Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2011., 21:48   #481
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
samo da vam napomenem, vi koji ne znate, prelazak na IMS nije obavezan.
istina bog tehničari koriste malo preveć tu snagu uvjerljivosti, ali ja imam direktno potvrđeno od jednog tehničara ali i SZK da se ne mora prijeći.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 22:17   #482
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
@grga11
Ako je stavio sx u bridge mod, zar nebis onda trebao radit pppoe u tik-u jer nije mi jasno ono ruter je dobio ip (mislis valjda na sx?).
Sto se tice stare konfiguracije i voip-a trebao bis iz ove sadasnje izvuc vanka voip username, pass i ostale điđe od t-coma i dodat vpi/vci za voip i sve to u stari config.

I da ajde reci mi koja ti je verzija configa i fw-a pod status > device, zanima me dal su napravili novi fw za voip.
evo firmware verzija
Firmware version: 4.3.52.21.01

Eh da, PPPoE na mikrotiku radi i mikrotik povuče public ip i sve to super izgleda, al nema protoka podataka, vpn-ovi se ne dižu i ne otvaraju se stranice.... čak mi i updejta i change ip al ostalo ništa. Ni lampica online ne svijetli.
Kad ga vratim u router mod spoji se sve super i radi, al mikrotik....0.
grga11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2011., 22:19   #483
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
nemoj ništa stavljat volio bih da ovaj FW povučemo vanka!
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 22:19   #484
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
samo da vam napomenem, vi koji ne znate, prelazak na IMS nije obavezan.
istina bog tehničari koriste malo preveć tu snagu uvjerljivosti, ali ja imam direktno potvrđeno od jednog tehničara ali i SZK da se ne mora prijeći.
da sam znao da ce to sve ovako ispast, vjeruj mi brate nebih to uzeo. Imam podignutu pbx centralu na serveru pa sam planirao telefoniju koristiti na taj način i stavit natrag svoj router... al eto...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 22:20   #485
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
nemoj ništa stavljat volio bih da ovaj FW povučemo vanka!
daj mi neke upute i izvući ću ti ga van.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 23:50   #486
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Nemas te opcije tamo jer nisi ubacio ethernet config, e a posto je to ruter od iskona oni imaju zakljucan save and restore i pise samo Reset configuration to factory default settings jel tako?
Evo sad sam ubacio i ethernet config i dobio opciju firmware upgradea, i local i s interneta, iako nisam uspio otkljucati koracima u prvom postu. Znaci li to da je ipak dosao s generickim firmwareom, samo je kroz config file bilo sve zakljucano?

EDIT: Konacno se uspio spojiti!

Dakle, B.net Scientific Atlanta EPC2203 i SX763 iza njega kao router.

Postavke su sljedece:

Connection type: Ethernet
Protocol: Dynamic IP
PPPoE pass-through i UPnP: on

Sa lokalne strane je DHCP ukljucen (192.168.0.0/24) i uredjajima je postavljena preferirana IP adresa u routeru, dakle, u postavkama wifi interfacea na racunalima je i dalje sve na automatic.

FW verzija:
Firmware version: 4.3.52.19.00
Bootcode version:
Primary: 4.1.23.52.0
Secondary: 4.1.28.52.12

Zadnje izmijenjeno od: Eddie1506. 02.04.2011. u 00:12.
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 00:19   #487
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ne postoji "zakljucani" fw,samo config moze biti zakljucan i ona opcija u nvram sta treba promijenit u 0 da se vidi ono skriveno pod voip i jos neke stvari.
Inace da taj fw je koji dolazi sa svim iskon ruterima i ne trebas ga mjenjat.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 00:24   #488
Eddie1506
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 8
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ne postoji "zakljucani" fw,samo config moze biti zakljucan i ona opcija u nvram sta treba promijenit u 0 da se vidi ono skriveno pod voip i jos neke stvari.
Odlicno! Onda je to to

A te dodatne stvari su, koje? Jer Telephony postavke uredno vidim i mogu mijenjati.

Citiraj:
Inace da taj fw je koji dolazi sa svim iskon ruterima i ne trebas ga mjenjat.
OK, hvala jos jednom na pomoci!
Eddie1506 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 00:36   #489
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Da sad sam pogledao i Iskon ima customer=10, al izgleda da kad je tako da ne sakriva one opcije, a dodatne stvari mislio sam na t-com rozo logo i roze ikone.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 14:30   #490
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
nakon brojnih pokušaja nisam uspio uci u router. neće da se logira u ssh,access denied. Ako netko ima savjet, slušam...
grga11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2011., 15:28   #491
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,679
Ako me sjećanje dobro služi, kod Iskon konfiga (koji ti je sada unutra) SSH je onemogućen.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 17:15   #492
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako me sjećanje dobro služi, kod Iskon konfiga (koji ti je sada unutra) SSH je onemogućen.
Nije iskon nego t-com. omogućen je ssh ali se ne da ulogirati
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:07   #493
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
To da li ce biti zuti ili rozi se odredjuje sa onim nvram_util set customer 0
Hm, iz nekog razloga nisam bio zadovoljan sa firmwareom za otkljucani SX763 pa sam vratio natrag originalni t-comov firmware i sve je OK no i dalje je ostao žuti. Znaci ako stavim nvram_util set customer = 1 promijenit ce i boju natrag u roza ?
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 19:35   #494
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
ako je netko uspio izvuci podatke za voip na sx763 fw version: 4.3.52.21.01 volio bih da mi objasni kako. Očito ovaj novi firmware se ne da crackati. Over and out.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 23:25   #495
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
nismo uspjeli, ali ako hoćeš javi mi se na pm, pa ćemo putem teamviewera sve izvući što trebaš, i usput pokušati FW izvuć ako ide.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 00:15   #496
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
nismo uspjeli, ali ako hoćeš javi mi se na pm, pa ćemo putem teamviewera sve izvući što trebaš, i usput pokušati FW izvuć ako ide.

baš me zanima kako to misliš izvesti, al eto možemo probat, nije problem...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 00:15   #497
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
obavještavam korisnike da na najnovijem 4.3.52.21.01 potpuni unlock za sada nije moguć.
hvala na razumijevanju

edit: evo izvučeni su također podaci za t-comov voip, tj telefon preko rutera ili kako ga oni zovu IMS.
onaj tko ima IMS i izvučene podatke za pristup istome, otvorena su mu mnoga vrata.
najvjerojatnije se linija može nositi sa sobom svugdje po hrvatskoj, ali i koristiti na drugim, profesionalnim ruterima i pritom biti nevezan za onoga koji je dodijeljen od t-coma. sasvim sigurno je da se može koristiti i na otključanom sx763.

podaci za ims izgledaju ovako:

Proxy server: 172.29.165.132
Proxy server port: 5060
ProxyServerTransport: UDP
RegistrarServer: 172.29.165.132
RegistrarServerPort: 5060
RegistrarServerTransport: UDP
UserAgentDomain: ims.t-com.hr
UserAgentPort: 5060
UserAgentTransport: UDP
RegistrationPeriod: 2880
RegisterExpires: 3600
RegisterRetryInterval: 30
DSCPMark: 26
ProxyServerType: standard
V_SIPRealm: ims.t-com.hr
V_CallerIdName: default_user
AuthUserName: XXXXXXXX@ims.t-com.hr
AuthPassword: XXXXXXX
URI: +385XXXXXXX@ims.t-com.hr
VOIP VPI/VCI: 0/50

Poredak kodeka:
1 -> G.711MuLaw
2 -> G.711ALaw
3 -> G.726 16000
4 -> G.726 24000
5 -> G.726 32000
6 -> G.726 40000
7 -> G.726 8000
8 -> G.729a
9 -> G.729e
10 -> G.728
11 -> G.723.1 5300
12 -> G.723.1 6300
13 -> G.722
14 -> G.722.1
15 -> G.722.2
16 -> GSM-FR
17 -> GSM-HR
18 -> GSM-EFR
19 -> iLBC


malo je zeznuto to što username i password iz IMS-a nisu istovjetni podacima za t-com internet, ali uz malo volje sve se dade riješiti.

Zadnje izmijenjeno od: Hackerivs. 05.04.2011. u 03:17. Razlog: nadopuna
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 19:57   #498
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
obavještavam korisnike da na najnovijem 4.3.52.21.01 potpuni unlock za sada nije moguć.
E baš šteta, a ja se već ponadao da taj nece imati bugove kao onaj 4.3.52.19.00 iz all-in-one paketa (i zbog kojega sam morao odustati od njega i vratiti se na originalni t-comov 4.3.52.11.300)
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 20:58   #499
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
o kojim bugovima točno govoriš?
4.3.52.19.00 fw je kao i 4.3.52.11.300 t-comov fw.
roza boja se određuje prema nvram-u.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 22:06   #500
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Hvala kolegi Hackerivs-u na pomoći u čupanju podataka iz t-kominog fw-a.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:02   #501
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
e ovako, radio sam sve kako je pisalo...e sada, pitanje je da li sam uspio.

u 1. djelu sam doso do koraka 8. i 9. = u 8. koraku su podatci user i pass bili subscribe za oboje, a u 9. koraku u putty sam dobio ovako: cd .. (ok) , cd .. (ok) , cd bin(unknown command) , nwram_util set customer = 0 (unknown comman) ovo unknown comman je pisalo slicno nije tocno tako, samo je pisalo da je nepoznata ''komanda''.
Ok, sada odem u GUI i vidim tamo opcije za update firmware su otkljucane. Cudno, neznam dali ono gore u putty mora biti onako unknown ili sta?

idemo dalje, napravim updejt bootcode i runtime, pise da je zavrseno.
vidim verzija firmwera se promjenila, no mene tu zanima da li ostane t-komin logo dok se spojim na 192.... sa onim firmwerom iz all in one mape???

Stavio sam config za iptv (jer imam max tv) i podesio korisnicke podatke za pristup internetu i sve radi lijepo. Sada cemo vidjet kako se ponasa router sa tim firmwerom jer sa t-kominim je veza pucala svakih nekoliko sati. Imo sam istih problema sa thomsonom, stavio original firm. i radio je bez greske, veza se redovno reconnectala svaka 24h, a ne onako nakon svaka 3-4 sata. Imam i d-link router model dsl-2543b, odlican router. dok sam preko njega spojen na net veza je savrsena. ali je problem sto nemogu nac postavke za njega za max tv. jer ako ga stavim u bridge mod onda mogu imat maxTV, ali nemogu na net, nece mi se uopce spojiti na internet. ili dok je maxTV ugasen mogu se spojiti na net ali onda nemogu gledat maxTV. uglavnom sudaraju se veze izmedju neta i iptv-a i ometaju jedna drugu. pokuso sam podjelit portove ali ista stvar. zato sam se poceo igrat sa ovim siemensom jer vidim da nemam izbora nego kemijat po njemu jer je greska u t-kominom firmweru u svim routerima koje je t-koma djelio uz ugovore i uz adsl opcenito (vjerojatno neki jaaako losi programeri su radili na njemu i previdjeli neku gresku ili nesto jer je t-komin firm. potpuno modan i maknute su stvari koje t-koma misli da nisu potrebne ili oni ne pruzaju doticne usluge). uglavnom ekipa iz t-koma koja radi na tome nema pojma, ma da kada malo bolje razmislimo oni su to vjerojatno namjerno napravili, jer se po pravilu svaki izlazak tehnicara naplacuje 400-tinjak kuna (ispravite me ako grijesim ali ja mislim da tako pise u njihovim cjenicima). normalno da bolju uslugu pruzaju poslovnim korisnicima koji im godisnje donose po par milijuna kuna, nego nama obicnim korisnicima koji im u prosjeku donosimo cca 2500kn godisnje, pa onda moraju i nanecem drugom jos izvuc lovu od nas koji koristimo u privatne svrhe internet... otiso sam malo van teme, al samo sam htio prikazat moje misljenje o adsl-u i o tom svemu. mislim da sam u pravu sto se toga sve tice.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:09   #502
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
griješiš u samome početku.
u tutorijalu nigdje ne piše da se logiraš sa podacima kojima si ti ušao unutra.
ne držiš se tutorijala, a potom onda dolaziš ovdje i žališ se kako ti ne ide.
nadalje, fw u tutorijalu je t-comov.
logo i neke postavke od providera određuju se u nvram-u, te nemaju veze sa firmwareom. to je već naveliko razjašnjavano u ovom topicu.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:10   #503
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 469
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
o kojim bugovima točno govoriš?
4.3.52.19.00 fw je kao i 4.3.52.11.300 t-comov fw
Sa 4.3.52.19.00 mi se desavala jedna izrazito neugodna stvar da se siemens redovno barem svakih 5-10 dana "objesio" prilikom redovnog 24h rekonekta , i sto je tom prilikom bilo najgore lampica "online" je i dalje uredno svjetlila tako da vizuelno nisam mogao vidjeti da ADSL ne radi nego sam svako jutro morao paliti komp ili dreambox i provjeravati dali sam online

Kad sam prije vise od mjesec dana vratio originalni t-comov 4.3.52.11.300 i veza mi se samo jednom tijekom noci srusila i lampica za online nije svjetlila
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:14   #504
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
ne ne, nisi dobro skuzio sto sam napiso. ja se ne zalim, sve 5, sve pohvale na tutorijalu.

nego je problem sto tamo u 8. koraku podatci za putty nisu bili root i operator, nego subscriber i subscriber. u passwd fajlu je jedna greska umjesto subscriber je u jednoj rijeci pisalo subsciber. i sve je dobro uspjelo, u nicem nisam pogrijesio, ovo mi nije prvi router kojeg sam otkljuco i igro se sa firm. tako da znam o cem pricam. samo si ti malo krivo shvatio moj tekst gore, moja greska, malo sam komplicirano to napiso. sorry

Zadnje izmijenjeno od: Gogo1207. 06.04.2011. u 00:32.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:16   #505
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
meni se desilo dvaput.
nakon prvog puta upalio sam detaljni način logiranja, i ispostavilo se da to ima veze sa neispravnim PADR paketom poslanim od strane centrale.
dakle nema veze sa fw, slučajna korelacija po meni.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:19   #506
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Gogo1207 Pregled postova
ne ne, nisi dobro skuzio sto sam procito. ja se ne zalim, sve 5, sve pohvale na tutorijalu.

nego je problem sto tamo u 8. koraku podatci za putty nisu bili root i operator, nego subscriber i subscriber. u passwd fajlu je jedna greska umjesto subscriber je u jednoj rijeci pisalo subsciber. i sve je dobro uspjelo, u nicem nisam pogrijesio, ovo mi nije prvi router kojeg sam otkljuco i igro se sa firm. tako da znam o cem pricam. samo si ti malo krivo shvatio moj tekst gore, moja greska, malo sam komplicirano to napiso. sorry
tvoje tvrdnje stoje.
ali u tutorijalu vrlo jasno piše kojim se podacima trebaš ulogirati.
ako isti ne rade, prvo se provjerava ispravnost naziva passwd datoteke preko FTP-a, a potom se procedura radi ponovo sve dok ne uspije login na isti način i s istim podacima iz tutorijala.
inače, svakom sx763 ruteru možeš pristupiti za podacima operator/operator i subscriber/subscriber ali istima se ne dobiva baš ta konzola koja nama treba.

dakle, ponavljam opet, treba se držati tutorijala.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:24   #507
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
hehe nije da se pravim pametan ili nesto, ali kada sam pokusavo sa podatcima koji su navedeni u tutorijalu izbacilo mi je da su podatci netocni, ok idemo dalje na mjenjanje imena iz PASSWD u passwd preko ftp-a, napravio sam to, ali je opet ista stvar bila. pokuso sam nekoliko puta i nije htjelo. onda sam pokusavo druge podatke koji se inace koriste, administrator, subrscriber, root, guest...itd. i jedino mi je subscriber prihvatilo. dobio sam otkljucane opcije za update firmwera i te neke jos sitnice, i uredno je uso firmwer onaj iz all in one mape, sve radi kako treba, vidim da je i verzija firm. se promjenila znaci da je uspjelo. nego me zanimalo da li u tom firmweru iz all in one mape postoji taj logo t-comov, ali posto kazes da je to t-comov onda mora biti taj logo.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:32   #508
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
objasnio sam gore.
t-comov je FW, ali to nema nikakve veze.
ako se u nvramu namjesti customer = 0, možeš staviti 348 t-comovih FW, ali niti na jednome neće biti njihov logo niti će biti blokirane voip postavke.
što se tiče neuspijevanja logiranja, izvjesno je da negdje griješiš...
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:37   #509
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
ok necemo dalje, jer je sve proradilo kako treba. sada sam bas iso pogledat za voip da li su opcije otkljucane, i otkljucane su, znaci da je sve uspjelo kako treba unatoc tome sto se nisam mogo logirat sa podatcima navedenim u tutorijalu, nego sam isprobavo druge i uspio se spojiti sa totalno drugim podatcima.

mislim da ako sam pogrijesio negdje nebi uspio otkljucat opcije kao update fw...itd?
i na kraju nebi onda ni mogao staviti drugi firmware ako sam pogrijesio negdje u prvom djelu?

tako nezz, ali sve je zavrseno kako treba i otkljucan je i drugi fw je u njemu.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 00:47   #510
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ako ideš dodavat voip account i u padajućem izborniku vidiš samo t-com croatia to znači da nije napravljeno
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na