Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2012., 12:57   #421
danijeldav
Registered User
 
danijeldav's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Mjesec
Postovi: 15
USB mora prepoznavati, onda ti ne valja adapter. Xteam 3.0 sa sd karticom ima nekih problema tj. neke apk vide samo internal sd, neke external sd... Ja trenutno testiram Mediadroid 3.0. On se cini ipak kao bolje resenje. Napisacu sutra zasto i postupak instalacije..

Ne moze se overklokovati sa tim fixom, provjereno.
danijeldav je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 02:18   #422
htc013
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 13
Resio sam problem,sve je bilo u stelovanju.Koristim Pinestone 5.2 vec 3 dana i mogu reci da sam prezadovoljan.Evo baterija drzi vec 20 sati i na 52% je baterija ,a na netu sam bio dosta puta,stelovao tako svasta,igrao igrice,instalirao i brisao programe,radio backup u Titaniumu i evo jos uvek drzi baterija,bio je i par sati u stand by modu.Tako da je ovo moja topla preporuka!!Probao sam GTA III, i jos neke jake igre i radi savrseno...Nego me interesuje posto planiram da uzmem MMC karticu da li podrzava ovaj sistem MMC SDHC karticu??Da li mozda neko zna?
htc013 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2012., 02:19   #423
htc013
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 13
Da i sa ovim romom imate FULL ROOT! Ako hocete mozete uvek da vratite na STOCK ROM
htc013 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2012., 23:54   #424
htc013
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 13
Da li neko koristi mozda PINESTONE ROM 5.2???POkazuje mi da imam RAM memorije 287MB..a trebalo bi da imam 512MB..u cemu je stvar da li neko zna..
Hvala unapred
htc013 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 02:21   #425
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Najprije bih te zamolio da koristiš edit funkciju kad pišeš par stvari za redom
Nadalje, ja sam koristio i pistoneone, i xteam i prestigio romove i uvijek ti je oko 200 i nešto mb slobodno, neki kažu da je ostatak rezerviran za video reprodukciju, ja osobno ne znam, u suštini za aplikacije mi ostane 50ak megabajta više nego na recimo pmp3084, a taj model ima 256mb za razliku od 512, što mi je totalno čudno ali što je tu je.
čudi me da si ostao na 2.3 romu? ja sam neki dan se vratio i odmah flashao 4.0, koliko god da je brži 2.3 jednostavno nije namijenjen tabletima i to je to...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 08:11   #426
htc013
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Beograd
Postovi: 13
Evo i ja sam se vratio na Prestigiov FW (ICS 4.0.3), i sad posto si mi napisao, CITIRAM:"čudi me da si ostao na 2.3 romu? ja sam neki dan se vratio i odmah flashao 4.0, koliko god da je brži 2.3 jednostavno nije namijenjen tabletima i to je to..."
Ja usao u "About Device" i dalje pise ovo, evo slike:

http://prntscr.com/a3t8n

Ovo je pisalo i pre nego sto sam postavio Pinestoneone 5.2 a pise i sada kad sam vratio na fabricki...ZASTO??

Zadnje izmijenjeno od: htc013. 04.06.2012. u 13:09.
htc013 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 13:03   #427
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Pa imaš xteam 3.0 sa full rootom i svim dodatnim opcijama, iako ima manje slobodnog rama od gingerbreada...
http://x--t-e-a-m.blogspot.com/
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 21:09   #428
danijeldav
Registered User
 
danijeldav's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Mjesec
Postovi: 15
Konacno, ono pravo!

Poslednjih nekoliko dana testiram Italijanski custom rom Mediadroid 3.0 (Android 4.0.4). Moram priznati da u startu nisam previse ocekivao, ali usledilo je prijatno iznenadjenje. Obzirom da sam prethodno nahvalio XTeam 3.0 (bojim se prerano), red je da najpre kazem sta je to sto razlikuje ova dva roma, odnosno sta su prednosti svakog.

Mediadroid 3.0 pruza mogucnost izbora kernela (Prestigio ili Mediacom) pri samoj instalaciji. Po default-u se instalira Prestigio kernel. Obzirom da koristi “nas” kernel ovaj rom ima iste mane kao i fabricki Prestigio 2.0.2. Dakle i ovde se desava da se baterija napuni do 100%, i zatim pri skidanju sa punjaca ostaje znak (tj. indikator pokazuje) kao da se i dalje puni. Tu se ponovo spoji na punjac, pa otpoji i problem je resen. Fluidnost tj. brzina samog roma je poput fabrickog, dakle sporiji je od XTeam-a. Jacina zvuka je kao na fabrickom romu, dakle slabijeg je intenziteta nego na XTeam-u. Skype radi samo sa slusalicama. E ovde prestaju sve slicnosti sa fabrickim romom i sve prednosti XTeam-a.

Prednosti Medidroid 3.0 roma u odnosu na XTeam 3.0 (ali neke i u odnosu na fabricki Prestigio rom) su:
- Ispravno pokazivanje stanja baterije (indikatora), tj. kao na fabrickom romu
- Nesto duze trajanje baterije (kao na fabrickom romu) nego na XTeam-u (ali razlika je do pola sata mozda)
- Aplikacije vide sd karticu, tj. konacno je internal sd interna memorija, a external sd ustvari sd kartica (XTeam je ovde jednako los kao Prestigio rom, tj. ne vide sve aplikacije obe memorije)
- Prilikom povezivanja na PC vide se interna memorija i sd kartica kao fles memorije (kod Prestigio kernela se ne vide istovremeno, ali se obe mogu videti pojedinacno; kod Mediacom kernela obe memorije se vide istovremeno). Podsecam da je na fabrickom romu dostupan samo mtp mod prilikom povezivanja na PC, dok ovde imate mogucnost izbora.
- Instalirao sam preko 100 aplikacija i nije mi se desilo da neku nece da pokrene, dok se na XTeam-u desavalo (mada su to bile manje bitne aplikacije, tj. one koje su imale jednako dobru alternativu)
- I ovde postoji full root ali umesto 1GB imate 1,4GB za instaliranje aplikacija.
- Flash radi bolje nego ikad pre (brze cak nego na Gingerbread-u), ali back dugme ne funkcionise u browseru, tj. najbolje da stranicu sa puno flash-a otvarate u novom (posebnom) tabu.

Eto toliko, mozda sam nesto zaboravio, ali to je verovatno manje bitno. Najbolja stvar je to sto je Prestigio obecao da ce vec u narednoj verziji firmware-a popraviti problem “indikatora baterije” i poboljsati fluidnost roma. Na taj nacin dobicemo kernel koji ce otkloniti i ove nedostatke, zatim ga instalirati na Mediadroid i dobiti fantastican rom!
Za kraj evo linka sa detaljnim uputstvom za instalaciju Mediadrod 3.0 roma:
http://smartpad810c.blogspot.com/201...omics-404.html

Par saveta:
- Instalrajte fix za kameru, market i wifi nakon instalacije roma.
- Prilikom instalacije drugog kernela treba obrisati Dalvik cache.
- Kernel se moze instalirati kao svaki zip fajl (tj. kao ovi fix-evi).
- Pratite uputstvo (tamo pise sve ovo i jos dosta toga) i ako nesto nije jasno pitajte!

Zadnje izmijenjeno od: danijeldav. 06.06.2012. u 12:49.
danijeldav je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 13:08   #429
danijeldav
Registered User
 
danijeldav's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Mjesec
Postovi: 15
Citiraj:
Autor danijeldav Pregled postova
Konacno, ono pravo!

Poslednjih nekoliko dana testiram Italijanski custom rom Mediadroid 3.0 (Android 4.0.4). Moram priznati da u startu nisam previse ocekivao, ali usledilo je prijatno iznenadjenje. Obzirom da sam prethodno nahvalio XTeam 3.0 (bojim se prerano), red je da najpre kazem sta je to sto razlikuje ova dva roma, odnosno sta su prednosti svakog.

Mediadroid 3.0 pruza mogucnost izbora kernela (Prestigio ili Mediacom) pri samoj instalaciji. Po default-u se instalira Prestigio kernel. Obzirom da koristi “nas” kernel ovaj rom ima iste mane kao i fabricki Prestigio 2.0.2. Dakle i ovde se desava da se baterija napuni do 100%, i zatim pri skidanju sa punjaca ostaje znak (tj. indikator pokazuje) kao da se i dalje puni. Tu se ponovo spoji na punjac, pa otpoji i problem je resen. Fluidnost tj. brzina samog roma je poput fabrickog, dakle sporiji je od XTeam-a. Jacina zvuka je kao na fabrickom romu, dakle slabijeg je intenziteta nego na XTeam-u. Skype radi samo sa slusalicama. E ovde prestaju sve slicnosti sa fabrickim romom i sve prednosti XTeam-a.

Prednosti Medidroid 3.0 roma u odnosu na XTeam 3.0 (ali neke i u odnosu na fabricki Prestigio rom) su:
- Ispravno pokazivanje stanja baterije (indikatora), tj. kao na fabrickom romu
- Nesto duze trajanje baterije (kao na fabrickom romu) nego na XTeam-u (ali razlika je do pola sata mozda)
- Aplikacije vide sd karticu, tj. konacno je internal sd interna memorija, a external sd ustvari sd kartica (XTeam je ovde jednako los kao Prestigio rom, tj. ne vide sve aplikacije obe memorije)
- Prilikom povezivanja na PC vide se interna memorija i sd kartica kao fles memorije (kod Prestigio kernela se ne vide istovremeno, ali se obe mogu videti pojedinacno; kod Mediacom kernela obe memorije se vide istovremeno). Podsecam da je na fabrickom romu dostupan samo mtp mod prilikom povezivanja na PC, dok ovde imate mogucnost izbora.
- Instalirao sam preko 100 aplikacija i nije mi se desilo da neku nece da pokrene, dok se na XTeam-u desavalo (mada su to bile manje bitne aplikacije, tj. one koje su imale jednako dobru alternativu)
- I ovde postoji full root ali umesto 1GB imate 1,4GB za instaliranje aplikacija.
- Flash radi bolje nego ikad pre (brze cak nego na Gingerbread-u), ali back dugme ne funkcionise u browseru, tj. najbolje da stranicu sa puno flash-a otvarate u novom (posebnom) tabu.

Eto toliko, mozda sam nesto zaboravio, ali to je verovatno manje bitno. Najbolja stvar je to sto je Prestigio obecao da ce vec u narednoj verziji firmware-a popraviti problem “indikatora baterije” i poboljsati fluidnost roma. Na taj nacin dobicemo kernel koji ce otkloniti i ove nedostatke, zatim ga instalirati na Mediadroid i dobiti fantastican rom!
Za kraj evo linka sa detaljnim uputstvom za instalaciju Mediadrod 3.0 roma:
http://smartpad810c.blogspot.com/201...omics-404.html

Par saveta:
- Instalrajte fix za kameru, market i wifi nakon instalacije roma.
- Prilikom instalacije drugog kernela treba obrisati Dalvik cache.
- Kernel se moze instalirati kao svaki zip fajl (tj. kao ovi fix-evi).
- Pratite uputstvo (tamo pise sve ovo i jos dosta toga) i ako nesto nije jasno pitajte!
I jos da dodam:
- pored razlika u kernelima koje je naveo autor roma postoje jos dve. Naime Mediacom kernel ima slabiji intenzitet zvuka nego Prestigio kernel i ne radi video snimanje na kameri. Ustvari jedina prednost Mediacom kernela je to sto mozete istovremeno videti obe memorije prilikom povezivanja na PC-u (kod Prestigio kernela po default-u se vidi sd kartica, a pritiskom na dugme "turn on usb storage" na tabletu, prebacuje se na internu memoriju; kasnije da bi vratili na sd karticu morate restartovati tablet). DAKLE INSTALIRAJTE Prestigio 2.0.2 kernel!
- Instalacija deluje dosta komplikovano, ali potrebno je samo pazljivo pratiti korake i nece biti problema. Verujte mi bicete odusevljeni onim sto dobijate.

Zadnje izmijenjeno od: danijeldav. 06.06.2012. u 17:53.
danijeldav je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 00:34   #430
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
ekipa pročitao sam cijelu temu i odlučio se za kupovinu PMP5080CPRO (1300kn)....
s obzirom da je u četvrtak praznik kupujem ga u petak.
MOLIO bih dobru dušu koja posjeduje B ili ovu C pro verziju da isproba ove linkove:
http://opcina-antunovac.com/Gospodar...na%20zona.html
http://opcina-antunovac.com/kapelica/kapelica.html

ako se pokreću i rade normalno mojoj sreći nema kraja
tablet će služiti kao zamjena za laptop prilikom prezentacije portfolia
feedmatekill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2012., 07:04   #431
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Kod mene otvara i radi normalno samo me tražilo da instaliran novi flash player.Za navigaciju moraš ući u full screen mode.B verzija
brmbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 10:44   #432
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Je, probao, radi ok
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 12:13   #433
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
hvala ljudi, evo ipak sam danas kupio tabletić, za prezentacije ce biti odličan.
feedmatekill je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2012., 15:10   #434
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Koji? CPRO ili b?
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 10:04   #435
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
CPRO sam kupio, fino to sve radi.....dojmovi su pozitivni.
Ono što mi se ne sviđa je zbilja loš ekran male rezolucije i lošeg kuta gledanja (800x600 daje na 8" jako velike piksele).
Velika prednost tableta kao takvog (s ovom ili onom rezolucijom) je ta mobilnost i praktički nepostojeći boot-up time, znači pričam ti o proizvodu i u 4 sekunde ga pokazujem na tabletu, nema paljenja laptopa, čekanja dok se widozi podignu itd.....za to je i kupljen.
Iskreno govoreći, dobio sam točno ono što sam platio i što sam očekivao - entry uređaj koji obavlja svoju funkciju.
sama brzina je zadovoljavajuća, wi-fi je solidan - u rangu s onima na xperia P i huawei u8650 koje imam za usporedbu.
bateriju još ne mogu procjeniti ali sigurno će biti OK za kratke prezentacije.
android 4.0 mi se sviđa, dosad sam koristio samo 2.3 i čini mi se da ovaj 4.0 puno bolje sjeda na tablet.
Flash malkoc šteka ali radi, volio bih da je fluidnije ali poslužiti će.

ukratko, sam koncept tableta mi se jako svidio, ovaj uređaj mi je potvrdio da je to zbilja korisna stvar, prije svega gledajući kroz moje poslovne potrebe.
prije ili kasnije preći ću na neki "ozbiljniji" i neizbježno 2-3 puta skuplji 10" tablet s većom rezolucijiom ekrana i to je praktički sve što bi ja mogao od tableta poželjeti - nešto veći i bolji ekran.
feedmatekill je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 11:38   #436
noodleshr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Pozdrav svim forumašima.
Zahvaljujući vašem pisanju, puno su mi jasnije mnoge stvari.
Hvala vam na tome.
Danas puno lakše mogu preboliti razliku od 300kn, koliko sam više dao u vrijeme kad sam kupio ovaj tablet, jer znam da svi sitni "bugovi" nemaju veze s mojim uređajem, nego je to do FW od Prestigia.
I dalje mislim da se za taj novac, kod nas, ne može kupiti tablet boljih performansi.
Kako sam za svog klinca (koji ima 6 godina) tražio neki uređaj za igranje igrica, bilo Playstation ili Nintendo, pa još i prijenosnog tv-a ili dvd-a za gledanje crtića te e-booka za sebe, izračunao sam da bi na to potrošio više od 5 somova, a na kraju sam to sve dobio u jednom.
Doduše sa bitno drugačijim performansama, ali bitno je da služi svrsi.

Nešto bih ipak podijelio s vama, jer na svih 15 stranica nisam pročitao da je netko o tome pisao, a moglo bi vas zanimati.

Screen capture se može napraviti istovremenim pritiskom hardware tipki; volume - i power button

Neki od vas pisali su o OTG host adapterima, koji rade ili ne rade, a niste prenijeli bitnu informaciju od Prestigia - koji 3G stickovi su podržani.
Lista stickova u nastavku:

Standart Model Manufacturer
-------- ----- ------------
EVDO EC1261 HUAWEI
WCDMA MF190 ZTE
WCDMA E153 HUAWEI
WCDMA E261 HUAWEI
WCDMA E176 HUAWEI
EVDO EC1261 HUAWEI
EVDO EC122 HUAWEI
TD-SCDMA ET127 HUAWEI
EVDO SEV790 StrongRising
EVDO SEV759 StrongRising
EVDO AC2736 ZTE
TD-SCDMA A356 ZTE
WCDMA MF110 ZTE
WCDMA E1780 HUAWEI
WCDMA E180 HUAWEI
EVDO EC189 HUAWEI
WCDMA MF100 ZTE
EVDO AC580 ZTE

Pinout
------

USB miniUSB

1 ---------- 1
2 ---------- 2
3 ---------- 3
4 ---------- 4
\--- 5

Pins 4 and 5 from the side of the miniUSB should be shorten.

Btw, apps koje koristim, rade besprijekorno:

Touchdown for tablets - za exchange mail, plaća se
Mx player - za gledanje videa, jedini koji mi prikazuje titlove kada "vučem" fileove sa NAS uređaja
Documents to go - office paket, plaća se
ES File explorer - preglednik datoteka
Color note - virtual sticky notes
Viber - doduše samo sa sluškama, ali voice i video puno bolji od Skype-a.
Teamviewer - za remote assistance

Facebook - app je tak-tak, bolje mi radi preko Dolphin preglednika
Dolphyn preglednik - puno bolje radi od ICS preglednika, Opere ( Mobile web i Mini verzije ), Firefoxa, Chrome bete, ali i dalje to nije to.
Od igrica svi Angry birdsi i par apps za kikiće, brojalice, bojanke i sl.

Pozz.

Zadnje izmijenjeno od: noodleshr. 08.06.2012. u 12:28.
noodleshr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 11:46   #437
danijeldav
Registered User
 
danijeldav's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Mjesec
Postovi: 15
Change log za narednu verziju firmware-a:

1. New kernel with Prestigio Logo
2. New Prestigio OTA Update
3. Mass Storage mode connect to PC only
4. Debug mode work with Mass Storage without affecting the connection to the PC in this mode
5. Repair crash Settings when enter to Volume settings
6. Removed GPS key in Power Widget
7. Add Zoom function in HDMI settings
8. Repair display charge level
9. Connected to hidden network (need to know all the identification and connection details of the hidden wireless network you want to connect to.)
10. Enable additional key in Lithuanian when long press are suitable key
11. Increased main level of sound
12. Removed GPS satelite in Location settings
13. Removed "Battery usage data not availabler" from Battery perfences
14. Added display SN & UUID
15. Added ReLaunch the startup wizard
danijeldav je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 12:14   #438
noodleshr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor danijeldav Pregled postova
Change log za narednu verziju firmware-a:

1. New kernel with Prestigio Logo
2. New Prestigio OTA Update
3. Mass Storage mode connect to PC only
4. Debug mode work with Mass Storage without affecting the connection to the PC in this mode
5. Repair crash Settings when enter to Volume settings
6. Removed GPS key in Power Widget
7. Add Zoom function in HDMI settings
8. Repair display charge level
9. Connected to hidden network (need to know all the identification and connection details of the hidden wireless network you want to connect to.)
10. Enable additional key in Lithuanian when long press are suitable key
11. Increased main level of sound
12. Removed GPS satelite in Location settings
13. Removed "Battery usage data not availabler" from Battery perfences
14. Added display SN & UUID
15. Added ReLaunch the startup wizard
A očekuje se...kada?
noodleshr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 12:18   #439
noodleshr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Evo par "screen capture-a" s mog tableta:

https://picasaweb.google.com/zver.hr...eat=directlink

Zadnje izmijenjeno od: noodleshr. 08.06.2012. u 12:23. Razlog: nisam mogao uploadati fotke
noodleshr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 12:56   #440
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor noodleshr Pregled postova
Neki od vas pisali su o OTG host adapterima, koji rade ili ne rade, a niste prenijeli bitnu informaciju od Prestigia - koji 3G stickovi su podržani.
Lista stickova u nastavku:

Standart Model Manufacturer
-------- ----- ------------
EVDO EC1261 HUAWEI
WCDMA MF190 ZTE
WCDMA E153 HUAWEI
WCDMA E261 HUAWEI
WCDMA E176 HUAWEI
EVDO EC1261 HUAWEI
EVDO EC122 HUAWEI
TD-SCDMA ET127 HUAWEI
EVDO SEV790 StrongRising
EVDO SEV759 StrongRising
EVDO AC2736 ZTE
TD-SCDMA A356 ZTE
WCDMA MF110 ZTE
WCDMA E1780 HUAWEI
WCDMA E180 HUAWEI
EVDO EC189 HUAWEI
WCDMA MF100 ZTE
EVDO AC580 ZTE

Pinout
------

USB miniUSB

1 ---------- 1
2 ---------- 2
3 ---------- 3
4 ---------- 4
\--- 5

Pins 4 and 5 from the side of the miniUSB should be shorten.

Btw, apps koje koristim, rade besprijekorno:

Touchdown for tablets - za exchange mail, plaća se
Mx player - za gledanje videa, jedini koji mi prikazuje titlove kada "vučem" fileove sa NAS uređaja
Documents to go - office paket, plaća se
ES File explorer - preglednik datoteka
Color note - virtual sticky notes
Viber - doduše samo sa sluškama, ali voice i video puno bolji od Skype-a.
Teamviewer - za remote assistance

Facebook - app je tak-tak, bolje mi radi preko Dolphin preglednika
Dolphyn preglednik - puno bolje radi od ICS preglednika, Opere ( Mobile web i Mini verzije ), Firefoxa, Chrome bete, ali i dalje to nije to.
Od igrica svi Angry birdsi i par apps za kikiće, brojalice, bojanke i sl.

Pozz.
popis 3g stickova nitko ne može napraviti jer je malo skupo kupovati stickove i eksperimentirati. ali, kako si i sam napisao, uglavnom rade huawei modeli i poneki zte. s time da bi trebalo dodati da i zte190 (tele2) isto tako radi, s time da nije isproban na tabletu nego na android boxu.

ovaj pinout što si napisao, to ti je u stvari otg pinout. taj famozni 5 pin, koji je najčešće mrtav, treba spojiti sa 4. i to je otg kabel. imaš čak i videe na YT kako ga napraviti u kućnoj radinosti.

od aplikacija bih samo spomenuo viber. da li je bolji ili ne, sada nebih ulazio u to, no, problem je što je manje zastupljen nego skype.

što se browsera tiče, sve je to lutrija kako će raditi. nekome radi bolje stock browser, nekome opera, nekome dolphin... tako da tu ostaje samo isprobavanje.

i kad već spominješ igre, daj probaj nešto zahtjevnije. da vidimo da li će i kako raditi.


inače, ovih par postova je prilično korisno i mnogima će pomoći odlučiti kupiti ili ne.

@danijeldav - kada se očekuje nadogradnja?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 19:41   #441
danijeldav
Registered User
 
danijeldav's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Mjesec
Postovi: 15
Sa Prestigio-om se nikad ne zna. Nadam se uskoro..
danijeldav je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 21:47   #442
noodleshr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
[QUOTE=viking.software;2179002]"i kad već spominješ igre, daj probaj nešto zahtjevnije. da vidimo da li će i kako raditi."

sorry vikinže, ali očito si preskočio onaj dio mog posta gdje hvalim svu ovu ekipu, te dio gdje opisujem za što sam ga ja kupio...
...više kao komentar, a ne pametovanje, kako si ti to očito shvatio...
noodleshr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2012., 22:59   #443
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
[QUOTE=noodleshr;2179331]
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
"i kad već spominješ igre, daj probaj nešto zahtjevnije. da vidimo da li će i kako raditi."

sorry vikinže, ali očito si preskočio onaj dio mog posta gdje hvalim svu ovu ekipu, te dio gdje opisujem za što sam ga ja kupio...
...više kao komentar, a ne pametovanje, kako si ti to očito shvatio...
ne kužim?! u postu broj 436, zadnji red, kažeš
"Od igrica svi Angry birdsi i par apps za kikiće, brojalice, bojanke i sl."

dakle, igre si probao, a ja te pitam jesi probao štogod zahtjevnije. da vidimo kako se tablet ponaša i sa nečim što nije angry bird.

nikakvo pametovanje, a sa ostalim tekstom sam se samo nadovezao...
nije mi jasno di si ti pročitao da sam _ja_ vidio tvoje pametovanje?!

stvarno mi nije jasno... još ti napišem da će tih par postova koje si napisao
nekome isto pomoći u odluci o kupovini?!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 12:41   #444
noodleshr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
[QUOTE=viking.software;2179378]
Citiraj:
Autor noodleshr Pregled postova

ne kužim?! u postu broj 436, zadnji red, kažeš
"Od igrica svi Angry birdsi i par apps za kikiće, brojalice, bojanke i sl."

dakle, igre si probao, a ja te pitam jesi probao štogod zahtjevnije. da vidimo kako se tablet ponaša i sa nečim što nije angry bird.

nikakvo pametovanje, a sa ostalim tekstom sam se samo nadovezao...
nije mi jasno di si ti pročitao da sam _ja_ vidio tvoje pametovanje?!

stvarno mi nije jasno... još ti napišem da će tih par postova koje si napisao
nekome isto pomoći u odluci o kupovini?!
Evo jednog dobrog primjera kako se ljudi krivo mogu shvatiti kod nas na balkanu.
Sorry, ali nije mi bila namjera prepucavati se s tobom, niti krivo optužiti te, no očito smo se krivo shvatili.
Svoj post napisao sam iz želje da se zahvalim forumašima, te da podijelim svoja saznanja o Usb stickovima ( što piše na stranici Prestigia ) koji su bili predmet razgovora.
Sve ostalo napisano je moje "iskustvo" s dotičnim tabletom, što svakako nije mjerodavno nekom iskusnom kompjuterašu ili gameru, ali možda je nekom roditelju koji možda naleti na ovaj forum jednako kao što sam i ja naletio.
Peace.
noodleshr je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 14:04   #445
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Mene samo zanima koliko rama taj pro model ima na raspolaganju korisniku, znači kad pogasiš sve što se može pogasiti pogledaj pod alikacije/pokrenuto, dolje piše koliko ima i koliko je slobodno. Hvala
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 14:05   #446
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
@noodleshr
ma sve ok. nikakva loša namjera nije bila. dapače, da je više forumaša koji napišu dobro, ali i loše kod uređaja koje kupe, bilo bi još bolje. svaka informacija je dobrodošla!!

pozz!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2012., 00:52   #447
feedmatekill
Premium
Moj komp
 
feedmatekill's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 74
Citiraj:
Autor ogy_dogy Pregled postova
Mene samo zanima koliko rama taj pro model ima na raspolaganju korisniku, znači kad pogasiš sve što se može pogasiti pogledaj pod alikacije/pokrenuto, dolje piše koliko ima i koliko je slobodno. Hvala
kaže 635mb free i 145mb used - pod running (apps) mi je samo settings i android keyboard.....znači 780mb
btw. koristim tvornički postavljen android 4.0 - automatski updatean na 4.0.3...
ako još nešto treba rado ću pomoći
feedmatekill je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2012., 11:58   #448
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Ajme divota hvala na info, razmišljam zamijeniti b za pro pa gledam prednosti...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2012., 16:12   #449
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor feedmatekill Pregled postova
kaže 635mb free i 145mb used - pod running (apps) mi je samo settings i android keyboard.....znači 780mb
btw. koristim tvornički postavljen android 4.0 - automatski updatean na 4.0.3...
ako još nešto treba rado ću pomoći
ovo zvuči dobro. znači, čak da se i vrti par mail/tviter/fb aplikacija u pozadini, moglo bi ostati do 512mb slobodnog rama.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 10:46   #450
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Changelog za 2.0.3. Update
PMP5080B/BRU V2.0.3 1. New kernel with Prestigio Logo 2. New Prestigio OTA Update 3. Connect in Mass Storage mode connect only 4. Debug mode work with Mass Storage without affecting the connection to the PC 5. Volume settings crashes repaired 6. Removed GPS button in Power Widget 7. Add Zoom function in HDMI settings 8. Repair charge indicator level 9. Connection hidden network (hidden SSID) 10. Main sound level increased 11. Removed GPS satelite in Location settings 12. Removed "Battery usage data not availabler" from Battery perfences 13. Added display SN & UUID 14. Added ReLaunch the startup wizard

Drugim rijecima nikakva poboljsanja u uporabnosti, steta...

Edit: Ako netko ima saznanja da se radi na kakvoj jelly bean inacici za nas multipad neka slobodno podijeli, bilo službeno ili ne
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b

Zadnje izmijenjeno od: ogy_dogy. 28.06.2012. u 17:00.
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na