Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.12.2014., 11:30   #4861
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Nebi nikad iP6. Da mi ga netko pokloni, prodao bi ga.
Prvo i najosnovnije: prevelik mu je ekran a i gabariti uređaja. I drugo, kamera je ispupčena
Rješavam se velikih ekrana.

Imao sam:

HTC Desire 3.7"
Sammy Galaxy Mini 3.2"
HTC Desire HD 4.3"
Prestigio 5000T 5"

I sada opet idem prema dolje, trenutno imam:

Lumia 625 4.7"

iP5s je moj sljedeći mobitel
Cura ima iP5 i to je to, taman.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 05.12.2014., 11:46   #4862
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Onda ce te obradovati ova vijest:

http://www.macrumors.com/2014/12/04/...h-iphone-2015/

I ima logike. Mene kod iP5/s smeta samo jedna stvar. Stvarno los form factor. Mrzim ove kvadrate. Recimo 5c i LG G3 mi odlicno leze u ruci, iako su totalno razlicitih velicina. 5c je tu fenomenalan.

A ja moram imati jedan manji mob koji ce mi uvijek sluziti za poslovne svrhe. Pozivi, mail i sl. stvari. I zato navijam da izbace nesto tipa 5c samo da ima i touch id.
Mileni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2014., 11:51   #4863
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Hmm, zanimljivo, no, vidjet ćemo

A vidiš, kod mene baš suprotno, potpuno suprotno. Obožavam taj perfektan dizajn, ravne i oštre linije.
Bez ikakvog zaobljenja, ispupčenja i sličnog. Meni je iP5/s savršenstvo dizajna, a nisam nikakav apple fan boy niti sam ikad imao nešto od Jabuke. Kao što vidiš, imao smo posve druge uređaje.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 05.12.2014., 12:13   #4864
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ma ja sam imao sve i svasta zahvaljujuci firmi. I imat cu, jer volim malo mijenjati. Jedina konstanta je taj iPhone koji mi je uvijek primarni uredjaj. Cisto zato jer je za moje potrebe najbolje i najkvalitetnije odradjen uredjaj.

Ali da mi bas sve lezi na njemu - ni blizu.
Necu ulaziti u stare debate, no dizajn mi ne lezi. Je lijep, i to poprilicno. Tu se slazem sa tobom. No u ruci mi ima bas bezveze osjecaj radi tih pravih kutova. 5c mi pak odlicno lezi u ruci
Mileni je offline  
Staro 05.12.2014., 13:28   #4865
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Hmm, zanimljivo, no, vidjet ćemo

A vidiš, kod mene baš suprotno, potpuno suprotno. Obožavam taj perfektan dizajn, ravne i oštre linije.
Bez ikakvog zaobljenja, ispupčenja i sličnog. Meni je iP5/s savršenstvo dizajna, a nisam nikakav apple fan boy niti sam ikad imao nešto od Jabuke. Kao što vidiš, imao smo posve druge uređaje.
I ja, ali nakon korišenja iPhona 6, moran reć da su odličan posa napravili. Iman veliku ruku ali tako je jednostavan za korištenje... 5S ide u mirovinu uskoro. Samo me bocka onaj rumor o novom modelu na prolice.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 05.12.2014., 14:15   #4866
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Nista od novog na proljece. Svake godine idu glasine da ce izaci u 5, pa u 6 mjesecu... I svake godine od toga jedno veliko nista
Mileni je offline  
Staro 05.12.2014., 18:14   #4867
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bojim se da će taj manji biti osakaćen kao što je 5C bio kraj 5S...

5C nevjerojatno dobro leži u ruci, nakon njega 5(S), a 6 je daleko najgori... Jako lijepo izgleda ako mu ne gledaš leđa, ali ne mogu ga uhvatit za te zaobljene rubove da me ubiješ. I sad ga moram nosit u ovom Appleovom fuj kondomu samo da mi ne ispadne... Dosad ni na jednom iPhoneu nisam imao case, osim kojih mjesec dana onaj bumper na 4...
IcyTexx je offline  
Staro 05.12.2014., 21:17   #4868
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
5S all the way. Zadržao je veličinu mobitela za razliku od šestice, a što se tiče performansa još uvijek leti. Ja mu manu nisam uspio pronaći, tako da valjanog razloga za prelazak što se mene tiče nema.

Mogu se samo nadati da će se iphone eventualno vratiti staroj veličini, u suprotnome nemam pojma što mi je činiti :/

Sve što je veće od petice meni je odbojno, nit leži u ruci, nit mi se taj tablet vuče okolo-naokolo. Osobno nemam razloga zbog kojeg bi poželio veći ekran, kada pogledam sve aplikacije koje koristim - niti jedna ne zahtjeva veći ekran, osim možda surfanja webom, a to ne prakticiram na mobitelu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 06.12.2014., 13:59   #4869
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Nista od novog na proljece. Svake godine idu glasine da ce izaci u 5, pa u 6 mjesecu... I svake godine od toga jedno veliko nista
Znan ali kao uz sat da ide. Anyway moga bi sacekat jos malo, jer kazen volio bi vidit A8X/A9 u 6S, jer osim veceg ekrana i ergonomije mi nije nista brzi...
__________________
Drift_King je offline  
Staro 06.12.2014., 14:07   #4870
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Neznam kako vama, ali meni iPhone 6 djeluje jako krhko zbog svoje male debljine i onaj aluminij na leđima mi ne djeluje nešto premium.
A i nekako mi je čudan za upravljanje, trebalo bi mi par dana privikavanja. I ove zaobljene stranice mi se ne sviđaju. 4 i 5 su majka naspram ovog.
Iako da, kamera je nenadjebiva. Mislim da su slike bolje nego na nekim digitalcima do 600 kn ekran i boje su super.
Inače, format mi se sviđa. Taman je, ni prevelik ni premali.
Kad za 2 godine bude soma i pol ko sad petica, možda ga uzmem

Ispupčenu kameru nemoram spominjat jer bi u mom slučaju bio u nekoj tpu maski da se ne skliže
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2014., 14:09   #4871
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neznam kako vama, ali meni iPhone 6 djeluje jako krhko zbog svoje male debljine i onaj aluminij na leđima mi ne djeluje nešto premium.
A i nekako mi je čudan za upravljanje, trebalo bi mi par dana privikavanja. I ove zaobljene stranice mi se ne sviđaju. 4 i 5 su majka naspram ovog.
Iako da, kamera je nenadjebiva. Mislim da su slike bolje nego na nekim digitalcima do 600 kn ekran i boje su super.
Inače, format mi se sviđa. Taman je, ni prevelik ni premali.
Kad za 2 godine bude soma i pol ko sad petica, možda ga uzmem
Malo je lagan za velicinu, ali nisan dobio dojam da je pretanak a sigurno ne jeftin. Odlično je sklopljen i stvarno leži u ruki

5/5S su daleko najlipsi, ali vjerovatno bi bili pain in the ass za koristenje ko Xperie Z(x)
__________________
Drift_King je offline  
Staro 06.12.2014., 14:39   #4872
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, sad će ispast da sam rekao da ima JEFTIN filing. Pročitaj ponovno moj post pa ćeš vidjeti što sam rekao.
Nije premium filing kao recimo HTC One. To ne znači da je jeftin.
Brko je offline  
Staro 06.12.2014., 14:51   #4873
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto, sad će ispast da sam rekao da ima JEFTIN filing. Pročitaj ponovno moj post pa ćeš vidjeti što sam rekao.
Nije premium filing kao recimo HTC One. To ne znači da je jeftin.
Ali to je jedini logični zaključak. M7 mi je manje premium bio od Ip6. M8 doduse nesto bolje stoji.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Super ti je logika... Samo ne citiraj mene ono što nisam rekao.
Premium i ako nesto nije premium onda je srot i jeftino
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Drift_King. 06.12.2014. u 14:59.
Drift_King je offline  
Staro 06.12.2014., 14:58   #4874
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Super ti je logika... Samo ne citiraj mene ono što nisam rekao.
Brko je offline  
Staro 06.12.2014., 15:13   #4875
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Vi koji imate ip6, predpostavljam da je baterija bolja neg na ip5s?
A kolko vidim i na polju fotomogućnosti je dost napredovala..
Nego, gpu od ip6 jel može parirat adrenu 330 il je jači?
zvonac je offline  
Staro 06.12.2014., 15:40   #4876
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neznam kako vama, ali meni iPhone 6 djeluje jako krhko zbog svoje male debljine i onaj aluminij na leđima mi ne djeluje nešto premium.
A i nekako mi je čudan za upravljanje, trebalo bi mi par dana privikavanja. I ove zaobljene stranice mi se ne sviđaju. 4 i 5 su majka naspram ovog.
Iako da, kamera je nenadjebiva. Mislim da su slike bolje nego na nekim digitalcima do 600 kn ekran i boje su super.
Inače, format mi se sviđa. Taman je, ni prevelik ni premali.
Kad za 2 godine bude soma i pol ko sad petica, možda ga uzmem

Ispupčenu kameru nemoram spominjat jer bi u mom slučaju bio u nekoj tpu maski da se ne skliže
I meni djeluje krhko, no nije. Odlican je po tom pitanju. Stvar navike na nesto jos tanje, imao sam isti efekt i sa iPhone 5. Zato ti i HTC djeluje bolje, jer imas nesto tezine u ruci, pa djeluje cvrsce.

Meni se pak zaobljene stranice poprilicno svidjaju, jer krutost i cisti kvadrat iP5/s mi ne lezi u ruci. Ni malo.

Najbolji uvjerljivo po tom pitanju mi je G3. Savrseno mi prijanja uz ruku. Najlosiji iP5/s i Samsung S5


Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Vi koji imate ip6, predpostavljam da je baterija bolja neg na ip5s?
A kolko vidim i na polju fotomogućnosti je dost napredovala..
Nego, gpu od ip6 jel može parirat adrenu 330 il je jači?
Nije u pitanju samo GPU, vec i Metal kojeg je apple predstavio sa iOS8. Mogucnosti (posebno za jace developerske timove) su ogromne, Android po tom pitanju jos dugo nece moci doci ni blizu iOS-u. Sad je samo pitanje koliko ce taj famozni Metal biti iskoristen.
Mileni je offline  
Staro 06.12.2014., 16:04   #4877
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova


Nije u pitanju samo GPU, vec i Metal kojeg je apple predstavio sa iOS8. Mogucnosti (posebno za jace developerske timove) su ogromne, Android po tom pitanju jos dugo nece moci doci ni blizu iOS-u. Sad je samo pitanje koliko ce taj famozni Metal biti iskoristen.
Opće mi nije jasno o čem pričaš.. Al sad sam malo guglal, sad kužim
Inside Metal: How Apple plans to unlock the secret graphics performance of the A7 chip
Da, kolko čitam, mogućnosti su velike, al opet ima i on svoje limite...

Istina, možda android nije blizu, zasad..

Al dopada mi se fotić na ip6, koji je out of box odličan..
Jedino me brine ta baterijica na ajfonu..
zvonac je offline  
Staro 06.12.2014., 16:31   #4878
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,508
a baterijica je koliko čujem ili ista ili bolja naspram 5s
__________________
mamutarka je online  
Staro 06.12.2014., 16:46   #4879
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Meni se pak zaobljene stranice poprilicno svidjaju, jer krutost i cisti kvadrat iP5/s mi ne lezi u ruci. Ni malo.
kad bi barem apple bio tako dobar i izbacio model od 4 incha sa zaobljenim rubovima..
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 07.12.2014., 03:23   #4880
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Daleko je M7 od iPhonea 5(S) i 6...
Imao sam M7, buraz ima M7. Moj je imao gornji metalni pokrov za zvučnik pomaknut u stranu za pola mm, donji je stršao iznad ekrana. Moj crni je od stavljanja u džep dva tjedna imao hrpu ogrebotina po rubu. Zagrijava se nenormalno u normalnom korištenju što nije nimalo ugodno za ruku. Plastika po boku se ne poklapa sa metalom. Burazu je otišo gornji speaker i jedva radi, a on služi i za pozive. Nemoguće ga je zamijeniti bez da se rasturi cijeli mobitel, a nakon toga ga više ne možeš sklopiti. Ne možeš ga dobiti nakon 17 sati svaki dan jer mu je baterija prazna, a mob se puni oko 5-6 sati do maksimuma. I ja sam mislio isprve da je to na razini iPhonea, ali svejedno je daleko, daleko.
Ni jedan ni drugi ne djeluju "jeftino", ali kvalitetom izrade nisu ni blizu. Premium ajde, ali kad pati kvaliteta ne mogu ga smatrati jednako premium.

Prvo mi je bilo ružno i glupo zaobljeno staklo na šestici, ali neusporedivo je ugodnije povlačiti prst sa ruba nego na petici.
IcyTexx je offline  
Staro 07.12.2014., 11:00   #4881
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Jel se kom da uploadat test video clip 60fps, al low light uvjeti?
Nekaj sam našel na youtube, al nije to to..
Gledal sam neke usporedbe N4 vs ip6 60fps, jel se to meni čini, ip6 unatoč nedostaku stabilizacije radi odličan video, spram nekih koji imaju IS..
zvonac je offline  
Staro 07.12.2014., 14:47   #4882
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Evo 64gb sestica i Z Ultra. Ak netko misli da je sestica prevelka..



Meni sestica ne djeluje nes posebno kvalitetno u ruci. Prednji dio mi je cak pomalo i ljigav, nes kod G2 ili SG3 plastika feeling. Brz je telefon kaj je je. Nije puno brzi od g3 al skorom uvijek otvori nes djelic sekunde brze. Kamera je isto jako brza. Slike su dobre al nista posebno.

Nemre se gledat 60fps usporedba preko youtubea. Treba oba pogledat na kompu normlno. Ne znam ni dal youtube podrzava 60fps, do nedavno nije bar ove sa mobitela.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 07.12.2014. u 15:06.
MAGARAC je offline  
Staro 07.12.2014., 15:20   #4883
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Youtube podrzava 60FPS. Na kompu.
IcyTexx je offline  
Staro 07.12.2014., 15:31   #4884
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
To je onda nes novije. Kad sam pokusaval prije stavit 60fps nije islo.. Svjedno youtube voli masakrirat takve video uratke, narocito 4k.. To treba na kompu gledat direkt za usporedbu..
MAGARAC je offline  
Staro 07.12.2014., 16:11   #4885
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Sa prijateljem sam uspoređiva ip6 i G2 kratko. Veličina je tu negdje (g2 je nešto širi), ali za 0.5" veći ekran i duplo bolju bateriju to nije neka cijena
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 07.12.2014., 16:36   #4886
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
YT gledam prek Chromea, ima podrsku za 60fps, al gledajuci videe u navedenom fpsu ip6, defintivno rastura, cak,mogu rec bolje neg N4.. Samo me jos zanima kak se drzi u low light uvjetima ip6 60fps..
Unatoc nepostojecem OISu na ip6, komotno mogu rec, nije mu ni potreban..
zvonac je offline  
Staro 07.12.2014., 17:29   #4887
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Prebacival sam sa G2 60fps i tad youtube to nije podrzaval. Pokazal je kao 1080p obican..

Ima navodno dobar low light video generalno, nisam jos probao. Slike low light ili neke sobne i nisu bas nest. Ima boljih. Flash isto nije bas najbolji.
MAGARAC je offline  
Staro 07.12.2014., 18:48   #4888
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Prebacival sam sa G2 60fps i tad youtube to nije podrzaval. Pokazal je kao 1080p obican..

Ima navodno dobar low light video generalno, nisam jos probao. Slike low light ili neke sobne i nisu bas nest. Ima boljih. Flash isto nije bas najbolji.
Onda ne pričamo o istom mobu, pa okolo svi pričaju da su fotke odlične, kako po danu tak i po noći, potonje možda nisu nekaj ekstra, al odskače od konkurencije..

A za video se uvjeril (bar po onom kaj sam gledal na jutub, naravno full screen) da je preodličan, a ovaj 60 fps je napokon kak spada..
Ne sumnjam da je tu epl napravil dobar posao, još dok sam imal prije ip5 slike su bile odlične..
zvonac je offline  
Staro 07.12.2014., 20:44   #4889
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
To ak sam napisao da nisu nis posebno i da ima boljih ne znaci da su lose. Ili bas moraju bit najbolje posto je Iphone u pitanju.
MAGARAC je offline  
Staro 07.12.2014., 22:28   #4890
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Može par primjera zašto na iP5 instalirati iOS 8? Odnosno, zanima me što novoga donosi, dali kakve fora aplikacije, fičre i slično? (curu zanima, a trenutno je gore 7)..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na