Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2006., 16:46   #451
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ex predsjedniče, nije svima. Neki naplaćuju po tome što naprave. Recimo instalacija windowsa toliko i toliko, instalacija nećeg sasvim pedesetog toliko i toliko.... To mi je puno logičnije, iako kad malo bolje na kraju pogledaš dok ti sve instalira te fino odere
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 16:57   #452
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,027
Koliko ja znam, plaća se znanje. Ne dođe ti netko doma cijev odštopat bez 200 kn. Koliko onda vrijjedi moje znanje i rad za tuđim računalom?
Ako si znaš sam piknut ram, onda to i napravi, ako je komp pod garancijom u firmi xy i nedaju da otvoriš kućište pod prijetnjom gubitka garancije, onda bi to bili dužni besplatno napravit, bez obzira jesi kupio taj ram kod njih ili ne.
Probajte si otvorit obrt (za recimo servisiranje računala), prijavit SVE račune državi i preživit bez barem 100kn po satu i to bez pdv-a. To sve pod uvjetom da imate posla 8 sati na dan, 5 dana u tjednu. Tko god zna koliko država uzima, shvaća o čemu pričam.
I da, naplati se cijeli sat, bez obzira koliko taj posao stvarno traje. I na parkingu za pola sata platite puni sat.
I kad sve to skupa čovjek zbroji, nije mi jasno što se vi bunite? Još najbolje da vam netko kompove švercane iz Dojčlanda u dijelovima ovdje u RH besplatno servisira, ili da ga plaćate u kikirikiju.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2006., 17:51   #453
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
A kako deru kod mog bratića na Cresu..
Ima samo jedan lik koji se bavi time i on nabavlja svu robu..
Popravak stoji 500kn ( samo snimanje windowsa ) , zamjena napajnaja..itd..
I nabija cijene za sve 40%
To su ti čari otočkog života. Pogledaj malo firme koje uz prodaju i dostavljaju robu - mnoge kažu da na otoke dostavljaju robu jednom tjedno! Osim toga, na otocima ima malo informatičkih firmi i mogu određivati cijenu koja im padne na pamet računajući na to da je klijent prelijen da ode do nekog većeg grada i obavi popravak.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 02:48   #454
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
A kako deru kod mog bratića na Cresu..
Ima samo jedan lik koji se bavi time i on nabavlja svu robu..
Popravak stoji 500kn ( samo snimanje windowsa ) , zamjena napajnaja..itd..
I nabija cijene za sve 40%
A ti to neb radio. Ako ja kazem da mi lik da 1000 kuna za instalaciju windowsa i da mi i ja mu to sredim. Njemu je vazno da je stvar sredjena, a meni da dobijem novce i svi sretni i zadovoljni. A kad lik sazna da je to mogao napraviti za 150 kuna, nije moj problem, a mojaje "savjest" cista jer sam mu rekao koliko bu to kostalo i platio je.
  Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 07:38   #455
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Nemaju ljudi kod nas toliko novaca da bi se mogle derati takve neke cijene.., svi samo kukaju. Evo sad za vikend ću sastavit jedan komp, bacit gore windowse i nakrcat ga svim programima i uzet za to 200kn.
Šta sad ? Da ga dernem 500kn ?? A neće mi više sigurno doći da mu bilo šta napravim. Ljudi koji neznaju oko kompa ništa, vrlo brzo ga nešto ukolju i to je meni 50kn svaka intervencija. Svi zadovoljni.

Vani je totalno drugačije, bio mi je bratić iz Austrije i jedan njegov lega ( Austrijanac ) mi je donio Laptop pun virusa i koje čega..

Prvo je skrušeno pitao dali ga mogu možda očistiti a da ne rušam ili reinstaliram windowse no ako je puno posla da se ne zamaram nego da lupim nove.
Očistio mu ga dok su popili kavu i piće, sat vremena posla.
Pita koliko ? 100kn reče ja. Gleda u bratića i nešto mu priča no ja Austrijski ne špreham
Čovjek izvadi šlajbok i gura mi 50€ - ja
Kasnije mi bratić reko da je ovaj mislio da se ja šalim ili da sam se nešto uvrijedio. Minimalno 100€ je to vani, čim ga odneseš u servis moraš imat €.

E sad trgovci, ovi naši
Deru jer imaju plaću, oderali ili ne plaću će dobit svaki mjesec i dobro je dok deru. Nitko nije lud da će ga 2 x oderat i kad se čovjek opeče potraži alternativu - mene ili vas. Dokle god oni deru dotle ćemo i mi koliko toliko zaradit sa strane i zato moja podrška ide svim pokvarenim gulikožama-trgovcima
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 08:14   #456
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Od kad sam počeo naplačivati 100 kn po intervenciji primjetio sam da neki kompovi već 1 godinu rade bez problema, a prije su se rušili 2x u mjesec dana.

Ako nešto neznaš plati.
Promjena ulja na autu je minimum 100 kn u servisu pa naviše za 30 minuta rada osim kod fušera, ali nemojmo mješat kruške i jabuke.
Fušer uzme 50 kn za sebe i ne plati porez.
Servis uzme 100 kn, ali mora platiti porez, radnika i zaraditi.
Tako je i sa ugradnjom djelova u komp. Lako je reči to ne vrijedi 100 kuna, ali bit svega je zaraditi, a tko nezna neka plati.
Ima jedna poslovna uzrečica:

Da nema budala mi se nebi obogatili.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 08:50   #457
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,439
Citiraj:
Autor stublina Pregled postova
no ja Austrijski ne špreham
Njemački, sinko
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 10:03   #458
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Od kad sam počeo naplačivati 100 kn po intervenciji primjetio sam da neki kompovi već 1 godinu rade bez problema, a prije su se rušili 2x u mjesec dana.
: lol2 :

Da..da.., zovu kad se sve totalno oruši - štednja


Citiraj:
Njemački, sinko
@coconut :confused: : bonker :

Jesi ti kad čuo za pjesničko izražavanje ?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 12:59   #459
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Hahaha, a svi ste mi dobri, dodje mi da placem od smijeha. Ovako, ako netko kupi bilo kaj kod mene u trgovini, naranvo da ce dobiti free ugradnju. A sto se tice ovoga, da ti dodje balavac i kaze da je kupio nesto negdje drugdje i da mu ga ugradis, naravno da cu mu naplatiti 200 kuna, a ove fore, kako ce tebe zapamtiti kaj si mu jeftino ugradio, lol, najbolje je jos da firma prodaje "besplatno" po nabavnoj cijeni sve komponenete pa bi vi svi bili zadovoljni. lol. Niste normalni.
Ovdje se radilo o ugradnji u racunalo pod garancijom,pa tako se nesmije otvarati bocna stranica i normalno je da odes da ti ugradi u trgovinu gdje imash garanciju za taj komp. da nebi bilo takvih problema.
I kakvi ste vi to ljudi kad zelite nekome naplatit tako nesto banalno kao sto je ugradnja rama.
Evo jucer sam kod jednog tipa otisao ugradit DVD rom jer on nije znao da treba premjestit jumper na straznjoj ztrani. Jesam mu trebao uzeti 100 ili 200 KN?
Kako bi se vi osjecali da ste nesto tako morali platit toliko?
Covjek kod kojeg sam to napravio te nofce nemoze zaraditi za jedan radni dan).

Vama nedostaje ubuntu.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 13:47   #460
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
Evo jedan poznanik mi kaže da mu je jedan "majstor" s***************ao komp, njemu nešto nije bilo u redu i odnio mu ga na popravak, a neki je stari komp, mislim P3 i ovaj mu ga skroz s***************ao, samo znam da mu je kabal od napajanja za Floppy spojio naopako i još takvih stvari
Taj isti je meni rekao da pasta na procu ne služi ničemu, da je skinem i da mi ne treba nova
A evo saznao da taj momak sada završava ekonomski fakultet, čovječe idem i ja otvorit PC servis, opet bi bio bolji od ovih ovakvih
hjerkic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2006., 13:50   #461
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor hjerkic Pregled postova
Evo jedan poznanik mi kaže da mu je jedan "majstor" s***************ao komp, njemu nešto nije bilo u redu i odnio mu ga na popravak, a neki je stari komp, mislim P3 i ovaj mu ga skroz s***************ao, samo znam da mu je kabal od napajanja za Floppy spojio naopako i još takvih stvari
Taj isti je meni rekao da pasta na procu ne služi ničemu, da je skinem i da mi ne treba nova
A evo saznao da taj momak sada završava ekonomski fakultet, čovječe idem i ja otvorit PC servis, opet bi bio bolji od ovih ovakvih
To je realna opasnost
Te stvari se mogu desiti i kod "majstora" i u servisu, tako da je najpametnije kad vec moras popraviti komp odnjeti ga nekome za koga znash da je to radio i da nije neki n00b.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 13:54   #462
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
Pa čovječe treba se potrudit pa to uspijet, pa ja bi odma mogao otvorit servis kad vidim kakve stvari ovi rade, još ni škole za to nemaju
hjerkic je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 15:48   #463
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Evo sad sam na telefor zvao Formel BiH, javila se neka zenska osoba:

Ja: Dobar dan
zemska: Dobar dan, Formel izvolite
ja: zanima me zalman vf700 alcu
zemska: LED? (ugodno iznenadjen, zna o cemu pricam, ono da zemske u prodaji nemaju blage veze o pc-u kod nje ne stoji)
ja: ne obicni
zemska: 40 KM (oko 150 KN)
ja: saljete li postom?
zemska: da
ja: kolika ce biti postarina?
zemska: nisam sigurna, za Zenicu je oko 2KM, za odzak nikad nismo slali postom.
ja: OK
zemska: mozete mi dati broj telefoma i mail
ja: (diktiram broj i adresu)


Ostaje josh da vidim hoe li se to uspjesno provesti do kraja.
So far so good.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 16:11   #464
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
Ovdje se radilo o ugradnji u racunalo pod garancijom,pa tako se nesmije otvarati bocna stranica i normalno je da odes da ti ugradi u trgovinu gdje imash garanciju za taj komp. da nebi bilo takvih problema.
I kakvi ste vi to ljudi kad zelite nekome naplatit tako nesto banalno kao sto je ugradnja rama.
Evo jucer sam kod jednog tipa otisao ugradit DVD rom jer on nije znao da treba premjestit jumper na straznjoj ztrani. Jesam mu trebao uzeti 100 ili 200 KN?
Kako bi se vi osjecali da ste nesto tako morali platit toliko?
Covjek kod kojeg sam to napravio te nofce nemoze zaraditi za jedan radni dan).

Vama nedostaje ubuntu.
Komponenta nije kupljena u tom ducanu i naplatiti ce ugradnju RAM-a, to sto mora ici tamo jer je kuciste pod garancijom, e ***************ga. To je druga tema, a nisu bezveze gotova slozena racunala mrvicu jeftinija nego da si te iste komponente stavio sam. Jos jedan nacin zarade.
  Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 16:29   #465
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Ljudi moji vi neznate cijeniti svoje znanje i zato u životu nećete uspjeti.
Čovjek radi u jednoj velikoj trgovini sa PC opremom (neću reći kojoj) i u fušu navečer instalira Windowse, naravno ilegalne i naplati ih 800 kn sa poslom bez grama srama i imalo grižnje savjesti.
Svi znate koliko koštaju windowsi ili office u dućanu, a instalirate ih tak. Ni za kavu ne uzmete. Ali čovjeku ne prodajete samo rad nego i znanje. Jednostavno neznate cijeniti svoje znanje.
Uzmite svakome pare za svoje slobodno vrijeme i svoje znanje i maltretiranje na telefon, gorivo koje ste potrošili dok ste mu kupovali djelove, rabat oni koji ga imaju.
Svima je puno otići u servis i kupiti legalan softver. Naplatite barem pola, ma 1/4, a ne govoriti ma nije to ništa to ću ti ja složit za dvije minute.
Naučite se uzeti pare. To nije sramota. Kad se jednog dana zaposlite, kad počnete plačat režije, kredite, špeceraj, gorivo za auto, servis za auto znat ćete cijeniti svaku kunu i znat ćete cijeniti svoje znaje i sposobnost.

Još jednom vam kažem "Nije sramota uzeti NOVCE".
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 18:22   #466
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo, ziva istina ovo kaj pise gore. Dobar primjer su i ovi kaj tetoviraju, otidji recimo u tratinsku i platit ces vise, ali si siguran da neces pobrati neku sugu i da taj lik zna kaj radi jer je bio na tim i tim seminarima po vani, skupovima i neznam gdje vec ne, a mozes otici i kod onog lokalnog od frenda kaj ti mozda nece napravit to kak spada, a i ako napravi, mozda poberes neku sugu zbog opreme koja nije sterilna.

Novac je novac, nitko nece bankrotirati zbog toga sto si mu naplatio, a money je uvijek potreban jer, nikad ga nema dosta!
  Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 18:45   #467
Defcon.OS
Contra bonos mores
 
Defcon.OS's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 159
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Čovjek radi u jednoj velikoj trgovini sa PC opremom (neću reći kojoj) i u fušu navečer instalira Windowse, naravno ilegalne i naplati ih 800 kn sa poslom bez grama srama i imalo grižnje savjesti.
N-da, ovu raspravu oko uzimanja 50 ili 200 kn za ugradnju rama još mogu razumjeti, ali ovo sto si ti napisao je krajnost, ugradnja piratskih windofsa
za 800 kn!!!, mislim da je samo pitanje vremena kad ce ga netko nadobudan shebati a kazne za ovo bezobrazno kršenje autorskih prava mislim da su vam svima poznate.
800 kn za pirata...Tststs...: nono :
__________________

Defcon.OS je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 18:50   #468
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
meni se s tim ne da zezat, ja to napravim frendici il nekom rodjaku i en uzmem im nis, to mi je neko zadovoljstvo radit (znam glupo, al sta ces) a ljudima to radit za novce se ionak sjetilo vec sto drugih osim mene...

EDIT:
Citiraj:
N-da, ovu raspravu oko uzimanja 50 ili 200 kn za ugradnju rama još mogu razumjeti, ali ovo sto si ti napisao je krajnost, ugradnja piratskih windofsa
za 800 kn!!!, mislim da je samo pitanje vremena kad ce ga netko nadobudan shebati a kazne za ovo bezobrazno kršenje autorskih prava mislim da su vam svima poznate.
800 kn za pirata...Tststs...
I to sta oce, onaj koji oce pirateske win (a ko nece) nece ga prijavit... ko jos danas ne radi u fusu pa im se nis ne dogodi
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 19:07   #469
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
evo sta sam dobio u sanducicu
raf je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 19:15   #470
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
evo sta sam dobio u sanducicu
Ovaj papir sam vidio još negdje na proljeće na Črnomercu.

A najbolja stavka je instaliranje Drivera za 100 kn.
Tko nezna neka plati.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 19:21   #471
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Ovo za drivere je stvarno najludje, pogotovo ako ima XP, al bi ja ovo za zakrpe poskupio ako onaj kod kog dodjes ima modem, to sto godina traje da ih skines s MS update-a, al mi se cini da je lik vec dugo u ovome...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 20:14   #472
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
ove gore cijene su ok (osim reinst wina, to mora bit 200) za kućne korisnike, ali kad nešto odeš napravit za firmu, daš račun i opališ cifru (tu nema milosti)....
..ako odereš kućnog korisnika to ćeš napravit jednom i taj te više neće zvat.......
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 21:30   #473
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
Ovo za drivere je stvarno najludje, pogotovo ako ima XP, al bi ja ovo za zakrpe poskupio ako onaj kod kog dodjes ima modem, to sto godina traje da ih skines s MS update-a, al mi se cini da je lik vec dugo u ovome...
zasto bi poskupio? imas neki program autopatcher koji izlazi svaki mjesec ili svako malo uglavnom, i imas sve updateove vindoza i nesto za tweakanje. I to je tako jednostavno za napraviti, tipa dvoklik da instalaciju next,next i nakraju ga pokrenes i on ti automatski odredi koje updateove nemas lik stisne next i saceka pola sata nemora ni mis vise koristit i gotovo. 100kn za zapravo install jednog proga..
raf je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 21:43   #474
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ljudi moji vi neznate cijeniti svoje znanje i zato u životu nećete uspjeti.
Čovjek radi u jednoj velikoj trgovini sa PC opremom (neću reći kojoj) i u fušu navečer instalira Windowse, naravno ilegalne i naplati ih 800 kn sa poslom bez grama srama i imalo grižnje savjesti.
Svi znate koliko koštaju windowsi ili office u dućanu, a instalirate ih tak. Ni za kavu ne uzmete. Ali čovjeku ne prodajete samo rad nego i znanje. Jednostavno neznate cijeniti svoje znanje.
Uzmite svakome pare za svoje slobodno vrijeme i svoje znanje i maltretiranje na telefon, gorivo koje ste potrošili dok ste mu kupovali djelove, rabat oni koji ga imaju.
Svima je puno otići u servis i kupiti legalan softver. Naplatite barem pola, ma 1/4, a ne govoriti ma nije to ništa to ću ti ja složit za dvije minute.
Naučite se uzeti pare. To nije sramota. Kad se jednog dana zaposlite, kad počnete plačat režije, kredite, špeceraj, gorivo za auto, servis za auto znat ćete cijeniti svaku kunu i znat ćete cijeniti svoje znaje i sposobnost.

Još jednom vam kažem "Nije sramota uzeti NOVCE".

Sve istina. Ne radite besplatno, kad počmete besplatno ljudi se nakače ko ludi i svako malo bi on tebe nešt trebao. Naplati neku normalnu cifru i nek zove kolko god treba.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 22:39   #475
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Vidi, neku normalnu cifru naravno, ali 800 kn za instaliranje je za naše uvjete previše. Ajd kad dođeš nekome tko je kupio neki komp da se dijete ima na čemu školovat, a od plaće baš i nemaju puno i da im uzmem 800 kn? Pa znam ja kako je ne imati novaca i ne bih imao srca to napraviti. Druga stvar je kad netko ima novaca ko pljeve....
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 23:26   #476
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ljudi moji vi neznate cijeniti svoje znanje i zato u životu nećete uspjeti.
Čovjek radi u jednoj velikoj trgovini sa PC opremom (neću reći kojoj) i u fušu navečer instalira Windowse, naravno ilegalne i naplati ih 800 kn sa poslom bez grama srama i imalo grižnje savjesti.
Svi znate koliko koštaju windowsi ili office u dućanu, a instalirate ih tak. Ni za kavu ne uzmete. Ali čovjeku ne prodajete samo rad nego i znanje. Jednostavno neznate cijeniti svoje znanje.
Uzmite svakome pare za svoje slobodno vrijeme i svoje znanje i maltretiranje na telefon, gorivo koje ste potrošili dok ste mu kupovali djelove, rabat oni koji ga imaju.
Svima je puno otići u servis i kupiti legalan softver. Naplatite barem pola, ma 1/4, a ne govoriti ma nije to ništa to ću ti ja složit za dvije minute.
Naučite se uzeti pare. To nije sramota. Kad se jednog dana zaposlite, kad počnete plačat režije, kredite, špeceraj, gorivo za auto, servis za auto znat ćete cijeniti svaku kunu i znat ćete cijeniti svoje znaje i sposobnost.

Još jednom vam kažem "Nije sramota uzeti NOVCE".

eto covjek je rekao najdublju misao u zadnjih 50 postova.

samo cu reci da se sto posto slazem sa njime i da je amdejac 200% u pravu.

SVE KOSTA!!!
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2006., 23:28   #477
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
Evo sjetio sam se šta mi se desilo prije jedno godinu dana, dođem ja u pc shop, ako ga tako mogu nazvat, i naravno radi neka žena, da je barem dobra... Ja sam siguran da ne zna komp ni upalit a ne nešto drugo. Ja pitam imate li DDR RAM, kaže ona imam, ja onda pitam a koje, kaže onda da sačekam da će mi donijet koje imaju pa da odaberem, ja se baš čudim što nisam morao objašnjavat šta je to, i evo nje i u rukama nosi par CD ROM-ova, ja samo preko vrata.
I ova trgovina je najviše dva mjeseca radila i zatvorila se, nije čudo, nestručno osoblje, a i u mom gradu nema 5 ljudi koji nešto znaju o kompovima
hjerkic je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 12:11   #478
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Danas bio u ve-milu, isao ubost memu i graficku. Silom prilika sam morao otic tamo, nije sad vazno.....dodjem ja, narucim, platim na amex, i cekam ja izdavanje robe, memu dobio odmah, cekam graficku...prodje 10min, dodje covjek
i kaze da traze, da im je to zadnji primjerak....
Ja reko, nema problema, samo je vi nadjite
Nakon jos 10min, kazu mi da su zamijenili graficke, da je ovo slabiji model, a netko je dobio taj koji sam ja trazio i da nemaju vise takvu ovdje....Covjek me nudio, hocu li ovu, onu...
Ja kazem, necu nego mi treba ta. Ako nemate, onda necu uzet nista.
Valjda im je bio problem preko amex-a stornirat racun i kaze mi da imaju u skladistu u Klanjeckoj jos jednu koja je bila razervirana za Osijek, pa da mogu tamo otici uzet.
Ja rekao, moze, samo da se docepam grafulje...
On mi kaze, nek popijem kavu (na njihov racun) dok srede.
Sredili, ja otisao po graficku.
Ispricavali mi se 10min sto je tako ispalo. Bili su ljubazni nadasve, sto stvarno nisam ocekivao...
Eto, napokon i jedna pohvala za njih...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 12:40   #479
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
A onaj neko iz Osijeka ko je spusio grafu?

Ne vidim tu profesionalnost.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 12:52   #480
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Tog nekog je lakše odje.... kad on još nije platio hehe
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na