Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2014., 20:55   #421
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Da, skupo je, obzirom na avg plaću tamo i ovdje, kad si se već toga dotakao, jer je kod nas 10mbit flat net i 'flat' telefon 36€ (u tcomu) ili čak niskih 21€ u h1 npr, koji je dostupan svagdje gdje i tcom, a plaća kod nas je u prosjeku 6x manja Imaš i optimu npr za 33€, ista stvar, da ne nabrajam sve dostupne operatere, a živim u malom mjestu.
Ako baš hoćeš ekvivalentnu brzinu interneta - tamo gdje je dostupan vdsl - 27€ je u h1 mreži 20/2mbit net i telefon. A nije baš da je i cijela njemačka pokrivena savršenim internetom, obzirom na količinu ruralnih sredina gdje je i kod njih dostupan net samo sa minimalnim brzinama (imam masu rodbine po njemačkoj, pa pričam to što oni meni kažu, ako lažu oni, lažem ja).
Opet si bezrazložno, a s još manje tehnikalija i konkretnih podataka sarkastičan, da ti bar konstruktivna rasprava ide kao i sarkazam, bio bi gušt raspravljati, ovako, smiješno....

241kn Max2L paket
103kn 20/0.75 brzina
15kn/mjesec kinderšuce
...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 17:38   #422
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,007
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Mislim da ti fax neće raditi nikako
Ma hoće, zašto ne bi radio, eventualno će mu morati malo spustiti brzinu, ali ide to sasvim ok. Optima i Metronet taj VoIP koristi već 5-6 godina, i to funkcionira bez problema, čak faksevi u slučajevima lošije parice bolje rade kroz VoIP nego direktno.

A većina operatera nudi mail-to-fax uslugu, pa potrebe za zastarjelim načinima komunikacije (faks je isto što i dial-up modem) ima sve manje.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2014., 17:19   #423
bocko
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Inace voip mozete stopirati zako da ako niste pod ugovorom ne potpisujete novi ugovor, oni bez toga ne mogu isporuciti uredaj. Zovu svaki tjedan za firmu u centaru da se treba prebaciti, ali moji u firmi ne zele ugovor potpisati i ne mogu nista.
Znači to može tako? Naime i mi imamo ISDN - 2 dig. linije (ugovor istekao, valjda ima 10 god ) i stalno zovu, LAŽU kako je bolje, kao je to "nova digitalna tehnologija".... (ma da ne pričam sad, svaki put drugi nazove i recitira nešto svoje, na prvo naše protupitanje zablokira jer dalje od svog recitala pojma nema). ŽEle da pristanemo da tehničar dođe, uvijek kažemo NE.

Zadnji momemt je bilo neko pismo pristiglo običnom poštom prije 10ak dana od T-coma u kojem piše da ako ne prijeđemo, u drugoj polovii 2014-e, će nam prestati isporučivati uslugu? Smiju li oni to i mogu ili samo lažu i plaše da se dobrovoljno prijeđe na IMS?
bocko je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 17:43   #424
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor bocko Pregled postova
Znači to može tako? Naime i mi imamo ISDN - 2 dig. linije (ugovor istekao, valjda ima 10 god ) i stalno zovu, LAŽU kako je bolje, kao je to "nova digitalna tehnologija".... (ma da ne pričam sad, svaki put drugi nazove i recitira nešto svoje, na prvo naše protupitanje zablokira jer dalje od svog recitala pojma nema). ŽEle da pristanemo da tehničar dođe, uvijek kažemo NE.

Zadnji momemt je bilo neko pismo pristiglo običnom poštom prije 10ak dana od T-coma u kojem piše da ako ne prijeđemo, u drugoj polovii 2014-e, će nam prestati isporučivati uslugu? Smiju li oni to i mogu ili samo lažu i plaše da se dobrovoljno prijeđe na IMS?
Ne znam smiju ili ne, ali mogu svakako a to ce i uciniti.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 00:15   #425
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
U dogledno vrijeme nece vise biti analogije. Morat cemo svi kad tad na ims... jbg...taka nam je sudba...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 09:15   #426
bocko
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 6
ISDN nije analogija. U Njemačkoj (našem vječnom uzoru) je on jako razgranat (preko 20 milijuna linija!), a i jeftin. I onda nama ovdje šilje foru da ne valja.

Mene zanima zakonski dio. Ako sam ja ugovorio uslugu i redovno je plaćam pa ne mogu oni meni isporuku samo tako ukinuti, moju opremu pretvoriti u predpotopnu kramu koja je neiskoristiva za išta samo zato jer oni na toj usluzi više nemaju nuklearnu zaradu.

Doduše znam kakvu državu imamo, možda im je dopušteno da isljučuju kako im se sprdne...
bocko je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 12:52   #427
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,631
Zato i je kvaka jel imaš ili nemaš važeći ugovor / ugovornu obavezu,
jer ako je važeći mislim da ne smiju ukinuti uslugu, trebalo bi provjeriti "sitna slova" ugovora.
Di je potkovani pravnik kad ga čoek treba ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 12:57   #428
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Djaba sva prava ako se hakom i tekom dogovore oko ovog. S takvima se ipak nemozes bosti
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 13:43   #429
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
U dogledno vrijeme nece vise biti analogije. Morat cemo svi kad tad na ims... jbg...taka nam je sudba...
To ćemo tek vidjeti.

Isto tako su se zaklinjali da će 2005/06 cijela 'rvacka biti pokrivena adsl-om, pa je ispala friška figa.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 18:59   #430
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zato i je kvaka jel imaš ili nemaš važeći ugovor / ugovornu obavezu,
jer ako je važeći mislim da ne smiju ukinuti uslugu, trebalo bi provjeriti "sitna slova" ugovora.
Di je potkovani pravnik kad ga čoek treba ?
Ne mozes potpisati novi ugovor za ISDN uslugu, a ja bi rekao da su to prazne prijetnje.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2014., 00:24   #431
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
Na jednoj lokaciji gdje je bila ISDN centrala i cca 30 brojeva su napravili apsolutni nered nakon prelaska na novo. Ništa nije radilo kako treba tjednima i kad se u dopisu spomenila moguća tužba onda su se udostojili napraviti.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 11:44   #432
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zato i je kvaka jel imaš ili nemaš važeći ugovor / ugovornu obavezu,
jer ako je važeći mislim da ne smiju ukinuti uslugu, trebalo bi provjeriti "sitna slova" ugovora.
Svaka usluga i svaki ugovor se daju prekinuti s obje strane.
Problem je što se neće moći potpisati novi ugovor bez prelaska na IMS.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 13:27   #433
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Ja sam već na "revoluciji" od neki dan. Strava uglavnom, više mi ništa ne pamti primljene pozive (što je radio ISDN telefon jer mi analogna centrala ne prosljeđuje caller ID), više nemam ni besplatnih pišljivih 60 minuta, više nemam nikakve linije kad nema struje. Revolucionarno Ajde, par kuna je doduše jeftinije...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 17:23   #434
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,111
Ako ti telefon ne pamti brojeve, onda ili nemas ukljucen Caller ID, ili ti nisu dobre postavke na centrali. Kad su mene prebacili na IMS isto sam ostao bez caller id-a, pa su mi to na centrali sredili u roku od odmah.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 19:52   #435
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Nije do njih. Ja imam instaliranu vlastitu telefonsku centralu za kuću i ured koja je nešto starijeg datuma i koja ne prosljeđuje caller ID na lokalne telefone. Od uvijek sam imao spojen ISDN telefon na NT koji bi pamtio propuštene pozive i ISDN karticu koja bi preko Moonyja činila isto dok je računalo upaljeno. Sad ništa od toga...za prijelazno razdoblje instalirao 2 telefona "prije" centrale koji sad pamte pozive, ali naravno ako se netko javi u kući oni o tom nemaju pojma pa je svaki poziv "propušten" . Moram pod hitno nabavit novu centralu .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2014., 14:06   #436
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,007
Citiraj:
Autor bocko Pregled postova
ISDN nije analogija. U Njemačkoj (našem vječnom uzoru) je on jako razgranat (preko 20 milijuna linija!), a i jeftin. I onda nama ovdje šilje foru da ne valja.
ISDN jest pomalo zastarjela tehnologija, ali se još uvijek naveliko koristi, puno malih firmi ima centrale sa ISDN sučeljem prema vani i nemaju potrebe mjenjati ih jer su to najčešće Panasonici, Ericssoni i Siemensi koji su gotovo neuništivi.

HT (i drugi operateri) imaju mogućnost dati IP->ISDN adaptere, ali HT to iz nekoga razloga izbjegava (vjerojatno radi cijene tih adaptera). A može li dati ISDN, može bez ikakve sumnje, daju Mediatrix sa dva ISDN sučelja koji uplink dobiva preko ADSL modema.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2014., 16:36   #437
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Ne znam jel itko primjetio, ali po službenoj uputi te konja ne treba vaditi splitter. Samo treba tel. nagurati u ruter.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2014., 17:22   #438
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
like...duuuh....
pa vec par mjeseci (ako ne i puno duže) dežurna mrežarska ekipa s foruma preporučuje direktno spajanje modema u zid
domis je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 12:40   #439
zeljko2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vtc
Postovi: 25
HT VoIP

Pozdrav svima.
Iako sam gotovo službeno dobio odgovor da je to nemoguće, ja ipak vjerujem u Vas da imate rješenje za to.
Radi se o slijedećem:
Skoro prisilno sam sa HT ISDN-a prešao na VoIP. Vezano uz ISDN napomenuo bih da sam imao više ISDN telefona, a jedan od moćnijih je Siemens Gigaset DX800A all in one (fiksna, isdn, voip) kojeg sad kao i ostale vjerojatno mogu baciti. Pretpostavio sam da ću bez problema taj telefon koristiti i dalje, ali sam se prevario. Telefon više ne prepoznaje priključak niti kao fiksnu, isdn ili voip liniju. Uspio sam uspostaviti Nonoh voip konekciju kao dodatni sip account ali samo u odlaznim pozivima. HT voip nisam uspio konfiguracijom na telefonu staviti u funkciju. Jasno je zašto se ne želim odreći Nonoh voipa jer me isti košta 10€ za koju cijenu sa pola svijeta razgovaram 4 mjeseca zabadav i još cca 3-4 mjeseca u sklopu onih 10€.
Moje pitanje je: kako upogoniti ovaj Gigaset DX800A sa ruterom Thomson TG782i ili Siemens SX763?
Zahvaljujem na savjetima.

Zadnje izmijenjeno od: zeljko2. 02.06.2014. u 23:04.
zeljko2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 20:35   #440
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,631
Dobro bemu miša, jel se radi o Siemens Gigaset DX900A ili DX800A (mada nije bitno) ?
Upute / manual služi da bi se čitalo > https://www.gigaset.com/fileadmin/le...7619_en_GB.pdf


Nađi ovaj "cable 6" ili ga sam napravi, ako se ne varam, "igraju" srednja dva pina (4 i 5).
Takav gotovi kabel std. dolazi i sa SX763.
Na ovaj način ćeš iskoristiti tel. kao i do sada samo ćeš izgubiti dio funkcionalnosti koje ISDN podržava a POTS ne.

Trebaš napraviti:
- nađi / napravi spomenuti kabel
- jedan kraj (RJ11) spajaš u Phone1 na routeru a drugi u Gigaset tel. kao na slici
- u postavkama tel. trebaš promijeniti tip konekcije sa "ISDN and VoIP" na "Fixed line and VoIP", pri tome će ti resetirati dotadašnje tel. postavke, vidi str. 144
- spoji mrežnim kabelom Lan2 routera na Lan1 telefona
- Nonoh voip konekciju si trebao (ili već jesi) definirati da radi preko interneta
- trebaš provjeriti / postaviti fiksnu lokalnu ip adresu telefona (npr. IP=192.168.1.250, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1
- slijedi (nisam siguran jeli nužno) otvaranje porta(ova) sa PortForward funkcijom u routeru za Nanoh VoIp a prema telefonu (IP=192.168.1.250)
- nakon toga provjera postavki u tel. bi trebalo proraditi dolazni i odlazni pozivi preko Nanoh - a

Za žuntu > manuals

Eto, čas posla

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.06.2014. u 20:40.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 23:03   #441
zeljko2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vtc
Postovi: 25
Greška u pisanju, radi se o DX800A.
Neće to ići Nikky. Spajao sam ja to već tako i proradio sva ta uputstva ali je problem u tome što nakon prelaska sa ISDN-a na VoIP više nema dolazne fixne linije. To je sada samo ADSL linija. U tom slučaju telefon ne prepoznaje fixnu liniju jer ne postoji, a ne prepoznaje u dolaznim pozivima niti Nonohov VoIP jer je moj telefonski broj sada pretvoren u HT-ov VoIP i vjerojatno vezan samo za HT. U postavkama se zbog toga ne pojavljuje opcija "Changing the default connection".
Pozdrav.

Zadnje izmijenjeno od: zeljko2. 02.06.2014. u 23:54.
zeljko2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2014., 14:39   #442
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,631
Ma šta neće ići ?
Čini mi se da si se pomalo izgubio u svemu tome, imaš dvije veze / linije:

a) Bivši ISDN je postao T-Koma IMS (VoIp) preko njihovog routera, iz njega izlazi klasični POTS (aka Fixed line). Moguće da nisi dobro spojio / napravio kabel o kojem sam govorio poviše. Također postoji mogućnost da router ne daje prema tel. napon linije kao na staroj klasičnoj POTS liniji pa da zato "ne prepoznaje". Nađi tko još ima staru klasičnu POTS liniju, odeš tamo na 5 min. sa tel. samo da provjeriš kabel i prebaciš ga u drugi mod. Nakon toga bi trebao raditi i na tvojoj lokaciji. Provjeri da je aktivno tonsko biranje a ne pulsno. Dok se "igraš" sa njime spoji u paralelu jedan "obični" POTS tel. na isti Phone1 routera pa ćeš vidit "šta se dešava".
...

b) Nanoh koji radi preko internet konekcije routera je drugi "problem".
Evo primjer postavki za Gigaset VoIp tel. + Nanoh > http://cityblogger.com/archives/2011...with-nonoh-net
Slijedeći problem su dolazni pozivi na Nanoh, odlazni kažeš da rade, mada u navedenom primjeru STUN opcija nije aktivna probaj je aktivirati / podesiti. Ovdje su škrti sa opisom > http://www.nonoh.net/sip vidi i ovo > http://voipadvantage.co.uk/help/hard...rt-forwarding/
Nadalje može biti blem (ovisi o pameti, mogućnosti i postavkama pojedinog routera) šta se manje / više koriste isti portovi za VoIp (primjer 5060), ovo možeš probati zaobići na slijedeći način:
- definiraš PortForward funkciju / stavku gdje je vanjski port 5060 (znači prema internetu) a prema unutra 5061 (znači prema kompu ili tel.)
- sada u tel. promjeniš port sa 5060 na 5061
Inače mislim da ti dolazni pozivi na Nanoh ne rade baš zbog toga šta odr. portovi ne prolaze kroz NAT routera tj. fali ispravno podešene PortForward stavke. Evo C/P sa gornjeg linka:
Siemens Range of phones/Adaptors

Port Type Number Service
UDP 53 DNS PORT
UDP 3478 STUN SERVER COMMUNICATIONS
UDP 5060/61 SIP COMMUNICATIONS (plus custom ports)
UDP 5082 SIP COMMUNICATIONS (OUTBOUND PROXY)
UDP 5004-5020 RTP, RTCP, VOICE
I ovdje imaš opciju za testiranje a to je Nanoh client za komp, pa kada ti tu proradi kako treba onda iste postavke koristiš i na tel. s tim da ne zaboraviš da komp ima drugu lokalnu ip adresu a šta je bitno za PortForward u routeru.
...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 09:50   #443
zeljko2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vtc
Postovi: 25
Hvala Nikky, riješeno.
Problem je bio u kabelu. Ja sam se cijelo vrijeme bazirao na postojeći ISDN kabel koji je već bio spojen. To je 4-žilni kabel sa pinovima na RJ-45, 3,4,5,6 koji sam prepravio sa druge strane sa RJ-11 srednja dva pina. Kabel za fiksnu liniju treba biti dvožilni sa jedne RJ-45 pinovi 1 i 8, a sa druge strane RJ-11 srednja dva pina. Nakon te preinake pojavio se u sučelju izbornik za fixnu liniju. Radi i HT-ov VoIOP i Nonoh sa odlazom i dolazom.
Još jednom hvala i pozdrav.

Zadnje izmijenjeno od: zeljko2. 04.06.2014. u 11:05.
zeljko2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 13:38   #444
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,631
Eto bravo, sad znaš i za ostale telefone
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 20:15   #445
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Došao je i taj dan. Rozi hitler danas je iskopčao pošteno plaćeni telefon bez riječi.

U slušalici nema nikakvih znakova života osim uobičajenog pozadinskog šuma. Nikog se ne može zvat, niti nema zvonjave na dolazne pozive. Samo internet još radi. Divota.

Gamad bili, gamad ostali.

To kaj se ovce ne bune radi inferiornije usluge po istoj cijeni ne znači da je to normalno. A poanta tehnologije jest da ona služi nama, ne mi tehnologiji. Sve naopačke.

Ovo nije prijelaz sa konja na magarca, nego prijelaz sa konja na golu guzicu.

Jedva čekam da me t-konj potrkala sada nabiju na kolac sa svojim parolama. Moj naklon. Odoh sada gurnuti glavu u žeravicu.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 22:47   #446
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Ne pretjeruj. Zato sto ti imas problema, odmah ih moraju imati i svi ostali?
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 23:47   #447
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,111
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Došao je i taj dan. Rozi hitler danas je iskopčao pošteno plaćeni telefon bez riječi.
O cem ti pises?
Kako to T-Com iskapca posebno telefon, a ostavlja internet?
Jel ti to imas posebni racun za telefon, a posebni za net?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 02:14   #448
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Predpostavljam da samo treba telefon prebaciti iz zida u modem.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 07:38   #449
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
To kaj se ovce ne bune radi inferiornije usluge po istoj cijeni ne znači da je to normalno. A poanta tehnologije jest da ona služi nama, ne mi tehnologiji. Sve naopačke.
To kaj se našla jedna pametna buniti protiv autoškole, odnosno trubiti po tome kak su ispitivači gamad, kako je prva pomoć beskorisna, to je normalno.
To kaj brdo ljudi koristi VOIP i velikoj većini radi normalno, to nije normalno.

Uglavnom, prouči pojam ICT konvergencije, neda mi se sada linkati.
valjda te neće smetati što trebaš otvoriti novi tab i upisati nešto u gugl, jer to je inferiorno u odnosu na hyperlink

Uostalom, što misliš kako imaju telefon ovi koji su na optici? Dam se kladiti da nemaju preko bakra ili ako imaju, su to izolirani slučajevi.

PS.
jesi li ti stalno na PMS-u dok pišeš na PCE ili je to radi kroničnog nedostatka neke druge stvari?

Zadnje izmijenjeno od: domis. 06.06.2014. u 09:11.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2014., 09:38   #450
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
To kaj se našla jedna pametna buniti protiv autoškole, odnosno trubiti po tome kak su ispitivači gamad, kako je prva pomoć beskorisna, to je normalno.
To kaj brdo ljudi koristi VOIP i velikoj većini radi normalno, to nije normalno.

Uglavnom, prouči pojam ICT konvergencije, neda mi se sada linkati.
valjda te neće smetati što trebaš otvoriti novi tab i upisati nešto u gugl, jer to je inferiorno u odnosu na hyperlink

Uostalom, što misliš kako imaju telefon ovi koji su na optici? Dam se kladiti da nemaju preko bakra ili ako imaju, su to izolirani slučajevi.

PS.
jesi li ti stalno na PMS-u dok pišeš na PCE ili je to radi kroničnog nedostatka neke druge stvari?
Merni nije normalno da samo ADSL košta više nego telefon + ADSL...jednostavno mi se kosi sa osnovnim postavkama ekonomije
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na