Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2014., 15:49   #451
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Ne sjećam se točne cijene, ali debelo ispod 100$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 20:30   #452
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Uh, to je sjajna cijena, ali je vjerojatno bilo nemoguće kupiti jer je tih 10-tako komada otišlo u sekundi
DMan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2014., 06:04   #453
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Dok sam kliknuo na 'Buy now' već je bio 'Sold out'
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 21:32   #454
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Poprilicno me zaintrigiro ovaj teclast..

Od kud bi ga bilo najsigurnije naruciti? ako narucim sa alija jel ga stvarno mogu ocekivat za max 60 dana?

pretpostavljam da bi i carinu i pdv trebalo platiti..kolko bi to bilo na 200 dolara?

Zadnje izmijenjeno od: Vermox. 22.11.2014. u 21:58.
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 08:35   #455
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Svejedno odakle ga naručiš. Nema carine na IT robu, a pdv je 25%. Odi na temu o uvozu kineskih mobitela i nađi koje prodavaonice šalju iz EU ili vraćaju pdv uz neku nadoplatu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 10:41   #456
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Vermox Pregled postova
Poprilicno me zaintrigiro ovaj teclast..

Od kud bi ga bilo najsigurnije naruciti? ako narucim sa alija jel ga stvarno mogu ocekivat za max 60 dana?

pretpostavljam da bi i carinu i pdv trebalo platiti..kolko bi to bilo na 200 dolara?
Tablet izgleda jako zanimljivo. Ima tema na XDA i za sada je sigurno slijedeće:

- može se bez puno muke flashati Android - Win 8.1 i obratno (postoje još neki problemi s screen refreshom koji je zaključan na 48 Hz umjesto 60 Hz nakon flashanja Win 8.1)
- pojavio se i model s tvornički ugrađenim Win 8.1 koji je 20$ skuplji
- dual boot je demonstriran da radi i podijeljeno je oko 100 primjeraka na test, pa se očekuju reviewi. Pretpostavlja se da će kada se pojavi biti moguć i na već kupljenim X98 Air

Teclast 25.11. najavljuje neku veliku vijest, pretpostavljam da će ti biti dual-boot model.

Najjeftinije je na ovlaštenom selleru na Aliju. U EU nema trgovine koja ga šalje. Budem javljao vijesti jer se svaki dan nešto mijenja.

Ja čekam Black Friday i neki popust sa ga uzmem.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 11:26   #457
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
hvala obojici!

ovo sa dual boot-om zvuci mrak..

jedino ne kuzim koja je razlika izmedju x98 air 3g i air II..procacko specs i nis ne vidim..
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 12:01   #458
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Vermox Pregled postova
hvala obojici!

ovo sa dual boot-om zvuci mrak..

jedino ne kuzim koja je razlika izmedju x98 air 3g i air II..procacko specs i nis ne vidim..
Air II nema GPS i 3g. Sve ostalo trebalo bi biti isto (iako na forumu govore o različitim vrstama dijelova za touch i dr.).
Ako ti ne treba (meni nije bitno), uzmeš si Air II model koji je nešto jeftiniji.
Ja se još razmišljam, vjerojatno ću uzeti Air II. Jedino što me malo koči je to da su svi dual-boot testni model bili Air 3g, tako da ne znam da li će to imati ulogu kasnije.
Hardver je isti, ali ne može se flashati bios sa jednoga drugi.
Još se razmišljam da li da uzmem sa Androidom ili sa Win 8.1. Android je puno prikladniji za tablet, da ne govorimo o broju dostupnih aplikacija, ali vrlo je intrigantna mogućnost izvođenja windows aplikacija...
Zato bi dual-boot bio prava stvar, pa makar i sa posljedicom smanjenja slobodnog prostora pohrane.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 19:47   #459
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Ljudi, molio bih malu pomoc.
Uzeli starci za 9kn preko Vipa Vip Tab 8 kako ga oni nazivaju. Rijec je o nekom od ZTE modela, velicine 8 inca, ali nisam na netu nasao koji je tocno model u pitanju.
Pa ako netko zna molim odgovor, i odmah u nastavku pitanje - moze li se rootat i stavit neki custom rom?
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 09:41   #460
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Zanimljivo - tog ZTE tableta uopće nema na njihovim stranicama. Skoro ista stvar kao i sa onim Huawei 8" od Iskona/HT-a - nema ga nigdje osim na području ex Yuge.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2014., 13:44   #461
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Znaci samo mi imamo pravo na tu ekskluzivnu robu

Ma nema veze, za te novce ce bit sasvim ok za navigaciju, tapatalk i surfanje.
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 15:53   #462
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,355
Dakle pokvario mi se kineski tablet cube u39gt star je nekih 6 mjeseci pa da li netko ima iskustva i kakva je procedura sa vračanjem kolko se čeka kolka je cijena itd.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 17:17   #463
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,390
Cijena je boli glava. Naime, moraš napraviti privremeni izvoz putem špeditera što te košta bar 500kn.
Druga solucija je da ga pošalješ, ali bez tog privremenog izvoza. U tom slučaju ćeš opet platiti pdv na njega prilikom preuzimanja.
Vidi šta ti je isplatljivije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:29   #464
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,355
A jbt...i šta mi je sad činit ima ko kakvu ideju tablet se baš skucao ono skoro je neupotrebljiv, a ne isplati mi ga se slat jer je koštao 1100kn to je skoro pola cijene njegove bi trebao platit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:43   #465
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,370
A kaj ne radi, kak se pokvarilo?

Druga solucija ti ga je odnest u neki servis. Znam da gsm-electronics u Draskovicevoj popravlja Androide vjerojatno i tablete.
Samo kaj nije ni jeftin bas. Zamjenu mikrofona na Moto Razr htio 200kn.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 08:38   #466
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,355
Nand memorija izgleda da ga zeza, neće instalirat neke aplikacije sa marketa niti sa kartice stoji 100 godina na install i ništa se ne dešava, par mi ih je instalirao čak i nakon toga više niti jednu, ekran nekad zna duplu strganu ko sliku prikazivat, baterija traje jaaako kratko, kreša sa OS svako malo FC baci skoro neupotrebljiv tablet. Mislim da se to ne isplati nosit na servis jedino garancija i zamjena za novo, ali u ovom slučaju mi se ni to ne isplati.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 17:45   #467
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,355
Zadnji put da kupujem išta ovakvog preko banggood-a napišeš tamo loš komentar oni ga ne žele stavit, samo pozitivne stavljaju baš su debilni. Pitam ih zašto mi komentar nije odobren i ništa naravno ne odgovaraju. Pokušavajte izbjegavat banggood u širokom luku bar što se ovih skupljih stvari tiče, rađe uzmite ako već uzimate kineza tu kod nas ili gledajte kad uzimate da uzmete negdje ako se u slučaju nekog kvara mora vraćat da vas ispadne što jeftinije to slanje na garanciju. Jer u mom slučaju bi trebao pljunut cca sveukupno 600kn za za slanje i nazad da ga ocarine za tablet koji košta 1100kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 09:52   #468
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Ima li itko iskustva s AOCOS tabletima? U prilici sam da povoljno nabavim model PX103, pa ako netko ima bilo kakvu informaciju slobodno neka podijeli ;-)
Eyekool_CN je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 16:44   #469
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Vidim da nije bilo daljnjih vijesti u vezi dual boot tableta, pa da se ja javim...

Dakle, najavio sam kada se povela priča o tome u postovima gore, a u međuvremenu sam naručio prvi takav kineski tablet koji se pojavio na tržištu - Teclast X98 Air 3G.

http://www.teclast.com/en/zt/X98Air3G/

Nakon njega se pojavila hrpetina raznoraznih kineskih tableta sa dual OS funkcijom (Android + Win 8.1), u svim formatima (od 7" do 10.1") raznoraznih firmi kojima je jedino zajedničko (naravno) Intel SoC.

Budući da je Teclast prvi krenuo s tim i da u vrijeme naručivanja nije bilo drugih proizvođaća, naručio sam njega i evo prvi dojmovi.

Tablet je gotovo vjerna kopija iPad Air, ekran je isti (9,7" IGZO 2048x1536) tj. izvrsne kvalitete, slika je odlična, jako oštra i svijetla, sa odličnim bojama (barem meni). Rezolucija je možda malo prevelika za Win 8.1, ali se može lijepo raditi.

Procesor je Intel Bay Trail-T 2,16 GHz koji sasvim dobro obavlja svoju zadaću (u Androidu vrhunski, u Win 8.1 sasvim solidno). 2 GB RAM je za Android i više nego dovoljno, dok je za Win sasvim OK za normalan rad.

Android je verzija 4.4.4 (postoje glasine da bi mogao dobiti i 5.0, ali to nije posve sigurno), a Win 8.1 je verzija Bing (u biti sito kao i normalni) s punom licencom i godinu dana free Office 2013!

Model koji sam ja naručio (X98 Air 3G) ima GPS i 3G utor za SIM karticu (normalne veličine) i obadvoje radi i u Androidu i u Win 8.1 bez problema. U Anroidu

U ruci tablet izgleda odlično, nema previše plastike i škripanja, rupa i lošeg nalijeganja komponenti kao kod drugih kineskih uređaja.

Bateriju (misllim da je 8500 mAh) nisam stigao pouzdano testirati, ali mislim da je vrlo dobra i da se vrijeme autonomije može mjeriti satima (barem 5h uz malo štednje na brihtnessu), pogotovo u Androidu.

Prvi primjerci su imali neke greške u hardveru (touch lag) i nefunkcionalnom Play trgovinom, ali moj primjerak je bio sasvim OK u svakom pogledu.

Jedini problem bi mogao biti relativno malo pohrane (32 GB dijeljeno na Android i Win), tako da slobodno ostane oko 5 GB u Androidu i oko 12 GB u Win (prije instalacije Officea i raznih updateova). To se da jednostavno riješiti kupnjom SDmicro kartice od npr. 64 GB, ali i bez toga se može koristiti, ali bez previše raspoloživog prostora za instalaciju (pogotovo u Win).

USB OTG kabel se dobije uz Tablet i preko njega se mogu priključiti sve USB periferije (USB memorije, HDD, tipkovnice, miš itd.), pa čak i preko USB huba i više njih.

Mene je tablet došao cca. 220 € + PDV, a za te novce se mislim kod nas ne može dobiti ni sličan tablet, a kamoli dual OS, tako da mislim da je kupovina bila dobra :-).

To je za sada sve što mi pada na pamet. Ako imate nekih pitanja, javite se na PM ili u forum, pa kada stignem ću probati odgovoriti.

Pozdrav!
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 09:31   #470
crkcrk1
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: rijeka
Postovi: 5
Zanima me postoji li 8 incha ovakav tablet sa ugrađenim 3G modulom i zanima me dali bi u Windows modu radio čitać kartica od com.pbz bankarstva odnosno mogu li se normalno instalirati draiveri za periferiju kao i na običnom računalu
crkcrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 09:37   #471
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Citiraj:
Autor crkcrk1 Pregled postova
Zanima me postoji li 8 incha ovakav tablet sa ugrađenim 3G modulom i zanima me dali bi u Windows modu radio čitać kartica od com.pbz bankarstva odnosno mogu li se normalno instalirati draiveri za periferiju kao i na običnom računalu
8" imaš koliko želiš, i Win 8.1 i dual boot. Sa 3g vjerojatno manje, ali sigurno ih se može naći dosta. PBZ čitač bi trebao raditi, ali nemam ga pa ne mogu provjeriti.

U teoriji, Win 8.1 rade kao i bilo koji drugi na bilo kojem drugom osobnom računalu, tj. mogu se instalirati drajveri, uređaji i sve drugo što ide preko USB.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 13:45   #472
crkcrk1
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: rijeka
Postovi: 5
Ok hvala potražit ću ali do sad nisam ni jedan vidio da je dual boot i da ima 3g ugrađen u sebi
crkcrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 15:38   #473
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DMan Pregled postova
...
Ja sam se zagrijala za neki kineski tablet jer bi mogli neki sitni novci uletiti uskoro pa da ako već planiram bankrotirati, da to bar napravim kak spada. Prvo sam baš neki dan naletila na ONDA V919, cijena je na jednoj stranici bila $160 što mi je bilo wow. Pročitala cijeli xda topic i na kraju zaključila da me odbija jedna jedina stvar - battery life je tipa 3-4h. S obzirom da su svi spominjali Teclast X98 Air, išla sam to malo proučiti i najjeftiniji koji sam našla od 32GB je išao za $177, makar piše da ne šalju u Hrvatsku, ali možda bi se dalo nešto dogovoriti, jer kinez je kinez - uvijek želi zaraditi. Slijedeći najjeftiniji je na Pandi, recimo da bi izašao $219 s njihovom uslugom povrata poreza.

Uglavnom, ako će se stvarno dovoljno novaca skupiti, zanima me par stvari iz prve ruke. Je li battery life stvarno 5-7h? Navodno ljudima stvarno toliko traje. Kakav je Android na njemu, ako znaš? Jer kažu da im je ROM dosta lošiji nego na V919. S obzirom da sam se od vindoza makla i na kompjuteru i koristim Android na mobu, zanima me je li Win na tabletu toliko dobar da mi se isplati zdrobiti Android? Jer dual boot općenito ne preferiram. Dolazi li sa screen protectorom i što sve potrpaju s njim? I za sad zadnje pitanje, stane li u ipad caseove/zaštite i sl.?

Hvala unaprijed ^_^
  Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 21:14   #474
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Onda je OK (vidio sam android verziju), ali kažu da je lošija od X98 zbog slabije baterije.

Battery life nisam nikada egzaktno mjerio, ali mislim da je stvarno OK i vjerujem da je sigurno oko 5 sati.

Android je vrhunski, ja nisam vidio da neki drugi bolje radi. Meni doslovce sve leti a što se tiče ROMa, naravno da ima kineskog smeća, ali rootaš ga i počistiš što ti ne treba. Što se mene tiče, Android radi odlično, stavio sam i Xposed, Gravity i sve što ti može zatrebati.

Win 8.1 je OK, radi dobro, ali po meni to nije ni blizu Androidu po udobnosti korištenja i prilagođenosti touch screenu. Neke stvari rade stvarno dobro i imaju potencijal, ali za dosta toga trebaš miš. Najveća korist dual boota je da možeš koristiti neke aplikacije kojih na Androidu nema i što možeš povezati bilo koji uređaj preko USB. Što se mene tiče, dual bootje genijalna stvar jer imaš najbolje od oba svijeta u jednom uređaju. Neka ekipa čak eksperimentira sa triple boot (A+W+Ubuntu ). Jedini minus je manjak prostora, ali ako klepiš neku veću SD micro, baš te briga. Koristiš Android za default, a ako ti zatreba Win, samo ga bootaš.

Dolazi sa (lošim) punjačem i USB OTG kablom i to je to. Sve ostalo moraš sam kupiti ekstra. Screen protector nisam uzimao. Uzeo sam jedan "smart" flip case kao onaj iPadov i to mi je super.

Dimenzije su (gotovo) iste kao iPad Air, tako da bi futrole trebale biti OK. Za case ne, jer je drugačiji raspored konektora. Screen protectori isto mislim ne jer su drugačiji zarezi za kameru. Ali imaš dosta toga baš za X98 na Aliju.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 21:42   #475
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Zanimljivo, do sad su svi rekli da je Android osjetljivije lošiji od Win na X98, tako da mi je drago čuti obrnuto. Naravno, rootanje je must, bez toga ne ide.

Windowsi mi općenito nisu dragi, na kompu ako mi baš nešto stvarno treba, a da nema za Linux (jako jako jako rijetka stvar inače), koristim Wine pa to nije neki problem. Za sad sve što meni osobno treba na tabletu, Android podržava bez muke tako da mi nije neka stiska imati Win. Osmica mi se općenito zamjerila do kraja života, veoma negativno iskustvo sam imala na laptopu s njom. A općenito mi je odbojna po dizajnu. Što se tiče prostora, sa solo Androidom 32GB je čist solidno.

U vezi tog punjača sam isto čula da je loš pa ljudi kupuju zamjenski. Samo još jedno pitanje, makar mi se čini da nije problem. Stavljaju neki socijalni eMMC sa lošim R/W brzinama pa me zanima koliko se to u stvarnosti osjeti?

Hvala na odgovorima
  Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 09:02   #476
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Meni je Android super. Ako ti Win nije važan, kupi Android-only verziju koja je i jeftinija. Za Android je 32 GB sasvim dosta.
Nemam osjećaj da "spori" eMMC ima utjecaj na normalni rad. I ja sam čuo priče, ali meni je OK.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 15:17   #477
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 471
Pozdrav, može preporuka tableta oko 700kn.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 11:35   #478
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Moze li se naci kakavi kineski tablet do 500-600 kn da ima 3G ?

Cisto za skype,surfanje,youtube i fejsbuk,najvise bi se koristio preko 3G
blava je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 21:44   #479
gregory
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 24
Alcatel u VIP webshopu za 299 kn.
gregory je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2015., 21:48   #480
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor gregory Pregled postova
Alcatel u VIP webshopu za 299 kn.
Potpis na ovo. Za 300 kn dobar tablet.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na