Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2011., 22:37   #4681
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Mislim, vratio sam sve kak je bilo, nema potrebe izvađat sad bedaka tu. Kao što rekoh, krpao sam rupe od phono sekcije i bezveze isprobao.

Čist informativno sam pitao kaj vi mislite o tome Sad mi sve jasno.

Edit:

NAD 501?! Kvaliteta, vrijednost po vama? Tip mi nudi njega za Van Den Hula D-102 MKIII, a nema baš reviewa o dotičnom na netu, osim da je negdje oko 1995.

Thnx
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 22:41   #4682
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Svi ovi tweakovi (i neki drugi) koje je nabrojao Ziiky zovu se zajednički snake oil.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2011., 22:52   #4683
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ma sve oke, nisam toliko lud, više potičem razgovor nego vjerujem tim glupostima.

Ajd, ak netko ima iskustva s tim starijim NAD CD Playerima, nek veli dal to kaj valja il ne. Nebi ipak htel dati kabel besplatno.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 09:26   #4684
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Jedno popodne slušanja i riktanje pozicije zvučnika pobije sav tvoj snejk skin i još je besplatno.


apsolutno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 19:27   #4685
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
@ Swarm Dude

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...-oglas-2304688

Pojavio se opet u oglasu, 3.500kn.

Neću uzet onog NADa, strpit ću se malo i pričekat. Vidim da je došao u oglas Rotel RCD-970BX te bi mi takav player svakako bolje odgovarao uz RA-971 nego NAD.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 20:25   #4686
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Budem Sansuia potražio za jedno 5 godina kad skupim lovu i zasitim se trenutnog pojačala, ali bojim se kako će cijena tada biti 5k kn +

Kao što sam ti rekao, ne znam za NAD-ove plejere ali čini mi se da bi Rotel bio bolji odabir (iako ne nužno zato što ćeš imati Rotel-Rotel kombinaciju). Čitao sam po netu kako je taj Rotel solidan sam po sebi, ali još bolji nakon upgradea DAC-a i modifikacija u napajanju.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 20:28   #4687
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Budem Sansuia potražio za jedno 5 godina kad skupim lovu i zasitim se trenutnog pojačala, ali bojim se kako će cijena tada biti 5k kn +

Kao što sam ti rekao, ne znam za NAD-ove plejere ali čini mi se da bi Rotel bio bolji odabir (iako ne nužno zato što ćeš imati Rotel-Rotel kombinaciju). Čitao sam po netu kako je taj Rotel solidan sam po sebi, ali još bolji nakon upgradea DAC-a i modifikacija u napajanju.
Čuo sam se s likom upravo, živi u gradu do mojeg U četvrtak idem po player, uzet ću ga na probu. Krepao je onaj mehanizam za otvaranje vrata, pretpostavljam da je to samo ovo (prema onome kako je on opisao). Rekao da mora rukom otvarat vrata, a da čita sve ostalo oke, tako da nije cijeli mehanizam u kvaru.

http://cgi.ebay.com/Premium-quality-...item43a2d54439

Ako je samo to pokvareno, mislim da ću uzet ga. O modifikacijama trenutno ne razmišljam, nije još moj
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 20:33   #4688
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Može biti i motorčić, ali kako ga uzimaš za probu, raskopaš ga i pogledaš što ne radi točno.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 20:38   #4689
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,012
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ja sam jedan od onih koji smatraju da kabeli iznad odredeno para ne donose kitu... upucaj me ako hoces ali takav sam, nhf
nisi usamljen u tom smatranju

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Isprike ljudi na dodatnoj gnjavazi ali ovo pojacalo koje kupim necu mjenjati jos dugo vremena, ako ga i zamjenim... pa bi htio biti sto sigurniji u kupovinu.
syss ti je dobro rekao. radije se isprsi soma-dva kuna više za neku bolju stvar nego da svaki dan idućih 10-20god žališ što si krivo kalkulirao. kvalitetno stereo pojačalo uvijek dobro dođe, a najjeftiniji Marantzi to nisu samo zato jer imaju MARANTZ logo na sebi.

Osobno ne bi uzeo Marantza. Meni osobno njihova pojačala i receiveri zvuče ugušeno, kao jeftini low-end receiver s čišćim zvukom. Svakakvih Marantza sam se naslušao još dok sam bio klinac i IMHO, ono što Marantz radi zadnjih 10-ak godina je drek u odnosu na ono što su radili 90-tih, a cijene su i dalje ostale (pre)visoke.

Kad pogledaš iza svih plaćenih reviewova i marketinga, često mi se čini da je danas teže nego ikada kupiti kvalitetno pojačalo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 20:43   #4690
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Može biti i motorčić, ali kako ga uzimaš za probu, raskopaš ga i pogledaš što ne radi točno.
Svakako ću pogledati. Tko će se sad strpit do četvrtka Frend metalac također radi stalke, baš me zanima kad će ih napravit, pošto je malo veća ljenčina. Masivne željezne, prema Rondo Definition. 6mm ploče, donja možda bude i 8mm.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2011., 21:03   #4691
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Moje nove dve bebe Mordaunt Short Aviano 1



Naspram jamo e660 imaju točniji i precizniji sound ali fali im basa po mom guštu..no sve u svemu odlicni
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 21:13   #4692
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Osobno ne bi uzeo Marantza. Meni osobno njihova pojačala i receiveri zvuče ugušeno, kao jeftini low-end receiver s čišćim zvukom. Svakakvih Marantza sam se naslušao još dok sam bio klinac i IMHO, ono što Marantz radi zadnjih 10-ak godina je drek u odnosu na ono što su radili 90-tih, a cijene su i dalje ostale (pre)visoke.

Kad pogledaš iza svih plaćenih reviewova i marketinga, često mi se čini da je danas teže nego ikada kupiti kvalitetno pojačalo.
Mislim da nije u redu generalizirati, pošto Marantz ima široku gamu i unutar određenog cjenovnog razreda (pa i entry levela) ima svašta.
Slušao sam PM6003 i meni pojačalo zvuči odlično, recenzije koje se daju pročitati na netu u vezi tog pojačala po meni nisu plaćena reklama (a naravno ima i toga). Ili jesu plaćena reklama ali se recenzije poklapaju s istinom
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa je to OK što kažeš.

No slažem se da Marantzi iz '90-ih i od prije nisu za usporedbu sa današnjim modelima, tako je i sa većinom tvrtki s tradicijom (osim sa onima koje su već tada bile na zalazu, poput Sansuia čija je zlatna era bila kraj '70-ih i naravno onih high end poput Accuphasea koji i danas drže kvalitetu).
Evo i jednog klasičnog Marantza za dekoraciju posta , Model 240:

IMO prekrasno pojačalo

@ gbijelic, nadam se da si zadovoljan
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 21:33   #4693
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,012
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Moje nove dve bebe Mordaunt Short Aviano 1


čekaj da se usviraju

ja sam starcima prije koju godinu uzeo Avant 902i koji su u biti identični kao danas Aviano 1 samo imaju prednju masku ravnu. za Mezzo 1 moralo puno dublje posegnuti u kesu

nešto basa se nazire, preslabo je to i za moj ukus, ali zvuk je samo takav, ništa puno lošije od Mezzo 1.

Bed je što su ih prilično poskupili. Avant 902i je koštao 1,000kn, a ovi dođu 1,700kn
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 21:55   #4694
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Pa navodno kolega od kojega sam ih trampao kaze da je isto imao 902i i kad je nabavio aviano 1 osjeti se poboljsanje tj koristeni su kvalitetniji materijali...po meni realno cijena ovih novih jest visoka, ali kad ih kresneš daju vrlo ljep stage....bivši jamo e660 su kostali 2400kn jest da su floorstander ali nemaju tako čist i točan sound...tj morao sam ih slusat glasnije da bi dosli do izrazaja (koji opet nenadmasuje ovaj sa aviano 1), sto je i razlog zasto sam presao na ove...sve u svemu super samo sto imaju 40 sati rada tako da jok kod mene moraju odradit svoje da prorade
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 22:00   #4695
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Svi ovi tweakovi (i neki drugi) koje je nabrojao Ziiky zovu se zajednički snake oil.
Za snake oil te oderu. Navedeno vise zvuci kao scenarij za skrivenu kameru
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 12:52   #4696
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,012
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Pa navodno kolega od kojega sam ih trampao kaze da je isto imao 902i i kad je nabavio aviano 1 osjeti se poboljsanje tj koristeni su kvalitetniji materijali...po meni realno cijena ovih novih jest visoka, ali kad ih kresneš daju vrlo ljep stage....bivši jamo e660 su kostali 2400kn jest da su floorstander ali nemaju tako čist i točan sound...tj morao sam ih slusat glasnije da bi dosli do izrazaja (koji opet nenadmasuje ovaj sa aviano 1), sto je i razlog zasto sam presao na ove...sve u svemu super samo sto imaju 40 sati rada tako da jok kod mene moraju odradit svoje da prorade
iz mog iskustva, ako nisu drastično promijenili visokotonac u odnosu na 902i, trebat će im malo dulji period da visoki smekšaju, ali isplati se pričekati u dnevnoj sobi imam MS Premiere, pa je njima isto trebalo dosta usviravanja...

ti si ih uzeo rabljene?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 20:09   #4697
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Da, ali svirali su 40ak sati...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 23:09   #4698
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Sutra idem po tog Rotela, čovjek mi je potvrdio da je ona plastičica neispravna s gumicom, znači da nije mehanizam.

U međuvremenu, javio mi se lik sa Harman Kardon HD750 (*HDCD) playerom sa zanimljivom ponudom, pa imam i to na umu isprobati.

* HDCD su obični CDi sa drukčijom vrstom zapisa ili? Malo sam guglao (2min ) i recimo to tako ugrubo sam shvatio.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 10:26   #4699
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
HDCD koristi drugačije enkodiranje-dekodiranje, s time da je kompatibilan sa Redbook CD-ima ("klasični" CD). Da se razumijemo, to nije isto što i SACD i vjerojatno nećeš naletiti na HDCD (osim ako ih baš ne budeš tražio) jer HDCD zauzima samo frakciju tržišta.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 20:25   #4700
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Eh, ne ide mi nesto sa ovim polovnim pojacalima.

Marantz 7200 iz plavog je prodan, ovaj sa audiofila za rotel 1062 mi se ne javlja...
Marantz 7000 i 7001 i nisu bas pobrali dobre kritike da ih kupim za 2000 - 2200kn i to polovne bez garancije, a navodno ih 6003 sisa po kvaliteti zvuka (a nov bi me izasao 2500kn).
Sva pojacala sa njuskala su ili prestara ili ako nesto vrijede su iz drugog grada pa nemam mogucnost probe prije kupovine (a nema sanse da kupim tako nesto na slijepo od totalno nepoznatih i neprovjerenih ljudi).

Sveukupno blah :/

Kako stvari stoje, ako ne dode nesto novo zanimljivo polovno do pocetka iduceg tjedna idem na novo pojacalo.
Najvjerojatnije na H/K 980, dosta su ga ishvalili na netu, a bilo je i konkretnih slucaja
gdje su se ljudi direktno dvoumili izmedu njega i marantza 6002/6003 te odabrali upravo njega.
Mogu ga novog dobiti za 2680kn sto mi zvuci jako primamljivo.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 21:12   #4701
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Pozdrav ekipi!

Eto, spojio Rotel RCD-970BX i preslušavam nešto CDa, snimio FLACove na CD, nemam nijednog originala

Uglavnom, player očitava CDe za manje od dvije sekunde, lik mi i pokazao što je otišlo, ona plastičica (slika 5), 13$ na ebayu nova košta.

Što se tiče samog zvuka, uspoređujući ga sa Supersonic USB DACom, svira tamnije (bass naglašeniji dosta), to mi je odmah upalo u uho.

Dobio sam ga na probu i nadam se da ću se dogovoriti nešto s likom, jer 13$ za popravak mi nije puno dati, a VDHa mi nije problem dat pod račun

Nego, jel bolje da je player na pojačalu ili obrnuto?

Eto i par sličica (56k warning)


h
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 21:37   #4702
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ja držim pojačalo na CD-u, jer se pojačalo jače grije od CD-a a i CD blokira rupe za hlađenje na mom pojačalu. CD ovako i onako troši oko 15W tako da mu je svejedno
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 21:42   #4703
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Slušam već koji sat vremena i pojačalo hladno. Osobno dosta tiho slušam, nikad iznad druge crtice, nema potrebe.

Eto, nadam se da ću nešto riješit s dotičnim gospodinom, još mi samo daljinac mora dati. Ako ne, onda vraćam player. Inače, on je imao donedavno Rotel RC-995 te Rotel RB-990. Sad ima par Primarea, Proac zvučnika, Marantza KI itd.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 22:05   #4704
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Ima netko mozda neke stalke viska? treba mi za frenda, nista posebno, tek toliko da su stabilni i da drze par manjih bookshelfa?

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 22:33   #4705
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Eto, spojio Rotel RCD-970BX i preslušavam nešto CDa, snimio FLACove na CD, nemam nijednog originala
Baš nijednog? Čak ni onaj iz praška za veš ili šampona?
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 22:53   #4706
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Naručio sam Denon 1911 iz TechnoMaxa prije mjesec i pol dana...međutim još nije stigao i frajer mi kao zamjenu nudi Marantz 5004.
Malo sam prošnjofao, i vidim da Mrantz ne može primijenit Audyssey na lossless codece. Također nema ni HDMI 1,4 koji mi se čini kao dobar invest u budućnost

Znam da je ovo kao hereza na HIFI topicu, ali možda ima tu ekipe koja voli gledat i filmove

Da idem na taj Marantz 5004 ili da sačekam 1911?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 12:39   #4707
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
dok taj 1.4 postane sadašnjost, biće denona 1922

nemoj da te brinu te gluposti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 00:17   #4708
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Naručio sam Denon 1911 iz TechnoMaxa prije mjesec i pol dana...međutim još nije stigao i frajer mi kao zamjenu nudi Marantz 5004.
Malo sam prošnjofao, i vidim da Mrantz ne može primijenit Audyssey na lossless codece. Također nema ni HDMI 1,4 koji mi se čini kao dobar invest u budućnost

Znam da je ovo kao hereza na HIFI topicu, ali možda ima tu ekipe koja voli gledat i filmove

Da idem na taj Marantz 5004 ili da sačekam 1911?

zar ti nije lakše još malo sačekati nego mijenati rec. kad budeš htio 3D?

samo moje laičko mišljenje / SMLM
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 10:52   #4709
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
zar ti nije lakše još malo sačekati nego mijenati rec. kad budeš htio 3D?

3D nikad neće zaživit kako bi to proizvođači htjeli - bar ne na klasičnim TVima... sjećam se prije cca 20 godina mini linija i 3D zvuka (Philips je tu bio "jak" , dobiješ malo neki prostorni efekat, al kad to usporedim sa Dolby Digital ili DTSom... ista stvar sa TVima...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 17:32   #4710
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Ne spada pod "HiFi" temu ali evo da spomenem svoj mali i evo jučer dovršen projekt.
Odmah da kažem radi se o Bose 901 series IV, tako da oni koje ne vole ili blate Bose preskoče daljnji test

Kako inače oduvjek volim Bose zvuk između mene i Bose je uvjek stajala njihova cijena. Kako si nove kutije ne mogu nikako priuštiti odlučio sam ih nabaviti što jeftinije...

Sve je počelo jako davno kada sam dobio prazne i ofucane kutije Bose 901 pod neku kompenzaciju i te su kutije stajale dosta dugo prazne. Bilo je pokušaja ubacivanja nekih drivera ali sve je to bilo da prostite, govno.
I tako prije jedno godinu dana surfajući po E-bay, naletio sam nekoliko puta na oglase gdje ljudi prodaju drivere za Bose 901 pod bud-zašto ali kočila me pomisao na carinu, težinu paketa (u Bose seriju 901 ide po 9 drivera u jednu kutiju a svaki teži gotovo jednu kilu), a nadasve geografska duljina između NY i HR.
Unatoč tome odlučio sam da pokušam! Igrom slučaja imam jednog prijatelja u NYC koji mi je bio od velike pomoći u ovom svemu. Njemu sam poslao 3 linka sa e-bay da kupi i da naruči na svoju adresu. Od jednog sam kupio 17 grobova od drivera, od drugog 2 gotovo nova drivera a od trečeg sam kupio 20 novih platnenih ovjesa. Dakle ukupno 19 drivera + ovjesi su stigli kod kolege, a on je to strpo u jedan paket i poslao meni u HR.

Ukupna suma tog paketa je bila 300 eura a pola od tog je bilo za poštarinu
Napominjem da jedan novi driver sada košta 100 eura!
Sa carinom sam imao velikih poteškoća i jako jako dug razgovor, no međutim ipak su mi malo progledali i naplatili 180kn carine, ali i sam carinik kada je otvorio paket je rekao da ću te zvučnike bacit
Novce sam poslao kolegi po njegovoj mami koja je upravo tada išla kod njega u posjetu tako da sam izbjegao transakcijske provizije!

Nakon odprilike mjesec dana, driveri su bili kod mene! Sada mi je žao što ih nisam slikao kakvi su bili, ali tih 17 komada.... ...Ni jedan od njih nije imao ovjes, doslovce je strunio na njima i samo su se mrvili po stanu, kapice su bile udubite sve, od tih drivera njih 4 komada je imalo dosta iskrivljen centrator, membrane su im bile iskrivljene (nisu bile pukle), na 2 komada je kučište bilo polomite ali svima su špule bile čitave!

Poslao sam ih na popravak skupa sa novim ovjesima jednom gospodinu po nadimku "Senf" u ZG. Nakon mjesec dana mi je poslao prvih 15 drivera nazad sređenih do bola! Izgledali su kao novi! Još je zadržo kod sebe ona 2 gdje je kučište bilo slomljeno.
Malo poslje sam dobio od kolege još 4 drivera, od tog je jedan bio sa poderanom membranom, drugi je izgorio a preostala 2 su ispravna samo im treba novi ovjes. Poslao sam ih Senfu da uzme kučište od ova 2 šrota a druga dva da zamjeni ovjes pa neka stoje za rezervu.

Nakon malo dužeg čekanja stigoše meni još 4 drivera sa poprakva i tada sam imao sve potrebno da sastavim Bose. Dok sam čekao zvučnike, radio sam uz pomoć oca na dotjerivanju kutija. Drvo smo pogitali, rupe od šarafa na plastici pokrpali pa smo prefarbali u crnu boju (originalno su bile smeđe). Na zadnjoj maski smo promjenili platno, a prednju masku smo morali napravit pošto je nikada nisam ni imao. S obzirom da je prednja maska malo zaobljena, koristili smo šperploču debljine 4mm, ispred tog jednog drivera smo izbušili više rupa 10mm pravilno raspoređene tako da rupe izgledaju kao driver i na kraju prekrili sa novim platnom i zašarafili ih samo sa strana tako da bude malo zaobljeno. Rezultat je bio odličan!

I eto, ubacili smo drivere i malo isprobali! Zvuk je bio nevjerojatno dobar i daleko iznad očekivanja! Na svaku pjesmu sam se naježio
Za usporedbu upalili smo 4 kutije Bose 802 i protiv moje dvije se nisu mogle mjeriti. Prostorija je bila daleko bolje ispunjena zvukom sa dvije kutije Bose 901 nego sa 4 Bose 802 a da ne kažem koliko ljepši zvuk imaju Bose 901.
Originalni equalizer sam također imao i za 901 i za 802.

Sada sam ih preselio kod sebe u stan i eto dragi moji, uživam u fantastičnom zvuku za samo 500 eura koliko me ukupno sa popravkom i kupovinom koštalo!

Evo i nekoliko slika da vidite kako to izgleda!

(56k Warning)
http://i56.tinypic.com/2rrv2mq.jpg
http://i54.tinypic.com/33yjq0y.jpg
http://i56.tinypic.com/30vhoht.jpg
http://i52.tinypic.com/2ep3ioh.jpg

phew...ovo mi je najduži post ikad na PCE
Vjeko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na