bosch zeleni i plavi alat se razlikuje samo kvalitetom ugrađenih dijelova, po ničem više. Da ne nabrajam dalje.
Zasto smijesan? Laicko razmisljanje…ako je covjek u diy varijanti slozio uredjaj koji je uspjesan i popularan cemu tolika degradacije njegovog rada koja se u neku ruku i njega dotice. Jer njegovu "apoteku" i njegov odabir komponeli kolega zamjenjuje "unaprijedjenjim čušpajzom".
Jer kad danas sutra fliko proda dac pa taj treci rastavi uredjaj, nitko nece reci to je fliko lemio, nego ce reci da je to rucni rad nekog xy majstora kojem, razvidno kroz temu, nije bilo drago da se petlja u njegovih ruku djelo. Ipak google izbacuje njega u pretragama, a ne fliku i uvijek ce tako biti!
@fanatik
Ipak yamaha (ne znam uopce da li je kompetentna kao proizvodjac) kao i svi drugi proizvodjaci komercijale, rade proizvode po cjenovnim rangovima, tako i ugradjuju komponente u iste!
Ovdje je ipak rijec o diy proizvodu, rucno kreirane liste uz konzultacije cijele audio zajednice!!!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 06.08.2011. u 23:34.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 23:02   #5275
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Opet se, očito, sve vraća na ono staro.

Koga interesira upgrade Supersonica, može mi se javiti na PM.

Pozdrav
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 11:59   #5276
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Uzmeš brend, prst u uvo i pivaj
Zbog čega ti imaš PC a ne Mac?

Brend rješenje košta više a razliku u cijeni obično ne prati porast u dobitku.
Inače u hifi nema duplo bolje za duplo potrošenog ali nije stvar u tome.
Stvar je u tome da s brendom plačaš i neke druge stvari a ne samo cijenu materijala i vlastiti rad.

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Kakva imaš iskustva s EA? Poštarina, carina itd?
Cijenik šipinga imaš ovde. Naručeno ide preko kurirske službe i dok je vani u tu cijenu uključeno njihovo posredovanje , u HR nije. Prije su imali fri šiping ali su od toga odustali jer je očito bilo previše ljudi koji su im komplicirali život jer nisu shvačali kako rade kurirske službe u HR pa koji su doslovno očekivali da to bude free. Tako da se sad nema komplikacija / znaš da se plača. Na zvučnike i zvučničke dijelove ti ne ide carina ali ide PDV i na naruđbu ti je uračunat PejPal fii s kojim se inače opterečuješ i ne znaš za njega pošto ga PejPal naplacuje primatelju novaca.

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
OK, ako posjeduješ osnovno znanje o elektronici onda bi trebal znati da se elektroničke komponente i sklopovi prikazuju i "opisuju" kroz UI karakteristiku, Coulombov zakon, Millmanov, Nortonov i Théveninov teorem, metodu konturnih struja i tome slično. Tehničke stvari se razjašnjavaju na takav način, a ne putem apstraktnih i opskurnih audiofilskih spika, da bi izjavil kak nakon tvojeg zahvata "DAC radi ozbiljnije, detaljnije s puno više zraka i stagea". Zato sam i pital koja je razlika između otvorenih/zatvorenih sustava, jer to ti ne bi trebal biti problem objasniti laiku poput mene, ako već na temelju promjene kondenzatora zaključuješ da sustav diše bolje. I apsolutno mi nije jasno na koju foru ti u ovom postupku otklanjanja šumova i RF smetnji svojeg DIY DAC uređaja, možeš čuti da kondenzator s drukčijim dielektrikom utječe na "ekstenziju visokih tonova".
Na koju foru ti u postupku sredivanja svog auta / zamjene dotrajalih guma i kočnica , možeš znati da to utječe na zaustavni put?

Nekakvi inžinjer u auto industriji bi po specifikacijam jednog i drugog najvjerovatnije nabacao hrpicu formula i grafikona medusobnog utjecaja ...što bi skuzio samo drugi inžinjer.
A prosječnom čovjeku...njemu bi vjerovatno bila dovoljna jedna test vožnja svoj auta, a znanost iza proizvodnje guma te hrpa formula bi mu najvjerovatnije bila nevažna.

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Ova tema meni osobno postaje sve smijesnija i smijesnija...sve nekakvi tuningi DAC-a, zvucnika rucne izrade, kablovinja...itd...
Modanje komponenata je smiješno , DIY zvučnici su smiješni , kabeli su smiješni.
Ok, što bi ti onda htio ovdje vidjet da tema dobije na ozbiljnosti?

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
EDIT: McG, potpis
Što , i ti nemoš shvatiti da kvaliteta el. elemenata ima utjecaja na zvuk i da za to primjetit ne treba imat završenu teh. školu več samo dosta slušanja vlastitog sustava?
btw, zar ovo nije topik za 'audiofile' ?


Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
McG ti dobro govori, nisu svi ti zakoni zanemaivi, pa ljudi se školuju za akustiku godinama, i sada su oni budale
Čitam opet ovu stranu i pokušavan nači gdje se tvrdi da su zakoni zanemarivi i tko proziva ljude budalama ali ne mogu.
Možda ne gledam dovoljno između redaka. Pomogneš mi ?

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Komponente i dizajn, pojačala su vjerovatno druge klase, pazi se više na vodove (kapacitivnosti, impedancije...) nije samo komponenta po sebi doprinos, cili sustav triba bit optimiziran u tome je poanta.
Da, audiofilski sustavi su nesto više od kvalitete samih komponenata (sinergija)
a isto tako su audiofilske igračke više od zbroja samih ugradenih dijelova.

ALI
sustavi se uglavnom slažu po nekakvom cijenovnom razredu kao što se uređaji rade imajuči cijenu na umu. Kod jednog i drugog ukupni rezultat ponajprije ovisi o kvaliteti sastavnih djelova.
A zamjena sastavnih djelova onima veče kvalitete nosi pozitivni utjecaj na zvuk.*
Mislim da češ vrlo teško nači slučaj da je netko išao dobit više od uređaja ili zvučnika ugradnjom lošijeg el. elementa.
*Kad se to baci u kontekst cijene za 'količinu' poboljšanja , sasvim je jasno zašto netko to nije odmah tako napravio ...i zašto netko nebi ni išao to 'poboljšavat'.

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Wharfedale-ove nikad nisam imao, tako da ih nisam cuo, imam zvucnike na kojima jako dobro mogu cuti razliku izmedu normalnog moda sviranja na svojoj Yamahi A-720, i AutoClass A modu rada. Zvucnike nisam platio previse novaca, ali su tvornicki i hvale ih po cijelom svijetu. neki strucnjaci su to jako dobro proracunali i iztestirali prije nego su u prodaju isli...zbog toga vise vjerujem tvornici nego DIY (normalno ne vjerujem low-end glupostima).
...i tvornica je to prigodno naplatila kao i trošak za brending i što sve ne.

I onda dodeš ti cijeli ponosan jer su tvoji Infinity reference 31i bolji od nečijeg DIY škarta za iste novce


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Puno bolje pojačalo od Rotela. Ide i ono uskoro pod lemilicu u Zagreb.
"i ono" ?

Znači imao si modani Rotel i ipak si se odlučio za Audiolab?


Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ne izokrećem, već te iskreno pitam na koju foru ti to čuješ, a zakoni i teoremi koje sam navel su osnove-osnova i uče se već u prvim razredima bilo koje tehnički orijentirane srednje škole.
Osnove elektrotehnike, mjerenja u elektrotehnici, elektronički sklopovi, elektronički elementi, digitalna elektronika i slični predmeti su sastavni dio obrazovanja od prvog do četvrtog u tehničkim srednjim školama.

Znam, jer sam ih i sam učil, zato sam ih spomenul i nisam ulazil u nikakva pretjerivanja, komplikacije i kojekakve nepoznanice koje se detaljno objašnjavaju kroz predavanja, auditorne i laboratorijske vježbe diljem fakulteta koji nude smjer studija elektrotehnike. Kaj se tiče tvojih slika i modifikacija, ja i dalje vidim samo hrpu elemenata koji služe za smanjivanje šuma i RF smetnji, s tim da si ti od orginalnog sklopa napravil Frankensteinovu nevjestu.
S takvim pristupom me malo čudi kako to da ti slušaš glazbu a ne čitaš note umjesto toga.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Naravno kako u pozitivnom smislu tako i u negativnom.
Pogledaj što sam napisao Baji.

Šta se tiče ove inkvizicije...

Kome on to soli pamet i koje veze za ovu modifikaciju DACa imaju stvari koje je do sada radio ?

btw , nije teško shvatiti 'zabrinutost' što dac nakraju i dalje ima vezu s kreatorom a u biti i nema...

Ali čovjek je prodao uređaj a ne licencu za korištenje i... naposljetku pokazao je susretljivost da netko iz tog istog uređaja izvuče malo više pa mi nije jasno zašto je to problem? Ne misliš valjda da je 'ugled' kreatora toliko labav da ga može poljuljat jedna frankeštajn izvedba nekakvog moda?


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Opet se, očito, sve vraća na ono staro.

Koga interesira upgrade Supersonica, može mi se javiti na PM.

Pozdrav
Ne zaboravi slikice zvučnika.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 12:54   #5277
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
"i ono" ?

Znači imao si modani Rotel i ipak si se odlučio za Audiolab?
Ne, Rotel nije bio modani. Mislio sam ga modat, no uletio mi je Audiolab, praktički od susjeda i dao mi ga na probu da usporedim s Rotelom. Rotel je drugi dan bio u oglasniku.

Audiolab će ići pod lemilicu, imam jednog stručnjaka za to iz Zagreba. Jeftin i odličan. Ima punu radionicu svakakvih pojačala malo više klase i modanog Audiolaba neda. Svira zaista lijepo.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ne zaboravi slikice zvučnika.
Stavit ću slike. Nego, znaš gdi ima malo veći izbor furnira? Osim u Heinzelovoj u Furniru. Možda Elgrad?
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 13:22   #5278
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Blues, jazz, soft rock, acoustic, vocal, instrumental, lounge, ambient.
Sve u tom stilu.
Dakle uznapredovao si od

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Slazem se da to tutnji i razbija, da ne svira kvalitetno. Al meni treba nesto kvalitetno i jako, da nikad necu imat potrebu pojacat dokraja, a to sa Diamondima 9.1, uzas. House & RnB glazbu ponajvise slusam, tako da, razumijes valjda o cemu pricam. Meni bi trebalo, ajd, necu pretjerivat, oko soma eura za HIFI koji bi donekle zadovoljavao moje potrebe. Mozda se to nekome cini djetinjasto, shvacam, al svaka budala ima svoje veselje.
I ovakvih setupa

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Posto dosta pratim ovu temu, ispitujem razna pitanja, barem da pokazem sto trenutno imam u sobi ... S vremenom cu otici na 2.1 HIFI, kad ce biti love, jer sam fakat zahtjevan sto se tice zvuka, tako da, trebalo bi mi oko 15 - 20 000kn za 2 samostojeca, sub i pojacalo. I da, sto se tice glazbe, volim pretjerivat, tako da, ne pitajte nista oko toga

S ovime sto sam slozio sam zadovoljan sto se tice jacine, glasnoce, bassa. Kvaliteta bi mogla, naravno biti puno bolja.

Napravio sam nove kabele, tako da Logitech Z2300 svira sa Z5500 satelitima, dok Z5500 svira sa kvalitetnijim Geniusovim satelitima, centralnim zvucnikom spojenim u seriju sa Z5500 centralnim. Sve u svemu, ovo jako lijepo svira.


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Ako će me ikad sve to pustiti, opet ću uzeti Z-5500. Zašto? Sve je već opisano u ovoj, čak i u 500 tema prije.

@ syss

Potpis na sve.

@ Bluzer

Razumijem tvoju poantu, ali vjeruj mi, kad taj SUB udari na nekoj sceni u filmu, Jamote i sve te gluposti do 2k, 3k kuna ćeš bacit u smeće jer ovo pruža odličnu zabavu, sami osjećaj snage (zanemarimo kvalitetu reprodukcije). Na kraju krajeva, gledaj kaj sam ja imao za 2k kuna, ne pitaj kako tako jeftino (već je bila slika u jednoj temi)



Ne da su se stakla tresla, nego cijeli drveni okviri prozora.

Također govorimo o osobi koja je pred godinu dana izjavila
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Ovako, pošto baš i nisam na TI sa shemama i elektroničkim komponentama, htio bih dati napraviti Phono Preamp, naravno, i ja bih sudjelovao u tome da i naučim nešto usput.

Dal mi može netko od vas pročitati sa ove sheme koje sve komponente trebam? Tako da mogu vidjeti koliko bi to koštalo i kolika je isplativost svega toga.

http://i263.photobucket.com/albums/i...noPreamp-1.gif

Hvala!

P.S. Inače, završeni preamp izgleda ovako.

http://i263.photobucket.com/albums/i...honoPreamp.jpg
Sad odjednom kuži sve u 16.


S tim DAC-om bu na kraju bilo ko i s onim samogradnjama. Tamo je bilo kako je ono vrh, da je na njima radio Ishmael a na kraju svi znamo kako je završila ta ''suradnja''.

Citiraj:
Autor Ishmael_ Pregled postova
Pozdrav ekipi koju znam s audiofil.neta, i svima ostalima. Ovo je moj prvi post ovdje i nadam se dobrom druženju i kvalitetnim informacijama. Nakon dugo vremena sam poželio nabaviti novi stroj, pa sam svratio ovdje po infose.... i naletio na HIFI temu

Čitam proteklih desetak stranica gdje me se spominje, glavom bez brade, pa sam htio ispraviti par netočnih navoda
Oni nesretni zvučnici o kojima se raspravlja... njih je složio jedan tip prema informacijama objavljenima na audiofil.netu i hrpi pm-ova i emailova koje sam mu nadobudno napisao, telefonske razgovore da ne spominjem.... S kolikom uspješnošću, vidljivo je na slikama. Usprkos nepreciznosti u izradi i nepoznavanju osnova (bez želje i truda da da se iste nauče, čak i uz moj priličan angažman), pretpostavljam da zvučnici ipak zvuče solidno. Toliko sam svog vremena poklonio tom čovjeku, da moraju raditi bar solidno.

Ovi zvučnici su razlog mom gubitku volje da i dalje dajem informacije o svojim kutijama koje predstavljam na audiofilu. U početku sam nadobudno stavio neke informacije na forum, u najboljoj namjeri, ali su stvari krenule tokom koji nisam očekivao. U vezi izrade su mi se dosta javljali ljudi koji nemaju blage veze o izradi zvučnika, stolarskih/elektroničkih vještina u rangu ovdje prikazanih kutija, i bez želje da nešto i nauče u tom polju, već više sa željom da posjeduju vrhunske kutije za sitne novce. Čast izuzecima poput ovdje prisutnog člana Don, koji su dali sve od sebe da me što manje nepotrebno ispituju i da probaju sami zaključiti/naučiti neke jednostavnije stvari. Takvima mi nije bilo teško napisati ekran teksta po mailu ako treba.

Oni ostali, poput Flikoman-a, ispituju kojekakve sitnice unedogled, i onda opet rade po svom. Da bar se onda potrude postaviti pitanje kako spada, nego se od mene traži i da glumim wiki! Pa čovječe ukucaj taj "RC-filter" u google!

Skretnicu u tim sfušanim kutijama nisam ja radio. Zapravo te kutije i skretnicu nisam nikad niti vidio u živo. Moj pokušaj pomoći (najbitniji dio) se sastojao u savjetima kako modificirati visokotonce i kako otprilike podesiti skretnicu za drukčiji visokotonac nego što je bio u originalu. Pokušaj kažem, jer usprkos valjda deset ekrana teksta nisam siguran da je meštar uspio shvatiti što znači fino podešavanje vrijednosti skretnice. Nema tu magije, optimalno bi bilo imati mjernu opremu da se može vidjeti što se radi, ili bar volje da se "na uho" sluša koja varijacija bolje zvuči. Velika je već stvar kad pouzdano znaš shemu skretnice koja radi dobro i približne vrijednosti elemenata. Samo si treba dati truda i dovršiti ju, da se dobije optimum.
Istu torturu sam djelomično prošao s Flikomanom, i odlučio sam prekinuti dopisivanje zbog previše živciranja. Nitko ne može napamet reći koje bi to točno vrijednosti bile optimum u datom slučaju, ukoliko nije tu kombinaciju drajvera već koristio. Nema tu niakakvog skrivanja ni mistificiranja. Jednostavno NE ZNAM niti itko može znati bez mjerenja, simulacija ili bar isprobavanja. A ja taj posao ne mogu niti neću obavljati za nekog gotovana.

Isto tako sam utrošio sigurno dvadesetak mailova na objašnjavanje kako modificirati Rotel 971, na što je uslijedila prodaja istog i kupovina Audiolaba, usprkos opetovanoj sugestiji da će modani 971 sigurno zvučati bolje i gomili truda uloženoj u pisanje tih dvadesetak mailova. Tko je tu lud? Me myself, and me again!

Što se tiče ožičenja.... dobro podešena skretnica čini najveću razliku između solidnog i izvrsnog rezutata. Ožičenje nije nebitno, ali je za dva reda veličine manjeg utjecaja od pravilno podešene skretnice. Zato ako kutije ne sviraju bar vrlo dobro, kablove mijenjajte zadnje očekujući poboljšanja

Čisto sumnjam da i ova suradnja vezana uz DAC nema ovakvu pozadinu.


Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Na koju foru ti u postupku sredivanja svog auta / zamjene dotrajalih guma i kočnica , možeš znati da to utječe na zaustavni put?

NHF ali ovo što on radi nije baš ista stvar ko zamijena dotrajalih guma. Više kao kad netko na svoj auto koji odluči tunirat prvo nakelji gljivu pa ga puca placebo i kak mu auto bolje ide. Ili netko tko na svom piceku digne RAM sa 1333 na 1600 MHz pa ga puca jer mu Aida pokazuje veće borjeve. A IRL kad bi ga posjeo za isti komp prije ili poslije ne bi skužio ništa.
Dakle ovdje nije upitno ima li razlike jer naravno da je ima, mora je biti. Upitno je koliko je ta razlika zaista zastupljena i osjetna, te opravdava li uopće uložen trud, vrijeme i novac.


Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Modanje komponenata je smiješno , DIY zvučnici su smiješni , kabeli su smiješni.

Je ako ti je baza ovo



Nitko nije ljubomoran nego realan. Ruku na srce njega više puca placebo i sam sebe uvjerava u neke stvari nakon što ih čuje od drugih sa foruma nego što on zaista čuje i zapaža.

A evo i konkretan primjer.

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Evo, spojio sam zvucnike na bi-wire. Koristio sam neke vulgaris kabele, tek za pocetak da vidim dal se bude skuzila neka razlika. Moras jos to malo poslusat, al nekako mi se cini da su visoki tonovi malo izrazeniji, zivlji.

Ako mi se bude svidjelo, kupit cu bas original bi-wire kabel.

Jel tko od vas ima iskustva s bi-wire? Vidim da po netu ima puno vise pristasa bi-ampinga (na sto ne bih isao), nego bi-wiringa.


Da bi samo par sati nakon što mu drugi član kaže kako je to u biti više mit i sam krenuo u tom toku te sad više ne čuje izraženije i življe visoke tonove.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bi-wire je više mit nego korist. Isplatilo bi se staviti tanku žicu na visokotonce ukoliko se koristi jako debela žica za bas kako pojačalo ne bi zaosciliralo kod vrlo visokih glasnoća. Ali to je ekstremna situacija za koju se ne isplati trošiti lovu. Jedan kabel od 2.5 kvadrata po zvučniku je više nego dosta u 99% kućnih instalacija.
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Vratio sam kako je i bilo originalno, nemam vise bi-wire. Slusao sam cijelo popodne i zakljucio da je razlika prakticki nikakva, barem je ja nisam primijetio.

Hmmm ili je naglo oglušio ili ga je prestao pucat placebo ili je jednostavno povodljiv tuđim iskustvima i izjavama.



Od osobe koja sluša R&B i House mp3-ce preko Z2300+Z5500 sustava tipa samo da je basa i da se tresu prozori, koja ne zna pročitat shemu došao je do osobe koja sluša Jazz i mesari uređaje.

Svi smo mi imali takve faze, no poanta je samo koliko su nas dugo držale prije nego što smo skužili da to nema nekog pretjeranog smisla.
______________

Da se razumijemo, ne želim kuriti vatru, niti mi je namjera neka svađa, na kraju krajeva iskreno me nije briga što radi i koga davi na PM. No gledajući njegove stare postove i ovo sad zbilja ne mogu povući neku paralelu dosljednosti.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 13:40   #5279
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Niti nećeš kuriti vatru, niti ne možeš što se mene tiče.

To mi nije baza. Sve to govori koliko pozorno čitaš moje postove i koliko sam sebe i ostale uvjeravaš kako govorim gluposti. Imaš to pravo i koristi ga koliko te volja.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 14:01   #5280
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Niti nećeš kuriti vatru, niti ne možeš što se mene tiče.

To mi nije baza. Sve to govori koliko pozorno čitaš moje postove i koliko sam sebe i ostale uvjeravaš kako govorim gluposti. Imaš to pravo i koristi ga koliko te volja.
Fliko, ajde molim pročitaj cijelo Wolwov post. Reci iskreno jel to nije smjesno?? Lijepo je izvukao tvoje najvece bisere na ovoj temi, tak da se poklopi po usima i suti.

Do prije godinu i nesto si laprdao u tome kak se moraju trest prozori i drveni okviri, a danas cujes razliku izmedju dva kondenzatora

I ne znam čim si ti to zasluzio da se tvoji postovi čitaju sa pažnjom?

Laprdas cijelo vrijeme, tak da te normalan pratitetlj ove teme ni ne moze shvatit ozbiljno.

Nego daj nam opisi kako ti sad svira DAC u odnosu na stock verziju?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na