Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2013., 15:17   #4801
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Kad vec pitam za takve stvari još me nešto zanima , kuler za grafu, artic accelero xtreme plus. Na kutiji piše jamstvo 6 godina, dok na "jamstvenom listu" piše 12 mjeseci. U portiu pak piše 24mjeseca gare, a u linksu garancija za Xtreme PLUS II je garancija pak 72mj. Tko tu koja hebe? Vidim da su artic hladnjaci 24 (twinturbo) dok su ostali po 72, zakaj na jamstvenom za plus I pise 12mjeseci? Mislim proizvođač je na kutiji glomaznim slovima napisao 6 godina.
Artic kao proizvođač je kolko sam shvatio na STRANICI napisao da je garancija 6 godina ali ide preko dućana gdje je kupljeno, nemože se njima direktno slati.
mislavgray je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:27   #4802
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mislavgray Pregled postova
Kad vec pitam za takve stvari još me nešto zanima , kuler za grafu, artic accelero xtreme plus. Na kutiji piše jamstvo 6 godina, dok na "jamstvenom listu" piše 12 mjeseci. U portiu pak piše 24mjeseca gare, a u linksu garancija za Xtreme PLUS II je garancija pak 72mj. Tko tu koja hebe? Vidim da su artic hladnjaci 24 (twinturbo) dok su ostali po 72, zakaj na jamstvenom za plus I pise 12mjeseci? Mislim proizvođač je na kutiji glomaznim slovima napisao 6 godina.
Artic kao proizvođač je kolko sam shvatio na STRANICI napisao da je garancija 6 godina ali ide preko dućana gdje je kupljeno, nemože se njima direktno slati.
Relevantno je ono što piše na jamstvenom listu uvoznika / distributera / nosioca jamstva, ne na webu ili kutiji. Vidi sa samom trgovinom / uvoznikom...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2013., 15:33   #4803
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Budem pošto me to baš zanima, thx
mislavgray je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:47   #4804
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Ako prodavač daje x, a proizvođač y godina garancije, ukoliko ti se kvar dogodi do x-te godine, onda ga šalješ prodavaču na reklamaciju. Ako se kvar dogodi nakon x-te godine, onda ga šalješ proizvođaču na reklamaciju.
Isto važi i za slučaj različitih garancija između prodavača i uvoznika.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 16:05   #4805
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako prodavač daje x, a proizvođač y godina garancije, ukoliko ti se kvar dogodi do x-te godine, onda ga šalješ prodavaču na reklamaciju. Ako se kvar dogodi nakon x-te godine, onda ga šalješ proizvođaču na reklamaciju.
Isto važi i za slučaj različitih garancija između prodavača i uvoznika.
Ne mora uvijek biti slučaj, nekad se oprema prodaje bez jamstva, tj. jamstvo preuzima prodavač / distributer / uvoznik te sam proizvođač nema nikakve veze s time. Zato treba provjeriti, na stranu što to i košta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 10:07   #4806
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Update:

Slao grafu ADM-u, oni poslali uvozniku, ja platio postarinu kad sam slao, danas mi vrate grafu i naplate mi postarinu 30kn? WTF? Sto oni nebi trebali slati o svom trosku??

Alfa pomagaj

EDIT: jos mi i garanciju novu nisu poslali, niti bilo kakav papir
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19

Zadnje izmijenjeno od: QuidZz. 29.04.2013. u 10:14.
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 10:18   #4807
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Update:

Slao grafu ADM-u, oni poslali uvozniku, ja platio postarinu kad sam slao, danas mi vrate grafu i naplate mi postarinu 30kn? WTF? Sto oni nebi trebali slati o svom trosku??

Alfa pomagaj

EDIT: jos mi i garanciju novu nisu poslali, niti bilo kakav papir

AFAIK ti placas za tamo, a oni za nazad iako mi se desavalo isto da se prave blesavi .
spravi ih na pravi put ;-).
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 10:34   #4808
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
AFAIK ti placas za tamo, a oni za nazad iako mi se desavalo isto da se prave blesavi .
spravi ih na pravi put ;-).
Pa da, tako je bilo kad sam slao Futuri na RMA, ugl ovo je njihov odg na moj upit.

Citiraj:
Postovani,


Upravo sam dobio paket no niste mi poslali novi racun kao dokaz za novu garanciju te sam ja morao platit postarinu.

To za postarinu je manje bitno no kako mi racun novi niste poslali??
Odg.

Citiraj:
Poštovani,

U paketu je servisna primka koja služi za ostvarivanje jamstva. Imate novo jamstvo od datuma na primci. Troškove dostave snaša stranka, jedino u slučaju da je reklamacija unutar 7 dana od dana kupnje, u tom slučaju svi troškovi dostave idu na naš račun.



Lp,
i moj odg na kojeg naravno, nema odgovora

Citiraj:
Postovani,

u paketu nema nikakve servisne primke ( sve sam dobro pogledao ), dakle samo kartica i njen bundle. I kako imam novo jamstvo od datuma na primci? Nova kartica = novo jamstvo.
Kako da dodem do racuna ili barem nekog papira? Nista poslali nisu osim kartice, nikakav papir, nista!
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 10:38   #4809
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
vec vidim da ce biti problema :-(.
neznam od kuda im sad to da stranka placa postarina za nazad .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 10:40   #4810
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
vec vidim da ce biti problema :-(.
neznam od kuda im sad to da stranka placa postarina za nazad .
Lako za to, meni je vaznije kako mi niti jedan papir nisu poslali u paketu, dakle samo kartica i njen bundle, nista vise... A jesam ih hvalio non stop -.-

EDIT:

Poslali mail i u prilogu primku.

Citiraj:
Poštovani,

U prilogu se nalazi tražena primka.
Na novu vga karticu imate novo jamstvo ( 24 mjeseca od datuma primke ).


Lp
E sad, sto oni nebi trebali platit postarinu a ne ja?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2013., 11:00   #4811
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Da, trebali su oni platiti.
Evo šta kaže Alfa_R o tome (link iz njegovog siga)
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=754
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 11:10   #4812
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da, trebali su oni platiti.
Evo šta kaže Alfa_R o tome (link iz njegovog siga)
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=754
Da im posaljem taj dio zakona gdje pise da oni placaju postarinu? Moze tocno link na taj clanak

Hvala
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 13:10   #4813
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,376
Klikni na sken dopisa. Tamo ti sve piše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 13:27   #4814
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Klikni na sken dopisa. Tamo ti sve piše.
Poslao sam im to i napisao da zelim da mi vrate novac za otkupninu. Nije neka cifra ali im nedam. Hvala Coconut Editiram post kad odg.

EDIT:

Evo odg.

Citiraj:
Poštovani,

Tako je!
Snosimo troškove do i od ovlaštenog servisa do nas ( kako zakon nalaže ), ne do Vaše kućne adrese.

Lp
Hrvoje Jadrijević
Acquisitum Magnum d.o.o.
Stvarno svasta...
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19

Zadnje izmijenjeno od: QuidZz. 29.04.2013. u 13:35.
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 13:41   #4815
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
koji BS. prvi put to cujem.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 16:41   #4816
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Reci ti njima da Zakon tako ne nalaže i neka si ga pročitaju još jedanput. Istjeraj to do kraja.

Citiraj:
Troškovi i rizik
Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
Zakon o obveznim odnosima
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 18:28   #4817
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Reci ti njima da Zakon tako ne nalaže i neka si ga pročitaju još jedanput. Istjeraj to do kraja.



Zakon o obveznim odnosima
Poslano, javim kad odg. Hvala
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:03   #4818
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Evo odgovor:

Citiraj:
Poštovani,

Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o
svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se
treba popraviti
, odnosno zamijeniti te popravljenu,
odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač
snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Znači, od nas do ovlaštenog servisa, tj. zastupnika za Xfx u Hrvatskoj smo dužni snositi troškove, što u ovom slučaju i jesmo.

Lijep pozdrav
Hrvoje Jadrijević
Acquisitum Magnum d.o.o.

PJ 2 ADM RAČUNALA
Jordanovac 42
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:19   #4819
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Haha, a drugi dio rečenice ne postoji, to su samo slova tak da nešto piše.

Edit: lijepo prijava DI pa ćeš vidit dalje.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:28   #4820
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bilo je na 121 strani isti slučaj sa adm-om i povratnom poštarinom.

Ako imaš volje prijavi ih on-line prijavom u DI, pa da vidimo rasplet.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:29   #4821
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
ja mislim da bis trebao prosljedit ovo dalje, zbog principa i zato da ih se nauci pameti .
i meni su bas oni, ako se dobro sjecam, napravili istu stvar, ali nisam se htio natezat pa sam progutao i to, jos jedno u nizu govance od nasih trgovaca.
zadnjih godinu dana ne trpim vise nista. nece mene vise nitko za moje pare fukat .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:32   #4822
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Znaci, kad bi se po njima ta recenica rastavila u dvije recenice, druga bi glasila "Trgovac je duzan stvar vratiti kupcu, a ne zadrzati ju za sebe nakon popravka."
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:33   #4823
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Haha, a drugi dio rečenice ne postoji, to su samo slova tak da nešto piše.

Edit: lijepo prijava DI pa ćeš vidit dalje.
Tako ce i bit

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bilo je na 121 strani isti slučaj sa adm-om i povratnom poštarinom.

Ako imaš volje prijavi ih on-line prijavom u DI, pa da vidimo rasplet.
hocu, hvala na postu i pomaganju

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ja mislim da bis trebao prosljedit ovo dalje, zbog principa i zato da ih se nauci pameti .
i meni su bas oni, ako se dobro sjecam, napravili istu stvar, ali nisam se htio natezat pa sam progutao i to, jos jedno u nizu govance od nasih trgovaca.
zadnjih godinu dana ne trpim vise nista. nece mene vise nitko za moje pare fukat .


edit: he he, gilbert naso LOL
Ma nedam im novac iz principa, danas u ovako vrijeme kad je svaka kuna bitna i jos kad pogledam koliko sam im prometa napravio ( sto kupnje za sebe, sto za druge )

Sacekat cu jos do 00:00 pa im saljem mail tj replay, do tad mozda dode kolega Alfa pa kaze jos koji pametan savjet


__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:53   #4824
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mislim da bi bilo ok da se poštarina podijelila, ti šalješ o svom trošku, a oni vraćaju o svom, ali, oni su u pravu:

Citiraj:
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
Ovaj članak se odnosi na to da kupac ne mora sam nositi proizvod u ovlašteni servis, nego je dovoljno predati ga u trgovinu, a trgovina ga dalje šalje o svom trošku.
Kad se kaže vratiti kupcu, to ne znači poslati poštom na njegovu adresu, nego iz servisa vratiti u trgovinu gdje će kupac preuzeti proizvod, tamo di si ga predao tamo i dobivaš drugi, logika neka.

Jedino webshop koji nema fizičku adresu/poslovnicu treba vratiti kupcu na kućnu adresu proizvod, jer nema drugog načina da mu se preda.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:58   #4825
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
To je stvar tumačenja, kao što smo davno zakljucili.

Zasada imamo alfinu potvdu DI-a da su duzni platiti povratnu poštarinu, što ne mora znaciti da je to pravilo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 22:58   #4826
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,930
@RadeOn,

here we go .
bas sam se pitao gdje si do sada .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 23:06   #4827
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
To je stvar tumačenja, kao što smo davno zakljucili.

Zasada imamo alfinu potvdu DI-a da su duzni platiti povratnu poštarinu, što ne mora znaciti da je to pravilo.
Pročitao sam tu izjavu od DI par puta i oni zapravo ništa nisu rekli niti spomenuli poštarinu, samo su rekli ono što i piše u zakonu:

Citiraj:
DI:
...mišljenja smo da je trgovac dužan o svom trošku prenijeti stvar do servisa te popravljenu stvar vratiti kupcu.
Gdje mu vratiti? Ne kaže se na kućnu adresu, nego samo vratiti sa servisa kupcu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2013., 23:10   #4828
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bilo je na 121 strani isti slučaj sa adm-om i povratnom poštarinom.

Ako imaš volje prijavi ih on-line prijavom u DI, pa da vidimo rasplet.
Meni su normalno slali, doduše ja u startu napadnen (da znan zakon, radin u servisu, bla bla), i sve mi je bilo 0 kn.

U principu tebe ko korisnika ne briga koliko oni plaćaju, ti bi triba imat servis za 0 kn šta stoji u zakonu, opet ako si uzeo preko web shopa, ne znan kako stoji, tj jesu li tada dužni.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 00:37   #4829
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Pozdrav ekipa, ovo će biti malo poduži post pa molim vas imajte razumjevanja, evo moje situacije.

26.03.13. u Elipsu sam kupio Panasonic plasmu st50. Telka je bila izložbeni primjerak. Rekao sam da ne želim izložbeni primjerak, ali im je to bio jedini tv kao i u svim ostalim Elipsovim poslovnicama u kojima imaju samo po jedan izložbeni primjerak. Prodavač mi je rekao da ima stotinjak sati rada, da je izložen mjesec dana i da ne mogu dobiti nikakav popust bez obzira što je izložbeni primjerak.
Isti dan sam primjetio vertikalnu liniju po cijeloj visini ekrana, cca 5 cm od okvira na lijevoj strani. Mislio sam da je to do uber-kvalitetne hrt-ove slike. Nekoliko dana kasnije sam skinuo video za poliranje panela kako bi produžio vijek telke (to sam negdje pročitao da je pametno raditi). Tokom izmjenjivanja boja, na svjetloj pozadini sam primjetio 4 nove linije (uz sve rubove tv-a i na sredini) te zapečeni logo (cca 4cm kvadratna). Reko budem ja to ispeglao, kak su negdje napisali, ali naravno od toga ništa. Također, kada sam gledao F1 na SPTV-u, na svjetlijoj pozadini se vidjela crta uz lijevi rub i zapečeni logo na istoj strani.
Dan poslije sam otišao u Elipso gdje mi je onaj isti prodavač, s početka priče, rekao da postoje dva servisa (MR servis i servis u Silnici) i da je najbolje da ga ja sam odvezem u MR servis (jer su oni ozbiljniji) jer ak ću ga prvo nositi u dućan to bi moglo potrajati.
Overseas je pokupio telku i odnio ju u servis. To je bilo 18.04. (četvrtak). Nekoliko dana kasnije, u pon, tip je zvao iz servisa i rekao da telka ima 971 radni sat i da burn-in ne podliježe jamstvu plus kaj je rekao da mu gazda neda da mijenja panel jer se ne isplati!
Nakon toga sam se išao ponovno žaliti u dućan gdje su mi rekli da oni nemaju ništa s time i da je servis taj koji mora izdati neki RR obrazac s kojim trebam doći u dućan da bi mi ili dali novi tv, vratili novce ili da uzmem nešto u protuvrijednosti. Nakon toga je voditelj smjene zvao taj servis odnosno servisera koji je zaprimio tv i rekao da mu ostavimo kontakt i da će to tokom dana biti riješeno odnosno da ću dobiti novi tv. To je bio petak (26.04.). rečeno mi je da zamjenu može odobriti direktor Panasonic Hrvatska. Taj isti petak zove voditelj smjene, koji je bio u kontaktu s ljudima iz Pan. Hrv. I kaže da su svi direktori odsutni, a da ženska koja ih mijenja kaže da to nije moguće jer burn-in ne podliježe jamstvu, a da je do njega došlo lošim rukovanjem. Btw jedino što sam ja radio je bilo gledanje normalnih programa i možda sve 5 filmova! Toliko o lošem rukovanju!
Danas prvo zove majstor iz Protecto firme, kojoj sam uplatio dodatnih 550 kn za produženje jamstva sa 2 na 5 godina, da bi mi, opet, rekao kako burn-in ne podliježe jamstvu. Super,sve 5 samo kaj nisam ja napravio to i zakaj se ti javljaš?! Kaže on, rekli su mu iz elipsa. Kasnije, popodne, zove neki lik iz Elipsa i kaže da peglam sliku 2 cijela dana (napravim novih 50 radnih sati pa pređem 1000sati), zatim da poslikam te crte koje su nastale zbog mojeg lošeg korištenja i da im mailam te slike tak da oni to proslijede nekom u Mađarsku. Mislim da ne moram niti napominjati da se te crte uslikanje fotićem puno slabije vide. Ne znam šta imam slati slike kad je sam serviser napisao da su linije vidljive i prodavač u dućanu je rekao da poliranje neće ispraviti burn in već da se mora mijenjati panel ili nova telka.
Ja bi im odnio telku pa nek ju oni poliraju 971 sat i naslikavaju ispolirano i da mi se jave tek kad će imati riješenje problema, a to je što se mene tiće, nova telka.
Ako itko ima slična iskustva ili koristan savjet što da napravim, neka se javi čim prije.
Puno hvala.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 06:31   #4830
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Prijavi DI. Bio si prevaren prilikom kupnje. Ti od 26.03. do 18.04. nemreš napravit 971 radni sat.

PS1. Shame on Panasonic.

PS2. A i ti isto ideš kupit izložbeni primjerak po punoj cijeni. Nebi da ih Elipso jedini ima u gradu. I moš si mislit što u mjesec dana izlaganja u dućanu napravi samo 100 sati. 30 dana x od jutra do mraka. Ja neki dan kupovao novu kuhinjsku napu i kupio izložbeni primjerak i dobio popust. A napa nikad uključena nije bila.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 30.04.2013. u 06:39.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na